Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

Épülettervezési és kivitelezési szoftver

A Revit® épülettervezési szoftver* kifejezetten épületinformáció-modellezéshez (BIM) készült, lehetőséget adva a tervező és kivitelező szakembereknek, hogy koordinált és egységes modellalapú megközelítéssel juttassák el ötleteiket azok születésétől egészen a kivitelezésig.
A Revit egyetlen alkalmazásban tartalmaz szolgáltatásokat építészeti tervezéshez, gépészmérnöki, villamosmérnöki és épületgépészeti (MEP) tervezéshez, szerkezettervezéshez valamint kivitelezéshez is.

Elérhetősége:
[hivatalos weblap - leírás - 30 napos próbaváltozat]

Topic célja:
Létrehozni egy olyan szakmai közösséget akik aktívan használják a szoftvert, legyen akár építész villamos vagy gépész vagy bármi más.

Itthon egyre jobban jelentkezik az igény BIM-ben kiadni a terveket, főleg ütközésvizsgálatok, de akár épületfelügyelet miatt is. Akik rendszeresen használják nyilván ütköznek akadályokban, itt talán segíthetünk egymásnak a problémák leküzdésében, esetleg különböző családok-megoldások közkincsé tételével.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) L4mie


L4mie
veterán

A probléma a következő:
Adott a kábeltálca a 2. emeleten, behúzva,
2. emelet referenciaszintnek megadva 2930 as eltolással. Szintmagasság 3,6m szóval nem lóg rajta túl.

3. emeleti nézet, mélységek beállítva, ne lásson a födém alá a tervlapon. szóval így

mégis látszik a 2. sőt néha az 1. emeletre behúzott kábeltálca az egyel magyasabb szinten, ez általános, szóval a 2. is látszik az 1.re behúzott az 1.-n pedig a földszinti kábletálca....
próbáltunk játszani az adott szint view range-ével nem segített....
valakinek valami javaslata??

A probléma itt jól látszik.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) daninet válasza L4mie (#2) üzenetére


daninet
veterán

Ez a halványszürke nem csak underlay?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) L4mie válasza daninet (#3) üzenetére


L4mie
veterán

Ahh igen ez volt a megoldás, közben rájöttünk.
De mindenképpen Köszönöm,

Szerencsére kolléga egy másik projekt kapcsán szitnén belefutott és ő megtalálta a megoldást. :)

Amúgy None-ra állítottuk tökéletesen megy, de jó ha azonos szintre állítjuk, innentől a funkció is hasznos ha mondjuk ugyanazon a nyomvonalon megyünk 2 szinten és át tudjuk emelni az alatta lévőt.

Arra gyanakszunk, hogy az csatolt ifc-k kutyulták valahogy össze a projektszintjeinket.

* jó látni, hogy nem vagyok egyedül a témában itt :DD

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5) daninet válasza L4mie (#4) üzenetére


daninet
veterán

Ez egy egyszerű szellemszint csak, sheet-en nem látszik. Mindössze arra szolgál, hogy lásd mi van az adott szinten, így könnyíti a rajzolást. Default be van kapcsolva az alap template-ben minden szintre az alatta levő szint.
A tónusát is állíthatod, így jól elválik az alatta levő szinttől, nem kevered össze mi-micsoda [link]

*Mo.-n nem annyira népszerű a dolog, de akinek megfordul a fejében a külföldi munkavállalás kénytelen megtanulni. Nem rossz CAD program, egy AutoCAD Architecture után pl kifejezetten felüdülés a használata ;]
Napokban gondoltam h indítok egy revit topikot, de megelőztél :P

Hasznos linkek:
Mindenféle dolog Revithez letölteni [link]
Kezdőknek és haladóknak egy nagyon jó tutorial sorozat [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6) daninet


daninet
veterán

Plusz egyet elfelejtettem, ez is kezdőknek. Keyboard shortcuts kinyomtatni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) L4mie válasza daninet (#6) üzenetére


L4mie
veterán

:) na igen, mi gépész- elektromos vonalon mozgunk, ahogy látom Te építészen.

Autodidakta módon tanuljuk, mert anno az 5 napos kurzus amin kollégák részt vettek kb. semmit nem ért.
Témaindítót is csak összecsaptam másnap olvastam el újra, fogtam is a fejem, de lassan össze tudunk rakni egy frankó 1.hsz-t :)

Ahogy tapasztalom egyre jobban terjed itthon is, főleg mert nő az igény a BIM-ben történő
tervezésre, sokan használnak microstationt, mi is kipróbáltuk, de egyszerűen hülyét kaptunk tőle.

