Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) escie válasza neduddki (#2293) üzenetére


escie
őstag

''ne juott tovabb a 3dik parkolo autonal:- ((((/''
fu, annyira erős?

erről amúgy eszembejut egy kedves rokonom ifjúkori története. megvette az első autóját, egy zsigát. Miskolcon vette, Edelénybe vitte haza (~25km). az út 3/4-énél, Kazincbarcika előtt már tékás volt a verda, felborult. :))
hálsten a fickónak nem lett baja.

I'm back, baby!

(#2302) a_tesz válasza escie (#2300) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nem mondta senki, hogy a golf szar autó (maximum Integra:))), de azért hogy is mondjam finoman... van különbség egy ''népautó'' és a hagyományait elég sokáig őrző sportautógyár között, remélem te is érzed...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#2303) escie válasza a_tesz (#2302) üzenetére


escie
őstag

nincs is semmi baj mindaddig, míg vannak hagyományos Porschék. :)
a változatosság meg gyönyörködtet.

viszont a Cayman az elég frankó kis jármű lesz! ;]

I'm back, baby!

(#2304) hobizoli válasza a_tesz (#2302) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Van kulonbseg persze, tobbek kozott az is, hogy ezek a sportautogyarak mar szinte kivetel nelkul mind-mind nepautogyarak tulajdonaban vannak.




hobizoli

több drón kell ;P

(#2305) a_tesz válasza hobizoli (#2304) üzenetére


a_tesz
Korrektor

de a ferrarikba se rakják bele a fiat ilyen-olyan motorját... vagy pl a M5-ös bömbi is kapott egy saját motort... szóval költségcsökkentés ide vagy oda, egy rangos autógyár igenis rakjon (amennyire lehet) saját motorokat a saját modelljeibe.
ugyanakkor ott a cayenne, ami hát kis túlzással egy átcímkézett vw, tipikus példája ennek a divathóbortnak:(

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#2306) hobizoli válasza a_tesz (#2305) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem tudom teged ez miert zavar, gondolom nem azon gondolkodtal mejiket is vegyed meg ezen a heten.

Egyebkent birom ezt a topikot, itt vergodtok mejik mennyi loereos meg mennyire hude kib@szott kiraly, a masik meg de egy loszar, nagyreszt olyan autokrol okoskodtok amit parkolni lattok, vagy 1-2x az eletetekben majd visznek is vele egy karikat.



hobizoli

több drón kell ;P

(#2307) a_tesz válasza hobizoli (#2306) üzenetére


a_tesz
Korrektor

vagy esetleg később dolgozni fogunk valamelyiknek :U

áh, nem mondok semmit, nincs kedvem ''háborúzni'', meg magamra uszítani a moderátorokat...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#2308) rOwLeY válasza hobizoli (#2306) üzenetére


rOwLeY
őstag

akkor nem kell venni AUDI-t sem mert azokban is olyan motorok vannak...
viszont a ''saját'' motorral kapcs igazad van!egy ilyen hírnevű és múltú sportauto cég azért már rakhatna saját motorokat a motorháztető alá

[Szerkesztve]

(#2309) Integra válasza a_tesz (#2305) üzenetére


Integra
titán

jelen pillantban az autógyártás elleni legnagyobb bűnt a vw konszern követi el szvsz.
az audik már teljesen ugyanolyanok egytől egyig, a vw-k is, a seatok meg mint az audik detto, tojás mind. a skoda a maga téglalap díszrácsával már-már a legkarizmatikusabb az összes márkájuk közül. a technikai meg motormegvalósítás szintén.
de látod, van akinek ez bejön.
a mai bömös típusok viszont meglepően eltérőek egymástól megjelenésben, és szerintem ez így van jól, mindegyiknek van saját arca, illetve igyekeztek saját arcot kialakítani.
nem sok ilyen gyártó van már aki ezt megengedheti magának.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2310) rOwLeY válasza Integra (#2309) üzenetére


rOwLeY
őstag

ez mondjuk egy kis elvakultság is a bömbivel szemben...

(#2311) Integra válasza rOwLeY (#2310) üzenetére


Integra
titán

nevezheted annak, ha akarod.
ezt a véleményem úgy mondtam, hogy különösebben nem rajongok a bömbiért se, a bangle teljesen szétverte a régi designt, ez a mostani szerintem hányadék, teljesen elvesztette azt a marcona eleganciáját ami régen jellemezte a márkát. ennek ellenére továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a bömösnek sikerült eléggé elkülönítenie egymástól a típusait.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2312) rOwLeY


rOwLeY
őstag

teljes mértékben igazat adok neked!szvsz nagyon jora sikeredtek az uj bömbik!kimondottan szépek!kivéve az 5öst, az pfujj

(#2313) Som@


Som@
őstag

Nem tudja nekem kapásból megmondani, hogy egy 8 éves Toyota Colorollába mekkor a legkisebb akksi, amit bele lehet rakni? 1,6 moci, nincs benne légkondi. Azt ne mondjátok, hogy nézzem meg a motorháztetőt, mert az autó nem az enyém... :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2314) lighty válasza Som@ (#2313) üzenetére


lighty
tag

55ah alatt szerintem ne tegyél bele.

