Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) aero. válasza TommyX_ (#30547) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ennek akkor volt a fénykora, mikor lejött a gyártósorról. :DDD

(#30552) Richard! válasza Tsebacsi (#30549) üzenetére


Richard!
addikt

Pedig papíron 9,4-9,6 a kombinált... Húzzál bele :DDD

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30553) -v- válasza Tsebacsi (#30546) üzenetére


-v-
addikt

Ne csigázz!

(#30554) TaaT válasza aero. (#30551) üzenetére


TaaT
veterán

A legtöbb autónak akkor volt :K

Give them hell Ukraine!

(#30555) zack válasza Tsebacsi (#30549) üzenetére


zack
nagyúr

Gondolom ez még a V10-es. Azt hiszem 2012-től javult a fogyasztásuk, 14L/100km, de ez már V8.
6400ft/100km... Hülyének is megéri. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30556) aero. válasza zack (#30555) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez már az egyel újabb A8, ez a V8-as 4.0 literes. Hát, a fizikát nem lehet meghágni még mindig, 2125kg üres súly és 520 lóerő éhes ám. :K Sőt, nem is rossz igazából.

Régen a gyengébb 8 hengeres S-osztály, vagy 7-es BMW is inkább 25-höz volt közel városban, és azok csak 350 ló körüliek.

[ Szerkesztve ]

(#30557) Tsebacsi válasza zack (#30555) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

V8as turbós. Durvát tol nagyon ;) Srác szerint eljár 12vel vegyesen. De nem kéne. Nagyon drága erre minden. Meg tankolni se kutya.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30558) zack válasza aero. (#30556) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor óvatosba el lehet járni vele 14-15L között városban. 20-25L inkább akkor, ha tolod neki.
A V10 volt nagyon iszákos. Az tényleg nem áll meg 22L alatt városban.

"Srác szerint eljár 12vel vegyesen"

Kis túlzással hihető a V8-nál, de akkor nagyon óvatosan jár vele. Inkább 14-15L ami hihető egy 4L turbós V8 esetében.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30559) -v- válasza zack (#30558) üzenetére


-v-
addikt

Én abból ahány találat van összesen S8-ra spritmonitoron arra következtetek, ezeket olyanok veszik akiket nem aggaszt a fogyasztás :D

(#30560) zack válasza -v- (#30559) üzenetére


zack
nagyúr

Értelemszerűen. S8-nak, ha úgy akarod fenntartani, ahogy kell, éves 4-6M zsebben kell hogy legyen, és ha nagy probléma van, ebben még benne sincs.
Ezekhez vastag pénztárca kell. A8 4.2 sem volt egyszerű fenntartani, de a tulaj barátom azt mondta, S8-hoz minden 1,5-2x árban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30561) rbalint88 válasza zack (#30560) üzenetére


rbalint88
addikt

a rgéi S8-hoz a kerámia tárcsa+betét szett körbe 1M... és azért évente-kétévente cserélni kell kompletto.

(#30562) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Ma vettük észre haverral, hogy a nemrég vásárolt autómon a hűtővíz kiegyenlítőtartályán van egy ~ 5 forintos nagyságú lyuk, ami le van ragasztva Tesa ragasztóval :U .[link1] [link2]

Mivel lehetne ezt normálisan megcsinálni?
Műanyag hegesztés játszhat?
A kiegyenlítő tartályban normál körülmények között körülbelül hány fokos a víz? Csak azért, hogy mennyire merjem így használni rövid utakra az autót, amíg valami normális megoldásra kerül a sor.

Illetve most a vízszint a minimumnál van. Ezt ha jól tudom desztillált vízzel után tölthetem, viszont kellene hozzá fagyállót is töltenem, ha télen sem akarok gondot.
Itt mire kell figyelni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#30563) rbalint88 válasza RexpecT (#30562) üzenetére


rbalint88
addikt

bontott tartály, hűtőnyálat amúgy se árt cserélni, mert sokan elfelejtik. az is megromlik, nem tudja ellátni a feladatát és elkezdi korrodálni a hűtőrendszert. nem akkora tétel, hogy érdemes legyen spórolni rajta.

(#30564) roberto211 válasza RexpecT (#30562) üzenetére


roberto211
őstag

Tudtommal a kiegyenlítő tartály kivehető legalábbis a régi swiftemen ha lehúztam róla a csöveket akkor kivehető volt... Tiéd nem ilyen, ? Mert ha igen akkor kiveszed,veszel egy bontottat visszarakod aztán kész.

Csak desztvízzel meg szerintem ne tölts utána mivel felhigulhat a hűtővíz és télen befagyhat.... Cseréld le az egész hűtővizet,régit meg leengeded. -30 ra szoktam bekeverni szerintem ennyi bőven elég.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30565) xcds válasza RexpecT (#30562) üzenetére


xcds
őstag

Üvegszállal jobb lenne sztem.

