Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) BigBlackDog válasza z123456789 (#61500) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Az autópályák mentén minden üzemanyagra 15 Ft/liter a kedvezmény!"

Ez mondjuk nem hátrány...

Eddig nem hallottam róluk. Most átnéztem az ÁSZF-et;
1. Valóságnak megfelelő adatokkal kell kitölteni a regisztrációs űrlapot.
2. Az adatokat felhasználhatják marketingcélokra.
3. Kötelező a hírleveleket fogadni. Amennyiben lemondod, ki kell lépni.

(#61502) focvis: Sokat tankolok pályán ezek szerint, tippre sem gondoltam +40 Hufos felárra. :Y

[ Szerkesztve ]

(#61502) focvis válasza z123456789 (#61500) üzenetére


focvis
veterán

Szinte csak Shellen tankoltam idén, 1x volt MOL. Nincs MOL-Forensis kártyám.

A Netrisk-MOL tudtommal benzinre 10, GO-ra 9 Ft-ot ad. [link]

@BBD: az autópályás 40 Ft felárból (M7, M1) könnyű 15-öt adni :-(

Szerk:
Mivel a puruttya benzint / gázolajat tankolom ÉS autópálya mentén soha (kivétel Szlovéniában, ahol szabott áras az üzemanyag) - így a Netriskes nekem kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

(#61503) barnam_ válasza z123456789 (#61500) üzenetére


barnam_
nagyúr

MOL oldalán: -10 ft/l a prémiumból, -5 ft/l a sima lé
Netrisk: -10 ft/l a benzin, -9 ft/l a gázolaj (prémium és sima is ugyanannyi kedvezmény)
Forensis: -15 ft/l a prémium, -8 ft/l a sima

Nekem Forensis kártya van, de csak most jött meg, még nem használtam.
Jól hangzik a 15 forintos kedvezmény a prémium lére, de 30-40 forint különbség van a simához képest.

(#61504) EQMontoya válasza K Norbi (#61490) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kék osztrigát ismered? :U

Same rules apply!

(#61505) gooool


gooool
őstag

Amikor elviszed egy igazi szakihoz a jónak gondolt autód egy hátsó szilent és időszakos revízió párosra és sorra hív, hogy mi a kuka és pörögnek a deákok...na akkor elgondolkozom, hogy b@sszameg. :DDD
El sem mertem képzelni, hogy ilyen szintű problémákba futok, de hát ami kell az kell, nem mintha sajnálnám a géptől, jó áron vettem és szeretem is, szóval megkapja, amit kell.
Ez most egy komplett első futóműcserét és kormánymű felújítást jelent...Előbbi lógott, mint a c...ny asszony csöcse (mondjuk említettem is neki, hogy nem a legstabilabb), a másikból meg dőlt az olaj.
Az apróságok, mint az ablakemelő mechanika felújítása, nem működő klíma megjavítása, EGR off már apróság ezek mellett. :U

Jah az akksim is cellazárlatos, lemerült pár óra nyitott ajtós szereléstől, 9 voltot mért a srác. ;]

(Írtam is havernak, hogy jutányos áron megveszem a Feliciáját a szervizköltségből. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#61506) z123456789 válasza BigBlackDog (#61501) üzenetére


z123456789
addikt

(#61501) BigBlackDog
Pályán soha nem tankolok. :D
1, 2, 3 teljesítve. :)

(#61502) focvis
Értem. Nincs? :O Pedig nekem miattad van (asszem :D ).
tegnap kaptam meg amúgy én is.
A netrisk tuti nem ad 10 Ft-ot a sima bengára. :N Az inkább 5 Ft. De prémiumra megadja a 10-et.Nem értem miért van eltérő adat a két oldalon? Kutas is mondta, hogy 5 Ft/liter a sima 95.
Biztos, hogy levonja neked azt a 9 Ft-ot? Mondjuk elég barom a számlázás, és ugye utólag jön a jóváírás, nehéz rajta kiigazodni. :S Azért utána néznék, mert a Forensis 8Ft-ot ígér sima gázolajra.

(#61503) Aggregátor
Jaja, meg ugye utólag fog ez is kiderülni. De akkor mától én is bevetem a Forensist, és meglátom.

(#61507) pit stop válasza barnam_ (#61503) üzenetére


pit stop
addikt

A teljesség kedvéért a MAK-nak is van ilyen kártyája.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#61508) focvis válasza z123456789 (#61506) üzenetére


focvis
veterán

Nekem jobb a Netrisk, ezért nem kértem Forensist; 2 kártya csak macera lenne.

Decemberben tankoltam utoljára benzint, ott a -10 Ft/liter. A kutas csak a saját MOL Green kártya kedvezményeit ismeri, nem a Netriskesét.

Idei évi MOL Green számlám nincs, januárban csak Shell kúton tankoltam GO-t, a februárit pedig március elején küldik.

