Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204151) MasterMark válasza tboldi (#204150) üzenetére


MasterMark
titán

Az automata kútnál egyébként külön művészet úgy odatartani a telefont a vonalkóddal hogy odaférjen a telefon és beolvassa. :D

Switch Tax

(#204152) fant0mi válasza MasterMark (#204151) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem még egyszer sem sikerult beolvastatni a fizikai kartyat sem. Most mar leszarom.

(#204153) MasterMark válasza fant0mi (#204152) üzenetére


MasterMark
titán

Viszonylag messze kell tartani, közel rakod nem olvassa. :D

Mondjuk sok értelmét nem látom egyébként sem, néha küldenek emailt hogy el lehet adományozni a pontokat, akkor mindet beírom és ennyire szoktam használni. :DDD

Switch Tax

(#204154) cappa72


cappa72
nagyúr

Volna egy érdekes kérdésem; mivel még sosem volt új autónk.

Szóval a garancia úgy szól, hogy 20k km (20000), illetve éves.
Novemberben voltam az éves szervizen, akkor ~10k km volt benne.
Most hamarosan, várhatóan pont nyaraláskor lenne aktuális az autóban 20k km.
Nekem logikusan 30k-nál kellene mennem, vagy az éves fordulópontnál (november).
Jól gondolom?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#204155) Tsebacsi válasza cappa72 (#204154) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vagy-vagy alapon megy. Ha éves szinten megvan az ellenőrzés, és két ellenőrzés közt nem mész többet 20k-nál, akkor az tárgytalan. Szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#204156) Qtya123


Qtya123
őstag

Klíma mizériához röviden:
- nyomás rendben
- csövek rendben
- minden más mechanika rendben
- a klíma relé továbbra is lekapcsol és későn kapcsol vissza
- másik 3 relével kipróbálva ugyanúgy fennáll a hiba.
- direktbe kötve nyilván a kompresszor folyamatosan működik, ekkor a hőmérséklet, nyomás, venti működés teljesen üzemszerű, semmi rendellenes érték

- kéz széttárva
- mivel nem igazán járok szerelőkhöz, ledöbbenés és felismerés, hogy minden autóvillamosságis július vége- augusztus közepe környékén rendelkezik szabad időponttal, ezt nem gondoltam. (már amelyik nem kap a telefonban sikítófrászt, hogy íííííí Lexus, hát azt nem ismerem)

Ha az autószerelés is ilyen lesz, mint az állami egészségügy, hogy hónapos várólista, akkor én komolyan elgondolkodom azon, hogy a jövőben elengedem ezt az autózás témát és mint szükséges rossz tekintek rá. Se időm, se kedvem szakikat kergetni, hónapokig várni. Akkor inkább új Suzuki megvesz--> 5 évig használ --> új Suzuki megvesz--> és újra és újra. :U

[ Szerkesztve ]

(#204157) molnarpeter válasza MasterMark (#204153) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legutóbb pl a kisebbik kártya volt nálam, ott azt csináltam, hogy felül odatartottam a leolvasóhoz közel, hogy a lézer a vonalkódon legyen, utána pedig szép lassan elkezdtem lefelé engedni, és egyszer csak leolvasta :D Szoktam gépekbe kannával hozni, akkor muszáj használni a business kártyát, hogy legyen számla (illetve gyorsabb így is, mint bepötyögni).

[ Szerkesztve ]

(#204158) cappa72 válasza Tsebacsi (#204155) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor neked is így logikus, ezt örömmel hallom. :R

@#204159molnarpeter
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#204159) molnarpeter válasza cappa72 (#204154) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha el lett végezve minden, akkor az előző látogatástól számolható (november/30k). Néha pl fékfolyadék vagy inspekció szokott kijönni köztes időpontra, de majd szól a kocsi is, illetve múltkori szerviz papíron rajta kéne legyen a következő határidő :)

[ Szerkesztve ]

(#204160) fant0mi válasza molnarpeter (#204157) üzenetére


fant0mi
addikt

Kipróbálom így.

(#204161) bandus válasza Qtya123 (#204156) üzenetére


bandus
veterán

ez sajnos ilyen. bármelyik jobb szervizben hetekre kap csak az ember időpontot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#204162) Qru válasza Qtya123 (#204156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ilyen lesz, hanem már ilyen mint látod. Aki akart/tudott azt már rég elment nyugatra melózni, így eléggé nagy a szakképzett munkaerő hiány (bezzeg pékből van sok).

