Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) zack válasza Remekelek28 (#30691) üzenetére


zack
nagyúr

Nem biztos, hogy megvezettek. Ezt kell kideríteni. Lehet tök más gond van.
Vádaskodni alaptalanul nem fogok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30702) TaaT válasza AMD Power (#30697) üzenetére


TaaT
veterán

VW-nél néha beszállító.

Give them hell Ukraine!

(#30703) AMD Power válasza brumi1024 (#30698) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon jól hangzik! Köszönöm!! :R

(#30704) focvis válasza Remekelek28 (#30691) üzenetére


focvis
veterán

Waze + Traffi Hunter appok kötelezőek, nálam folyamatosan mennek, párhuzamosan ha elhagyom a várost.
Tessék jelenteni is, ha traffi van. :)

(#30705) Qtya123 válasza Tsebacsi (#30700) üzenetére


Qtya123
őstag

Anno mikor elkezdtek terjedni a Galaxy/Sharan stb... egyterűek, akkor egy ideig mindig ilyenek akartak lenyomni vagy gyorsítottak, mikor épp elkezdtem előzni őket. Egyrészt biztos megvadultak az apukák a dízelnyomatéktól, másrészt fájt nekik, hogy a szépúj autójukat épp egy Zsiguli akarja előzni. A probléma ott kezdődött számukra, hogy nem széria motor volt az autómban. :)

(#30706) lenko válasza brumi1024 (#30698) üzenetére


lenko
aktív tag

A Jaguar is.

Az embereknek fáj az igazság!

(#30707) LógaGéza válasza Remekelek28 (#30691) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért ennyire nem kell tőlük tartani... Beszélgettem kicsit rendőr keresztapámmal, aki nem útszéli rendőr - "kicsit" feljebb van. Ő mondta, hogy nem kell ezektől annyira tartani. Szoftveresen nincs megvéve a többi modul, vagyis csak sebességet mér, azt is max 100m távolságból (nincs az, hogy messziről látja, hogy gyorsan mész, és majd ha közel érsz akkor fényképez), azt is akkor csak, ha a Hold és a többi bolygó megfelelő pályán állnak, és döglött hangyák megfelelő számú lábát égeted mellettük, és marhábú beszélsz hablatyúl - röviden egyáltalán nem stabil még a rendszer, ő konkrétan azt mondta, hogy csodálkozna, ha ma elindulna teljesen a rendszer.
A sokszeműekről meg annyit, hogy a megmozdítós hiba még mindig megvan, ha 1 méterrel arrébb rakják, már akkor lefagy, és újra kell szinkronizálni. Menet közbeni mérés teljesen megszűnt, ugyanis képtelen rá a rendszer - a régieket, amik ezt is tudták, és tényleg jól működtek minden szempontból, azokat egytől egyig le kellett selejtezni...
Ergo nagyon szidta őket - bár azt mondta, hogy egy nagy bajuk van ezeknek: hogy ők kimaradtak belőle :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#30708) Declare válasza bandus (#30677) üzenetére


Declare
őstag

Egyröl beszelünk :) sajnos az igazmagyar ugy keres autot, hogy 100 ezer km az mar hatereset, 150 az mar nagyon sok, 200 nal többre meg ra sem keres. Tök mind1, hogy benzin vagy dizel, 3 eves vagy 15. Ez az egyik oka, amiert otthon tekerik a km-t. Egy nemet autonal pl lazan beleszalad evi 30-70k km egy autoba...plane egy dizelbe....de ezt otthon nem sikerül feldolgozni.

Ez az a video, ahol a szimpatikus autonepper uriember elmondja, hogy az egyik oka a tekeresnek, hogy egyaltalan el tudja adni az autot

[link]

(#30704) focvis A wazee jelez akkor is, ha csak fut a hatterben vagy csak akkor ha azzal tervezed meg az utvonalad?