[ Szerkesztve ]

(#61509) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Pont ma kell televernem a tankot (~63 liter), menjek el a város másik végébe ha olcsóbb? :D

Amúgy mellettünk ha jól rémlik 416Ft a MaxxMotion Diesel.

[ Szerkesztve ]

(#61510) Mágus2 válasza gooool (#61505) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezeket mind észre lehet venni vásárláskor. Vagy Ti szín alapján szoktatok dönteni? :F

(#61511) kaszaking válasza z123456789 (#61506) üzenetére


kaszaking
tag

A netrisk kártya biztosan 10 ft-ot ír jóvá literenként. A sima green kártyára van 5 ft/liter.

(#61512) Mr X


Mr X
veterán

Szerintetek mennyire elvetemült ötlet ilyenkor felrakni a nyári kerekeket?

(#61513) Mágus2 válasza Mr X (#61512) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Már el vagy késve, az elvetemültebbek fel sem rakták a télit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61514) gooool válasza Mágus2 (#61510) üzenetére


gooool
őstag

Amikor megvettem ezek még nem voltak észlelhetőek.
Azóta belement a gépbe 16 ezer kilométer (tavaly májusban vettem), és hát nem a legjobb utakon megyek, be kell látni.
Félre értés nem essék, nem azért írtam, hogy sírásnak vegyétek...
Ha rá kell költeni, ráköltöm, mint írtam is és amennyibe került, még így is azt mondom megéri.
(Azt hiszem éppen itt írta valaki, hogy a kínálat aljáról is érdemes lehet vásárolni, hiszen úgyis ráköltöd a vételár felét...És műszakilag, esztétikailag még így is egy erős közepes volt mikor megvettem)

Üdv, Balázs

(#61515) Magnum_ válasza Mr X (#61512) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nézd, reggel 6.35-kor 6fokban indultam el. Nekem fent van.
Máguséknál a magas tátrában még lehet, hogy zimankó van, de Budapesten vagyok én.

I humbly and respectfully decline™

(#61516) B-L-A-C-K válasza Mr X (#61512) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért? Jön egy kis meleg már mindenki megvan őrülve...:D Pont nemrég beszéltük hogy reggel még fagy van, most jön egy kis jó idő, utána majd megint lehűlés. Én március végéig szerintem várok vele.

Saint_: Én 5:30, 0 fok volt III. kerületben.

[ Szerkesztve ]

(#61517) focvis válasza Mr X (#61512) üzenetére


focvis
veterán

Tavaly február 21-én tettem fel a nyárit, nem volt gond. Idén viszont keményebb a tél. (Továbbá gyengébb a nyári gumim, mint a tavalyi.)

@Saint: +8 fok, 9:00.

[ Szerkesztve ]

(#61518) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akkor mindenki kútra megy tankolni? Senki nem rendeli házhozszállítással az üzemanyagot? ;]

[ Szerkesztve ]

(#61519) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#61516) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó hát de én a napos oldalon lakom :D

I humbly and respectfully decline™

(#61520) barnam_ válasza z123456789 (#61506) üzenetére


barnam_
nagyúr

A netriskes kártya valóban a legjobb, de hacsak nem náluk kötötted a biztosítást, nem tudsz ilyet igényelni.

Nekem ezért lett forensis-es.

(#61507) pit stop: Igen, azt elfelejtettem. Meg van még BMW-s is, de ahhoz autó is kell :)

(#61512) Mr X: nem annyira elvetemült, én azon gondolkoztam, hogy hétvégén felteszem, és akkor le van tudva. De keveset megyek mostanában, azért reggel meg éjjel még lehet fagypont körül.

(#61521) i-sti válasza Magnum_ (#61515) üzenetére


i-sti
senior tag

Vasárnap és hétfő reggel 6 óra körül, -1 fok és pár centis hó volt. Kb 11-12re azonban el is olvadt.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#61522) EQMontoya válasza focvis (#61517) üzenetére


EQMontoya
veterán

Továbbá élénken él az emlékeinkben a pár évvel ezelőtti Március 15, illetve a kedves közútkezelő akkor és azóta is folyamatosan demonstrált páratlan felkészültsége az ilyen helyzetekre, szóval én még várok egy picit. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#61523) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#61519) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem meg még gumi sincs erre, szóval azért vagyok ennyire ellene... :P

(#61524) Magnum_ válasza i-sti (#61521) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudom, írtad, de Te valahol piripócsphaszán laksz, ahol a nap se süt ;]

EQ: bennem is él, tesóm itt is ragadt nálam, de egyszerű a sztori - bár már írtam. Ha beütne a ménkű, akkor nem ülnék autóba.

ráadásul már nem is sokáig fogok autóval járni dolgozni, tehát akár el is adhatnám a vasat :D nem.

