Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) Richard! válasza maglew (#61124) üzenetére


Richard!
addikt

Rendszámot lopott a BMW-re, majd fizetés nélkül távozott a győri benzinkútról
Úgy látom nagyüzemben csinálják... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#61152) Integrale válasza Richard! (#61151) üzenetére


Integrale
veterán

kisza25 haverja kezd gyanússá válni. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#61153) kisza25 válasza Richard! (#61151) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tankolt és nem fizetett, akkor minek ment be a shopba? :F
Integrale: kollegina is havertól vett bajort:D
igazából magamról írok, csak így nem olyan nagyképű, mintha magamat fényezném:D

ja hogy azt nem is nekem írtad :D

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#61154) Richard! válasza kisza25 (#61153) üzenetére


Richard!
addikt

Hát a smart pontokért :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#61155) raczger válasza kisza25 (#61150) üzenetére


raczger
őstag

112k-ért bárkinek elintézik ;]

Nagybátyám is mindig intéz magának könnyen megjegyezhetőt, pl az egyik HOO-001 volt :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#61156) #94529552 válasza Richard! (#61151) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még meg is kávézott talán az automatából?! :N Van arc bőven.

(#61157) Richard! válasza #94529552 (#61156) üzenetére


Richard!
addikt

Gondolom a "pénztárcám az autóban maradt" mondattal távozott... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#61158) kisza25 válasza Richard! (#61154) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az lehet, az idióta:D
én 1x jártam úgy, hogy tankoltam és valamiért nem működött a kártyám, de nem volt nálam annyi pénz, ez Lellén történt ahol lakom. Mondom a csajnak, hogy elmegyek veszek ki pénzt, nem akart elengedni, mondom akkor most mi legyen, ledolgozzam?:P Mondom szerinted, ha nem akarnék fizetni bejöttem volna a Shopba? ezek szerint van az a hülye:P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#61159) Qtya123 válasza EQMontoya (#61017) üzenetére


Qtya123
őstag

Mennyi lett a végösszege ennek a koccnak?

Reméljük a biztosító hamar kiköhögi az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#61160) EQMontoya válasza Qtya123 (#61159) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valamivel 250 fölött.
Hát, számla nélkül 155-öt ajánlottak (lol), így azért kicsit többe lesz nekik, mert a számlás tételeken kívül még vagy hét hétre napi 2500Ft-ot is pengetni fognak.
Igazából nem sürgős, nem kenyérre kell, nekik meg így lett drágább. :)

Same rules apply!

(#61161) B-L-A-C-K válasza Kornel (#61108) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jövőre simán vennék egy ilyet, csak feketében, vagy szürkében, de ahogy látom nem sok van a piacon.

(#61162) footy válasza #65388800 (#61132) üzenetére


footy
addikt

Sok feltetelnek kell egyszerre teljesulni, hogy mukodjon a start-stop. Citroenre vonatkozo leirast nem talaltam csak BMW-re vonatkozot(nemetul). Viszont kb ugyanazokat a feltetleket hasznaljak a gyartok.

(#61163) Qtya123 válasza EQMontoya (#61160) üzenetére


Qtya123
őstag

"Hát, számla nélkül 155-öt ajánlottak" :F Önmagában csak egy gyári fényszóró majdnem ennyibe kerül. :)

Márkaszervizben csináltattad?

(#61164) Qru


Qru
MODERÁTOR

Azért annak a fehér Toyota Avensis-nek őszintén gratulálok aki jobbról próbált meg megelőzni az M0 előtt. De nyugi, nem jött össze neki.

Villogott/integetett láthatóan nehezen emésztette meg, hogy nem sikerült megelőznie szabálytalanul. :D

#nincsbennetarcsi

(#61165) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Hétvégén letoltam egy Bp-Pécs-Bp-t... amilyen kicsi a forgalom az M6-on, ahhoz képest nem kevés "vaddisznó" - és nem feltétlenül a szőrös fajtából :DD - jár arra! :W Sétatempóban (óra szerint 140-145) úgy villogtak lefelé hogy nem is hittem el...

A tegnap esti visszaútnál meg tökig érő ködben is könnyedén 150-nel gangoltak, igaz én visszavettem egy laza 100-as tempóra (lányom velem volt)! :B Ha arra jártok ésszel! :K :U

Qru: olyan volt mint Ben Hur-ban a kocsiverseny? Ott is a fekete kocsin voltak az abroncsokat szétforgácsoló pengék! :DDD :DD Gondolom Kormival voltál... :C

[ Szerkesztve ]

(#61166) #65388800 válasza footy (#61162) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen de eddig mindig működött. Télen nyáron bármilyen időjárás volt. Az autó használati utasításában is benne vannak ezek.

Ezért gondolok arra hogy valami rossz benne.

