Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) Integrale válasza Snoop-y (#68539) üzenetére


Integrale
veterán

Miert sok a 10e egy turbosnak?
Ne az auto/gyarto hibaja legyen mar, ha a hasznaloja balfasz, es nem tartja be az alapveto dolgokat.

"Bad reklám is reklám too"

(#68552) lenko válasza Gergőke88 (#68548) üzenetére


lenko
aktív tag

Én a szívónál is 8e után cserélem elég sok éve. Nem hinném, hogy ártok vele. :) Azt sem, hogy a pazarlás kategória, pedig városi használat kb. 15-20% van csak összesen.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#68553) pècsimunkás válasza kisza25 (#68526) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem a mostani 1,2 turbósom kb annyit eszik mint az előző 1,4 -es szívó .
Annyi , hogy autópályán a turbóssal 150-es utazót tartok az 1,4-esel 140 volt az utazóm .

Országúton , lakott területen , óra szerint : lakott terület 60 km/h , országút 100km/h . Így szoktam menni . Az 1,4 Megane Classic 5,3-5,5 l /100 km , az Auris is kb így eszik .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#68554) szentkuti11 válasza mdani01 (#68549) üzenetére


szentkuti11
addikt

Engem múltkor a Suzuki topikban akartak meggyőzni, hogy 600 alatt nincs normális papír-Swift. Érdekes, az enyém 250-ért alig-alig akar menni, pedig állapotra okés.

(#68555) Kornel válasza szentkuti11 (#68554) üzenetére


Kornel
veterán

600-ert tényleg autót is adnak már.

(#68556) szentkuti11 válasza Kornel (#68555) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem sokkal drágábban vettem hathengeres E46-ot, és nem azért, mert hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#68557) Kornel válasza szentkuti11 (#68556) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk nyilván nem ugyanannyi fenntartani.
De ugye kinek a pap, kinek a paplan :D

(#68558) Integrale


Integrale
veterán

Most kaptam egy levelet a rendőrségtől, miszerint április elsején Szentistvánon forgalommal szemben parkoltam a József Attila utcában, 21:52-kor.
Szokásos rendőrségi szöveg, vallomás/ fellebbezés, adatok megadása stb.

A problémám az, hogy abban az utcában nem jártam, csak "lejjebb" 3 utcával, ott viszont valóban forgalommal szemben parkoltam, rokonok háza előtt (ahogy eddig is, és ők is éveken keresztül).

Rendszám van, kép nincs, a helyszín pontatlan.

Szerintetek mi a teendő? Nem feltétlenül fizetnék 30-at ezért. :U

"Bad reklám is reklám too"

(#68559) kisza25 válasza pècsimunkás (#68553) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

bocsi, azt nem írtam, hogy ez a most divatos 1.0 T motorokra írtam :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#68560) mdani01 válasza szentkuti11 (#68554) üzenetére


mdani01
aktív tag

Rosszul hiszik :D 300-350 körül egész jókat lehet találni.

Milyen E46-sod van?:)

iPhone 6S SpaceGray

(#68561) szentkuti11 válasza mdani01 (#68560) üzenetére


szentkuti11
addikt

E46 320i sedan, első szériás, 1998-as.

Nyilvánvalóan túloztam az árral, mire összeállt vele minden, meghaladtuk az egymilliót, de sérülésmentes, tényleg jó állapotú, vezetett könyvű (és tényleg szervizelt) kocsiról beszélünk, elég sokadikra sikerült megtalálni a jót.

(#68562) Magnum_ válasza Integrale (#68558) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én megírnám azt, hogy nem parkoltam ott (és ez igaz is) és rákérdeznék, hogy mire alapítják a bírságot? fotó?
ja, nincs?

I humbly and respectfully decline™

(#68563) szentkuti11 válasza Magnum_ (#68562) üzenetére


szentkuti11
addikt

Gondolod, hogy nem fotózták volna le? Szerintem azzal kezdik. Nekünk annak idején személyiségi jogokra hivatkozva nem küldték ki, de külön kérésre megkaptuk.

(#68564) brumi1024 válasza -v- (#68546) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó, de manapság mitől elvárható 10 év működés? A gyártó pedig az első tulajra tervez, utána az egyetlen bevételi forrása a szerviz és a speciális alkatrészek.

