Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) gzbotii válasza Qru (#68747) üzenetére


gzbotii
veterán

Földrajzi távolságból én is erre gondoltam, de Európában nincs olyan nép, aki szeretné őket - még a bolgárok sem, pedig... :DDD
Sokan Szlovénián mennek át amikor mennek vissza Olaszba' dolgozni (cirka 1.3 millió), gondolom szokás szerint ott is kiviselték magukat.

De amúgy is körültekintő vagyok, hogy hova állok, itt meg hacsak valakinek nincs valamilyen különleges igénye az N22 helyhez, akkor nincs más ötletem. Vonalon belül álltam, szinte mértani közepén, amikor én oda parkoltam, még a környéken sem volt másik autó.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68752) Integrale válasza gzbotii (#68751) üzenetére


Integrale
veterán

Amikor Olaszországban dolgoztam, akkor valóban azt tapasztaltam, hogy nem szeretik a románokat (enyhén fogalmaztam).
RO rendszámra ugranak, ha gyalogosan igazoltatnak, akkor kapásból hátránnyal indulsz, ha meglátják a személyid.
2010 körül volt egy román banda, akik erőszakoltak, azóta aztán pláne ki vannak hegyeződve rájuk.
Az ott dolgozó többség képtelen beilleszkedni, póló nélkül, büdösen az áruházakban (csoportosan), nem bérelnek lakást, mert drága, ezért inkább (saját tapasztalat) a Transittal leállnak a munkához közeli parkolóban, és ott alszanak benne. stb stb
Persze ez nem általánosítás, van pár Román ismerősöm (az egyik a Transfogarasan lábánál lakik), de a fentebb vázoltak nem vetnek jó fényt a jókra. :(

"Bad reklám is reklám too"

(#68753) Kornel válasza Tsebacsi (#68748) üzenetére


Kornel
veterán

70-110 között 5-el is elvan, csak szólok ;)

(#68754) gzbotii válasza Integrale (#68752) üzenetére


gzbotii
veterán

Ne is mond...
2012-ben voltam utoljára román iratokkal külföldön. Mindenhol furán néznek rád.
Csak ugye, a kocsin román rendszám van, azzal nem tudok mit csinálni :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68755) Magnum_ válasza gzbotii (#68754) üzenetére


Magnum_
nagyúr

milyen állampolgárságod van?

I humbly and respectfully decline™

(#68756) MunezXBK válasza Magnum_ (#68755) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tippelek: zimbabwei.

(#68757) Qru válasza Magnum_ (#68755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kettős állampolgár.

#nincsbennetarcsi

(#68758) kisza25 válasza K Norbi (#68746) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pedig annyi volt, csak pályáztam vele, mikor eladtam a kia-t és kerestem az i30-at
Lánytól elkértem, teletöltöttem, meg utána is pont 7 lityit evett és csak pályáztunk bl- Nagykanizsa, Bl-Vác oda-vissza, 150+ 380km
2 tank benyát mentem el vele, mind a 2x pont 7 lityire jött ki
mondjuk annyi, hogy 185/65r15 gumik voltak rajta

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#68759) mmcc02 válasza gzbotii (#68754) üzenetére


mmcc02
tag

Nekem nem igazán volt a román iratok miatt rossz tapasztalatom/problémám, bár főként német nyelvterületen/re utaztam. Egyszer egy parkolóban a román rendszámos autóra elég durván rányitották az ajtót (legalább 2 cm mély horpadás), de ez lehet véletlen is.

