Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) TaaT válasza mycso (#29147) üzenetére


TaaT
veterán

"állítólag kishazánkban a közúti balesetek nagyrésze a gyorshajtásból adódik."

Igen, de azt is gyorshajtásnak veszik ha 90-es táblánál 70-el leesel az útról, ez a relatív gyorshajtás. :) A tényleges gyorshajtás a balesetek elég alacsony százalékáért felelős, de attól még jó indok a kopasztásért. :)

Give them hell Ukraine!

(#29152) Kornel válasza #94529552 (#29149) üzenetére


Kornel
veterán

Olyan okos mindenki :U

De majomnal a pont. :K
Meg Taat-nal ;)

[ Szerkesztve ]

(#29153) #94529552 válasza stickermajom (#29150) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bocs, de már 2016 van, és nemrég láttam egy tv műsorban a legutóbbi elemzésről grafikont. De egyébként már 1 halál is túl sok, ami a felesleges gyorshajtás miatt történik, még ha te nem úgy gondolnád akkor is.
kornelka Mint te is. :U Mert úgy látom értelmezési gondjaid vannak, mert nem mondtam, hogy azt helyeslem. :N De a notórius gyorshajtást sem.

[ Szerkesztve ]

(#29154) Kornel válasza #94529552 (#29153) üzenetére


Kornel
veterán

Forditsuk meg:
A felesleges totymorges, es vezetni nem tudas miatt hany baleset tortenik?
Hany rafutas van amiatt, hogy a dilettans a belsoben nyomja megengedett sebesseg minusz 30-50%-al?
Vagy kivag palyan 100-al a sor ele...
Hagyjuk mar az alszenteskedest.
Legyen kotelezo (visszamenoleg is) minden jogsihoz! (A,B is!!) legalabb egy PAV3, es akkor utana elfogadom, hogy bokorban lapulva lovoldozzenek a balesetveszelyes gyorshajtokra, millardokert!
Ahelyett, hogy a lopott automat keresnek, vagy felgongyolitenek ezeket a bunszervezeteket!
El vagy tevedve, de nagyon :Y

Ui: PAV bevezetese utan az emberek 30-50%-anak elvennek a jogsijat.
Es a belesetek szama is visszaesne, ennel tobbel is.

[ Szerkesztve ]

(#29155) bitpork válasza #94529552 (#29153) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazat szólnak ám. Nemrég boncolgattam a kérdést és 2014 utáni adat nem is nagyon van publikálva. Guess :U
De a kérdéssel foglalkozott már a totalcar, az autónavigátor meg rakat autós portál, azonos eredményre jutva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29156) stickermajom válasza #94529552 (#29153) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez itt 6 év statisztikája, de valamiért '13 után nem találni adatot.. Csak nem...? :U

Senki nem mondja, hogy a gyorshajtás jó dolog és követendő példa, de válasszuk már külön a relatív és az abszolút gyorshajtást, ha már a média ezt olyan szépen összemossa. Mert a relatív gyorshajtást senki nem fogja kiszűrni neked a háromlábúval.. Na innentől pénzbeszedés az egész.

(#29157) MunezXBK válasza stickermajom (#29156) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennyi.

(#29158) #94529552 válasza Kornel (#29154) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még mindig a félreértelmezés miatt írsz. :W Ilyenekről nem volt szó. Humorizáltam neked, te meg komolyra veszed. :N

stickermajom "Senki nem mondja, hogy a gyorshajtás jó dolog és követendő példa"

Ennyiben egyetértünk, a többi meg baromság, meg az is, hogy itt ezen vitatkozunk. Pedig most a gyorshajtás mellett kardoskodtok. Gyorsan hajtunk, hát akkor fizetünk, ezen nem kell itt hőbörögni. Csak elfogadni lehet. Mint a honvédségnél, a parancsot nem lehet megizélni, mert csak szaporodik. :R
Stat. A közúti balesetek legfőbb okai, s azok aránya tekintetében markáns változások nem történtek. A személyi sérüléssel járó balesetek 28%-ának a hátterében a gyorshajtás áll (1 978 baleset),

[ Szerkesztve ]

(#29159) zack válasza #94529552 (#29149) üzenetére


zack
nagyúr

Most olvastam pont egy komolyabb kutatást erről. Nem a gyorshajtók miatt van ennyi baleset, és ott is azt taglalták, hogy akkor minek ennyire ráfeküdni a sebességmérésekre, amikor feketén-fehéren látszik, hogy az emberek fejében van gond, és a járműkezeléssel, rutintalansággal, és mert nem ismerik saját határaikat.

