Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) diablo1984 válasza Qru (#38299) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, ezt én is mondtam nekik, mikor telón beszéltem velük, hogy ha vaj lenne a fülem mögött is pont ezt mondanám a helyükben. de 5 liter olaj postázását nem nyeltem be, 6e ft volt az olaj, 10w40es elf turbodiesel a laguna gyári olaja....

(#38302) Qru válasza diablo1984 (#38301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne rendelj tőlük többet. :( Nem túl bizalomgerjesztő banda.

#nincsbennetarcsi

(#38303) Teszla_ válasza EQMontoya (#38300) üzenetére


Teszla_
senior tag

Az idő is szorított, mert ott állt az autó a szerelőnél (trélerrel kellett bevinni, mert befogott a bal első fék), nem tudtam volna időben beszerezni, drága is volt, na meg mióta meg van az autó, nem pályáztam vele, így fölösleges lett volna dupla áron a gyorsabban kopó betét. Sokat olvastam a miata fórumot erről és ott is inkább azt írták, hogy az EBC betétek akkor érik meg, ha pályázik az ember.

(#38304) diablo1984 válasza Qru (#38302) üzenetére


diablo1984
veterán

alkatrészek meg minden megjött pontosan, csak ez az egy bajom volt velük, kissé fosok is beletölteni a kocsiba az olajat(friss motor, friss turbó), bár éves szinten mostanság 4-6000km-t futok, egy évet csak kibírhat talán....

(#38305) Qru válasza diablo1984 (#38304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lesz gáz töltsd bele simán. :K

mod:

Teszla: Magyarul jól lehúztak. :( Most cserélik a féket a kocsimon nekem is. 12k a munkadíj és nem egy sufnituning műhelyben csinálják.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38306) Teszla_ válasza Qru (#38305) üzenetére


Teszla_
senior tag

Miért húztak le? :) vagy nem nekem akartad írni?

(#38307) kaszaking válasza Qru (#38291) üzenetére


kaszaking
tag

Én Mannol olajat rendeltem de zárjegy nem volt rajta csak a kupakon belül az alu fólia hogy ne folyjon ki az olaj. Akkor lehet, hogy hamis olajat kaptam? Nem is gyanakodtam hogy hamis lenne mert tecsó meg madaras tecsó is tele van ilyen olajjal hogy zárjegy nincs rajta

(#38308) focvis


focvis
veterán

Mi ez az olajzárjegy? Becsszó nem hallottam róla.
A Porsche Budánál 11 ezer Ft / liter (OMG!) áron forgalmazott olajon se volt. Nem fizettem érte, ajándék volt (az ajándék pálinkára kell zárjegy). Tuti helyen vásárolt 1 és 4 literes olajokon se volt.

(#38309) Teszla_


Teszla_
senior tag

Én az olajcentrum.hu oldalról rendeltem legutóbb Motul 8100 X-Cess olajat, nem volt semmi gond vele.

(#38310) Evil Snowman válasza Teszla_ (#38309) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Eneos 5W30 Szakál Metál-tól, szintén semmi gond. :K

(#38311) diablo1984 válasza kaszaking (#38307) üzenetére


diablo1984
veterán

mannolon még én sem láttam zárjegyet, viszont elf-en, totalon van hologrammos zárjegy(igaz a tescoban és auchanban is a polcon lévők közül sokon nincs ott sem)

(#38312) Qru válasza Teszla_ (#38306) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bocs, az nem neked ment. EQ-nak akartam, hogy a 30k-s fékcserére az nettó lehúzás.

kaszaking + focvis: Nem minden olajon van, csak azok a gyártók használják akiket fokozottan érint a hamisítási hullám (pl Total) de pl a Castrol hologrammos matricát használ zárjegy helyett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38313) bandus válasza EQMontoya (#38300) üzenetére


bandus
veterán

lent maradt a kocsiban a számla. 64k volt a vége amiből 13k volt a munkadíj. szóval 50k a két tárcsa és a betétek. nem volt időm utánanézni, de nekem reálisnak tűnik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38314) Qru válasza bandus (#38313) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az reális, nálam is 12k lesz a munkadíj (első 2 tárcsa és 2 pár betét cseréje + új fékolaj). Jövő héten kész lesz, csak gyári cuccot kértem azt meg meg kell rendelni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38315) bandus válasza Qru (#38314) üzenetére


bandus
veterán

oh shit. fékolajat is cseréltethettem volna, mert az fogalmam sincs volt-e valaha. na majd a következő olajcserénél.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38316) Qru válasza bandus (#38315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Enyémben már 6 éves a fékolaj azért az már cserés. Abból is gyári lesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#38317) diablo1984 válasza Qru (#38316) üzenetére


diablo1984
veterán

az enyémbe most hogy lecseréltem, nem tudom mikori volt, de mint a használt napraforgó olaj, olyan volt a színe és zavaros, nem átlátszó. kapott friss olajat, még a fék is hatékonyabban fog! :K

(#38318) EQMontoya válasza Qru (#38316) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most cseréltettem én is, Motul ment bele, a tapasztalatok alapján bírja a pályázást.

