Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) GeorgeBerger válasza Viewsonic (#3547) üzenetére


GeorgeBerger
tag

azt nem tudom elképzelni, hogy egy 300le-s subaruval legyorsulsz egy 430-ast, mármint ha nem töketlen a 430-as pilótája. :D

(#3552) Viewsonic válasza GeorgeBerger (#3551) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

figyu haverom 6000res fordulat felett indult és a Subaru gyarilag 4,8 sec et megy 0-100ra
az f430 rajtprogrammal megy 4,1et de nem nyomta be 150nel lattuk h közeledik mint állat de ott meg mar satuzni kellett mert jött a kvöetkező piros lampa

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#3553) Scream007 válasza GeorgeBerger (#3551) üzenetére


Scream007
őstag

simán.
jobb keze máshol volt nem a váltógombon így 100nál leszabálzott az 1es ;) :DDD :D

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#3554) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

még vmi az m6 os Bmw félelmeteset húz minden sebességbe nagyon durva verda hangja meg büntet kivülről nyomasztó :DDD padló egyesből 2est valtod kitör a segge balra majd jobbra eleg feelinges na intezem a videokat !

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#3555) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha már presztizs értékről beszéltetek, esetleg egy 1000 lovas civic????
Asszem ő az: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3556) GeorgeBerger válasza Viewsonic (#3552) üzenetére


GeorgeBerger
tag

az más.:)
lehet, hogy hatodikban cirkált 180-al.. így könnyű lenyomni négyesből indulva.:)

[Szerkesztve]

(#3557) GeorgeBerger válasza mycso (#3555) üzenetére


GeorgeBerger
tag

presztizs? civic?

(#3558) Scream007 válasza GeorgeBerger (#3556) üzenetére


Scream007
őstag

4esből indulva lefullad az impreza szerintem, de mind1, a ferrari meg ha már 180nal menne a városban tuti nem lenne 6.ban mert ideje sem lenen oda feltenni.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#3559) GeorgeBerger válasza Scream007 (#3558) üzenetére


GeorgeBerger
tag

kicsit félreértelmeztem a dolgokat, pardon

Azt hittem 150-el mentek, és feltűnt a tükörben ezerhússzal a Ferrari, erre visszaváltott kettőt, és otthagyta. De nem. A lámpától-lámpáig történő farokhosszabbítás során történt ez így.

[Szerkesztve]

(#3560) szatocs válasza mycso (#3555) üzenetére


szatocs
őstag

Ők ezt nem érthetik:))

=== Szatocs ===

(#3561) trassher


trassher
addikt

Látom van itt pár beteg ember :U Mit akartok ti még tuningolni egy enzon? Ha lenne egy olyan kocsim eladnám a vérbe minek az nekem alapon. MO-n nem lehet kiautózni max autópályán ott is tilosban és kicsit hamar megtalálnának mivel nem sok enzo furikázhat az országban. Az árából vennék egy integre type-r aztán azt felhergelném kb 540 lóra. A maradék sok-sok pénzből vennék még egy billenős zil-t is. :DDD Nagy álmom hogy beálljak vele a piroshoz hátul tele sóderrel aztán beszólnék valamit a melettem állónak és utána ráborítanám az öszes. :C

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#3562) GeorgeBerger válasza trassher (#3561) üzenetére


GeorgeBerger
tag

:D

Én a Hamann-hoz mennék az Enzo-val. Álmodjanak bele még 300 lóerőt, úgy, hogy kívülről semmi ne látsszon.


[Szerkesztve]

(#3563) trassher válasza GeorgeBerger (#3562) üzenetére


trassher
addikt

Ok. Nem láccana semmi csak olyan hangja lenne hogy azt már nem emberi. Benéznének a mocitető alá aztán ott virítana 4-5 baszott nagy direkt-szűrő meg egy biturbó rendszer. Plusz még van olyan okosság is ami olyan mit a nitró csak mégse. Egy palack tele oxigénnel és ezt még pluszba nyomják a motorba hűtve a beáramlő levegőt így növelve az égés hatásfokát. Ilyet egy japó verdában láttam.