(#61167) Qru válasza Jaffa75 (#61165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubival ezért külön öröm, hogy nem fért be elém. :D

mod:

kalm007: Örülj neki, hogy nem működik. Engem halálba idegesített a kölcsön BMW-ben amit használtam egy ideig. Ott kezdődött hogy az első lámpánál leizzadtam mikor leléptem a kuplungról és leállt a motor. Mondom jó, jöhet a tréler eddig bírta ez a car és persze hogy nálam kellett befoschnia.
Aztán rájöttem hogy csak a start-stop. Nem vok szokva az ilyen űrkori autókhoz. :DDD
Aztán azzal indítottam hogy kikapcsoltam minden indulás előtt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61168) z123456789 válasza nyogo83 (#60947) üzenetére


z123456789
addikt

(#60947) nyogo83
Szerintem erre a Jettára nem kell ültetés ezzel a felnivel. De még kisebb felnivel sem. Hacsak nincs ilyen irányú fétise valakinek. :K

(#60994) EQMontoya
Mondjuk én is szeretek magam csinálni dolgokat, de abból kezd elegem lenni, hogy mindenhez le kell már lassan "diplomázni" aZinterneten, hogy értsd is. Az agyam meg már nem fog ugyanolyan jól, mint 15 éves koromban. (Qrva rubik kockával küzdök jelenleg is. :DDD ) Hatalmas tudás van a birtokunkban, túl hatalmas. Ha nem tudod, hogyan állj neki, akkor bajban vagy. És a fals netes infókról meg még nem is beszéltünk. Meg arról, amit Vili is mondott, hogy jól megtanuld, ahhoz idő kell. Időt meg kényszerből a munkára szánunk, szabad akaratból meg a hobbira. Nem mindenkinek akkora hobbi az autó, hogy neki álljon bütykölni akármi van vele. :N Illetve ha a kezdeti nehézség akár egy fékcserénél az, hogy nem fog, amikor kell...akkor vége is a pályafutásnak. :D

(#60999) Mágus2
Az is igaz, hogy féket nem mernék cserélni internet alapján, máshogy meg nem tudnék, mert az autószerelőmet nem tudom megkérni, hogy tanítson. :N Más meg nem tudja megmutatni. Hirtelen nem is tudok más műveletet mondani, amit elvégeznék otthon a motortéren belül akár. Jó, kpi. zár motort kicseréltem, arra nagyon büszke vagyok a mai napig. :D Ja, meg hát olajcsere, szűrők cseréje megy, és mivel aknám is van, már a rokonságban is cseréltem többeknek. :B De egy vezérlésnek nem állnék neki.

#61032) Saint_
Nincs regem, de én látom így is. :)

[ Szerkesztve ]

(#61169) Magnum_ válasza Qru (#61167) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudom, hogy a városi használatra találták ki, de szerintem is le kell durrantani a városban :D

I humbly and respectfully decline™

(#61170) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

(#61171) K Norbi válasza BigBlackDog (#61170) üzenetére


K Norbi
addikt

Azt már valami 18+ oldal ;]
Csalódtam :(

[ Szerkesztve ]

(#61172) kisza25 válasza Qru (#61167) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én a g4-el jártam úgy, hogy azt asszony használja és van benne egy "trükk", amit minden indításnál el kell játszani, különben pár másodperc után leáll.
Elvittem lemosni, majd megtankoltam és utána az istenért nem akart elindulni, hozzáteszem a gyerek 1 hónapos volt, heti szinten aludtam ~20 órát:P
Szóval nem indult, a g4 benyás, az enyém dizli, első gondolat b+ mit tankoltam bele, nézem a blokkot, jól van benzin, mi a tökért nem indul? teker, de elindulna és leáll, mint ami nem kap benzint és akkor esett le, hogy tényleg nem kap:P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#61173) Qru válasza Magnum_ (#61169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Le is durrantottam... a mutrát a kocsiról.

#nincsbennetarcsi

(#61174) Magnum_ válasza Qru (#61173) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kérte. enyém is patikapetentclean&clear. as usual :D

I humbly and respectfully decline™

(#61175) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na srácok, említettem ugye a Jag F-Pace kalandot. Tegnap este sikerült is terelgetni egy kicsit (csak 3,5 km volt :( ).
Nagyon csinos darab, főleg szemből és hátulról. Ez az a példány volt, amit már mások is teszteltek: Totalcar F-Pace teszt

Ami egyből feltűnt: Halk! Kívülről nem mondtam volna meg, hogy dízel, de talán még benne ülve sem. Az ülés nem rossz, talán minimálisan keskeny, de lehet csak keveset fészkelődtem benne. A kijelző tök LCD, de nem zavaró. Van Head Up Display, végig azt néztem, tetszett. A váltó jó, sport módban sem rángat, de tényleg van egy pici gondolkodása, ha nem tiprod annyira (azaz kényelmesen hangolt). Azonnal ugrik az autó, simán 6,5 alatt van 100-on, de úgy, hogy nem tépi le a hajad, nem horpaszt az ülésbe, nem tekeri a kormányt, nem érezni vibrációt sem. Rájöttem, hogy a kormány mögötti váltófülek szart se érnek, olyan gyorsan eléri a piros tartományt, hogy ihaj, jobb rábízni az automatára magad. A hangja nagyon jó, egyáltalán nem kerregő dízeles. Star-stop van, de nincs auto hold, az hiányzott is.