#nincsbennetarcsi

(#204163) Qtya123 válasza Qru (#204162) üzenetére


Qtya123
őstag

Na igen, csak mellettem elszaladt az idő, mert ez az autó 7 éve nálam van. Általános kopó alkatrészek, mint fék, folyadékok, olajak én cseréltem. Elromlani nem igazán romlott el, alvázvédelemre vittem egyedül klasszikusan működő, hivatalos szervizbe. A vezérléscseréket meg márkaszervizes csinálta ugyan, de ismerős, így nem a szervizben, szóval oda megint nem a bejelentkezős út volt, hanem a dobjuk össze otthon.

Szóval mivel nem nagyon kellett eddig az ilyen jellegű szolgáltatásokat igénybe vennem, így most meglepett ez az állami egészségügyes szintű várólista. Nem gondolom, hogy az én türelmetlenségem az, hogy sokallom az augusztusra szól időpontokat. :D

Ez most tényleg erősen gondolkodóba ejt. Nem vagyok új autó párti túlzottan, de valami kevésbé túlbonyolított gépezetet (mondjuk egy Swiftet) lehet bevállalok újként következő autóba.

(#204164) stickermajom válasza Qtya123 (#204163) üzenetére


stickermajom
addikt

Majd számolj be mennyire vált be. [link] ;]

(#204165) Qru válasza Qtya123 (#204163) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lexus-nál pláne mert ritkább típus, ahhoz sokan hozzá se mernek piszkálni, nem egy 12 egy tucat VW.

#nincsbennetarcsi

(#204166) z0d1@Ku$ válasza Qtya123 (#204163) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Esetleg kérdezz rá a ToyoTeam-es csapatnál, hátha tudnak rá valami okosságot mondani (ha még nem próbálkoztál volna náluk). Jártam ott párszor, egy héten belül mindig tudtak fogadni.

(#204167) kisza25 válasza cappa72 (#204154) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A szervizkönyvbe be szokták írni, hogy mikor kell menned, amúgy jól gondolod, de kérdezz rá, az a tuti

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#204168) Qtya123 válasza stickermajom (#204164) üzenetére


Qtya123
őstag

Apám vett egyet 1 évvel ezelőtt. Eddig nem volt semmi nyűgje.

Ilyenkor mivel új, nem lehet azt megtenni, hogy márkaszervizbe visszamenni, jó napot itt az autó, gariban javítsátok? Még időben világosítsatok fel, nehogy ezzel az új autó és garancia dologgal is olyan vakon legyek, mint az autószerelők mai működésével. :D

Annyira nem követem a topikot, de most, hogy a gari szóba jött rémlik, hogy valaki szenvedett itt egy új Focussal és tróger volt a márkakereskedés.

z0d1@Ku$: Toyoteamel beszéltem, klímára van ember, megadták annak a számát. Klímás embernek gond elmondva, mondja, hogy ő mechanikai részhez ért, az elektronikai diagnózisra adott egy másik számot... Mint egy telefonközpont, olyan voltam délelőtt. :)

Qru: Igen, van aki ezért nem vállalta. De korábban mikor kuplungtárcsa lett cserélve, akkor nem akartam vesződni a cserével, mert lusta voltam szóval felhívtam néhány pécsi szakit, akire mondták, hogy jó. Egyik sem vállalta, mert ő ilyen autón még nem csinált. Mondom baszki olyan faék az egész erőátvitel, mint egy Zsigulin. Maga a kuplungcsere is annyi. Nem.
Végül csak neki kellett állnom ismerősnél az aknán... Ezért kő nekem most Suzuki! :D

[ Szerkesztve ]

(#204169) BigBlackDog válasza Qtya123 (#204168) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De, vissza lehet vinni szerintem. De pl. VW esetén több, "apró" hibára is az volt a válasza a központnak (nem a szerviznek), hogy lényegi működést nem befolyásolja, javítás még nincs, tessék így használni tovább. :DDD

(#204170) Qru válasza Qtya123 (#204168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az új 14M-s Skoda eszi a vizet. Visszavittük, majd kb azzal a lendülettel el is hajtottak az "ezek mind ilyenek" felkiáltással. Szóval a garancia nagyrészt csak papíron létezik. :N Látod ott volt Tse Fordja ami az olajat ette azt sem csinálták meg gariban végül inkább eladta.