Redmi Note 7

(#3564) GeorgeBerger válasza trassher (#3563) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Én marhaságnak tartok minden olyan tuningot, aminél valamit befecskendeznek az üzemanyag-benzin keverék mellé. Macerás.
Az a hatliteres, feltöltve jó eséllyel teljesíthet 1000 lóerő fölött. Mechanikus feltöltővel, turbólyuk nélkül!
Olyan turbó, ami 300-400 lóerő pluszt ad működés közben, irtózatos turbólyukkal rendelkezhet. Még a kommersz 280 lovas japán turbós gépeknél is jókora turbólyuk van.
Kompresszornál ez nincs.

(#3565) szatocs válasza trassher (#3561) üzenetére


szatocs
őstag

Nagyon egyetértek, annyi különbséggel, hogy a zil helyett egy accordot vennék, és azt is felnyomatnám egy kicsit. :)

=== Szatocs ===

(#3566) trassher válasza szatocs (#3565) üzenetére


trassher
addikt

Linkelet egy accord képet. A hétvégén csináltam.
[link]
[link]
Csak sajna karbon matrica.

Redmi Note 7

(#3567) GeorgeBerger válasza trassher (#3566) üzenetére


GeorgeBerger
tag

szép a gumin az ütésnyom.
peres gumi rulez.

(#3568) szatocs válasza trassher (#3566) üzenetére


szatocs
őstag

A felni az valami borzalom, de sztem a motorháztetőt sem cserélném ki.

=== Szatocs ===

(#3569) Ragnar_ válasza trassher (#3528) üzenetére


Ragnar_
addikt

Bocsi , hogy itt az űberautó topicba ilyeneket belekérdezgetek , de a motorkopásra nincs káros hatása a sportlégszűrőnek ? Új autóba lenne , szóval parázok egy kicsit.

Amúgy a hyperviper alvázát/kaszniját miből gyárthatják , hogy az 1500 Nm , meg az1000 ló nem csavarja föl ?

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3570) szatocs válasza Ragnar_ (#3569) üzenetére


szatocs
őstag

Egyenes ágon húzza akkor maga után a garanciavesztést is.

=== Szatocs ===

(#3571) pweisz válasza GeorgeBerger (#3567) üzenetére


pweisz
senior tag

Hmm én a tulaj helyében ovatosan autoznák. Ha így kidurodik ott már lehet a szálak vannak megszakadva, kellemetlen lehet egy durrdefekt, főleg első keréken.

(#3572) szatocs válasza pweisz (#3571) üzenetére


szatocs
őstag

Ja, már elég csereérettnek tűnik.

=== Szatocs ===

(#3573) trassher válasza Ragnar_ (#3569) üzenetére


trassher
addikt

Hát én még nem hallottam róla hogy bántaná a motort de a megnövekedett teljesítmény mindenképp jobban megviseli a motort. Amúhy ha veszel egyet semmi gondja nem lesz mert utcai kocsikhoz gyártják és a tervezők is gondolnak az ilyesmire. Sztem nyugodtan berakhatod, csak te jársz jobban.

Redmi Note 7

(#3574) GeorgeBerger válasza Ragnar_ (#3569) üzenetére


GeorgeBerger
tag

A sport légszűrőnek kisebb az ellenállása, vagyis könnyebben átmegy rajta a levegő (ez jó), de kevésbé is szűr (ez rossz).
Belekerülnek az olajba azok a pici piszkok, amik átmennek a szűrőn, ezek szépen lassan megeszik a motort.

