Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) -v- válasza Tsebacsi (#39088) üzenetére


-v-
addikt

betartom vili mondását

Veszel egy bimmert? ;] :P

(#39102) zolynet válasza EQMontoya (#39096) üzenetére


zolynet
addikt

Jut eszembe aug 19-én lesz nyílt nap a Hungaroringen. ;)

Life is too short to stay stock!

(#39103) Declare válasza Qru (#39081) üzenetére


Declare
őstag

+rbalint88, Aggregátor
Akkor valszeg ezt a vezetestechnikai traininget lesem meg reszletesebben....csak az olyan nagyon sterilnek tünt nekem. Mesz a gyantas vizes cuccon, aztan egy ketö haaaaarom es kirantjak a kocsi segget....oke, tök jo, de en inkabb arra lennek kivancsi mit csinal nagyobb temponal aszfalton egy kanyarba, hol vannak a hatarok stb. Ezt azert en közuton nem probalgatom. Neha neha van bevallalosabb kanyar vagy hasonlo, ha olyan a körülmeny, de ott vagy picit megindul, vagy siman elfordul, de hogy mennyi volt meg benne, mennyire volt hataron, mi lett volna, ha meg +10km/h val megyek, hogy reagal az nincs meg.

Telen megint ugye mas a helyzet, ott lehet jatszani ha van ho, de az megint mas...olyan mint a mügyantas palya gondolom :)

Szoval ugy ertem, mint pl egy gokarozasnal. Elöször balfek modjara vegig gurul az ember, aztan kemenyebben tolja, aztan keresztbeall, aztan utanna lassan erzi, rajön, hogy mennyi van benne, mikor mozdul ugy, hogy ez mar hatar es hogy fog akkor viselkedni.

(#39091) zolynet :R ez allati lehet, de en csak ilyen amatör modon kepzelem a dolgot, ahogy fent is irtam. Versenyzesre inkabb maradok a gokartnal :D

(#39104) Tsebacsi válasza -v- (#39101) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már csak évszázadok kérdése :P :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39105) Qru válasza Declare (#39103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többféle tréning van, van olyan ahol pont a tempós haladást/koordinálást tanítják. Nyilván nem árt olyan autóval odamenni ami érdemi időn belül felgyorsul 150-160-as tempóra. Szóval pl egy ezres Swifttel nem erőltetném a dolgot.

Mikor voltam tréningen a 170 lovas verdám volt a leggyengébb. Sőt én voltam az egyetlen aki 200 ló alatti autóval odamerészkedett...

#nincsbennetarcsi

(#39106) EQMontoya válasza zolynet (#39102) üzenetére


EQMontoya
veterán

Júl. 31-én is.

Same rules apply!

(#39107) zolynet válasza EQMontoya (#39106) üzenetére


zolynet
addikt

Nem vagyok itthon, de mennék.
Aug 19-e viszont 100%. :K

Life is too short to stay stock!

(#39108) -v- válasza Qru (#39105) üzenetére


-v-
addikt

Voltál ezen? Szar?

(#39109) Peter.70 válasza Qru (#39105) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor én 100 pacival ne merészkedjek oda gondolom ;]

(#39110) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Új Cayman, szép, jól néz ki, a hangja is jó állítólag, de könyörgöm, mi kerül ezen 20 misibe?

Azért a 370Z több lovat ad alig több, mint fele ennyi lóvéért, és még 6 hengeres is.

Same rules apply!

(#39111) Declare válasza Qru (#39105) üzenetére


Declare
őstag

na ez nagyon állat! :C köszi, valami ilyesmire gondoltam :) hál. égnek azert nem ezres swifttel nyomulok :D , amiatt meg nekem aztan semmilyen rossz erzesem nincs, ha 200+loerös kocsik között kell helytallni :) 1.4 es poloval is bele mehetsz olyan helyzetbe, ahol jol jön es kell ez a tudas. Nem verseny ez, hanem tanulas/tapasztalat szerzes :)

nekem a gtc ben ugyan az a futomü van, mint a 200+ lovas verzioban is, ez is erdekel :)

(#39109) Peter.70 ha van abs ed mehetsz...ennyi a kitetel ;)

(#39110) EQMontoya uhh, ez baba :C na ezzel kellene menni a trainingre :D . Hasznaltan 4-5 ev mulva majd emberi arba kerül :D

