Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) z123456789 válasza pècsimunkás (#60427) üzenetére


z123456789
addikt

Ha nem is te, de miért nem kéred meg a kereskedést, hogy szerezzenek neked magyar nyelvűt? Nem szívbajoskodnék rajta. Egy magyar kereskedés lehet szívná a fogát, hogy rohadj meg nejlonzsákban, vedd meg itthon, és akkor majd kapsz magyar manualt. De ezt majd lemeccselik a friccek. :D Mégis csak egy új autót veszel sok pénzért. :)

(#60452) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#60450) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó reggel van még...Ezt így olvastam:

"pl. piros lámpához való gurulásnál gyorsulásnál mikor benyomom a kuplungot..." :))

[ Szerkesztve ]

(#60453) Evil Snowman válasza pècsimunkás (#60427) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Melyik Auris pontosan? (évjárat, felszereltség)

Na mindegy is.

Itt van:

2015 utáni Auris, magyar nyelvű kezelési -> nem Hibridhez

2015 utáni Auris, magyar nyelvű kezelési -> Hibridhez

Letöltés gombbal letöltöd, PDF olvasó kell hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60454) zack


zack
nagyúr

VDO M6-nál van jobb ebben az árkategóriában? Pulzusmérő övvel 33k.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#60455) Mágus2 válasza BigBlackDog (#60447) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Babetta, zűrhajó, motorcsónak, mi a lópéló ez? :DDD

Kornel: De bőven van rugó út így is, gáz így? Nekem nem. :DDD De nem véletlenül adták hozzá a rövidebbet. Nagy huplikon ütni fog és szétverheti a felső toronycsapágyat.

[ Szerkesztve ]

(#60456) tomcsi23 válasza zack (#60454) üzenetére


tomcsi23
veterán

He :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#60457) Evil Snowman válasza zack (#60454) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az kizárt dolog, mert nem tudom. :DDD

(#60458) Snoop-y válasza B-L-A-C-K (#60448) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mindig volt mindig lesz :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#60459) BigBlackDog válasza Mágus2 (#60455) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ja, az lemaradt, "zűrhajó"-ról lenne szó (1.8 benyás UFO Civic, 2007-es). :DDD

(#60460) Mágus2 válasza BigBlackDog (#60459) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Diag, anélkül felesleges találgatni is. Ha gyertyák, szűrők voltak cserélve rendesen a bele valókra, akkor marad a diag.

(#60461) BigBlackDog válasza Mágus2 (#60460) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gyertya nem volt cserélve (42k km van benne), üzemanyag szűrőn kívül a többi szűrő tavaly nyáron. De akkor egyelőre akkor figyelek rá... :R

(#60462) raczger válasza zack (#60454) üzenetére


raczger
őstag

Kicsit elnézted a topicot, de azért kapsz választ. inkább ilyet vennék, gps is van benne.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#60463) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#60461) üzenetére


Jaffa75
őstag

az enyém is (ha jól emlékszem Kornélé is) torpan egy pillanatra, de nem mindig adja ki... Emiatt kár aggódni, utána meglódul! ;) A ford.szám ingadozást én nem tapasztaltam :N .

(#60464) Kornel válasza Mágus2 (#60455) üzenetére


Kornel
veterán

Ha felütne akkor hallanám igaz?
Majd valaki talin segít, lenyomjuk kézzel, hogy mit mutat.
Jövő hónapban úgyis le akarom dobni az olajat, lehet berakom akkor.

Mod: tomcsi, jössz a talira?
Ha igen hozd már a digitális profilmélység mérőt :)

Mod2: BBD: ne izgulj, ez ilyen.
Nálam minden cserélve van, gyertyák, ÜA szűrő, mégis van, amikor torpan. Üzemanyag takarékosság miatt folyamatosan változtatja a motor vezérlést, és egyéb trükköket is bevetnek.

[ Szerkesztve ]

(#60465) Qru válasza focvis (#60430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fél 8 körül jövök várj meg!!!!!!!

Ha rákanyarodsz az Arénára akkor a belső sávokat válaszd az megy le a P2 szintre. Ha leértél akkor pedig a kijárathoz legközelebbi felén leszünk a bal oldalon.
Színkód: kék

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60466) BigBlackDog válasza Kornel (#60464) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak vigyázzatok, hogy ne a karosszéria elemet nyomjátok, könnyen hajlik. :)

(#60467) Mágus2 válasza Kornel (#60464) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem nyomogatni, hanem kicserélni. ;) Az hogy lebírod-e, mire lesz neked jó? Nem minden forgalmi helyzetben fog felütni, csak hamarabb, mintha a rövidebb lenne benne. Tempósabban a fekvőrendőrön kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#60468) Kornel válasza Mágus2 (#60467) üzenetére


Kornel
veterán

Értem.
Sose megyek tempósabban fekvő rendőrön.
Szerintem nekem így is jó lenne, de jövő hónapban szerintem kicserélem.