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#68760) gzbotii válasza mmcc02 (#68759) üzenetére


gzbotii
veterán

Igazából oldalakat tudnék írni az én tapasztaltaimrol a románokkal, míg külföldön "inkognitóban" utaztam. Néha még engem is megbotrankoztatott, nem hogy egy helyi angolt, németet. De ez itt nagyon off.

kisza25: nekem simán 6 alatt kellett legyen, csak arra mondtam, hogy úgy lehetne spórolni.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68761) pècsimunkás válasza gzbotii (#68760) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ès mèg közlekedni sem tudnak a románok. De , a bulgárok sem . A három sávos autópályán pl rendszeresen a közèpső sávban utaznak 100 km/h - val... :((( A furgonosok 80%- a is kb !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#68762) gzbotii válasza pècsimunkás (#68761) üzenetére


gzbotii
veterán

Az elmúlt négy napban, nagy meglepetésemre, nem láttam hülyén közlekedő románt vagy bolgárt. 110-130 között, külső sáv, néhány meg indexet is!

De tegnap volt egy szőke, új XC60, 120ra állított tempomat, szinte üres pálya középső sávjába. Meg M0-an engem letolni akaró ezres Stiftes :D Azt élveztem, csávó unottan konyokolt és úgy tolt engem, miközben haladtam a tömött belső sávban, külső fullba kamionnal, mintha nem lenne holnap :DDD Aztan odaleptem neki, ahol szabadult a hely, de a csávó valahogy lemaradt. :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68763) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

Használt olajszűrőt hol lehet leadni? Olajra azt olvastam, hogy pl a MOL kútakon le lehet adni, ott a szűrőt is átveszik?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68764) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Használja valaki ezeket a telekocsi weboldalakat? Ha én, mint sofőr regisztrálok, és utasaim vannak, az
1; a NAVra mennyire tartozik?
2; Az utasok után kell valamit fizetnem a site üzemeltetőjének?
3; Általánosságban beszélne róla egy felhasználó?
Köszönöm!

(#68765) gzbotii válasza intensa_man (#68764) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia.

En a BlaBalCart hasznalom, lassan egy eve. Amikor amugy egyedul mennek, keresek ott utast, altalaban talalok is. Eleg jol mukodo rendszer, es (meg) ingyenes.
Ha nem napi/heti szinten nyomod 2/3/4 utassal, nem hiszem, hogy a NAV valamit is szolna (de nem vagyok tisztaban a magyar torvenyekkel)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68766) Qru válasza gzbotii (#68762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Örült a Swiftes, hogy végre valakit utolért. :D

mod:

intensa_man: Ha nem üzletszerűen csinálod akkor nem fog a nav csesztetni.

Amúgy jópofa a dolog, én már próbáltam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68767) dnelb válasza gzbotii (#68762) üzenetére


dnelb
veterán

huha lehagytal egy 53 lovas autót :DDD gondolom csak tartotta a belső tempót, ha lenyomni akar akkor nem unottan konyokol :DD

(#68768) Kornel válasza dnelb (#68767) üzenetére


Kornel
veterán

Egyébként M0-an bőven elég egy ezres swift is.
Persze 130-140 körül elfogy, de az már ott illegális.

(#68769) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://coub.com/view/awa4g

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68770) gzbotii válasza dnelb (#68767) üzenetére


gzbotii
veterán

Huha, szerintem egy 45 loeros kocsi is eleg lenne, hogy valakinek a seggebe, tole 2 (szo szerint) meterre haladj 110-es tempoval. Hiaba nyomtam ket tenyleg laza feket, hogy emberunk vegye eszre, mindjart osszeer a ket kocsi, csak ugy allt vissza mogem.
Gondolom neked tetszik, ha hatulrol 0 kovetesi tavolsaggal repul rad egy idiota 140el - emberunk kb ennyivel erkezett mogem, es vele ellentetben en tartottam a belso sav tempojat..
Elvegre jo buli meg biztonsagos meg ilyenek... :U :W

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68771) Kornel válasza gzbotii (#68770) üzenetére


Kornel
veterán

Magyarországon vagy, szokd.
Pályán még rosszabb a helyzet.

(#68772) bitpork válasza gzbotii (#68770) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért a két "laza fék"-ért megérdemelnél egy kis ejnye-bejnyét. Nem mentség ha a másik hülye..