(#30707) LógaGéza ez jo hir :D igy is ugyis lapatoljak egymas zsebebe a penzt a sracok, de legalabb akkor ennek kevesbe leszünk karosultjai :)

[ Szerkesztve ]

(#30709) szilva01 válasza Declare (#30708) üzenetére


szilva01
őstag

En a hetvegen fel fulemmel zenet hallgattam es csak azert nyomtam be a wazet hogy meglegyen az ikonokhoz szukseges 160km, majdnem le is fostam a bokam mikor megszolalt... :DDD (szoval nekem mukodott a hatterben is)

(#30710) lenko válasza Declare (#30708) üzenetére


lenko
aktív tag

Lehet úgy is nézni, hogy be lehet hozni valós 100-150k futású autókat is. Ja, hogy az jóval drágább, háát nem kötelező boldog boldogtalannak autót vennie....

Az embereknek fáj az igazság!

(#30711) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Más topicban már találkoztak velem páran. Az a része (autóvásárlás) úgy látszik megoldódik. De a sztorihoz hozzá tartozik az is hogy egy 98-as civic-et törtem össze, és nem érné meg a javíttatás. Viszont most van egy roncsom, ami alkatrészenként kiárulva szerintem jóval többet hozna, mint leadni bontóba 20-30e-ért. Meghirdettem, persze többért mint amiért odaadnám, kutya nem hívott. :D Nem is csodálkozom, de kezdek aggódni, mert tegnap beszéltem egy bontóssal, akinek felvázoltam, hogy elbontom a kocsit, kell-e fizetnem amikor átveszik a maradékot? Majdnem kiröhögött, hogy bontott kocsit át sem vehetnek már...magyarul kb szotyi pénzt láthatok, az amúgy még valamit érő kocsimból. Tanács? Vagy csak törvényenkívüli warez megoldás van? ;] Amihez ilyen tájékozottsággal jobb, ha neki sem látok? :D :D
Illetve ki az aki függetlenül, megmondja nekem hogy mennyit érhet a kocsim? Nincs roncs beárazós topic? :D
Előre is köszi a tanácsokat

(#30712) Declare válasza szilva01 (#30709) üzenetére


Declare
őstag

En a HERE Mapset hasznalom, mert az jo offline is es jelzi a sebesseg limiteket is....csak sajna elkerülö utakat nem tervez ugy mint a wazze es a rendör/trafipaxokat sem jelzi :) Az a masik baj a waze-vel, hogy sok mobilnetet zabal :( es nekem nincs vodafone red 20gb csomagom :D

(#30710) lenko persze, de a nepper annyit akar keresni, amennyit tud :) amugy nagy különbseg nincs a km futas miatt arban ....100-150k km nel sokkal fontosabb, hogy hogyan volt hasznalva es karbantartva....de ezt mar multkor is beszeltük es akkor sem sikerült zölagra vergödnünk, ugyhogy mind1 :)

[ Szerkesztve ]

(#30713) xcds válasza z123456789 (#30711) üzenetére


xcds
őstag

Mennyiért hirdetted meg?

(#30714) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Felteszem itt is kérdésem, hátha hamarabb lelek választ:

Peugeot 206-os 1.4 benyás 8szelepes 75 lóerős autóról volna szó.
Mostanában hidegen nem igazán akar elsőre indulni, ha el is indul, akkor kb. 400-as fordulatról küzdi fel magát alapjáratra, mint egy haldokló maratonista.
Mi lehet a hiba forrása vajon?
Akksi kb. 2 éves, gyertyák 6000-el ezelőtt voltak cserélve, olajban, szűrőkben 1000 km van.

Előferdülhet, hogy a fojtószelep koszolódott el? :F

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#30715) stickermajom válasza LógaGéza (#30707) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem biztos, hogy az új traffik miatt, de ma reggel valami borzasztó volt a forgalom. Mindenhol a -10-et tartották az autósok. :(( Remélem hamar túlesünk a "sokkon" és visszaáll a normális tempó.

(#30716) z123456789 válasza xcds (#30713) üzenetére


z123456789
addikt

350e

(#30717) lenko válasza Declare (#30712) üzenetére


lenko
aktív tag

Kint azért elég sokan viszik márkaszervízbe még a 10-en eves autókat is, tehát visszakövethető.
Enyém is 125e-ig vezetett sz. könyves. Mentek vele 2évente 18-25e km-t. 138e-el hoztam el.
Már beletettem 11e km-t. Az autónak semmi baja, kijött volna, ha lenne.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#30718) Declare válasza lenko (#30717) üzenetére


Declare
őstag

Nem igazan ertem, hogy kapcsolodik a temahoz, de veled örülök, ha ez igy jo :K

Enyem is vezetett szervizkönyves volt es Nemet....következöt is hasonlo parameterekkel kepzelem el :)

(#30719) tomiii. válasza z123456789 (#30716) üzenetére


tomiii.
aktív tag

huh, haver ennyiért vette a fasza, műszakis hondát.