MrX: én is íyg vagyok vele. És lassan-lassan cserélnem is kell a téli gumikat, lehet, hogy csak 17es gummát veszek és majd gumizzák mindig (eddig is így csináltam a jetta előtt, most apám is így tolja - mondjuk neki direkt guminyomás szenzora van)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61525) Mr X válasza B-L-A-C-K (#61516) üzenetére


Mr X
veterán

Rühellem a lemezfelnijeimet, alig várom, hogy visszarakhassam az alukat. :D

Vecsés- 10. kerület között járok többnyire, megyek hajnal 5-kor, este 9-kor és délidőben is. A reggel lehet esetleg necces.

[ Szerkesztve ]

(#61526) B-L-A-C-K válasza Mr X (#61525) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem azon van a téli is, így nem vészes...:)

(#61527) tomcsi23 válasza EQMontoya (#61522) üzenetére


tomcsi23
veterán

Felkészültünk a télre, de hóra nem számítottunk! :C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#61528) Mágus2 válasza Magnum_ (#61515) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A Tátrában +6 fok van, Kassán 0. :Y Ki hagyta nyitva a hűtőt? :DDD Tegnap a hó esett, ráér még a nyári.

[ Szerkesztve ]

(#61529) EQMontoya válasza Mr X (#61525) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezért járok télen is alufelnivel.
Persze, de kikezdi a só - f@szt. :)

Same rules apply!

(#61530) focvis válasza EQMontoya (#61522) üzenetére


focvis
veterán

Tisztán emlékszem 2013. március közepére, a részletekre is. Akkor konkrétan nem engedtem átszereltetni a flottás autóm kerekeit, pár nappal korábbra volt ütemezve.

Most ha átszerelem s.k., akkor kb. egy óra alatt vissza is tudom tenni a télit. Mivel nem világbajnokok a nyári gumijaim, ill. 2 db új még Grácban van; így nem erőltetem még pár hétig.

@#61520 Aggregátor : nem szükséges Netriskes biztosítás hozzá, nekem sincs.

(#61531) barnam_ válasza focvis (#61530) üzenetére


barnam_
nagyúr

Na, az király, akkor megnézem, tudok-e igényelni. köszi :K

(#61532) EQMontoya válasza focvis (#61530) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy krokoldilt még nekem is vennem kellene, Matika ütvecsavarozóm már van, aztán én is otthon fogok inkább cserélgetni.
Az a baj, hogy a gyári kis trapéz emelővel rohadt sokat kell balfácánkodni, mire tisztességesen megemeli az ember. Volt, hogy valami 70 perc volt a teljes csere (akkor még Makita sem volt, szóval pusztán kézi erővel), ami szitáló esőben, 5 fokban nem annyira kellemes elfoglaltság.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#61533) z123456789 válasza pit stop (#61507) üzenetére


z123456789
addikt

(#61507) pit stop
Viszont itt kőkemény tagsági díj van. :N

(#61508) focvis
Igazad van, belekeveredtem. Nekem is ott a számlán a -10 Ft. És az is igaz, amit írsz, hogy ahány társaság, annyi féle kedvezmény, a kutas meg nem tudja. Most már értem, hogy miért beszélt ellene. Ahogy lentebb is írják, a sima Greenre ad -5 Ft-ot, ezért mondta a kutas is ezt. A Netriskes kedvezménnyel nincs tisztában.

(#61509) B-L-A-C-K
Ha van Netriskes kártyád, akkor nem kell. :DDD

(#61511) kaszaking
Igaz, sorry. :R

(#61512) Mr X
Én kivárok. reggel még 6 fokok vannak. 7 alatt ajánlott. ;] (#61515) Saint_ na tessék, mondom én, nálunk is. :) )

(#61518) BigBlackDog
Eljön az az idő is, amikor úgy tudsz majd eladni egy benzines autót, hogy mellé kínálsz 3 tankert is feltöltve. :D

(#61520) Aggregátor
Hát én nem akarom, hogy azt mondják rám, ide járok hazudni, de szerintem nem a Netrisknél kötöttem. :N

(#61534) focvis válasza EQMontoya (#61532) üzenetére


focvis
veterán

Nekem nincs krokodil emelőm, múltkor kölcsönkértem egyet, sokkal gyorsabb vele, de lehet, hogy megsértettem az alvázvédőt egy ponton, nem volt keménygumi alátét hozzá, a tripla polifoamot átszakította. :-(
Majd kijavítom, de nem voltam boldog.

Szóval a gyári emelőt és egy 80-as évekbeli csehszlovák keresztkulcsot használok. Sietően 1 óra; rézpasztával pepecselve max. 2 óra.

(#61535) i-sti


i-sti
senior tag

Ha már gumicserélgetős nap van.
Milyen időközönként érdemes elvinni a gumikat centirozni?
Minden cserénél? Minden másodiknál?

