Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) B-L-A-C-K válasza Tsebacsi (#43247) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem meg a öreg lány pont padlózta kipörgésgátló nélkül a Ferkát a leállósávban (biztos magának akart bizonyítani hogy ilyet papucsban is tud), ami ugye nagy gumi füstöt eredményezett, a Hondás nem látott így semmit és hátólról telibe verte, eközben a nő meg még rajta volt a padló gázon és kipördültek oldalra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43252) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#43251) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vagy túl sok CSI-t néztél vagy igazad van :DDD :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43253) focvis válasza B-L-A-C-K (#43251) üzenetére


focvis
veterán

Vagy a kipörgésgátló is kevés kevés volt nyálkás úton a hátsókerék + 450 lóhoz. Néni nagy gázt nyomott és eldobta a gép a hátulját (3,9 sec 0-100).

Szerk.:
Ja, hogy hátulról mentek bele a Ferkába... akkor nagy gázt adott a felhajtón, nehogy már egy Accordot ne gyorsuljon le, kidobta a gép a seggét a Honda elé.

Vagy más.

[ Szerkesztve ]

(#43254) Teszla_


Teszla_
senior tag

Ma nekem is majdnem ledarálták az MX-5 jobb oldalát. 2x2 sávosban mentem a belsőben (pár száz méter volt a lámpáig, nekem pedig ez a sáv kellett, hogy a kereszteződésnél balra kanyarodhassak). Jobbról jön egy nő egy Mazda 3-mal, indexet kilöki, tükröt nem nézi és jön átfelé. Még szerencse, hogy el tudtam kapni időben a kormányt és szemből se jött senki. Nem tettem volna a kezem a két autó közé, isteni szerencse, hogy még össze se értünk. A nő hátranéz, aztán megy tovább. Szidtam, mint a bokrot, csak a dudát felejtettem el nyomni, mint süket a csengőt... :W

(#43255) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A jövő évi WRC várós srácok nagyon. Nem tudom ti szoktátok-e nézni, de kiváncsi leszek, főleg, hogy visszatér a Toyota. :C

(#43256) stickermajom válasza Evil Snowman (#43255) üzenetére


stickermajom
addikt

Csak most már ki kéne jutni egyre élőben megnézni. Tavaly tervben volt Lengyelország, de a többiek bemondták az unalmast az utolsó pillanatban.. :(

(#43257) Calogero válasza w333 (#43246) üzenetére


Calogero
addikt

Előfordul az ilyen, ő csak azért nem tudott elnézést kérni mert ép telefonált [link]

[ Szerkesztve ]

(#43258) sagesz93 válasza Calogero (#43257) üzenetére


sagesz93
addikt

És ott a rendőrautó 2 sávval arrébb :O :O

[ Szerkesztve ]

(#43259) w333 válasza Calogero (#43257) üzenetére


w333
félisten

Az kemény ... :W

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43260) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Bemattult lámpaburára milyen célszerszám es anyag ajanlott?

(#43261) MunezXBK válasza aero. (#43260) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vizes csisz.papír, polírpaszta, polírozógép.

(#43262) aero. válasza MunezXBK (#43261) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

:R

(#43263) barnam_ válasza molnarpeter (#43198) üzenetére


barnam_
nagyúr

Vettem délután egy fél literes MOL Arol 2T olajat, de utánaolvasva, inkább meghagyom a láncfűrészbe.

Viszont az olajwebshop.hu -nak van már üzlete az Etele úton is, így inkább veszek valami minőségibb olajat, s kipróbálom 2 dl / 3/4 tank arányban, ennyitől baja nem lehet.

Egyelőre még nem akarom elvinni szerelőhöz, mert a fogyasztás jó, az meg, hogy kicsit füstöl, nem érdekel.

(#43264) Integrale válasza focvis (#43253) üzenetére


Integrale
veterán

560 le es 3,6 0-100 :P

"Bad reklám is reklám too"

(#43265) MunezXBK válasza barnam_ (#43263) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyi nem kell bele, 1.5 körül szoktam 1 tankhoz önteni.

(#43266) Gergello válasza brumi1024 (#43191) üzenetére


Gergello
addikt

Első padkára akadás után lesz ilyen. Biztos megvan a kellő csillag a töréstesztben, de iszonyat pléh autók.