[ Szerkesztve ]

(#39112) Qru válasza -v- (#39108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nem ilyen nagy tempóson voltam. De ezeket 200 ló alatt nem is javasolják. Célegyenesben van a cucc az elejéről rajtolva kell elérned a 160-at, tesztpálya szakasz és a célegyenes végéig meg is kell állnod... Ami nem megy ha nem érd el elég hamar a kívánt tempót.

mod:

Peter.70: Hát azzal ne, de a lassú tempós sokat ér, azt érdemes lenyomni. Ha egy balesetet elkerülsz vagy egy eléd lépő kisgyereket már visszahozta az árát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#39113) -v- válasza EQMontoya (#39110) üzenetére


-v-
addikt

Nem mintha vezettem volna ilyeneket :D de ha picit utánaolvasol, nagyon durván nem egy kategória ez a 370Z-vel .. a lovak száma meg.. te hangoztattad legutóbb is, mennyire nem az számít (tényleg nem), most hirtelen selling point lett? :D

(#39114) EQMontoya válasza -v- (#39113) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván nem a sok lótól lesz valami jó, de teljesítményben kb. egy liga, és a 370Z-ről is tudjuk alapvetően, hogy elég jó.
Még azt is el tudom képzelni, hogy valamivel többet ad a Porke élményben, de az ár valahogy nagyon irreálisnak tűnik.

Same rules apply!

(#39115) Richard! válasza EQMontoya (#39110) üzenetére


Richard!
addikt

Szép,szép, de a hangja az olyan, mint egy ezeröcsi zsigának :F :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#39116) brumi1024 válasza EQMontoya (#39110) üzenetére


brumi1024
veterán

De az egy Nissan, ez meg egy Porsche. Amíg egy korrektül felszerelt (nem is feltétlen 3 literes) A6-ost kapsz ennyiért, de a TTs-t sem nehéz eddig felextrázni, addig egy Porsche nem lesz ennél olcsóbb. Lehet, hogy csak hozzá vagyok szokva a német árakhoz, de én pont azon lepődtem meg, hogy csak ennyinél indul.

Mondok mást: egy M2 is ennyinél indul, ahelyett meg inkább választanám ezt.

[ Szerkesztve ]

(#39117) SzlobiG válasza Declare (#39111) üzenetére


SzlobiG
félisten

Abba azért ne bízz hogy ez 4-5 év múlva emberi áron lesz, ez egy Porsche tartja az árát mivel nem egy nepauto.

(#39118) -v- válasza EQMontoya (#39114) üzenetére


-v-
addikt

Ennyi volt az mindig.

(#39119) Declare válasza SzlobiG (#39117) üzenetére


Declare
őstag

Mondjuk ez egy kultikus darab nyilvan, de pont ezert lesz több hasznaltan szerintem. Az emberi arat meg ugy ertem, hogy 20 rol indul, 4-5 ev alatt szerintem felet elbukja, 10 alatt meg lehet venni....mint egy jobban felszerelt Golfot ujonan :D

10-12 millio körül mar lehet panamrat is venni 5-6 evesen.

Azert ez egy komoly szint már, ha valaki egy porscheba tud belehuppanni :D lattam az uj panamerat is, de ez a 911 is most nyilvan azt az arculatot követi...nagyon baba...de a macan is tetszik :) ezekre már rá lehet sütni, hogy prémium :K

[ Szerkesztve ]

(#39120) EQMontoya válasza -v- (#39118) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért döbbenet, hogy vámmal együtt felére jön ki egy Mustang vagy 370Z. Kint milyen arányok lehetnek, 40% körül?

Same rules apply!

(#39121) Peter.70 válasza EQMontoya (#39120) üzenetére


Peter.70
őstag

A baj, hogy ha tengeren túli árakat nézünk, bármilyen nagy értékű autó kb 20-30-40 %-al olcsóbb mint itthon. Ami megdobja az itthoni árakat, az a magas ÁFA, reg adó, vám

(#39122) Ironizer válasza z123456789 (#39075) üzenetére


Ironizer
tag

Ja, hogy ilyen szempontból kérdezted, benéztem. :) Sejtettem, mert ott volt a smiley a végén, csak nem tudtam, hogy pontosan miért. :D
"hegyi emberek nyugodtabbak" :D
1 hét-ből nem akarok amúgy messzemenő következtetéseket levonni, de nekem tényleg ez volt a tapasztalatom, hogy nem akarják egymást annyira letolni, mint itthon.