Igen gyors motort nyúztam 6 éven keresztül. Sem városban, városon kívül pedig pláne nem tartottam be a sebességhatárokat. Sosem volt balesetem. Nem csak ebben a 6 évben, de az előtte levő 12 évben sem. Pedig ott is volt jó pár 140LE+ motor. Ha tudod, hol lehet, és hol nem, az bőven elegendő.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29160) bitpork válasza #94529552 (#29158) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt fogadd el, hogy amíg a rendőrség a gyorshajtás alatt emlegeti a relatív és az abszolút gyorshajtást addig a valóságban két nagyon különböző dologról van szó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29161) #94529552 válasza bitpork (#29160) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt miért nekem? :( Mit fogadjak el, amikor ezzel a részével én nem is foglalkoztam? Mutasd meg hol vitattam ezt? Másik műsort nézünk. :O

(#29162) xcds válasza mycso (#29147) üzenetére


xcds
őstag

"ha az út szélén jól látható helyen mér, esetleg még előjelző tábla is van --> az baleset megelőzés."

Ja, azon a pár száz méteren biztos. Ha viszont nem tudod, hogy hol mérnek, akkor mindenhol kénytelen vagy betartani. Nem is hiszem el, hogy ezt komolyan gondolja valaki. Ennyire hülyének azért ne nézd már őket. :DDD

Más: 130-as tempónál már úgy tudom 20km/h a ráhagyás, tehát 150-től büntetnek. Olyan autót még nem láttam, ami ekkor nem csal legalább 10-et, tehát 160-al mehetsz óra szerint. Namost akinek ez nem elég egy 2 sávos pályán, ott is van baj azért. A szélsőben kamionok mennek 90-el, azokat se egyszerű megelőzni egy gyengébb autóval, mert az is sokkal nagyobb tempóval érkezik, aki még elvileg éppen a határ alatt van. 90-es korlátnál meg még belefér az óra szerint 110. Ezekre az utakra bőven elég, nem beszélve, hogy pár percet lehet spórolni, ha azon a pár szakaszon, ahol lehet, nyomja neki az ember.
A kint felejtett tábláknál való méricskélés viszont tényleg genyóság.

(#29163) TaaT válasza xcds (#29162) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha viszont nem tudod, hogy hol mérnek, akkor mindenhol kénytelen vagy betartani."

Ausztriában is ezt csinálják, de ott nem 30.000ft-ról indul bírság, pedig nem annyit keresnek mint mi. :)

Give them hell Ukraine!

(#29164) Qtya123


Qtya123
őstag

Nekem semmiféle problémám nem lenne a traffipaxokkal és a rendőrökkel sem, ha nem azt látnám, amit már fentebb leírtak, hogy 95%-a a méréseknek a pénzbehajtásra megy nem a baleset megelőzésre.

Erre legjobb példa az, mikor a városban a zebrák/kereszteződések tucatjai között nyelezi egykerekezve, strandpapucsban a motoros, meg rakja keresztbe Jaszkari Tomi, hiszen nyáron a sétálóutcákban villantani kell a népnek. Na nekik gondjuk nem lesz, mert eközben a rendőrök a város végét jelző táblánál a nyíl egyenes úton állnak és trafiznak, persze már se járda, se kereszteződés, se emberek, csak iparterület meg egy 70-es tábla és várják az életveszélyes gyorshajtót 90-el.... Ameddig ezt látom, addig nekem pofázhatnak. 2 olyan rendőrrel is beszéltem, akik ugyan nem traffiznak, de azt mondták, hogy a trafis kollégáknak ki van adva, hogy kb hány darab gyorshajtást kell eszközölni egy-egy szolgálat alatt. Ha ők hazudnak, akkor énis....