Ehhez viszonyítsd az áradat. Bontani meg nem tudod, csak illegálisan. Szóval számold bele, hogy aki megveszi, annak a papírjával is foglalkozni kell.

[ Szerkesztve ]

(#30720) xcds válasza z123456789 (#30716) üzenetére


xcds
őstag

Jajj, bmeg. Annyiért lehet venni egy jót. 100-ért is jó, ha elviszik. Bár kérdés, mennyire van törve. Ha nagyon, akkor annyiért kell odaadni, amennyiért megveszik..

[ Szerkesztve ]

(#30721) z123456789 válasza tomiii. (#30719) üzenetére


z123456789
addikt

(#30719) tomiii.
Na, ez kb ugyan az a felszereltség, mint az enyém, csak ebben van még tetőablak is.
Szóval köpni, nyelni nem tudok. :(
És egyáltalán nem csodálkozom hogy annyi visszatekert roncs szar futkozik. :(((
Köszi.

(#30720) xcds
Hát nem tudom hogy ez ilyen kezdő buzi a gőzfürdőben szindróma, mert nem voltam még ilyen szituban, de ez azért felháborító, hogy nem bonthatom el. Amivel szintén van macera, de legalább nem kell elkárolnom egy komplett autót.

[ Szerkesztve ]

(#30722) szilva01 válasza Declare (#30712) üzenetére


szilva01
őstag

Szerintem ha nem offline hasznalod a here (hihi :DDD) is szamol a forgalommal. Egyebkent nekem is sokkal jobban tetszik az egesz kinezete/kezelese/mukodese a herenek.

(#30723) Ironizer válasza stickermajom (#30715) üzenetére


Ironizer
tag

Jaj, ezt rühellem, hogy amikor meglátnak egy rendőrt/trafit, akkor mindenki befosik, és 40-el, 80-al haladunk. Az külön jó, amikor megelőz a gyorshajtó barma, és utána csinálja ezt. Hát szedd össze a tökeidet barátom, és csináld rendesen.

(#30724) xcds válasza z123456789 (#30721) üzenetére


xcds
őstag

Gondolom ez ilyen uniós találmány. Az ilyeneket rögtön átvesszük...

(#30725) MunezXBK válasza Declare (#30712) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dehogy zabál sokat. Még lassított nettel is simán megy.

(#30726) Qru válasza LógaGéza (#30707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez megnyugtató, csak ne legyenek ilyenek: [link] és [link]

#nincsbennetarcsi

(#30727) z123456789 válasza xcds (#30724) üzenetére


z123456789
addikt

De őszintén, joggal vagyok felháborodva nem? Értem én hogy akinek nincs pénze kocsira, az ne járjon vele, de mondjuk összespórol az ember egy kocsira, megveszi, hogy járkáljon vele, amikor épp úgy érzi, hogy megengedheti magának az autó nevű luxust, és egy napon hopp! Volt nincs az az 500e/1m Ft-ot érő vacka. És még az esély sincs meg rá, hogy ne legyen full deficites a dolog. Mert ha feldarabolhatom is veszítek, de nem az egész összeget. :((

(#30728) Declare válasza szilva01 (#30722) üzenetére


Declare
őstag

Szamolni szamol a forgalommal es kiirja, hogy a dugoban fogsz allni +1,5órat....kössz...de elkerülö utat nem ajanl fel :(

Az a vicc, hogy a nem okos telefon verziojanal (N73 as nokiamon pl) sokkal jobb a szoftver. Ott lehet elöre köztes pontokat hozzaadni a tervezeshez, szamol elkerülö utakat, mutat alternativakat....remelem hamarossan tovabbfejlesztik, mert nekem a kedvenc navim amugy.

