Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) brumi1024 válasza Alvin_ti4200 (#30650) üzenetére


brumi1024
veterán

Én innen hoztam már el két garnitúrát különböző autókhoz, bejött. Ez is rendelős, de szerintem jó minőségű.

(#30652) -v- válasza focvis (#30646) üzenetére


-v-
addikt

Annál jóval kényelmesebb lesz, én direkt csomót guglizgattam a témában mert nagyon szomorú voltam a goodyear puha oldalfalával, a bridgestone-ok meg yokohamák jó kemény oldalfalúak többnyire, pláne az XL ...

(#30653) Morris válasza Alvin_ti4200 (#30650) üzenetére


Morris
veterán

Annál olcsóbbat nem hiszem, hogy fogsz találni. :U

(#30654) brumi1024 válasza focvis (#30642) üzenetére


brumi1024
veterán

Valószínűleg nekem is emelkedni fog, ha bejáratottnak nyilvánítom az autót. :DDD Bár mostanában reggelente 5.1-es értékkel parkolok le a melóhelyen, pedig már nem simogatom a gázpedált.

(#30655) rbalint88 válasza brumi1024 (#30654) üzenetére


rbalint88
addikt

komoly baj van veletek, nekem az 1.9 jtd is 8 felett eszik átlagban :DDD

(#30656) Qru válasza rbalint88 (#30655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Huligán. ;]

#nincsbennetarcsi

(#30657) brumi1024 válasza Qru (#30656) üzenetére


brumi1024
veterán

A tapasztalatok alapján ha a nálad lévő átlagfogyasztásokból levonunk 10-et még akkor sem biztos, hogy a "huligán" szint alatt vagy. Akkor melyik kategóriába sorolod magad? ;]

(#30655) rbalint88: Dehogy van baj, TSI-t kell használni, ennyi a trükk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30658) Qru válasza brumi1024 (#30657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ultimate Huligán. :F :DDD

Bezzeg a rizsrakétám soha nem evett 14,5-nél többet. Igaz nem is megy. :D

#nincsbennetarcsi

(#30659) deicide válasza Qru (#30658) üzenetére


deicide
veterán

Hát, nekem megint 20 liter fölé jött ki hétvégén a Fehérvár-Bonyhád-Sukoró kb 300km átlaga. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30660) Qru válasza deicide (#30659) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de te a huligánok non plus ultrája vagy. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#30661) deicide válasza Qru (#30660) üzenetére


deicide
veterán

Neeem, a fix-ek előtt szépen lelassítottam, pedig még nem is működtek élesben. Ennyire szabálykövető vagyok. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30662) EQMontoya válasza deicide (#30659) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ennyiből már egy Hemi is elvan. :)
A lovakat etetni kell, ez azért jól mutatja, hogy ha kihasználod tényleg a teljesítményt, akkor tökmindegy, hogy szívó vagy turbó, zabálni fog. Részterhelésen picit jobban fogyaszt egy turbós.

Same rules apply!

(#30663) Qru válasza deicide (#30661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyakorolsz hogy majd hnaptól élesben se legyen gond. :D Tábla előtt mennyivel fékezel?

Btw ha már előjelző tábla: Akkor elvileg csak a tábla vonalától mérhetnek vagy hogy van ez vajon? :F

#nincsbennetarcsi

(#30664) deicide válasza EQMontoya (#30662) üzenetére


deicide
veterán

Igen, azt észrevettem, hogy ha nem nyomom, hanem ilyen 140 körül haladok, akkor is bekér 11 körül. :K
Azért is lett ilyen sok egyébként, mert a kanyargós részen meg 2-3-nál nem nagyon váltottam feljebb, ott is szeret nagyon éhes lenni.