(#2315) hobizoli válasza Som@ (#2313) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Berakni be lehet barmilyen kicsit, max hamar lefexik.



hobizoli

több drón kell ;P

(#2316) Type-R


Type-R
őstag

Visszatér a VW Corrado
Újabb négyajtós kupé

Újra gyártásba kerül a Volkswagen egykori sportautója, a Corrado. Az idő múlásával azonban az autó is jelentősen átalakul: a modell ugyanis a mostanság divatos négyajtós kupé lesz, aminek teljesítménye akár a 350 lóerőt is elérheti, ráadásul összkerékhajtással és DSG váltóval is lehet majd kérni.Bővebben: link

(#2317) rOwLeY válasza Type-R (#2316) üzenetére


rOwLeY
őstag

lesüt a képről h számgéppel csinálták!

(#2318) Type-R válasza rOwLeY (#2317) üzenetére


Type-R
őstag

Valhol el kell kezdeni a tervezést.:P

(#2319) #16741888 válasza Type-R (#2316) üzenetére


#16741888
törölt tag

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!:(:(:(:(:(((:(((:(((:(((:(((:(((:(((:(((
Miért kell egy legendát megcsúfolni?:( Miért kell ennek a fasz divatnak alávetni? komolyan amikor olvastam a hírt sirhatnékom támadt tényleg.:(faszom kivan már a VWvel.:((( (az újjakkal:((()

(#2320) escie válasza #16741888 (#2319) üzenetére


escie
őstag

nagyügy, ne vedd meg. :U
:DDD

I'm back, baby!

(#2321) rOwLeY


rOwLeY
őstag

de most mé'?!miért baj ha megcsinálják?!vagy csak a neve a baj!az igaz h nem kellene egy legendás kocsi történelmét megcsorbítani!de szvsz nem lesz ronda kocsi!majd meglátjuk!!

(#2322) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Minden VW autó ugyanúgy néz ki,a Corrado is igazodik ehhez.Miért kell ezen meglepődni?

A mai világban,ahol a Ferrari egyterűt és hobbiterepjárót tervez,egy Corrado semmiség.Sajnos.

(#2323) #16741888 válasza rOwLeY (#2321) üzenetére


#16741888
törölt tag

A neve, így van, ha másnak hívnák, akkor leszarnám, nem is foglalkoznék vele, eggyel több autó a modellpalettából.:( de így??
egy fantasztikus autót így megcsúfolni.:( ne már, ez undorító.:(
És annyira átátszó hogy csak pénzkeresési célzattal nevezik el így.:((( Azt hiszik ha az emberek látják hogy Corrado, akkor meg is fogják venni.:((
Ez a legegyszerűbb.:((( Elmennek a jó francba.:(((

(#2324) rOwLeY


rOwLeY
őstag

megőrülök ezért a mérges tekintetért!az alfa Da Silva után is tud gyönyörű kocsikat tervezni
[kép]

(#2325) Integra válasza rOwLeY (#2324) üzenetére


Integra
titán

szerintem ez a legszebb alfa arc, könnyedén túltesz az eddigi 156-on

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2326) Integra válasza Type-R (#2316) üzenetére


Integra
titán

pfujjjj, ennek aztán sok köze van a régi corradohoz:(
ez a mostani full krómozott maszk pedig szerintem kifejezetten gagyi összhatást kelt. mondjuk sok lehetőség nincsen, minél kisebb költségből a meglévő eszközök felhasználásával meg a marketingesek idiotizmusából egy újabb bőrt húzzunk le a vevőkről.
kár érte, nekem nagyon tetszett a régi szögletes corrado design, de mint mondtam vw konszernél nincsen egyediség.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2327) Integra


Integra
titán

ezt egy fórumon írta egyik haver, bekopizom ide, tanulságos...

'' Január végén feltettem ide egy lopott Civic adatait. Lett az ügyben fejlemény, méghozzá elég érdekes.

Az ügy január 25 körül kezdődött, amikor a konditeremben feltörték a srác öltözőszekrényét, mindenét elvitték és a parkolóból a kulcsokkal elkötötték a Civicet. Mindenhol bejelentette, a rendőrség 30 nap után lezárta az ügyet, a biztosító valamilyen érthetetlen okból (ti. a kulccsal vitték el a gépet) fizetni készül.

