Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76701) bbubby00 válasza lenko (#76695) üzenetére


bbubby00
őstag

Én mostanában a civicet csak kesztyűben vezetem. Nagyon izzadós a tenyerem, kézkrémet nemhasználok 25éve :D Csak az alugomb vizes kézzel nagyon csúszik, és tempósabb kocsikázásnál van, hogy kiugrik a kezemből.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#76702) Richard! válasza EQMontoya (#76698) üzenetére


Richard!
addikt

Bontott az esélytelen. Itt kint amúgy sem divat bontani az autókat.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#76703) -v- válasza brumi1024 (#76696) üzenetére


-v-
addikt

Nemtom, azt írják kapirgál 60ig :D
Amúgy a rendes futóműnek mi köze van a gyorsuláshoz :F

[ Szerkesztve ]

(#76704) bbubby00


bbubby00
őstag

Voltam kint ma reggel az EuroRingen. Nemhoztam a kamerához madzagot, így majd csak estére csinálok egy beszámolót videóval, full amatőrként elsőnek.
Előre annyit írnék, hogy jó kis adrenalin, még egy hely, ahol nyomhatod tövig ;] :P

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#76705) stickermajom


stickermajom
addikt

Hello!

Lurdyban jártatok már klímatöltésen? Ajánlható? Elvileg be vannak jelentve mint klímagáz vásárlásra jogosult cég, ebből a szempontból nem sufni. Esetleg itt a IX. kerület környékén van valami ajánlható szerviz erre?

Üdv

(#76706) molnarpeter válasza -v- (#76703) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Biztos Eco gumik. Valami komolyabb szettel biztosan nagyobbat lépne, a TFSI esetén ez már valószínű adott :)

(#76707) EQMontoya válasza molnarpeter (#76706) üzenetére


EQMontoya
veterán

TFSI-k gyorsulási adata amúgy is némi kozmetika gyanúját kelti, az erő/tömeg arányokhoz képest már-már hihetetlen adatokról van szó.

Esélyesen beleszámít az is, hogy igencsak jól választanak hozzá gumit.

Same rules apply!

(#76708) -v- válasza EQMontoya (#76707) üzenetére


-v-
addikt

Ja, fölösleges ezekre a számokra annyira ráfeszülni, amúgy is azt írnak oda, amit akarnak, fogyasztás, tömeg óta tudjuk, de gyorsulásnál is erősen kérdéses ja, mennyire hitelesek ezek a számok... a lényeget pont elmondják, szarul nem megy ;] na meg amúgy is, oda kell állni az A3 mellé, nyomni egy padlót, aztán az A3 lemarad, ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#76709) brumi1024 válasza EQMontoya (#76707) üzenetére


brumi1024
veterán

Remek, megint ez a téma. Mi annyira hihetetlen abban a 7.1-ben? 0 fokban télivel, megkérdőjelezhető váltásokkal. Vagy itt van automatával. Youtube A3 0-100 és lesz még végtelen ilyen találat. Gondolom mindegyik kizsírozott szakadékban hátszéllel tudja ezt. A nehezebb és dízel Giulia is pont ugyanezt tudja 180 lóval.

(#76708) [vilike]: Aha, csak az Amperánál 30-cal a kényelmes autópályás utazótempó alatt vége a dalnak. ;] Egyébként ha nem a fürdőszoba az etalon a formatervezésnél és költenek futóműre is (ha már festékre nem tellett 12,5 millióért...), akkor lehet, hogy jobban fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#76710) -v- válasza brumi1024 (#76709) üzenetére


-v-
addikt

A "ha koltenek futomure, jobban fog menni" reszt meg mindig nem ertem :D

Mindegy, akkor is villany kell.
A belsoegesu motor szar.

;]

(#76711) #94529552 válasza EQMontoya (#76686) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már elnézést, de fanatikus az te vagy, mert mindent fikázol itt ami nem japán, csak meg kell nézni a hsz-eidet.
De ezektől biztos nagyon happy vagy, és a kulturált fórumozást sajnos nem ismered. Ebből egyest érdemelsz, és ez egyáltalán nem vicc. A japános topikokat már meg se nézem, hogy ott hogy nyomatod ugyanezt a szart.

(#76712) brumi1024 válasza -v- (#76710) üzenetére


brumi1024
veterán

Valahol csúnyán elvész az egyértelmű technikai fölénye a motornak és nem hiszem, hogy a gumin, az A3-ra sem top tier gumik kerülnek alapból.

Egyetértek, villany kell, de nem ez. ;] Model 3, vagy full elektromos 3-as, ez szerintem túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#76713) EQMontoya válasza #94529552 (#76711) üzenetére


EQMontoya
veterán

A japános topikokat már meg se nézem, hogy ott hogy nyomatod ugyanezt a szart.

Azért ha kifröcsögted magad (és kidobtad a zsepit), nézz meg őket. :)) Többet hozzátennem sem érdemes.

