Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) w333 válasza #94529552 (#29195) üzenetére


w333
félisten

A kép a Facebook -ról van valaki megosztotta a Music FM -nek !

Itt mondanak róla részleteket Link

Nagy sebességgel jött, meggondolta magát majd jobbra akart fordulni a busz elé, ahol a zebra is van ... de gondolom akkor sebességgel ment hogy nem bírta bevenni (gondolom a busz közben indult a megálóból) :U

Kb. így történhetett, ahol a rendőrautó van ott volt a busz (állomásban)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29202) #94529552 válasza bitpork (#29197) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valamiért nem vagy képben azt hiszem. Ilyen napod van? Ok, nem gond. :DDD Mert már megint összevissza beszélsz. Hol írtam én azt, hogy a gyorshajtás miatt volt a baleset? Igaz, hogy a baleset kapcsán, de nem írtam azt: 1 emberi élet elvesztése is túl sok az esztelen gyorshajtás miatt. Ez inkább az itteni beszélgetésünkhöz kapcsolódó következtetés lenne. w333 írta a száguldást, láthatod, ha elolvasod még egyszer.

(#29203) w333 válasza #94529552 (#29202) üzenetére


w333
félisten

Nemcsak a sebesség miatt hanem szabálytalanság miatt is ... induló busz elé nem fordulunk be (és főleg nem gyorsítunk azért hogy elé vágjunk) :U

Az a baj hogy rengeteg tulajdonos túlértékeli az autóikat és azt gondolják hogy összkerék + minden elektronika megfogja az autót, én erre annyit mondok hogy lósz@rt, mentem én is már ész nélkül nagyon erős X6 -al és egy nagyobb vízen úgy megcsúszott mit a sz*r, alig bírtam megfogni ellenkormányozni (akkor még én is úgy voltam vele hogy az összkerék + elektronika ezért nyomtam neki) azóta bármikor hasonló kaliberű autóban ülök soha nem csinálok ilyen hülyeséget, mert a fizika törvényeinek nem tudsz parancsolni (szóval csak óvatosan) :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29204) bitpork válasza #94529552 (#29202) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

w333-nak válaszoltál a következőképpen : "Pont erről beszéltünk. 1 emberi élet elvesztése is túl sok az esztelen gyorshajtás miatt. :(( " Lehet h én értem félre, de nekem ebben az egyetértés és a hszben lévő esettel kapcsolatos véleményedet véltem olvasni. Lehet hogy én értettem félre, de elég konkrétan arra asszociáltam h a konkrét esettel kapcsolatban írtál. Ha tévedtem , mea maxima culpa.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29205) #94529552 válasza bitpork (#29204) üzenetére


#94529552
törölt tag

Eléggé félreértelmeztél pár hsz-t a mai napon szerintem, azért is reklamáltam többször is. De kár tovább boncolgatni, hagyjuk is ennyiben.

w333 Igazad van, de hát úgy látszik, hogy nem esett volna neki jól a busz elengedése, ami evidens lenne, és még rosszul is mérte fel a helyzetet.

(#29206) zack válasza w333 (#29201) üzenetére


zack
nagyúr

Ebből így már azt gondolom a busznak is lehetett akár komoly felelőssége. Mivel senki sem tudja, a busz hogy állt ki a megállóból. Némelyik annyira patkány, hogy szinte satuzni kell, mert ő megállóból kifelé elfelejti megadni az elsőbbséget, és nem teszi ki az irányjelzőt csak miután már elindult. Persze ha kellően távol vagyok, beengedem, ha normális, de nem 1-2 azt gondolja, "kimegyek elé, úgyis megáll".
Itt is lehetett simán, hogy a busz állt, és nem jelezte, hogy indul, majd a kanyarodó autót beforgatta, és kibillentette a kanyarodásból.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29207) Kornel válasza zack (#29206) üzenetére


Kornel
veterán

+1
En az olyan buszt sose engedem el, amelyik paraszt modon, index nelkul probal kipofatlankodni.
Jojjon nekem nyugodtan, ha mer.