Ettől függetlenül szerintem zseniális karakterisztikája van a motornak, teljesen mindegy milyen tempóról rálépsz a gázra és megy.

[ Szerkesztve ]

(#68565) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Üdv!

Esetleg valaki használ H4 kadmiumsárga / aranysárga izzót az autójában? Vagy a lámpafólia jobb megoldás? Ki melyiket ajánlaná? Illetve márkát az izzóból, ami bevált.

Előre is Köszönöm a válaszokat.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#68566) Magnum_ válasza szentkuti11 (#68563) üzenetére


Magnum_
nagyúr

adják ki, ez az első.
utána be kell azonosítani a helyszínt.. ja az másik utca. akkor nem jogos a bírságoló határozat. ki kell javítani a másik utcára :DDD
aki időt nyer, életet nyer.

I humbly and respectfully decline™

(#68567) bbubby00


bbubby00
őstag

Random meet arena p1 20:45tol? Paran kigurulunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#68568) trassher válasza Integrale (#68558) üzenetére


trassher
addikt

Fotónak mindenképp kellett készülnie, anélkül lufi. Ugyanígy jártam pár éve, a rendőr ott fotózott mikor visszaértem. Az, hogy évek óta így parkolnak ott az nem jelent sajnos semmit, ez teljesen random megy a rendőrségnél. Ahol engem büntettek ott naponta fél milliót is összefotózhatnának mégsem teszik. Nem vagyok jogtudor de szerintem a pontatlan helyszín már "alkualap" lehet. Saint_ biztosan tud konkrétabbat mondani.

Szerk.: Meg is előztek. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#68569) Integrale válasza trassher (#68568) üzenetére


Integrale
veterán

Már felvettem Saint_-tal a kapcsolatot. :D

Nincs kép, cím is csak annyi, hogy Szentistván, József Attila utca, házszám sincs.
A korábbi parkolással nem mentegetőzni akartam, csak furcsa számomra, hogy egy fatornyos falucska eldugott mellékútján, amin egy autó szélességű aszfaltcsík van, menetirány szerinti jobb oldalon az út mellett pedig gyakorlatilag közvetlenül házfal, a másik oldalon pedig árok, járda, padka, ott nem állhatok a házam elé a felhajtóra?

Nyilván költői a kérdés, mert kresz szerint nem.

"Bad reklám is reklám too"

(#68570) bbubby00


bbubby00
őstag

P2 V sor. Megy a racsing :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#68571) trassher válasza Integrale (#68569) üzenetére


trassher
addikt

Már kidobtam a határozatot mivel évekkel ezelőtt történt az eset de ott pontos cím volt megadva. Értem persze, hogy nem mentegetőzésnek szántad és a kresz sem épp rugalmas csak a rendőr belátása. Főnököm például főút mellett lakik, mindig menetiránnyal szemben áll az út mellett, naponta többször járnak arra rendőrök mégsem büntették meg soha. Engem meg egy kórház előtt kaptak el miközben nagymamámnak vittem be dolgokat. Mondjuk ott nem is számítottam másra mint a maximálisan kiszabható 30K-ra mivel az intézkedő rendőr egyike volt azoknak akik előtte 2 héttel hatalmas bűncselekmény közben értek tetten. Ez mondjuk egy másik vicces történet lenne de egyben tanulságos is a magyar rendőri hozzáállásról. :D

Redmi Note 7

(#68572) Magnum_ válasza bbubby00 (#68570) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sokan vagytok?

I humbly and respectfully decline™

(#68573) bbubby00 válasza Magnum_ (#68572) üzenetére


bbubby00
őstag

3an

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#68574) -v- válasza brumi1024 (#68564) üzenetére


-v-
addikt

Ja persze, újonnan biztos jó, meg elhiszem, hogy jól megy ;]
Nekem igazából már hánynom kell ezektől az agyonvariált belsőégésű motoroktól, szánalmas szerintem :DD
4 turbó, biztos van vagy 8 lambdaszonda meg 3 katalizátor, meg lekapcsolgatja a hengert, meg mittom milyen tudományos szelepvezérlés, meg hány helyen fecskendez be, meg hány tudományos elektromos vízpumpa van, amit biztos külön unit vezérel, a ki tudja hány láncból szíjból feszítőből álló csodavezérlés, aminek egy eleme sincs véletlen se alulméretezve vagy hitványra gyártva, meg nyolc helyen vissza van vezetve a kipufogógáz meg DPF van ami tudományos ciklusok szerint regenerál és még mittudomén ... addig jó, amíg a gyárból kijön és működik, aztán egyszer elkezd letérdelgetni akkor jobb inkább kidobni egyben az egészet :D
Én már csak a villanykorszakot várom ..