#nincsbennetarcsi

(#204171) stickermajom válasza BigBlackDog (#204169) üzenetére


stickermajom
addikt

Opel ugyanez a késve kapcsoló fényszóróra: próbáljak meg megtanulni együttélni vele. :D

(#204172) Qtya123


Qtya123
őstag

Huh, hát ezek szép válaszok a márkaszervizektől. Nehéz lesz benyelnem, hogy ipari lomokat árulnak. :( Nálam egy ilyen, hogy eszi a vizet, olajat az ipari lom kategória. Jó, hogy a sz@r és a hígf0s közül választhatok. :)

(#204173) #89309696


#89309696
törölt tag

Tegnap elfelejtettem tankolni, ma meg sietek már haza, ugyan nem fogok kútra menni még. Az se érdekel ha a csöveket szívja az injektorba és azt fecskendzi be.

(#204174) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ezt összehozni :(

Rommá törte a lakókocsit

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#204175) Tsebacsi válasza Qtya123 (#204168) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"Annyira nem követem a topikot, de most, hogy a gari szóba jött rémlik, hogy valaki szenvedett itt egy új Focussal és tróger volt a márkakereskedés."

Jelen :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#204176) stickermajom válasza szabonagyur (#204174) üzenetére


stickermajom
addikt

Azok is nagyon okosak, akik a másik oldalról szaladtak át. :D

(#204177) kisza25 válasza stickermajom (#204176) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet orvos volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#204178) Qru válasza kisza25 (#204177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De nem agysebész az tuti. Leginkább potenciális öngyilkos jelölt.

#nincsbennetarcsi

(#204179) Qru válasza #89309696 (#204173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha egyszer így tankoltam 69,42 litert a 70-es tankba. Az is ki vt centizve eléggé.

#nincsbennetarcsi

(#204180) stickermajom válasza kisza25 (#204177) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor ha ennyi esze van remélem nem kerülök hozzá soha.

(#204181) MasterMark válasza #89309696 (#204173) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell félni, megy az benzingőzzel is. :DDD

Na meg a tartalék nincs beleszámolva a tankba, szóval amikor lefekszik a mutató akkor egy 10 liter még szokott maradni.

szabonagyur: Hogy lehet, hogy itt mindig a kamionosoknak van a legtöbb esze? :D

Múltkor megforgott előttem egy néni az M51-en, az is érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#204182) tboy93 válasza Qru (#204179) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap mentem hazafele motorral és nagyobb gázadásra rángatott a gép. A kúton kiderült, hogy 9 deci volt csak a tankban :D

(#204183) molnarpeter válasza MasterMark (#204181) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Fiat amikor ki van fogyva mutató szerint, tényleg belemegy a névleges 45 plusz pár liter :D VAG és Ford pesszimistább, Fiesta tankolással néha felhúzott, hogy 40 liter sem ment bele, közben meg már szinte hatótávot sem írt, mondjuk magasnyomású szempontjából ez a jobb :D

(#204184) Qru válasza tboy93 (#204182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép! Kb 2 éve mikor egy olajcserén voltam a szerelőnél, bejött egy ipse, hogy fel-fel villan az olajszint jeladó. Mondja a szerelő, hogy ránézünk. Kiderült, hogy nem elég hosszú a nívója olyan kevés olaj volt a kocsiban, hogy nagyobb gázra vagy nagyobb kanyarban már bejelzett az olajhiányra. :D

#nincsbennetarcsi

(#204185) Integrale válasza stickermajom (#204176) üzenetére


Integrale
veterán

Azt sem értem, hogy minek állt meg az ellenkező oldalon, torlódást és veszélyhelyzetet generálva. :U

"Bad reklám is reklám too"

(#204186) dj79 válasza stickermajom (#204176) üzenetére


dj79
senior tag

Darwin díjasok különkiadás…

(#204187) syIex


syIex
veterán

Elvittem az autót szervizbe ahol ki is tudták próbálni és nem csak álló helybe "küszködtek" vele.
A lényeg, hogy szerintük nagyon nem kerékcsapágy, hanem hátsó difi lesz a ludas azért hallatszódik csak nagyobb sebességnél és szögben... :W
Elviszem egy másikhoz is, mert nem akarom feleslegesen cseréltetni.
Kérdésem az, mivel kb 3 hete vettem és cégtől vásároltam így mennyi időm van őket is be vonni a dologba, hogy valamennyi részét legalább állják? Nyilván nem ennyi idő alatt jött ki amennyi ideje nálam az autó főleg, hogy első perctől kezdve hallottam csak annyira nem foglalkoztam vele eddig. :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#204188) Szada85


Szada85
aktív tag

Az Audis Toretto rendörkézen közben, közúti veszélyeztetéssel "megússza".
[Elfogták a 8-as főúti ámokfutót] .

