Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) Magnum_ válasza nyogo83 (#60947) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ahh, koszonom! :R
Brutal lenne igy.

I humbly and respectfully decline™

(#60952) kisza25 válasza Magnum_ (#60951) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ültetésről jut eszembe, az i30 valahogy gyárilag igen alacsony, 2x ért már le az alja mióta megvan és 1x az eleje akadt fel, itt Blellén sikerűlt mindet összehozni, 20 éve autózok itt, sose volt ilyen gondom

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60953) Magnum_ válasza kisza25 (#60952) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Enyem is alacsony, de mar az audi is az volt.
De a mai autok egyre alacsonyabban vannak. Meg a suvok is :D

En pl sehol sem allok fel padkara, de van, hogy egy fekvo rendor is eleri a motorvedo burkolatot.

Te Blellen laksz?
Mert akkor beugorhatnank egy kavera a Marton cukraszdaba, ha megyek Fenyvesre.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#60954) kisza25 válasza Magnum_ (#60953) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem csatornatetőt és fekvőrendőrt ért el olyan helyen ahol csomószor jártam már korábban más autóval.
az eleje meg egy fordulóban ért le pár cm magas füves részen fordultam meg, hát nem egy terepjáró az biztos:P
Blelle 33évig, 4éve Bboglár, ami ugye egyben van
Márton azt hiszem most nincs nyitva, majd arra kanyarodok holnap, mikor jössz erre?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60955) Magnum_ válasza kisza25 (#60954) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudom, hogy egyben vannak. Ismerem azert a kornyeket :DDD
Lassan-lassan a jo ido bekoszontevel elkezdunk hetvegente lejarni Fenyvesre.
Tehat meg nincs fix, de legkesobb husvetkor meg szoktam nyitni a szezont. De inkabb elobb.
Marciusban kavezzunk :D

I humbly and respectfully decline™

(#60956) focvis válasza Bögre (#60163) üzenetére


focvis
veterán

Megkérdeztem a "Bőrembert"; utaltam rá, hogy nem célszerű vagyonokat költeni erre az autóra; nagyon normálisan állt a kérdéshez:

"A sofőrülés háttámlájának külső válla már tényleg elég kopottas állapotban van, én ezt inkább cserére, valamint festésre javasolnám. Ez 18+10eFt.
Az ülőlap külső részén, illetve az utasülés szélén lévő minimális kopások helyileg bejavíthatóak, nem szükséges a teljes vállrészt festeni, itt a két festés javításra számolnék összesen 1 vállfestést, azaz 10eFt-ot.
Valamint, hogy teljes legyen a kép, mindkét első ülésre javasolnék egy szakszerű, 3 lépcsős sztítást, impregnálást, UV szűrős bőrápolást, ennek díja ülésenként 5eFt.
Ha pedig esetlegesen tisztítás után újabb hibára bukkannánk, ez esetben előre tájékoztatjuk a hibáról, annak javítási lehetőségéről és munkadíjáról.
Az árak számlásan értendőek.
"

Most még nézegetek a UK eBayen bal egyes üléseket; szerdán megyek Vmax tiltást kiíratni, odafelé benézek a Bőremberhez, hogy pontosítsuk a részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#60957) MunezXBK válasza focvis (#60956) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez melyik az?

(#60958) focvis válasza MunezXBK (#60957) üzenetére


focvis
veterán

Bp. XVIII. ker. [link]

(#60959) Qru válasza kisza25 (#60948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem tisztán pályán eszik kb ennyit (5.6). De a Pesti forgalom nagyon lerontja az atlagot. Városban a 12 sima ügy neki. :D

Mod:

Hany cm a hasmagassaga? Az enyemnek 15.5 (uresen) de meg nem ert le csak 1x egy nagyon meredek rámpán.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60960) kisza25 válasza Magnum_ (#60955) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok, akkor már tutira nyitva lesz a Márton, vagy a Geleta cukrászda, én elég mobil vagyok, csak be kell írnom a határidőnaplóba, hogy ne szervezzek rá mást:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60961) kisza25 válasza Qru (#60959) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na lemértem és már tudom mi ér le, 16 cm, de van mindkét oldalon egy "védő" 13cm-re a földtől, gondolom pont azért, hogy az érjen le, elöl is egy gumi van ami először leér és annak sem lesz baja tőle