(#3575) GeorgeBerger válasza trassher (#3573) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Megnövekedett teljesítmény? 1ló üveghangon?:)

(#3576) #16741888 válasza GeorgeBerger (#3551) üzenetére


#16741888
törölt tag

AWD miatt simán lehetséges, meglepő dolgokat tudnak művelni az Audik meg a Subaruk, hogy a 2legelterjedtebbet mondjam.

Hehe, itt mindanki Hondákra meg Ferrarikra van ráálva, én vennék egy 11éves zöldségszállítót.:DDD gyengébbeknek, Audi RS2.:DDD Sajnos ami volt most eladó, azt eladták:O, pedig 600. darab volt, és az eggyetlen fehér.:Y

[Szerkesztve]

(#3577) trassher válasza GeorgeBerger (#3575) üzenetére


trassher
addikt

4-5% csak egy direktszűrő után, legszarabb esetben is 120 LE kocsinál +6-7 LE.

Redmi Note 7

(#3578) trassher válasza #16741888 (#3576) üzenetére


trassher
addikt

Az rs 2est szeretem de nehéz jó áron jót találni.

Redmi Note 7

(#3579) pweisz válasza trassher (#3577) üzenetére


pweisz
senior tag

Ahogy olvasgattam legszarabb esetben gyengébb lessz a motor mint amilyen a rendes szürővel volt :) Állítólag ha nem kap rendesen levegőt a szürő pl egy motorháztetőn lévő nyilláson keresztül nem igazán használ a direkt szürő.

(#3580) szatocs válasza trassher (#3573) üzenetére


szatocs
őstag

Nem erősebb lesz tőle a motor, csak jobban kihasznált, a fojtást egy kicsit kiküszöböli. De egyes autóknál még ronthat is az erőviszonyokon, mert a gyártók megtervezik a légteret és a levegő útját, a direkt szűrőnél pedig jobb esetben megtaláljuk a megfelelő pozíciót, de több rá az esély, hogy nem. Azt hiszem, hogy a motor érdekében és a garancia (igaz visszacserélhető minden egyes szervíz alkalmával) érdekében jobb, ha nem használ ilyet. De ha nem foglalkozik az autóval, mert 2 év múlva úgyis eladja, akkor hajrá. Még jöhet is 1 LE akár.

=== Szatocs ===

(#3581) GeorgeBerger válasza trassher (#3577) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Ezt kitől hallottad?

(#3582) GeorgeBerger válasza szatocs (#3580) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Inkább a kinti levegő légszűrőbe vezetését érdemes megoldani.

(#3583) szatocs válasza GeorgeBerger (#3581) üzenetére


szatocs
őstag

Ja, mert odaírják a termékhez, de ez csak jó reklám.

=== Szatocs ===

(#3584) szatocs válasza GeorgeBerger (#3582) üzenetére


szatocs
őstag

Meg ha jó hatásfokot akarunk, akkor rendszeresen kell cserélni a légszűrőt, így nem lesz eldugulva, mindig jól megy és a fogyasztás is állandónak mondható, term. igénybevételtől függően.

=== Szatocs ===

(#3585) GeorgeBerger válasza szatocs (#3584) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Ez azt hiszem alap, hogy piszkos légszűrővel romlik a hatásfok..
Ha a légszűrő a motorház alatti meleg levegőt szívja, aminek kevesebb az oxigéntartalma a hidegnél, akkor szintén romlik a hatásfok.
Meg kell oldani a külső (torló-) levegő bevezetését: akár beömlővel, akár flexibilis csövekkel. Ahogy hidegebbet kap a légszűrő, valamivel többet ér az egész cirkusz, mint a direktszűrő+sportgyertya+sport gyújtókábel.

(#3586) trassher válasza GeorgeBerger (#3581) üzenetére


trassher
addikt

Nem hallottam, láttam. Egy passatba rakták bele ami a miénk volt és fateromat érdekelte mit is tud a cucc. Utána tesztpadon kimérték.