Az infotainment rendszer se rossz, de szinte mindent onnan szabályozol, és néha nem veszi elsőre az érintést. Amolyan urasan komótos, nem kapkodós, fiatalos. Elvégre Jaguar :P Jól is szól a hifi, nem recseg max hangerőn sem. A belső lámpák ledesek és érintésre kapcsolnak, marha poén, de kisütik a szemed :D Az ambient light vicces de én lehet egy idő után kikapcsolnám :D

22 colos gumikon se ráz, inkább sportos, érdemes a 19-essel venni. Akkora hupli van a 22-es kerék miatt a csomagtartón hogy 5 percet azon röhögtünk. Szuper a kilátás belőle, hátul is elférni, marha jó és nagy napfénytető is, még este is simán világosabb és szellősebb tőle a beltér.

Én 5 perc alatt 17.7L/100km-es átlagfogyit alkottam, normál stílusban 9L simán lehet (zsír, kell!!! :DDD ).
Pontozza is a vezetést, fékhasználatot, egyebeket, vissza lehet nézni korábbi manővereket.

Körbekamerás, jól is néz ki a képe, és kék színben egész pofás. Alapjában véve nagyon jó autó, mindene minőséginek tűnik, nem esik szét. 23k km van benne, ez nem látszott csak az egyik felnin (kopott róla kis festék).

Remélem tetszett nektek is :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#61176) kisza25 válasza Tsebacsi (#61175) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

3,5km-hez mérten elég sokmindent kipróbáltál:D
mennyi?

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#61177) Tsebacsi válasza kisza25 (#61176) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ismerős hozta el hétvégére kipróbálni, nem tudom mennyi, de sok :D
Csak egy kis karikát mentem vele, hogy ne legyen semmi. Ennyi elég is volt (fenét :DDD ), nem kell, hogy elkapassam magam, aztán vágyakozzak ilyen dolgokra. Viszont egy fél órát ültünk még benne a ház előtt és nyomogattuk meg próbálgattuk, aztán kívül is még 10 percet nézegettük. X5-öt cserél le, és vagy ez a terve, vagy egy Mercedes (talán GLE?!).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#61178) Integrale válasza BigBlackDog (#61170) üzenetére


Integrale
veterán

Mar a konyvtaramat gazdagitja 1-2 eve. Ti ne kovessetek el ezt a hibat. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#61179) Qru válasza kisza25 (#61172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor jól jártál. Szomszéd járt úgy hogy a dízel cr-v-jét a kutas gyerek telenyomta 95-össel. :D Szerencsére a számla végösszeg gyanús volt így jobban megnézte és akkor szúrta ki így nem lett beindítva.
Jött a tréler, kimosták a tankot. A Shell állt minden költséget.

Hillholder: Muterom pl imádja nekem nem hiányzik mert megy a kézifékes indulás rutinból. :))

tseabacsi: Szép, csinos darab. Kormiban van autohold de nem nagyon használom max ha masszív dugóban ácsorgok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61180) Bögre válasza Tsebacsi (#61175) üzenetére


Bögre
aktív tag

Civicet beszámoltattad? ;]

(#61181) EQMontoya válasza Tsebacsi (#61175) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tahó ez a Jag... :(
A sima szedán, az szép.

Same rules apply!

(#61182) Magnum_ válasza Tsebacsi (#61175) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem rossz, nem rossz, de inkább az ára kellene.

I humbly and respectfully decline™

(#61183) Qru válasza Magnum_ (#61182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is és akkor Bubi kapna egy rendes motort az orrába: [link] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#61184) BigBlackDog válasza Integrale (#61178) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na jól van akkor, Hozzád is már merek vinni autót szerelni. :DDD

(#61185) Tsebacsi válasza Qru (#61179) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

i40-et próbáltam, abban volt, imádtam, nem kell taposni a féket lámpánál!

Bögre: Ott van mögötte az első képen :) (sajnos nem "jelen és múlt" a kép címe :D ).

