Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#203101) Peter.70 válasza Qru (#203099) üzenetére


Peter.70
őstag

De az gondolom nem is a 17-18 ezres kategória

(#203102) Qru válasza Peter.70 (#203101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Méret függő de igen az FK510 a 225/45R17 méretben 28k körül van már árban.

#nincsbennetarcsi

(#203103) brumi1024 válasza MC Pite (#203097) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondjuk a P7-et sem mondanám kiemelkedőnek semmiben, cserében vizes úton kriminális. VAG/BMW szereti gyári szerelésként adni, G6-on, A3-on az volt, de még a Minit is azzal szerelték defekttűrő kiadásban, bejáratás után adtam is el és jött helyette az F1 SuperSport.

[ Szerkesztve ]

(#203104) Qru válasza brumi1024 (#203103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gyári szerelésű sokszor nem egyezik az azonos nevű "mezei" gumival. Nem véletlen van sokszor külön jelülésük. Pl AO (Audi), MO (Merci), stb. A tesztekben a mezei verziókat vallatják.

#nincsbennetarcsi

(#203105) 6030D válasza Qru (#203100) üzenetére


6030D
Ármester

Ez az, spóroltam 200 Ft-ot! Viszont vesztettem 1200-at, mert messze van az Auchan kút. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#203106) Qru válasza 6030D (#203105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is csak akkor tankolok ott ha útba esik, amúgy nem adja ki a matek. :K

#nincsbennetarcsi

(#203107) brumi1024 válasza Qru (#203104) üzenetére


brumi1024
veterán

A BMW-nél pedig a csillag. A tyrereviews-os illető tesztelt múltkor egy M4-et a gyári MPS4S-sel vs aftermarket 4S-sel, előbbi érezhetően jobb volt. Mondjuk ott szemmel látható volt a különbség.

(#203108) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerveződés ON!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#203109) Qru válasza brumi1024 (#203107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a gumigyártók sok esetben az autógyártók egyedi igényeire szabja az adott gumit. Elsősorban a keveréken szoktak változtatni, ami ugye alapvetően befolyásolja a gumi viselkedését.

#nincsbennetarcsi

(#203110) focvis


focvis
veterán

Költőinek tűnik a kérdés, de nem tudom a választ; 35-ért kell nekem Android Auto? :F
(Online okosítva megállna 20-ból, de kellene vennem hozzá pár - amúgy számomra felesleges - IT eszközt.)

(#203111) tboldi válasza focvis (#203110) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem zavarna, hogy ha az autóm képes lenne rá (esetemben Apple CarPlayre), de mégsem tudnám használni, úgyhogy én kifizetném, még ha nem is lenne rá szükségem túl gyakran. :B

Ez hasonló, mint nálam a hátsó hangszórók és az AUX csati, előbbinek a vezetékei megvoltak az ajtóban, csak maguk a cincogók kellettek, utóbbinak meg ott a csatlakozója a rádió hátulján, valamint egy semmit nem csináló AUX gomb az elején. Ehhez kellett egy gyári, bontott, 3,5 mm-es jack, meg némi vezeték és alaplapi csatlakozó a régi PC-mből. Egyik sem volt létfontosságú dolog, de én jobban érzem magam így, hogy nem csak céltalanul vannak ott ezek.

[ Szerkesztve ]

(#203112) pècsimunkás válasza focvis (#203110) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:N

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#203113) stickermajom válasza focvis (#203110) üzenetére


stickermajom
addikt

Simán. :K Én nagyon utálom a mindenféle szélvédőre aggatott navigációkat, azért van az autónak kijelzője.

(#203114) focvis válasza tboldi (#203111) üzenetére


focvis
veterán

Hasonlóképp vagyok vele. Nagy szükségem nincs rá, de zavar, hogy próbálnak lekorlátozni.

+Sky: 20-ért nem gondolkoznék rajta.
(CarPlay-hez valószínűleg ki kellene cserélni az USB aljzatot, ezt meghagyom a következő tulajnak.)

