Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) Bögre válasza roberto211 (#60296) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ezt sosem ertettem. Nem teljesen mindegy, hogy masoknak mi van? A kornyezetednek szeretnel autot venni, vagy magadnak? :F

(#60302) -v- válasza BigBlackDog (#60299) üzenetére


-v-
addikt

>:

(#60303) pit stop válasza Qru (#60247) üzenetére


pit stop
addikt

Ha Opel csak Európában van, hogy nyitnak egyéb piacokra PSA-nál? Nem értem összefüggést :D Vagy ha Opel máshol való bevezetésére gondolsz az rengeteg pénz lenne (kereskedő, más előírásoknak megfelelés).
Ázsia felé PSA most is eléggé próbálkozik: alulról 301-el, felülről csak ott kapható DS5-tel.
Opelnél elektromos autó lenne talán legértékesebb nekik, de azt biztos nem adják, mivel akkor GM ott állna jövőbeni technológia nélkül.

(#60242) Saint_ : Én egy több mint 100 autós Peu flotta alapján tudnám mondani, hogy nincs sok gond velük. Személyesen 3 éves 208-ast és VW Polot összehasonlítva nem hoztam ki utóbbit győztesnek. Előbbi céges, VW viszont családban van; mindkettő 1.4 dízel. Ha érdekel írhatok összehasonlítást.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#60304) Bögre válasza roberto211 (#60300) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ha ennyibol kene megoldanom, azt vennem, amelyikbol sikerul jobb allapotut talalni. Villantani egyikkel sem lehet, de kit erdekel!?

(#60305) roberto211 válasza Bögre (#60304) üzenetére


roberto211
őstag

Villantás nekem nem szempont, ibiza azért nem tetszik mert formája nem nyerte el tetszésemet de nem azt mondom h rossz mert szerintem sem az de hát izlések és pofonok.. És pld egy g4 1.9 tdi? Tudom kb tucattermék mint a swift, de ebbe is 1.9 tdi van. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#60306) z123456789 válasza Magnum_ (#60261) üzenetére


z123456789
addikt

Meg a párásodó első búrák. (Ha jól látom.)

Igen paprikás voltál tegnap, lebasztak, mert nem vettél bonbont vagy mi? :DDD
Jó, látom nem csak te. Mindenki oltott mindenkit. :DDD <3 A szeretet ünnepe. :D

[ Szerkesztve ]

(#60307) tresh válasza -v- (#60297) üzenetére


tresh
addikt

Az alá csak fék kell meg futómű és már jó is lesz :K A csipsz meg egy adagolós tdi esetén kevés lesz hogy mosolyt csaljon az arcára. Egy fasza pd-t kéne belőle kukázni amit még nem törtek szarrá csak kicsit. Aztán kukáz bele ARL pd elemeket egy kicsit nagyobb turbót és akkor behúzott kézifékkel is olyat megy hogy lefossa a bokáját :D Mondjuk ezzel is az a baj hogy nem jön k 800 ból :D

Vegye meg Munez v6 tdi-jét úgy is most lett nem rég generálozva és még a hangja is szép :DDD

#60305) roberto211: Golfok szarrá vannak istenítve és ezért árban is drágább, akkor már ott az A3 ugyanaz és 200-300k-val olcsóbb..

[ Szerkesztve ]

(#60308) lenko válasza szabonagyur (#60267) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez ilyen, G4-ben is, ha megtéped így néz ki. Más kérdés, hogy nálam max. 3 kattanás után fog, így sosem áll ilyen szögben. :)

(#60261) Saint_

A könyöklő meg gyári, nem after. ;) (Havernak is van ilyen poloja, meg is lepődtem, hogy a G4/B5-ét használják még)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60309) Mappa


Mappa
addikt

Tejköd, látótávolság kb. 30m

Imádom ezt a sok f*szt aki azt se tudja, hogy eljött otthonról, és még a lámpáját sem tudja felkapcsol. Azt mutogat ha villogok rá. Komolyan az ilyet önmagával verném agyon. :(((

Ja másik, drl led elől, f*szán látszódni jó dolog, hátul meg semmi. Beton szürke vitara 10 méter után kb. szürke szamár köd feeling esete.

Van egyáltalán olyan márka ami helyzetjelzőt is kapcsol hátul az első ledek mellé? hány ilyen marhát látok szürkületben autópályán ezzel közlekedni. Hátulról meg kakukk sötét az autó. Automatára is balf*szok az emberek állítani azt a vacak világítás kapcsolót. Kötve hiszem, hogy egy a7 audi ezt ne tudná anélkül is ,ehhez képest lazán így suhant.

nem kötelező megadni

(#60310) K Norbi válasza Mappa (#60309) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez ellen nincs mit tenni. :(

(#60311) Qru válasza pit stop (#60303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olvasd el amit beidéztem.

