Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) Jaffa75 válasza Kornel (#60649) üzenetére


Jaffa75
őstag

nekem 205/17 lesz a nyári - kíváncsi leszek, mennyire fog működni, vagy hova fog húzni?? (Komfort vs sport)

(#60652) Qru válasza xcds (#60630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos csak 2-t lőttem de azt megosztom:

#nincsbennetarcsi

(#60653) Kornel válasza Jaffa75 (#60651) üzenetére


Kornel
veterán

???
Nem gyári méret, felejtős.

(#60654) Qru válasza Jaffa75 (#60645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt hát szakértés. Tomcsi mért profilmélységet nekem: 6,5 mm (újként 7 mm). Szóval még van mit leradírozni róla. :D

A tapasztalatok:

Saint a legmenőbb mert hozott nekem felnikupakot és matricát, így ejtve hogy nem az új felnin jelent meg.
Tomcsi Seatja nagyon egyben van de a nyári gumi miatt -1 pont, a mérőért +2.
Lenko VR5-jének bitang jó hangja van legközelebb tiltásig ki kell forgatnia.
Focvis Saab-ja nagyon jól néz ki és jól tart az ülés.
Bögre IS-e nagyon finoman jár és túráztatva meg sem rezdül a kipufogó.
Az enyém túráztatva bemozgatja a kasztnit (hosszmotor rulez).
Tsebacsi Kuvikja komfortos ezért a társaség idősebb szekciójánál tarolt.
Kornel Kuvikján az ültetés jól mutat igaz hátul a -30 kicsit sok viszont vesekő eltávolítást vállal
llwynog Vekije ismér régi fényében pompázik egy karcolás se esett rajta a múltkori parkolós kalandban

Reaper Camaroja természetesen megint ellopta a showt mindenki elöl. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60655) Jaffa75 válasza Qru (#60654) üzenetére


Jaffa75
őstag

sajnos most ki kellett hagynom... :((( :W

remélem Kornél továbbra is vesekő nélkül abszolválja a 2017-et! :C bbubby nem volt a vti-vel? rá még kíváncsi lettem volna a felsorolt kollégákon kívül! w333? Skillet? ördögi hóember? Ők nem voltak?

Persze Reaper Camaroja , de szinte bármely V8 mindig élmény... a sorhat mellett!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#60656) Qru válasza Jaffa75 (#60655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hóember volt, új tükörlapja van csak szólok.

Skillet és W3333 nem volt, hiányoltuk őket nagyon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60657) Jaffa75 válasza Qru (#60656) üzenetére


Jaffa75
őstag

mert ugye a pullosok elvitték azt a lapot.. :W

Milyen volt a remek Saint_Kornél páros? tiszta Day of the Thunder lehetett... :C :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60658) xcds válasza Qru (#60652) üzenetére


xcds
őstag

THX. Szép nagy vas, de tényleg kár, hogy nem nagyon fényképeztetek.

(#60659) B-L-A-C-K válasza Qru (#60656) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*-3

(#60660) tomcsi23 válasza Qru (#60654) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt mondták, jó idő lesz, így készültem. :(
Sebaj, ment vissza pihizni. ;]

Köszi a talit, srácok! :R
Külön jó volt a fűtött hely, -2 fokot mutatott, amikor elindultam haza. :DD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#60661) bbubby00 válasza Jaffa75 (#60655) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem ma sajna kimaradt a talim, mert ugyvolt, h megyek.
Vettunk egy csaladi hazat igy betoltunk ennek oromere par palinkat az asszonnyal.
Pedig segitettem volna barki vesekovesnek, mert ez a skunk2 pro futomu elegge kemeny :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#60662) focvis válasza tomcsi23 (#60660) üzenetére


focvis
veterán

Qva hideg volt. :/ ennyi erővel a Szerémin is találkozhattunk volna, pisilni lehet a bokor tövébe.
Szintén köszönöm a részvételt Mindenkinek!