Az elbújásról meg csak annyit, hogy egyszer pályán majdnem részese voltam egy 4-es karambolnak, mert a szalagkorlát javítása miatt ki volt rakva a sebességkorlátozás, a 80-as táblánál ment a sor 80-al, majd az elöl lévő gyakorlatilag majdnem egy satut nyomott (hiába a megengedettel ment), mert meglátta és megijedt a közútkezelős kisteherautó mögött megbúvó traffitól....

(#29165) xcds válasza TaaT (#29163) üzenetére


xcds
őstag

Az biztos, hogy nem reálisak az összegek...

(#29166) Qtya123 válasza zack (#29159) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, sok esetben tényleg a rutintalanság a balesetforrás. Én hegyvidéken éltem mindig és két éve költöztünk az Alföldre. Hihetetlen, hogy milyen különbség van azon sofőrök között, akik azért kanyart és dombokat is látnak, meg az alföldiek között. A nyíl egyenes utakon 70 km/h-nál többel alig mennek, a városokban a belső sávban lényegesen többen felejtik magukat 35-40-el mint máshol.
Ami a legdurvább, hogy mégis sokkal-sokkal több a baleset errefelé, mint a Mecsekben. Gyakorlatilag napi szinten összetörik egymást frontálisan és kb kéthetente a nyíl egyenes úton elmész tetőn! lévő autó mellett. Azon szoktunk gondolkodni, hogy ezt most hogy.... Nemrég rájöttünk: Megy előttem a Fiesta, előtte Hiache. Természetesen a tempó 80 km/h. A fiesta elkezdi előzni a másikat, de olyan lassan, mintha kamion előzne kamiont. Kb 85-re gyorsított fel. Szemből jött a busz, már lemaradtam, ha kiüti a fiestát ne nekem csapódjon. Épphogy befért és végig nem gyorsított! A telet inkább meg sem említem...

8 éven át jártam Pécsről-Komlóra naponta, a feleségem szintén. Fele ennyi balesetet nem láttunk és a hegyen a legtöbben gyorsabban mentek, mint itt a pusztában. Nyilván arrafelé is voltak bolondok, de közel sem ennyi. A másik, hogyha látták, hogy gyorsabb vagy náluk, akkor jeleztek, hogy előzheted őket, illetve lehúzódtak. Itt ilyen hírből sincs.... rettenetesen idegesítő és mész mögötte 40-el.
Tegnap voltunk Egerben, felüdülés volt. A forgalom tempója sokkal gyorsabb, valamint megjártam az Eger-Lillafüred távot. Úgy kenték neki a családi egyterűek is, benne a komplett családdal, hogy csak néztem. Ja és ha valakit beértem, azonnal tette ki az indexet, mikor lehetősége nyílt rá és lassított, hogy előzhessek még a kanyar előtt.

Ja és mivel errefelé ennyi a baleset, be is jelentették, hogy mégtöbbet trafiznak majd....

(#29167) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Az nkh-s lekérdező rendszer pontosan hogyan is van? 2010-től az összes magyar autó lekérdezhető, vagy csak a 2010 után forgalomba hekyezettek? Mer akarunk venni egy 307-es pugot ami mo-i és meg akarjuk nézni valós - e a km.

(#29168) Integrale válasza Qtya123 (#29166) üzenetére


Integrale
veterán

Ebben meg tudlak erositeni.
Pest Nagykata kozott ingazok, meg havi 1-2-3 alkalommal Gyôr, Pápa, Bakony.
Eg es fold, utobbi helyeken is vannak alkalmatlanok, de itt (Pápa, Bakony) meg nem talalkoztam azzal a jelenseggel, hogy a kint allo rendor miatt beletaposnak a fekbe, araszolnak a rendor mogott orszaguton.
Felnek megelozni orszaguton a 70-nel halado rendort, es feltartjak az egyebkent sem kicsi sort.

"Bad reklám is reklám too"

(#29169) aero. válasza SzlobiG (#29167) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az azelőttiek is, de arról nem lesz adat, mert valamikor ott körül kezdték el írni a km állásokat.

(#29170) -v-


-v-
addikt

Na, megint gyorshajtas thread van?
A fek a buziknak valo. :DDD

(#29171) w333


w333
félisten

Filléres Nepper Trükk ... hogyan csinálj 15" -ből 17" -t ! ;]

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29172) SzlobiG válasza aero. (#29169) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez egy 2004-es autó tehát akkor 2010 utáni műszakikról lesz adat km tekintetében is, nem?

