Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) gabe_


gabe_
őstag

Megvan, asszem ebben a Sportautóban volt a cikk:

Bővebben: link
Bővebben: link

Ez a sárga Hammann BMW 3,4 Pole Position (E46) volt az. (Az előző hsz-ban rosszul írtam, nemjól emlékeztem-hiába, öregszik az ember...)

Talán sikerül a képet is beszúrnom:

[kép]

A másikat nem engedi...

[Szerkesztve]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2602) gabe_


gabe_
őstag

(Nabazz, addig mókuskodtam, míg lejárt az idő...)
Namindegy, itt van az újság, ebben volt a cikk:

[kép]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2603) hobizoli válasza B.Kox (#2597) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Par hsz-l lejjebb -amikor kezdott az egesz- meg egy 300LE-s kamion es egy utcai BMW-rol volt szo.



hobizoli

több drón kell ;P

(#2604) zoley[HUN]


zoley[HUN]
tag

ergo, a kamion gyorsabb mint a bmw, mert a 130at gyorsabban eleri, annal gyorsabban elvegre meg ugyse szabad menni :C:C:C vagy ti szoktatok? :DD:DD:DD

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2605) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Egy 8 tonnás kamion,mondjuk 800 lóerővel,és brutális homlokfelülettel,mikor nyom le egy két tonnás 400 lóerős BMW-t?Aminek sokkal kisebb a légellenállása?

Hollywoodban maximum..

(#2606) -Jackson- válasza _Volkovy_ (#2605) üzenetére


-Jackson-
őstag

s pár hsz-el fentebb említett cikket énis olvastam anno, de én úgyemlékszek hogy egy 350lóerős m3 compact volt az 1500lovas versenykamion ellen, ami 5 tonnás. és a köridők a kamion 160-as limitjével voltak közel azonosak:D
Volkovy: súly/lóerőben kb ugyanottvan a kettő, a kamion nyomatékát meg gondolom nemkell ecsetelni

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#2607) _Volkovy_ válasza -Jackson- (#2606) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

1500 lovas versenykamion,öt tonna?
nem szóltam.

a nyomatékot nem kell ecsetelni,de a légellenállás megfogja sztem.

(#2608) Bigya válasza zoley[HUN] (#2582) üzenetére


Bigya
őstag

A nyerges gépek, és buszok, meg minden olyan 10 liter körüli/feletti gép fordulatszám tartománya igen csekély, értem itt az allat, hogy 3500 körül már ''lepörgik'' magukat.

Szerk: Kicsit továbolvastam, és helyesbítenék: Szal a széria kamionokról beszéltem:D

[Szerkesztve]

(#2609) Bigya


Bigya
őstag

Fauvét kerget valki? A Ti véleményetek mi?
Itt gondolok a PDTDI Passat-ra (a 6 gangosra), de nem a legújabbra (azt 7végén próbálom) Illetve t4-esekre.

(#2610) #16741888 válasza _Volkovy_ (#2607) üzenetére


#16741888
törölt tag

na az a légellenállás, hallottam valami olyasmit hogy egy modern kamionnak, jobb a légellenállása mint egy forma1es autónak, azért mert a kamionon nincsenek kiálló részek, míg a Forma1esnek nagyoban rontja ezt az értékét, a kerekek, meg az össze vissza álló elemek.:DD

(#2611) escie válasza #16741888 (#2610) üzenetére


escie
őstag

a forma1-es autónak a szárnyak miatt óriási a légellenállása, de ugye ez egy szükséges dolog...

I'm back, baby!

(#2612) zoley[HUN] válasza _Volkovy_ (#2605) üzenetére


zoley[HUN]
tag

a dolog titka az attetelezes. megfelelo attetellel te is meg tudsz emelni egy 20 tonnas kamiont. egyebkent nem konkretan a 0rol 100ra volt a tema, hanem menet kozbi rugalmassagrol. azzal en is tisztaban vagyok hogy a kamion nem gyorsulja le a bmw-t, de mondjuk lattam en mar tavolsagi jaratos buszt is amint fouton lekente az a6-os 3.0-as audit :) szamit a sofor is azert

[Szerkesztve]

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2613) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

AH esetlgese vala akkorbocs:- )))
Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2614) illusiON


illusiON
őstag

japán topicba beraktam már, de én másik linkről :)

( : no woman no cry : )

(#2615) rOwLeY válasza neduddki (#2613) üzenetére


rOwLeY
őstag

sszéééép!:C:C:DDD:DDD

(#2616) escie válasza zoley[HUN] (#2612) üzenetére


escie
őstag

''mondjuk lattam en mar tavolsagi jaratos buszt is amint fouton lekente az a6-os 3.0-as audit''
valami ilyesmiről beszéltem én is, de egyeseknek csípem a szemét, úgyhogy ahol érnek, ott kötnek belém.

I'm back, baby!