Stickermajom: Jelenleg a klímapanel alá állítom be, a hamutartó helyére, ott az USB is. Nem kell telefontartó. A navit se nézem, csak a Waze a dugók és traffipaxok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#203115) pècsimunkás válasza stickermajom (#203113) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem feltétlenül kell a szélvédőre tapasztani akármit is.
Lehet a szellőzőrácsra is.
A Golf 7 - nél is jobb lenne, (Szerintem!!!) mert kicsit le kell nézni a középkonzolra.
Telefon a szellőző rácsba, ahol nyáron megy rá a klíma, és jobban szem előtt van, mint a középkonzolon. (Ismét szerintem)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#203116) bandus válasza stickermajom (#203113) üzenetére


bandus
veterán

+1, nagyon szeretem a carplayt. Waze nagyon kenyelmes vele, zene/podcast szol a spotifyrol es minden fasza :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#203117) pècsimunkás válasza focvis (#203114) üzenetére


pècsimunkás
addikt

20- ért ok, de a plusz 15, már majdnem dupla ár, és a plusz 15 egy tank benzin. Majdnem.
Főleg- ahogy írod is, lehet ki sem használnád.
Nekem a Toyotára 100- at (!!!) mondtak, kellet volna kábel is, és még a telefon kijelző is mindig ment volna. Megköszöntem az infót, aztán ennyi. Ez kb 1000 forintot nem ért volna nekem.
Ehhez képest neked diszkont árat mondtak.
Gondolom ki is tudnád fizetni, de minek, ha nem használnád.
Gondold át, biztos jó döntést fogsz hozni :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#203118) brumi1024 válasza focvis (#203110) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem simán megérne annyit. AA-val kevés tapasztalatom van, de a Carplay must have, teljesen feleslegessé teszi az autó saját rendszerét (a fogyasztásnézegetésen kívül persze ;] ).

Eddig nem volt vagy lejárt? Egyszeri a 35 vagy időszakos?

(#203119) Kickass válasza focvis (#203110) üzenetére


Kickass
őstag

Ez vmi szervíz vagy a ‘maszek okosítók’ vállalják ennyiért?

(#203120) Peter.70 válasza pècsimunkás (#203115) üzenetére


Peter.70
őstag

Te az aurisban milyen telefontartót használsz?

(#203121) molnarpeter válasza focvis (#203110) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eszköz utána eladható 🤔

(#203122) pècsimunkás válasza Peter.70 (#203120) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]
Volt először egy másik márka, de kicsit hozzá ért a műszerfalhoz.
Kb 4 éve ezt használom, ez tökéletes!
2 évet bír nálam, aztán cserélem. Nem egy nagy összeg. Kettőt vettem eddig.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#203123) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Nyestriasztót szeretnék szerelni az Auris HSD-be.
Első körben a Kemo M180-at néztem ki. Használ valaki hasonlót? Hatásos?
Láttam van nagyfeszültségű verzió is, nem tudom megéri-e a felárat, meg mennyire szívná az amúgy is kicsi 12V akksit, plusz ugye, ügyesen el is kell helyezgetni őket. :U

Szerencsére a motortérbe nem megy be, csak összejárkálja / vizeli a motorháztetőt, szélvédőt, tetőt..

[ Szerkesztve ]

(#203124) Peter.70 válasza koxkids (#203123) üzenetére


Peter.70
őstag

WC illatositó. Nem a spray, hanem az " akasztós "

[ Szerkesztve ]

(#203125) Qru válasza stickermajom (#203113) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1. Raadasul a gyari navi nalunk egy kalap sz@rt se er igy offline.

#nincsbennetarcsi

(#203126) Qru válasza koxkids (#203123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az aeroszolos is bevalt de a wc illatosito is jo megoldas.

Kolleganak ultrahangos van az is ok.

