Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) Snoop-y válasza EQMontoya (#60495) üzenetére


Snoop-y
veterán

+100000

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#60502) focvis válasza -v- (#60496) üzenetére


focvis
veterán

Shoppingolni az Arénába.

(#60492) Tsebacsi: Nem bírom elképzelni, hogy a 6,8-as városi normál városi közlekedés mellett összejöhet. Nem a Te szavaidban kételkedem. :N
Nekem mások a tapasztalataim:
- 2,0 TSI vasárnap délután XII - XIV - XII. ker., bekapcsolt start-stoppal talán 8,5-9 között volt,
- 1.4 TSI nyugodt városi, start-stop nélkül 8 liter.

[ Szerkesztve ]

(#60503) Kornel válasza K Norbi (#60497) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, jó lenne.

(#60504) -v- válasza focvis (#60502) üzenetére


-v-
addikt

Az messze van bkv-val ;]

(#60505) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#60492) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, nem tudom, de én nem vennék kiégett Civicet. :( Ok, valószínűleg olcsó lesz, meg motorikusan is épnek tűnik a kép alapján, de az utastér szerintem eléggé fapad lett.

[ Szerkesztve ]

(#60506) Jaffa75 válasza kisza25 (#60498) üzenetére


Jaffa75
őstag

a mérleg serpenyőjébe gyorsan hajigáld be:

- kettőstömegű cseréje - imádja a várost!
- dpf: városban esélye sincs regenerálni
- az EGR-t nem írom ide, mert sok benyásban is van már...

Ha csak az üzemanyagot nézed igazad van, de vannak csak a dízelnél fellépő extra baromságok is... :W vagy egy jó W124, oszt csak kasztnisra meg olajcserére költs! :K :C

Tsebacsi: nem tudom i bajod a szedánnal, miért nem egy 3/5d-t gyújtottál fel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60507) Mágus2 válasza Evil Snowman (#60500) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tudom, ez is végig ki van fizetve, mint a fékbetét, de 70% alatt jelentősen romlik az úttartás. Nagy sebességnél jön ki, városban mindegy, de volt itt olyan, aki elhozta az autót átvizsgálásra, és nem mertem vele 120 fölött menni. Több ilyen Passat b5.5 is volt. A 4 gátló csere után 180-nál meg se rebbent a szemem. Pedig egyik sem volt kifolyva.

[ Szerkesztve ]

(#60508) tresh válasza -v- (#60504) üzenetére


tresh
addikt

Akkor bicikli ;]

(#60509) K Norbi válasza Mágus2 (#60499) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem biztos hogy jók.. :U Akkor annó 3 autószerelő valószínűleg részeg volt mikor előre megmondták milyen lesz a Golfom rugózása, valamint nem 1 emberrel beszéltem mik voltak a tapasztalatok csak rugó berakása esetén.. Valószínűleg már mindenkinek szar volt a gátló.
Csak ez lehet a magyarázat.

(#60503) Kornel szerintem meg nagyon nem.. Neked mennyi idős is az autó? zsír új gátlókhoz raktad?
Nem hinném.
Gátló válogatja mint már írtam.

Egy fűtőművest azért megkérdezhetnétek pék barátaim neki erről mi a véleménye. :U
Hogy tolerálja egy hosszabb gátló a kisebb keményebb rugót..

[ Szerkesztve ]

(#60510) Qru válasza focvis (#60484) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó akkor 20:50-ig maradsz a többit megoldod a biturbóval. :D

#nincsbennetarcsi

(#60511) kisza25 válasza Jaffa75 (#60506) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kimondta, hogy városban lenne használva?, tudom, hogy városba szívó benya a legjobb, azt is akartam, de egyszerűen nem volt, csak 1.4, azt meg kombiba kicsit kevésnek éreztem, most helyben a g4-el megyek, hosszú utakra, meg dizlivel, mondjuk nézegetem folyamatosan hahut, ha lenne egy 1.6 benyás már cserélném is, csak 1 dolog miatt sajnálnám, hogy pont a szülinapomon lett forgalomba helyezve:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60512) Evil Snowman válasza Mágus2 (#60507) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Bogarat ültettél a fülembe. Szerintem ha felraktam a nyári gumi/felni szettet elmegyek és beméretem az enyémet egy futóművessel. Gondolom ott meg tudják mérni, nem kell valami vizsgaállomást felkeresnem ugye? :F