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68773) dnelb válasza gzbotii (#68770) üzenetére


dnelb
veterán

ha idegileg gyenge vagy ne menj pályára :D ez amit leírtál mindennapos. a brake checket meg addig csinálod amíg valaki 1x utolér aztán belebassza a fejed a betonba..

[ Szerkesztve ]

(#68774) brumi1024 válasza dnelb (#68773) üzenetére


brumi1024
veterán

Erről ez jut eszembe. ;]

[ Szerkesztve ]

(#68775) HoaryFox válasza TheProb (#68763) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én még olyan helyet sem találtam a környéken (Dunaújváros), ahol a használt MOTORolajat átvennék :O

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68776) dnelb válasza brumi1024 (#68774) üzenetére


dnelb
veterán

(#68777) gzbotii válasza dnelb (#68773) üzenetére


gzbotii
veterán

Khmm...csak nehogy en basszam bele az o fejet. Nem vagyok sem gyenge kotesu, se galamblelku, karon varjut is lattam parszor :)
+a hatulrol jovo a hibas, ha nem tart kovetesi tavolsagot.

bitpork: nem buntetofekezes volt, hanem lassultam kb 5kmph, es azt is folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68778) Kornel válasza gzbotii (#68777) üzenetére


Kornel
veterán

Ritkán, de én is beallok valaki mögé, ha képtelen felfogni, hogy én haladok, ő meg belül kocsikazik.
Az a probléma fő forrása, hogy a többség képtelen a többsávos utakon közlekedni.

Black: így van, bár az már 100-nal vmax-on megy, így az M0-an már utakadaly is lehet a belsőben.
De egy ezres swift bőven alkalmas a magyar sebességhatárokon belül autózni.

Ja lehet megint ezres suzukim lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#68779) B-L-A-C-K válasza Kornel (#68768) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, meg egy trabant is elvisz A-ból B-be ilyen alapon.

(#68780) focvis válasza Kornel (#68778) üzenetére


focvis
veterán

Ilyenkor teljes lelki nyugalommal megelőzöm jobbról. Nem szabályos, tudom. Többek között ezért is adtam el a GTI-t.

Kiperkálták a Civicet?

[ Szerkesztve ]

(#68781) gzbotii válasza Kornel (#68778) üzenetére


gzbotii
veterán

Persze, akkor érthető is lenne. De ott, abban a helyzetben nem volt más opció. 80-90 a kulsoben kamionok között, vagy a belső 110el.
Szerintem a nagyobb probléma itt a biztonságos követesi távolság volt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68782) Kornel válasza focvis (#68780) üzenetére


Kornel
veterán

Nem még, akkor lennék nagy gondban. (Egyelőre az opciókat pörgetem, 1.0 vagy 1.4 scross áll az élen)
Én is szoktam jobbról előzni, de csak ha nincs más választás.

(#68783) focvis válasza Kornel (#68782) üzenetére


focvis
veterán

Mekkora az árkülönbség 1.0 és 1.4 között? Mindkettő turbós?

Ha az S-Cross tetszik, akkor vegyed azt, én megfogadtam, hogy többet nem fikázom az orrát. :)

[ Szerkesztve ]

(#68784) Qru válasza focvis (#68780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1

Elmegyek lazán mellette jobbról. Sokkal kevésbé veszélyes mint ha rámegyek és ő fékezeget. Plusz még csak fel se húzom magam annyira idegileg. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68785) Kornel válasza focvis (#68783) üzenetére


Kornel
veterán

Mindkettő turbós.
1090 kg-hoz.
4,5 vs 4,8 mindennel együtt, tehát 300 a különbség.
Ja igen, ennyiért nincs más autó, ami nem fapad.
Ezres 11, az 1.4 9 sec alatt van százon, már az ezres is dinamikusan mozgatja a kasznit, az 1.4-hez meg már normális futómű is kéne.

Mod: kékben pl. teljesen jól néz ki, az eleje is.

