Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) AMD Power válasza w333 (#29238) üzenetére


AMD Power
titán

Emlékszel mikor a felüljáró megcsinálták a busz sávot. Minden nap baleset volt és állandóan állt a Szentendrei út "befelé". :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29252) Skillet válasza bitpork (#29250) üzenetére


Skillet
addikt

Az a főfékhenger. :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29253) w333 válasza bubi92 (#29245) üzenetére


w333
félisten

Vedd le a kereket és féktisztítót vagy inkább WD 40 -t neki bőségesen, majd kézzel forgasd a tárcsát és valaki fékezzen ezt sokszor ismételd meg és ha szerencséd van akkor megoldódik a hiba :)

Egyszer ugyan ilyen hibám volt az E34 -el az M3 -s pályán egy 350km út felénél elkezdett szorulni a jobb eleje ... benzinkúttól vettem WD 40 -t jól meglocsoltam, nekem segített és azóta sem volt vele hasonló hiba, pedig utána még legalább 1 évig megvolt az autó ! :))

(#29251) AMD Power

Persze ... nagyon sokan felkenődtek ott a szalagkorlátra ! :o

(#29254) TaaT

Ha ritkán van kézi mosóban, akkor szinte biztos hogy a fékportól megszorul :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29254) TaaT válasza bubi92 (#29245) üzenetére


TaaT
veterán

VW-nél (többnyire) ilyen csapokon csúszik a féknyereg. [link] Simán elképzelhető hogy megszorult valamiért.

Give them hell Ukraine!

(#29255) AMD Power válasza w333 (#29253) üzenetére


AMD Power
titán

Nem erre gondoltam... a busz sáv miatt ugye csak egy sáv megy fel. Besorolási problémák és már mentek is a tömeges koccanások.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29256) w333 válasza AMD Power (#29255) üzenetére


w333
félisten

Jah hát persze ... senki nem várja ki a sorát mindenki megy a buszsávig aztán bepofátlankodnak úgy hogy még néha nem is indexelnek :U

De az a buszsáv ott egy nagy gyökérség aki azt kitalálta, 4 sávról 1 sávra ! :W

Erre gondolsz nem ... :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29257) AMD Power válasza w333 (#29256) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan. Én nem is értettem mikor ezt a hülyeséget kitalálták.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29258) tomcsi23 válasza w333 (#29253) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bőségesen persze. Hadd kapjon a tárcsa meg a betét is a wd40-ből. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29259) bubi92 válasza TaaT (#29254) üzenetére


bubi92
őstag

a mazdánál is ilyen csap van. a karikázott rész a vége.

(#29260) w333 válasza tomcsi23 (#29258) üzenetére


w333
félisten

Mi baja lesz :F 3-4 fékezés és lejön róla (vagy gőzborotvával jól ki kell mosni) :K

(#29257) AMD Power

Ez még a kisebbik baj ... mert pl. reggelente van amikor páromat elviszem Aquincum -nál melózik, aztán visszafélé ember legyen a talpán aki kivárja a lámpát a Hévnél legalább 15 perc míg kijutok a Szentendrei útra ami úgy be van állva hogy az Árpád hídig 30 perc kell míg eljutok ... komolyan tiszta vicc :(

(#29259) bubi92

Csiszolópapír + WD 40 :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29261) zack válasza AMD Power (#29257) üzenetére


zack
nagyúr

Ha a hídra felérve jobbra kanyarodok, inkább a híd lábától megyek a busz sávban, mint az utolsó pillanatban felfestett szaggatottnál jobbra. Idióta aki kitalálta. :W

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29262) Debilon válasza bubi92 (#29259) üzenetére


Debilon
addikt

szedesd/szedd szét ki kell pucolni rendesen, szintén Mazda6, csak nekem a bal elsővel volt ilyen gond
más megoldás úgysem lesz, mint a szétszedés és kipucolás, utána meg félévente/évente átnézetni, ez sajnos ilyen

amúgy nekem a kis fékbetét vezetőcsúszkák voltak nagyon koszosak, plusz a dugattyú megszorult, mivel finoman elkezdett egy kis sávban rozsdásodni (már bánom, hogy nem fényképeztem le) tehát új dugattyú és azóta minden tökéletes