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60962) Acheron válasza pit stop (#60949) üzenetére


Acheron
őstag

Szerencse, hogy van ilyen is az utakon. Én pár napja sajnos az ellenkezőjébe, pont a korábban itt is tárgyalt helyzetbe futottam bele: két kamiont előztem a pályán, amikor egy Szlovák rendszámos Q7 "rámugrott". Próbált levillogni, majd amikor nem kegyeskedtem satufékkel beállni a második kamion mögé, jobbról megelőzni, ami teljesen reménytelen volt, olyan közel voltak egymáshoz. Erre nyomta a dudát, villogott, valamit nagyon magyarázott a gyökér állatja, amikor elment mellettem, anyu meg kávéscsészényi boci szemekkel bámult át, hogy milyen vakarék meri megállítani a szárnyalásukat.
A poén az volt, hogy alapból 150 óra szerinti tempót mentem, és amikor láttam érkezni, még gyorsítottam is, hogy minél hamarabb befejezzem az előzést, és mehessen dolgára. Ezt úgy köszönte meg, hogy beállt elém fékezgetni. Na itt elgurult a gyógyszer nálam is, próbáltam utolérni egy gyenge csevej erejéig, de persze esélyem sem volt az 1.4 motorral... - olyan 200 -as tempóval elporolt. Remélem belefutott az egy kilométerrel arrébb lévő VÉDA -ba... ;]
Nagy az isten állatkertje... :(

(#60963) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Autós tartót keresek, próbáltam ezt a fajtát: [link]

Problémám vele, hogy egy kézzel nehézkes belerakni, ugyanis a rugója elég erős(ez viszont már most gyengült, tehát a kezdeti nehézségek után már könnyebben rakom bele), illetve, hogy próbálom egyik oldalra nyitni ugye a szárát(mivel csak vízszintesen fogja a szellőző lapátját) simán elfordul az egész hóbelebanc jobbra, vagy épp le is esik a szellőző lapátjáról. Illetve, mivel nekem oldalt van a képernyőfelold gomb, sokszor azt is benyomja, amit nem hálál igazán a telefon, mert újraindítás menü jön be a hosszú nyomásra..

Következő alany amit kinéztem, hátha van vele valakinek tapasztalata: [link]

Tetszene, mert viszonylag egyszerűen bele lehet rakni, illetve eléggé alul van az oldalsó fogási pontja, tehát a gombot se nyomná. 3:22 Még akár ez is járható, hogy nekem kell szétnyitnom, csak itt már kicsit magasabban van az oldalsó szár ami közrefogja a telefont, félő, hogy ez is nyomná a gombot.
Harmadik alany:[link]

Ahogy látom könnyű behelyezés, biztos tartás.. Kérdés, hogy az alsó szára, ami megakadályozza, hogy előre essen a telefon, mennyire takarja az alsó navigációs gombokat. :U

A telefon pedig egy Xiaomi Mi4c:

Egyéb ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

(#60964) MunezXBK válasza Atomgeszi (#60963) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#60965) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nos, a tegnapi V50 megtekintés után két dologra jöttem rá;