(#60513) Mágus2 válasza K Norbi (#60509) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Neked minden jó. :DDD Hosszú is, vastag is, a tenyeredet sem töri. :DDD ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#60514) EQMontoya válasza -v- (#60496) üzenetére


EQMontoya
veterán

De könyörgöm, vedd észre a két szép szemed fényénél, hogy 80k huf aprópénz autózásnál. Ha veszel egy 5 éves, vagy fiatalabb autót, az éves értékveszteséged minimum 300-400e, egy átírás is legalább egy 100-as, egy dízelnél egy kettőstömegű bármikor elviszi 3 év megtakarításodat...

Persze, soknak hangzik a 80k, csak sajnos sokkal durvább tételek lesznek az egyenletben.

Same rules apply!

(#60515) lenko válasza K Norbi (#60497) üzenetére


lenko
aktív tag

Én jövő tavasszal cserélem (sachs advantage-ra), addigra kellően leamortizálja a magyar út, hogy már érezhetően szar legyen.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60516) K Norbi válasza Mágus2 (#60513) üzenetére


K Norbi
addikt

Jósgömböt cseréld már mondtam. ;)

(#60517) EQMontoya válasza K Norbi (#60516) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem akarsz Te lenni a topic tiszteletbeli orákulumja?
Az látszik, hogy mindenhez is értesz. :)

Same rules apply!

(#60518) Mágus2 válasza K Norbi (#60516) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak nem rövid és vékony? :DDD Megyek leporolom azt a kristályt, mert valami nem OK. :P

Csápájev három okból lehet párás,

1,behordod a havat, vizet a cipőddel, ami a melegben nem tud elpárologni, csak lecsapódik a szélvédőn.
2,beázik valahol
3, lyukas a fűtőradiátor. (ha eléggé ereszteni fog, akkor fűtés közben is párásodni fog).

[ Szerkesztve ]

(#60519) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Ha nagyon gyakran koszos,párás a szélvédő belül,akkor mossam át ablaktisztítóval vagy van valami speckó anyag,amit érdemes megvenni,mert nagyon bevált? :R

Aggregátor Nem ezt,nem tapasztaltam, kosz alatt nem durva koszt, sarat értek, inkább eddig nem töröltem át normálisan, nyomot nem hagyó anyagokkal és nagyon kezd elegem lenni :D
Kristálytiszta belső szélvédőt szeretnék :)

[ Szerkesztve ]

(#60520) barnam_ válasza Csápájev (#60519) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha gyakran koszos, párás belül, akkor nem lehet, hogy valahol beázik?

(#60521) -v- válasza EQMontoya (#60514) üzenetére


-v-
addikt

Ket szep szemed fenyenel olvasd el ujra, amit irtam :) en is tudom, sokkal komolyabb tenyezok is vannak, sehol nem irtam, hogy egyenlo sulyuak vagy ez a leghangsulyosabb. Azt irtam, osszeadodik a sok koltseg, ez is egy sarkitas, hogy ez apropenz es nem szamit, mert ennyi erovel a biztositas sem, meg az ado sem, mert az ado apropenz..meg hogy mennyibe kerul a gumi, meg mennyiert van hozza vezerles keszlet stb stb .. mind kisebb mertekben befolyasolja valoban a koltseget, mintha befosna a motor es motorcsere. De ha osszeadod ezt mindet, hogy itt is ennyit fognal, ott is annyit, akkor mar jelentosebb tenyezo lehet. Ossze kell adni, ki kell szamolni, ilyen egyszeru, a szamok nem hazudnak, ki fog jonni mekkora resze a koltsegednek (csak ne maradjon ki semmi), ha ugy dontesz nem szamit es leszarod mert az annyi amennyi, akkor jo. Meg a kettostomegu vagy beszarik vagy nem, a fogyasztast viszont biztos fizeted, mindig.. ilyen dolgok is szamitanak.
De persze mindegy is, a PFM valalkinek teljesen ismeretlen dolog, mindenki dontson meg szamoljon ami alapjan akar.

