Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) MunezXBK válasza focvis (#38648) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyet lemostunk így. :D

(#38652) Peter.70 válasza Magnum_ (#38646) üzenetére


Peter.70
őstag

Sampont tegyél az autóra :D

(#38653) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Milyen motorolajat ajánlotok egy 2000-es évjáratú, 1.8-as Mazda 323F-be (165 000 km-rel) ?

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#38654) Magnum_ válasza Richard! (#38653) üzenetére


Magnum_
nagyúr

10w40-et.

I humbly and respectfully decline™

(#38655) TaaT válasza Richard! (#38653) üzenetére


TaaT
veterán

25W60-at

;]

Give them hell Ukraine!

(#38656) Qru válasza Richard! (#38653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1 a 10W40-re. :K

#nincsbennetarcsi

(#38657) molnarpeter válasza TaaT (#38655) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

0W20 mellé, fele-fele arányban :D

Elvileg 5W30 kell bele, A3/B4 legalább.

[ Szerkesztve ]

(#38658) Magnum_ válasza molnarpeter (#38657) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ma mar kb mindenbe 5w30 a gyari ajanlott. De ennyi idos autoba kell-e az ennyire vekony olaj? En a 12-14eves audimba csak a 10w40-et kuldtem es rendben volt, az 5w30-at megette.

I humbly and respectfully decline™

(#38659) diablo1984 válasza Magnum_ (#38658) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem is abba 10w40es kell, régi konstrukciós blokk az, semmi csicsa....

(#38660) TaaT válasza Magnum_ (#38658) üzenetére


TaaT
veterán

Rakd bele az 5w30-at, ha meg megeszi akkor mehet bele az 5w40, utána a 10w40, ha azt is akkor gyufa és benzin. :))

molnarpeter: Fincsi koktél lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#38661) Magnum_ válasza TaaT (#38660) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudom, hogy ezt nem nekem akartad irni :R ;]
Az uj automba egyebkent 5w30 megy.

I humbly and respectfully decline™

(#38662) TaaT válasza Magnum_ (#38661) üzenetére


TaaT
veterán

Nabakker tényleg, szorri :B

Give them hell Ukraine!

(#38663) Integrale


Integrale
veterán

Ajánlotok valamilyen adalékot a motorba egy jóval 300 felett futott dízelbe? Nemsokára megyek egy 1800 km-es útra, kap friss olajat és szűrőket, valami komolyabb nyálat a tankba, de hátha van valami adalék ami ajánlott ilyen esetben, vagy úgy általában.

"Bad reklám is reklám too"

(#38664) Richard!


Richard!
addikt

Köszönöm mindenkinek. :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#38665) w333 válasza Integrale (#38663) üzenetére


w333
félisten

Szvsz. inkább valami minőségibb nyálat tegyél bele aztán 1800 km alatt szépen kikormolod az egészet ... ezekben az adalékokban én soha nem hittem ! :D

Oké hogy kerozin van bennük, de lehet hogy több kárt okoznak mint hasznot !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38666) Magnum_ válasza w333 (#38665) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha a teli tankhoz ad egy STP adalékot, szerintem azzal nagyot nem hibázhat. max nem lesz nagy hatása

I humbly and respectfully decline™

(#38667) rbalint88 válasza Integrale (#38663) üzenetére


rbalint88
addikt

Semmit. Hajtsd meg rendesen. Amit az kihoz, az jo, ami bent marad, az meg inkabb ne is menjen keresztul a motoron. Majd kovetkezo vezerlescserenel kell leszedni a szivosort es kitakaritani. De ha meg adagolos, akkor az se. (Dedra td?)
Injektortisztito szerintem nem sokat er, de artani se nagyon fog. Ha a lelkesnek jot tesz, megeri azt az ezer ftot

[ Szerkesztve ]

(#38668) MunezXBK válasza Integrale (#38663) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Castrol TDA.

(#38669) #03969024 válasza Integrale (#38663) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem kell abba semmi! Nekem van egy tartalék gázolajszűrő a pótkerék mellett, hátha "betankolok" valamit. Igaz, még nem volt rá szükség...

