Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) Peti78


Peti78
őstag

SZiasztok!
Talán nem idevaló a kérdés, de egy 2001-es 184 kw- (250LE) 2319cm3-es autó kötelezője mennyibe fájna ha még nem volt a nevemen autó?
Köszönöm!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#68852) Magnum_ válasza Peti78 (#68851) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kalkuláld le a netrisken az adataiddal.
sajnos mi sem tudjuk megmondani, mert nem tudjuk, hogy hol laksz, hány éves vagy, stb.

I humbly and respectfully decline™

(#68853) tboldi válasza Peti78 (#68851) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sok mindentől függ (többek között például, hogy hol laksz), magadnak kell kiszámolnod egy alkusz vagy adott biztosító oldalán.

szerk.: T5-ös Volvo? :B

[ Szerkesztve ]

(#68854) Qru válasza Peti78 (#68851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

biztositas.hu-n kalkuláltass egy árat rá.

#nincsbennetarcsi

(#68855) Magnum_ válasza Qru (#68854) üzenetére


Magnum_
nagyúr

néma gyereknek anyja veri :D

I humbly and respectfully decline™

(#68856) lenko válasza K Norbi (#68834) üzenetére


lenko
aktív tag

Amit furcsállok is, nekem csak a 205/55 R16 van bele írva, nem mintha váltanék nagyobbra. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#68857) Magnum_ válasza lenko (#68856) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hat valtomeret, na.

De igy nem igazan kothetnek bele, uccse' tudja a rend ore, hogy adott motorral mekkora felnikkel szereltek, a 17es igy feltetelezheto.

I humbly and respectfully decline™

(#68858) Peti78 válasza tboldi (#68853) üzenetére


Peti78
őstag

Mindenki másnak is köszi. :) Igen, T5-os :))
(#68855) Saint_ Már akinek még van...

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#68859) lenko válasza Magnum_ (#68857) üzenetére


lenko
aktív tag

1.6-os nál én nem tudok róla, hogy szerelték 17-es kerékkel valaha is.

Az embereknek fáj az igazság!

(#68860) Magnum_ válasza Peti78 (#68858) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ne haragudj, nem rosszbol irtam egyebkent.

Lenko: az most mindegy is, nem.lesz belole baj, erre utaltam

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#68861) lenko válasza Magnum_ (#68860) üzenetére


lenko
aktív tag

Ja úgy nem, sokan 18-assal járnak. Mert ehhez a futóműhöz az kell. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#68862) TheProb válasza -v- (#68847) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor ki lesz fizetve az a kis összeg, hogy átvegyék, ennyi... Nem kell egyből megint belelátni olyan - negatív - dolgokat a mondandómba, amik nincsenek ott. :U És ez most nem neked szól elsősorban. :)
munkadíjon ér spórolni, a környezeten nem -> teljesen igaz.

Feltettem egy normális kérdést, mert szerintem joggal gyanítom, hogy nem csak én cserélek házilag olajat itt a topicból és kíváncsi voltam a hulladékkezelési tapasztalatokra. Én legalább megkérdezem, hogy ki hol szokta leadni a fáradt olajat és a szűrőt és nem csuklóból kivágom a kommunálisba, mint ahogy sokan teszik...

Na de részemről is befejezve a téma.

(#68848) hacki87: úgy legyen. :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68863) focvis válasza TheProb (#68862) üzenetére


focvis
veterán

Ha megtaláltad a megoldást a fáradt olaj leadására, akkor oszd majd meg lécci.

Amúgy a használt sütőolajat is le lehet adni egyes MOL kutakon; több litert - sok év termése - őrizgetek már a pincében.

(#68864) K Norbi válasza lenko (#68856) üzenetére


K Norbi
addikt

;]

(#68865) Qru válasza TheProb (#68862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még a használt autógumit se veszik át ingyen... :( Így az újrahasznosítás jegyében inkább eladtam őket a jófogáson. :D

Lehet van az a pénz amiért az alig használ szűrőd is megvennék... ;]

#nincsbennetarcsi

(#68866) -v- válasza TheProb (#68862) üzenetére


-v-
addikt

Nem kell egyből megint belelátni olyan - negatív - dolgokat a mondandómba, amik nincsenek ott.

Nem latom bele, mert ez ott volt:
"Szerviz meg gondolom kérne érte valami pénzt, amekkora cigányok."
Ebbol azert erosen az jon le pedig, hogy nincs hajlandosag fizetni :) de bocs ha felreertem, en nem akartalak basztatni, csak szerintem a porkynak is ezekkel volt gondja, ha jol ertettem, gondoltam csak jelzem en is, nem a hazi olajcserevel van a gond.