(#30725) MunezXBK majd meglesem akkor...lehet valami rosszul van beaalitva nekem :F en ugy vettem eszre, hogy amikor ment, akkor csak ugy pörögtek minuszba a 10Mb-ok a szamlalomon :U

(#30729) brumi1024 válasza Qru (#30726) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezért nem ártana, ha a traffipaxok mellé egy kis méréstechnikai alapot is kapnának a kezelők, hogy legalább értékelni tudják a mérést, és az ilyen nevetséges eredményeket ki tudják szűrni.

(#30730) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Meglepődve olvastam, hogy a Winki odáig van meg vissza az új Sportage-től. Ha nem lenne olyan kis csúnyácska, best of vétel lehetne a Vitara mellett. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30731) xcds válasza z123456789 (#30727) üzenetére


xcds
őstag

Ez van. De mennyire van összetörve? Abból a 85 ezresből nem lehetne kijavítani? A maradék alkatrészt meg eladnád...

(#30732) Qru válasza brumi1024 (#30729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De nem foglalkoznak vele és ha nem hozzák a számokat kicsit "véletlen" bemozdul a kamera... te meg fizethetsz mint a katona tiszt... és még ha bíróságra is mész esélytelen hogy bizonyítsd hogy nem 180-200-al mentél a pályán pl. :(

#nincsbennetarcsi

(#30733) z123456789 válasza xcds (#30731) üzenetére


z123456789
addikt

Elküldtem PM-ben a linket. Mivel saját, ide nem rakhatom ki.
Lehet hogy csak rossz a logikám, de az miért is lenne jó, ha vennék még egy roncsot? :F
Kijavítom, eladom, és mit kezdek a szétbontottal? Azt megint csak nem tudom leadni. :(
Amúgy is, nekem a japó változat van, ez a 85e-s meg angol.
Vagy valamit rosszul értelmezek? :R
Lehetséges hogy az lesz a vége, megjavíttatom, és 0 szaldósra megpróbálom kihozni.
De...ha nem tudom magam összerakni, akkor baszhatom.

(#30734) focvis válasza Declare (#30708) üzenetére


focvis
veterán

"A wazee jelez akkor is, ha csak fut a hatterben vagy csak akkor ha azzal tervezed meg az utvonalad?"

Nem vagyok biztos benne, ezért inkább terveztetek vele útvonalat. A Waze topikban volt szó róla, de ott sem volt nekem egyértelmű, ráadásul az friss (4.0.x) Waze bugos (én 3.9.x-re downgradeltem).

Másik hsz-edre: nem zabál sok netet a Waze, ha már jártál az adott útvonalon. Alternatív: otthon wifin végigfutsz a tervezett útvonalon/térképen, és a Waze letölti magának a területet.

[ Szerkesztve ]

(#30735) tomiii. válasza z123456789 (#30733) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ha papír nélkülit veszel azt "elbonthatod", vagyis ha nincsenek rossz szomszédok, akik feljelentenek adócsalásért vagy ilyesmi. :D Nekem pl. kertszomszédom rendőr, de már húzott ki nagy szarból, pedig sosem beszéltem még vele, csak itt jó fej az összes szomszéd. :DDD Ezt az angol-japán különbséget nem tudtam, úgy tényleg nincs értelme megvenni, ha sok mindenben különbözik a két autó.

(#30736) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Hétvégén levettem a szívósort, lebontottam róla az EGR járatos aluizéét, és láttam meglepetten, hogy a szívókönyök tömítésein motorolaj nyomok vannak. Ez egészséges? Gondolom nem nagyon... Mitől lehet ez a probléma?

Honda Civic 7G 1.6 D16V1 motorral

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#30737) Declare válasza focvis (#30734) üzenetére


Declare
őstag

"Alternatív: otthon wifin végigfutsz a tervezett útvonalon/térképen, és a Waze letölti magának a területet."

Ezt fogom csinalni, köszi! :R

Az volt amugy, hogy utközben belefutottam a palyan egy dugoba egy kijaro közeleben, gyorsan benyomtam a wazet es ugy navigaltam tovabb....akkor hasznaltam elöször (otthon beallitottam ennyi volt) es azt neztem, hogy eleg sok adatot leszivott, viszont akkor most mar megvan a megoldas :)

(#30738) z123456789 válasza tomiii. (#30735) üzenetére


z123456789
addikt

Értem. Na még futok pár kört ez ügyben. :S
200e Ft-ért nem fogok játszani ilyenekkel.