[ Szerkesztve ]

(#60522) Qru válasza K Norbi (#60509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokszor ha jó a gátló akkor is szar lesz a karakterisztika ha csak az egyik van cserélve, mert a gátlók összhangban vannak a rugókkal, ez egy komplett rendszer. A rövidebb rugóhoz passzoló, a gyárinál rövidebb házú gátló kell, ami az ültetés mellett is tud megfelelően dolgozni/mozogni.

#nincsbennetarcsi

(#60523) i-sti válasza kisza25 (#60498) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem benzin és dízel között 0,5 liter különbség van. :B
(A benzines javára) ;]

[www.spritmonitor.de]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#60524) K Norbi válasza Mágus2 (#60518) üzenetére


K Norbi
addikt

A lengéscsillapító elsődlegesen a rugóerőhöz van illesztve, így ha keményítjük a spirált, muszáj hozzányúlni a teleszkóphoz is. Ha nem tesszük, alul csillapított futóművel lengetjük a tömegeket. ;)

(#60527) lenko Ez tudod milyen? Mint mikor küldted a direktszűrő linket.
Miért irkálnak ilyet a gyártók?

[ Szerkesztve ]

(#60525) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#60506) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A sok hülye csak a sedanokat gyújtogatja :DDD

Montoya: Leírták már, több tízezret spórolok éves szinten 2 literen. Akkor meg? Plusz az én ízlésemnek a turbós nyúlmókusai jobban esnek.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#60526) Kornel válasza K Norbi (#60509) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, új gátlókhoz mentek.
Teljesen jó.
25 mm-rol beszélünk, az semmi, -40 mm-ig simán jó a gyári gátló.
De többet nem írom le ;)

K Norbi: annyi a hiba, hogy az eibach puhább mint a gyári Honda :P

[ Szerkesztve ]

(#60527) lenko válasza Qru (#60522) üzenetére


lenko
aktív tag

(#60528) Qru Minnél kisebb az ültetés, annál jobban fog viselkedni nyilván a gyári gátló. 4cm felett, itt is írják a csillapító cseréjét. :) (de azt már nem is pro kit-nek hívják)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60528) Qru válasza i-sti (#60523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de az egyik 55kW a másik 125 kW-os... Ez almát a körtével tipikus esete... :U

mod:

Lenko:

"A gátlók összhangban vannak a rugókkal, ami garantálja a komfortos ugyanakkor élményteljes autózást. A gátló háza rövidebb a gyári gátlóénál, így az ültetés mellett is tud megfelelően mozogni a gátló." - [link]

1-1 ;)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60529) i-sti válasza Qru (#60528) üzenetére


i-sti
senior tag

(#60530) focvis: Ne a My account page linkjét add ide :P

Itt a helyes link: [https://www.spritmonitor.de/en/user/F_H_.html]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#60530) focvis válasza i-sti (#60523) üzenetére


focvis
veterán

Nekem a dízel 0,6 literrel kevesebbet fogyaszt. :D (a dizlinél csak téli üzemeltetés volt eddig)

(#60531) Kornel válasza lenko (#60527) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
De hiába magyarázod :)

Qru: ez nem tekinthető, -40 - -60mm-ig, hanem csak egy finomhangolás a gyári rugohoz képest.

(#60532) EQMontoya válasza -v- (#60521) üzenetére


EQMontoya
veterán

Úgy érzem, kicsit máshonnan közelítjük a kérdést.
Az teljesen jogos, hogy amikor amúgy is autót szeretnél venni, akkor kalkulálsz a különböző költségekkel, mint pl. fogyasztás, kopó alkatrészek ára (ide tartozik a malomkerék miatt drága gumi is pl.), értékvesztés, esetleg váratlan szervizköltségek egy érzékenyebb konstrukciónál, stb, stb.
Ez tök rendben van, ebben igazad is van.