Qru: Próbálok legalább 500-600 méterrel előtte az objektív felelősség alá lassítani (van, ahol nehéz, mert direkt kanyar után építették). Nem tudom pontosan, de az előjelző tábla csak szükséges kelléke a mérésnek. Ha lenne ilyen szabályozás, akkor nagy öngólt lőnének a 30 méterre rakott táblákkal, mert addigra a gyengénlátó gyorshajtó is lelassít.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30665) focvis válasza brumi1024 (#30654) üzenetére


focvis
veterán

OK, de Te begurulsz az alsó-rakparton, kb. állandó 60-nal. :)

@(#30655) rbalint88 :
"komoly baj van veletek, nekem az 1.9 jtd is 8 felett eszik átlagban :DDD"

Nekem átlagban 7,2-t evett a húzott 1,9 CDTI, a 8-hoz már sok tartós 200 kellett. (szinte csak pálya, város minimális, dugó zéró)

@decide: Opel Astra Coupé Turbo (kb. ugyanaz a motor, mint a Tiédben, csak gyengébb), negatív rekordom nekem (is) 20 l/100km. Bp-Bécs-Bp végig parkett (végre óra 255), 2 teljes tank elment, már elévült 2003. óta és ma már biztos nem tennék ilyent. :B (lerohadt a céges szerver, az osztrák testvércégtől kaptunk kölcsön, sietni kellett...)

[ Szerkesztve ]

(#30666) bandus


bandus
veterán

Kicsit más téma mint eddig. A 2008-as kia ceed kocsimban (1.6 crdi) van most 115k km. A jelenlegi meló mellett ebbe évente 50k biztosan beleszalad. Érdemes lehet esetleg már egy év múlva eladni ~170k km-rel, vagy használjam még mondjuk két évig és próbáljam meg eladni ~220k km-rel? Jelentős-e mondjuk az értékcsökkenés az alatt a plusz egy év használata alatt, vagy az értéke nagy részét már ígyis-úgyis elvesztette?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30667) EQMontoya válasza bandus (#30666) üzenetére


EQMontoya
veterán

Minden magyar autóban 170k van. 7,11 és 15 évesen is.
Szerintem ha elteszed a számlákat mondjuk a tankolásokról, néha alkatrészvásárlásokról, akár kézzel valahogy vezeted a szervizkönyvet (spritmonitor is jó), akkor értelmesen eladható 220-szal vagy többel is.
De ha úgyis ennyit mész, én a helyedben tolnám bele 4 évig minimum.

Same rules apply!

(#30668) Qru válasza deicide (#30664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor én is időben fékezek eztán. Eddig nem használtam semmi traffis appot de most már állandó társam lesz a waze az tuti. :K

#nincsbennetarcsi

(#30669) bandus válasza EQMontoya (#30667) üzenetére


bandus
veterán

to be honest, nem tudom kibírna-e a kocsi mondjuk 300k km-t :) a fene tudja. mondjuk sok baja nincs, csütörtökön műszaki, akkor kap új izzítógyertyákat, ha már ott van, mert ősszel nincs kedvem emiatt őjból szervizbe vinni. egyébként elrakok mindent, ha akarja majd a potenciális vevő nézegetheti. szerencsére az előző tulajtól én is megkaptam minden számlát, így azok is megvannak még.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30670) SzlobiG válasza deicide (#30645) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert azok útdíj kapuk, nem Traffipax. Azt nem is fogják kitáblázni. :)

(#30671) TaaT válasza EQMontoya (#30667) üzenetére


TaaT
veterán

"Minden magyar autóban 170k van. 7,11 és 15 évesen is."

A varázs szám, ami felett szétesik az autó. Legalábbis ezt gondolja a hulye magyar autóvásárló :D

Give them hell Ukraine!

(#30672) EQMontoya válasza bandus (#30669) üzenetére


EQMontoya
veterán

Simán, főleg így, hogy hosszú távokon használod, nem városban megy bele sok hidegindítással ennyi.
Az enyémben is 201 van már, és bontatlan a motor.

Same rules apply!

(#30673) deicide válasza focvis (#30665) üzenetére


deicide
veterán

No, akkor annyira nincs miért aggódnom, nálam is kb így eszik végsebességen.

