Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) #16741888 válasza mbit (#2400) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem nagyon kevés autó bírja, ha 100kmeket stift ázon mész. a LADa szerintem az első 50kmen feladná, de ne legyen igazam...

(#2402) mbit válasza #16741888 (#2401) üzenetére


mbit
tag

ha lada már 50 km-en feladná, akkor a többi mikor?

Lehet menni többszáz km-t padlógázzal a ladával, nem ez a kérdés, inkább, hogy mennyire árt nekije?

RGB voltam

(#2403) #16741888 válasza mbit (#2402) üzenetére


#16741888
törölt tag

tudod mit mennyél, de hogy utána eldobhatod a ''technikát'' az biztos. Nem értem, mire nem eléga 130 egy olyan autóval.:F nem azt mondom egy 2.0ezressel, én is szertek 190-200al baktatni, de azzal sem megyek 220al mert annyit bír...

(#2404) gabe_


gabe_
őstag

ha túlélnéd a ladás padlógázas műsort pár100 km után, motorgenerál lenne. már ha nem történne valami nagyobb baj, mint például hajtókar törés, vagy egyéb nyalánkságok. mert akkor motorcsere is lehet belőle... :)
mikor még 'kissrác' voltam, életem első autójával, egy ezerkettes ladával, amiben az ezerhatos motorja volt, énis csináltam ilyen extrém dolgokat, de max 5-10 km-en át tartott, akkor nem lett különösebb baja a technikának...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2405) mbit


mbit
tag

meg vannak azok a motorok tervezve azért, a padlógáz szerintem normális üzem. Ha szétmenne a motor (főleg olyan durván, hogy hajtókar törne), akkor vmi alul van méretezve, vagy el van barmolva, mert akkor jobban le lenne korlátozva a teljesítmény/fordulat.

RGB voltam

(#2406) mbit válasza mbit (#2405) üzenetére


mbit
tag

up

RGB voltam

(#2407) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!
1000*bocsi,hogy ide írom kérdésem,de úgy érzem,hogy ti jobban tudnátok nekem segíteni.
A kérdésem pedig a következő volna:
Nekünk (apukámnak) vagy egy fullos 7-es BMW-je.
5000 cm3
(a lóerő vitatott,de annyit mondhatok,hogy az S8-as AUDI csak lesett,hogy hova tüntünk a gyorsulás versenyen (2/a-n így hírtelenben vett verseny).
Autómata váltós,klíma,téli-,nyári-gumik alu felnikkel (tehát 8db)
stb.....
A lényeg az,hogy magyarországon ez mint a fehér holló.
Asszem tavaly még csak 8 darab volt belőle hivatalosan.
A lényeg,hogy sajna a szüleim elválnak.....És ezért el kell adni ezt a gyönyörű csodát:O:O
De sajna sehol nem találunk példa hírdetést,hogy mennyiért lehet eladni egy ekkora autót. (2830KG)

Szal szeretnélek titeket megkérni,hogy segítsetek olyan oldalakat keresni vagy ajánlani....vagy csak árat mondani,hogy ez a dolog nyélbe üthetővé váljon.

Köszönöm segítségeteket.
Ha valakinek kellenek képek,akkor majd ha visszakapom a kábelt a fényképezőhöz,akkor csinálok. (amúgy is kell az eladáshoz)

(#2408) Integra válasza djyuri (#2407) üzenetére


Integra
titán

küldj róla pár képet mailben.
pontos felszereltség és műszaki állapot
származás, szervízkönyv, km állás etc.
szóval mindent
lehet hogy tudok segíteni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2409) djyuri válasza Integra (#2408) üzenetére


djyuri
őstag

Isten vagy[kép][kép]
Erre vártam;)
Egy pár adatot meg is tudok nézni. Viszont pekhemre pont most kell elmennem egy ki időre,de legalább akkorra,mire visszajövök talán még fotomasinám is lesz kölcsönbe.
Egy kis adatot mindjárt írok. (pár perc.)

(#2410) djyuri


djyuri
őstag

Nos:
- Full extra /kivéve a xenon fényszórók
- BMW 750 I
- Benzines
- gyári adat szerint 220KW-os (300LE)
- Teljesen üresen (gyári adat szerint) 2320KG
- Gyártási év: 1991
- Forgalomba hozási év: 1992.02.28
- Színe: 08 szűrke
- 12V (12 hengeres)
- Sebességváltó kódja: 2 (autómata felezőkkel) ((de nincs szüksége felezésre,mert a falon is felmegy:DDD ))
- KMh állás: 307000 (háromszázhét-ezer)
- Állapot:
1- motorikusan tökéletes,nincsenek olajfolyások,ketyegése,tágulások,egyebek
2- külsőleg a szokásos hajszálkarcok az évek során (rendszeresen átesett balzsamozáson,egyebeken)


- a KGFB-díja (nemn rizikós tulajnak) 22692Ft (és persze fizetve mindig)
(generali-providencia rt.-nél


Egyenlőre ennyit tudok mondani.
Ja és mi az az ect. ?