1. Méretben egy ilyen kategóriás autó is bőven elég, nincs semmi gond vele (elsősorban két személyre lenne).

2. Nem fogok erőlködni, hogy lecseréljem a Civicet. Fogalmazzunk úgy, hogy inkább csak várom a vevőt rá, de keresni nem fogom. Azt a szemetet, amit lehet látni a használtautó piacon... Ugye a bézs színű belső jó dolog. A bőr bézs színű belső is az, biztos. De mikor már a hátsó ülőfelület is úgy néz ki, mintha minimum évente egy kávét öntöttek volna rá, az számomra lehangoló. Ugyanúgy, ahogy a ragacsos bőr kormány és váltógomb, illetve a bézs színű csomagtartószőnyeg is lehangoló, ami láttán elkezdtem gondolkozni, hogy vajon mennyi ideig szállítottak vele medvekakis és/vagy rozsdás szögekkel telibe vert és/vagy sártól tocsogó tűzifát. A olajbetöltő nyílás kupakján egy pici iszapszerű lerakódás vette el az ember kedvét, míg a hátsó lábtérben lévő gumitálcán pedig olajszerű folyadék. A motor legalább szépen járt, de a motortérben is voltak letört rögzítőpöckök (persze ennek meglátásához kellett egy 3-4 perces küzdelem, mert a motorháztető nem akart felnyílni). A tulaj szerint szinte sosem kellett hozzányúlni a kocsihoz, csak a kötelezőket kellett cserélni rajta. Ja, végül is még életben van az autó. :DDD Mondjuk mondjátok, ha én vagyok a farok felfogású és egy takarítás után semmi probléma nem lenne!
Ezen kívül azt sem tartom természetesnek, hogy 4-ből 3 szépnek és megvigyázottnak mondott első-második tulajos használt autónál a szélvédőn lévő rendszámmatrica pöndörödik fel (4-ből a maradék egynek meg még nem EU-s rendszáma volt). 3-ból 1 tulaj bevallotta, hogy cserés volt a szélvédő kőfelverődés miatt, 1 ráfogta az előző tulajra (természetesen ő még észre sem vette, hogy a rendszámmatrica olyan furcsa), egy pedig háromszor tagadta reflexszerűen, hogy bármi lett volna a szélvédővel, vagy a rendszámmatricával (mindezt úgy, hogy elvileg Ő hozta ki a szalonból a kocsit 8-10 évvel ezelőtt és nagyon vigyázott rá).
Továbbá még azt is kicsit furcsálltam, hogy egy 10 éves dízel Accord megkímélt belsővel, de kissé égett olajszagú kipufogófüsttel és alaposan megviselt külsővel (egy ködlámpa törött-bemattult-rozsdafoltos, egy hátsó lámpa burkolatából kitörve egy kis darab, első lökös két helyen meghúzva + lóg mindkét oldalon, hátsó lökös egy helyen meghúzva, két ajtón is meghúzásnyom, tükrök mindkét oldalt megcsiszolva), 4 éves téligumival (és 3-4 éves nyári garnitúrával) 2.5M Hufért kínálja magát megvételre.

(#60966) r0by válasza Atomgeszi (#60963) üzenetére


r0by
addikt

Én egy ilyet használok samu note 4-el. Nem egykezes móka, viszont nem csak autóba jó.

(#60968) B-L-A-C-K válasza Atomgeszi (#60963) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem azok közül van amit mutattál ez, csak ajánlani tudom, itt írtam is róla. Én Waze-t használok i7-tel jelenleg, nem befolyásolja a használatot a belelógó rész, azaz tudom kezelni így is.

[ Szerkesztve ]

(#60969) Magnum_ válasza BigBlackDog (#60965) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tolem kell autot venni. Ennyi.
Azzal nincs olyan gond. Meg mas se.
:D

I humbly and respectfully decline™

(#60970) Kornel válasza Magnum_ (#60969) üzenetére


Kornel
veterán

A tied bármikor megvenném :P
+tomcsiét is :K

[ Szerkesztve ]

(#60971) Atomgeszi válasza MunezXBK (#60964) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez jónak tűnik. Neked milyen gyakran kell tisztítani? [link] Itt néztem, valahol olcsóbban esetleg? Szállítással már 5-6k. :F A véleménynél írt 2400Ft-os ár már barátságosabb..
Itt olvasott vélemények alapján ezt sem merem bevállalni ennyiért.

(#60966) r0by Köszi, kár, hogy a leírásban nem kattintható a YT videó..

