Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) kisza25 válasza bandus (#61216) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mikori, milyen motorral? szereted?
nekem nagyon bejött, kényelmes volt, lehetett vele haladni, szerette a kanyarokat is, hiányzik is kicsit, hiába hasonló autóba ültem át:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#61252) bandus válasza kisza25 (#61251) üzenetére


bandus
veterán

még az első széria, 2008-as, de 2010-es üzembe helyezésű. a 115 lovas dízel. amúgy elégedett vagyok vele, főleg a menettulajdonságaival és kényelmetlnnek sem érzem. az összeszerelés minősége más dolog, kicsit recseg-ropog, meg nem túl extrás sajna, azért egy ülésfűtés meg egy tempomat még elfért volna bele :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#61253) kisza25 válasza bandus (#61252) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az enyémet 1 kemény évig lehetett kapni, 2011-ben jelent meg, 2012-től már másik kasznis volt, 1.4 105ló benya, nekem összeszereléssel sem volt gond, de a 2011-es facetlift-nél erre külön ügyeltek, hogy minden modellben jobb legyen, mondjuk én is kevés extrával vettem, mert így 3,1M volt, amibe pakkokat lehetett volna kérni 3,5M lett volna, klímával metál fénnyel már 3,9M és akkor jött volna bele a tempomat könyöklő ülésfűtés, deréktámasz 4,1M
Klíma, metál fény, multikormány-t kértem bele a tempomat hiányzott nekem, amit a skoda-ba utólag 30eFt-ért bele lehetett rakatni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#61254) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Biztosítással kapcsolatban szeretnék kis infót kérni.

Egyik ismerősöm összetört 2 kocsit az autójával, és pár órája kapott papírt a Posta biztosítótól hogy egyik embernek x összeget fizettek ki, illetve a másik emberkének is x összeget. Na most ez minden rendben van, de a levél mellé mellékeltek egy rózsaszín csekket hogy fizesse be.

De pontosan mit mennyit hova miért? A kötelező megemelkedett neki természetesen, de ilyenkor miért fizessen még be a biztosítónak?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#61255) tboy93 válasza jozsi252 (#61254) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha jol tudom vagy kifizeti es marad a bónusz vagy nem fizeti es visszasoroljak + novelik a kotelezojenek a dijat.

(#61256) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Lemostam ma érintés nélkül a vasat, egész jó lett... mindaddig, amíg a jobb hátulján nem találtam egy 3 cm,es nyomást...😱 Most már tudom, miért áll egy kicsit csálén a hátsó lökös... :W hogy rohadna meg, amelyik megtalált, pedig mindig a szélére, távolra állok! Abszurdisztán :W

[ Szerkesztve ]

(#61257) pjen


pjen
félisten

Üdv.Ha már biztosító.Csak elmélet.Van egy balesetem nem én vagyok a hunyó.A vétkes biztosítója kifizeti a káromat,aztán mivel van cascom azzal is kifizettetem.Ez biztosítási csalás?

(#61258) Magnum_ válasza Jaffa75 (#61256) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te. Miert nem.szoltal? Bandazhattunk volna akar.
(Igaz, a csajommal kocsmaztam egy rovidet, de kozel.lakom az erintesmenteshez :D)

Pjen, mondjuk igen.
En az szomszeddal jartam igy. Kifizettette a felujitaskori leazast, aztan velem is ki akarta. De nem.tudta, hogy hozzam korabban kell felkelni. Azota joban vsgyunk :B

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61259) jozsi252 válasza tboy93 (#61255) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ennek lehet értelme, köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#61260) Jaffa75 válasza Magnum_ (#61258) üzenetére


Jaffa75
őstag

Ezt a 17-ben próbáltam... :C nem annak készült, de az első (vélhetően idénre az utolsó is) IMO-s nano mosást teszteltem egy jó magasnyomású lándzsás mosóban! Egész jó lett, 500 ment a forróvizesre samponnal, meg 200 a cseppmentesre! Nem tökéletes, de a ma reggeli állapotánál nagyságrenddel jobb! :))

(#61261) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok! Köszi a tegnapi tippeket kaptam új rendszámot, meg forgalmit. ~16 ezer Ft-ért
Viszont nekem kéne felragasztanom a regisztrációs matricát, ám a régit előtte le kéne szednem, de egy istennek se lehet leberhelni a szélvédőről.

Mi a trükk, van valami házi megoldás hogy hogyan lehetne leszedni?
köszi.

(#61262) MunezXBK válasza maglew (#61261) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hőpisztoly.

(#61263) Magnum_ válasza Jaffa75 (#61260) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ne haragudj, ez nekem.kellemetlen
Gyere el velem a huszti utra szombaton

I humbly and respectfully decline™

(#61264) tboy93 válasza maglew (#61261) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor valamit nagyon eltoltal, lopas eseten ingyé kell hogy adjanak uj rendszamot es forgalmit, szemelyit stb ...