(#29173) aero. válasza SzlobiG (#29172) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Így van

(#29174) zack válasza Qtya123 (#29166) üzenetére


zack
nagyúr

Ahogy mondod. Én motorral is mindig azt az elvet vallottam, hogy minden időjárási körülmény között meg kel tanulni vezetni.
Motort télen is vezettem, hóban, fagyban, jégben. Ha itt megtanulsz közlekedni az esőben vezetés, vizes aszfalt fel sem tűnik. Autónál dettó. Leesik 2 csepp eső Pesten, és jönnek a ráfutásos balesetek, szirénázó mentők egész nap...A téli időjárásról ne is beszéljünk. Gőzük nincs az autóvezetőknek mit és hogy kellene csinálniuk, hogy jobban menjen nekik. Attól hogy hóban, esőben nem mennek, magukkal baxnak ki, mert ha egyszer száraz időben elindulnak, visszafelé meg jöhetnek havazásban, csodálkoznak, és felteszik a kérdést maguknak, hogy "ez most akkor hogy is történhetett meg velem?". :( Ideális körülmények között pedig mindenki "Raikönnen" szindrómában szenved, és tolja neki, villognak, megy az agresszió. Amikor viszont kicsit is eltérőek a körülmények, szinte mindenki meg van "bénulva". Vagy ott vannak a hétvégi autósok, akik nem mernek nagy forgalomban autózni. Aztán jön az izzadás, ha belecsúsznak, mert nincs rutin. Mindig elgondolkozom, hogy ezek az emberek miért menekülnek az elől amiben fejlődniük kellene. Hiszen ha valamiben nincs rutin, azt gyakorolni kell, a kitérés ezek elől megbosszulja magát. Lehet a tanulás eleje "rögös" lesz, de meg fogja tanulni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29175) trassher válasza TaaT (#29148) üzenetére


trassher
addikt

Netán egy jó dircsi szürcsi? :DDD

Redmi Note 7

(#29176) SzlobiG válasza aero. (#29173) üzenetére


SzlobiG
félisten

Remek, kíváncsi leszek mit mutat. :))

(#29177) w333 válasza trassher (#29175) üzenetére


w333
félisten

Neeee .... mi ez kerti locsoló feje vagy zuhany ? :Y

Kertépítő barátunk ... :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29178) tomcsi23 válasza w333 (#29171) üzenetére


tomcsi23
veterán


;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29179) focvis válasza -v- (#29170) üzenetére


focvis
veterán

+100 :DDD

(#29180) brumi1024 válasza -v- (#29170) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#29181) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Valaki tudja, hogy Borbet kba 44082 felnihez lehet-e kupakot venni valahol(rízsföldön kívül)?

(#29182) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Egyhén korrodált Nissan micra Mk11 hátsó kerékívek karosszériáztatása vidéken kb. mennyibe fájhat?

:R

(#29183) Joker88


Joker88
őstag

ma voltam az egyik töltőállomás kézi autómosójában. Gondoltam jobban le lehet mosni a kocsit,mint itthon szivaccsal,samponnal,stb.
Sikerült is "samponos autómosás"-t kiválasztani. Volt azonban a váalsztható dolgok között egy olyan hogy " forró viasz". Ez mit takar ? hogyan kell(ene) használni ?
elnézést a láma kérdésért,csak még ilyennel nem találkoztam... :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#29184) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jaj gyorshajtós téma... Nem szólok bele mert a végén még személyeskednék is... :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29185) MunezXBK válasza -v- (#29170) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:C

(#29186) w333


w333
félisten

Akkor ezért volt reggel lezárva ... f*szért kell száguldani :U

Ez biztosan nem 60km/h volt ...

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29187) zack válasza Joker88 (#29183) üzenetére


zack
nagyúr

Én próbáltam, de rondább lett mint volt, és beleszórtam 1500ft-ot. :U
Azóta sem, csak én mosom. Annál nincs jobb végeredmény.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29188) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rencámkitakarás level sok.