(#43267) #03969024 válasza gaben (#43199) üzenetére


#03969024
törölt tag

Lehet, nincs igazam, mert Eneoshoz még nem volt szerencsém, de 30 év szerelői múltam alatt sokféle más olajhoz igen. Büdös motorolajjal én még nem találkoztam, pedig került már a kezembe tíz évesnél bőven idősebb is. Ami sötét színű, és szagos, az nagy valószínűséggel hajtóműolaj. Talán félrecsomagolták. Próbáltál érdeklődni a forgalmazónál? Valahol meg kéne szagolnod ugyanazt a típusú olajat.

(#43268) brumi1024 válasza Gergello (#43266) üzenetére


brumi1024
veterán

De 12-ből 8 autó padkára akadt? Oké, hogy a bérlőnél igen, de magánszemélyeknél, Hollandiában, ahol a konkrétan nincs másfél méternél magasabb domb? Elég szép állapotú az autóparkjuk, nem gyakori látvány a sérült autó. És ez magasabb is mint az átlag kompakt.

Az tény, hogy pléh, és meglepően nem merev a kasztni. Minden kis fekvőrendőr hatására - amire oldalasan mentem fel -, nyöszörgött, csavarodott az egész autó.

[ Szerkesztve ]

(#43269) Gergello válasza brumi1024 (#43268) üzenetére


Gergello
addikt

A rövid távú bérletesek kapják az ívet mindenütt. A 12-ből mennyi volt maszek ? Padka attól még van ott is, még ha nem is mindenütt.

(#43270) brumi1024 válasza Gergello (#43269) üzenetére


brumi1024
veterán

10. A bérelten kívül kettőt néztem meg.

(#43271) Gergello válasza brumi1024 (#43270) üzenetére


Gergello
addikt

Akkor egy életre letudtad ezt a típust.

(#43272) brumi1024 válasza Gergello (#43271) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem is gondolkodtam rajta. :N Azt hittem mókás lesz (az egyik TC tesztben imádták), de egyértelműen nem az én világom.

Ebbe nem szabad sok extrát kérni (online navi, tolatókamera, kulcsnélküli nyitás, motorosan behajtható tükrök mind-mind volt benne, de igazán egyik sem volt jó, a navi utasításai "itt kellett volna elfordulni" szintűek, a tolatókamera 1 perc alatt tér magához, a kulcsnélküli nyitás néha véletlenszerűen működött...), vidámabb szín kell bele, na meg a dízel-manuálváltó kombó és nem rossz az, ha valaki divatos, korrekt árú SUV-t akar.

[ Szerkesztve ]

(#43273) Gergello válasza brumi1024 (#43272) üzenetére


Gergello
addikt

Biztos kis vicces autónak találták. :))

VW tesztet olvasva tőlük, egy olyan autóról, amiben minden úgy működik, ahogy kell, ahogy elvárnád (haters gonna hate ;] ) pedig ilyeneket írnak kb, hogy "vw hányok benne az unalomtól...", most meg nem keresem, de talán passat teszt volt.

(#43274) tomiii. válasza Gergello (#43273) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a konszern termékei mindig is az "egyszerűségről" szóltak, különben nem csinálna ekkora eladásokat. Beletennének valami SU alakú girbegurba lámpát, valószínűleg fele ennyi embernek tetszene. :D Egy audit is megnézel, maga a tökéletesség és 'ennyi.' Van aki kicsit szenvedélyesebb autókat szereit, gondolom pl a cikk írója is, de azoknak az autóknak jóval kisebb a vásárló közönsége.

[ Szerkesztve ]

(#43275) Qru válasza tomiii. (#43274) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Van aki kicsit szenvedélyesebb autókat szereit"
Ez az az Alfának is bejött.

Ja nem. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#43276) Tsebacsi válasza Qru (#43275) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az új Giulia nem rossz, és annyira az ára sem, bár azért fel lehet tornászni a prémiumok szintjére, ha minden szart kérünk bele, de akkor is üde színfoltja lehet az utcaképnek.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43277) Qru válasza Tsebacsi (#43276) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyi pénzből inkább olyat vesz az átlag ember aminek nagyobb a presztízse. Ezért nem tudnak sok autót eladni.

#nincsbennetarcsi

(#43278) EQMontoya válasza Qru (#43277) üzenetére


EQMontoya
veterán

156, 159 szerintem szépek kifejezetten, GTV is.
Brera is szép, csak az sajnos sárnehéz.

Same rules apply!