Mínusz 2 fok. A minap írtam a gumis topikban, nem vagyok biztos abban, hogy működik az ESP-m. Egy lefagyott körforgóban teszteltem hazafelé; működik, de tetű, vagy elegánsan hívhatjuk engedékenynek. :)

(#60663) Kornel válasza focvis (#60662) üzenetére


Kornel
veterán

Hideg volt, de kint még hidegebb lett volna.

(#60664) tomcsi23 válasza focvis (#60662) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pár kanyarban kell megrángatni - gáz nélkül, és kiderül.
Hagyva helyet a kicsúszásnak. :)
Gomb van rá (kikapcsoló)?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#60665) EQMontoya válasza focvis (#60662) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem lehet, hogy csak lassú, túl alacsony a mintavételezés frekvenciája?

Még régen a Corollámmal jártam úgy, hogy egy kereszteződésbe majdnem a béna ABS miatt csúsztam be. Új aszfaltot raktak, és a lámpa előtt néhány méterrel ért véget. Finoman lassítottam a lámpa előtt, az új aszfaltréteg végénél lehuppantam, ott ugye a levegőben megállt egy pillanatra a kerék, az ABS mindjárt be is avatkozott, de kellett neki egy másodperc, mire felfogta, hogy már gurulunk, és így már alig bírtam megállni.

Same rules apply!

(#60666) focvis válasza tomcsi23 (#60664) üzenetére


focvis
veterán

Hó annyira sok nem volt idén; melóhelyen szoktam kézifékkel beparkolni ha havas az udvar, abba nem nagyon pofázott bele. (a technikailag rokon Vectra C ilyenkor bimmbammolna) Talán villogott, de a kipörgésgátló is ugyanúgy villog.

Ma hazafelé kanyarban ráhúztam finoman a kéziféket, semmi, de nem is csúszott - szar a kézifék...

Aztán a körforgalomban - gáz nélkül - hülye módjára alátekertem, ekkor villogott végre, ill. korrigált is. Lehet, hogy skandináv körülményekre programozták és nem lesz szívbajos egy kicsi csúszastól? :F

Dedikált gombja nincs, de menüből kikapcsolható.

@EQM: lehetséges, majd figyelem. Most már tudom, hogy működik, eddig gyanakodtam rá, hogy elromlott.

[ Szerkesztve ]

(#60667) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Hazaértem, köszönöm a topiktalit, főleg a kollegának a Camaro-val, valami eszméletlenül megy :C Mielőtt elindultam volna, azért beugrottam a Tesco-ba egy kis kajáért, aztán Hungária -> M5 -> M51 -> M0 -> M6 útvonalon haza :) Persze végig köd.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60668) MunezXBK válasza focvis (#60662) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt este volt 14 fok, pluszban. :D

Kornél: rugó.

(#60669) kalmanchris


kalmanchris
tag

Lehet én vagyok amatőr a kérdésemmel, de miért felkapcsolt tompítottal kell autót melegíteni?

MunezXBK: pár 1000km-el délebbre költöztél mercistadt-ból? :)

[ Szerkesztve ]

(#60670) Magnum_ válasza kalmanchris (#60669) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem nem, de egyébként se járasd üresben az autót melegítés okán. indítsd be, 1percet járjon max, indulj el vele, de ne hajtsd szét, 2000rpm körül tartsd.

I humbly and respectfully decline™

(#60671) kalmanchris válasza Magnum_ (#60670) üzenetére


kalmanchris
tag

Így szoktam. Csak reggel mikor jövök be dolgozni, az éjszakás műszakból sokan járó motornál felkapcsolt világítással vakarják az autót. Akárhogy töröm a fejem, nem jövök rá miért jó. Biztos ezzel is melegíti a motorteret...