[ Szerkesztve ]

(#68867) Qru válasza focvis (#68863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt a lista hol veszik át: [link]

#nincsbennetarcsi

(#68868) focvis válasza Qru (#68867) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap már néztem ezt a listát - valaki linkelte - de ez nagyon kevésnek/hiányosnak tűnik; nem akarom elhinni, hogy pl. egyetlen zalaegerszegi átvételi pont sincs, miközben Keszthelyen 2 van (60 ezer VS. 15 ezer lakos).

(#68869) Tsebacsi válasza Qru (#68865) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tőlem a gumis átvette tavaly nyáron a misleneket amikor felkerült az új Hankuk. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68870) Qru válasza focvis (#68868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hozd fel, a kocsiderékban elfér.

Amúgy ha háztartási sütőolaj akkor: [link]

mod:

Tsebacsi: Nekem is ezt mondta a gumis, ha ott veszem az új gumit akkor átveszi ingyen. Persze mert a hasznában 25x benne van a visszavétel ára. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68871) Magnum_ válasza focvis (#68868) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem is, főleg az budapesti átvételi pontok.
és úgy emlékeztem, hogy a fonyódi MOL is átveszi.

I humbly and respectfully decline™

(#68872) Tsebacsi válasza Qru (#68870) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én csak kereket cseréltettem, meg a gumikat a felnin :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68873) TheProb válasza Qru (#68865) üzenetére


TheProb
veterán

Én tavaly bedobhattam a helyi gumishoz a kupac tetejére a puntohoz "kapott" nyári szettet, amiből a 4gumi 4 gyártótól 4 DOT-tal volt... ;] Mondjuk az hozzátartozik, hogy ők rakták fel az alura az újakat, bár szerintem fingja nem volt róla, hogy ott jártam pár napja... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68874) -v- válasza Qru (#68870) üzenetére


-v-
addikt

Nyilvan ingyen miert csinalna neked barmit :)

(#68875) Qru válasza Tsebacsi (#68872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gumist kell cserélnem. Ja nem. Így sokkal jobban jártam mert így legalább a felrakás árát megkerestem. :))

mod:

vilike: Nem ingyen, ott hagytam 8k-t az átszerelésért... Abba férjen már bele a használ gumi átvétel és ne kérjen érte 250 HUF-ot (nem az összeg hanem maga a hozzáállás cseszett fel). Bezzeg gumizsákot tudott adni ingyen. Fene se érti a logikáját. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68877) Qru


Qru
MODERÁTOR

Melyik típus rohad? A lakatos megmondja. - TC

mod:

Lelövöm a poént:

És hogy ezek alapján mit venne a karosszériás? Toyotát, mert egészen tartós karosszériába került a megbízható technika.

Csak a japppán!!!44!!44!!! :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68878) szentkuti11 válasza Qru (#68877) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mondjuk egy jó hacsit játszósnak, azok úgy sem rohadnak... ohhh wait... mindegy, dolgozósnak ott van a jó kis amerikai Tacoma, pickup, épp csak a váznál törik ketté, ha szétrohad.... ohh wait.

Minden autó rohad, szerintem ezt el kell fogadni.

Nem mellesleg a szomszédom 2004-es Corolla E12-je is gyönyörűen rügyezik, szóval neki is igazán megéri abban a gyenge, unalmas, lélektelen négykerekű járműben leélni a fél életét.

[ Szerkesztve ]

(#68879) Qru válasza szentkuti11 (#68878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így van mindegyik rohadni fog. TC-re meg amúgy is jellemző hogy japán szemüvegen keresztül nézik a világot...

Ettől csak akkor lepődtem volna meg kevésbé ha a Hondát hozzák ki győztesnek. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#68880) EQMontoya válasza szentkuti11 (#68878) üzenetére


EQMontoya
veterán

E12-vel nem tudom, mit csinált, alapból nem nagyon rohadnak. Már az E11 se rohadt, mikor anno eladtam 12 évesen, és 200 fölött volt benne, meg persze csillaggarázs.

Same rules apply!

(#68881) szentkuti11 válasza EQMontoya (#68880) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem parkolt vele sóbányában, vagy ilyesmi, egy első tulajos, közepes igényességgel rendben tartott, csillaggarázsos autó, semmi extra. Nem néztem alá, de a küszöbein és a hátsó ívein erőteljesen látszik már, hogy van baj.