Saint: készülj, márciusban is szerelünk.

(#60469) Qru válasza BigBlackDog (#60447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

650 rpm-nél közbeszól a lefulladás gátló azért megy vissza a fordulatszám. Gyertyára nézz rá első körben, meg egy diag kéne. Obd kütyüt elhozzam ma? Nem típus specifikus de hátha lát vmit.. :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60470) BigBlackDog válasza Qru (#60469) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem esélyes, hogy megyek. :( De, ha már feljött, milyen ODB kütyüt lenne értelme beszerezni?

(#60471) zack válasza tomcsi23 (#60456) üzenetére


zack
nagyúr

Mellé ment. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#60472) Qru válasza BigBlackDog (#60470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyárit, a többi kb olyan mintha kávézaccból akarnál jósolni.

Amúgy nekem a sima iobd2 van (VAG meg Bimmer/Mini specifikus is van belőle), ez főleg a japcsi verdákat ismeri de más márkákkal is boldogul. Eddig ezekkel próbáltam, minddel kommunikált: Audi, Lexus, Honda, Subaru, Volvo, Ford, Renault.

#nincsbennetarcsi

(#60473) K Norbi válasza Kornel (#60438) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem annó nem adtak Eibach pro kit mellé ilyet, -30mm vettem fekete rugó volt.
Igaz lehet autó válogatja.

Szép volt vele az autó, viszont a gyári gátlókkal nem volt szinkronban abszolút.
Hintázott az úton. Nekem Lenko hiába próbálta a múltkor bemagyarázni szar gátló stb.. pfff
Milyen fasza vele az autó.. :U
Volt részem benne tudom milyen, úgy volt az egész szar ahogy volt :K
1 év ki is vágtam alóla.
Persze lehet ezt is autó válogatja.. Pl hondának keményebb a gátló akkor nem annyira észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#60474) lenko válasza K Norbi (#60473) üzenetére


lenko
aktív tag

Neked az 1.6-ban valószínűleg más a gátló mint a 2.3 V5-ben. ;)

(#60475) Mágus2

Azt nem tudom, de ha full M.o-i az autó, hiába a kevés km, a gátló 3x annyit kapott mint az enyém. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60475) Mágus2 válasza lenko (#60474) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg szar is. :DDD

(#60476) Kornel


Kornel
veterán

Biztos hogy rossz a gátló, ha ilyeneket tapasztaltál.
Nálam abszolút meggyőző, automatából, de 1-2 cm-en puha, sokkal jobban kirúgózza az úthibákat, mint a gyári fosch.
Saint megmondhatja, hogy kiszerelve milyen a különbség a két rugó között.

Mági: szerinted kicseréljem az ütközés gátlót, vagy ha nem üt fel sosem, akkor ne bántsam?

(#60477) kisza25 válasza pècsimunkás (#60395) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tök jó az új autó, nekem is volt 2-is, de hitelre többet nem vennék, első hitellel volt , teljes vételár 2,7M lett volna (skoda fabia kombi), a végére 4M volt mire kifizettem,
a 2. 3,1M volt (KIA proceed) és 3,1m volt mire kifizettem, mert kp-ra vettem,
mindkettőt 5 évig használtam,
első 4M-be volt 1,25M-et kaptam érte (2,7 lett volna ugye kp-ra és már nem volt garanciás)
a második 3,1M volt 2M-et kaptam érte (még volt rá 2 év garancia), ha garancia lejárt volna ~1-1,25M-et kaptam volna érte, ahogy néztem a hahus árakat
mostani 2,95M használtan (4éves, még 1 év gari), új ára 5,9M volt, de ezt nem én fizettem érte szerencsére:P
Szóval tök jó az új autó, de nagyon sokat buksz rajta hitelle, persze, ha egy 20 évig megtartod akkor irreveláns:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60478) Magnum_ válasza Kornel (#60468) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó, most már tudjuk, mi merre hány méter, max. 1 óra.

az én olajcserémmel együtt :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#60479) Mágus2 válasza Kornel (#60476) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem ne legyél lusta. Ha oda való, mert úgy tervezték, nem kell okosabbnak lenni. Kicseréled és kész.

(#60480) B-L-A-C-K válasza kisza25 (#60477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erről már volt szó nem 1x, de én mindig mondom ha lenne 100 millám lerakva akkor se vennék újat, legnagyobb bukó, pár hónaposan már jóval olcsóbban megveszem, és annyi hogy nem én fingottam bele elsőnek.