SzlobiG: akkor eléggé megtévesztő, mert ránézésre pont úgy néz ki, mint a többi Véda genyó.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30674) Declare válasza bandus (#30666) üzenetére


Declare
őstag

Tökmin1, otthon 100k km fölött egy auto az mar "szethajtott sz@r"....ezt nem tudtad?? :Y

Viccet felreteve, ezen en is gondolkoztam, de aztan rajöttem (meg masok is azt tanacsoltak), hogy ha a kocsi jo es szeretem es megfelel az igenyeknek, akkor a "km-vadasz" okostojasok kedveert nem kell eladni....egy jo mühely kell csak.... :U

(#30675) SzlobiG válasza deicide (#30673) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak úgy néz ki, de már majd 3 éve ott állnak. Amúgy mér sebességet már a kezdetek óta radaros technikával, de nem megy tovább a hatóság felé szal no para. :)

(#30676) tboldi válasza deicide (#30664) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Mosonmagyaróvár-Kimle vonal is jó. Kint vannak ezek a táblák, de oszlop és kamera sehol. :DDD

(#30677) bandus válasza Declare (#30674) üzenetére


bandus
veterán

nem is a km vadászok miatt, tényleg csak az értékvesztés miatt érdekelt a dolog :)

Monti: okézsokés, de azért minőségileg ég és föld a két autó, biztosan van egy 2,5-3 x szorzó az újkori árukban is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30678) MunezXBK válasza bandus (#30669) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

328.000 van az enyémben, érezted amit kell? :D

(#30679) Skillet válasza Qru (#30644) üzenetére


Skillet
addikt

én azt hittem, tele lesz ezekkel budapest. de amerre mi megfordulunk, még egyet sem láttam.
szóval nekem kb minden marad a régiben... gondolom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30680) Qru válasza Skillet (#30679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert pesten alig van. Csak a kivezető utakon. 2 a Lágymányosi hídon (jó megyünk a Lágymányosin 100-al-nak vége), a Nagykőrösin 2, az M3 bevezetőn 1 a Szerencs utcánál meg 1 a Budaörsin meg az M1/M7 bevezetőn és csá. Ha megnézed bent a városban nincs 1 se, ott lehet huligánkodni továbbra is.

Múltkor betalált egy EOS-os a Hungárián. Na szépen leoktattam a kissrácot. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#30681) EQMontoya válasza Qru (#30680) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lágymányosin nincs, Petőfi felhajtón van Buda felől. A Lágymányosin az szerintem forgalomszámlálós kamera. Totalcaros véda mapen sincs a Lágymányosin.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#30682) Qru válasza EQMontoya (#30681) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aaa, ez jó hír, akkor továbbra is a 100 az irányadó a Lágymányosin. :D

#nincsbennetarcsi

(#30683) EQMontoya válasza Qru (#30682) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nálam is 90 körül szokott lenni. :)

Same rules apply!

(#30684) zack válasza -v- (#30639) üzenetére


zack
nagyúr

Kuplungszettet cseréltek. Ráadásul gyárira. Elméletileg. Abban benne van a kinyomó is. :U De ki tudja valójában mit cseréltek. Mivel eladáskor észrevettük, így jeleztem, hogy ilyen kopott kuplunggal nem veszem meg. jött részemről, hogy oldják meg, amire azt mondták az nekik nem éri meg, majd megegyeztünk fele-felébe (75k/75k). Nem hiszem, hogy ezzel okoskodnának, de ki tudja mit raktak bele. Lehet tök más baja lesz, mert egyelőre gond nincs, csak a gond előjelei, hangjai, csak jó lenne megelőzni a bajt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30685) Qru válasza EQMontoya (#30683) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Huligán. ;]

mod:

zack: Jobb lett volna ha bele alkudod azt a 75k-t és magad megcsináltatod rendes szerelőnél... Sanszos, hogy péknél kötött ki. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#30686) rbalint88 válasza focvis (#30665) üzenetére


rbalint88
addikt

Nalam szinte csak varos, palya kb 10-20%, de akkor fix 140 tempomat (bp-zsambek). Volt benne egy Dobogoko, ott volt pici nem rugos orszagut is. De ha meleg, akkor szurom varosban is, ugralgatok vele, ezzel igy jo menni :B