(#68575) Kornel válasza -v- (#68574) üzenetére


Kornel
veterán

Korrekt leírás egy BMW-rol.

(#68576) Mágus2 válasza -v- (#68574) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Troli? Combino? ;] Mindenki számára elérhető a villany korszak. :P

[ Szerkesztve ]

(#68577) Magnum_ válasza bbubby00 (#68573) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkó' beszégessé', ne fórumozzá' :D

I humbly and respectfully decline™

(#68578) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok.
VW POLO III-hoz keresnék valami olcsó bluetooth-os rádiót.
Ilyen foglalat van a kocsiban:

(#68579) szőröscica válasza -v- (#68574) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor maradjon az M54?

(#68580) brumi1024 válasza -v- (#68574) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó persze, de ezt a fogyasztói társadalom nyírja ki, normális alkatrészméretezéssel azért lehetnének ezek tartós dolgok, emellett viszont én (mérnökként) sokkal több fantáziát és izgalmat látok ebben, mint egy faék egyszerűségű 6 literes szívóban, ami az utóbbi nagyjából 20 évben semmit nem változott. Ja de, bekerült két alumíniumrúd.

Egyébként a BMW tudtommal nem, de az Audi le tudja kapcsolni a hengereit. Sőt két villamos hálózat van (12 és 48 V), ja és van még egy villany stabilizátor is. ;]

Egy másodpercig se aggódj, a villanykorszakban pontosan ugyanez lesz. Csak ott majd az akksik lesznek sz.rok, a kód lesz bugos, vagy ha más nem, akkor a villanymotor alkatrészeit méretezik alul.

[ Szerkesztve ]

(#68581) Integrale válasza knoxhu (#68578) üzenetére


Integrale
veterán

Az az előlap foglalata, szedd le a műanyag keretet, nyúlj be két oldalt egy célszerszámmal (de inkább bízd olyanra, aki látott már hasonlót), és húzd ki a teljes rádiót, majd sétálj be egy tetszőleges boltba, vedd meg az új blútúszos rádiót, összedug, betol, bekapcsol, párosít, hallgat.

"Bad reklám is reklám too"

(#68582) knoxhu válasza Integrale (#68581) üzenetére


knoxhu
senior tag

Oh váó, köszi a tippet! :D

(#68583) j.bravo válasza trassher (#68571) üzenetére


j.bravo
addikt

"előtte 2 héttel hatalmas bűncselekmény közben értek tetten"
szerintem ez érdekel mindenkit :D vagy ha nem is, de az érdeklődést próbáltad felkelteni, vagy nem? :DD

Mi történt? Szemeteltél? Közterületen egy fa tövénél dobtál egy sárgát? Vagy az is parkolással összefüggő dolog volt?

Whatever.

(#68584) -v- válasza brumi1024 (#68580) üzenetére


-v-
addikt

normális alkatrészméretezéssel azért lehetnének ezek tartós dolgok

Nem tudom, most se a főtengely törik ketté .. egy rakás dologgal meg nem nagyon lehet mit csinálni, kokszosodás, meg a normákat be kell tartani stb. stb... szerintem túl összetett és érzékeny rendszer, és túlságosan összefüggenek a dolgok, tele van olyan cuccal, ami nem karbantartásmentes, de persze karbantartani meg nem igen lehet, szépen használódik, egyszer csak elbaszódik, vagy elkezd elbaszódni, szép lassan kinyír más dolgokat is, na persze nem azonnal, csak azok is jobban használódnak, letérdel ez, letérdel az, visz magával mást is.. fél motort kicseréled.. meg már nem az van, hogy ok, van benne ez a két három dolog, ha ezt kicseréled megcsinálod jó lesz, hanem annyi minden van, nem tudod a többi mikor térdel le :D a pékek meg már az egyszerűbbekhez se értenek, nyilván ehhez se fog nagyon senki.