(#29208) AMD Power


AMD Power
titán

Tud ajánlani valaki egy jó autókozmetikust. Májusban az esküvő előtt el kell majd vinnem a kocsit egy külső-belső nagytakarítására.

(#29209) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki nem tudja, hogy honnan lehet Permatex Ultra Grey-t kapni kisebb mennyiségben is? Esetleg valami hasonló termék is jöhet...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29210) lenko válasza AMD Power (#29208) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez-Wash Lurdy ház

Az embereknek fáj az igazság!

(#29211) stickermajom válasza lenko (#29210) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont tegnap jártam arra. Tényleg ennyire megy az a hely, hogy napokra előre kell bejelentkezni egy sima kocsimosásra?

(#29212) bitpork válasza AMD Power (#29208) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hol?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29213) lenko válasza stickermajom (#29211) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem bevált, de csak sima mosásra nem járok, mert kiesik, nanot szoktam felrakatni szélvédőre, és évente 2 alkalommal gépi kemény wax.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#29214) MunezXBK válasza stickermajom (#29211) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tényleg.

Mi Pécsen voltunk, egyikben se tudtak vállalni, csak napok múlva.

(#29215) bubi92


bubi92
őstag

Hejho.
11kerulet környékén valaki kitudna segíteni egy nagyobb fajta kerékkulcsal? Ami van az autóban azzal nem bírom leszedni a kereket?

(#29216) stickermajom válasza MunezXBK (#29214) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor ez nem az én helyem lesz azt hiszem. Napokra előre azért nem szoktam tudni mikor szeretnék mosatni. :D Tegnap is a bogarak miatt volt sürgős.

(#29217) #94529552 válasza Kornel (#29207) üzenetére


#94529552
törölt tag

-1, Ha neked kellemesebb dolog az, hogy neked megy a busz, mint egy fékezés, az gáz. Én úgy vettem észre, hogy szoktak indexelni, meg figyelek is rájuk.

(#29218) Kornel válasza #94529552 (#29217) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom merre jarsz, de ezek szerint bp-en nem sokat.

(#29219) zack válasza #94529552 (#29217) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem sem tanácsos busszal kekeckedni, de ez a "szoktak indexelni"...Persze. Szoktak. Nem arról van szó, hogy nem. De csak index után, elsőbbséget adva indulhat el. E helyett elindul, és utána rakja ki, sokszor hirtelen manőverre, erős fékezésre kényszerítve az autóst. Mivel buszt vezetőkről beszélünk, ami veszélyes üzem, nem fér bele, hogy 10-ből 7 úgy csinálja ahogy kell. 10-ből 10 csinálja úgy, ahogy kell, és a megítélésük is változna.

2 necces szitum volt busszal az elmúlt 2-3 hónapban. Mind a kettő kiszorított a saját sávomból, módszeresen, lassan, bízva, hogy úgyis megoldom. Eddig megoldottam, de amikor nem fogom tudni, és ki tudok szállni, na az lesz a 2. vádiratom.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29220) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tegnap voltunk a várban, atilla úton parkoltam. Ma délelőtt mennék el, ablaktörlő éktelen csikorgással félig szétesve töröl egy semmit... Miafene? A sofőroldali műanyag félig lefeszítve, gumi elfordulva... Nemtudom, valami népségf@szomseggarc le akarta feszegetni az 1000 Ft-os Bosoko-t??? Most vennem kell valahogy egy műanyag elemet ami a Kocsihoz tartozik, nem az ablaktörlőhöz... Majd lefotózom, ha nem leszek ideges és nem esik az eső. Persze a törlő most egy jó 7 centis sávban nem töröl...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29221) westcoastog


westcoastog
veterán

Buszos afférom volt nekem is, egy ismerősömmel két kocsival mentünk a hungexpóhoz, beálltunk egy busz mellé Mivel piros volt (ha jól emlékszem ő megállóban állt, mire odaértünk mellé lassan zöldre váltott a lámpa, így nyilván el kellett indulnunk mivel a sofőr ablaka alatt voltunk, így nyilván nem tudtuk őt kiengedni a megállóból, elslisszoltunk előtte, erre egy kilométeren keresztül azt látom hogy mutogat, dudál és villog rám a buszsofőr mint egy elmebeteg, azt hittem le fog tolni az útról. :W