(#30566) RexpecT válasza rbalint88 (#30563) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszönöm, akkor ideiglenesen után töltöm sima desztillált vízzel, és még ebben a hónapban kicseréltetem az egész hűtővizet.
Mennyire érdemes jelen állapotában közlekedni az autóval? Okozhat-e valami problémát ez a kókány megoldás(max 20-30 km-es távokat megyek autóúton)?

roberto211 && xcds && TaaT Nektek is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#30567) TaaT válasza RexpecT (#30562) üzenetére


TaaT
veterán

"Mivel lehetne ezt normálisan megcsinálni?"

Egy másik tartállyal, legyen az bontott vagy új :K

Én pl azért cseréltem le a régi tartályomat mert megsárgult. [link] [link]

És azt se felejtsétek el hogy a hűtőkör üzem melegen nyomás alatt van.

Give them hell Ukraine!

(#30568) rbalint88 válasza TaaT (#30567) üzenetére


rbalint88
addikt

a zárhidat is ki kéne cserélni, dobja a matricát ;]

(#30569) TaaT válasza rbalint88 (#30568) üzenetére


TaaT
veterán

Vagy veszek rá egy másik matricát :)

Give them hell Ukraine!

(#30570) kaszaking


kaszaking
tag

Audi A4 1.6 1996os ADP motorkód. Hűtőfolyadék cserénél a légtelenítés hogy megy? Elég a fagyálló tartály tetejét nyitva hagyni és járatni a motort vagy máshogy megy a légtelenítés? Folyadék leeresztése meg úgy megy hogy a radiátor aljáról leveszem a csövet?

[ Szerkesztve ]

(#30571) xcds válasza rbalint88 (#30568) üzenetére


xcds
őstag

Pont erre gondoltam. :DDD

(#30572) TommyX_ válasza aero. (#30551) üzenetére


TommyX_
őstag

Igaz, de lehetett volna folytatni, ha hozzám kerül. ;]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#30573) w333 válasza kaszaking (#30570) üzenetére


w333
félisten

Elvileg igen ... járó motor mellett simán 5-10 perc alatt kilevegőzik ! :K

Hűtőn alul nincs sehol leeresztő ? :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#30574) roberto211 válasza kaszaking (#30570) üzenetére


roberto211
őstag

Ha nincs leeresztőcsap vagy valami megoldás akkor a hűtő alján lévő legalsó csövet kell megbontani...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30575) Remekelek28 válasza Bozso68 (#30124) üzenetére


Remekelek28
őstag

A pillanatnyi fogyasztáson meglátod.Elkezd emelkedni,majdnem duplájára. Nekem semmi más ráutaló jel nincs,hogy épp regenerálna.. Sajnos érdemes befejeztetni a regenerálást,mert nekem villog a motordiagnosztika,ha többszöri próbálkozásra se tuja véghez vinni a folyamatot..
Nekem kb 15 km-en keresztül csinálja általába 300-400 km-enként.
A legjobban úgy tudod megállapitani,hogy befejezte,ha sebességbe hagyva kigurulva már újra nullát mutat a fogyasztásmérő..Ha regenerál,akkor 1-1,5 l körül mutatja..

(#30576) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Ti használtok ilyen nanopadot tartóként? [link] Vettem egyet ebayről,de bevallom a telefonom nem merném rátenni,hogy megtartsa a műszerfalon. Más egyebet érdemes? Még fóliában van..

(#30577) tboy93 válasza Remekelek28 (#30576) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem volt, de hamar kikerult mert iszonyat modon gyujti a koszt es utana undoritoan nez ki :(

(#30578) Remekelek28 válasza tboy93 (#30577) üzenetére


Remekelek28
őstag

De megfog akár egy telefont is? rázkódásnál is?

(#30579) Tsebacsi válasza Remekelek28 (#30578) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megfog, de igen a koszgyűjtése kritikán aluli. Hetente le kell venni és mosni, amúgy meg odaragad "végleg" a műszerfalra aztán úgy kell kaparni :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#30580) tboy93 válasza Remekelek28 (#30578) üzenetére


tboy93
nagyúr

Telefont nem raktam ra. Az elozo tulaj hasznalta a muszerfalon es faszantosan raegett, ma napig nem tudtam teljesen eltavolitani a nyomat :(

(#30581) Remekelek28 válasza tboy93 (#30580) üzenetére


Remekelek28
őstag

Hmm,et nem meggyőző. :) néztem videót,hogy egy vasalót is megfog,arra jó lehetne,hogy a szellőző közelébe tenni,h egy üditőt lehűtsön nyáron. Mivel a kesztyűtartómba nincs hűtés. De ha az egész felfórrósodik és ráég a műszerfalra akkor cseszhetem.