"...az Opelnél működő fejlesztőközpont nélkül. Nem csak Európában támaszkodnak az itt előállított műszaki megoldásokra, de Kínában, az Egyesült Államokban és a többi kulcspiacon is."

Itt az Opel fejlesztőközpontban csinálnak szinte mindent fejlesztést a Buick, Cadillac, Chevrolet, Daewoo, GMC, Holden, stb márkájukhoz is. Tehát itt van a tudás és a technológiai epicentrum, erre pályázik a PSA.

mod:

Mappa: Ne is mondd... Reggel köd és a szürke Civic persze világítás nélkül jött. :W

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60312) Snoop-y válasza Magnum_ (#60298) üzenetére


Snoop-y
veterán

Legveszelyesebb idoszak...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#60313) tomiii. válasza Mappa (#60309) üzenetére


tomiii.
aktív tag

A cégnél most rendelgettek páran még a régi civicbe, meg leonba xenont 30K-ért vagy mennyiért... Alig várom, hogy ők is az utakra kerüljenek...

(#60314) Snoop-y válasza tomiii. (#60313) üzenetére


Snoop-y
veterán

A rendorok is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#60315) Qru válasza Mappa (#60309) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a DRL csak elöl kapcsol fényt (izzó vagy led). Hátul nem csak ha a helyzetjelzőt kapcsolsz akkor világít hátul.

Ha nem megfelelőek a látási viszonyok és csak DRL van azért még a rendőr is megfakkhatja. :K

mod:

tomiii: Akkor itt lesz az ideje egy automatán sötétedő tükröt beszereznem...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60316) Evil Snowman válasza K Norbi (#60310) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Beállsz mögé aztán refi. Tegnap viccesebb volt. Minimális köd, kb 200 méteres látótáv és a sok barom vereti ködzárófénnyel. :DDD Igazi autista mind.

(#60317) Jaffa75 válasza Evil Snowman (#60316) üzenetére


Jaffa75
őstag

amikor meg kellene, akkor elfelejti bekapcsolni - ma reggel az M0-án is volt pár lipótmezei szökevény... :W

(#60318) brumi1024 válasza Qru (#60315) üzenetére


brumi1024
veterán

De akkor meg elöl nem DRL van, hanem helyzetjelző (előbbi fényesebb). Automata egyébként nálam szépen kapcsolt a reggeli ködben.

Evil Snowman: Rakparton reggel az összefüggő sorban végig egy ködzárós, mert roadpresence Twingo mögött jöttem.

[ Szerkesztve ]

(#60319) Mágus2 válasza roberto211 (#60300) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A8-ba be se ülj, mert az fog kelleni. :DDD

(#60320) Qru válasza Evil Snowman (#60316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ez a másik típus akitől agyf@szt kapok. :(((

mod:

brumi1024: Hogy érted, hogy fényesebb a DRL?

Nálam, a helyzetjelző izzóját használja. Ha helyzetjelzőt kapcsolok akkor kapcsolja mellé/mögé a hátsó világítást és a tompítottra meg kapcsolja a tompítottat. Ha jól tudom ugyan ez a metódus pl Saint VAG-jánál is...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60321) Mappa válasza Qru (#60315) üzenetére


Mappa
addikt

2011 EU-s rendelet, hogy ilyennel kell szerelni minden újonnan forgalomba helyezett 3500kg meg nem haladó össztömegű gépjárműveket. Ez ok, de miért nem kapcsolja a hátsó helyzetjelzőt is gyújtás után?! arról nem szól ez a rendelet. Okosok megint kitalálták ezt. Azt jönnek itt a látni és látszódni bullshittel, meg energia fogyasztás stb stb.

Ja megfakkhatja :D Ameddig ilyen fain copjaink vannak ja!