[ Szerkesztve ]

(#29222) zack válasza Tsebacsi (#29220) üzenetére


zack
nagyúr

Dühítő. :( Irigy, vandálkodó emberek tömkelege, akiknek soha nem volt semmijük, így rombolják azt, amit más elért. :(((

(#29221) westcoastog

Az a baj, hogy nagyon védi őket a szakszervezet. Nagyon egyértelmű szitu kell tanúkkal, hogy jól gyere ki belőle. Mindegyik menő, aztán ha meg vannak pofozva, lesnek, és hívják a rendőrséget. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29223) tomcsi23 válasza Tsebacsi (#29220) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aszitték hogy fosch aerotwin. ;]
Legalább a szélvédőt nem qrták be. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29224) hroberto válasza zack (#29222) üzenetére


hroberto
addikt

Azért nem kellene általánosítani! Ennyi erővel lehetne a kamionosokat, taxisokat, mentősöket, motorosokat, stb. szidni. Mindenhol vannak hülyék. És emiatt gyakran általánosítanak. Gyakorlatilag mindenkinek volt már afférja aki közlekedik. De azért valljuk be a személyautósok közt van a legtöbb barom...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#29225) #94529552 válasza Kornel (#29218) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindegy, de jobb a békesség és a nyugalom, mint a kocsitörés. Kis figyelemmel több balesetet is el lehet kerülni, amikor éppen nem nekünk van elsőbbségünk. Nekem ez a tapasztalatom.

(#29226) westcoastog válasza zack (#29222) üzenetére


westcoastog
veterán

Sikerült lehagynunk őt így nem lett semmi belőle. :D

(#29220) Tsebacsi
Soha nagyobb öröme ne legyen a rongálónak.

(#29227) zack válasza westcoastog (#29226) üzenetére


zack
nagyúr

Az én gyúrós BKV-s emberem beleállt egy pofon után, és feltette a kezét. Én meg közöltem vele, akkor induljon a buli. ;] A János kórházban kötött ki. De ez nem forgalmi helyzet volt. Más.
Sztárügyvéd védett, csak közmunka lett. Neki meg egy életre szóló nyom a pacekon... :)
Menősködni lehet, de előbb-utóbb mindenki megtalálja az emberét.

(#29224) hroberto

Nem teljesen van igazad. :U Gyalogos - bringás - motoros - személyautós - teherautós - buszos, kamionos.
Ezek a KRESZ-ben is adott lépcsőfokok. Mindig a nagyobbnak és erősebbnek kell körültekintőbbnek lenni, hiszen ő tud nagyobb kárt okozni. Innentől kezdve a buszosoknál nem fér bele az az 1-2 agresszív patkány, ahogy a kamionosoknál sem. Az, hogy van, nem tudunk ellene mit tenni, de náluk 10-ből 1 sem lehet gyenge láncszem. Az autósok statisztikája pedig közel sem olyan rossz. Hiszen belőlük van a legtöbb. A buszosok statisztikája lehet rosszabb, ha azt nézzük hány buszvezetőre esik 1 patkány. Taxisok szintén. Nincsenek sokan, és ebből a kevésből sok az olyan, aki azt hiszi, neki mindent lehet. Náluk annyi szerencse belecsúszik, hogy nem törhetik össze az autót, mert akkor nem tud dolgozni, és lehet rosszabbul is jár, hiszen 2 esélyes, melyik törik össze jobban, és melyik autóban lesz személyi sérülés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29228) Skillet válasza Tsebacsi (#29220) üzenetére


Skillet
addikt

Kívánom nekiiiiiii, hogy b@sszon egyedüüüül! :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29229) westcoastog válasza zack (#29227) üzenetére


westcoastog
veterán

Szívesen kiosztanék pár pofont én is néha, de szerintem előbb tesznek zsebre mint hogy kiszállok a kocsiból. :D
165cm "magas" vagyok. :DDD