Montoya: Hát olyan amilyenek ma a kupés suv-ok, nagy és otromba, nekem tetszik is meg nem is. Ép ésszel nem kéne, az a kerék vajon mennyibe kerülhet? És egy garnitúra fék? :Y

Saint: Beza, az ára! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#61186) Magnum_ válasza Tsebacsi (#61185) üzenetére


Magnum_
nagyúr

garintúra Starline fék tuti olcsó rá tudjuk honnan ;]

I humbly and respectfully decline™

(#61187) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szidhatjátok a frontot, de nekem tetszene. (benzinesben ofc)

viszont a képen nem zárható kulccsal a kesztyűtartó. ez gáz (most hirtelen nem tudom, hogy az enyémen zárható-e, de az audin az volt és szerettem.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#61188) Tsebacsi válasza Magnum_ (#61187) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kéne nekem is nyugi :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#61189) Qru válasza Tsebacsi (#61185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kényelmes amúgy. Emelkedőn elinduláskor használom mert ugye a gombos kézifék (amitől sokszor agyérgörcsöt kapok*) miatt.

*: Múltkor majdnem letaroltam a sort, nem raktam ki P-be a kart csak D-ben benyomtam a kézit. Hátsó ülésről próbáltam előre halászni a táskám közben véletlen ráleheltem a gázra picit. Erre kioldja a kézit és elindul a kocsi. :W De utálom mikor a gép azt hiszi okosabb mint én...

Másik amitől agyf@szt kapok: megállok, hogy betolassak valahova (kar D-ben). Szépen ahogy szabályos kicsatolom az övet tolom a R-t és betolatok... Ja bocs betolatnék, mert ez a gyökér ha D-ben van a kar és kikötöm magam álló helyben akkor behúzza a kézit. :W

De legalább az asr/esp jól van programozva. Ja nem, az is lusta és későn avatkozik be. :W
Rem az új VAG-okban már fejlődtek ezen a téren mert ez így botrány.

#nincsbennetarcsi

(#61190) Magnum_ válasza Qru (#61189) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bazz tényleg nem kell bekapcsolni az övet tolatásnál :Y (Kresz 48.§ (5) bek. a)

I humbly and respectfully decline™

(#61191) tomcsi23 válasza Qru (#61189) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mennyi üzemanyag van a tankban? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#61192) Mágus2 válasza tomcsi23 (#61191) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD

(#61193) #65388800 válasza Qru (#61167) üzenetére


#65388800
törölt tag

Nem világított egy lámpa? Nálam ha bekapcsol felvillan. Ha meg alkalma lenne rá hogy bekapcsoljon de valami oknál mégsem. Akkor folyamatosan villog. kb 3x. :D

(#61194) Jaffa75 válasza Magnum_ (#61190) üzenetére


Jaffa75
őstag

illetve ezzel a rendelkezéssel együtt a taxisoknak sem lett kötelező, ha jól emlékszem! :U

Az oka rém egyszerű, 100-ból 80-an tuti hátrafordulnak tolatás közben... nyista tükör... :N :DD

(#61195) Qru válasza Magnum_ (#61190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

Skoda: Nekem nem tetszik ez az osztott lámpa. Ha nem lett volna Skodám ennek ellenére azt mondanám kéne de mivel volt és tudom milyen ezért határozottan nem kéne.

Jó Mági L&K-ja már elfogadható szint (azt vezettem is).

Új Fiat Tipo kombi: [link]

mod:

tomcsi: Az a baj, hogy nehezen gyullad be a gázolaj. ;] Se baj, majd Bubiból szívok le egy kis fincsi 95-öst a műelethez. :D

Am ahhoz vagyok szokva, hogy úgy működik minden ahogy kell és nem hátráltat, ezért halálba idegesít ha az elektronika nem úgy és azt csinálja amit kéne/akarok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61196) EQMontoya válasza Jaffa75 (#61194) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor én b..i vagyok, ha tükörből tolatok?

Same rules apply!

(#61197) BigBlackDog válasza Jaffa75 (#61194) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Engem vizsgáig is úgy tanítottak, hogy ne tükörből tolassak, hanem forduljak csak hátra...

(#61198) #65388800 válasza EQMontoya (#61196) üzenetére


#65388800
törölt tag

tolatóradar :DDD

(#61199) Qru válasza Jaffa75 (#61194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Taxis/rendőr/mentő nekik nem kötelező az öv.

mod:

BigBlackDog: Mert az a szabályos. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#61200) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Tudom, hogy nem igazán ebbe a topikba tartozik a kérdés.
Nyári gumit, apollót, vagy nokiant érdemesebb venni?

(#61199) Qru: Az más kérdés, hogy a mai autókból hiába fordulsz hátra tolatáskor gyakorlatilag semmit nem látsz, főleg, ha hátul csak egy kis lőrés van hátsó ablaknak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.