Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) EQMontoya válasza Magnum_ (#61850) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fasza...
Ez hogy sikerült, a kerék dobta fel a nem rögzített elemet, így kvázi begyűrte maga mögé?

Same rules apply!

(#61852) Magnum_ válasza EQMontoya (#61851) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen.

túl jól tapad az új gumi? :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61853) Mappa válasza Magnum_ (#61848) üzenetére


Mappa
addikt

Aztaqurva :Y Ez helyileg pontosan hol történt? nem elég hogy tankokat elnyelő kátyúk vannak ebben a kib***tt országban még ilyen vasdarabokra is fel kell készülni.

nem kötelező megadni

(#61854) Magnum_ válasza Mappa (#61853) üzenetére


Magnum_
nagyúr

eurocenter

I humbly and respectfully decline™

(#61855) pit stop válasza Magnum_ (#61850) üzenetére


pit stop
addikt

Kemény, kitartás..
Szerencse, hogy ismersz egy jó jogászt :P
Lehet tudni amúgy, hogy hol történt? Szerk.: már megjött válasz.

Szerk2: Tiszta vicc, hogy az út kezelője a pláza de nem érzi magát felelősnek állapotért.
Télen valaki dob egy hátast a területén áttolják út túloldalára?

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#61856) brumi1024 válasza Magnum_ (#61850) üzenetére


brumi1024
veterán

:( Ez egy vicc...

(#61857) K Norbi válasza Magnum_ (#61848) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem semmi!
Szerencse a felninek nem lett baja.

Nem tudom miért van így, de minél jobban féltesz vagy vigyázol valamire. Azzal biztos fog történni valami!
Én mindennel így járok.

[ Szerkesztve ]

(#61858) tomcsi23 válasza Magnum_ (#61848) üzenetére


tomcsi23
veterán

:(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#61859) Bögre


Bögre
aktív tag

Jó reggelt Urak!
Alfa 159 (SW)-ről mit lehet tudni, típus hibák, megbízhatóság, alkatrész ellátás, becsületesen dolgozó műhely/szerelő, ilyesmi tekintetében? (2.0JTDm ) Mindig is japán autóim voltak, viszont megfogott a 159 formája és mivel elég régóta hirdetem az IS -t, az érdeklődő pedig az alfáját szeretné eladni, megfordult a fejemben a csere lehetősége. Hülyeség? :) Mondjuk még nem vezettem, de amiket olvastam róla, az elég bíztató. Havonta egyszer mindenképp megyünk hosszabb útra (250km autópálya), így vajon kibírná a technika a többi 15-20 nap, napi 30km -es városi üzemet?

(#61860) focvis válasza Bögre (#61859) üzenetére


focvis
veterán

Erős váltás. :D
Nem volt digó gépem (leszámítva a kispolszkit), a motor miatt aggódnék a legkevésbé.

Saabra mennyit fizetsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#61861) Magnum_ válasza K Norbi (#61857) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A lokharito nagyobb gond lenne.... es ugye meg nem tudjuk.+ szenzoros.is...

I humbly and respectfully decline™

(#61862) pit stop válasza Bögre (#61859) üzenetére


pit stop
addikt

Haverom 3 hónapja vett egy 1.9 jtdm 150 lovas változatot ebből, 8gen Civic helyett. Hosszasan körbejárta, és kockázatnak azt mondták, hogy a Bosch elektronika adhatja meg magát. 3 hónap alatt nem volt vele gondja. Full extrás neki, így én egyéb elektronikus gondoktól is tartanék kicsit. Amúgy diesel miatt sok múlik előző tulaj gondosságán és hogy tartotta karban.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#61863) K Norbi válasza Magnum_ (#61861) üzenetére


K Norbi
addikt

:( :( Bosszantó az ilyen! Vigyázgatsz rá a fedő meg szétbassza :(((

Nekem a 3 hónapos új Hella bal első lámpámat megszakították. Elvittem fényszóró beállításra.
Kotyog az egész belsőség.

[ Szerkesztve ]

(#61864) EQMontoya válasza Bögre (#61859) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért nem az a minőség, mint az IS. Nézd meg Karotta videóit, amelyiken pl. elromlott a faék, vagy amelyikben fejtegeti, hogy csukott ajtó mellett nem nyílik a kesztyűtartó. :)
Ismerősnek van, ők szeretik és szerintem is egy gyönyörű forma, de tényleg nagyon éles váltás lenne.