(#2411) Integra válasza djyuri (#2409) üzenetére


Integra
titán

.

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2412) Integra válasza djyuri (#2410) üzenetére


Integra
titán

azt hittem új a verda, na így már nehezebb lesz, de azért ha megvannak a képek továbbítom havernak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2413) djyuri válasza Integra (#2412) üzenetére


djyuri
őstag

Ha új volna,akkor tudnám,hogy mennyit kérjünk érte.
Amúgy 2007.03-ig van műszaki (most vizsgázott a ''kicsike'')
Estére tudsz egy megközelítő árat mondani,hgy egy picit felvidűljak,
Bár inkább a házat adnám al,mint a bömbit.:O

(#2414) Integra válasza djyuri (#2413) üzenetére


Integra
titán

nem tudom mert úgy tűnik a haverom már nem ott dolgozik ahol régen, most dobta vissza a mailt a rendszer:(
azért inkább az autót mint a házat.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2415) djyuri válasza Integra (#2414) üzenetére


djyuri
őstag

Figyusz. Egy lánnyan beszélgettünk erről. (épp tegnap)
És ha arról lenne szó,hogy úgy keresnék,hogy a kocsit fent tudnám én tartani teljes mértékben,akkor bőven elég volna neki és odaköltözhetnék,de cserébe ugyebár vinnem kell őt látványos helyekre,meg szal tod hogy van ez,amikor ott egy brutál verda.
Amúgy nincs spojlerezve,minden gyári.
Neki a robusztus megjelenése és a motorter elárulja,hogy mit tud. Egy csavart nem tudsz beleejteni a motortérbe úgy,hogy az ne akadjon fel sehol:DDD

Ja. kb 130Literes tankja van,de belvárosban kb250-300km alatt ki lehet belőle vinni.
Amúgy tempomattal autópályán 20-21 literrel megy.
A látható fogyasztásmérő csak 35-ig látszi,de a búra mögött 60-ig be van skálázva,de azt is kakasztja induláskor.
Amúgy van mikor 15-17 lirert eszik egyenesben,de ez függ a sebeségtől gondolm.

(#2416) Integra válasza djyuri (#2415) üzenetére


Integra
titán

ilyen korú bömbik 1.5-1.8 milla között mennek
rakd fel használtauto.hu-ra.
egyszerűen 5 literes motor akkora hogy eladni szinte lehetetlen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2417) gabe_


gabe_
őstag

Ekkora bömit nem tartasz el minimálbérből az biztos... :)

Amúgy persze a motorokat úgy tervezik, hogy simán bírják a padlógázas száguldozást egy jó ideig. Persze ezt a gyártók sem ajánlják... Namost szerintem senki sem várhatja el egy legalább 15-20 éves ladától, hogy padlógázon menjen mondjuk egy balaton-budapestet... Szerintem ott valami elszállna, vagy a hűtés miatt kéne lassítani, mert felforrna...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2418) rOwLeY válasza Integra (#2391) üzenetére


rOwLeY
őstag

És a mi autónk:D:D:D:D:D:D:D:D

(#2419) onlysony


onlysony
tag

Hellosztok,én 17 vok és most kaptam meg a jogsim...még meleg:D
Citroen c3-es fogok kapni1.6 16 szelepes 110LE-s mi a véleményetek róla? úgy a citroenről általában....:)

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#2420) rOwLeY válasza Integra (#2398) üzenetére


rOwLeY
őstag

sztem a belsőt hagyhatták volna a a Saabra!nem mintha gond lenne vele csak a Subaru belsők....háát....de a Legacy outbacké nem rossz!de azért nem olyan jo mint pl a saaboké!nem de?

(#2421) rOwLeY válasza onlysony (#2419) üzenetére


rOwLeY
őstag

ja nálatok így megy?!!rögtön kocsi!mázlista....:D:D
ismerősönek 3hónapig ott állt a garázsban mert nem indult be!szervízbe meg elnem vitte volna a bolondja...

(#2422) onlysony válasza rOwLeY (#2421) üzenetére


onlysony
tag

:C nem megy ilyen jól:D nyugi;) de nekem az új C4-es annyira tetszik hogy múltkor a citroen szalonboltban nem akartam kiszállni belőle:D

''..az utat építeni kell, és nem lezárni...''