(#61265) Qru válasza pjen (#61257) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az. Egy káresetet csak egyszer fizetnek. Ha kétszer fizetteted ki akkor az biztosítási csalás.

#nincsbennetarcsi

(#61266) pjen válasza Qru (#61265) üzenetére


pjen
félisten

Tudtam... :(( :R

(#61267) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#61263) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem akarod fullra kitakarítani egyszer a kocsim? Úgyis hobbid... :P

(#61268) Qru válasza maglew (#61261) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hajszárító.

#nincsbennetarcsi

(#61269) Jaffa75 válasza Magnum_ (#61263) üzenetére


Jaffa75
őstag

Jövő hétvégén szívesen, most Debrecenben leszek péntektől vasárnapig! Ez az utolsó hétvége a zsinór négyből amikor melózok, muszáj megnyomni! :))
De a jövő hétvége az más... ! Menjünk!! Autós takarítós topictali?? :DDD

(#61270) Kornel válasza Jaffa75 (#61269) üzenetére


Kornel
veterán

Szerelős - mosós autós tali ;]

(#61271) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#61267) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkent szivesen.
Nem vicc.

Jaffa en benne vagyok
Focvis is jon. Pont. :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61272) Qru válasza Jaffa75 (#61269) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár, hogy nem koszos az enyém különben csatlakoznék. :D

#nincsbennetarcsi

(#61273) Jaffa75 válasza Qru (#61272) üzenetére


Jaffa75
őstag

addig még van idő... :C vedd csak elő ha esik, aztán csatlakozhatsz! :K :))

(#61274) maglew válasza tboy93 (#61264) üzenetére


maglew
aktív tag

Miért? Ez milyen jogszabályban van? Több helyen kérdeztem mindenhol ezt mondták,hogy fizetős

(#61275) pècsimunkás válasza maglew (#61261) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha marad valami ragacs , azt a seb benzin szèpen lehozta . Èn az osztrák matrica nyomait azzal takarítom le .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#61276) maglew


maglew
aktív tag

Köszi a tippeket, kipróbálom!

Casco ügyben tudtok segíteni?
Nyáron lepadkáztam egy magas járdaszegélyt, és kitört egy darab az első lökhárítómból.

Az utcán parkolva - elég lejtős helyen lakom - sajnos előlről és hátulról is nekem jöttek, betétlapot meg nem adtak. Ígyház az eleje elég durván néz ki, hátul csak erősen karcos.

Hogy lehetne Casco esetén ezt az egészet egy kárként szerepeltetni? Azt mondták a szervizben hogy agyonvizsgálják a kocsit és ha nem egy eseményhez tartozik akkor visszadobhatják vagy a javítás díját felezhetik.
(bár érdekes, azt mondta hogy Cascora sokkal drágább fényeztetni mint annélkül)

(#61277) focvis válasza Qru (#61272) üzenetére


focvis
veterán

Hová megyek?
Én, autót takarítani? Elvonón vagyok! :DDD

Ha itthon leszek, megnézlek Titeket. :)

(#61278) Magnum_ válasza maglew (#61274) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én sem találok rá utalást, hogy lopás esetén ingyenes lenne...

a rendszám okmánynak minősül-e?
Mert Egyes alkotmányos jogok érvényesítése, illetőleg kötelezettségek teljesítése, valamint a társadalmi igazságosság előmozdítása érdekében a mellékletben és a külön jogszabályokban meghatározott illetékmentes eljárásokon felül tárgyuknál fogva illetékmentes eljárások: az eltulajdonított okmányok pótlására irányuló eljárás;

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61279) Magnum_ válasza Magnum_ (#61278) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a rendszám egy egyedi azonosító. és a vonatkozó jogszabályok is külön tárgyalják az okmányt és a rendszámot. hmmm....

update: ok, a rendszám nem okmány, külön tárgyalandó: 3. §20 (1) Az e rendeletben meghatározott járművezetésre jogosító okmány:
a) a vezetői engedély,
b) a nemzetközi vezetői engedély.
- itt ebben a vonatkozásban ugye.

tehát szerintem a rendszámot nem adják ingyen akkor sem, ha mindkettőt ellopták és viszi a user a rendőrségi jegyzőkönyvet az ocsmányirodába.
szerintem.

persze ha valaki járt már így, cáfolja meg, nem fogok vitázni :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61280) -v- válasza focvis (#61277) üzenetére


-v-
addikt

A kiput kitakaríthatod.

