Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) gabesz82


gabesz82
senior tag

Bővebben: link

Ha éreztek magatokban egy kis mávész hajlamot... :)) lehet auót gyártani photoshoppal, vagy mai szimpatikus... van egy két igen jól sikerült modding...

PSN: Morfologus82

(#2903) scang


scang
senior tag

vélemények?
ezzel szemezgetek.
Bővebben: link

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2904) Integra


Integra
titán

román bmw... :))
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2905) Type-R válasza Integra (#2904) üzenetére


Type-R
őstag

LOL[kép]

(#2906) #16741888 válasza Integra (#2904) üzenetére


#16741888
törölt tag

na takarodj:DDD megadom magam:R
ez a komoly.. volt egy erdélyi haverom az is mesélt cifra dolgokat, de ennyire...:DDD

(#2907) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Bővebben: link :U

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#2908) scang válasza scang (#2903) üzenetére


scang
senior tag

erre valaki?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2909) gabesz82 válasza scang (#2908) üzenetére


gabesz82
senior tag

hát ha van időd vele nagyon sokat foglalkozni... így ránézésre szerintem elég leharcolt gép lehet... több lenne a gondod vele mint az örömöd szerintem... mondjuk meg kéne nézni, hogy műszakilag mennyire van rendben, mert attól függetlenül, hogy kívülről csúnya, lehet hogy nagyon jó motorikusan, meg egyéb műszaki szempontból, bár elég ütött vágottnak tűnik, de ennyi pénzért ha más részről rendben van, akkor SZVSZ megéri...

PSN: Morfologus82

(#2910) Integra válasza scang (#2908) üzenetére


Integra
titán

én mellőzném a francia gépeket, ezért nagyon nem is tudok sok mindent hozzá fűzni :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2911) scang válasza gabesz82 (#2909) üzenetére


scang
senior tag

úgy tűnik, hogy rendben van, ma megyek szerelővel megnézni
csak esztétikailag leharcolt, de ezért ennyi az ára.

integra: sajna japán autóra nincs pénzem

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2912) Integra válasza scang (#2911) üzenetére


Integra
titán

egyik haver most hozott 2200 euróért egy 10 éves 323-ast németorszgából.
96e km, teljesen hibátlan, egy idős bácsié volt, garázsban tartotta, nem törte, első tulaja volt. 1.8-as dohc 16v motor, abs, klima, minden elektromos, tiptop állapot, jobb oldalán pár húzás az első éshátsó doblemezen. a belső szinte vadonat új, egyetlen kopást nem látni a váltógombon, de máshol sem, az ülés szövet is hibátlan. made in japan.
borzalmasan jó vétel volt. szóval csak azt akarom modnani, hogy keresni kell (mobile.de), tényleg vannak jó vételek!!!!

mondjuk ha most megveszed a kis rönót, később még mindig tudsz ilyeneket találni, csak nem itthon.. és ha minden igaz, hamarosan törlik a rohadt regisztrációs adót is végre..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2913) scang válasza Integra (#2912) üzenetére


scang
senior tag

az a regadó a gáz:(
így a 2200 ojrón kívűl még egy vagyont kifizet

nekem ez árban már tényleg a csúcs és még kölcsön is kell kérnem:(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2914) #16741888 válasza Integra (#2912) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ez tényleg tutti??
hogy törlik a regadót? fel lenne már dobva a napom.:DDD
Rs2re fel:DD;]

(#2915) Integra válasza #16741888 (#2914) üzenetére


Integra
titán

hogy mikor azt nem tudom, szerintem egy-másfél év múlva, ahogy az eu végre ténylegesen tud vele foglalkozni...
nem csodálkoznék ha utána precedens per is lenne, amiben az államtól perlik majd vissza a regadós pénzt...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2916) Notes


Notes
senior tag

Nem igazán tudtam eldönteni, hogy az aranyköpések közé menjen vagy ide, de a Totalcar-on olvastam egy Saab 9000-esről: ''a vezérműlánc olyan vékony, mint egy Pajtás biciklin'' TeraLOL :DDD

Romanes eunt domus!

