Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) Motion_Blur válasza Tsebacsi (#30300) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha jó az autó, nem lehet napokat "tökölni" :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30302) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#30301) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm, nem volt napokat tökölés, pénteken néztem meg, tegnap próbáltam ki, ma vittem volna átnézetni. Mindent egy időben nem lehet, mert nem ilyen a világ rendje. Csak vannak akik látatlan megvesznek valamit, és mázlijuk van, majd vannak azok, mint én akik biztosra mennének, és megszívják.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30303) SzlobiG válasza Tsebacsi (#30300) üzenetére


SzlobiG
félisten

:( :W Sajnálom, az pedig egy nagyon jó vételnek tűnt.

(#30304) Qru válasza SzlobiG (#30303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért kelt el hamar. Ha vmi jó akkor ott nincs idő tökölni, mert elviszi más.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#30305) Motion_Blur válasza Tsebacsi (#30302) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Saját tapasztalat (is) hogy az igazán jó vételek még egy napot se érnek meg hahun. A Te esetedben az 5 nap, az nagyon sok ebben a "szakmában".

Elmész megnézed + kipróbálod, ha lehet még aznap mész vissza a szakival + foglalóval, de max. másnap. Ez így megy, főleg tavasszal, most nagyon beindult a piac.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30306) MunezXBK válasza Motion_Blur (#30305) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még egy óra is sok. ;)

(#30307) SzlobiG válasza Motion_Blur (#30305) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bizony sajna ez így megy. Pont most csináltattam az eredet vizsgát, mondja a tag, hogy nagyon sok lett a munkája beindult a piac rendesen adnak-vesznek az emberek.

Németeknél meg állandóan így megy a jobb vételekre kb azonnal lecsapnak a nepperek.

[ Szerkesztve ]

(#30308) Motion_Blur válasza MunezXBK (#30306) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Emeljük a tétet: az igazán jó vételek fel se kerülnek... :))

én is olyan verdára várok most aminek nem szabad felkerülnie, előtte meg akarom venni :D

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30309) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Két helyen vélek még rozsdát felfedezni az autón, az egyik a tanktöltő nyílás mellett a tanksapka rögzítésénél, illetve a vezetőajtó alsó éle korrodált.
A tanksapkánál elhatároztam, hogy veszek rozsdaátalakító csodát és azzal otthon megokosítom + lefújom, mivel nem látható helyen van, viszont az ajtót jó lenne rendesen helyre tenni.
Ez nagyságrendileg milyen folyamatot és költségeket jelenthet?

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#30310) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#30305) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyen csak a mesében van. Azzal hogy versenyezzek, aki nem dolgozik? A szaki is hipphopp eldob mindent és odasiet a két szép szememért... Azért ébredjünk már fel. Azokkal sem lehet versenyezni, akik odamennek, teccik, megveszem típusúak, vagy alánéz, és azt mondja de szép ez a kipufogócsőív :W

Én nem fogok úgy vásárolni, hogy nem próbálom ki, nem nézetem meg. Ráadásul ezért plusz x szabit is vegyek ki mindig, ugye?!

Nemtudom hol éltek, de nem a földön nekem az az érzésem...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30311) Integrale válasza gooool (#30309) üzenetére


Integrale
veterán

Ajtot lehet erdemes keresned bontoban, vagy bonthato autorol leszedni. (Klubokat keresd fel, esetleg Hahu-n az alkatreszek kozott)

"Bad reklám is reklám too"

(#30312) Qru válasza Tsebacsi (#30310) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Verheted magad ezen de a tények minket igazolnak sajnos, mint látod... Ez egy ilyen biznisz.

#nincsbennetarcsi

(#30313) Motion_Blur válasza Tsebacsi (#30310) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az utolsó mondatod akkor lenne logikus és helytálló ha meg tudtad volna venni a Focust.

Szóval amit leírsz az szép, megfontolt meg aranyos meg minden, de a valóságban picit gyorsabban történnek az események mint ahogyan azt te szeretnéd :N

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30314) Drughi válasza Tsebacsi (#30310) üzenetére


Drughi
addikt

Pedig hidd el így megy. És nem csak az autópiacon...

Mi a lakással jártunk úgy tavaly, hogy már megnéztünk vagy 10et, folyamatosan bújtuk a hirdetéseket, egyszercsak felkerült 16óra 30kor egy pont nekünk megfelelő. Szinte könyörögni kellett, hogy még aznap megnézhessük...
Megnéztük, lefoglalóztuk, megvettük.
Másnapra lett volna már 10 vevője is...