Redmi Note 7

(#3587) #16741888 válasza trassher (#3578) üzenetére


#16741888
törölt tag

Most volt egy eladó, egy öreg zöldséges használta, nem volt hajtva de le volt lakva kívülről, belülről nem annyira, csak alaposan ki kellett volna pucolni.
3giriga volt, 1et minimum rá kellett volna költeni,+ hogy nagyon szép legyen még 1et, de akkor 5ből egy igazán durva, gép lehetett volna, a kezeim között, sajnos eladták.:( Márpedig kishazánkba abból a 6-7darabból ami van, nem hiszem hogy a közeljövőben eladó lesz 1 db is. Én tudok a zsolti, zöldjéről, Schuszi koporsójáról, egy ezüstről, meg egy kékről, és ennyi, jaa meg ez a fehér volt. Ezek közül nagyon sanszos hogy 1 sem lesz eladó. Mondjuk pénzem se lesz rá szóval teljesen mind1.:DDD

(#3588) szatocs válasza GeorgeBerger (#3585) üzenetére


szatocs
őstag

Na, hát így van, és nem is okoz semmi olyan hatást, aminek következtében bármi is jobban károsodna, mint a gyári autónál.

=== Szatocs ===

(#3589) GeorgeBerger válasza szatocs (#3588) üzenetére


GeorgeBerger
tag

a direktszűrő jobban átengedi a szutykot!!

mit gondolsz, mitől jobb a hatása? attól, hogy könnyebben áramlik át rajta a levegő, kisebb ellenállással.
melyik szűrőn megy át gyorsabban a víz? azon, amelyiken két nagy lyuk van, vagy amelyiken rengeteg kicsi?

(#3590) #16741888 válasza szatocs (#3580) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen, ez így van, igazából, sak nagyteljesítményű autóknál éri meg, de ott is csak úgy ha biztosítva van a megfelelő levegőmennyiség pl.
[link]
Belülről lefotózva látható lenne hogy a baszottnagy direktszűrő a lámpa helyére van kivezetve, asszem itt megfelelő a levegőáramlás.:DDD

[Szerkesztve]

(#3591) GeorgeBerger válasza #16741888 (#3590) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Erről beszélek.
A motortér belsejében fölösleges a direktszűrő. Csak odavezetett levegővel ér valamit.

(#3592) szatocs válasza GeorgeBerger (#3589) üzenetére


szatocs
őstag

Most nekem magyarázod, én tudom meg értem...

=== Szatocs ===

(#3593) GeorgeBerger válasza szatocs (#3592) üzenetére


GeorgeBerger
tag

trassher kollégának.

(#3594) szatocs válasza GeorgeBerger (#3593) üzenetére


szatocs
őstag

Látom:)

=== Szatocs ===

(#3595) trassher válasza GeorgeBerger (#3591) üzenetére


trassher
addikt

Ezzel egyetértek de akko mitól lett erősebb a kocsi a mérés szerint? Az nem lehet pl hogy valami elbasztak a mérésnél?

Redmi Note 7

(#3596) #16741888 válasza trassher (#3586) üzenetére


#16741888
törölt tag

Láttam én olyan gyári Polot, is ami erősebb volt mint papíron, pedig full széria volt, szóval nem feltétlen a direktszűrő miatt van ez.

(#3597) Ripley válasza #16741888 (#3596) üzenetére


Ripley
tag

Polo, 1.4 60le? Szvsz többet ad le a motor, csak Németék már régóta LE után adóznak :).

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3598) Scream007 válasza Ripley (#3597) üzenetére


Scream007
őstag

1.4 60 ló egy szégyen :((( 80-90 környéke az elfogadható manapság.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#3599) qestion válasza Scream007 (#3598) üzenetére


qestion
aktív tag

90-100, ha manapságozni akarunk :P

a pálya

(#3600) Scream007 válasza qestion (#3599) üzenetére


Scream007
őstag

de kevés ilyen van :B

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.