(#60481) Kornel válasza Mágus2 (#60479) üzenetére


Kornel
veterán

Elvileg nem kellene utána futóművet állítani ugye?

Saint: megcsináljuk persze, még annyi se lenne most szerintem, mert már minden megvan hozzá. (Know how ;) )

[ Szerkesztve ]

(#60482) Mágus2 válasza Kornel (#60481) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyakorlatilag biztosan kell, ha szétszedted . ;) Jó tanulópénz lesz. :K

Cseréld ki most, és utána 1x beállítják, majd 3x megreklamálod és jó lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60483) Kornel válasza Mágus2 (#60482) üzenetére


Kornel
veterán

Hát akkor még várok kicsit szerintem, vagy most cserélem, mert nem akarok kétszer futóművet állíttatni.

(#60484) focvis válasza K Norbi (#60473) üzenetére


focvis
veterán

Igaz lehet autó válogatja.

Szép volt vele az autó, viszont a gyári gátlókkal nem volt szinkronban abszolút.
Hintázott az úton.

+1
Anno zsír új Astra G 2.0 Sportba, azaz gyári sportfutóműves gépbe vettem Eibach rugót - pár héten belül ment vissza a gyári, annyira rossz érzés volt vele menni, nem volt összhangban a lengéscsillapítóval.

Simán elképzelhető, hogy Hondánál jó lesz.

@Qru: köszi az útbaigazítást, 9-re ígérkeztem haza.

[ Szerkesztve ]

(#60485) Magnum_ válasza focvis (#60484) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is addigra :D

I humbly and respectfully decline™

(#60486) -v- válasza focvis (#60484) üzenetére


-v-
addikt

Atmegyek munezba: rugó :B

(#60487) kisza25 válasza B-L-A-C-K (#60480) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Cégre veszed és leírod, utánna kivásárolod fillérekért, akkor jó az új autó. Meg alapból, ha pénzt keresel vele.
A KIA-val a 7 év garancia miatt, az 5év alatt 1M bukó belefért, pláne, hogy évi 35eFt volt a szervíz, kivéve a 60e km az 58eFt volt.
Meg vannak szituációk, én azért vettem új autót először, mert Ausztriában dolgoztam, ott 100 Euro egy izzó csere, 300-400 Euro, ha lerohadsz valahol, új autóra meg van aszisztansz és sanszos, hogy nem hagy ott sehol (nem is volt műszaki hibám az elmúlt 11 évben (kopkopkop), csak az éves 30-35eFt-os szervizeltetések)
Közben meg megkerestem egy ház árát, szóval bele is fért az új.
Fater meg 1999-ben vett egy új honda civic-et és most fogja lecserélni, erre is teljesen jó új autót venni.
Egyszer sem hagyta ott sehol, 1x kuplung, 2y kipuffogó, küszöböket kellett lakatolni, meg hátsó kerék ívet, 1x féktárcsák, pár éve 8ekm olaj olajszűrő, elötte, 10e km tartotta, 370e km kicsit eszi már az olajat 4-5e km 0,5-1 litert rá kell tölteni.
Most is csak újakat néz honda cr-v a terv.
Szóval elégé szituáció függő, én a HITEL-re írtam, hogy na azt ne, mert azzal együtt már nagyon durva végösszeg jön ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60488) B-L-A-C-K válasza kisza25 (#60487) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja igen, persze ha cégre veszed az más...Meg ha olcsó kocsit veszel, akkor kevesebbet is buksz evidens. De tegyük fel ha el kellene költenem kocsira 5-10 milliót biztos nem újat vennék, egy 10 millás kocsit már kihozol a szalonból 1 millát elbuktál.

Apósomékat hozom fel példának gyakran, 3 éve vettek zsír új Opel Mokkát, mennyit mentek vele eddig? 13 ezret...:D Jó befektetés... :N

(#60489) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Rugó témához. Ha valaha is veszek, akkor tuti szettet fogok venni nem csak rugót. Egy szettben szépen egymáshoz vannak hangolva az alkatrészek szvsz.

Ja, és japán szekérbe csakis TEIN. :DDD Lehet köpködni. :P

(#60490) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#60488) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Még 10x ennyi idő, aztán mehet rá az OT rendszám! :K De addig is csakis garázsban szabad tárolni és napsütötte, száraz hétvégi napokon szabad használni!