(#2617) gabe_


gabe_
őstag

:)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2618) Type-R válasza escie (#2616) üzenetére


Type-R
őstag

Én meg már ültem olyan buszon ami mercit előzött, és még 2 másik verdát egyszerre, vagy 10 erc késéssel indult, igaz dombon lefelé történt, de ment a sofőr mint állat, csak azt nem érte, mit csinál a sebességmérő ''diagrammal'', mert hát azt bármikor visszanézhetik.

(#2619) Type-R


Type-R
őstag

Az új M6-os tesztje:Bővebben: link

(#2620) zoley[HUN] válasza Type-R (#2618) üzenetére


zoley[HUN]
tag

buszsoforoket el szoktak kuldeni vezetestechnikai trengigekre folyamatosan, igy nem csoda ha toljak neki rendesen :) telen M7-esen szakado hoban szinte vegig a belso savban szoktak menni, es be is ernek gond nelkul idore. le a kalappal elottuk

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2621) Bigya válasza zoley[HUN] (#2620) üzenetére


Bigya
őstag

Igazság szerint a buszok stabilabbak télen mint egy személyautó.

(#2622) Type-R


Type-R
őstag

''Hamarosan elkészül a Porsche legendás modelljének, az immár 30 éves 911 Turbonak a legújabb generációs változata. Az újdonságról eddig még nem sokat tudni, csupán azt, hogy biztosan jobb lesz, mint az előző, ami ugye alapvető elvárás. Az már azért kiderült, hogy a a Ferrari F430-as miatt szükségessé vált, hogy a teljesítményt tovább növeljék, így az új Turbo 70 LE-vel erősebb(490LE) lesz az előzőnél (420LE), és a 40 LE-vel a Turbo S-nél (450LE).

Ezen kívül az is szinte biztos, hogy az előzőhez hasonlóan ez is négykerék-meghajtást kap, amely egy hatsebességes kéziváltóval, majd a későbbiekben pedig egy automatával kapcsolódik a 3,6 literes bi-turbó motorhoz. Az biztos, hogy menetteljesítmények tekintetében lepipálja a mostani Turbo S-t, vagyis körülbelül 4 másodperc alatt gyorsul majd 0-ról 100-ra, míg a végsebessége kb. 310-320 km/h lesz.

A modell további újdonsága az, hogy a kupé változattal egyidejűleg fejlesztik a kabriót is, vagyis az új Turbo a hírek szerint már a kezdetektől kapható lesz nyitott tetővel is. ''

[kép]
[kép]

(#2623) gabe_


gabe_
őstag

Kezdek gyűjtögetni... :)
Nyitott tetővel? Még a fodrászt is meg lehet majd spórolni... :D

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2624) Type-R


Type-R
őstag

Jövőre jön az Audi S6

''Jövő tavasszal, a genfi autószalonon mutatja be az Audi sportlimuzinjának erősebb kivitelét. Az új S6-ot a hírek szerint egy 5.2 literes 440 lóerő körüli erőforrás mozgatja majd, a menetteljesítmények tehát minden bizonnyal meggyőzőek lesznek. Az autót eleinte csak a hatsebességes Tiptronic váltóval lesz kapható, de később rendelhető lesz hozzá a Volkswagen új technikai büszkesége, a DSG váltó is, nem kevesebb, mint hét sebességi fokozattal (erre minden bizonnyal a BMW M5 miatt van szükség).

Nem ez lesz azonban a legerősebb A6, hiszen már készül az RS6. A sportmodell a hagyományokhoz híven igen-igen durvának ígérkezik, hiszen a pletykák szerint egy 5.5 literes V10-es FSI erőforrás hajtja majd, melynek maximális teljesítménye 550 lóerő körül lesz. A nagy teljesítményre való tekintettel természetesen mindkét modell szériában Quattro összkerékhajtást kap, az igényes optikai tuningra pedig valószínűleg szintén nagy hangsúlyt fektetnek majd.''

(#2625) Integra válasza Type-R (#2624) üzenetére


Integra
titán

teljesen értelmetlen ez az ész nélküli lóerőharc, mintha valamelyik gyártó azt mondta volna a három közül hogy ők kiszállnak mert hülyeség az egész...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2626) Type-R válasza Integra (#2625) üzenetére


Type-R
őstag

Ilyen a világ, mindenki túl akarja szárnyalni a másikat, jobbat csinálni, erősebbet, gyorsabbat. A japánoknál nem ez van a tuningcégek között, kinek gyorsul jobban a verdája 0-300-ra, etc.

(#2627) #16741888 válasza Type-R (#2624) üzenetére


#16741888
törölt tag

Teccik, de akkor már megcélozhatták volna, az SL 600at.:DD
612ló már nem lenne olyan elérhetetlen.:DD
mondjuk szerintem az autóval eggyütt kijön egy chip amivel ott lesz a 600lónál.:D nem mintha lenne valami értelme az egésznek, a presztizsen kívül.:DD vagy inkább még amiatt sem.