(#38670) z123456789 válasza Kornel (#38612) üzenetére


z123456789
addikt

3 literhez? Simson s51N :DDD

(#38671) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Lumeneten nagy autós hétvége van, ha még nem szólt senki, akkor hajrá nagyon jó áron vannak az izzók.

Én rendeltem kettő ilyet a ködlámpába mer az egyik halott így kicserélem a másikat is erre.

[ Szerkesztve ]

(#38672) Magnum_ válasza SzlobiG (#38671) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megvan :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#38673) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

:D

(#38674) z123456789 válasza SzlobiG (#38671) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi, két NB H1-et én is bekombóztam. :R

(#38675) w333 válasza aero. (#38673) üzenetére


w333
félisten

LOL ... hát azzal még nem fognak morogni a lóerők ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38676) EQMontoya válasza Qru (#38647) üzenetére


EQMontoya
veterán

Holnap este, épp edge-ről vagyok a világ végén.

Same rules apply!

(#38677) Qru válasza EQMontoya (#38676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#38678) Peter.70 válasza EQMontoya (#38676) üzenetére


Peter.70
őstag

Melyik csücske az országnak? :)

(#38679) HoaryFox válasza aero. (#38673) üzenetére


HoaryFox
őstag

...és így hirtelen megjelent volna benne egy motor :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#38680) Magnum_ válasza Peter.70 (#38678) üzenetére


Magnum_
nagyúr

19.kerulet :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#38681) tomcsi23 válasza EQMontoya (#38676) üzenetére


tomcsi23
veterán

Közben azért koptasd azt az EBC-t. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38682) EQMontoya válasza Peter.70 (#38678) üzenetére


EQMontoya
veterán

Balatonakarattya. :)
Tomcsi: épp szép rozsdás, egész nap az esőben állt a kocsi. :(

Same rules apply!

(#38683) Magnum_ válasza EQMontoya (#38682) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is :(

I humbly and respectfully decline™

(#38684) gzbotii válasza Magnum_ (#38658) üzenetére


gzbotii
veterán

'95 B Corsa 1.4 16v 90le EcoTec 5w30 Mobil1-bol allig evett meg valamit 12000km alatt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38685) Magnum_ válasza gzbotii (#38684) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szuper, de nyilván műlik azon is, hogy hol s hogyan használod.
nekem se ette az 5w30-at városban. de amint kimentem autópályára és nem 130-al közlekedtem, akkor már jobban ette, mint a 10w40-et.
de véleményt kérdezett a kérdező, saját véleményt írtunk páran, azt gondolom, hogy a Te pozitív példád miatt most nem fogjuk páran megváltoztatni a véleményünket :R

I humbly and respectfully decline™

(#38686) gzbotii válasza Magnum_ (#38685) üzenetére


gzbotii
veterán

Én nem akartam senkit meggyőzni, csak arra írtam, hogy öreg motornak is lehet jo az 5w30.
Azt se mondtam, hogy a te kocsid szar volt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38687) Magnum_ válasza gzbotii (#38686) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak huzlak, tudod :R

I humbly and respectfully decline™

(#38688) roberto211


roberto211
őstag

Csak egy tanulság ,hogy Fóton az aaa autóba hátulról esetek 99 százalékában tilos autót venni! Azon kivül hogy némelyik kókányolt sz@r valamelyik életveszélyes is.

Kimentem autovasarlasi szandekkal legfokepppen 1.3 16v swiftert h jóóaz atmenetileg mondom meg eros autorol inkabb lemondok.. kivul az oszlopok plusz tető zongoralakk feketere lefestve ,festék pattogott lefele gondolom hazi barkacs, kuszob lyukas ,első merevítő szétporladva.! Mocitető fel olaj kb 0, szervoolajtartályt nem talaltam,motor jó olajos...