(#30582) rbalint88 válasza Remekelek28 (#30581) üzenetére


rbalint88
addikt

egyrészt ha napon van a kocsi, faszán rákaramellizálódik a műszerfalra, ahogy már írták is. a másik, hogy szerintem nem fogja meg a telefont, én többfélét is próbáltam és hát a magyar utakon nem fogja meg a telefont. vagy a kátyúk rázzák le vagy az oldalerők, de hosszú távon nem marad meg rajta a készülék. samsungnak van 5-6ezerért karos tartója, ami minőségi cucc. nem olcsó, de egyszer kell megvenni és 4-5,7" között jó bele minden.

(#30583) Remekelek28 válasza rbalint88 (#30582) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem is van jó karos tartóm és a húsvéti hegyes kiránduláson úgy gondolta,hogy leveti magát a 100 ezres telefonommal a váltóhoz. Én meg kaptam érte és majdnem a szakadékba találtam magam. Addig vagy 2 hónap alatt jól tartozta magát a cuppanós rész,persze akkor telefon nem volt benne,majd mikor szükséges haszontárgyként használtam,megadta magát. A műszerfaltetején van,egy korongon.
Nem tudom a melegtől engedhet ki a vákum,v mi lehet? Mert ez igy veszélyes.

(#30584) Integrale válasza Remekelek28 (#30583) üzenetére


Integrale
veterán

Milyen autó? Gyári tartó nincs hozzá?

"Bad reklám is reklám too"

(#30585) Remekelek28 válasza Integrale (#30584) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kia rio. Nincs szerintem,amikor megvettem már rajta volt egy felcsavarozott korong. Alapból amikor rányomom a vákummal,akkor szorosan fogja,szinte a műszerfalat ki lehetne tépni,annyira nem engedi el,de tegnap délután is kimegyek és lenn a lábtérnél a tartó. Nem mentem sehova aznap.

(#30586) brickm válasza Remekelek28 (#30583) üzenetére


brickm
őstag

előtte nyálazd meg a cuppanó alját...sose esik le.

SZerk. Amennyiben sík felületre teszed....ha rücskös felületen van előbb utóbb akármit csinálsz vele leesik, hiszen ott nincs tömítés. Ezért az üvegre ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#30587) Remekelek28 válasza brickm (#30586) üzenetére


Remekelek28
őstag

Alapból sik az a korong. Most kicsit lejebb engedtem a hajlitható részét,hogy megtartsa a műszerfal,alá a szellőzőre meg veszek majd vmi illatositót,h az is tartsa. Igy hátha nem enged ki. Most legutóbb igen,megnyálaztam.

(#30588) rbalint88 válasza Remekelek28 (#30587) üzenetére


rbalint88
addikt

[link] erről beszéltem. ami neked van soha nem lesz jó, rezegni fog, részben amiatt el is enged.

(#30589) Remekelek28 válasza rbalint88 (#30588) üzenetére


Remekelek28
őstag

Most igy,hogy alulról megvan támasztva,nem rezeg. Annyit költöztem már rá,hogy többet most nem akarok. Azt a samsungot lehet forgatni? Illetve hajlitható a kar?
Örülök,h találtam egy olyat ami rácuppan,mert pl a hama az rá se ment.
Megveszem a samsungot is 6000 ért és mehet a lomtárba,ha nem cuppan rá. A szélvédőre meg nem fogom tenni.

(#30590) TaaT válasza Remekelek28 (#30576) üzenetére


TaaT
veterán

Én igen [link] de csak azért mert mindig garázsban áll az autó (nyári meleget nem bírja) és a műszerfal vízszintes részén (meredek szögben nem tartaná meg a telefont)

És ezt raktam a fejhallgató állványom alá az asztalra hogy ne dülöngéljen, na arra tökéletes. :)) [link]

Give them hell Ukraine!

(#30591) M_o_g_y_i válasza Remekelek28 (#30589) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

ILYET vettem régebben (990-ért árulták, annyit a hülyének is megért, nem hogy nekem :DDD) kettőt, kopp-kopp jól tapad és stabil, nem rezeg benne a telefon. :N
A szokásostól sokkal lágyabb a "cuppanós" része, olyan, mint a linkelt csúszásgátlós telefontartó lapka, kb. vagy teljesen azonos anyag. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30592) AMD Power válasza M_o_g_y_i (#30591) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem gyári Huawei van. Nagyon szeretem.