[Szerkesztve]

(#2628) Type-R válasza #16741888 (#2627) üzenetére


Type-R
őstag

Ez nem turbós lesz, hanem szivómotoros, amiből meg nem oylan könnyű kihozni akkora teljesitményt mint egy turbós esetében.

[Szerkesztve]

(#2629) #16741888 válasza Type-R (#2628) üzenetére


#16741888
törölt tag

Vágom, ez lessz talán a legerősebb szívóautó?:U mert tényleg az Sl is biturbo
Tényleg, van ennél erősebb turbo nélküli autó?

(#2630) Integra


Integra
titán

ezt sem csinálják egyhamar a honda után... :)
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2631) hobizoli válasza Type-R (#2628) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na es? Errol ki tehet?


hobizoli

több drón kell ;P

(#2632) Digital


Digital
addikt

Luxusautót részletre:C Aki ferrarit szeretne...Bővebben: link

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#2633) zoley[HUN] válasza #16741888 (#2629) üzenetére


zoley[HUN]
tag

autonak nem auto, de egy hajodizel garantaltan erosebb :)) egy atlagos soros hatos 20000 loeros es kb 5 meter magas

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2634) Type-R válasza #16741888 (#2629) üzenetére


Type-R
őstag

A Carrera GT-is szívómotorsos, és erősebb is, az Enzo is az, és az is erősebb, sőt ennek a kettőnek a l/LE teljesítménye meghaladja a 100-at.

(#2635) Type-R válasza Integra (#2630) üzenetére


Type-R
őstag

Gondolom ebből magyarországon nem sokat fogunk látni, de mondjuk most az amcsik viszik az ilyan környezetkímélőket, mert hát komoly adó kedvezménnyel jár.

(#2636) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

belinkelem már ide is egyik kedvenc kocsim :)

Bővebben: link a SUVs alatt a 200'' hummer. :DD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#2637) Type-R válasza kíváncsi (#2636) üzenetére


Type-R
őstag

:Y Ez akkoram mint egy busz, és milyen király a belső kialakítás.:R

(#2638) hobizoli válasza zoley[HUN] (#2633) üzenetére


hobizoli
nagyúr

The Most Powerful Diesel Engine in the World! Bővebben: link :R:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#2639) illusiON válasza hobizoli (#2638) üzenetére


illusiON
őstag

és ez vagyon hány hordót iszik másodpercenként? -;]

( : no woman no cry : )

(#2640) illusiON


illusiON
őstag

vagyon-vajon, bocsi -:)

( : no woman no cry : )

(#2641) hobizoli válasza illusiON (#2639) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Oda van irva.


több drón kell ;P

(#2642) illusiON válasza hobizoli (#2641) üzenetére


illusiON
őstag

i can't speak this moth€rfuckłn langauge! :D bocsi, de tleg nem vagyok anyg angolos,d e msot közbe nézem...

( : no woman no cry : )

(#2643) hobizoli válasza illusiON (#2642) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''Even at it's most efficient power setting, the big 14 consumes 1,660 gallons of heavy fuel oil per hour''

~Ijen nagy hatasfok mellett a legnagyobb, 14 hengeres valtozat 1660 gallon nehez olajat eget el orankent.

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#2644) illusiON


illusiON
őstag

és mennyi az a gallon? :) de ez egy hajómoci, nem?

( : no woman no cry : )

(#2645) hobizoli válasza illusiON (#2644) üzenetére


hobizoli
nagyúr

4.58liter a UK imperial gallon
3.75liter a US gallon

Igen, az, kontenerszallito hajo motorja, ez egy ketutemu turbodizel, 50% feletti hatasfokkal. Egy utcai szivobenzines motor hatasfoka ~25%, az ujabb generacios, commonrail rendszeru negyutemu turbodizeleke ~40%.

több drón kell ;P

(#2646) zoley[HUN] válasza hobizoli (#2638) üzenetére


zoley[HUN]
tag

igen ezazzzz. gyonyoruuuu :)) 102 rpm. hu de meghallgatnam eloben :) kb mint a hat literes egy hengeres dutra. szinte szamolni lehet az utemeket menet kozben. mernoki gyonyor :DD
ez valami anyahajot hajthat mar

[Szerkesztve]

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2647) Integra válasza zoley[HUN] (#2646) üzenetére


Integra
titán

hehe, made in japan natürlich :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2648) Type-R


Type-R
őstag

Carrera GT-vel 10cm-es hóban a Nordschleifen:Bővebben: link

(#2649) Integra válasza Type-R (#2648) üzenetére


Integra
titán

404


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2650) S.u.l.i.r.o


S.u.l.i.r.o
tag

Sziasztok!
Renault dizelekről milyen a vélemény? Pénteken vesszük át a nissan primerankat, 1.9es 120lovas dci-vel, ami renault motor. Megbizhatóak?

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.