(#60968) B-L-A-C-K Na, igen.. A te képeid után ez tutira nem jó nekem, mert nekem belelógna a navi gombokba. :(

[ Szerkesztve ]

(#60972) Magnum_ válasza Kornel (#60970) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkent ha egyszer kiteszem piaci aron (+5%), szerintem is gyorsan elkelne.
De piaci aron nem szeretek eladni :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#60973) Kornel válasza Magnum_ (#60972) üzenetére


Kornel
veterán

Én a mondeo kivételével (az tényleg fos volt, vagy inkább csak átlag magyar szar) mindent piaci ár felett adtam el.
A splash-ért nem hagyott békén a nyíregyházi suzuki márkakereskedés, végül ők vitték el, többször raktam fel, majd vettem le a hirdetést, mindig hívott a faszi :D

[ Szerkesztve ]

(#60974) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#60972) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Abból nem jönne vissza a heti 3x lemostam ára... ;] :P

(#60975) EQMontoya válasza BigBlackDog (#60965) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát ez sajnos ilyen.
Magyarországon kb. csak a kínálat felső harmadából szabad autót venni, a többi vállalhatatlan.

Same rules apply!

(#60976) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#60974) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az az en 'bajom'. Ami majd azert eladasnal jol johet, hogy mindig tiszta es nem csak egyszer nyalom ki.
De az audira is megjott 20nap alatt a vevo annyiert, amennyiert vettem 3evvel azelott. Es 15perc alatt egyeztunk meg (tobbert hirdettem).
De lattak, hogy nagyon rendben van. Kellett nekik.
Namost a jetta 1000x jobban van tartva.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#60977) MunezXBK válasza Atomgeszi (#60971) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tapad rendesen? Egy üveg sört megtart. :D

Havonta kb., de észreveszed, mert amúgy mód tart. Ha gyengül, megmosod azt csá.

(#60978) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#60976) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is kíváncsi vagyok mennyiért adom majd el az enyém jövő év elején, mert ugye ez is rendben van, annyi hogy nem karcmentes mint a tiéd, de ahhoz képest hogy most lesz 7 éves rendben van.

(#60979) BigBlackDog válasza Magnum_ (#60969) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na igen. Azért a topikból több ember kocsiját is szívesen meg merném venni. :K

(#60975) EQMontoya: Számomra az a szomorú, hogy ezek a megtekintett példányok azért erőteljesen már szűrve voltak. De igen, a választék tetejében szabad csak keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#60980) Kornel


Kornel
veterán

(#60981) Motion_Blur válasza Kornel (#60980) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A középkonzol is igazán ízléses... :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#60982) EQMontoya válasza Motion_Blur (#60981) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez az autó szerintem csúnya...

Same rules apply!

(#60983) Kornel válasza EQMontoya (#60982) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, egy japán sedan után biztos :K

(#60984) HoaryFox válasza Kornel (#60980) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hátulról még csak-csak, de az az első lámpa nyújtások, meg úgy alapból az a nyújtott forma a elején... A kolléga által említett középkonzol meg hab a tortán :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60985) Mágus2 válasza Kornel (#60983) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyűjts még egy kicsit és ha VAG autót akarsz, akkor 2.0CR ;)

Városba én adagolósat vennék, vagy 1.9pd ATD 100 lovas fabiat, ibizát, polot. Abban még kettőstömegű sincs. ;)

A pd nyomatékosabb, de hamarabb le is lehet gyilkolni.

[ Szerkesztve ]

(#60986) Kornel válasza Mágus2 (#60985) üzenetére


Kornel
veterán

Most egyelőre asszonynak nézelődök.
Dízel és/vagy automata kéne neki.
1.9 PD-vel mi a baj, azon kívül amit mondtál?

mod: miért nem vennél PD-t városba? Szerintem itt (MO) már drágábban javítják az adagolót, mint egy komplett PD rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#60987) kisza25 válasza Motion_Blur (#60981) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát nem sokat agyaltak rajta:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60988) Mágus2 válasza Kornel (#60986) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ne a szerelőnek vegyél autót, hanem az igényeknek megfelelőt válassz. ;) Ez nálatok nagy divat, hogy olyat kell venni, amiz még a Pistabácsi meg tud szerelni. :U

Mindjárt jönnek az okosok, hogy de én könnyen beszélek, mert meg tudom javítani magamnak, de erre azt stoktam mondani, hogy a lehetőség mindenkinek adott. Ha érdekel megtanulod. Éjszakánként hem a himbilimbit kell húzgálni a monitor előtt, hanem a motorok, váltók lelkivilágát is lehet tanulmányozni. ;) tanulmányozni

[ Szerkesztve ]

(#60989) Kornel válasza Mágus2 (#60988) üzenetére


Kornel
veterán

Figy.
Itt a bosch adagolók végét, amik közvetlenül a PD-k előtt voltak, már nem nagyon javítják, max. 1-2 helyen, ennek megfelelően horror áron.
Többen azért adták el az adagolós TDI-t, mert már mindenhol szétkókányolták, de jó sose lett.