(#39080) zoo8800: Jaja, első, gondolom ez lejött a leírásból. :D Biztos megyek majd még vissza.

(#39123) -v- válasza EQMontoya (#39120) üzenetére


-v-
addikt

Nemtom nekem a 14 eves szakadt bimmer is draga :DDD

(#39124) brumi1024 válasza Peter.70 (#39121) üzenetére


brumi1024
veterán

Kivéve az európai autók. Mert azok drágábbak. Egy 1.8 TSI Passat pont annyiba kerül, mint egy 5.2-es Mustang. Mondjuk ott a Mustang egy kifejezett jó ár/hengerűrtartalom arányú autó.

[ Szerkesztve ]

(#39125) Qru válasza brumi1024 (#39124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát ha az USA-ban élnék tuti nem csalódízellel járnék mint most. :K

mod:

To all: Egyirányúsítják Budapesten a pesti alsó rakpart északi szakaszát szerdán. Csak jövő tavasszal áll vissza az eredeti forgalmi rend.

#közszolgálati

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#39126) Qtya123 válasza Qru (#38997) üzenetére


Qtya123
őstag

Én meg az országban az alföldi kozlekedestol nem láttam rosszabbat. Egyenes utakon települések között 60-70 közötti tempó...

(#39127) Peter.70 válasza brumi1024 (#39124) üzenetére


Peter.70
őstag

Nagy értékűn a 20-30 misi árúakat meg e fölöttieket értem :)

(#39125) Qru : Minimum egy Ford mustangal :D vagy egy NSX Acurával :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39128) Qru válasza Qtya123 (#39126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem para, mert ott tudsz előzni (települések között) faluban/városban engem jobban felqr. És persze én vagyok a huligán ha megelőzöm 55-el mert ő csak 35,5-el gurul a főutcán. :(

mod:

Peter.70: Áá, akkor Lega 3.6R-el járnék. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#39129) Peter.70 válasza Qru (#39128) üzenetére


Peter.70
őstag

Még fel is gyorsít 50-re

(#39130) EQMontoya válasza Qru (#39128) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1.

Mai story: reggel jövök be dolgozni, Rácz László utcán tartok a Hengermalom felé, a suli mellett / koli előtt az út jobb szélén álló robogóról leszáll egy csaj, majd lép egy nagyot befelé az úttest közepe felé. Duda, elhúztam balra, amennyire tudtam, de tényleg a szentléleknek köszönhette, hogy nem koppant a csípőjén a tükör.

Gondolom, nem is hallotta, hogy jövök, mint ahogy a topiklakók sem hallották a talin az IS-en, hogy jár. :D

Erre mi történik? Nem bocs, vagy ijedtség és odébbugrik, vagy valami, hanem a srác még visszadudált a robogóról, a csaj meg értetlenkedve mutogat... Miaf@sz?! Örülnél, hogy nincs bajod és kussolj.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#39131) Qru válasza EQMontoya (#39130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell rá egy nyitott rendszer... ;) Vétek amúgy is azt a szép sor6 hangot elrejteni.

#nincsbennetarcsi

(#39132) EQMontoya válasza Qru (#39131) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fordulaton azért van hangja, de alapjáraton nagyon csöndben van.

Same rules apply!

(#39133) molnarpeter válasza Qtya123 (#39126) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikor Kecskeméttől délre jártam, akkor ez inkább 100 feletti sebességnek tűnt a forgalomban részt vevők nagy részétől :DDD Mintha autópálya után mindenkinek megmaradt volna a tempó gyakorlatilag. Az út viszont embertelen nyomvályús volt, és csak a felső réteget marták fel, hogy kicsit egyenletesebb legyen a felület.

[ Szerkesztve ]

(#39134) zolynet válasza Qru (#39131) üzenetére


zolynet
addikt

+1 :K

Life is too short to stay stock!

(#39135) Qru válasza EQMontoya (#39132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi is halk alapjáraton, hallottad múltkor sztem. Fűnyíró is... arra volt már, hogy ráindítottam.