#nincsbennetarcsi

(#203127) Snoop-y válasza MC Pite (#203095) üzenetére


Snoop-y
veterán

P Zero nincs is tesztelve :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#203128) Snoop-y válasza pècsimunkás (#203117) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jeep korabbi modelleiben az egesz infotainment + usb csati csere kell hozza akciosan csak most 1800$ :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#203129) pècsimunkás válasza Snoop-y (#203128) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Vicc!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#203130) focvis válasza pècsimunkás (#203117) üzenetére


focvis
veterán

Márkaszervizben ez is 100 magassága, 200 euró a licenc az Ebayről + munkadíj. Úgy gondolom, érvényesíteni tudom az árban* majd eladáskor, a mai fiataloknak fontosabb a kütyü, mint a powa'. Illetve lásd pl. Tsebacsit, kizárólag olyan autót keresett ami tudja az AA-t.

*Végiggondolva nem olyan rossz befektetés. Talán még másik USB-aljzatot is rendelek bele az Aliról a Carplay-hez, azt s.k. a helyére pattintom. (Alis cuccok vámolása lesz érdekes júliustól...)

brumi1024 + Kickass: Maszek, annak idején nem kértem bele. Lifetime cucc, csak ne frissítsd márkaszervizben.

molnarpeter: Alapvetően jogos! Gondolkodtam is rajta, nem drága cuccok, takarná a 15. De mi van ha téglázom? Kereshetem a távgyógyítót Romániában. Kedvem sincs egy napot utánaolvasással töltenem, nem izgat a téma. Szóval inkább nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#203131) BigBlackDog válasza focvis (#203130) üzenetére


BigBlackDog
veterán

'...a mai fiataloknak fontosabb a kütyü, mint a powa''

A mai fiatalok már nem autót vesznek, hanem kütyüt. ;]

Egyébként, ha használnám, akkor fizetnék érte, ha nem kéne, akkor nem. Eladásnál legfeljebb meg elmondod, hogy van erre is lehetőség (HaHun még úgysincs ilyen pipálható extra, szóval keresésnél nem tudnak erre szűrni).

[ Szerkesztve ]

(#203132) Peter.70 válasza focvis (#203130) üzenetére


Peter.70
őstag

(#203133) focvis válasza BigBlackDog (#203131) üzenetére


focvis
veterán

"úgysincs ilyen pipálható extra, szóval keresésnél nem tudnak erre szűrni"

Olvasni csak tudnak még? ;]

Egyszerre nincs több ~10 GTI-nél a hahun, hátha elolvassák a leírást. :D Hétfőig kitalálom, jelenleg hajlok rá.

(#203134) pècsimunkás válasza focvis (#203130) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem "csak" úgy csinálták volna meg 100ért!
Tehát nem márkaszervizben.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#203135) Szada85 válasza focvis (#203114) üzenetére


Szada85
aktív tag

Esetleg egy ilyen tartót ~3500Ft-ért?
[link]
Nekem is ilyen van, kis kompakt méretü, GTI kompatibilis, a középsö szellözöbe tökéletesen passzol, masszívan tartja a telót (Iphone 7-tel használtam, most a Cuprában Iphone12-t is stabilan megtartja), forgatható a pofája (álló/fekvö), szerintem ár/érték arányban atom.

(#203136) focvis válasza Szada85 (#203135) üzenetére


focvis
veterán

Klassz cucc, köszönöm az ajánlást! :)
Viszont tényleg nem használok telefontartót a Nokia 6310i óta.

(#203137) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap délután 4-kor Westend környéke...(Waze)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#203138) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ha már AA téma, nekem a Passat GTE-ben nem az igazi. Vagy a telefon a ludas (S21). Működés közben nincs vele baj, teszi a dolgát. De ha mozgatom a telefont, gondolom a kábel mozgása miatt néha megszakad a kapcsolat. Inditasnal meg szinte majdnem mindig újra kell párosítani, nyomkodni 2-3x az igen/megenged gombot. Idegesítő. Mintha nem jegyezne meg a telommal való kapcsolatot. Gyári kábelt használok, direkt vettem, hogy ne legyen ez sem hiba lehetőség. De márciusban rendeltem wireless AA adaptert, csak érne már ide. Utolsó infó szerint augusztus lesz belőle :( Talán már az új next gen verziót kapom. Remélem így már nem lesz ilyen connection issue.
Megane 4-emben stabilabban működött érdekes módon.