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#29263) szőröscica


szőröscica
addikt

Egy hónapja Fiestázok már. Mikor elhoztam édesanyámtól, gondolkodtam, hogy tíznapos vagy havi matricát vegyek, aztán gondoltam, hogy tíz nap alatt nem biztos, hogy megcsinálják a Nissant. Ma már nem voltam ilyen optimista: megvettem újabb egy hónapra. Remélem, harmadik kör már nem lesz. :DDD

A maga egyszerűségében egyébként tényleg megkedveltem. :)

(#29264) westcoastog


westcoastog
veterán

Most vagy nincs a szemem hozzászokva, de hogy 10-ből 9 autó vakít tompított fényszóróval az hótziher, kiégett a szemem míg hazaértem pestről vidékre most.

(#29265) EQMontoya válasza szőröscica (#29263) üzenetére


EQMontoya
veterán

És mi a helyzet a Nissannal?

Same rules apply!

(#29266) szőröscica válasza EQMontoya (#29265) üzenetére


szőröscica
addikt

Talán jövő héten megérkezik az utolsó alkatrész a váltóhoz, és akkor össze tudják rakni. Utána már csak a klímakompresszort kell majd kicseréltetnem potom 450 euróért, ill. holnap megrendelem az új szett Bluresponse-t rá, és akkor az idei évet még kihúzza nálam. Viszont olyan érzésem van, hogy a futóművére is kellene költeni, elég sok dolog gyári még benne, és a Fiesta sokkal stabilabbnak érződik, a Nissan bizonytalan hozzá képest (pl. a nullás hosszanti marásai hintáztatják). 4 lengéscsillapító és pár szilent szerintem kell majd bele.

Jövőre meg jöhet valami más helyette.

[ Szerkesztve ]

(#29267) Mágus2 válasza szőröscica (#29266) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(pl. a nullás hosszanti marásai hintáztatják) Azt a szart Ti útnak nevezitek???? Miért nem vágtátok le a tökét a felelős miniszternek, aki ilyen szart kiadott a kezéből. :Y :Y :Y Múlt héten kétszer is volt szerencsém ahhoz a szarhoz. Kegyetlenül ráz, pedig rendes autóval voltunk ... A4. :K

[ Szerkesztve ]

(#29268) Skillet válasza Mágus2 (#29267) üzenetére


Skillet
addikt

Arra a részre fel sem megyek. Eszméletlen, gyakorlatilag el sem hiszem. Anno sógornőmékhez mentünk le herceghalomra, több alkalommal. Végig hintáztunk hosszú kilométereken át... értem én, hogy kemény a futóművem, na de az valami siralmas. :(((
Osztrákokhoz kifelé (hegyeshalom?) van még egy hosszú ilyen rész :W

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29269) bitpork válasza Skillet (#29268) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vajh miért is promotálom én a légruggancsot? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29270) szőröscica válasza Mágus2 (#29267) üzenetére


szőröscica
addikt

Én az M31-es becsatlakozásától (nagytarcsai kihajtó) az M3 bevezetőig, vagy a Váci útnál lévő kihajtóig szoktam használni reggel és este. Érdekes módon a Fiesta, de még a Transit Custom is sokkal stabilabbnak érződik a Nissannál. A Fiestán abszolút semmit nem érzek, a Transit picit ringatózik, a Nissan viszont elég hajósan imbolyog rajta.

Én arra tippelek, hogy a lengéscsillapítói fáradtak már, és azért. De nem tudom, hogy ezt miképpen lehetne ellenőrizni, mert ahogy olvasgattam, egy egyszerű guminyomás-állítással teljesen más eredményeket ad vissza egy rázópados mérés, így nem tudom mennyire megbízható az általa adott eredmény.