(#30739) Qru válasza Declare (#30737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első éles indításkor szedi le frissen a nyelvpakkot, azért volt magas az adatforgalmad. Amúgy korlátos nettel is vígan röccenés nélkül elfut. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#30740) Integrale válasza EQMontoya (#30672) üzenetére


Integrale
veterán

Pff, Lexus. TS Alfában 238e van és bontatlan a motor. Még. ;]

A Waze nem tudja használni a már letöltött térképeket? Pl.l amit lerántasz Here vagy Google Maps mellé.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#30741) EQMontoya válasza Integrale (#30740) üzenetére


EQMontoya
veterán

Folytatom: a futómű és a kormány is bontatlan. :)
Igen, gyári az összes lengőkar, gátló...

Same rules apply!

(#30742) Integrale válasza EQMontoya (#30741) üzenetére


Integrale
veterán

Na itt a futómű az már rég nem, lengőkarok és két hátsó lengéscsillapító csere volt 1 éve 200e-nél.

Viszont le a kalappal a Lexus előtt. Ez az első IS?

"Bad reklám is reklám too"

(#30743) EQMontoya válasza Integrale (#30742) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, 2001-es.
Annyiban szerencsés a sorsa, hogy sokat fut autópályán, ott a futóműnek jó dolga van.

Same rules apply!

(#30744) Declare válasza Qru (#30739) üzenetére


Declare
őstag

neem, mondom, otthon elinditottam, beallitottam, csak nem mentem vele 1 m sem :)

(#30740) Integrale szerintem minden gyartonak egyedi a terkepszoftvere, amivel elboldogul :(

(#30745) EQMontoya válasza Declare (#30744) üzenetére


EQMontoya
veterán

(#30740) Integrale szerintem minden gyartonak egyedi a terkepszoftvere, amivel elboldogul :(

Ez is változik, jön az NDS.

Same rules apply!

(#30746) Declare válasza EQMontoya (#30745) üzenetére


Declare
őstag

Klassz! :) Wolfsburg visszavág? :D

(#30747) Qru válasza Declare (#30744) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem tudom mitől lett nagy az adatforgalmad. :( Nálam nem volt ilyen gond pedig mini netcsomagom van szóval feltűnne ha nem menne. :D

#nincsbennetarcsi

(#30748) EQMontoya válasza Declare (#30746) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezért vették meg a Here-t. Gyakorlatilag összedobtak egy saját navigációs megoldásra, ami egységes térképformátumot használ.
Eddig ugye a navigációkat gyártó cégek abból is éltek, hogy csak saját formátumú térképpel működtek a navik. Tehát ha a gyártó rendelt egy navit egy cégtől, akkor szükségképp onnan vette a térképet, amit persze saját formátumra konvertálva és nyilván némi árréssel adtak tovább.
Ez utóbbi most megszűnik.

Same rules apply!

(#30749) Declare válasza Qru (#30747) üzenetére


Declare
őstag

Valszeg, amit focvis irt. Ha elöször jarsz egy utvonalon, akkor ott tölti le a terkepet is. Ha mar egyszer lejött, akkor legközelebb valszeg csak a trafikat/rendöröket/baleseteket tölti le, de a terkep mar megvan.

Nekem meg ugye töltötte a terkepet ezerrel es azon a 700km en amit mentem akkor, gondolom volt mit :)

(#30748) EQMontoya tuti :C

(#30750) Integrale :DDD Köszi :) , amugy nem vagyok mazohista, hogy android telefont hasznaljak :P :D soha nem volt es nem is lesz. Szegeny kis 930 szervizben van a kameraja miatt (amugy abban is van lehetöseg megnezni, mi mennyit hasznal). Most addig vettem egy iphonet, de tul jo sajna, ugyhogy valszeg maradni is fog :U

[ Szerkesztve ]

(#30750) Integrale válasza Declare (#30749) üzenetére


Integrale
veterán

Androidos telefonon tudod figyelni, hogy így van-e, megnézed az appok listájában, hogy mekkora gyorsítótárat halmozott fel a Waze. Ha még 930-at használod (részvétem ;] ), akkor ott nincs rá lehetőség.

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.