Bezzeg Kormi... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#39136) Qtya123 válasza Qru (#39128) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor nekem nincs szerencsém, mert általában ilyenkor 5 percig jönnek szemből. Egyebkent ezzel a nagy tempóval esőben úgy rohannak az árokba, mintha jégen mennének. Alföldi munkatarsaim fele mar összetörte az autóját saját hibabol, míg mondjuk a pécsiek közül kb senki, pedig egy kicsit tobb a kanyar és ugyanannyit mennek.

[ Szerkesztve ]

(#39137) zoo8800 válasza Ironizer (#39122) üzenetére


zoo8800
veterán

Én már voltam pár körön, az utóbbiról egy hete jöttünk haza, de már megvan a terv a következőre... valahogy visszahúz a táj :D
A hűtéssel szerintem kezdj valamit, mert nagyon nem oké, hogy felforr a víz.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#39138) lenko válasza Declare (#39119) üzenetére


lenko
aktív tag

[Jaguar F type R AWD vs Porsche 911 Turbo S - which is fastest? | evo DRAG BATTLE ]

Azért is a JAG kéne. :) Hang miatt is, és én még közúton egyet sem láttam, kivéve mikor elhozták a céghez E rendszámmal mikor megjelent itt is.
911-ből többet is láttam már.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#39139) Qtya123 válasza molnarpeter (#39133) üzenetére


Qtya123
őstag

Tegnap mentünk arra 10 percig egy A8 mögött, 58al gps szerint.
:)

(#39140) barnam_ válasza Qru (#39125) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egyirányúsítják Budapesten a pesti alsó rakpart északi szakaszát szerdán. Csak jövő tavasszal áll vissza az eredeti forgalmi rend.

Fasza... minden nap észak pestről megyek dél budára, visszafelé pont ott szoktam menni.
Kíváncsi vagyok mekkora giga dugó lesz visszafelé. :U

A Margit híd és a rakpart északi vége között az északi irányú forgalmat a Jászai Mari téren keresztül az Újpesti rakpart-Bessenyei utca-Kárpát utca-Révész utca útvonalra terelik

(#39141) brumi1024 válasza lenko (#39138) üzenetére


brumi1024
veterán

Hang alapján nekem is, de megnézném előtte élőben. Az XE nagyon nagy csalódás volt minőség tekintetében.

(#39142) Declare válasza lenko (#39138) üzenetére


Declare
őstag

De jo kis video :K nekem a porke :D amugy is nemet auto parti vagyok es a porsche azert az egy ikon, az egy porsche :)) az uj 911 meg megszebb :C

de szep a jaguar is :)

(#39143) Qru válasza Qtya123 (#39136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rongyolok vízen is de nekem ott a 4wd meg a V mintás (eső)gumi...

Aggregátor: Egy napi hideg élelem legyen nálad. :D

#nincsbennetarcsi

(#39144) Elektrosokk válasza EQMontoya (#39130) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én kiszálltam volna egy gyors csoportos altatásra... :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#39145) EQMontoya válasza Elektrosokk (#39144) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is gondolkodtam rajta, de be akartam érni emberi időben dolgozni.

Same rules apply!

(#39146) lenko válasza brumi1024 (#39141) üzenetére


lenko
aktív tag

[2016 Jaguar F-Type R AWD ]

Bővebb video F-type ról.(Nyernék a lotton első dolgom lenne ilyet venni gyöngyházfehérben) :)
Az XE-t nem láttam élőbe csak nálunk a műszerfalat, belépő kategória, de azért jobb mint egy Passat.(hajszállal)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#39147) Qtya123 válasza Qru (#39143) üzenetére


Qtya123
őstag

Ja itt most a nagy sebességet az 50-60-as tempora értettem, csak elfelejtettem idézőjelbe tenni. :)

(#39148) Qru válasza Qtya123 (#39147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, én meg komolyan vettem. :D

#nincsbennetarcsi

(#39149) -v- válasza EQMontoya (#39132) üzenetére


-v-
addikt

Nincs tartalek, azert ;]

#39135 Qru: mondom ;)

[ Szerkesztve ]

(#39150) EQMontoya válasza -v- (#39149) üzenetére


EQMontoya
veterán

Már definiáltam Neked a tartalékot egyszer valamelyik topikban, keressem meg ismét? :D

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.