(#60990) lenko válasza EQMontoya (#60982) üzenetére


lenko
aktív tag

+1
Kívül-belül, mindenhogyan. :)

(#60993) I-sty

Golf plus :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60991) Mágus2 válasza Kornel (#60989) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Küldök neked rendes adagolót, ha megfizeted. ;) Ez nem lehet kifogás. A PD alkatrészei drágábbak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60992) Kornel válasza Mágus2 (#60991) üzenetére


Kornel
veterán

Na még nézelődök kicsit, aztán majd kereslek.
Mennyiért jössz el autót venni velem, ha oda kerül a sor? ;)

(#60993) i-sti válasza EQMontoya (#60982) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem is. Inkább ugyanilyen évjáratú ötös Golf.

Kornel: Az este bogarásztam, és ezt találtam. [autoscout24]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#60994) EQMontoya válasza Mágus2 (#60988) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért vedd észre, hogy ez most erős sarkítás.
Egy olajcserét, biztosítékcserét, apróságokat én is meg tudok csinálni itthon, de a világ alapvetően arra megy, hogy valamilyen speciális területen szerzünk egyre mélyebb tudást. Végülis akinek informatikai problémája van, az is nekiállhatna otthon írni rá egy Python scriptet, hát van neten olvasmány hozzá, meg lehet tanulni... :)
Arról nem is beszélve, hogy egy modernebb autó diagnosztikájához szükséges berendezések megvásárlása többe kerül, mint amit 5-10 év alatt kifizetek munkadíjként a szerelőknek.

Same rules apply!

(#60995) BigBlackDog válasza EQMontoya (#60994) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szereldmagadnál nincsenek diag eszközök is? Persze, nem az a természetes, hogy csak úgy megtanulja az ember az autószerelést éjszaka, de, ha valakinél bepöccenik valami, akkor elszabadulhat a gőzhenger. :)

(#60996) Kornel válasza BigBlackDog (#60995) üzenetére


Kornel
veterán

Rákérdezek majd.
De nem hinném, hogy minden márkához típusspecifikus diag van.
Illetve egy adagolót sem fogsz felújítani ott magadnak.

I-sty: szép példány valóban.

[ Szerkesztve ]

(#60997) Mágus2 válasza EQMontoya (#60994) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A működési elv sok rendszerben azonos, mindegy milyen márka.

Persze, drága a diag, de ha azt veszed hogy nálunk a család 15-éve nem költött szervizre, kiderül, hogy nem egy autóról van szó. Ha szétszámolod, nem is annyira sarkallatos példa. ;)

(#60998) Kornel


Kornel
veterán

(#60999) Mágus2 válasza Kornel (#60998) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az összes fóbia közül a kettes a legcsúnyább kívül-belül. Ha ez nem zavar, más baj nincs vele.

EQmontoya: ha csak magadnak szerelsz, akkor is megéri, és akkor nem kell sok típust kitanulni, elég a sajátodat. ;)

Én sem lakatolok, fényezek, műanyagozok. A klímát sem töltöm itthon, és a gumikat is mással rakatom fel, de a többi megoldható. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61000) EQMontoya válasza Mágus2 (#60997) üzenetére


EQMontoya
veterán

De amit a szervizben hagyok munkadíjként, az 15 év alatt mondjuk 1.5M pénz.
Ha megveszem a szerszámot meg a diagot meg anyámtyúkját, ez nem igazán térül meg soha.
Az alkatrészt meg mindenképp meg kell vennem.

Lakatolni, fényezni, műanyagot javítani meg végképp nem fogok itthon.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.