(#2423) rOwLeY válasza onlysony (#2422) üzenetére


rOwLeY
őstag

de te C3asról beszéltél eddig!vagy most csak ugy általánosságban!értem!ja jo kis gép a C4es!
Egyébk multkor voltam VW szalonban beültem egy Phaetonba és egyszerűen nem akartam kiszállni!!:D:D:D:D:D

(#2424) #16741888 válasza djyuri (#2407) üzenetére


#16741888
törölt tag

Jó azért túlzásokba ne essünk, az S8as Audit, ami ugye ha már S8 akkor quattro, elég bajosan gyorsul le egy hátsókerekes BMW, ráadásul 91es. Szóval ez kamu, vagy egy béna fasz vezette az Audit.

(#2425) rOwLeY válasza #16741888 (#2424) üzenetére


rOwLeY
őstag

meghát az S8asban tudtommal erősebb motorvan nemde?
tényleg milyen motorvan benne?a 6os W12es?vagy melyik?

(#2426) #16741888 válasza rOwLeY (#2425) üzenetére


#16741888
törölt tag

a 4.2es, V8as, régi jó öreg blokk, de az 5000ezres Bömösnél még ígyis 30lóval több, +szerintem az önsúlya is kevesebb, bár ez nem biztos.
A W12es az teljesen új, most olvastam az újságba, belerakták azt a 6ezres W12es mocit a touaregbe, 453pacival, és a Tou 5.9mp alatt gyorsul 100ra.:D természetesen 250nél limitálva van.:DD Azért az a nem semmi egy akkora kasznival 250el száguldozni, ez már majdnem Porsche cayenne, VOLKSosabb verzióban.:DDD

(#2427) norbiphu válasza Integra (#2416) üzenetére


norbiphu
senior tag

említetted még valamikor, hogy az 1000 ccm re jutó lóerőben a honda modelljei az első tízben vannak. elmondod melyikek pontosan és hogy hol találom meg ezt a listát? köszi

üdv
Screammm

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#2428) zoley[HUN]


zoley[HUN]
tag

S8, igy tippre 4.2 quattro biturboval... egy 300 lovas motor 2,5 tonnas kocsit azert annyira nem virgoncan dobal... legalabbis szerintem akkor annak az S8-asnak nem ment legalabb 4 hengere, vagy be volt huzva a kezifek, esetleg no vezette... meg a 300000km az 300000km. ennyi ido alatt a 7es bombi boruleset is ki lehet ulni :) nehez lesz ra vevot talalni

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2429) zoley[HUN] válasza norbiphu (#2427) üzenetére


zoley[HUN]
tag

nem az elso 10, hanem az elso hely asszem. s2200 120le/1000ccm. ha jol emlekszem. ferrarik mozognak olyan 110le/1000ccm korul

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2430) zoley[HUN] válasza #16741888 (#2426) üzenetére


zoley[HUN]
tag

az meg semmi. allitolag a lexus rx 440h hajtaslancat at akarja venni a porsch is a cayannebe, igy megszuletne az elso benzin-elektromos porsche... de a dizel kombi jaguarok koraban mar barmi megtortenhet
mod: elsokerekes soros negyhengeres dizel kombi jaguar

[Szerkesztve]

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2431) escie válasza zoley[HUN] (#2430) üzenetére


escie
őstag

tökön is szúrom magam, ha valami japán bizbaszt tesznek egy Porsche-be. :U

I'm back, baby!

(#2432) zoley[HUN] válasza escie (#2431) üzenetére


zoley[HUN]
tag

marpedig meg a GM-nek is evekbe telne mire behozna a toyota hibrid technikajanak fejlettsegi szintjet

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2433) escie válasza zoley[HUN] (#2432) üzenetére


escie
őstag

kell a francnak hibrid Porsche.
inkább egy jó kis dízel. lehet köpködni. :)

I'm back, baby!

(#2434) janati


janati
őstag

Integra!

Hi! Régen vitáztunk már...

Most lenne egy kérdésem:

A Honda 1.6-os VTI motorja mennyire finnyás a benzin minőségre?

Eljött ui. az autócsere ideje...Csak ha megnézed az aláírásomat,láthatod, nagy dilemmám van...

H vagy B

????

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#2435) Szeke válasza escie (#2431) üzenetére


Szeke
senior tag

Vigyázz a kijelentéseiddel mert nagyon hamar megszűnsz termékenynek lenni :C
Egy csomó autógyár elkezdte licencelni a toyota hibrid hajtásláncát, és a kör egyre csak bővül. A Fordokban már most is az van..

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#2436) escie válasza Szeke (#2435) üzenetére


escie
őstag

persze, csak képletesen értettem. :U

I'm back, baby!

(#2437) zoley[HUN] válasza escie (#2433) üzenetére


zoley[HUN]
tag

benzin-elektromos: nyomatekosabb mint egy dizel, takarekosabb mint egy dizel, nem kattog mint egy dizel. ez is a yenkik miatt van :( nem kellett nekik a dizel, ki kellett talalni valami mast.
de a dizel 3000es soros hatos duplaturbos bajor csodanal tenyleg nehez jobbat alkotni :))

[Szerkesztve]

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2438) escie válasza zoley[HUN] (#2437) üzenetére


escie
őstag

nem kell meggyőznöd, nem tudsz.
nem vagyok ámerikai.
és ha kattog a dízel? ez most hátrány? :U ilyen hangja van. áá, hülye amcsik. :) van aki szereti a dízel hangját.

külöben is ketyeg. ;]

I'm back, baby!