Same rules apply!

(#61865) Buster17


Buster17
addikt

Külföldre kiküldik a gyorshajtást?

(#61866) footy válasza EQMontoya (#61864) üzenetére


footy
addikt

Ebben a hsz-ben nem sok stimmelt. :)
Karottanak 159 volt, de neki csak a sebessegvalto gomb jott le.
Amire te gondolsz az a 156 teszt Winklertol. (kb 7perctol)

(#61867) EQMontoya válasza footy (#61866) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem egészen, nem a váltógomb jött le, de majd élőkeresem, ha nem mobilról leszek. Nagy az arc, testvér! :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#61868) Integrale válasza EQMontoya (#61864) üzenetére


Integrale
veterán

Az a kesztyutarto problema is csak naluk jelentkezett, es az egy 156 volt.
De, a valtogomb.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#61869) rbalint88


rbalint88
addikt

Na jo reggelt urak. Lehet atcsuszik ebed utanra a mosogatas, meg kutyasetaltatas meg egyebek, kb egy ora mulva tudnek odaerni.

(#61870) Qru válasza Magnum_ (#61861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olcsó biztos nem lesz. :( Sajnálom.

#nincsbennetarcsi

(#61871) Qtya123 válasza Magnum_ (#61848) üzenetére


Qtya123
őstag

Uhh... részvétem. Gondolom megállt az ütő benned, mikor hallottad ahogy odacsapja a kerék.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog vergődni a fenntartó.

Amúgy az a durva, hogy sokszor a kisebb városokban százszor jobb az út, mint Budapesten. Néha tényleg olyan utakon járok ott, hogy egyszerűen nincs hová húzni a kormányt, mert tökmindegy merre kerülöd, mellette ott a másik. Aztán jönnek és két lapát kavicsot beleszórnak, elegyengetik 'oszt jó az úgy.

(Lehet idén Budapestre költözünk. Eddig is érett bennem, hogy eladom az IS-t és veszek egy darabig valami célszerűségből és nem tetszésből fenntartott autót. Az ilyenek még jobban erősítenek benne. Szerintem pazarlás lenne, hogy az asszony az IS-t a városban nyúzza minden nap, vagy én dobjam le valami telephely csücskében és 3-4 hétig ott rohadjon, míg hazajövök. Lehet lesz egy régi Avensis helyette nekem, asszonynak meg mondjuk egy Micra. Aztán majd később veszek egy hobbiautót, ha sínre állt minden.)

(#61872) kisza25 válasza K Norbi (#61857) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

valami használva van óhatatlan :(
a kia az udvaromon lett összetörve
erős szél kicsapta a villanyóra szekrényt, az leszakadt és telibe a jobb első ajtót, ami behorbadt, el se kellett mennem itthonról :DDD :W :O
:(

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#61873) rbalint88 válasza rbalint88 (#61869) üzenetére


rbalint88
addikt

Elindultam Husztira a Splash-sel, kb felre ott leszek.

(#61874) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Ajjaj, most jól értem, hogy nekem "szigorított" műszaki vizsgára kell mennem, ha 2013 óta nincs forgalomban az autóm?

"2016.01.01. óta már csak az műszaki vizsgáztathat a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál, akinek az időszakos műszaki vizsga mellett, egyéb más ok miatt is indokolt a hatósági vizsgáztatás. Ilyen ellenőrzési okok:

- Mikor újra forgalomba kell helyezni egy járművet. "

:Y

(#61875) Mágus2 válasza tomiii. (#61874) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak nem azt ajarod mondani, hogy nem 110% os műszakilag a 20 éves verda és ezért félsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61876) Buster17 válasza tomiii. (#61874) üzenetére


Buster17
addikt

Nekem most lesz 2 éve hogy lejárt a műszaki. Mennyi a tűrésidő?

Forgalomban van, biztosítás fizetve van

[ Szerkesztve ]

(#61877) brumi1024 válasza Buster17 (#61865) üzenetére


brumi1024
veterán

Attól függ. Honnan hova?