Mondom inditsuk be. Abban a pillanatban kerregő hang,ertekesitovel kinyomattam kuplungot megszunt. Mondom kiraly valszeg kinyomócsapágy. Beleültem mentunk egy kört gs létére nem volt benne szervo tehat lehet torott volt mert klima is volt benne de szervoolajtartaly mar nem. Fékmunkahenger is kuka lehetett,majdnem padlóig tudtam nyomni akkor is alig fogott fura hangja is volt. Mondom ezt skippelem neztem egy vagyonőrt. 1.3 16v,3x ra beindult bikaval szervo jo volt muszakilag jo volt de nem volt az igazi.. Jo vezetni amugy belatni.az egesz utat olyan mintha egy mini kockát vezetnek de tetszesem nem nyerte el.. Mondtam kereskedőnek ne szivasson ilyen bontóból visszaallitott sz@rokkal mutasson olyan autót amire egyaltalan erdemes raneznem. Na jott egy c corsa. Csalodas volt meghozza pozitiv csalodas. Beultem lejjebb tettem ulest, kicsit hatratolva es ha nem is terpeszkedve de jól elfértem benne. Kis komfortos autó, viszonylag nagy belsővel muszakilag teljesen korrekt volt pöccröff indult ,ment minden rendben volt ,fektarcsa cseres lett volna de ez a legkevesebb.. kicsit karcos volt de ezt munez megoldotta volna majd. :DDD

Tehat nagyon fasza kis autót ismertem meg c corsa 3ajtos 'szemelyeben" asszonynak is tetszik tehat most erre vadaszok.. Kint nezegettem,tobb mint valoszinu onnet lesz mert c corsabol valasztek es allapot eg es fold .. nemetek javara.. Regado is fillerek ra,alkatresz van,fogyasztas jo ,elferek benne mas meg nem kell. Szervo sztem elektromos benne mert kisujjal is konnyu volt tekerni. Klima szervos peldanyra sasolok most remelem par heten belul sikerul kimennem egy c corsaert ;)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#38689) Magnum_ válasza roberto211 (#38688) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te vag az autokereskedok alma, aki nem adott tipust (tipusokat) keres, hanem kimegy egy nagy telepre vasarlasi szandekkal es ha talal kedvere vot, ott helyben uzletet kot :R

I humbly and respectfully decline™

(#38690) gzbotii válasza roberto211 (#38688) üzenetére


gzbotii
veterán

Örülök h nem egy stiftet akarsz gyerek melle :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38691) Kornel válasza roberto211 (#38688) üzenetére


Kornel
veterán

Azért nem vagy semmi 😂

Gzbotii: mert a c corsa aztán sokkal jobb :Y

Pecc: már rég eladta, túl drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#38692) Pecc válasza roberto211 (#38688) üzenetére


Pecc
őstag

Cseréled a lagunát corsára ?

(#38693) z123456789 válasza roberto211 (#38688) üzenetére


z123456789
addikt

"Vagyonőr". (WagonR+? :DDD )

(#38694) roberto211 válasza Kornel (#38691) üzenetére


roberto211
őstag

C corsa azert 4* ncap eleg massziv kis auto tehat igen jobb.

Gzbolti: Mar en is letettem a stiftrol. Ha muszakilag jó akkor szétporlad szinte annyira rohad. Ha meg nem rohad akkor muszakilag egy sz@r.

Pecc: Lagunat eladtam.. Nem kell nekem penztemeto. Inkabb egy biztonsagos alacsonyfenntartasu jó kis verda aztan elkezdem a motorjogsit. :D Nagyon ravagyok kattanva most a nagykobcentis motorokra.

Z123456789101112: :D Igen ,wagonr+ de h miben ad pluszt arra nem jottem meg ra :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#38695) Pecc válasza roberto211 (#38694) üzenetére


Pecc
őstag

Na bakker. Nem sokáig hajtottad a nagy vasat. :( Több szerencsét az új verdához.

[ Szerkesztve ]

(#38696) roberto211 válasza Pecc (#38695) üzenetére


roberto211
őstag

Multkor mentem ki schallerbachba s kiderult pont egy autonepper a csavo.

Azt mondja h neki volt sajat hasznalatra egy Lagu II allandoan javitgatta szinte nem volt olyan nap h ne romlana el valami. Egyik nap xenon masik nap ez az amaz. Vmikor indult vmikor nem szinte ranezett es ideges volt. Meghirdette alig vitték el mikor elvitték ko ra itta magát oromeben annyira egy f*s volt nala.. Mondom jovaaaan akkor nem csak en fogtam ki rossz peldanyt :D Neki most egy i30 benya van. Ha ujabb autot vennek tuti koreait vennek ezt mar nost leszogeztem. Egyszeru de nagyszeru,viszonylag furge motorok, nagy hely van benne,minosegre nem egy premium gondolok itt anyaghasznalatra de tartos ,nem kopog nem zorog nem csorog semmi baj nincs vele ... Nekem nagyon bejott.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#38697) tboldi válasza roberto211 (#38694) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyon ravagyok kattanva most a nagykobcentis motorokra.