[ Szerkesztve ]

(#60672) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok! Megcsinaltam a motortterben a muanyagot, amit szijjel btatok :D
Na szoval viszzapattintgattam, ahogy kell, buzi VW

I humbly and respectfully decline™

(#60673) kisza25 válasza kalmanchris (#60671) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van pár autó ami fényre kapcsolja a tompítottat, ha jár a motor/nappali fény

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60674) footy válasza kalmanchris (#60671) üzenetére


footy
addikt

Az inkabb az automata fenyszoro miatt van ;)
A sotet miatt automatikusa kapcsol, foleg ha meg jeg is fedi a szelvedo mogotti erzekelot.

[ Szerkesztve ]

(#60675) xEon1337 válasza kalmanchris (#60669) üzenetére


xEon1337
őstag

Én sem szoktam soha letekerni, legyen akár verőfényes napsütés városon belül vagy bármi, világítson nyugodtan, az a dolga. Ha leveszem a gyújtást, akkor leveszi magától is a világítást, minek basztatni!? Pedig emelt fényerejű izzó van benne, de nem ezen fogok spórolni..

Ha pedig le kell vakarni a kocsiról a ráfagyott cuccot, akkor addig nem is szoktam beindítani. Minden éjjel kívülről a szélvédőn van az az ezüstös fólia, így reggel azonnal tudok indulni, mire az 1 kilométer hosszú utca végére érek, addigra a hátsó szélvédőfűtés is leolvasztja a ráfagyott dolgokat, szóval onnantól kilátni hátra is. :D

"Less but better" - Dieter Rams

(#60676) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

A tegnapi talin felbuzdulva ma nekiindulok megnézem a volvo ivanicsot meg 1 mondeot a budaörsin. Legalább lesz fogalmam azokról is. A reálszisztémába most nem megyek be, nem az én méretemre gyártanak autót 😅

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#60677) Magnum_ válasza Tsebacsi (#60676) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A focvis fele saabba beultel?
Az az ules kb best all time, de szerintem az sem lenne kenyelmes Neked.

I humbly and respectfully decline™

(#60678) Tsebacsi válasza Magnum_ (#60677) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem a civice oké, a lexuse se volt rossz csak ott a kasztni kicsi.
Sajnos a saabbal tényleg nem csináltam üléspróbát.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#60679) K Norbi válasza Qru (#60654) üzenetére


K Norbi
addikt

Tomcsi nemrég tehette alá a nyárit szerintem. :K ;]

(#60680) Magnum_ válasza Tsebacsi (#60678) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedig az a lexus kasztni nem.kicsi kivul
A saab is kisebb belul, de nagyon biztonsagos.
Audi A6 lenne akkor a Nekes valo, nekem az nagy volt belul (a strici kasztnis a6)

I humbly and respectfully decline™

(#60681) Skillet válasza Qru (#60656) üzenetére


Skillet
addikt

Skillet itthon volt. Este 8-kor fürdetés... szóval... :DDD
De a nyári gumi miatt itt is meg lehetett volna a -1 pont... az awd-re meg +2 pont és akkor királyság van :DD
Majd meg lesznek oldva ezek a talik. Megyek én is, nem szívesen maradok ki ezekből a partikból.
Nemsokára ül a csöppség, akkor már biztosan anyja egyedül is könnyebben boldogul vele.

Viszont itt jegyezném meg, hogy április 9-én red sun fest! Remélem ott sok japán autós fórumossal találkozom majd ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#60682) Qru válasza Jaffa75 (#60657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ment a sziporkázás gondolhatod. :D

xcds: Annyira le voltunk foglalva a verdákkal, hogy a fotózásig már nem jutottunk el. Meg kb állandó a társaság már körbefotóztuk egymást minden irányból és szögből. De azért elég sokunk verdájáról találsz képet a nyári találkozóról készül képek között.

tomcsi: Én is jó időre készültem aztán szétfagytam kb. :(

focvis: Szimplán csak nem szívbajos, Kormin is cefet lassú az asr is meg az esp is.

xeon.Szabi: Én nem használom a tompítottat csak ha indokolt (DRL van), 1 lóerőt elvesz a ménesből. :D

K Norbi: Ő így sietteti a tavaszt. :D

#nincsbennetarcsi

(#60683) Bögre válasza Magnum_ (#60677) üzenetére


Bögre
aktív tag

+1 Szeretem a Lexus ülését, de a Saab -é elsőre még annál is kényelmesebbnek tűnt. Hosszútávú tapasztalattal csak focvis tud szolgálni, de szerintem hibátlan.