Same rules apply!

(#38319) tomcsi23 válasza bandus (#38313) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó az, nyilván beesve az alkatrész árakon nem nagyon tudtál variálni. Ennyiért adták.

EQ, melyik motul, a racsingos? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38320) Qru válasza diablo1984 (#38317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze a hőtűrése is jobb meg nem olyan sűrű a friss olaj így gyorsabb átfolyást garantál az ABS rendszer szelepein keresztül. Vagyis csökken a fék "reakció ideje".

EQMontoya: Nekem is az lesz, mert a Motul a gyári olaj. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38321) bandus válasza tomcsi23 (#38319) üzenetére


bandus
veterán

szerintem is, mindenkinek köszi a segítséget :K

akkor most jöjjön egy biztosítós kérdés :D

kaptam a szokásos levelet a k&h-tól, amin július közepe a befizetési határidő. de a korábban megküldött papírok szerint meg szeptemberig van biztosításom. ez hogy lehetséges? :F vissza kell nézzem a tranzakciókat hány negyedévet is fizettem be eddig.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38322) tboy93 válasza Qru (#38316) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es elvileg 2 evente kene ezt is cserelni.

(#38323) molnarpeter válasza Qru (#38320) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk Re-cord DOT 4 ment bele, mondjuk Hungaroringen volt már egyszer a kis SDI ;] NFM veetéstechnikai tréningen.

bandus: Örülök, ha segíthettem :) Majd hosszabb távú tapasztalatot írj valamikor, a beépítés milyensége okán érdekelne (nem lüktet a fék, nem esett le a kerék, stb :D ).

(#38324) Qru válasza bandus (#38321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez egy trükk a biztosító részéről! Az már a következő negyedéves csekk, amit ha befizetsz azonnal hosszabbodik 1 évvel a biztid.

Az évforduló napja előtt legkésőbb 30 nappal mondd fel szépen és kössd újra a legolcsóbbhoz a neten (netrisk, biztosítas.hu)

mod:

molnarpeter: SDI-vel vezetéstechnikai tréningen? :DDD De legalább biztos nem 13,5-volt a fogyid mint nekem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38325) diablo1984 válasza tboy93 (#38322) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, de csak ősz óta van meg a verda és eddig a fékrendszert nem kellett megbontanom(fékolajat már ősszel megvettem) és most úgyis kellett a féket is megbontani, így megoldottam a dolgot, rá is fért, ki tudja mikori volt az a dzsuva benne, de a fék eredeti állapotából ítélve lehet 10 éves is lehetett(2012-ben jött be osztrákból a kocsi, itthon biztos senki nem nyúlt előttem a fékhez....)

(#38326) bandus: megelőlegezi a biztosító, de ha nem fizeted be időben és balesetezel, akkor fedezetlen maradsz!

[ Szerkesztve ]

(#38326) bandus válasza Qru (#38324) üzenetére


bandus
veterán

utána jártam közben. szóval ugye januárban kötöttem a biztosítást és fizettem az első negyedévet, aztán áprilisban a következőt, aztán most esedékes júliusban, mai rendben is van. de akkor hogyan lehet érvényes biztosításom még szeptemberig? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38327) Qru válasza bandus (#38326) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van 30+30 nap türelmi idő KGFB esetében (casco esetében ez csak 30 nap) és azt is beleszámolja a bizti.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38328) MunezXBK válasza Qru (#38314) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oszt fékre minek költeni? :D

(#38329) Qru válasza MunezXBK (#38328) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát ez az. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#38330) Tsebacsi válasza MunezXBK (#38328) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jogos, hol van Vili hogy bólogasson!? :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#38331) stickermajom


stickermajom
addikt

Skyfol élettartam garanciát regisztrált már valaki? Hol az átverés? :D

(#38332) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Na, megjött a válasz a két autópályás "bliccelésről"

Természetesen dobták az ügyet :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#38333) SzlobiG válasza HoaryFox (#38332) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez várható volt adásvételivel igazoltad. :)

(#38334) molnarpeter válasza Qru (#38324) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kétszer is voltam, 13,5-nek mondjuk a fele lehetett max, de csak mert sokat ketyegett alapjáraton :D Fiatalabbik csoportban voltam a 'ringen, és mivel az előző alkalommal (drivingcamp) ESP-vel mentem, a tanpályán már kivettem a biztosítékot. A lejtő-hajtű-emelkedő részem az "asszonyt viszed szülni" feladatban asszem nekem nyikkant csak a gumi, lehet azért sietni 68 lóval is :DDD Volt a csoportban egy kocsi, ami ledobta az egyik vízcsövét, Trabi is akadt (természetesen nála volt szerszám), ültetett Golf mk2 (1.6 szívó D), Corolla E12... Motorerőt tekintve kb közepes volt az SDI a társaságban :)

(#38335) rbalint88


rbalint88
addikt

Tudtok olyan klímást, aki megbízható és rendelkezik némi szociális érzékkel? Egy állatmenhely autóján ledöglött a klíma és nagyon verihepi lennék, ha sikerülne egy költséghatékony megoldást találni számukra. Cserébe reklámot és várhatóan néhány ügyfelet tudunk felajánlani...