a fogyasztói társadalom nyírja ki

Na ja, ez a másik, ami miatt ez már jó nem lehet.. kb. ugyanannyi pénzből ma sokkal bonyolultabb motort kell fejleszteni, legyártani, megfelelni a normáknak, csalószoftvert írni rá :) meg persze a marketingeseket is ki kell szolgálni, mindig egyre erősebbnek kell lennie, egyre jobb számok kellenek. Meg persze "kicsit" többet tudnak a mai autók, mint régen, elmegy az ammo a szoftverfejlesztésre, meg az egyéb rendszerek puccosítására, sokkal több fele oszlik meg a pénz, lehetetlen szerintem már ilyen feltételek mellett ilyen bonyolult dolgot gazdaságosan tartósra gyártani .. Ráadásul túl gyors ütemben kell fejleszteniük, ezért nem egy bevált, letesztelt megoldást kapsz, hanem valamit, amivel kísérleteznek, hátha nem lesz szar.

sokkal több fantáziát és izgalmat látok ebben, mint egy faék egyszerűségű 6 literes szívóban

Don't fix what ain't broken, az még jó volt :) én mérnökként is meg felhasználóként is abban látok fantáziát, ami nem egy vödör fos :) lehet jó a geci bonyolult is, persze, de akkor annak a gyártási meg karbantartási költsége is olyan lesz ... Amúgy is, nekem még azt tanították, ami nem szép, az nagyon jó se lehet :) és ezek már nem szép megoldások, hanem vergődés, vannak egy technológiának ésszerű korlátai, túl lehet lépni, persze, de akkor már túl nagy lesz a trade-off. Lásd atomerőművek, pont ma is írtak róla, mióta ennyire ráálltak a biztonságra nem lehet azt már gazdaságosra kihozni.

Egy másodpercig se aggódj, a villanykorszakban pontosan ugyanez lesz

Hát, amiatt nem aggódom ja, egy percig se, hogy a tervezett avulás eltűnik a fogyasztói társasadalomból :D ennek ellenére nekem az egy ezerszer szimpatikusabb konstrukció, és szerintem az alulméretezés meg karbantartásigény is elég más formában fog jelentkezni..

[ Szerkesztve ]

(#68585) trassher válasza j.bravo (#68583) üzenetére


trassher
addikt

Szilveszter előtti este behajtottam egy foci pályára a zuhogó esőben, a középpályán húztam egy kéziféket. A rendőrök pedig épp arra jártak, kifelé menet elakadtam, két barátom tolt meg és úgy jutottunk ki. Adatfelvétel, stb majd feljelentés, kihallgatás, kiskorú 2 év börtönnel való fenyegetése valótlan adatok alapján. Ugye az egyik intézkedő rendőr büntetett meg a parkolásért január 21-én. Az akkor még kiskorú barátomtól pedig megkérdezték, hogy mit tud arról elmondani, hogy a lakók felírták a rendszámom január 21-én mivel akkor is bementem a pályára. Ő azt mondta ez nem igaz, a rendőr pedig azt, hogy megkérdez engem is de ha nem egyezik a két történet akkor hamis tanúzásért amúgy 2 év börtön jár. Nekem azzal nyitott, hogy reméli a kihallgatáson is olyan vagány leszek mint akkor este. Mondtam megnyugodhat, nem fog csalódni. Aztán feljött pár részlet, hogy ne mondjam, hogy a rendőr hazudik, stb. Erre mondtam, hogy ilyet nem állítok, viszont maga fenyeget egy kiskorút 2 év börtönnel valótlanul. Csak pislogott nagyokat. Engem rabosítottak de szerencsére csak ennyi mivel akkora ökörségeket írt a kihallgató a vallomásomba, hogy a hajam égnek állt. Mikor szóltam, hogy ezt nem írom alá mert nehezen értelmezi az összefüggő szöveget még ő volt felháborodva. Az ügyész a hivatalos határozatban "csínytevésnek" nevezte az esetet. Aki feljelentett még arra sem volt képes, hogy megkérdezze mi is történt, holott az ügy alatt jó párszor összefutottunk. Jelenleg adócsalás miatt csücsül.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#68586) Mágus2 válasza trassher (#68571) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megkérdezhetem, hogy milyen idős vagy? Nem tűnsz tapasztaltnak a rendőri intézkedések terén. ;)

[ Szerkesztve ]