De nagyon úgy tűnik, hogy ez az irányvonal lesz a fő sodrás tervezésben.

*billentyű parancsokat én speciel átírtam saját szájízre :) picit AutoCADesítettem.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8) daninet válasza L4mie (#7) üzenetére


daninet
veterán

Építész vonalon egyelőre nem látom esélyét az elterjedésének.
1. ArchiCAD magyar szoftver, minden iskolában ezt tanítják
2. Majdnem mindenki archicad-et használ, az ifc annyira gyerekcipő még, hogy próbálkozni is kár vele, csak ha nagyon muszáj
3. Szubjektív, de tudásban 3-4 főverzióval előrébb jár Revitnél. Sok dologban hasonlóak amúgy, viszonylag könnyen tanulható egyik a másik után.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9) daninet


daninet
veterán

Legyen egy kérdés felőlem is.
Ajtót falon belül (tehát a káva méretével) hogyan mozgatok? Azt szeretném ha a pirossal berajzolt helyen lenne.
Ahogy nézem a family-t nem nagyon paraméterezték ezt benne. Mintha külföldön ezt totál nem lenne igény :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) L4mie válasza daninet (#9) üzenetére


L4mie
veterán

huh most éppen beteg vagyok és itthon nincs is revit, szerintem a family-ban az alaprajzi nézetben át lehet rajzolni a megjelenítési vonalakat az általad kívánt helyre, de elvileg holnap már megyek melózni, ha lesz rá időm ránézek :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11) L4mie


L4mie
veterán

Nah hasznos felfedezésünk:

Igazából egyik kollégának ki volt szedve a select links és az istenért nem jöttünk rá, miért nem tudja a linkelt CAD file-okat kijelölni hide-oláshoz.

De így most már legalább meg tudjuk akadályozni, hogy a pinelt, linkelt dolgokat szándék nélkül esetleg mozgassuk, tudom a pineltet nem lehet, néha mégis sikerül egy egy mágikus kezű kollégának :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12) L4mie


L4mie
veterán

A héten sikerült egy gépész ifc-vel kiakasztani a 16GB-nyi ramot kollegának...

1.2 GB-os ifc-t küldött az ép.gépész tervező.

Ugye baromi jó lenne, ha kompatibilis lenne lefelé a Revit, mert sajnos csak ifc-ben tudunk együtt dolgozni a partnerrel, ha neki 1-el újabb Revitje van, nekünk meg nincs keret évi licenszenként milliós nagyságrendű követést kiperkálni..... :W na mind1.

A lényeg az, hogy a Revit 2014 baromi szarul kezeli a memóriát, és nehezen boldogul a nagyobb importált ifc-kkel. :(

Valakinek esetleg ötlete, hogy hogyan lehetne az ifc-k kezelését gyorsabbá, kevésbé erőforrás zabálóssá tenni, adatveszteség nélkül? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13) daninet válasza L4mie (#12) üzenetére


daninet
veterán

ez az ifc egy zabigyerek. semmilyen program nem szereti. Jó dolog lesz, ha egyszer meg tudják oldani a tényleges kompatibilitást, és akár minden program ezt használná mentett fájltípusának.
ArchiCAD dettó ezt csinálja, ez nem egyedi. Van még az ifc-nek egy nagyon jó tulajdonsága, amit szerintem nem ismersz. Ha programok között mozgatod a modelleket akár az egyes elemek el is mozdulnak. Na nem sokat, max fél métert :D
Jelen állapotában munkára alkalmatlan véleményem szerint. Esetleg az FBX fájlt próbáljátok ki, az az autodesk sajátja modellekhez. Viszont azzal nem elemek mennek át (fal tető stb) hanem komplett modell.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14) L4mie válasza daninet (#13) üzenetére


L4mie
veterán

Nah ezt a fél métert még nem tapasztaltuk, egyenlőre arra jó, hogy másik szakággal tudjunk ütközést vizsgálni, építész-statikussal látjuk az épületet, látjuk ha belemásztunk a gerendába, erre jó.

De nem értem mert egyik építész 11Mb-os ifc-t küld amiből 30Mb-os revit file lesz, a másik meg küld egy 3x nagyobb épületkomplexumról 350 MB-nyi ifc-t mellé a gépész az említett hatalmasat amitől aztán összeszarják magukat a gépek, és nézem a terheltséget, a procit nem használja, a tárhelyet meg a ramot ellenben felzabálja :S mi meg küldünk vissza konkrét kábeltálca rendszert 2MB :D

Gyanús, hogy valami optimalizálást, hagynak ki, vagy rámegy, hogy export és küldi ki ahogy kell.