(#2917) #51736960


#51736960
törölt tag

Helló, festéssel kapcsolatban lenne 1 kérdésem: van egy régi tragacsom (nem rozsdás) és szeretném egy kicsit feldobni. Most okádékzöld színe van és arra gondoltam hogy kézzel lefesteném feketére, egy kicsit amolyan mad-max hatást szeretnék elérni :)
Milyen festéket használjak, és hogyan csináljam? Örülnék ha valaki hozzáértő leírná a tapasztalatait.

(#2918) Balint133 válasza Integra (#2910) üzenetére


Balint133
aktív tag

''én mellőzném a francia gépeket, ezért nagyon nem is tudok sok mindent hozzá fűzni''

Egyszer volt Renaultunk(és utoljára) kormányműves lett, és körforgalomba szart be a kormány, azóta nincs és remélem nem is lessz renaultunk!!!! Most zsír ujonan vett most 4 éves Citroen Xara van, pöpec!! nagyon!!


Két küklopsz négy szem közt!!

(#2919) Integra


Integra
titán

sikerül elcseszni a saabot is...
[kép]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2920) Integra


Integra
titán

A japán autók az élen
június 14. 15:11
[MTI]
A japán autók állnak a minőségi lista élén a német szakfolyóiratok olvasóinak véleménye alapján. Az Autostrassenverkehr és az Auto Motor und Sport magazinok 65 ezer olvasó véleménye alapján összeállított listája szerint a legtöbb német autómodell a megbízhatóság, a kidolgozás minősége és az újraeladhatóság szempontjai szerint a középmezőnyben helyezkedik el, míg a francia kocsik adnak okot a legtöbb kritikára.

Azon 14 autómodell között, amelyek az átlagosnál kedvezőbb minősítést kaptak, a győztes Lexus mellett még további hat japán modell szerepel. A Porsche a második, a BMW a negyedik, az Audi a tizedik helyre került. A Merzedes, amely egy ideje több hiányossága miatt bírálatok célpontja, a 14. helyre került, az OPEL a 20., a Ford a 22., a VW pedig a 23. A Reanault ( 27. hely), a Citroen ( 28.), a Peugeot (30.) helyezésének oka, hogy ezen márkák esetében gyakorta merülnek fel idővel kisebb problémák, elromlik például a benzinvezeték, vagy a biztonsági öv, tehát gondok vannak az autók tartóssággal. A japán és a német autók közötti lényeges minőségi különbséget a szakértők a gyártás eltérő módjával magyarázzák. A német gyártók a kilencvenes évek közepétől az alkatrészeket egyre inkább külső cégekkel gyártatták le, e beszállítók azonban olyan költségnyomás alá kerültek, hogy nem tudták betartani a minőségi követelményeket.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2921) Tommy78 válasza Integra (#2912) üzenetére


Tommy78
aktív tag

És motort cseréltek a BMW-ben? Vagy mitől van egy 95-ös 323-asban 1.8-as motor? Abban 2.3-as, vagy a coupeban 2.5-ös motor van. a 318-asban viszont 1.8-as.

:: :: :: www.tommy78.extra.hu :: :: :: www.szponzor.com :: :: ::

(#2922) #64791808 válasza Tommy78 (#2921) üzenetére


#64791808
törölt tag

halkan jegyezném meg, hogy szvsz mazdáról van szó

(#2923) Integra válasza Tommy78 (#2921) üzenetére


Integra
titán

mazda te szerencsétlen....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2924) Tommy78 válasza Integra (#2923) üzenetére


Tommy78
aktív tag

Jól van már! Attól még nem kell pattogni. Egyből a BMW jutott az eszembe. Bár gyanús volt mikor írtad, hogy ''made in japan'' az üléseknél, vagy kárpitnál, mindegy. Turbos, vagy sima? Mert azok is nagyon dögösek. Én is egyébként japán párti vagyok inkább, mert nagyon jó, megbízható motorokat csinálnak.