(#30687) -v- válasza Qru (#30682) üzenetére


-v-
addikt

..a felhajtón ;]

(#30688) Qru válasza -v- (#30687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó akinek keresztben is megy előre az ótója annak könnyű... :))

#nincsbennetarcsi

(#30689) Remekelek28 válasza zack (#30684) üzenetére


Remekelek28
őstag

Miből érezted,hogy már nem jó a kuplung? Nekem 1 esbe megy be nehezebben,néha köszörül is.

(#30690) zack válasza Qru (#30685) üzenetére


zack
nagyúr

Luxus robogó beszámítás volt...Nem számították be rosszul. Beszámításnál pedig nincsenek olyan lehetőségeim, mintha kp-re vinném.

(#30689) Remekelek28

Nem érzem, hogy szar lenne. De valami nem jó. Lehet a kinyomócsapággyal lehúztak. Vagy valami mással. Nem eredetit raktak bele, vagy eleve használtat. Passz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30691) Remekelek28 válasza zack (#30690) üzenetére


Remekelek28
őstag

Hát igen,kuplungot lehet venni 50 ezerért is,de 150 ezerért is.vélhetően megvezettek azzal,hogy gyárit tesznek bele :)

Más: Azért szt jó,ha tudjátok,hogy ezek a szuper trafik nem csak az álványokon fognsk lógni. Megyénként 8 db hordozható is figyel minket bármelyik autóból. Ugyanúgy sebesség,öv, záróvonal,műszaki stb.
Én pl már fejből tudom az álló trafipaxok helyét,de ez kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30692) Kornel válasza Remekelek28 (#30691) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor nincs más hátra, mint előre, kilinccsel, aztán várni a csekket, meg Qru ajánlatát beváltani, az ingyen sörre ;)

Mod: mondjuk előbb autó kéne :D

(#30693) Skillet válasza Kornel (#30692) üzenetére


Skillet
addikt

Jó drága sör lesz az :D inkább veszek magamnak egyet, csak a csekk ne jöjjön.

(#30680) Qru
Némelyik teljesen idióta. Engem hétvégén egy swiftes próbált be, nem túl könnyen, de végül leesett neki, hogy ez nem az a buli.
Egyébként tényleg az a ritkább, amikor olyan autóval próbálkoznak, ami valóban ütőképes... inkább az átlagautókkal keménykednek.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30694) -v- válasza Qru (#30688) üzenetére


-v-
addikt

Még nincs olyanom :(

(#30695) Reaper


Reaper
őstag

Uraim, van egy kis gondom, kissé elfelejtettem befizetni egy gyorshajtási csekket, ma jutott eszembe, el is intéztem, viszont a neten nézve már a határidő után vagyok, de még a végrehajtás előtt, ami csütörtök, van okom aggódni a b@lfaszságom miatt?

(#30696) Kornel válasza Skillet (#30693) üzenetére


Kornel
veterán

Amugy vicces, de egy mezei SSS-al is mindenki sokan próbálkoztak, pedig nem egy versenyautó, inkább csak jó vele kanyarogni, stb.
Egy corolla versot mi vesz rá, hogy meglátva a sport hátsó lököset padló gazzal elmenjen :Y
Na mindegy, már nem kell ilyeneket atelnem.

(#30697) AMD Power


AMD Power
titán

A Jurid mint márka ,fékben mennyire jó? Gondolok itt tárcsa és betétre.

(#30698) brumi1024 válasza AMD Power (#30697) üzenetére


brumi1024
veterán

VAG konszern használja gyári beszállítóként és én eddig mindegyik VAG-gal meg voltam elégedve fék ügyileg.

(#30699) Richard! válasza AMD Power (#30697) üzenetére


Richard!
addikt

Az egyik legjobb. Ajánlott!! ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30700) Tsebacsi válasza Kornel (#30696) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sose tudhatod mikor durran el egy apuka agya :DDD ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.