[link]

nem kötelező megadni

(#60322) deicide válasza Mappa (#60309) üzenetére


deicide
veterán

Ha automatán van és úgy érzékeli, hogy nincs sötét, akkor elöl DRL van, hátul semmi. Viszont szürkületben, ha kapcsol az első, kapcsol azonnal a hátsó is. Ha az Audin nem volt, akkor az direkt levette az automatát, de hogy minek, azt ki tudja.
Én ködben elfordítom jobbra a kapcsolót, mert tudom, hogy hátra automatán nem kapcsol, de ködben azért jó, ha van. De ma reggel én is számtalan autót láttam M7-en felfelé hátsó lámpa nélkül, mert szerintem fogalmuk nincs róla, hogy az nem világít magától...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#60323) z123456789 válasza Mappa (#60321) üzenetére


z123456789
addikt

Dikk! :N

(#60324) F_Zolee válasza Mappa (#60321) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondja az akinek szintén telefon volt a kezébe. :D

(#60325) Evil Snowman válasza F_Zolee (#60324) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Honnan tudod, hogy nem egy GoPro volt a fején? :DDD

(#60326) Qru válasza Mappa (#60321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DRL csak jó látási viszonyok között használható, arra is lett kitalálva (meg az energiaspórolás miatt). Szemből látszódjál rendesen hátulról meg ha fékezel úgy is világít a féklámpa. Arról nem tehet a jogalkotó, hogy a user hülye és nem megfelelően használja.

Én nagyon sokat megyek drl-el de csak ha jók a látási viszonyok.

#nincsbennetarcsi

(#60327) F_Zolee válasza Qru (#60326) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tegnap láttam újra(de már többször) egy biztonsági őrjáratos swiften, hogy este csak a "ködlámpa" ég neki meg a helyzetjelző. Nem tudom mi a cél ezzel, mert nem fényszóró meg a szembejövőnek se az igazi.

(#60329) brumi1024 válasza Qru (#60320) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha jól emlékszem meg van határozva a DRL fényessége. A halogénes Golf 6 a távolsági fényszóró izzóját használta alacsonyabb feszültségen, így alacsonyabb fényerőn, de még így is sokkal fényesebb volt, mint a hekyzetjelző. A ledes Audik, Mercik, BMW-k helyzetjelző módban (illetve az Audik indexelés esetén is) leveszik a ledcsíkok fényerejét.

[ Szerkesztve ]

(#60330) footy válasza K Norbi (#60328) üzenetére


footy
addikt

Jah, a lefingott, sosem volt gazdaja, 2 eve fuben rohado autokat felaron. Jo biznisz :N

[ Szerkesztve ]

(#60331) tresh válasza K Norbi (#60328) üzenetére


tresh
addikt

Az értelmeset már rég megvették a belső körökbe mozgók. Itt csak a lerúgott fostarisznyák maradtak amiért kár pénzt adni főleg amennyit kérnek..

(#60332) EQMontoya válasza Bögre (#60301) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem ült még Lexusban, utána értené. ;]

Same rules apply!

(#60333) Mappa válasza Qru (#60326) üzenetére


Mappa
addikt

Arról nem tehet a jogalkotó - ezt azért vitatnám :D
hogy a user hülye és nem megfelelően használja - ezzel egyet értek :D

F_Zolee - Hámostmonddmeg :P nem akartam hinni a szememnek. Amúgy sem hajtanak erre a vezetés közbeni telefonálásra. Minden 10ik autóban ott a kib*szott telefon a fülénél.

nem kötelező megadni

(#60334) K Norbi


K Norbi
addikt

(#60330) footy
(#60331) tresh

Jól beszéltek :K Erre nem is gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#60335) Qru válasza F_Zolee (#60327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizonyos körökben ez a menő... Leginkább a boyracer-ek nyomják így nálunk a 316i-vel meg G4 TDI-vel (szigorúan angel eyes). :D

K Norbi: Haver innen szokott venni autókat. Kipofozza aztán eladja. Vett már Fiat Bravo (mk2), Renault Scénic, Renault Clio-t... de vett egy S60 D5-öt 660k-ért magának. 3 évet használta és most adta el 700k-ért. Szóval időként ki lehet fogni közülük jót. :K

brumi1024 : Régebbi Skodákban meg a ködlámpa fészkében van egy plusz izzó pl. Sokféle megoldás létezik. Ami nekem fura volt, hogy van amelyik lekapcsolja a drl-t ha behúzod a kéziféket (járó motornál).

#nincsbennetarcsi

(#60336) brumi1024 válasza Qru (#60335) üzenetére


brumi1024
veterán

"Ami nekem fura volt, hogy van amelyik lekapcsolja a drl-t ha behúzod a kéziféket (járó motornál)."

Pl az összes amerikai modell. :K

[ Szerkesztve ]

(#60337) Qru


Qru
MODERÁTOR

Szigorítás előtt áll az ökoautók besorolása, páran elbúcsúzhatnak a kedvezményektől a következő műszaki vizsgán.