(#68587) trassher válasza Mágus2 (#68586) üzenetére


trassher
addikt

26, akkor 20 voltam.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#68588) Mágus2 válasza trassher (#68587) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálam a legutóbbi intézkedés úgy nézett ki, hogy valakit zsákban visznek haza, engem meg bilincsben, aztán megbeszéltük, hogy elmennek a picsába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68589) trassher válasza Mágus2 (#68588) üzenetére


trassher
addikt

De te egy jóval civilizáltabb országban élsz. :DD Itt azt is el kellett magyaráznom, hogy hogyan jutottam be a pályára mivel a kollégák "felszemlézték" a helyet és oda nem lehet kocsival bejutni. Mikor nem értette hogyan sikerült akkor csak annyit mondtam, hogy öten voltunk és átemeltük a korláton.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#68590) Mágus2 válasza trassher (#68589) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vannak rendőr barátaim, azok akartak megtéfálni. :DDD

(#68591) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Jol van, latom az ejjel mindenki badass volt ;]

I humbly and respectfully decline™

(#68592) K Norbi válasza Magnum_ (#68591) üzenetére


K Norbi
addikt

Az tuti, én is becsengettem pár házba az éjjel, aztán elszaladtam. ;]

(#68593) Saint_ Mert lassú voltál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68593) Magnum_ válasza K Norbi (#68592) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Engem ilyenert 13 eves korombam megvertek :D

I humbly and respectfully decline™

(#68594) Tsebacsi válasza Magnum_ (#68593) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lassan futottál? ;]

Én lelőttem 30 rendőrt, elloptam 5 kocsit, kiraboltam 1 boltot és még egy örömlány is volt... Ja bocs ez nem a GTA 5 topic :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68595) Magnum_ válasza Tsebacsi (#68594) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, lassú voltam :O

I humbly and respectfully decline™

(#68596) K Norbi válasza Tsebacsi (#68594) üzenetére


K Norbi
addikt

:DD :DD :C

(#68597) HoaryFox


HoaryFox
őstag

És akkor ne legyünk sztereotipikusak a "béjemvé"-sekkel kapcsolatban :D

Munkásszállónk parkolója BTW

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68598) rbalint88 válasza HoaryFox (#68597) üzenetére


rbalint88
addikt

Lakni nincs penz, de a bmw az kell... igazi magyar valosag sztori.

(#68599) footy válasza Snoop-y (#68536) üzenetére


footy
addikt

Amikor az 1.8-2.0 szivobenzinesek helyett megjelentek az 1.4 turbok, akkor is karogtak egy csomoan hogy kavedaralo meg nem fog sokat elmenni es erdekes modon meg tudtak csinalni a gyartok hogy sokkal jobb vezethetoseget adtak, kisebb fogyasztas mellett es nem lehet hallani tomeges motor(a VW-n kivul) ill. tubocserekrol sem.

Az 1.0T benzinesekkel sincs semmi gond. Pont mult heten vezettem egy Focust amiben 125 lovas ecoboost volt. Hetkoznapi kozlekedesre sokkal kellemesebb mint az 1.6 szivo es a fogyasztasa is kisebb. Mikor az egyik baratomnak kerestunk autot(Focust), akkor atporgettuk a forumokat, sehol nem volt szo motorcsererol, vagy hogy a turbohoz nyulni kellett volna. A mobile.de-t is gyakran neztuk, de ott sem talalkozunk "motorschaden"-es autoval. Azt hiszem hobbizoli linkelte a tuningszettet 1.0 ecoboosthoz amivel a blokk megbontasa nelkul 180-200 loerore lehet huzni a motort. Akkor nincs benne tartalek? :K

Ezek kozul en nem tudok fix olajcsere-intervallumos autorol. A 20-30k a maximum amit megtehetsz, de ez dinamikusa valtozik,mert az ECU figyeli az uzemeltetesi korulmenyeket es figyelmeztet hogyha elobb kell olajat cserelni.

Persze meg mindig van 1-2 szivomotor amit meg lehet venni, de az igazsag az, hogy a mazdan kivul mind szar.
Szerteszet kell porgetni ahhoz hogy megmozduljon az auto, mert lefojtja a kornyezetvedelmi norma oket.

ui.: A balf@sz user ellen persze semmi nem ved, talan csak a toyota hibrid.

[ Szerkesztve ]

(#68600) dnelb válasza HoaryFox (#68597) üzenetére


dnelb
veterán

ez ugrott be rögtön :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.