(#30593) Remekelek28 válasza M_o_g_y_i (#30591) üzenetére


Remekelek28
őstag

ha már most újra kellene vennem,akkor inkább azt a samsungot venném :) Bár,ha nem állitható a kar,akkor félek,hogy nagyon belelóg a látótérbe,főleg,ha az 5,5 inches telefon is benne van. Az a baj az nem kis súlyú 160 gramm.Azért válhatott le a tartó..De amúgy mindenképp olyan kell,aminek szivacsos a hátulja,alja oldala.. Mert volt már műanyag,az szépen összekarcolja a telefont..

[ Szerkesztve ]

(#30594) w333 válasza rbalint88 (#30588) üzenetére


w333
félisten

Ezt néztem én is ... kissé rücskös műszerfalon is megtapad ? :R

(#30593) Remekelek28

Szedtem ilyet le már szélvédőről és bika erős még 1 kg is megtartaná az biztos !

(Mikor a kozmetikában melóztam)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#30595) Remekelek28 válasza w333 (#30594) üzenetére


Remekelek28
őstag

pont most próbáltam,ki de csak a szobámban a szekrény oldalán.A tollat megfogja,de pl a Mennen izzadásgátlómat már nem. A telefont is csak visitva fogta meg. Épp rátapadt,de a kezem ott volt alatta. Ez amugy kinából jött,lehet ebből se jó mindenféle utánzatot rendelni. Amúgy nagyon nyúlós,gumiszerű. Talán arra jó,hogy az asztalomon a telefonom rajta legyen és,ha rezeg,akkor se táncol le róla.. De a műszerfalra nem tenném.

Ha kozmetikában melóztál(gondolom autó) Nem tudsz javaslatot a kissebb belső műanyag karcokra? Épp felületi.

[ Szerkesztve ]

(#30596) w333 válasza Remekelek28 (#30595) üzenetére


w333
félisten

Nem tudsz javaslatot a kissebb belső műanyag karcokra?

Nem nagyon van rá megoldás, max elfeded műanyagápolóval vagy ilyen kemény "fabetétekre" gondolsz ? azt ha kiszereled akkor még talán fel lehet polírozni ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#30597) Remekelek28 válasza w333 (#30596) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem fabetét,pl az ajtók alján amikor szállunk kifele,ott szépen összekarcolódik,általában rücskösebb műanyag. Láttam egy videót,ahol kissebb melegitéssel,mint egy öngyújtó távolitották el a karcokat. Ha megtalálom linkelem
Na itt is van [link]

[ Szerkesztve ]

(#30598) M_o_g_y_i válasza Remekelek28 (#30593) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Legutolsó ilyen vásárlásom a LIDL-s tartó, az pl. ilyen szivacsos körben és rövid-közepes hosszúságú karral, azzal is meg vagyok elégedve. :K
Egy dolog a bosszantó a használatakor, hogy alul van a mikro-USB port a telefonon, emiatt fektetve szoktam használni és jobbról dugom föl neki a töltőt.
OBD2-olvasó ill. Torque miatt meg nem is rossz így, úgyis fektetve kényelmesebb tájolni a progit.

(#30597) Remekelek28: nekem a kilincs karcos, majd leszedem, felcsiszolom simára és kap egy réteg gumit rá. :C ILYET
Ugyanezt fogom tenni a könyöklő mögött, a hátsó szellőző-rácsök fölött a feslett gyári bevonattal is.

(#30599) TaaT: oks, vagy ha eccő kész lesz majd, meg is mutathatom
Remélem nem egy hónap múlva írok, hogy "Gyerekek ez szépf@szamegminden, csak mállik a tenyerembe". ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30599) TaaT válasza M_o_g_y_i (#30598) üzenetére


TaaT
veterán

"kap egy réteg gumit rá. ILYET"

Majd írd meg mennyire lesz tartós :)

Give them hell Ukraine!

(#30600) M_o_g_y_i válasza TaaT (#30599) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

(lejárt a szerk. idő) :W

Szóval a weboldalon ezt írják, és felhasználók is dicsérik:

"Milyen felületeken használható a Plasti Dip® folyékony gumi?
Plasti Dip ® folyékony gumi a legtöbb ismert felületen alkalmazható, mint például a fa, szövet, kő, műanyag, üvegszál stb.

Mennyire erősen tapad meg a Plasti Dip® folyékony gumi?
Plasti Dip ® folyékony gumi olyan erősen tapad fel mint a legjobb minőségű fóliák vagy szigetelőszalagok."

szerk.: egyébként szerszámok bevonására is lehet használni, elősegítve a jobb fogást rajtuk :K
Akkor nem lehet olyan gyenge a tapadása/tartóssága, ha ezt az igénybevételt is kibírja! :Y
Most látom van topicja. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.