(#204189) Qru válasza syIex (#204187) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amint tudod jelezd nekik lehetőleg írásban (is), hogy legyen nyoma.

#nincsbennetarcsi

(#204190) bandus válasza Szada85 (#204188) üzenetére


bandus
veterán

miért, mi mást követett még el ezen (meg gondolom a gyorshajtáson) kívül?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#204191) Qru válasza Szada85 (#204188) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugrott a jogsija is szóval azért nem úszta meg olyan könnyen.

#nincsbennetarcsi

(#204192) #89309696 válasza Qru (#204179) üzenetére


#89309696
törölt tag

41-gyel mentem a 40-es településen. :D
És nincs hibalámpa. :D

(#204193) MC Pite válasza #89309696 (#204173) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezt lefotózni, feltölteni és megírni már fele annyi idő volt mint tankolni ;]

https://totalcar.hu/tesztek/2021/06/28/dacia_sandero_stepway_fiat_tipo_cross/

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#204194) rbalint88 válasza Qtya123 (#204168) üzenetére


rbalint88
addikt

Nagyon hektikus, hogy a markaszerviz hogy viszonyul a garancias javitasokhoz. Altalaban inkabb trogerek, nekik ez csak egy pup a hatukra. De sztem ezt nem hogy markara, de meg adott szervizre se lehet altalanosan ramondani, hogy jo vagy rossz, ugyintezo szintjen is eldolhet, hogy milyen az ugyfelelmeny.
Suzuki nem rossz, ha meg tudsz baratkozni az anyagminoseggel es adott esetben a formaval. Az scross jo, csak csunya, a vitara jol nez ki kivulrol, de a belteri anyagai ugyanolyanok, mint a 12 eves Splashben, hatso ajto meg budiajtobb is. Plusz a hely se sok… Swift se egy conolly borbe varrt szivarszoba. Ettol fuggetlenul ha sajat penzbol kellene uj autot venni, nalam is erosen kalapban lenne a varhato fejfajasmentesseg miatt.
Illetve nalunk az is mellette szol, hogy az automata valtoik is elegge problemamentesek, mi meg mindenkepp azt vennenk ujonnan sok bp-i hasznalathoz, ez meginkabb szukiti a lehetosegeket. (Megvaltas az uj ceges auto ilyen szempontbol (is - meg dinamika, futomu, menetkomfort teren es kutyuben is) )
Hobbiautozason innen azert objektive az autozas valoban egy szukseges rossz, koltsegoldalon mindenkepp :)

(#204195) #89309696 válasza MC Pite (#204193) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ki mondta, hogy nem vezetés közben küldtem be? ;]

(#204196) stickermajom válasza MC Pite (#204193) üzenetére


stickermajom
addikt

Láttam itt a környéken egy ilyen Sanderot múltkor, kívülről tetszik. :K

(#204197) Qru válasza #89309696 (#204195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végülis 40-es tempó mellett még alhatsz is kicsit akár. :D

#nincsbennetarcsi

(#204198) #89309696 válasza Qru (#204197) üzenetére


#89309696
törölt tag

Amúgy ja, annyira siettem, mint a büntetőfékezők. :D

(#204199) kisza25 válasza MC Pite (#204193) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk azt nem igazán értem, hogy miért török puszták fiatja? Mert ott gyártják? Az i20-at is, aztán annál soha nem kerül elő, a kiat meg cseheknél, ahogy a skodát is, a suzukit, meg mercit meg a magyaroknál, de a fiat attól még olasz :F
A Dacia márka legalább eredetileg Román, de a vas már ott is francia, de mondjuk azt fele fele, vagy valami hasonló arányban ott is gyártják, na mindegy hagyjuk is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#204200) Qru válasza kisza25 (#204199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TC, mit vártál?! A G8-as ufo sedan is török gyártású volt, mégsem kötötte össze senki a kettőt. :N

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.