Egy hete bejött egy nő a tulaj munkahelyére. Történt ugyanis, hogy a Civiccel ütközött. A tolvaj/sofőr készségesen megadta minden adatát a személyiéből, felmutatta a még érvényes kötelező-csekket, mindent aláírt és elment. A nő bement a biztosítóhoz, bejelentette a balesetet, a biztosító pedig készségesen befogadta az ügyet. A Civic biztosítójának (Allianz) nem tűnt fel, hogy a Civic lopott autó.

Ezután felhívta a rendőrséget is, ahol mondták, hogy tényleg van ilyen autó forgalomban, nyugodjon meg, a rendszám, az autó és egyéb adatok összetartoznak. Nem tűnt fel a zsaruknak, hogy egy olyan kocsi után érdeklődik valaki, amit 1,5 hónapja elloptak!!! Amikor a nő egy aláírásért bement a klinikára, ott hallotta először, hogy az autót sokkal korábban lenyúlták. Egyből hívták a rendőrséget, hogy ugyan menjenek már ki a megadott címre. Mire odaértek, az autótolvaj kijelentkezett és elköltözött. A szomszédok emlékeznek a kék Civicre, ami minden este ott parkolt a ház elött.

Azért ehhez is pofa kell: a tolvaj 1,5 hónapja eredeti rendszámmal közlekedik a városban a lopott Civiccel...

A T. Szerv tagjai arra kurvára ráérnek, hogy öten meresszék a seggüket egy egyhelyben trafipaxoló Skodában (tegnap láttam), de ha érdemben lehetne lépni valamit, véget ér a tudásuk''

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2328) #16741888 válasza Integra (#2327) üzenetére


#16741888
törölt tag

jáj, a rendőrök.:DD
Ez egyébként tényleg így van, és egy rohadt köcsögök. faszom, trafipaxolnak Taskonyban, de nem ott, ahol 1hónap alatt 1halálos, meg egy súlyos gázolás történt, hanem a falu végén, természetesen a 40venes tábla után, és aki 48al megy, az már köcsög.:(( elmennek a picsába, azokat basztatják akik 48al mennek?? egyszer valahogy ki fogok velük pedig baszni. Mint a motoros haver.:DDD Kiló90el elficcent előttük, rendszám a motor hátulján ugye, a trafipax meg csak egy irányba mér.:DDD nem is csináltak semmit, nem is vettek tudomást róla. Az igazi gyorshajtókra persze basznak.:(((

(#2329) zoley[HUN] válasza _Volkovy_ (#2322) üzenetére


zoley[HUN]
tag

amigos!
nem igy fog kinezni az uj corrado (legalabbis valszeg nem). ezt a kepet ugy gyartottak valahol velemenyem szerint direkt a cikkhez, vagy valami hvtm fele muhelyben. meg nincs semmi kep a kocsihoz, se skiccek, se ponyvas kemfotok, nemhogy egy ilyen. ettol fuggetlenul en is felek tole hogy semmi koze nem lesz a regi corradohoz...

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2330) Type-R válasza zoley[HUN] (#2329) üzenetére


Type-R
őstag

Ha már egy 4 ajtós kupé lesz, amit a merci CLS elleneflének szánnak, akkor biztos, hogy semmi köze nem lesz az eredetihez.:(

(#2331) rOwLeY válasza zoley[HUN] (#2329) üzenetére


rOwLeY
őstag

jah én régen az uj passatot láttam ilyen orral...
de akkor sem lesz a jo régi megszokott Corrado érzet!
Nagyon nagyot kellene dobniuk ahhoz, de a mostani kocsikat elnézve...háát...:(

(#2332) zoley[HUN]


zoley[HUN]
tag

ugy alapvetoen mar az osztaly se stimmel, szal mar csak abban remenykedhetunk, hogy nem corrado lesz a neve. de anno valami mas nev reppent fel a passat es a phaeton kozotti modellre, meg a maseratis egyuttmukodes idejen. az is valami p betus volt de mar nem emlekszem pontosan. de az tuti hogy nem corrado volt. meg szerintem a hatsokerekhajtast is ezert vetettek el, mert a maseratis padlora es hajtasra kerult volna

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2333) rOwLeY válasza zoley[HUN] (#2332) üzenetére


rOwLeY
őstag

biztos nem a corradot akarják a passat és a phaeton közé, tom olvastam rola én is de vmi teljesen más lett volna a neve

(#2334) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ha szóbakerültek a zsaruk:

ha le van állva az út menetirány szerinti jobb oldalára a trafipaxos kocsi(tehát az eleje abba az irányba néz mint az enyém),akkor mit mér?Melyik sávot?A szembejövőket,vagy engem,ahogy elgurulok mellette?