Húzzák össze a nadrágszíjjat. Jövőre már tölteni se lehet ingyen.

mod:

brumi1024: Ott ez kötelező ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60338) kisza25 válasza roberto211 (#60300) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

paszt meg, most utána számoltam, nekem 20 éve van :O
Qru: nagy átalakulás lesz itt a következő pár évben, kíváncsi vagyok, hogy jönnek a szigorítások,
gondolom x évtől majd nem lehet forgalomba helyezni bizonyos motortípusokat és szép lassan hybrid/ elektromos lesz minden. A nagyvárosokból meg kitiltanak szép lassan minden környezetszenyező autót.
Nem várom...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60339) z123456789 válasza Qru (#60337) üzenetére


z123456789
addikt

Ez borítékolható volt.

Amúgy a területi jelzés a laikusnak nem csak arra jó, hogy megtudja, ki jött a szomszédba. Hanem mondjuk arra is, hogy rájöjjön, egy győri gyökér, miért megy 50-nel Debrecenben, mikor a forgalom 70-nel szokott. Mert talán még nem járt arra. :U Mondjuk. Ha valaki balfaszkodik előttem a városban, mindig azt mondom, lehet, hogy most jár erre először...ki tudja?
Én örülnék a területi jelzésnek.

(#60340) Qru válasza kisza25 (#60338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, kikopnak előbb-utóbb a tisztán benzines/dízel autók. Ez a jövő ha tetszik ha nem.

z123456789: Persze máshol már bevált (Szlovákia, Horvátország, Svájc, stb) nálunk is ez várható ha kipörgették a 3 betű 3 szám kombót.

#nincsbennetarcsi

(#60341) kisza25 válasza Qru (#60340) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mentem már pár tisztán elektromos autóval, (citroen saxo electrique, renault zoe) tiszta dodgem fíling, csak gáz van meg fék, nyomatékos, jól gyorsul, de semmi hangja nincsen, kis zümmögésen és gördülési zajon kívűl. Városban ok, de autópályára nem való.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60342) Qru válasza kisza25 (#60341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hibridben utaztam már tisztán elkósban nem (kivéve ha beleszámít a 280T). De amúgy pályán engem pont nem zavarna a halkság, városban inkább. Múltkor is a teszkó parkolóban mögém óvakodott egy Yaris hibrid úgy megijedtem hogy majdnem eldobtam a tejeszsacskót.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60343) brumi1024 válasza kisza25 (#60341) üzenetére


brumi1024
veterán

Én hibridet vezettem (csak elektromos módban is) és határozottan kéne, kifejezetten rosszul esett, ha beindult a V6 dízel. Mondjuk ez nem volt villamos, mint pl a sípoló Leaf.

Pályára miért nem való?

[ Szerkesztve ]

(#60344) Magnum_


Magnum_
nagyúr

valaki kávé kocsimustrával III-XIII. ker 20-25p múlva?

I humbly and respectfully decline™

(#60345) kisza25 válasza Qru (#60342) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

brumi1024: azért nem jó pályára, mert kicsi a végsebessége, meg úgy már a hatótáv is csökken, szóval nem jutsz vele messzire, de azt is lassan. Erre gondoltam:)
Jó mondjuk 100-110 körül még nem akadályozol senkit pályán, de a hatótáv nagyobb sebességnél csökken, a citroen alapból 80-110km-re elég
Bp ide 136km odáig nem jutnék el, nem hogy vissza :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60346) Jaffa75 válasza kisza25 (#60345) üzenetére


Jaffa75
őstag

elindulsz a találka előtt 2 órával, felkocogsz 70-nel... :DDD Amíg intézed a dolgokat feltöltöd...

Mire hazaérsz este lesz! :DD :DDD

(#60347) brumi1024 válasza kisza25 (#60345) üzenetére


brumi1024
veterán

Jogos, de ezek nem is pályára valók. De egy Model X vagy Model S nem szeppen meg pályán, ahogy a legtöbb (nem Toyota az idióta CVT-jével) hibrid sem.

[ Szerkesztve ]

(#60348) Qru válasza Jaffa75 (#60346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi erővel járhatna lovaskocsival is... ;]

#nincsbennetarcsi

(#60349) Jaffa75 válasza Qru (#60348) üzenetére


Jaffa75
őstag

mondjuk tartósan 70... :DDD

Illetve ott van káros emisszió! :DD :C

(#60350) i-sti


i-sti
senior tag

Valaki használ ilyen ledeket belső lámpákba? (térképolvasó)
Mennyire jó ötlet/biztonságos ezeket berakni, a számítógép fogja tudni, hogy nem izzószálasok?

(L:/dl/upc/2017-02/15/282949_jdewjjzcbk10olz2_wp_20170215_15_45_54_pro.jpg)[kép](/L)

Novum Forum Siculorum

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.