(#29230) zack válasza westcoastog (#29229) üzenetére


zack
nagyúr

Az már inkább "mélység". ;] De a méret nem minden. Én 176cm vagyok. ;)
Nem érdemes pofozkodni, csak ha van tanú arra, hogy megtámadtak. Mindenki nagyon kemény, kívülről fújja a "Szemtől-Szemben", "Keresztepa" trilógia párbeszédeit, aztán ha kap egy pofont, hívja a rendőrséget.
Én is mondtam az embernek a János kórházban, ne legyél ribanc, én lezártam, ne bízzuk a kékekre az ügyet.
Csak beribancosodott, pedig kemény éjszakai ember hírében állt. Ez a valóság. Ha lehet, ezeket a szitukat elkerülöm. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29231) bitpork válasza Skillet (#29228) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Még kívánni se mert az ilyen akkor is szaporodik sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29232) Kornel


Kornel
veterán

Ha mar kozlekedesrol van szo.
Valamelyik nap bekason a madzsar jozsef - hadrianus keresztezodesben kifele a nullas fele erdekes sztori volt.
Ugye normalis ember beenged 1-1 autot a hadrianusrol is (zipzar elv), de ha mindenkit beengedsz, akkor a madzsar jozsef dugul be.
1-2-t el is engedtem, aztan egy rs? Octavia valahonnan messzirol, nagy gazzal azt hitte, hogy majd en satuzok, hogy bevagjon elem, persze azt varhatja :)
De tenyleg indokolatlan (veszelyeztetes) volt, amit csinalt.
Erre mogottem 1-2-vel valaki beengedte, es padlogazzal a szembe savban, piroson ki a 11-esre :Y
Mondom WTF?!?!
En se vagyok kispalyas, meg normalis, de ilyet?!?!?!
Aztan par mp mulva utana valami audi(ha jol lattam), ugyanigy, utana.
Ilyeneket eddig csak orosz videokban lattam, le is dobbentem rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#29233) westcoastog válasza zack (#29230) üzenetére


westcoastog
veterán

Körülbelül. :D
Amennyire lehet kerülöm a konfliktusokat, szerencsére nem volt még semmi gondom eddig. :)

(#29234) w333 válasza Kornel (#29232) üzenetére


w333
félisten

Az tényleg durva ... átment azon a nagy középső útelválasztón, vagy egyből a szembe sávba fordult, pedig ott kifelé és befelé is mindig elég nagy fogalom van :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29235) Kornel válasza w333 (#29234) üzenetére


Kornel
veterán

Kifele memt a madzsar jozsefrol a 11-esre, nem a szembe forgalomba, csak a szembe savba fordult ki a 11-esre.
Persze piroson, ugy, hogy a 11-esen eleg nagy volt meg a forgalom.

(#29236) w333 válasza Kornel (#29235) üzenetére


w333
félisten

Az szép ... :Y

Láttam már nagyon sok ilyet ... kb. ahol a motoros van ott jött ki Link :U

Ablakból ezt a kereszteződést látom (Raktár utca sarka) hetente legalább 1-2X hallom a csattanást, vagy a Raktár utcából balra kanyarodásnál Békás felé nem adják meg az elsőbbséget a szembe jövőnek, vagy keresztül mennek a pirosan, de már olyat is láttam hogy vissza fordultak (normális az ilyen ?) pedig ott a tábla hogy balra nem lehet fordulni mindkét irányban :o

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29237) M_o_g_y_i válasza -v- (#29170) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Épp azt nézem mit indított a "méér mérnek elbújva a sünök?" kérdésem... :o ;]