Brumi: azért az gyanús, hogy közel azonos súly/lóerő arányokkal sokszor egy másodperccel jobb 0-100-as idők vannak, mint mondjuk a 10-15 évvel ezelőtti (akár turbós!) autóknál. A fizikát nem lehet meghágni, tehát valami okosság lesz még valahol. A futóműben nyilván nem, mert az első kerekes felépítésnek ugye megvannak a korlátai. A váltóban már inkább, a mai automaták brutál gyorsak ilyen helyzetben, és esélyesen úgy is áttételezik őket, hogy a 0-100-as sprint szempont. Úgyis sok fokozat van, belefér. Az is esélyes, hogy a gumik bőven fejlődtek, és simán több erőt tudnak vele átvinni az útra.
Gondolj bele, a linkelt Audi 1250kg/180 ló kombóval ad kb. egy másodpercet a nagyon hasonló arányú MX5 NC-nek (1100kg/160 ló). Oké, a turbósnak jobb nyomatékgörbéje van, de egy másodperc egy másik univerzum, ez rohadt nagy különbség. Főleg, hogy indulásnál még az RWD van előnyben.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76715) -v- válasza brumi1024 (#76712) üzenetére


-v-
addikt

Jó, akkor model 3 kell ;]

(#76716) lenko válasza rbalint88 (#76700) üzenetére


lenko
aktív tag

Hogy jön ide az új autó? Mindegy is... :o

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#76717) brumi1024 válasza EQMontoya (#76713) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem olyan gyanús, mert a súly és lóerő csak két nagyon apró része egy elég komplex fizikai rendszernek. A merevebb kasztni (kevesebb energia vész el a váz pillanatnyi deformálására), a futómű, a motor szélesebb ideális erőátadó tartománya, a gumik összetétele, az alaktényező, stb. Még azt sem lehet mondani, hogy egy 15 évvel ezelőtti RWD-nek olyan nagy előnye lenne egy FWD-vel szemben, mert 15+n évvel ezelőtt teljesen reménytelen volt olyan komplex rendszereket modellezni, amit ma egy okostelefonnal megoldasz.

[ Szerkesztve ]

(#76718) -v- válasza brumi1024 (#76717) üzenetére


-v-
addikt

Hagyd, leragadt a csucsteljesitmeny adatnal, ez az info nem szokott neki bemenni.
Orosz is megmondta, a mernok hallgatok nem ertenek a fizikahoz ;]

(#76719) brumi1024 válasza -v- (#76718) üzenetére


brumi1024
veterán

Kedvenc előadásaim. :DDD Félidőben HÖK és hallgatók szidása, másik felében az aktuális vezetésé. ;]

(#76720) Szevam válasza brumi1024 (#76719) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ugyan már, ne szidjátok! Csak meg akarja tanítani Nektek, hogyan kell "halat fogni". :)

Tudom...nagy a szám. Valószínűleg sírva jönnék ki az előadásáról... :DDD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#76721) EQMontoya válasza brumi1024 (#76719) üzenetére


EQMontoya
veterán

És sok dologban igaza volt. :DDD

Pumma: fröcsögök én japánra is, ettől ne félj. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76722) Skillet válasza B-L-A-C-K (#76676) üzenetére


Skillet
addikt

:DDD
Szokásos :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#76723) Elektrosokk válasza rbalint88 (#76700) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Gondoltam miattad benézek ide újra, hátha hiányzom. Meg talán 2,5 v6 alfát is megyünk nézni ma. :DD

Nem sokminden változott. :O ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#76724) EQMontoya válasza Elektrosokk (#76723) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg talán 2,5 v6 alfát is megyünk nézni ma.

Képet, hangot kérünk! :)

Same rules apply!

(#76725) K Norbi


K Norbi
addikt

Mintha mónika show menne itt.. Kegyetlenek vagytok.. :U :N

(#76726) szilva01


szilva01
őstag

(#76727) Magnum_ válasza szilva01 (#76726) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon ráérhet

I humbly and respectfully decline™

(#76728) Snoop-y válasza szilva01 (#76726) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es meg szar is...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76729) mdani01


mdani01
aktív tag

Egy gyongyszem ismet..[link]

iPhone 6S SpaceGray

(#76730) EQMontoya válasza mdani01 (#76729) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem ez inkább kamu, bár poénnak nem rossz.

Same rules apply!

(#76731) szőröscica válasza mdani01 (#76729) üzenetére


szőröscica
addikt

Aki igy lefikazza a kocsit, megis mit var, hogyan adja majd el?