:: :: :: www.tommy78.extra.hu :: :: :: www.szponzor.com :: :: ::

(#2925) Integra válasza Tommy78 (#2924) üzenetére


Integra
titán

hábazz, de ha oda van írva hogy made in japan....
ehh, na mindegy :))
szívó 1.8
pontosabban 1845cc körül van. kb 120le körül lehet, nem tudjuk pontosan, nem vagyok nagy mazdás, de ez még igazi csak mazda, meg is látszik rajta, nem ezek a mai general motors mazdák

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2926) Type-R válasza Integra (#2925) üzenetére


Type-R
őstag

A Mazda a Fordhoz tartozik.;)

(#2927) strike-force válasza Integra (#2925) üzenetére


strike-force
őstag

engem egy párszor már kisegített Bővebben: link
néha frissíteni is szokták, elég jó kis oldal.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#2928) Integra válasza Type-R (#2926) üzenetére


Integra
titán

ja, már egy ideje sajnos :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2929) Integra


Integra
titán

[kép]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2930) Goose-T


Goose-T
veterán

Lenne egy kérdésem. Le kellene festeni a kocsim egy-két kasznielemét, egy tavalyi koccanásból kifolyólag. Hol lehet Budapesten jó autófestéket venni, ahol számítógéppel kikeverik? Megvan a festékkód. Festeni nem kell, mert faterom festő, ő lefesti.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2931) HW-Peter


HW-Peter
tag

Várok tapasztalatokat, hogy hol csinálnak 7 karakternél hoszabb gravírozást autóüvegbe?
A legtöbb helyen csak 7 karaktert vállalnak, de láttam már sokkal hoszabb jelölést is. Más volt a ''betűtípus'' és kisebb a betűmagasság.

Hol lehet ilyet?

(#2932) Type-R


Type-R
őstag

[kép]
[kép]
[kép]

(#2933) Integra válasza Type-R (#2932) üzenetére


Integra
titán

nekem ez az autó egy össze-vissza káosz, mindenféle elemekből meg ívekből táplálkozik és nincsen meg az összhang, hiányzik a harmónia az egészből

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2934) Type-R válasza Integra (#2933) üzenetére


Type-R
őstag

Az ilyen dolgokhoz nincs érzékem, de szerintem jobban néz ki mint a 7-es bömbi, és feltünőbb mint az A8-as, nekem tetszik.:)

(#2935) Integra válasza Type-R (#2934) üzenetére


Integra
titán

a 7es bmw-nél csak szebb lehet, annál bármi szebb :))
azért kíváncsi vagyok rá élőben, de szerintem az a8 messze szebb és harmónikusabb forma, az egészről látszik, hogy nem dobálták fel az új design elemeket csak mert újak kellettek címszóval :) szóval az a8-nál az összkép is megvan

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2936) Type-R válasza Integra (#2935) üzenetére


Type-R
őstag

Az A8-as valóban szép, főleg az aminek mélyre van húzva az első hűtőmaszkja, de nekem az a bajom az Audikkal, hogy túlságogsan hasonlitanak egymásra, ellenben a bömbikkel, ahol jelenleg ilyen téren káosz van.
Az új S sztályos nekem azért tetszik mert valahogy nem olyan bálnás hatást kellt, hanem inkább dinamikusnak tűnik, de majd ha megjelenik akkor lehet igazán vélményt mondani róla.

(#2937) B.Kox válasza Integra (#2933) üzenetére


B.Kox
tag

Hát szerintem is elég amorf az összképe. Nem teccik.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#2938) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

Aston Martin Vanquish a király, aki mást mond mondjon le!

A
S
T
O
N

M
A
R
T
I
N

Bocs, de ez kellett!

(#2939) Type-R válasza Ati_X_321 (#2938) üzenetére


Type-R
őstag

Nekem az új DB9-es jobban bejön, és az is megy olyan jól mint a Vanquish.:)

(#2940) Goose-T


Goose-T
veterán

Vannak itt olyanok is, akik értenek az autókhoz, vagy csak nyálcsorgatók írogatnak ide? Kellene nekem egy olyan átalakító, amivel rá lehet kötni 12V-ról üzemelő kistévét 24V-os szivargyújtóra. Nagybátyám teherautójába kéne, mielőtt valaki elkezdené feszegetni, hogy minek nekem tévé a kocsiba és honnan van 24V-om. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2941) Integra válasza B.Kox (#2937) üzenetére


Integra
titán

mondhatnánk azt is hogy ford mondeo, de még az se, ez az autó annyira egy gányolás...
kár érte:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2942) Notes válasza Type-R (#2932) üzenetére


Notes
senior tag

Hát tényleg elég felemás ez a dizájn. Ha mondjuk Hyundai Sonata lenne a kocsi neve tuti lehurrogná a szaksajtó, így majd jól felmagasztalják.