(#61281) focvis válasza -v- (#61280) üzenetére


focvis
veterán

Viszlek akkor magammal. :K

(#61282) mdani01 válasza Tsebacsi (#61175) üzenetére


mdani01
aktív tag

Szép a kuvik a háttérben, eladó?😃

Felénk is járkál egy ilyen Jag metál zöldbe de nem tudom vagy amcsi vagy arab rencámmal de nagyon szép😉

iPhone 6S SpaceGray

(#61283) EQMontoya


EQMontoya
veterán

On the road again. :)

Same rules apply!

(#61284) pit stop válasza EQMontoya (#61283) üzenetére


pit stop
addikt

Welcome back :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#61285) rbalint88 válasza EQMontoya (#61283) üzenetére


rbalint88
addikt

csak nekem tűnik úgy, hogy a szín se stimmel, meg a lököst se sikerült szépen illeszteni? :B

(#61286) Magnum_ válasza EQMontoya (#61283) üzenetére


Magnum_
nagyúr

3hete történt?

I humbly and respectfully decline™

(#61287) Jaffa75 válasza rbalint88 (#61285) üzenetére


Jaffa75
őstag

fura is lenne, ha ebből a szögből fotózva egyszínűek lennének az elemek... :U 3 felület találkozik, szerintem sosem lesz egyszínű... :U

Az illesztési hézagot a másik oldallal kell összehasonlítani! :K lehet hogy a gyári ilyen, illetve ahogy írtad akár egy tökéletlen munka eredménye is lehet! ;)

[ Szerkesztve ]

(#61288) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Műszaki vizsgára kötelező az eü csomag? Azt tudom, hogy forgalomban nem kötelező, de azt nem, hogy műszakin hasal-e érte az autó. :) Köszönöm!

(#61289) EQMontoya válasza rbalint88 (#61285) üzenetére


EQMontoya
veterán

A szín stimmel, legalábbis nekem úgy tűnt. Az mondjuk csalóka, hogy az új elemek tiszták, a többi meg nem.
Az illesztés a jobb első lámpánál valóban nem tökéletes, de majd megnézem világosban, hogy mennyire különböző a két oldal.

Saint: jaja, holnap este lesz 3 hete.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#61290) Magnum_ válasza EQMontoya (#61289) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem polírozták össze az egészet?

I humbly and respectfully decline™

(#61291) Mágus2 válasza EQMontoya (#61283) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elüt a szín. :o :O Az első sárvédő alja is lehetne beljebb. :U A gárázsban szebben összeraktam a haver B6 passatját, pedig az 70-el elsodort 3 autót. :Y Ilyet nálatok szemrebbenés nélkül kiadnak a kezükből? :Y

[ Szerkesztve ]

(#61292) #94529552 válasza EQMontoya (#61289) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy tudom, színátmenetet szoktak fújni, meg összepolírozni, hogy ne üssön el a szín. Meg tisztán illik átadni a kocsit.

(#61293) EQMontoya válasza Mágus2 (#61291) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mármint melyik melyiktől üt el? :)
(Trükkös kérdés, majd kifejtem)

Saint: polír majd akkor, ha rendberakódik pár dolog, pl. 1-2 kavicsfelverődés, addig többet árt, mint használ.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#61294) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Kezdő biztosításnál, számítunk ilyen 70-80k-ra, mennyi kedvezményt adnak, ha egyben be van fizetve az éves?

(#61295) Mágus2 válasza EQMontoya (#61293) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az ajtótól és a géptetőtől, meg az a oszloptól. ;) A küszöb fura, abba remélem nem fújtak bele, csak lemosták?

[ Szerkesztve ]

(#61296) barnam_ válasza -secret- (#61294) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt pontosan ki tudod számolni az online biztosítás kötésekor.
70-80k szerintem elég sok kezdésnek is, persze ha sok a paci, és budapesti vagy, akkor nem :)

(#61297) BigBlackDog válasza barnam_ (#61296) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem annyi volt kb. 5 évvel ezelőtt egy Swiftre (friss jogsi, Budapest melletti lakhely). Talán ilyen 6-10e Huf körül lehetett az éves és a negyedéves fizetési gyakoriság közötti differencia (egy évnyi biztosítás esetén).

[ Szerkesztve ]

(#61298) rbalint88 válasza Mágus2 (#61295) üzenetére


rbalint88
addikt

Oke, akkor nem en vagyok vak, hogy egybol ezeket lattam meg :)

(#61299) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

MKB Cascoval van valakinek tapasztalata? Éves díjra kijött 45e Huf (10%, min. 100e Huf önrész), ami kicsit alacsonynak tűnik.

(#61300) xEon1337 válasza BigBlackDog (#61299) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem csak az a fura, hogy ugye az MKB felszámolja a KGFB üzletágát, de ezek szerint a Casco az nem része a leépítésnek?!

"Less but better" - Dieter Rams

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.