Hmm próbát megér, szerencsére az említett projekt most futott ki...elvileg bár még lehetnek pótmunkák :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15) daninet válasza L4mie (#14) üzenetére


daninet
veterán

Én úgy tudom, hogy ilyenkor van egy-két geometria ami meghízik hatalmasra. Most próbaképp exportáltam egy komplett 100nm-es családi ház modellt ifc-be és 3,5 mega
Hogy ezeket hogyan kell lokalizálni, na azt már nem tudom. Google biztos tud rá valamit, keress rá.

Az elmozgás programok között van. Pl Revit<->ArchiCAD Nemetsek<->Revit stb.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) L4mie válasza daninet (#15) üzenetére


L4mie
veterán

Hmm, majd figyelünk rá.
Hát izé mi egy kb. 20.000 nm alapterületű komplexummal szívtunk most.
de ennek fényében is nagy és túl nagy az ifc-jük.
/nem, nem állami cucc, legalábbis tudtommal :P /

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17) L4mie


L4mie
veterán

Probléma,
berajzoljuk a rasztereket, mondjuk a földszinten.
A meglévő első emeleten látszódik, de ha a raszter berajzolása után létrehozunk egy + szintet akkor azon már nem látszódik :( ellenben ha a szint után létrehozunk még rasztereket, azok már látszódnak az új szinteken is.

Meg lehet oldani, hogy az eredeti raszterek látszódjanak a később létrehozott szinteken is, vagy újra kell őket húzni minden új szint létrehozásakor?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18) L4mie válasza L4mie (#17) üzenetére


L4mie
veterán

* megoldva :D
jobb click a raszterre és maximized. :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19) daninet


daninet
veterán

Nem találtam egyszerű gardrób szekrényt, ezért készítettem egy viszonylag egyszerűt. A kérdésem az, hogyan tudom letisztázni az alaprajzi nézetét, hogy lehelyezve egy téglalap legyen X-el (tehát az építész alaprajzi jelölés)
[link] rfa

Az addig ok, hogy a visibility options-nál kipipálom mi látszik alaprajzban stb. A fő gondom az, hogy csak model line van family nézetben az X megrazolásához ami megjelenik modellben is rajta, illetve a masking region fill nem takarja el a dolgokat. :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20) L4mie válasza daninet (#19) üzenetére


L4mie
veterán

Na ebben kolléga a profi :) mekérdezem hétfőn, amúgy nem tudtam megnyitni a file-t hányas revited van? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21) daninet válasza L4mie (#20) üzenetére


daninet
veterán

15ös

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) L4mie válasza daninet (#21) üzenetére


L4mie
veterán

Na majd leszedem a 16 ost 30 naposra, meglesem :)
mindjárt dobok nektek archicad topicba is kérdést :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23) L4mie válasza daninet (#19) üzenetére


L4mie
veterán

elvileg alaprajzilag jól kéne működnie, 3D ben viszont látszódni fog, de mindjárt megnézem 14 ben, hogyan is van ez a cuccli :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#24) L4mie válasza L4mie (#23) üzenetére


L4mie
veterán

Nem teljesen értem a problémád:
így belövöd, hogy mindjuk csak a Plan/RCP-n van pipa meg mondjuk csak fine részletességgel, akkor elvileg csak alaprajziban látod, + 3D ben midnenképpen, sajnos úgy mindig látszik :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#25) daninet válasza L4mie (#24) üzenetére


daninet
veterán

Erre voltam kíváncsi. Mondjuk nagyon nem zavar egy szekrény tetején két vonal, pusztán érdekelt a dolog. köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#26) L4mie válasza daninet (#25) üzenetére


L4mie
veterán

jah mi ezeket főleg, 0.5mm es kihúzással csináljuk, mert a modellvonal általában nem bejövős, sőt egyik partner be is szólt, hogy nekik lassítja a file-ukat ha túl sok a modellvonal. így csinálhattam mindent 0.5 ös kihúzással :P

valami ilyen lett

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27) L4mie


L4mie
veterán

Volt egy kis időm, csináltam egy zöld-tetős látványtervet :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28) daninet válasza L4mie (#27) üzenetére


daninet
veterán

jóez. fák kicsit magas törzsűek ha ez tető, más kommentárom nincs, MEP-hez nem értek :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#29) L4mie válasza daninet (#28) üzenetére