(#30315) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#30313) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyi erővel sose vesz az átlagember autót, mert mire odaér már 5 nepper verekszik érte. Ezért mondom, hogy szép és jó, amit írtok, csak az átlag vásárló nem tud olyat csinálni, amiről ti is meséltek. Sőt, szerintem még ti sem tudtok előkapni zsebből egy szakit minden autónézéseteknél. Mégis le van sajnálva az ember, hogy ezt nem így kell azt nem így kell. Szerintem kb. naponta voltam ott, ha a szombatot nem vesszük, ennél gyorsabb nem tudok lenni, ha fejenállok akkor se.

Drughi: A lakáspélda pont rossz. Odamész, megnézed, tetszik, megveszed. Így megy. Ez egy autó, amihez érteni illik, egy lakáshoz is, de ott azért a hibák szembetűnőbbek. Mind1, úgy látom írhat akármit az ember, mindig ő maga lesz a hülye, hogy miértnem azonnal, miértnincs vele zsebben 1 emelő 2 szaki és 50/100k foglaló azon nyomban. :W Nem mellesleg a seggek se jönnek azonnal, hogy nézzük meg még aznap, haverék nyitva vannak innen 15 percre, mer egyedül van, fáj a hasa, stb. Csak ismételni tudom magam f@szom...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30316) bandus válasza Tsebacsi (#30310) üzenetére


bandus
veterán

welcome to da real life :) én minden autót úgy néztem meg, januárban, hogy előtte volt 2-3 kör telefonhívásom szerelővel, eladóval és egy mindkettejüknek megfelelő időpontban együtt elvittük a szakihoz. szóval azzal remélem tisztában vagy, hogy nem a használtautó piac fog alkalmazkodni a te elképzeléseidhez :)

azt azért hozzáteszem, hogy én sem tudom hogyan oldottam volna meg a kocsivásárlást, ha nincs 6 hét szünetem a munkahelyváltáskor.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30317) EQMontoya válasza Tsebacsi (#30315) üzenetére


EQMontoya
veterán

Alapvetően Veled értek egyet, lakást sem feltétlen vennék meg, ha nem nézetem meg hozzáértővel. Pl. penészedhet valahol, csak elkenték, stb.

Same rules apply!

(#30318) Tsebacsi válasza bandus (#30316) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Összehozni szerelőt, eladót, hogy mindenkinek jó legyen? Haha, erről van szó!!! Ez esetenként lehet 2-3 nap,mire mindenkinek jó, azt közbe beslattyog egy pék és elviszi. Akkor megint csak ki a hülye???

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30319) bandus válasza Tsebacsi (#30318) üzenetére


bandus
veterán

próbáltad már? mert érdekes módon nekem ez mindig sikerült, még vidéken is. plusz rosszabbul nem jársz, mert ha nem jön össze a meeting akkor egy felesleges utad sincs, így meg most volt egy.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30320) Tsebacsi válasza bandus (#30319) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sehova nem volt felesleges utam, de úgy látom nem olvassátok el amit írok, vagy értelmezni nem megy. Befejeztem :( :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30321) gooool válasza Integrale (#30311) üzenetére


gooool
őstag

Alapvetően én is erre gondoltam, mivel gyaníthatóan többe fájna a javítása, mint egy bontott autóról komplett ajtó "kukázása".
Körülnézek, megkérdezem a helyi karosszériást is, mit mond rá, ha sok, akkor marad a bontó.

Köszönöm! :)

Üdv, Balázs

(#30322) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#30323) Declare válasza Tsebacsi (#30318) üzenetére


Declare
őstag

Ne huzd fel magad, szerintem senki nem azert irta :) ....bar erthetö, ha pipa vagy most.... atlag ember atlag igenyekkel vesz autot...Te inkabb a maximalista kategoriaba tartozol (sok utannaolvasas, idö, energia, szerelö, atnezetes....ez nem atlag), tehat nem az atlag vevökkel versenyzel, hanem a profikkal/nepperekkel/maximalistakkal....meg persze a mákos pékekkel :D

én telefonnal jartam igy....akartam venni egy iphone5s-t, amig a masik telom szervizbe megy. 3 napba telt, mire megtanultam, hogy nem fog ugy menni, hogy melo utan otthon atpörgetem aznap mik kerültek fel. Aztan ujabb 3 napba, mire sikerült vennem. Azt is ugy, hogy megvolt nyitva a böngeszöben a hasznalttelos oldal es neha raböktem a frissitesre. A jo telefonok 10 percet nem eltek meg! Es ebben nincs tulzas! Nem egy olyannak irtam/hivtam, ami tenyleg szep allapotu es realis/jo aru telot hirdetett, aki mar 15 perce felkerült hirdetesre azt irta, foglalozva. Amit sikerült vennem az olyan volt, hogy abban a percbe került fel, amikor frissitettem es mar 2 megtekintes volt, mire rakattintottam :Y es ez csak egy szaros 2-3 eves telfon.... :))

de mobile-n is van egy autokonfig amit meg szoktam nezegetni neha....egyelöre csak jatszasibol :D ....nem sok akad fenn a szürön, de ha felkerül egy szep, ritkabb szinü, az egy ket nap alatt el is tünik. Persze az "atlag" az fenn van hetek/honapok ota....az atlagos vevönek...meg a peches pékeknek :D