(#29271) brumi1024 válasza westcoastog (#29264) üzenetére


brumi1024
veterán

Pont ezt vettem észre ma én is.

(#29272) Qru válasza Mágus2 (#29267) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elsőre mikor arra jártam félre álltam mert azt hittem defektem van de rájöttem, hogy csak az út sz@r.

Amúgy azt a betonos szakaszt pont német licensz alapján építette egy német cég magyar leánya... :U

#nincsbennetarcsi

(#29273) Skillet válasza Qru (#29272) üzenetére


Skillet
addikt

Ugyanígy voltam vele én is. Azt hittem valami gond van, szétesett a futómű, vagy a gumi kotlott meg :U

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29274) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Amikor "fel" akad a gáz egy Szándérón.

(#29275) szőröscica válasza SzlobiG (#29274) üzenetére


szőröscica
addikt

Be kellett volna fullasztani, így esélyes, hogy az a motor kuka.

(#29276) xcds válasza szőröscica (#29270) üzenetére


xcds
őstag

Rázópados mérést gyárilag előírt guminyomással kell csinálni, tehát amivel használod is az autót. Kisebb nyomással szokták kozmetikázni, hogy átmenjen műszakin.

(#29277) bitpork válasza SzlobiG (#29274) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A gáz nem akad fel tudtommal. A turbó kezdi a motorolajat betolni az égéstérbe delejjel, ammi nagyobb kipufogást csinál ami megint gyorsítja a motorolaj benyomását és meg is van az ördögi kör.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29278) w333 válasza SzlobiG (#29274) üzenetére


w333
félisten

Ez nem gáz felakadás ... olyan nincs, ilyen már történ velünk faterom régi Pug 505 (2.5 GTD) hogy elszált a magasnyomású pumpa és ilyenkor nem lehet leállítani csak ha leveszed az akku sarut (padlógázzal megy) szerencsére nem lett semmi baja (magasnyomásút kellett cserélni, egy Mitsubisiből pont passzolt hozzá) :D

(#29280) SzlobiG

Bocsi, azt nem is figyeltem hogy idézőjelben van ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29279) TaaT válasza xcds (#29276) üzenetére


TaaT
veterán

Ez ott bukik hogy az alacsonyabb oldalfalú gumi gyári nyomáson is keményebb.

Give them hell Ukraine!

(#29280) SzlobiG válasza w333 (#29278) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nyilván nem tud felakadni, nem valami holmi bowdenes gázpedál van, ezért is tettem idézőjel közé a fel-t. :)

(#29281) xcds válasza TaaT (#29279) üzenetére


xcds
őstag

Van egy tűrés. A minimumot minden olyan gumival tudnia kell, ami rá való.

(#29278) w333 : Az akku saru itt nem segít. Vagy le kell fullasztani (nem egyszerű), vagy megoldani, hogy ne tudjon levegőt szívni.

[ Szerkesztve ]

(#29282) TaaT válasza xcds (#29281) üzenetére


TaaT
veterán

Négyesgolfra ezeket rakták gyárilag
225/40r18
225/45r17
205/55r16
195/65r15
175/80r14

Give them hell Ukraine!

(#29283) zack válasza Mágus2 (#29267) üzenetére


zack
nagyúr

Motorral volt fincsi. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29284) xcds válasza TaaT (#29282) üzenetére


xcds
őstag

És minden verzióra fel lehet tenni minden kereket a gépkönyv szerint? Mert nem vagyok biztos benne, hogy amelyik 18-as kerékkel jött ki gyárilag, abban a gátló is ugyanolyan.

(#29285) bitpork válasza xcds (#29284) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem a meglátásod helyes, de itt mindenki aszongya h ha eccer látták naggyal a gyár kapujában minden ok.