(#68882) bitpork válasza -v- (#68866) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ismered a mondást, hogy most már csak szép lehetsz, okos nem? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68883) kisza25 válasza kisza25 (#68827) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

25,5K volt a műszaki és nem szóltak se a téli gumiért, se azért, mert nem volt 100% váltóméret
K Norbi,: nekem is 225/45 r17 91Y van benne, ugyanaz, mint neked

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#68884) Jorus válasza kisza25 (#68827) üzenetére


Jorus
nagyúr

A hatósági ár szgk-ra 16.290 HUF. Ettől persze az egyes állomások díjai eltérhetnek felfelé, de sok helyen ennyiért végzik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68885) kisza25 válasza focvis (#68868) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elvileg az összes benzinkúton átveszik

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#68886) K Norbi válasza kisza25 (#68883) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi hogy ránéztél. :R

[ Szerkesztve ]

(#68887) kisza25 válasza Jorus (#68884) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Teljes átvizsgálást is kértem, mert, ha nem megy át, akkor is kell fizetni valami 9000Ft-ot

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#68888) Magnum_ válasza kisza25 (#68887) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én odaviszem valahova (itt Bp-n sehol se ennyi, inkább ~22k), oszt' jól átmegy mindenféle vizsgálgatás nélkül ;]
augusztusban legkésőbb, de nem kizárt, valamikor a nyáron rugalmasan megoldom.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#68889) bitpork válasza Jorus (#68884) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom hülye vagyok, de nem lehet h beleszól a köbcenti meg ilyen apróságok h pl 4x4-e az autó? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68890) Qru válasza kisza25 (#68887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szvsz drága akkor is. Az okos műszakik mennek 27k-ért.

mod:

Bitpork: Igen 4x4-re drágább a műszaki azt tudom, Bubinál is felárat számolnak fel mindenhol.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#68891) barnam_ válasza Magnum_ (#68888) üzenetére


barnam_
nagyúr

A vizsgahelyek közötti szórásra jellemző (lehet), hogy pl. tavaly nyáron az egyik helyen megbuktatták a kocsit, mert rozsdás volt a taposó az anyósülés alatt, míg a másik helyen - ugyanannyi pénzért - még csak nem is szóltak a rozsdáról :DDD (azóta javíttattam a küszöbbel együtt)

Amúgy tudtommal nincs olyan, hogy ha megbukik a kocsi, fizetned kell. Legalábbis a legtöbb helyen nem bevett gyakorlat.

(#68892) #94529552 válasza TheProb (#68862) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amúgy jó volt ez a téma arra, hogy eggyel több indok legyen mindenkinél, hogy miért is ne cseréljünk otthon olajat, és egyéb dolgokat. Mert például keletkezik még egyéb veszélyes hulladék is, amire senki nem gondol, és ami simán a kukában landolhat sok esetben.

(#68893) gzbotii válasza #94529552 (#68892) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért megnézném,a sok sufni műhely hova adja le...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68894) TheProb válasza #94529552 (#68892) üzenetére


TheProb
veterán

Én ezt nem így látom. Ha tényleg átveszik minden Mol kúton még a szűrőt is, akkor mi a gond? Majd holnap kiderül, mit mondanak a helyszínen. Remélem azért vasvillával nem kergetnek el.
Amúgy meg aki a kukába dobja ki így is, úgy is, annak tényleg felesleges volt a beszélgetés. Bár azoknak a kezeit is eltörném. Múltkor haver mondta vigyorogva, hogy kivágta az első kukába az olajat... Még majdnem én voltam a gyökér, hogy forgattam a szemeim, meg hogy azt mondtam neki, hogy ennél már csak az lett volna jobb, ha a csapba önti bele.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#68895) Jorus válasza bitpork (#68889) üzenetére


Jorus
nagyúr

A hatósági ár szgk-ra 16.290 HUF, függetlenül a motor lökettérfogatától, teljesítményétől. Az összkerékre számítanak fel 4.100 HUF-t pluszban, de itt megtalálod az összes hatályos árat és módosítót.

Szerk.: ahogy írtam, ettől függetlenül az adott vizsgaállomások kérhetnek többet bármire is, de vannak olyan helyek, ahol ennyiért végzik.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68896) kisza25 válasza Magnum_ (#68888) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok, de ez egy 2003-as vas, meg keveset is van használva, na mindegy, elviszem Siófokra akkor meg utiköltség+ mit csináljak ott autó nélkűl...
az utca elejére legurultam és haza sétáltam(800 méter)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#68897) Integrale válasza gzbotii (#68893) üzenetére


Integrale
veterán

A kukába, ha egyáltalán lecserélik. :(

"Bad reklám is reklám too"

(#68898) bitpork válasza Jorus (#68895) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:R Nekem még az volt h a 2 liter felett többet kérnek.
Anno szerelőm elvitte Gazsit vizsgázni, a biztos felállt a fékpadra, majd gázadásra azzal a lendülettel kiment a csarnokból :D Az volt a mázlija h nem állt semmi a kijáratban - nem tudta h 4x4 a kocsi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68899) rbalint88 válasza bitpork (#68898) üzenetére


rbalint88
addikt

előre félek a műszakitól... nekem senki ne nyomkodja a padlókat a kocsinak hidegen. egyéb félnivalóm nincs, viszont a felesleges abúzust se szívesen vállalnám.

(#68900) Magnum_ válasza rbalint88 (#68899) üzenetére


Magnum_
nagyúr

időpontra menj, ne legyen hideg, várd meg. én legutóbb így műszakiztattam és így is fogok.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.