[ Szerkesztve ]

(#30324) bandus válasza Tsebacsi (#30320) üzenetére


bandus
veterán

idézlek: pénteken nézted meg, tegnap próbáltad ki (szó szerint ezt írtad). azaz már kétszer is ott voltál és nem lett belőle autó. ergo ha próbálsz egyeztetni egy közös időpontot a tulajjal és a szerelővel átnézetésre és nem sikerül, akkor ugyanígy nincs kocsid, de két! utat is megspóroltál volna.

de e helyett meg két topikban is nyomod párhuzamosan a hisztit, mint egy gimis kislány :) ettől jobb biztosan nem lesz, de elhiszem, hogy idegesítő, ha elviszik a kinézett kocsit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30325) Lecs@


Lecs@
addikt

Hahó zsenik !
Autócserét tervezek....

Látom itt több jártas szaki van. Tizedik éves lett szeretett Avensisem ( 2000 D4D ) 8 éve én használom, null gonddal eddig. De.... Szerintem idén megérik a cseréje. Ok : 270 ezer Km, sok -sok dolog nem kis költséggel, amik várhatóak / kijöhetnek mostanában. Kettőstömegű / kuplung, motordolgok ( porlasztó és társai ) Lehet 5-6-800 ezres költség is. Szerintem hűségesen kiszolgált minket. Nem tudom, megérné-e megvárni ezeket a dolgokat, és ennyi pénzt " belefektetni " . Tegyük föl, hogy nem. Ti mit ajánlanátok ? Kor nem érdekel. Megbízható, nem nagy fogyasztású, lehetőleg kombi vagy egyterű , kutya, esetleg babakocsi ( ki tudja ;) ) szállitásra alkalmas, családi autó. Tegyük fel, 500 000 - 2.5 milláig. Esetleg újra egy kombi Avensis, csak 5-6 évvel fiatalabb, vagy egy Mondeo, Insignia kombi ? Nem tudom. Lenne pár ötlet esetleg ? Ha egy autó megbízható, és tetszik is nekem, az sem zavar, ha Astra kombi, vagy Kia, bármi. Nagyautó barát vagyok. Szívesen várok tőletek véleményt, ötleteket.

Peace :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#30326) Integrale válasza Declare (#30323) üzenetére


Integrale
veterán

Azért egy telefon és egy autóvásárlás nagyon nem ugyan az.

"Bad reklám is reklám too"

(#30327) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

http://index.hu/gazdasag/energia/2016/03/30/olcsobb_lesz_a_benzin_de_dragul_a_gazolaj/

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30328) Integrale válasza bitpork (#30327) üzenetére


Integrale
veterán

Az URL és a tartalom ellentmond egymásnak. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#30329) bitpork válasza Integrale (#30328) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mehecc a pápáhon panaszkonni :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30330) zack válasza -v- (#30292) üzenetére


zack
nagyúr

9 alatt azért már élvezhető a dolog. 2.5 V6-nak is gyárija 8,7 de ettől függetlenül fürge, ha kell.
Nyilván az 5-6-7 fincsibb, de ennek azért van költség vonzata is. Ami így megy, vagy horror szinten fogyaszt mert nagy ccm, illetve ki van hegyezve, ami nem túl tartós hosszútávon. Vagy a vételára, fenntartási költsége magasabb, attól függetlenül, hogy többet ad.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30331) Declare válasza Integrale (#30326) üzenetére


Declare
őstag

Pont ezt irtam, h az csak egy kifutott több eves telefon....hasznaltauto bizniszben, picit komolyabb a verseny, komolyabb a tet :)

(#30332) -v- válasza zack (#30330) üzenetére


-v-
addikt

Vagy inkább 7 alatt ;]

(#30333) tboy93 válasza Lecs@ (#30325) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, egy kia ceed kombi siman jo lehet, a dizel motorjaik is jok :K

(#30334) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30335) zack válasza -v- (#30332) üzenetére


zack
nagyúr

Ez az egyik kedvenc, ami még épeszű határon belül van, és gyors. Csak itt is a vételár, ami magas.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30336) Integrale válasza bitpork (#30334) üzenetére


Integrale
veterán

Elég kopott már az a tárcsa. :(

"Bad reklám is reklám too"

(#30337) Tsebacsi válasza bandus (#30324) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak hogy ne hidd, hogy olyan marha okos vagy, leírom Neked, Utoljára, hátha talán most eljut a kis tudatodig:

Pénteken odamentem, már nem votl hajlandó kijönni velem kipróbálni.
Szombat nem menő, asszony rövid úton megölt volna (jogosan), plusz ugye ünnep van, hahó!
Kedden kipróbáltuk, de mivel egyedül van, nem lehetett elvinni megnézetni. 1 hétre előre kell egyeztetni. Mikor erre mondtuk, hogy ez így igen szar a szempontunkból, szétette a kezét.
Nem olyan könnyű ám szabad szakit találni, a legközelebbi Fordok április 4-re mondtak legkorábbit.
Ma meg már mire IDŐM lett volna rá, elvitte egy pék.