(#2439) zoley[HUN] válasza escie (#2438) üzenetére


zoley[HUN]
tag

jok a dizelek, en is szeretem oket, de mondjuk a kattogas cimszo alatt szerintem a regi 2.5os audi dizelt kene emliteni. zetorokat megszegyenito modon kattogott az a6-osokban. szornyu volt hallani :(

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2440) Szeke válasza escie (#2438) üzenetére


Szeke
senior tag

Egy dologért irigylem az amerikaiakat: a relatíve csendes városaikért. Minden autó benzines, nem veri föl az alvó embereket 1-1 1.3D fiat uno és egyéb csattogós büdösítő dízelcsoda. Nem vagyok sem elvakult benzines sem elvakult dízelpárti, de igenis jó dolog, hogy nem kell megsüketülni a dugóban.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#2441) zoley[HUN] válasza Szeke (#2440) üzenetére


zoley[HUN]
tag

azert az amcsiknal nincsenek 1947ben atadott meg ma is Uj Villamos cimszo alatt futo (47es 49es villamos) sarga csodak se, amiknek a gordulesi zajuk szerintem siman gyalaz egy 15 eves unot :C

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2442) escie válasza Szeke (#2440) üzenetére


escie
őstag

nem a dízel veri fel az embert, hanem az akár 10k-t is forgó benzinmotorok, kályhacső méretű kipuffogóval. kezd mifelénk is divat lenni ez a ''nídforszpíd'' az utcákon. van egy tag, mindig így indul előttünk az ordenáréra matricázott Hondájával, padlógázzal. szerencsétlen kocsi már füstöl, mint az állat, pedig egy elég új gép.
a Fiatról meg annyit, hogy mit vársz... az olasz dízeltől az ég óvjon meg. :)

de ne is folytassuk, mert megint flém lesz, mint anno. én szeretem a dízelt, akármennyire is antidivat. de elvakult én sem vagyok.

''csattogós büdösítő dízelcsoda''
ez viszont szép volt. :U
aki ilyeneket mond, azt elküldeném tőlünk pestig, meg vissza, gyalog, aztán visszatérnék a témára. ;]

I'm back, baby!

(#2443) hobizoli válasza escie (#2442) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az olasz dizel a legkorszerubb dizel jelenleg. Nem a fokszvagen, mielott vki tevesen azt hinne...



hobizoli

több drón kell ;P

(#2444) escie válasza zoley[HUN] (#2439) üzenetére


escie
őstag

ami durva, az a régebbi Transit-ok hangja. na az kerreg, mint annak a rendje. szvsz tök vagány, persze pkw-be furcsa lenne. :)

I'm back, baby!

(#2445) escie válasza hobizoli (#2443) üzenetére


escie
őstag

meglehet. akkor sem vonz.
a régebbi olasz dízelek igencsak elrettentőek.

I'm back, baby!

(#2446) hobizoli válasza escie (#2445) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mint pl?


hobizoli

több drón kell ;P

(#2447) escie válasza hobizoli (#2446) üzenetére


escie
őstag

mint pölö a régebbi olasz dízelek!:) most mit mondjak? xy Fiat, nemtom a nevét, talán még Uno.
úgy füstölnek mint az istennyila. (régebben lehetett látni errefelé sokat.)
persze látni más gépet is okádni, de nem annyira jellemző...

(ha jól érzem nagy Fiatos vagy. bocs, nem akarom bántani a kedvenced, ha az.:) )

I'm back, baby!

(#2448) zoley[HUN] válasza hobizoli (#2443) üzenetére


zoley[HUN]
tag

1.3 multijet nagyon ott van az 1000-1500as kategoriaban. de az 1500-2000es szegmensben a 2.0pdtdi sztem a tuti. foleg ha a vw kihozza majd frissiteskor belole az eredeti 170 lovacskat. de a 2000-3000 kozotti motoroknal meg bmw a nyero

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2449) zoley[HUN] válasza escie (#2447) üzenetére


zoley[HUN]
tag

de a fiat motor legalabb nem rozsdasodik, mert orrba-szajba folyik belole az olaj :C
az olasz autoknak kulonben is lelke van...

[Szerkesztve]

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#2450) escie válasza zoley[HUN] (#2449) üzenetére


escie
őstag

''de a fiat motor legalabb nem rozsdasodik, mert orrba-szajba folyik belole az olaj :C''
hehehe. :DD

I'm back, baby!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.