Novum Forum Siculorum

(#61536) Magnum_ válasza i-sti (#61535) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem kell azt sose. Minek? ;]

EQ: en a pennyben lottem akciosan 6k-ert.
Megjott mar a gumi stukko is hozza. A gyari emelo meg a marad a helyen.

Focvis; rezpaszta hova? Kerekagyra?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61537) focvis válasza Magnum_ (#61536) üzenetére


focvis
veterán

Igen, kerékagyra. Egy hangyaf@sznyit teszek a csavarmenet végére is, de az VW-nél nem ajánlott (by Mágus). A csavar kúpos részére, ahol felfekszik a kerékre, oda tilos!

@ I-sty: ahogy megkívánja, ha pl. ráz; 2 évente azért célszerű csak úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#61538) EQMontoya válasza Magnum_ (#61536) üzenetére


EQMontoya
veterán

Inkább veszek szerintem valami laposabb fajtát, akár kicsit drágábban, amivel tutira alá tudok nyúlni mindennek.

Same rules apply!

(#61539) Magnum_ válasza EQMontoya (#61538) üzenetére


Magnum_
nagyúr

enyém tök lapos.

Focvis, köszi! De rézpasztából egy hangyapöcsnyi akár az olajteknő csavarra is mehet, nem?

I humbly and respectfully decline™

(#61540) Qru válasza i-sti (#61535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden átszerelésnél, ha 4 évszakosod van akkor meg évi 1x nem árt.

Bár elvileg a amúgy is cserélgetni kéne az első meg hátsó gumit bizonyos méterenként... Aztán ki cserélgeti? Kb senki...

mod:

Szent: Szokták de én nem ajánlom. Az elég szopó ha az M7-en 150-nél lazul le a csavar... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61541) lenko válasza i-sti (#61535) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha felkerül az új gumi a felnire akkor nyilván kell.
Utána, ha én nem érzek rendellenességet, kb. sosem viszem el. Szezononként megcserélem mindig az első/hátsó kerekeket az egyenletes kopásért, így kiderül ami hátul volt, hogy elől nem rázza-e a kormányt. Úthibákat kerülöm, így szinte sosem kerül sor centírozásra. Futóműállítással ugyanez a helyzet kb. csak rugócserekor, vagy futómű alkatrészek cseréjénél állíttatok. A gumijaim mindig egynletesen kopottak, sosem volt problémám belőle.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#61542) tomcsi23 válasza Qru (#61540) üzenetére


tomcsi23
veterán

Eddig mindig cserélgettem, első-hátsó. :K
Vagy ugye az is egy verzió, hogy ha első elkopik, akkor hátsó jön előre és hátra egy új pár. Bár inkább a 4 (közel) egyforma gumi híve vagyok, szóval előbbi - évenkénti cserélgetős - verzió szimpatikusabb.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#61543) pit stop válasza barnam_ (#61531) üzenetére


pit stop
addikt

Én 1,5 hónapja próbáltam Netrisk-es kártyát kérni, és nem tudtam biztosítás nélkül.
Pontosabban igénylésig eljutottam, ki is küldték, hogy majd küldik. De amíg nincs náluk biztosítás, addig nem tud az ember címet megadni, így kártyát se tudták hova küldeni...
Telefonáltam velük 1-2 órát, mondtam, hogy ÁSZF-ben nincs, hogy náluk kéne biztosítás, így küldjék. Arra jutottunk, hogy nem, mert nem...

Mivel van családban MAK tag, így inkább rendeltem onnan, és mondtam Netrisknek, hogy pukkadjanak meg.

(#61533) z123456789 Ha más miatt van már tagság, akkor érdemes ezt a részét kihasználni. Ezt annyira ők se reklámozzák...

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#61544) Qru válasza tomcsi23 (#61542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Manual szerint nekem is kéne de még nem volt megcserélve sosem. Akkor majd lehet mondom a gumisnak, hogy cserélje át őket.

#nincsbennetarcsi

(#61546) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ez is tetszik, ajvé még a végén elnyel korea :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#61547) tomcsi23 válasza Qru (#61544) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem vagy elkésve, még alig kopott. :)
Ám máshogy kopik hátul, mint elöl, itt pl van kis terpesztés hátul gyárilag.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#61548) Qru válasza tomcsi23 (#61547) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megy fel az új fella akkor átcserélve rakatom fel. Amúgy elég szigorúak, 12k km-t írt átcserélési periódusra.

#nincsbennetarcsi

(#61549) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#61546) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Van egy kis hasonlóság (i30) szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#61550) EQMontoya válasza Qru (#61544) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én se nagyon cserélgetem, de ugye RWD csak akkor eszi, ha driftelsz, FWD sokkal jobban kajálja az első gumit.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.