(#29189) deicide: mongyuk az avatarod is sokat hozzátesz az életérzéshez :P

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29189) deicide válasza -v- (#29170) üzenetére


deicide
veterán

Akkor hombár vagyok, mert nekem kopik... :DDD :B
De erről is az autópályán 160-al tötymörgők sokasága tehet. ;]

bitpork: (#29188) ehhe, visszarakatom a Glen Benton fejet, az tekintélyt parancsolóbb volt. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29190) AMD Power válasza w333 (#29186) üzenetére


AMD Power
titán

Meg is ölt egy embert az a köcsög.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29191) r.levente75 válasza RexpecT (#29182) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha cserélni kell kb 8k anyag javítóív, 10k díj lakatolás, plusz fényezés elemenként 15k.

(#29192) #94529552 válasza w333 (#29186) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont erről beszéltünk. 1 emberi élet elvesztése is túl sok az esztelen gyorshajtás miatt. :((

(#29193) bitpork válasza #94529552 (#29192) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ez nem mosdatja az ész nélküli bírságolást :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29194) zack válasza #94529552 (#29192) üzenetére


zack
nagyúr

Valamelyikőtök helyszínelte a balesetet? :U Csak mert fingunk sincs mi történt. Nem védem, de a média amit közöl, annak sokszor köze nincs a valósághoz. Pálcát nem török felette, mert nem ismerem a részleteket...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29195) #94529552 válasza bitpork (#29193) üzenetére


#94529552
törölt tag

Látom téged csak a bírságolás érdekel, holott te "lassúhajtó" vagy, ha jól olvastam. Engem meg nem érdekel ez a része, és próbálom elkerülni a túlzott gyorshajtást és a hatalmas bírságokat, jogsi elvesztést ilyeneket. Még egyszer sem védtem a bírságolókat, és már megint nem tudom, hogy ezt miért írtad nekem? :Y

zack Valamelyikőtök helyszínelte a balesetet?
Ahhoz rendőrnek kellene lenni, nem? Mert a linkelt oldal nem hiteles? Kérdezd w333-at, én csak olvastam a szomorú hírt, azt a fotót sem tudom honnan van.

(#29196) zack válasza #94529552 (#29195) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom, ezért kérdeztem. Sok minden nem derül ki. Lehet akkor se kerüli ki a buszt, ha lassabban megy.
Bár közel sem biztos hogy itt a gyorshajtáson volt a hangsúly. A busz szerepéről nem sok szó esik, pedig lehet, hogy komoly érintettsége van a balesetben.
Ettől függetlenül lehet hogy balf@sz volt az autós. Csak ebből azért nehéz megítélni.

Médiáról csak annyit, ha baleset történik, ritkán említik az autó márkáját. De ha BMW-s balesetezik, főcímben közlik, BMW-s okozott halálos balesetet, BMW-vel ütközött, stb. Nincs BMW-m nem is volt, tehát nem vagyok elfogult, csak feltűnt. Aki látta a Született Gyilkosok c. filmet... "médiageczik". Az sem igaz, amit kérdeznek.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29197) bitpork válasza #94529552 (#29195) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért írtam mert az eset ismerete nélkül azt írtad, hogy a kurda gyorshajtás miatt volt. Egészen biztos h más nem volt?
A bírság meg fontos, mert alapvetően nincs itthon köze a baleset megelőzéshez vagy a szabálykövetésre neveléshez. Hogy van h sógoréknál 20-50€val meg lehet úszni ami itt 100nál kezdődik alaphangon?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29198) Kornel válasza bitpork (#29197) üzenetére


Kornel
veterán

Ugy, hogy Magyarorszag jobban teljesit!!!!!!
:DD :DDD
:N
:U

(#29199) RexpecT válasza r.levente75 (#29191) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi szépen :R

(#29200) bitpork válasza Kornel (#29198) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát ez az. Olvass vissza milyen mély hallgatásba süllyedt a fórum a kérdésemre megint. Mindenki csak a száját tréningezi de kiállni az már büdös mint a tehénlepény a fűben. Még szerencsém van, hogy jómagam nagypapisan vezetek és életemben 2x kaptam csak csekket (mind fránya 1-2 km/h túllépés miatt :W )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.