L4mie
veterán

Jah, ez igazából egy belső gépészeti udvar akar lenni, a tetőn :) KÖKI ben van ilyen, a fák a rendes tetőn vannak :P de semmi realitása nincs csak renderelgettem.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30) knbs


knbs
senior tag

Orulok a topik nyitasnak urak! :R

Nalunk (Hollandia) is egyre jobban terjed, sokszor mar nem kapunk meg megbizast, ha nem tudunk Revit modellt szallitani.
Mivel mi nyilaszarokkal es komplett homlokzatok tervezesevel gyartasaval foglalkozunk nehez a helyzetunk.
Nagyon regen archicadet hasznaltam, de most raszantam magam, hogy megtanulom a Revitet.
Mi meg kiadjuk cegen kivul ezeket a munkakat, de lassan akar a ceg sajat osztalyt csinalni erre es arra szeretnek en is tendalni inkabb.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#31) L4mie válasza knbs (#30) üzenetére


L4mie
veterán

Szia! :)

Mi is bedolgozunk néha 1-1 cégnek, főleg légkezelőket meg hűtőgépeket kérnek
Családszerkesztés egy külön ......program, hülye kényszerekkel meg mindennel együtt. szerintem sokkal bonyolultabb mint maga a rajzolás része.

Most is éppen slozikat rajzolok
nyílászárókat szerencsére még nem nagyon mókoltam. renderelést Ti akkor majd jó sokat fogtok csinálni. Ajánlom figyelmedbe az autodesk felhős renderelését, gyors és nem terheli a gépet, vázlatnak jó, mert azt ingyen csinálják

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#32) daninet válasza knbs (#30) üzenetére


daninet
veterán

van a lynda.com-on csak revit family tutorial ahol mindent megmutat kb az emberke. Annyira szájbarágós, hogy néha már ez miatt unalmas, de sokat lehet tanulni belőle.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#33) knbs válasza daninet (#32) üzenetére


knbs
senior tag

Koszonom a tippet, utanna olvastam es nagyon hasznos lesz!
Most egy simma Essential-os lynda csomagot veszek at elsore, utanna fog kovetkezni amit te javasoltal.

Nem tudom hogy van Magyarorszagon, de nalunk nagy a kavarodas a standaard-ek korul.
Nem tudom ezt hogy hivjak magyarul. A formatumra gondolok, ahogy Revitben rajzolunk. Amolyan szabvanyszerusegnek neveznem, hogy szeretnenek orszagosan valamilyen alapot lefektetni, hogy minden ceg ez alapjan epitse fel a sajat template-et. Ez legyen a kiindulasi alap.
Itt ugye le vannak fixalva bizonyos alap nezetek, szovegek, megjelenitesek, elnevezesek stb.
Ilyen van feletek vagy igazabol mindenki rajzol a maga szaja ize szerint es tessek?!

Ez egy nagyobb csoportosulas itt, egy regisztracio utan letoltheto egy kozel 130 Mb-s template amolyan norma szeruseg. Ha erdekel esetleg valakit.

DRS

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#34) daninet válasza knbs (#33) üzenetére


daninet
veterán

Én az Emirátusokban dolgozok, itt annyi féle cég meg ember van, lehetetlen lenne egy ilyet összehozni.
Az is csodaszámba megy, ha a pakisztáni drafter 5 parancsnál többet ismer autocadben. Revit az pedig ki mit tud alapon. Nem érdekli őket hogy, ülj oda és legyen egy modell a végeredmény. :)
Amit pl az ArciCad-nél nyomnak a BIMx, hogy minden szakág összedobálja az ifc-ket sci-fi kategória, szerintem még min. 10év mire felfogják a fontosságát :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35) L4mie


L4mie
veterán

Gyors kérdés:
központi file.
többen dolgozunk, de nem szeretnénk folyamatosan birtokolni a munkarészeket, van 5 ember a projekten, de abból 2-t nem szeretnénk, hogy bele tudjon módosítani, csak nézni, 3 pedig dolgozna benne.
Le lehet tiltani konkrét usereket, hogy módosítani tudjanak a projekten, vagy ilyen lehetőség nincs, csak a munkrészek birtoklásával mókolhatunk.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36) daninet válasza L4mie (#35) üzenetére


daninet
veterán

tudtommal ilyen szintű jogosultság kezelést még nem tud a revit.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#37) L4mie válasza daninet (#36) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi,

Sajnos mi is erre jutottunk. Akkor marad, hogy pinelünk mindent :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#38) L4mie


L4mie
veterán

korábbi munka, prezentációhoz kellett rendereltetni, szerintem egész pofás :)

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39) L4mie


L4mie
veterán

Kérdés:
használ valaki revit servert?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#40) L4mie