Én attól kapok instant agyf@szt, amikor itt a topikban már nem az első ember fejti ki, hogy "lecseréltem/lecserélném X kocsimat egy Y-ra, mert az kevesebbet fogyaszt!". Ha nem 5 literrel fogyaszt kevesebbet, akkor ez egy soha a büdös életben meg nem térülő beruházás lesz, csak a saját döntésüket próbálják ezzel igazolni az emberek, és nem látnak tovább az orruknál. Ez meg nekem fáj, nem kicsit.

Same rules apply!

(#60533) Qru válasza focvis (#60530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na az enyém már ok, mert itt 125 kW vs 125 kW van.

Pályán kb +2 liter a benyós hátránya. Cserébe nincs CR rendszer, DMF, DPF (se DSG :D)... :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60534) lenko válasza Qru (#60528) üzenetére


lenko
aktív tag

"•TEIN Basis állítható magasságú sportfutóművek"

Persze, mivel ez állítható, ki tudja meddig. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60535) Kornel válasza lenko (#60534) üzenetére


Kornel
veterán

300-500k
Biztosan megéri.

(#60536) Tsebacsi válasza EQMontoya (#60532) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem értem a logikád, komolyan mondom. Veszek egy autót a mostani helyett. Tök faszmind1 miért. De olyat nézek, ami jó esetben 2literrel kevesebbet eszik 100-on. Ez durva számolással évi 80k Ft megtakarítás.
Akkor mégis mitől van az agyfasz kapás?? :F
Jó oké beleszámoljátok a turbó-kettőstömegű-egyébfaszom ráköltését. Naés? Ha nullára is jön ki, vagy többre, akkor is egy kényelmesebb, érzetre jobban menő autóban ülök. Tegnap megint agyfaszt kaptam tőle, hogy ránt az autó, amikor alacsony (30-40km/h) sebességnél vált a szelepvezérlés, az egyesben rángatást -2 foknál már nem is említem.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#60537) Qru válasza lenko (#60534) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért írtam, hogy amit linkeltél az arra vonatkozik nem pedig az összesre. :K

#nincsbennetarcsi

(#60538) Mágus2 válasza EQMontoya (#60532) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akartam én honda accordot. k20-al, az is 140 ló, csak szerényebb nyomaték. A kolléga meg is vette. A két év alatt 1400 euróval tankolt bele többet, mint én a skodriba. Az azért már elég markáns különbség. :Y 10 liter alá nem lehet vinni itt a dimbes-dombos hegyvidéken. A skodri 6 alatt marad. Ha elég fiatal dízelt vesz az ember, nem kell állandóan lendkerekezni, turbózni, meg DPF-ezni. Még két év és megy a levesbe az octavia, veszek valami fiatal dízelt.

Eddig mindkét autón csak a kopólat cseréltük, fékek olaj, szűrők, gumik. Én cseréltem vezérszíjat készletben(a honda láncos, nem birizgáljuk), ő meg felújította a hátsó futóművet.

[ Szerkesztve ]

(#60539) -v- válasza EQMontoya (#60532) üzenetére


-v-
addikt

Igen, ertem mit mondasz, tudom hogy sokaknal csak kizarolag ez dont. Egy nagyon sok tenyezos dologbol egyet kikapnak, ami koltsegben messze nem donto sok esetben, es kizarolag az indokolja a dontest, mert azt az egyet kepesek felfogni... ettol fuggetlenul a kollega egyreszt nem ez az eset most :) masreszt a lo tuloldalara se kell atesni, hogy akkor a fogyasztas "ugysem szamit". Az, hogy teged felbasz ez a dolog, ertem, de a frusztraltsag miatt nem erdemes ugyanugy fekete fehernek latni a vilagot (csak a masik oldalrol). Meg a meggyozesnek nem ez a modszere, hogy akkor a masik vegletrol hozok egy sarkos peldat, ami ugyanugy santit.

A megterules az egy olyan dolog, amit ki lehet (es kell) szamolni, ennyi. Meg a varhato nyereseg, a kockazat, mennyi ido alatt stb. stb. Itt se kell sarkitani, hogy ha 5 literrel nem fogyaszt kevesebbet akkor sose terul meg. Azt hiszem ezzel az egy mondattal nem tudjuk lefedni a vilagmindenseg osszes esetet. Le kell ulni, ki kell szamolni, es tadaaa.