A gimis lányért járna neked egy pofán... De inkább nem. Belegondolhatnál, hogy az embereknek mire is van ideje, és mire nem. Hogy van egy munkahelye, ahonnan nem szaladhat el csak úgy autókat nézegetni, vagy nem lesz miből fentartani, mert kibasznak, mint macskát. És majd minden autónézésre kiveszek szabit, mi? Meg odaszervezem a szakit.

Szia...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30338) rbalint88 válasza Lecs@ (#30325) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem ha gondolkozol a cserén, először nézesd meg az Avensist, hogy milyen az állapota. Ha fél misin belül van a ráköltés, költsd rá. A csere mindig rizikó, a saját autóddal legalább tudd mi a helyzet. Nyilván ami elromolhat, az el is romlik, de szerintem 2,5M-ig bezárólag nem nagyon lehet ugrálni értelmesebb autóba.

bitpork: T.A. után szabadon: és ezt így hogy???

(#30339) bitpork válasza rbalint88 (#30338) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jogos a kérdés - lehet járt vele Magyarországon :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30340) stickermajom


stickermajom
addikt

Ha van az első indexemen egy kőfelverődés (és kis pókháló körülötte) a fény terjedésének szempontjából lényegtelen, de látványos helyen (ergo ott ahol maga a búra és a test össze van ragasztva), akkor az bukó műszakin?

[ Szerkesztve ]

(#30341) bandus válasza Tsebacsi (#30337) üzenetére


bandus
veterán

sajnálom. biztosan azt vártad, hogy mindkét topikban veled együtt anyáz majd mindenki és sajnálni fog, és nehéz beismerni, hogy lehetett volna jobban csinálni :)

biztos rossz keresztény vagyok egyébként, de tudtommal szombat nem ünnep. amúgy lehet, hogy pék vitte el (akinek van most egy jónak tűnő fordja), vagy csak valaki aki jobban ért hozzá mint te és látta rajta, hogy jó vétel.

najó, nem akarok kötözködni, csak ki nem állhatom a siránkozást a cselekvés helyett (azt meg még kevésbé, ha valaki pofonokkal fenyegetőzik, de elnézem), legközelebb remélem nagyobb szerencséd lesz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30342) rbalint88 válasza stickermajom (#30340) üzenetére


rbalint88
addikt

indekszé szerintem nem cseszegetnek, mondd azt, hogy tegnap kaptad a kavicst' és még nem tudtad megjavítani. böcsületes és bűnbánó arcz pluszpont!

(#30343) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ez a galamb vajon hol reggelizett? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30344) Tsebacsi válasza bandus (#30341) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem sikerül megértened :D Jó hagyom, ész vagy, tutit mondasz, mindenki így csinálja, mindenkimás (ÉNIS) segghülye és pont.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30345) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

Alufelniket akarok venni a puntora és akkor már érdemes lenne lefesteni a fékeket is, hogy az undorító rozsdás dob éktelenkedjen a küllők között... Van ajánlott festék rá, valamint előkezelést igényel a dolog? Pl drótkefével átsikálni, vmi szarral bekenni előtte, stb.

(#30343) F_Zolee: Lehet egy másik galambot :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30346) Reaper


Reaper
őstag

Hazaérve, hirtelen ötlettől vezérelve csináltam egy kis videót, hogy mennyire veszi a fordulatot a kicsike. Aztán eszembe jutott, hogy nemrég volt itt szó a legszebb hangokról, úgyhogy fogyasszátok egészséggel, számomra neki van a legszebb hangja :)
[link]

(#30347) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30348) Ironizer válasza Reaper (#30346) üzenetére


Ironizer
tag

Nincs is jobb egy kis V8-nál. :)

(#30349) trassher válasza TheProb (#30345) üzenetére


trassher
addikt

Én is épp dobfék festés előtt állok, csak állna meg a szél egy délelőttre ugye. Nekem hőálló festéket ajánlottak hozzá, nem volt drága. Drótkefével leszedem a rozsda nagyját, féktisztítóval zsírtalanítom majd és utána lefújom 2 rétegben. 2 évet kibír, többet nem hiszem.

Redmi Note 7

(#30350) MunezXBK válasza trassher (#30349) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A kimondott féknyeregre/dobra való festék nem volt megfelelő? :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.