(#61878) B-L-A-C-K válasza Bögre (#61859) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is nézegettem ilyen a tavaly mikor kocsit vettem, vettem is volt ha találok normálisat, de egyese volt elfogatható a piacon.

(#61879) Bögre válasza focvis (#61860) üzenetére


Bögre
aktív tag

Persze, érzem én is, de azért a GTI után a Saab sem egy magától értetődő váltás. ;]
Előbb áruld el, mennyit engedsz a feléből, aztán mondom mennyit fizetek rá! :D

Régóta hirdetem már a taligát, így hamarabb tudnék átülni egy olyan autóba, ami egy kicsit mindenre jó. A városi 12,5 literes fogyasztás pl. nem hiányozna, (bár biztos ezzel is meg lehet annyit etetni ahogy Qru pajti teszi kormival :D) a havi egyszeri zalai oda-vissza utazásunk is olcsóbb lenne, illetve ebben legalább le lehet dönteni a hátsó ülést, így a bringa is befér.

(#61880) EQMontoya válasza Integrale (#61868) üzenetére


EQMontoya
veterán

De nem lejött, hanen elromlott, basszus! Karotta szedte le, mert nem oldott, hiába nyomta rajta a gombot.

Same rules apply!

(#61881) EQMontoya válasza Qtya123 (#61871) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én nem adnám el, ha veszel az árából egy Avet, amit atírsz, megcsinálod rajta a kötelezőket, akkor csak aprópénzed marad, viszont az IS ára már tovább nem fog csökkenni. Inkább álljon egy garázsban vagy ponyva alatt.

Same rules apply!

(#61882) szőröscica válasza Bögre (#61879) üzenetére


szőröscica
addikt

Mennyit jársz a városban, hogy zavar a 12 literes fogyasztás?

Mert nekem most 11.7-et ír épp az autó, de pont leszarom, mert 11 nappal ezelőtt tankoltam, és azóta mentem 150km-t összesen a városban. Ehetne 20-at is.

Ha már annyit mennék a városban, hogy ez érezhető tétel lenne az autó fenntartásában, akkor vennék egy hibridet.

Egyébként végre süt a nap és kicsit meleg van, lehet használni a panorámatetőt. Nagy királyság. :)

Akartam kocsit is mosni, de mindenhol akkora sor volt, hogy nem volt kedvem beállni.

(#61883) Bögre válasza EQMontoya (#61864) üzenetére


Bögre
aktív tag

Esetemben az alfa nem automata, így a váltógomb talán nem romlik el. Még nem döntöttem, előtte mindenképp ki szeretném próbálni. De ezek az apróságok nem jelentik a világvégét. Az IS sem a hibátlan minőség ennyi idősen egyébként. Az anyósülésben pl. nyikorog a háttámla szivacs. Kértem rá árajánlatot, (Lexus Buda) cirka 100eFt lenne a szivacs cseréje. :U A másik, hogy tele van pakolva elektronikával, amik közül, ha bármi felmondja a szolgálatot, röpködnek a deákok. Magam cseréltem például a külső-belső keringetés szervo motorját, a bontottnak volt 35eFt darabja. Ebből van az autóban minimum 4-5. A kormányoszlop elektromosan mozog fel-le minden indításkor/leálláskor, az is biztos olcsó lehet.
Lehet hülyeségnek tűnik, de én nem szeretném megvárni az életciklusuk végét.

(#61884) F_Zolee válasza szőröscica (#61882) üzenetére


F_Zolee
veterán

Első napsugarak érkezésekor megtelik minden mosó. :D
Amúgy milyen időszakban jársz m0-n? Le kéne előznöm egy bmw-st egyszer. :D

[ Szerkesztve ]

(#61885) Bögre válasza szőröscica (#61882) üzenetére


Bögre
aktív tag

Változó, de havi 500-600km körül, illetve ehhez jön a havi egyszeri családlátogatás 600km. Én megértem azt is, aki leszarja mennyit eszik az autó, de városban semmilyen pluszt nem ad a magas fogyasztásért cserébe. Nem ez az egyetlen oka, hogy lecserélném, de benne van ez is. A hibrid pedig valószínűleg autópályán vérzik el. Arról nem is beszélve, hogy a CT200 -on kívűl,mindegyik egy gnóm.