[ Szerkesztve ]

(#60540) focvis válasza Qru (#60533) üzenetére


focvis
veterán

*162 VS. 132, de kb. egy kategória.

(#60541) EQMontoya válasza Mágus2 (#60538) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát igen, a Te esedet azért más, egyrészt ugye hegyvidék, másrészt az átlagnál többet mész, harmadrészt magadnak szerelsz, így egy esetleges komolyabb dízellel kapcsolatos problémát is könnyebben/olcsóbban orvosolsz.

Egyébként a K20 ilyen szempontból nem egy szerencsés konstrukció, Ennyiből bőven elvan a 2.4-es Accord is (de az legalább megy), meg az IS-sel én is simán 10 alatti vegyest tudok hozni, pedig a sorhat kapcsán az utolsó szó, ami eszembe jut, az a takarékosság. :D

Vilike: ezen nincs mit számolni. Ha nem valami extrém költséges autót (v8 benzintemető, belét húzó bontószökevény) cserélsz le egy lényegesen újabb, drágább autóra, akkor az soha nem fog megtérülni. De ez nem is baj, mert nem azért cseréljük le. Hanem mert kényelmesebb/megbízhatóbb/szebb/jobban megy, bánom is én. Ezzel nincs semmi gond, jobbra vágyunk, fizetünk érte, megkapjuk. Csak ne áltassuk magunkat ilyen hülye illúziókban, hogy ezzel mennyit spóroltunk, mert leginkább semennyit. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#60542) Qru válasza focvis (#60540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közben szerkesztettem mert a saját profilom jött be a linken elsőre és arra írtam. :D

Nálam ugye 125 vs 125 van tehát egyforma erősek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60543) Evil Snowman válasza Kornel (#60535) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nincs az annyi: [link]

A legdrágább az Mazda 3-hoz való: 282 744 Ft.

(#60544) Jaffa75 válasza kisza25 (#60511) üzenetére


Jaffa75
őstag

ahonnan indult, az a városi fogyi volt... / 2 literrel kevesebb/ :K

Na gyorsan döntsétek el, hogy jó-e az Eibach pro a kuvik alá, mert viszket a tenyerem már az order gombon... :DD A 4d-hez csak az e-bayről tudok venni! :B

Úgyis kapja a 17-es Type-S felniket nyári gumival, jó lenne egy kanyarban letudni... :C

(#60545) Qru válasza Jaffa75 (#60544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felnit honnan szerzed be?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60546) Kornel válasza Jaffa75 (#60544) üzenetére


Kornel
veterán

Gyere el ma a talira.
Megnézed az enyém és eldöntöd.
Szerintem az enyém a tiedbe is jó, nem?

(#60547) rbalint88 válasza Jaffa75 (#60544) üzenetére


rbalint88
addikt

Passaton vattauj s-line (gyari sport) gatloval szar volt.

(#60548) Mágus2 válasza Kornel (#60546) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Dobjátok át próbára, a tiédet úgy is szét kell szedni. :DD

rbalint88: s-line??

[ Szerkesztve ]

(#60549) Kornel válasza Mágus2 (#60548) üzenetére


Kornel
veterán

Ja akár.
De nem biztos hogy szetszedem.
Ne teszteljem le előtte?

Rámegyek egy fekvorendorre, ha nem üt fel, nem maradhat?

[ Szerkesztve ]

(#60550) Jaffa75 válasza Mágus2 (#60548) üzenetére


Jaffa75
őstag

sajnos nem tudok azzal menni (max a feleségemével), mert tele lesz a holnapi fesztivál árujával! :U

Pedig Saint-tel megoldották volna oda-vissza 3 óra alatt! :C - ha beszállunk Tsebacsival plusz szerelőnek, lehet hogy levisszük a szintidőt 2-re! :Y

Qru: megvan már :DD ! Jófogásról lőttem 4 nyári gumival - tán egy szezont elfutnak még... be sem merem írni, hogy mennyiért lőttem! ;]

rBalint: crxforumon is + visszajelzéseket adtak, Accordon is működik a dolog! ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.