Nos, visszaolvasva az eddigieket, csak megerősíteni tudom sajnos. :((
Megyek "ezerrel" (akkor épp olyan 120-130 között lehetett) a belsőben, előzöm a szélen 90-100 közöttieket, erre a baromállat csak kijön elém 105-tel köbö mert utolért valami buszt vagy f@ssetudja mit, de így kivágva, lehet még index sem volt, nem emlékszem rá. :W
Nem maxoltam ki a pályát, többnyire visszahúzódtam szélre a 120-as tempómmal (full víz volt).
Időnként azért csak előznöm kellett, bemegyek olyan 130 óra szerint a belsőbe, erre utolért valami csíkoshátú állat, és olyan 3,5 centiig rámjött. :W
Ezzel csak az a baj, hogy ha az előző vagy másik ilyen gyökkettővel kivágódók miatt lassítani kell hirtelen, akkor meg lelök a 'csába az útról, mert nem képes megvárni amíg letakarítom magam előle, muszáj erőfitogtatva az ember seggébe bújni??? :F :((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29238) w333 válasza w333 (#29236) üzenetére


w333
félisten

Erről beszéltem ... 1 óra nem telt el hogy leírtam, jött is a csattanás :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29239) hroberto válasza zack (#29227) üzenetére


hroberto
addikt

Nos, ahogy felsoroltad a KRESZ a lépcsőfokokat a sorrend kb. tükrözi is, hogy ki mennyire kultúrált, és partner a normális közlekedésben. A gyalogos azt hiszi, hogy mindenhol elsőbbsége van, a biciklist magasról sz©rik a lámpákra és egyéb szabályokra, a motorosok nagy részét is jól hátsón kellene rúgni (hozzáteszem, hogy biciklizem és motorozom is, de gyakran az eszem megáll, hogy mit művelnek).
A körültekintést persze mindenki elvárja a kamionosoktól, buszosoktól, csak azt már senki nem veszi figyelembe, hogy egy ilyen nagyságú és tömegű járművel jóval nehezebb közlekedni, sokkal több energiát igényel a megállás, elindulás.
Ezenkívül ezek az emberek dolgoznak, lehet, hogy már 8-10 órája is épp. Tehát ne várjuk el, hogy mindig úgy tegyenek ahogy épp azt elvárjuk. Fokozottan érvényes ez a buszosokra, akik pl. egész nap egy forgalmas városban szívnak, ezért nem csoda ha a műszak vége felé már fogytán a türelmük. Ők is csak emberek. Félre ne érts, nem azt mondom, hogy ezek az emberek a szentek, de semmivel sem rosszabbak mint az átlag közlekedők, sőt...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#29240) zack válasza hroberto (#29239) üzenetére


zack
nagyúr

Pesten laksz? Pesten közlekedsz? Ha igen, nem eleget. :U
Ne sajnáljunk már egy buszvezetőt, aki szinte védett útvonalon halad az esetek többségében (buszsáv).
Neki azért kell a legmagasabb PÁV, mert ő 7,5 óra vezetés után is úgy kell viselkedjen, mint műszakba állás környékén. Aki erre nem képes, ne vezessen buszt. Ráadásul nem folyamatosan vezetnek, nekik is van pihenőidejük. Kamionosoknál ott a tachográf, ami szintén nem véletlenül lett kitalálva.
Ráadásul itt most kifejezetten arról beszéltünk, hogy a megállóból hogy állnak ki, ami közel sem annyira ritka, mint a fehér holló. Elhiszem, hogy van menetideje, de ne vágjon már ki elém, amikor nekem van elsőbbségem. Ha tudom, úgyis beengedem, de amikor jönnek a seggemben, nem leszek előzékeny.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29241) Qru válasza Kornel (#29232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És az ilyenekre szarnak a rendőrök, egyszerűen nem mernek utánuk menni. Bezzeg aki 2-vel többel megy az megengedettnél azt szénné büntetik. :((( :W

mod:

Zack: A mindig van erősebbről ez jutott eszembe: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29242) mdani01 válasza w333 (#29238) üzenetére


mdani01
aktív tag

Bah..jól összementek :(

iPhone 6S SpaceGray

(#29243) hroberto válasza zack (#29240) üzenetére


hroberto
addikt

Súlyos tévedésben vagy. Valószínűleg személyautónál nagyobb járművet sem vezettél még. Ja, és nem csak Pesten közlekednek buszok... :U
A buszosoknak nem kell a legmagasabb PÁV. PÁV II szükséges a buszvezetéshez. A PÁV l a megkülönböztetett jelzést vezető sofőrök számára előírás.
De azt még feltételezni is hajmeresztő, hogy 7-8 óra vezetés után valaki olyan kipihent legyen mint a vezetés kezdetekor. Nem gépekről beszélünk hanem emberekről!
A buszmegállóból való induláshoz annyit fűznék hozzá, hogy az tiszta sor, hogy nincs elsőbbsége a busznak, viszont a KRESZ azt írja elő, hogy segíteni vagy köteles a buszt a megállóból való elinduláskor.

"Lakott területen belül a járművek vezetői kötelesek az elindulási szándékot jelző, menetrend szerint közlekedő autóbusznak, trolibusznak, az iskolabusznak és a gyermekeket szállító autóbusznak a megállóhelyről való elindulását (a jobb szélső forgalmi sávba való besorolását) - ha ez hirtelen fékezés nélkül megtehető - lassítással, szükség esetén megállással is lehetővé tenni. Az autóbusz, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, valamint a trolibusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről."

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#29244) #94529552 válasza w333 (#29238) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor az sajnos nem túl unalmas hely lehet. :((

hroberto Teljesen igazad van, hasonlóképp látom én is ezt a témát. Figyeljünk másokra is, de a tömegközlekedésre meg különösen, mint a szabály is írja, és azt illik tudni mindenkinek. :K

(#29245) bubi92


bubi92
őstag

van nekem egy autóm. a bal hátsó fék egyszer csak úgy fogta magát és elkezdett szorulni. lássuk be ez annyira nem király. eddig kézifékre tippeltem, mert mikor előjött ez, utána megtettem egy dombóvár- pest távot és akkor nem volt semmi baj. aztán most újra befogott. leszedtem a kereket, megütögettem a féktestet, egy kisebb talicskányi szutyok hullott ki belőle és lám a tárcsa forog ugyan, de még mindig akad picit. ráfékez lábfékkel, és újra rászorul, megint megütöget, és lám a tárcsa forog ugyan, de még mindig akad picit. ráfékez kézifékkel, kézifék kiold, és lám a tárcsa....

mivel a lábféknél is csinálja így elvetettem a kézifék bűnösséget.

most az új kiszemeltem a fékmunkahenger. lehetséges, hogy annyira tele van kosszal az egész, hogy nem tud kiengedni? illetve, mi a módja, hogy megbizonyosodjak róla a fék melyik része a FASZKALAP!!!? :W

illetve, kiengedett fékkel(mondjuk 20ezer kilométernyi ráragadt szemét után) a tárcsának teljesen simán kell forognia, vagy minimális súrlódás az benne van a pakliban?

igazából a cél az lenne, hogy letudjak menni 100km-re a szerelőmhöz.

(#29246) bitpork válasza bubi92 (#29245) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Végül csak az egyik legfontosabb dolog marad ki. Milyen autó?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29247) bubi92 válasza bitpork (#29246) üzenetére


bubi92
őstag

mazda 6 gy kombi facelift előtti 2004 2.0d tenger illatú autóillatosítóval !

[ Szerkesztve ]

(#29248) bitpork válasza bubi92 (#29247) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A mazdát én személyesen nem ismerem. De egy VAg autónál a fő fékmunkahengert venném szemügyre , illetve a rásegítő vákuumát. Illetve VCDS-sel megpróbálnék egy ABS tesztet is. Sajnos távol keleti kompatibilitásom konvergál a nullához :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29249) Skillet válasza bitpork (#29248) üzenetére


Skillet
addikt

Van főfékhenger és vannak a fékmunkahengerek. Olyan is van, hogy fő fékmunkahenger?
:B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29250) bitpork válasza Skillet (#29249) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom, lehet rosszul hívom azt a munkahengert ami a tűzfalnál van egyes típusokban. VAGnál elősfordult hogy benyomta az embör és leolajozta a lábát. Lehet h már régen nem így van :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.