L4mie
veterán

Oké Revit server üzemben... drága móka, de a központi file-ban való dolgozáskor meggyorsítja a szinkronizálást.
Egymással 2 revit servert még nem sikerült szinkronizálásra bírni :S

Kérdés: ilyent hogy tudnék kirajzolni ? O.o
[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#41) daninet válasza L4mie (#40) üzenetére


daninet
veterán

tippre azt mondanam ne szenvedj vele, szedj le valami furoszar modellt es nagyitsd fel.. persze annak nem valtozo a menetemelkedesi szoge

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#42) L4mie válasza daninet (#41) üzenetére


L4mie
veterán

Hát azzal még nem is lenne gond, szöszöléssel megoldható lenne, Sweeppel még oké is, félkörbe. vagy így kör alakból kihúzni valamit, de ha más a profil akkor ciki mert ugye térben nem lehet hajlítani az útvonalat csak síkban :( És ha nem kör a profil akkor minden félnél átfordul és bűnronda lesz. kipróbáltam kár hogy nem csináltam ptrsc-t... :S
Kör profilnál ilyen dugóhúzó szerűt tudok. [link]

Legalábbis nekem nem ment még.

*de hagytam is túl sok idő....nem lesz extrudált szennyvíziszap :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#43) daninet válasza L4mie (#42) üzenetére


daninet
veterán

3ds maxban lehet sztm megoldani es importalni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44) L4mie válasza daninet (#43) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen, telepíteni kéne, meg megtanulni használni :( licenszünk is van szóval nincs gond, de idő :( az most nincs.

marad ilyen :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45) L4mie


L4mie
veterán

Új kérdés, hátha valakinek van tapasztalata:
Revit server 2014 hozzáférés jogosultságokkal foglalkozott már valaki?
Projektekhez hozzáférést lehet-e szabályozni valahogy?
Magához a szervezhez való hozzáférést lehet-e szabályozni, vagy csak ISA-n keresztül, port-ip szüréssel?
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46) solyomsherif


solyomsherif
csendes tag

Sziasztok!

Van itt olyan aki tartószerkezet tervezésre használja a Revit-et? Már ha van itt még egyáltalán valaki :D

(#47) daninet válasza solyomsherif (#46) üzenetére


daninet
veterán

vagyok, de építészkedek. van a cégnél statikus is aki modellez :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48) solyomsherif válasza daninet (#47) üzenetére


solyomsherif
csendes tag

Ez nagyszerű! Én alig egy hónapja ismerkedem a programmal. Túl vagyok jópár Lyndás videón és még vagy 3x ennyit meg szeretnék nézni. Egy futó munkámat párhuzamosan Revittel is készítem, hogy lássam hol könnyebb vagy nehezebb az eddig használt programoknál. Mivel az építészek akikkel én dolgozom rendre Archicad-et használnak, jó hallani hogy van aki Revitet használ. :C Van még pár dolog a program logikájában amit nem értek, de nyilván sok dolognak akkor látnám értelmét ha szakágakkal közösen tudnám kipróbálni. Arra kíváncsi lennék hogy ti az általatok használt elemeket magatok hoztátok létre vagy letöltöttétek? Én pl euro szelvényeket a német verzióból töltöttem át, az US metricben nem találtam. De mi a helyzet egy Porotherm falazattal, esetleg spec nyílászárókkal? Mivel én pusztán a tartószerkezetet modelleztem és még csak a teszt fázisban vagyok ezeket a kérdéseket átugrottam, de azért szöget ütött a fejembe. :W

[ Szerkesztve ]

(#49) daninet válasza solyomsherif (#48) üzenetére


daninet
veterán

a cégnek van egy bim managere aki a revit template-et fejleszti. van egy hálózati meghajtónk és nagyon szépen rendszerezve degeszre van tömve mindenféle okosságokkal, vannak saját pluginjeink is, elég profi a dolog nem láttam korábban ilyet

gerendákat ne importálj, készíts egy parametrikus family-t amiben szépen átírhatod a méreteket.. kis guglizással szerintem találsz is. Nem kell minden alkalommal újat készíteni ;)

Porotherm falnak nem kell semmi extra, van tégla anyag lehet csinálni egy saját réteges falat magadnak

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok!
2014-hez komplex, nagy épülethez milyen hardver dukál?
Mondjuk mint egy nagyobb pláza, rengeteg légtechnikával.

most átlag i7 4770 el 16GB RAM SSD és 7870-es radeonnal szerkesztjük RevitServerrel szinkronizálunk, de egy méret után használhatatlanná lassul,.... Van erre a lassulásra megoldás, vagy ilyen a szoftver?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.