(#61886) szőröscica válasza Bögre (#61885) üzenetére


szőröscica
addikt

Nyilván nem sokat ad a 12 literért, bár a finom járás és a szép hang nem utolsó dolog. :)

Csak ha egyébként még komfortos és jó vele utazni, akkor szerintem nem tétel az a néhány ezer forint a többihez képest. Gondolom, nálad sem a benzin a fő tényező az üzemeltetési költségek sorában.

F_Zolee: ha megyek, akkor reggel fél 9 után, vagy este fél 7 után. M31-M3 közötti részen. De mostanában sok időt vagyok a III. kerültben a zasszonynál, akkor tömegközlekedem inkább, és az autó pihen.

(#61887) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Na, felnimosás pipa. Keveset volt használva, de azért január közepe óta kapott egy kis koszt. Mindenféle vegyszertől mentesen, gőztisztítóval produkáltam az eredményt. Első körben nagyobb nyomású fejjel, érintésmentesen elkezdtem leoldani a trutyit, majd kefés fejjel végigmentem rajtuk.
Értintésmentes kezeléssel az alábbi képen látható állapotig lehetett kb. eljutni.

Itt vannak az előtte-utána képek is. Persze a felnik sem hibátlanok, de szerintem nem rossz az eredmény. Kb. egy óra alatt végeztem az összessel. A képek kattintásra megnőnek! :)

[ Szerkesztve ]

(#61888) kisza25 válasza BigBlackDog (#61887) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A megmosott állapotról nincsen kép :F

;]

az a centi vastag rozsda a tárcsákon mi? nem használod a gépet, vagy csak a féket nem használod?:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#61889) hacki87 válasza BigBlackDog (#61887) üzenetére


hacki87
senior tag

A direkt linkkert piros pont de legkozelebb ne felejtsd el kerlek a tipust is oda irni, hogy tudjuk mivel keszultek a kepek. :P :D

(#61890) BigBlackDog válasza kisza25 (#61888) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Valahogy éreztem, hogy megkapom. :DDD

Hétvégi, "családi" használatú autó, többnyire nem én járok vele. Szerintem pont egy hete nem volt megtornásztatva. :) Lehet, hogy holnap elviszem egy komplett mosásra.

(#61889) hacki87: Rosszr topik, én már feladtam az a harcot! :N Legalább tetszik a frissen mosott felni? :D

[ Szerkesztve ]

(#61891) kisza25 válasza BigBlackDog (#61890) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezzel az a baj, hogy előbb utóbb fel kell szabályoztatni a tárcsát vagy cserélni, mert már nem tudod róla lefékezni a rozsdát, én a skodával jártam így, de azzal úgy mentem, hogy csak akkor fékeztem, ha nagyon muszáj volt, mert 1.2 12V-motorral lendületből kellett autózni:D
Ezt amúgy tényleg nem értem, hogy csak a felnit mostad le:D

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#61892) Bögre válasza szőröscica (#61886) üzenetére


Bögre
aktív tag

Pont ezaz, hogy az üzemeltetési költségek eddig is elég magasak voltak, ami többnyire az előző tulajok hanyagságára vezethető vissza. A másik része a dolognak, hogy amikor vettem, akkor nem volt szempont a városi közlekedés, mert az év felét külföldön töltöttem. Nem tudom soknak számít-e, de az elmúlt egy évben csak az üzemanyag költéség 600eFt körül volt. Emellett volt még pár apróság, a jövőben pedig kezdeni kell valami a kipufogó rendszerrel, mert kissé odavan (leömlőktől kezdve), hála a sózásnak és a tíz évnek. Erre még nem kértem ajánlatot, de gyanítom hat számjegyű és nem egyessel kezdődik majd. Őszintén szólva nem a jelenglegi anyagi helyzetemhez illőnek érzem a fenntartási költségeit. Nehéz úgy élvezni az autózást, ha állandóan a repkedő százezrek rémét látom. :) De nyitott vagyok a véleményekre, és egyre inkább érdekel, hogy évente 1millió Ft normális-e autó fenntartásra és csak én érzem-e kirívóan magasnak.