Romanes eunt domus!

(#2943) Integra válasza Notes (#2942) üzenetére


Integra
titán

olvasd el a német oldalakat, semmi meglepő :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2944) Type-R


Type-R
őstag

''A fehér színû személygépkocsit az elmúlt hetekben gyártották Gyõrben és az Audi Motor Hungária Kft. a közlekedésbiztonság javítása céljából adományozza a rendõrségnek. Az autót hivatalos átadása elõtt, különleges funkciójából adódóan még egyszer alapos vizsgálatoknak vetik alá.

Az Audi TT Coupéba egy 1.8 literes ötszelepes négyhengeres turbómotort építettek, melynek teljesítménye 225 lóerõ.

A rendõrségi TT persze több elemében is különbözik a polgári változatoktól: hûtõrácsába megkülönböztetõ hangjelzést, a jármûfrontra és a hátsó szélvédõre két-két kiegészítõ megkülönböztetõ fényjelzõt építettek be. A jármûre egy amerikai gyártású különleges fényhídat szereltek fel, melyet Európában elõször alkalmaznak. A fényhíd által okozott, megváltozott légáramlási hatások ellensúlyozására az Audi TT nagyobb felületû spoilert kapott. A rendõrségi autót ezen túlmenõen az AUDI AG Mûszaki Fejlesztõközpontjának szélcsatornájában aerodinamikai szempontból is megvizsgálják. A sziréna felszerelésébõl adódan további külsõzaj-terhelési méréseket is végeznek. A rendõrségi autót a sikeres tesztelési sorozatot követõen a következõ hetekben, ünnepélyes keretek között adják át a rendõrségnek.''
[kép]

(#2945) Integra válasza Type-R (#2944) üzenetére


Integra
titán

szegény autó, két pillanaton belül szétfogják verni a rendőrök...:( :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2946) Tommy78 válasza Goose-T (#2930) üzenetére


Tommy78
aktív tag

Kár, hogy nem írtad milyen kocsiról van szó, illetve, hogy milyen színű. 1K, 2K, metál, gyöngyház? Azt nem tudom Pesten milyen cégek vannak, de ezekből biztos van: DuPont, ICI AutoColor, Lechler, Standox. Valamelyik csak van.

:: :: :: www.tommy78.extra.hu :: :: :: www.szponzor.com :: :: ::

(#2947) Szeke válasza Type-R (#2944) üzenetére


Szeke
senior tag

Ez a rész nagyon tetszik:
''A rendõrségi TT persze több elemében is különbözik a polgári változatoktól: hûtõrácsába megkülönböztetõ hangjelzést, a jármûfrontra és a hátsó szélvédõre két-két kiegészítõ megkülönböztetõ fényjelzõt építettek be. A jármûre egy amerikai gyártású különleges fényhídat szereltek fel, melyet Európában elõször alkalmaznak. A fényhíd által okozott, megváltozott légáramlási hatások ellensúlyozására az Audi TT nagyobb felületû spoilert kapott. ''
Magyarul beraktak pár villogót, egy vinnyogót, pár matricát, egy kicsit más vasalódeszkát és máris kész a rendőrségi TT :D
Ezen inkább sírni kéne, hogy ennyiben van csak ''megerősítve'' a rendőrváltozat :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#2948) Guruka válasza Type-R (#2944) üzenetére


Guruka
senior tag

Ilyenkor sajnálom, hogy nem vagyok rendőr. :)

(#2949) #16741888 válasza Szeke (#2947) üzenetére


#16741888
törölt tag

miért szerinted az astrák mennyiben különböznek a seriától?
Szvsz kb ennyi dologban, vagy még kevesebben...

(#2950) Guruka


Guruka
senior tag

Ha egy 205-ös Peugeotba beleteszem a 405-ös peugeot 120 lóerős motorját, akkor milyen teljesítmény növekedést fogok nyerni a 205-ösnél? Hogy fogja befolyásolni a 120 lóerős motor teljesítményét?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.