(#60684) lenko válasza Qru (#60654) üzenetére


lenko
aktív tag

Majd amikor már jó idő lesz, és el is lehet rúgni a 6-oson. :) Hazafelé a 6-oson 3-ba is elforogott, már kicsit rá volt fagyva a takony az útra...

Az embereknek fáj az igazság!

(#60685) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Mièrt nem lehet járatni az autót helyben ? Elindítója ,kènyelmesen lekaparom , aztán indulok .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#60686) Qru válasza Skillet (#60681) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gonosz hóember már jelezte, hogy jön, sztem Bögre is ott lesz és én is. Kornél is rávehető de bbubby00 100%, hogy ott lesz...

mod:

lenko: Zsír, ha jön a jó idő akkor jöhet az odapörkölés.

Olyan szépen rotyogott-röfögött. Engem meggyőzött ez a VR motor. Főleg, hogy gyárilag ilyen. Az enyém olyan steril... Kb alig várom, hogy elrohadjon a gyári kidörgő és kapjon vmi jobbat. Mondjuk a középdob 1000%, hogy repül. Van egy WRX hátsódobom, szóval már csak némi kályhacső kell és kész. :C

sky11: Benyó pazarlás de én lecarom (#ökoterrorista), én is állóban melegítem ha jeget kell kaparni. Jó legalább lámpát nem kapcsolok. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60687) z123456789 válasza EQMontoya (#60541) üzenetére


z123456789
addikt

(#60541) EQMontoya
Ha ez az a K20, akkor azért az nem eszik annyit, mint a 2.4. Főleg, ha már nem hegyről beszélünk, de ezt már leírtam a múltkor.
Hogy mennyivel megy jobban, nem tudom, de én tökre el vagyok a 2.0-val. Nem olyan szar és kevés az, főleg, ha nem fáj visszapakolgatni.
Tény, hogy ha tehettem volna egyértelműen Type S lett volna. Szebb, jobb, gyorsabb stb... De szerintem a Type S után is az következett volna, hogy legközelebb 4WD, vagy legalább RWD. :DDD

(#60556) K Norbi
:DDD

(#60561) Qru
Uh de baba! F1 váltó meg minden. Ha az anyagiak engedik, jelöltek között van az IS széria. :K

(#60567) EQMontoya
Ezen a felszereltségen én egy percet sem gondolkoznék. :) Mármint Automata + 2,5-es motor. :N Egyedül vagyok ezzel? :F

(#60571) [vilike]
:DDD

(#60596) Tsebacsi
Na! Csak lesz itt topicszerelem! :D (Vagyis aztán lett végül tegnap belőle valami? :D )

(#60602) Kornel
:DDD

(#60636) K Norbi
"Csend és nyugalom fórumon, ezt már szeretem. :D
Szóval az ültetés fos.. :))"
Te állat! :DDD

Csak elolvastam mindent. :D

[ Szerkesztve ]

(#60688) lenko válasza Qru (#60686) üzenetére


lenko
aktív tag

Gondolkodtam én is, hogy rakok rá V6 toldatot, meg gyártatok egy kultúráltabb sport végdobot, 60e-ből megúsznám, de nem akarok többnek látszani mint ami. Jó ez az 1.4 kinézet. :D Meg így sem szól olyan rosszul, és az ülés is jól tart. ;]
Pályán többre értékelem már a csendet, mint mondjuk 10évvel ezelőtt. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#60689) z123456789


z123456789
addikt

És akkor amiért jöttem.
Nagy biztosítós témához:
nekem is drágább lesz majd egy tizessel, a többi cég viszont ennél is drágább lenne. Ami meglepett, a jelenleg kiküldött ajánlat/levélben volt egy ilyen szöveg:

"Tájékoztatjuk, hogy a 2009. évi LXII. törvény 23.§ (3a) bekezdése értelmében a biztosító régi ügyfelére
vonatkozó tarifa nem tartalmazhat hátrányos különbségtételt az új ügyfélre vonatkozó tarifához képest.
A jelen levelünkben feltüntetett biztosítási díj megegyezik a szerződés évfordulóján azonos
paraméterekkel szerződést kötő új ügyfeleink biztosítási díjával. "

Tavaly fizettem 27000-et idén lesz 36000. :((( Balesetivel.

(#60690) Qru válasza z123456789 (#60687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon baba az IS. Vezettem Bögre IS-ét és igazából a vonatkozó TC cikk címe olyan találó, hogy felesleges minden további szó: Szűk, finom, gyönyörű

mod:

K20 baba, kollégámét vezettem és megy az csak forgatni kell (Accord G7 2.0i). :K

lenko: Ehh, most bogarat ültettél a fülembe, lehet előrébb hozom a kipuff upgrade-et... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60691) focvis válasza Bögre (#60683) üzenetére


focvis
veterán

A Saab ülésébe én is szerelmes vagyok; nagyon kényelmes hosszabb és rövidebb úton egyaránt, tart annyit amennyit kell - ez ugye Aero , tehát a sportos felszereltség; mégsem úgy kell felülről beleereszkedni, mint a GTI-be.
Kényes vagyok a deréktámaszra, ennél is a maximumig ki kell csavarnom. Van ülésfűtés, azt kispóroltam a GTI-ből. :/

Ami nem tetszik: szinte minden 9-3-asban bőrhuzat van, tehenet nem sokat láttak. Ebből kellene nekem a bal egyes ülés, sokér' adják.

(#60692) z123456789 válasza Qru (#60690) üzenetére


z123456789
addikt

Akitől megvettem az Accordot, Szintén IS 250-et vett, csak dízelt. Majd megyek hozzá, és akkor végre egy Lexust is megnézhetek közelebbről. :)

Jaja, ezt mondom én is, jójaz' nekem. :)

(#60693) lenko válasza Qru (#60690) üzenetére


lenko
aktív tag

Anno a G3-ra gyártattam egy rendszert Karkuséknál. Szerintem jó ár/érték arányban dolgoznak 2év garival. Azóta eltelt 8év, és még bírja.(Ismerem akinél van az autó)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60694) K Norbi


K Norbi
addikt

(#60695) K Norbi válasza K Norbi (#60694) üzenetére


K Norbi
addikt

Lányok miért nincsenek itt a fórumon?
Reklamálni fogok.. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#60696) Qru válasza lenko (#60693) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kipufogó klinikát ajánlotta haver, neki ők csináltak az Eclipse-re a kidörgőt.

Igazából csak egy pár méter hajlított cső kell hozzá a többi megvan már. Remélhetőleg nem mondanak horror árat rá. :U

#nincsbennetarcsi

(#60697) tomcsi23 válasza K Norbi (#60695) üzenetére


tomcsi23
veterán

[link] :U ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#60698) Snoop-y válasza Qru (#60696) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo ceg legalabbis mikor en veluk szereltettem meg az volt. En anno az R5 turbot vittem hozzajuk. Olyan 98 kornyeken :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#60699) Magnum_ válasza focvis (#60691) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az az ülés a nem Aero-ban is megegyezik. A Tied annyival több, mint az enyém volt, hogy bőr és nem szövet. Alapból jók azok az ülések.

I humbly and respectfully decline™

(#60700) K Norbi válasza tomcsi23 (#60697) üzenetére


K Norbi
addikt

:C
Még a végén kiderül itt pár emberről hogy lány. Azok okoskodnak annyit. :))
Ma szabadnapom van. Ezért vagyok szuper aktív.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.