(#38336) Kornel


Kornel
veterán

(#38337) SzlobiG válasza Kornel (#38336) üzenetére


SzlobiG
félisten

"Bűnbánó készlet " :DD

(#38338) Kornel válasza SzlobiG (#38337) üzenetére


Kornel
veterán

Ilyen olcsó skoda alkatrészárak mellett ránéztem az erősebb skodakra.
1.8 TSI superb tetszetős.

És mégse passat meg a6 😂
Haverom most vett egy 2008-as 3.0 tdi a6-ot, azt mondta az 1.9 tdi után óvatosan kell vele bánni 😂

Montoya: miért? Egy sima vezérlés csere. Ennyiért ez nem rossz, egy fordhoz 60k a gyári szett, és csak szíj...

Mod: mondjuk egy ekkora kaszniba már az 1.8 tsi se olyan vitéz 😞

[ Szerkesztve ]

(#38339) EQMontoya válasza Kornel (#38338) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én mondjuk sokkal jobban értékelném, ha ilyenek miatt nem kéne megbontani a motort. :)

Same rules apply!

(#38340) MunezXBK válasza Kornel (#38338) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1.9TDI után nem csoda, egyik se virgonc.

(#38341) Kornel válasza MunezXBK (#38340) üzenetére


Kornel
veterán

Majd megnézem közelebbről is, eddig csak ránézni sikerült.

Mod: egy ilyen nem tűnik rossznak. 😉

[ Szerkesztve ]

(#38342) SzlobiG válasza Kornel (#38341) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez az 1.8 tsi milyen? Itt nincsenek azok gondok mint a linkelt 1.4 esetén? Mondjuk annyira nem virgonc ez se 180-200 lóval már harapna.

(#38343) MunezXBK válasza Kornel (#38341) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mágustól kérdezz, ő képben van ezekkel.

(#38344) Kornel válasza SzlobiG (#38342) üzenetére


Kornel
veterán

Azert itt már könnyebb a kaszni, mint a superb-nel.
Fogalmam sincs milyen, majd a VAG guruk Mágusok 😉 megmondják 😂
Gondolom több is kijön belőle, mint 160 ps, ha van rá bejáratott megoldás,mint a VAG dízeleknel.

Munez ja, rá celoztam ebben a kommentben 😂

TaaT: ha már szívás, akkor legyen nagy, nem? 😂

[ Szerkesztve ]

(#38345) TaaT válasza SzlobiG (#38342) üzenetére


TaaT
veterán

"Ez az 1.8 tsi milyen?"

TSI? Az csak rossz lehet, nem olvasol becsületesneppert?

;]

Give them hell Ukraine!

(#38346) SzlobiG válasza TaaT (#38345) üzenetére


SzlobiG
félisten

Arról közel se lehet ennyit olvasni mint az 1.2/1.4-es motorokról az meg tudjuk milyenek. ;]

(#38347) focvis válasza TaaT (#38345) üzenetére


focvis
veterán

Nagyobb lelki nyugalommal vennék Gen.2 1.4 TSI-t, mint Gen.2 1.8 TSI-t. Sokkal elterjedtebb és annyival nem lassabb. A kritikus alkatrész végre hivatalosan is megfizethető lett hozzá.

(Meg mert mindenhez IS értek. ;] )

Amit Kornél linkelt, azt tudja a manuális Octi szedán 1.4 TSI, 122 LE. BTW asszem az a meghalós DSG, 7 seb. száraz kuplung.

[ Szerkesztve ]

(#38348) MunezXBK válasza focvis (#38347) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az nem a 6 gangos?

(#38349) Kornel válasza focvis (#38347) üzenetére


Kornel
veterán

1.4 tsi 122 pacival hol tudna ezt? :Y

(#38350) gzbotii


gzbotii
veterán

Amúgy meg, azt hogy csináljak sokan, hogy kinyitod a csomagtartót es üres teljesen? Nekem a felet elfoglalja az olyan "kacat" mind elsősegély lada, két háromszög, porolto, szivargyujtos kompresszor, 1L desztillált víz, csere egok-biztosítékok, ablakmosó folyadék, board ápoló. Más alap dolgokat sem rak be? Max emelő, kerekkulcs, porolto, egészségügyi lada rejtheto el a csomi oldalzsebében..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.