2ALL: Ne adjatok meg publikus emil címet ha hahu-n árultok autót. Az AAAAutó elkezdett spammelni :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29286) TaaT válasza xcds (#29284) üzenetére


TaaT
veterán

Bizonyos verziókra nem lehet feltenni a 2 legkisebb méretet a fék miatt :)

De leggyengébbre simán fel lehet rakni mindet, és full streetlegal német nyelvterületen. :)

bitpork: "Szerintem a meglátásod helyes"

A probléma gyökere az hogy a lengéscsillapító és a műszer között van egy olyan alkatrész ami totál elviheti az egész mérést. Rendes mérés az lenne ha a lengéscsillapító és a műszer között csak a futómű alkatrészek lennének.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#29287) EQMontoya válasza bitpork (#29277) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1.

Same rules apply!

(#29288) w333 válasza TaaT (#29282) üzenetére


w333
félisten

Tegnap linkeltem egy olcsó nagy felnit ami rámegy ... Link :DDD

És még a futómű is túléli a nagyobb méretet ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29289) xcds válasza TaaT (#29286) üzenetére


xcds
őstag

A műszakin nem azért rázatják, mert kíváncsiak, milyen a futómű kerék nélkül. Ők arra kíváncsiak, hogy ha rázatják, az "úton" marad-e a kerék megfelelő erővel, ehhez meg kell a kerék ugye.. :)

(#29290) TaaT válasza xcds (#29289) üzenetére


TaaT
veterán

A műszakin lengéscsillapítót mérnek :)

Give them hell Ukraine!

(#29291) bitpork válasza xcds (#29289) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk néha a szakértelmük...khm...elég kérdéses. Tán 2 éve volt még Gazsival amikor a nagy műszaki vizsgán felrakták egy első kerekes padra mérni... csak a szerencsének volt köszönhető, hogy nyitva volt a kimenő kapu és nem állt ott senki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29292) EQMontoya válasza bitpork (#29291) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mármint fékpróbát akartak, ráálltak a görgőre első kerékkel, aztán gázt adott a csóka? :D
Ezt követően sejtésem szerint satufék után falfehéren szállt ki a kocsiból.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#29293) MunezXBK válasza szőröscica (#29266) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Létezik ám garis, felújított kompi is, töredék áron.

Az én klímásom potom 400db kompresszort vásárolt fel erre a szezonra. :D

(#29294) -v- válasza Mágus2 (#29267) üzenetére


-v-
addikt

Még sose tűnt fel semmilyen autóval, hogy baj lenne vele.

(#29295) Qtya123 válasza Qru (#29272) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor nem vagyok egyedül. Eddig azt hittem én vagyok hülye, hogy félreálltam megnézni, hogy mi ment szét a futóműben. :)
Igaz ez nem M0 volt, hanem M3 a Hatvanas Fogadó közelében. Biztos voltam benne, hogy futómű gond, mert másik autóval sokszor jártam arra és sosem éreztem rezgést. Aztán mikor újra az OFF autóval mentem arra (2014-es Focus), akkor kimondottan figyeltem azon az útszakaszon és akkor világosodtam meg. A Ford is rezgett, de olyan minimálisan, hogy sosem vettem észre azzal. IS200 meg lerázta a vesémet, pedig azért nem betonkemény annak sem a futóműve.

(#29296) bitpork válasza EQMontoya (#29292) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pontosan. És még kaptam egy telefont a szerelőmtől aki leadta a kocsit h hehe mekkora bélák már nem tudták h 4x4 a kocsi. Nekem nem volt őszinte a mosolyom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29297) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

lassan jön a nyári szezon és nekem idén már kelleni fog egy új garnitúra. 14" 165/75-s abroncsból ajánlotok többet? Darabja 12-15-be szeretném megúszni, de ha nem megy, akkor veszek drágábban.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#29298) xcds válasza TaaT (#29290) üzenetére


xcds
őstag

Közvetve igen. De a lengéscsillapítónak célja van és inkább azt mérik, hogy ezt teljesíti-e. Ha nem, akkor ki kell cserélni.

(#29299) -v- válasza Qtya123 (#29295) üzenetére


-v-
addikt

Ja de, így már rémlik :D azokon a részeken ahol a színe is más a burkolatnak, nem?

(#29300) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.