Nem akarlak megsérteni, sem személyeskedni, de ha hasonló stílusban kezdesz el motorozni, ahogy hajtod/hajtottad az autóidat, akkor hamar otthagyhatod a fogadat, főleg ha egyből nagy köbösre ülnél. Úgy gondolom, hogy kell egy bizonyos szintű alázat hozzá, kezdésnek bőven elég egy 70-80-90 lovas gép, aztán majd ráérsz később nagyobbra váltani.
Hét éve motorozom, megjártam a szamárlétrát, résztvettem egy alap vez.tech. tréningen és egy önhibámon kívüli súlyos baleseten is nagyjából túlvagyok már, de nekem is van bőven még mit tanulnom.

szerk.: Arról nem is szólva, hogy még nagyobb pénztemető lesz, mint a Lagunád volt. Ruha/felszerelés, drágább olajcserék, hamar elkopó gumik, lánc... És akkor még nem is volt baja a motornak. :D

[ Szerkesztve ]

(#38698) roberto211 válasza tboldi (#38697) üzenetére


roberto211
őstag

Tudom tudom nekem ne mond.. Noverem ex ferje motoros futar volt ha 3havonta 2 x nem torte ossze magat sajat hibajan kivul akkor egyszer sem. Szelvedon keresztul villamossinen at landolt mar mindenhol.

Honda diotol kezdve a suzuki nagymotorig volt rendesen mindene.

De amugy elsonek valami 250est vennek max. Azert nem 125ccm korulit mert azert van egy sulyom is..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#38699) máyköl válasza roberto211 (#38698) üzenetére


máyköl
veterán

Motoroztal már valaha tartósabb ideig?
Én évek óta motorozom. Hol kisebbel, hol nagyobbal. Ez egy olyan játék, ahol valóban önhibádon kívül is könnyen lapátra tehetnek. Nincs nap hogy ne ülnék motorra, de csak imádkozni tudok, hogy ne történjen semmi baleset. Annyi őrült van, hogy az valami borzasztó. És te vagy a kétkerékkel, te fogod a rövidebbet húzni. Még egy suzukiban is jobbak az esélyeid.
Hidd el, csak jószándékból mondom. Bár fiatalabb vagy mint én (múltkor írtad a korod), de a fórum alapján az jött le, hogy szereted a sebességet, a lóerőket. Ha ennyi idősen ráülsz egy nagy köbcentis erős motorra (250 -es is erős), gyakorlatilag rutin nélkül, sajnos hajlamos leszel azt hinni, te az utak királya vagy, és bevállalni a rizikós szituációkat is. Ne tedd! Vagy az egész motorozásra aludj még párat, fentebb is írták, hogy ahhoz alátat kell. Nem megmondóemberként írom, csak barátilag, hisz ebből a csekély fórumos kommunikációból azt veszem le, téged könnyen elragadna a hév egy nagymotorral alattad. És annak sosincs jó vége... :)
Peace!

(#38700) roberto211 válasza máyköl (#38699) üzenetére


roberto211
őstag

Tartosabb ideig nem,1-2 hónapja kaptam a mi lenne ha motoroznek gondolat utan:)

Nem ulnek minden nap mocira csak egy heten parszor meg ha kozelbe kell menni akkor nem ülnék autoba.

Asszony kivan borulva meg anyam is h most vagyok megőrűlve gyerek elott de ez egy ilyen jatek :)

Szeretem a sebesseget szeretem a le-t de nyilvan egy 1.2es c corsanal ha valoban ez lesz kb olyan mintha azt mondanam egy tacskonak h tepd szet a pit bullt. Ezert gondoltam mocira avagy 4kereku mocira alias quad ra. Ha azt mondod h eros a 250es akkor kezdenek egy 125el.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.