(#76732) a8l válasza EQMontoya (#76713) üzenetére


a8l
aktív tag

Valóban jól gyorsulnak 100-ig a mai tfsi audik. Én alá tudom támasztani az a8 4.0tfsi esetében, nemhogy a gyári adatot hanem annál jobbat is hoz. A titok ennél a váltóban is rejlik, nagyon jó a ZF8HP.
Többször is mértem Racelogic kütyüvel.
Ha csak simán lepadlózom akkor 4,5s hozza a gyári adatot, viszont van egy rejtett rajt mód, padló fék erősen, és padló gáz, ilyenkor kicsit durvábban vált de 4.2s alatt van 100-on, rs7-ben, s8-ban is próbáltam mindenhol hasonló javulás van időben.
Rs7 gyárilag tudja a 3,5s-t ami nagyon jó egy több mint 2 tonnás autótól.
10-15éve még nem voltak ilyen gyorsulási adatok 400Le körül 6s alatt gyorsultak valamivel.
D2 face a8 még 6.9s-et gyorsult 310Le-vel, D3 meg 6,5s körül 335LE-vel , most meg bő 4s 420Le-vel.
A gyári GTR amikor megjelent akkor 4s körül tudtam gyorsulni rajt nélkül.(persze utána levittem 2,4s-ig)

[ Szerkesztve ]

(#76733) Snoop-y válasza a8l (#76732) üzenetére


Snoop-y
veterán

"10-15éve még nem voltak ilyen gyorsulási adatok 400Le körül 6s alatt gyorsultak valamivel."

Ezt cafolnom kell ne is haragudj:

A prodrive STI-m 4,6 alatt volt 100-on 305 loval 405Nm

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76734) mdani01 válasza EQMontoya (#76730) üzenetére


mdani01
aktív tag

Valószínű poénosra akarta venni a hirdetést.

(#76731) joamilestoné: Ilyen szöveggel szerintem sehogy..

iPhone 6S SpaceGray

(#76735) -v- válasza mdani01 (#76734) üzenetére


-v-
addikt

Poenosnak mondjuk max. a legelso ilyen volt az, azota idorol idore felbukkannak ilyenek, viccesnek mar nem vicces, nem eredeti, hirdetesnek szar.

(#76736) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Skacok, ma tulajdonosa lettem egy 2003as 525i-nek (E39). Sztori es 21mpx kepek kesobb, el vagyok havazva kicsit es jon a szabi is. Eddig tetszik.

(#76737) brumi1024 válasza aero. (#76736) üzenetére


brumi1024
veterán

Gratula! :)

(#76738) EQMontoya válasza aero. (#76736) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gratula, sok balesetmentest!

Same rules apply!

(#76739) rii


rii
nagyúr

sziasztok

meg tudná valaki kérem mondani, h a Fina miatt az alsó rakpart mikorttól lesz lezárva?
Jórus linkelt múltkor egy oldalt, csak kva sok a munka, .... meg jobban bízok más ember szavában mint h most én hogy értelmezem azt az oldalt, mert eléggé összetett ...

... ha valaki esetleg ki tudna segíteni info-val h mi várható lezárások terén a Batty-nál az alsó rakparton ......

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#76740) Elektrosokk válasza EQMontoya (#76724) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Sajna végül passzoltuk a dolgot mára egyéb körülmények és némi elbizonytalanodás miatt. (nem a típusban)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#76741) focvis válasza aero. (#76736) üzenetére


focvis
veterán

Jól hangzik, grat!
Merga mellé, vagy helyett?

(#76742) Snoop-y válasza aero. (#76736) üzenetére


Snoop-y
veterán

:K :C Sok balesetmentest es megtobb oromot a gepsarkannyal !

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76743) Speeedfire válasza aero. (#76736) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Drakulálok! :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#76744) EQMontoya válasza Elektrosokk (#76740) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyik cimborámnak van egy 159 kombija, nagyon szép az az autó. Egy finom v6-tal biztos, hogy mosolyt csal a user arcára.
Nehéznek nehéz, szóval nem fogja azzal sem felszedni a betont, de attól még jó.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76745) hacki87 válasza aero. (#76736) üzenetére


hacki87
senior tag

Csak ovatosan. :)

(#76746) rii válasza rii (#76739) üzenetére


rii
nagyúr

Lezárják a Budai alsó rakpartot az Üstökös utca és a Halász utca között:
07.21-én 22 órától 31-én 6 óráig,

az M0-s felől jőve akkor a batty-nal kell csak feljönni azon a héten?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#76747) szőröscica válasza aero. (#76736) üzenetére


szőröscica
addikt

Zsir, gyulnek a normalis autok a topikban. Gratula!

(#76748) radi8tor válasza rii (#76746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd a Waze megmutatja. Nem használsz Waze-t?

⭐ Stella

(#76749) rii válasza radi8tor (#76748) üzenetére


rii
nagyúr

nem ... nincs is olyan telefonom .... borzasztóan idegenkedem tőle ... meg most 20-30ezrem sincs rá ....

persze lehet h akkor IJ.

(#76750) radi8tor:
zsíros! köszönöm!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#76750) radi8tor válasza rii (#76749) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor marad a webes térkép.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.