(#60491) kisza25 válasza B-L-A-C-K (#60488) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én semmi olyan extrát nem kérek a kocsiba, amit nem fogok használni, így nem veszek drága újat, klíma, tempomat, könyöklő, usb hifi kormányról, elektromos ablak, meg sok lufi, a többi az csak csicsa:D

Apósodéknak, lehet ez az utolsó autó amit vettek, akkor ez a dolog már letudva, ezen nem kell sokat agyalniuk, életük végéig van egy olyan autójuk, ami mindig az övüké volt, valakinek ez a fontos (csak tippelek, hogy ~60 év körül vannak)
Én pl a kia proceed-et úgy rendeltem, mert mutatóban sem volt belőle az országban, 2nap alatt adtam el, a kereskedő meg 1 héten bellül, ha szánok rá időt még ennyit sem buktam volna rajta, nem tömegautókat kell venni és amikor eladod, akkor jobb árat tudsz érte kérni.
jó ez a mostanira pont nem igaz, de mondjuk itt helyben nincs 1-sem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60492) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tegnap vitt ismerős az octávjával (1.4 TSI DSG). Jóvan kell egy ilyen. Csendesebb mint a civic, simán megy, a motort alig hallani, és 6.8 az átlaga városban. :W

Ez lesz:

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#60493) Mágus2 válasza Evil Snowman (#60489) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hozzá tartozik a témához, hogy nem mindegy, hogy új gátlókhoz megy a rugó szett, vagy valami 10 éves a vizsgán még faszán átment mert 65%-os...de szerintem már fos gátlóra. :DDD

Tsebacsi Videó, vagy ha lesz időpont felmegyek én is melegedni mellette. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60494) focvis válasza -v- (#60486) üzenetére


focvis
veterán

Javítottam. Jössz?

(#60495) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#60488) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben csak az amortizáció 200ft/km, ha mondjuk 3M-t buktak rajta, és ugye erre jön a kötelező, súlyadó, benzin, szervizköltség, stb.
Ebből vidéken kényelmesen el lehet taxizni. :)

Tsebacsi:
és 6.8 az átlaga városban
Ha nem taxis vagy, miért nem szarod le, mennyit eszik városban?
Mindenki orrba-szájba rugózik fél liter meg egy liter különbségen a fogyasztásban, pedig annyira aprópénz az értékvesztéshez, szervizköltséghez képest...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#60496) -v- válasza focvis (#60494) üzenetére


-v-
addikt

Hova?

Montoya: azert azt se mondanam, apropenz, osszeadodik a koltseg a sok tenyezobol ... ha azzal jar meloba, es belecsuszik egy ezres havonta, akkor az evente 84k kulonbseg, ha 2l a kulonbseg... abbol kijon ket kotelezo szerviz, vagy egy valami mas.. gecik ezek a koltsegek, kicsit tobbet fogyaszt, kicsit nagyobb gumi kell ra, kicsit dragabb az alkatresz es tobbszor kell bele, kicsit dragabb a biztositas .. osszeadodnak, aztan sok lesz, nem butasag minden osszetevojen fogni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#60497) K Norbi válasza Mágus2 (#60493) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerinted az újjal jó lenne? :U

(#60498) kisza25 válasza EQMontoya (#60495) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A benzinesem 7,5 átlagot produkált, a dizlim 5,5 litert, 2 liter/ 100km ez 760 Ft /100km 7600Ft/1000km és 76eFt/10e km,
megspórolom az éves casco/ kötelezőm, vagy az éves szervíz+ kerékcserét, 10e km-en annyira nem apópénz és akkor még csak 10e km-et számoltam, én ~15e km-et megyek:)
nem ezért vettem dizlit, hanem mert nem volt 1.6 benzines egy db sem sehol használtan :W

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60499) Mágus2 válasza K Norbi (#60497) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem biztos hogy tökéletes lenne, de nagy lenne a különbség, az biztos. :K

Sokan járnak hozzám szar gátlókkal, nem is tudják, hogy szar, csere után meg kapkodják az állukat a földről, hogy hú, meg há, meg hogy tart kanyarban, meg ilyen stabil sosem volt....de vizsgán még nem szóltak érte. Kopik az rendesen, akkor is ha nincs kifolyva a szeme.

Ha lenyomod a verda elejét, és nem áll vissza azonos magasságba,miután elengedted, hanem hintázik 1-et(picit fejjebb libben majd vissza), az szar, akárhogy is fényezed.

[ Szerkesztve ]

(#60500) Evil Snowman válasza Mágus2 (#60493) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez is igaz. :R

Most néztem, hogy az én szekeremhez 244.000 pénz. Plusz még a PU szilentek első, hátsó toronymerevítők. Minimum 350 rongyot megint elköltöttem fejben. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.