(#43279) lorcsi válasza EQMontoya (#43278) üzenetére


lorcsi
veterán

és a gulietta is...húú..de mennyire

(#43280) tboy93 válasza EQMontoya (#43278) üzenetére


tboy93
nagyúr

159 sedan nekem is bejön :)

(#43281) Qru válasza EQMontoya (#43278) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is tetszenek. Szépek, nem ezzel van a gond. Hanem azzal hogy nem veszik. :K

#nincsbennetarcsi

(#43282) mdani01 válasza tboy93 (#43280) üzenetére


mdani01
aktív tag

Feketebe tenyleg szep :)

iPhone 6S SpaceGray

(#43283) Tsebacsi válasza Qru (#43281) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez igaz, nekem kb. az is csodaszámba megy, hogy a Mitsubishi még nem ment csődbe európában, annyira megcsappant a modellállomány. Kb. Az Outlander/Pajero/L200/Lancer viszi az egészet, ami igen szűk réteg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43284) Skillet válasza Tsebacsi (#43283) üzenetére


Skillet
addikt

Európában, meg úgy eleve. De a nissan (rönó) meg is szerezte egy részét.
Evo se igen lesz már...
De egyébként sok gyártóra igaz, hogy eléggé gyenge a paletta. Nissan-ból lehet venni egy normális sedan-t? a primera király volt.
De ma már sokan dobozokat keresnek. Hogy is emlegetik őket? Egyterű? Oké :DD

Persze, voltak elbaltázott vasak akkoriban is, de maga a primera egy kellemes jelenség volt.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43285) Tsebacsi válasza Skillet (#43284) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igaz, a másik a Nissan :( Bár az utolsó primera nekem nem tetszett.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43286) Qru válasza Tsebacsi (#43283) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nem egyedi, Nissan mellé a Subaru-t is ide vehetjük nyugodtan. Bár van érdemi modellpaletta csak simán nem veszik. :D

Ha nem lenne nagy presztízs veszteség sztem már kivonultak volna sok országból.

#nincsbennetarcsi

(#43287) aero. válasza Tsebacsi (#43285) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az Altimát szerintem simán be lehetett volna hozni ide is. Mondjuk biztos meg tudják indokolni, miért nem.

(#43288) EQMontoya válasza Qru (#43286) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk a Nissannál legalább van modell, amivel az arculatot fenntartják, van még ugye Z és Godzilla is.
Egyébként szerintem a Quasqai, Juke szépen fogy, Xtrailt is látok bőven, nem olyan rossz a helyzet. Sőt, szerintem a Pulsart is venni fogják.

Same rules apply!

(#43289) rbalint88


rbalint88
addikt

Kár volt azzal a túlméretes szükségpótkerékkel elcseszni aScénic-et, a nagy szerintem különösen szép lett. Bár az új Renault-k formájával eleve nincs probléma, Megane-tól felfele bármelyiket venném, Clio-nak is csak a belterével van bajom, az azért eléggé játékautó még.

(#43290) Viperator


Viperator
őstag

Már három autószerelőtől megkérdeztem, hogy jó-e az Alfa, azt mondták, hogy NEM....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#43292) EQMontoya válasza Viperator (#43290) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez egy értékes hozzászólás volt, köszönnyük. :)

-secret-: szerintem ez nem az autó hibája volt, hanem a gyökérségé. Nem volt kevés a tempó, persze végig áll a gázon, és az is látszik, hogy a kanyar a felezővonaltól kezdve kifelé lejt. Tehát amint azon átcsúszott, igazából már csak utas volt. Elkottázták, van ez így.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#43293) máyköl válasza Viperator (#43290) üzenetére


máyköl
veterán

Ok.

(#43294) aero. válasza Viperator (#43290) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Legalább jó kenyeret sütnek azért gondolom.

(#43295) Qru válasza EQMontoya (#43288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nissan az más, ők nem egyedül csinálnak mindent, a Renault technika óriási segítség, kvázi csak kasztnikat kell gyártaniuk a többit készen kapják frissen fejlesztve.

De a Micsunak pl nem segít senki ha jól tudom. A Subarunak a Toyota de ez is csak olyan tessék-lássék társulás...

#nincsbennetarcsi

(#43296) rbalint88 válasza aero. (#43294) üzenetére


rbalint88
addikt

:DDD :DDD :DDD ;]

rii igen, ott ingyenes

[ Szerkesztve ]

(#43297) rii


rii
nagyúr

sziasztok

az ezen a térképen színnel nem jelzett területeken ingyenes a parkolás?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43298) tboy93 válasza Viperator (#43290) üzenetére


tboy93
nagyúr

;] :P

(#43299) Qru válasza rii (#43297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közterületen igen.

#nincsbennetarcsi

(#43300) SzlobiG válasza -secret- (#43291) üzenetére


SzlobiG
félisten

Barom, drift módot kanyarba használni. :(

(#43290) Viperator Azt nem kérdezted, hogy akkor mi a jó?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.