(#2335) #16741888 válasza _Volkovy_ (#2334) üzenetére


#16741888
törölt tag

Mér az mindkét oldalt, de megállítani, értelem szerűen csak azt tudják amelyik az ő sávjukba megy, a másiknak megy a csekk. Egyébként csak egy jótanács, 30mphre van állítva a trafipax, ami ugye 48, 49nél már megállítanak, alkudozni felesleges mert elmenti az egész eredményt, tehát a zsaru sem tud csalni, úgy képzeld el a traffit, mint egy lézersávot, az úton, átmész rajta és gyorsabb mint a megengedett akkor lekettyen neked...

(#2336) Integra válasza zoley[HUN] (#2329) üzenetére


Integra
titán

azért az a veszély nem fenyeget, hogy jelentősen eltérne majd a vw tojás arculatától...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2337) neduddki válasza escie (#2301) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kisse vizes vot az ut es a srac vizen soah nem vezette a 928-ast...

udv

neduddki

mod: mongyuk annyi esze kehetett volna hogy vatosabban banyon vele...:- (((

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2338) neduddki válasza rOwLeY (#2324) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tenyelg gyonyoru....:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2339) Type-R


Type-R
őstag

''Szemfüles fotósoknak alig leplezetten sikerült lencsevégre kapniuk az M5-ös BMW Touring, azaz kombi változatát. Az autó ugyanazt a technikát kapja, mint a limuzin, tehát ebben is egy 507 lóerős V10-es motor hajtja majd a hátsó kerekeket, amiben egy hétsebességes SMG váltó működik közre. Az M5 Touring-ot a márka az Audi RS6 Avant, illetve a Mercedes-Benz E55 T AMG modelljei ellen állítja csatasorba, a lóerőt és a hengerszámot illetően pedig a bajorok állnak a legjobban, még ha ez nem is jelent sokat. A menetteljesítmények ennek megfelelően a limuzinéhoz hasonlóak lesznek, az M5 Touring végsebessége pedig 320 km/óra fölött lesz - persze csak abban az esetben, ha az autóból kiiktatják a sebességkorlátozást. A BMW sajtószóvivője szerint még nincs hivatalos döntés az M5 Touring gyártásáról, azonban a konkurencia és a márka jó anyagi helyzetének ismeretében meglehetősen valószerűnek tűnik, hogy gyártósorra küldik az ''űberkombit''.''
[kép]
[kép]

(#2340) Integra válasza Type-R (#2339) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok a lóerő hajhászásnak mikor vet véget a 3 márka...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2341) _Volkovy_ válasza #16741888 (#2335) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Amikor 48-al megyek,megbasznak 50-es táblánál?

(#2342) Notes válasza _Volkovy_ (#2341) üzenetére


Notes
senior tag

Nem. Sőt. Ha 130-al mész el akkor sem basznak meg... :D Teljesen mást csinálnak.

Romanes eunt domus!

(#2343) Notes válasza rOwLeY (#2324) üzenetére


Notes
senior tag

Da Silva után? Ez a Da Silva által kitaposott irány. Inkább csak fészliftnek nevezném, mert a koppintás ugye erős. Persze megértem az olaszokat; ez a dizájn akkor olyan jól sikerült, hogy nem mernek hozzányúlni, csak morcosítják az orrát egyfolytában.

Romanes eunt domus!

(#2344) Integra


Integra
titán

hahaha, más is meglátta nem csak én... :)
kreatívitás toyota módra
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2345) a_tesz válasza Integra (#2344) üzenetére


a_tesz
Korrektor

na akkor szőjük tovább kicsit, nekem az új vw passatnál tűnt fel, hogy az oldalnézete hogy is mondjam finoman... már nem audis :U

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#2346) illusiON


illusiON
őstag

na nézd csak meg jobban, mesze nem ugyanolyan... bmw hosszabb, m,agasabb, hosszabb háta van, hosszabb az orra stb....

( : no woman no cry : )

(#2347) #16741888 válasza illusiON (#2346) üzenetére


#16741888
törölt tag

:DDD
ezt te sem gondolod komolyan, az egyenes ''ívek'' mások...:DD

(#2348) Integra válasza a_tesz (#2345) üzenetére


Integra
titán

hát igen... :)
[kép]

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2349) Integra válasza illusiON (#2346) üzenetére


Integra
titán

pedig üvölt hogy honnan csórta a designt a toyota.
mentségükre legyen mondva, eddig minden modelljük formáját máshonnan nyúlták le, mai napig nincsen igazi saját design útvonaluk

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2350) #16741888 válasza Integra (#2348) üzenetére


#16741888
törölt tag

Azért szerintem a régi Passatra, jobban hasonlít.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.