(#61893) BigBlackDog válasza kisza25 (#61891) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, gondolom, hogy nem előnyös, a sajátomnál nem is így néznek ki a tárcsák.

Kézi mosóban, nagynyomásúval nem tudom ilyen szépen leszedni a fékport róla. Napokban úgy is le kell csapatnom (de nem akarom otthon kézzel, 8 fok azért még hideg a pancsoláshoz), de akkor legalább a felnivel már nem kell külön foglalkoznom.

[ Szerkesztve ]

(#61894) tomiii. válasza Mágus2 (#61875) üzenetére


tomiii.
aktív tag

26 és több, mint 110%, sőt.... Engem nem fogott vissza holmi "mindenkinek jónak kell lennie" előírás. Egy baja van, hogy lehet kezdődő hengerfejes, de rendszám nélkül nem igazán tudtam tesztelni.

Azon kívül futómű nem Sierra alól van alatta és minimálisan más a geometriája, Utánfutás és a csapterpesztés lett más, így sokkal jobb irányítani. Elől hátul nagy fékek. Futóműben minden új (szerencsére a polikat még nem raktam be, gyári új szilentek vannak. Gömbfejek is Ford mind. Gátlók felújítva. Gumik, felnik újak. Van, amire súly sem kellett.

Vastagabb stabrudakat kapott. Gyárilag hátul nincs is, oda is kapott. Ezzel a futóművel elől-hátul 30mm-el nőtt a nyomtáv.

Mindebből egy szembetűnő. 4x108 helyett 5x112-es a menesztőtárcsa. :B

ja, meg gyárilag majdnem fapad, most klímán és bőrön kívül majdnem full extrás.

+ Szépnek nem szép, esztétikailag nem volt vele foglalkozva, ütött, kopott, repedt. Hézagok mind különböznek.

szerk.: ohh katalizátorom sincs. Komplett utánygyártott rendszer lett véve alá, van rajta vagy 3 dob és a végdob, de katalizátor nincs. :O

[kép] [kép]

Akkor kezdődhet hétfőtől a telefonálgatás. Jelenleg "késznek" nyilvánítom. Természetesen matricákat meg ilyen szarságokat leszedem, meg lökösök sincsenek rögzítve még.

(#61876) Buster17 : Nekem nem volt forgalomban, rád nem hiszem, hogy vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#61895) Buster17 válasza brumi1024 (#61877) üzenetére


Buster17
addikt

Magyarból Ausztriába

tomiii. Köszi

(#61896) dnelb válasza tomiii. (#61894) üzenetére


dnelb
veterán

ha ez az nkh felé szigorított, akkor ha nem full gyári, eselyed sincs.. akinek ugrik a forgalmi hasonló atepitesek miatt és elkuldik ilyenre, még nagyobb felni sem lehet fenn, darab matrica se, abszolút full gyarinak kell lennie mindennek. szóval reméljük meguszod :D katalizátor nélkül meg gyártott kipuffal el se menj, felesleges. látom a lámpa is fóliás, azt is kaparhatod le(vagy sima lámpa)

[ Szerkesztve ]

(#61897) tomiii. válasza dnelb (#61896) üzenetére


tomiii.
aktív tag

"meg gyártott kipuffal"

Hát milyennel? Nem a gólya hozza, gyártani kell, hogy létezzen. :DDD Ezt kapni unixban. katalizátort még megoldom, ha kell, de nagyon nem akartam szétvágni az új rendszert. Felni és gumi tökéletesen gyári méret. Hétfőn telefonálgatok.

[ Szerkesztve ]

(#61898) dnelb válasza tomiii. (#61897) üzenetére


dnelb
veterán

jah bocs azt hittem nyitott rendszer stb :)

(#61899) focvis válasza Bögre (#61879) üzenetére


focvis
veterán

Szép a mostani autód, igazából egy mikit simán rátennék az enyémre. :)
Viszont akkor én cumiznék a mostani problémáiddal (fogyasztás, parkolhatóság).

Vége az ebédszünetnek, megyek vissza belsőt takarítani.

(#61900) mdani01 válasza BigBlackDog (#61890) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ami egy Zafira 1.8 ugye? :B

iPhone 6S SpaceGray

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.