[ Szerkesztve ]

(#68786) gzbotii


gzbotii
veterán

Amugy, a magyar-szloven hatar elott, ahol mar csak 1-1 sav van, 80as korlatozas, ott a rendorok allando jelleggel szoktak allni, merni?
Szombaton, amikor mentunk es amikor jottunk vissza, akkor is ott voltak...Maribor fele kicsit gyorsabban mentem, 90+ volt a tempo... :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68787) Qru válasza gzbotii (#68786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ott szinte mindig vannak. :K

95-ig nem jön csekk, no para.

Kornel: 1,4T nem kérdés. :K

mod:

Háát azért az a 140 ló nem szedig fel az aszfaltot elég a hozzá a csatolt lengőkar.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68788) Kornel válasza Qru (#68787) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom, tényleg.
Amikor kijött, mentem az 1.4-el, tényleg megy, de nyilván eszik is.
1.0 meg jobban viszi a kasznit, mint az 1.6 szívó, ellenben alig eszik. (5 liter)

(#68789) Qru válasza Kornel (#68788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én annyit szívtam alapmotoros "csodákban" hogy tuti nem sóherkedném el és behúznám az 1.4t-t. Most lehet elégnek érzed az 1.0t-t is de pár hónap és nem fogod, ezt garantálom.

mod:

Ha nem küldöd akkor az 1.4T sem fog érdemben többet enni valós körülmények között mint az 1.0t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68790) Kornel válasza Qru (#68789) üzenetére


Kornel
veterán

Ebben igazad lehet.
Mondjuk az 1.4T gari után egy stage1-el már szép sleeper lenne.

(#68791) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Nem tudom,hogy teljesen ide tartozik e,de nem találtam megfelelő topicot. Szóval,adott egy SENCOR SWM 160 R típusú FM TRANSZMITTER. Szeretnék telefonról zenét kapcsolni,de az istenért nem tudok rájönni arra,hogy hogyan is lehetne. Valaki esetleg rendelkezik e csodával? 3.5mm jack járt hozzá.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#68792) Magnum_ válasza Kornel (#68790) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azt a 6evet siman kibekkeled a stage1-ig. Addigra mar boven 40felett leszel :D

Qru: ma apu 1.4T-jevel autoztam sokat a varosban, hungaria, kobanya, stb.
Hat azert kanyarban boven elmarad a jettatol :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#68793) joshua7 válasza Kornel (#68785) üzenetére


joshua7
veterán

1.4T-t vennék biztosan.

Semper Fi

(#68794) Qru válasza Magnum_ (#68792) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bedob abba is egy Tein szettet és kész. :D

#nincsbennetarcsi

(#68795) Magnum_ válasza Qru (#68794) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja, apukamnak valid lenne :D

I humbly and respectfully decline™

(#68796) brumi1024 válasza Kornel (#68778) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, a jobbra tarts a nagy többség számára valamilyen oknál fogva teljesen elfelejtődött.

Focvis: Volt erről a jobbról elhaladásról már elmélkedés, nem fastandfuriouskodva nem illegális.

(#68797) HoaryFox válasza #82471168 (#68791) üzenetére


HoaryFox
őstag

Használati útmutató részlet:

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68798) Kornel válasza joshua7 (#68793) üzenetére


Kornel
veterán

1.0 vs. 1.4 közti különbség, kb. egyforma kaszniban: [link]

(#68799) Qru válasza Magnum_ (#68795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am a Mokka mennyire dől kanyarban?

mod:

Kornel: 220 Nm @1500rpm: Nincs több kérdés szvsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68800) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ma kis séta közben láttam egy tuningbetyár golf4et. Szerintem 19es porse felni volt alatta plusz a nyomtáv vagy 5centivel volt kifelé. Eszkábáltak rá sárvédő szélesítést is. Nem volt képem megállni mellette lefényképezni. :D

Asszem ez volt konkrétan.[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.