[ Szerkesztve ]

(#203139) Doki16 válasza Gabesz87 (#203138) üzenetére


Doki16
addikt

Én már rájöttem, hogy mi a baj, ugyanezt tapasztaltam amit te. Hozzányúltam a telefonhoz és azonnal elment. Nem a csatlakozás a rossz hanem a kábel. 3 Type c kábelt próbált ki mire meg lett a jó. Az a lényeg, hogy nagy áramot tudjon, tehát rendes keresztmetszetű legyen benne a vezető. Nálam a Huawei lila cstalakozós supercharge kábele vált be. Soha nem dobja el és egy pillanat alatt csatlakozik.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#203140) kátú válasza rasotamas (#203044) üzenetére


kátú
őstag

Ez egyébként teljesen jogos gondolat menet, én is szoktam tenni ezt azt a Lexusba azért, de ezt úgy, hogy nálam az egy autóra jutó pléd mennyisége meghaladja a 3 at, hogy biztosan sehol ne érhessen semmi a kárpithoz :DDD

It still works!

(#203141) kátú válasza focvis (#203110) üzenetére


kátú
őstag

Szerintem egyérteműen igen, nekem 120 a Lexusba, és még szét is kell szednem miatta, majd összerakni, és elhelyezni egy 10X12x4 es dobozt a műszerfalban, de még így is kell majd, mert szeretem :DDD a rav4 emben volt, állandóan azt használtam, előtte úgy voltam vele, hogy minek az, nem kell, elég a telefon :DDD

It still works!

(#203142) BigBlackDog válasza Gabesz87 (#203138) üzenetére


BigBlackDog
veterán

S8+-al nem volt semmi gondom, S20+ esetén nálam is pocsék volt a stabilitás ugyanazzal a kábellel. Ahogy kicsit mozgattam, már eldobta. Új kábel beszereztem, ez kicsit masszívabban bekattant a csatlakozóba. Pár hónapja már használom és nem volt gond.

Viszont a wireless AA adapter felkeltette a figyelmemet. Elvileg a Golf is tudja a specifikáció szerint, gyakorlatban viszont az jött le (a külföldi fórumokban írtak alapján), hogy eggyel frissebb HW revision kéne hozzá a jelenlegi szoftver mellett.

(#203143) Gabesz87 válasza BigBlackDog (#203142) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez a wireless AA adapter független az autótól, mindegy hogy tudja-e vagy sem. Azt hiszem legalább is.
Egyebkent én is így voltam a Megane-al, AA fronton. 2016-os volt, eredetileg nem tudta. Nagyon sokat jártam utána, UK supportnal is érdeklődtem, de mindenhol az az info jött, hogy régebbi a HW, így nem tudja, és frissítéssel sem fogja tudni. 3 évvel és úgy 2-3 SW update-el később én magam aktivaltam a fejlesztői menübe belépve. A legutóbbi update-el ugyanis elérhetővé vált ezzel a kis trükkel. Szóval attól hogy azt mondják, régi a HW, korántsem biztos, hogy ez akadálya lenne! Carplay-hez meg USB modult kellett volna cserélni tudtommal, de ez nem érintett, mert droidos vagyok. Bár mostmár agyalok a váltáson, mert kezd kiidegelni a droid. Nincs egy normális teló. De mindegy isy ez már más téma. :)

(#203144) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#203142) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Focus s20+-al tök jól ment, nem igazán volt vele gond, és egy huawei kábelt használtam hozzá. Szerintem ott valami gebasz van csatlakozó szinten, és lehet nem a telefonban.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#203145) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#203144) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Több embertől is hallottam hasonló panaszokat S10-S20 és bizonyos kábelek esetén. De simán el tudom képzelni, hogy a telefon csatija szr, viszont ez már az első perctől kezdve ilyen volt nálam. Másfajta kábellel (pl. Honorhoz adott USB) viszont hibátlan.

(#203146) Gabesz87 válasza BigBlackDog (#203145) üzenetére


Gabesz87
addikt

Samsung telefonokkal hallottam legtöbb panaszt amúgy általánosságban AA-val. Mindenesetre teszek egy próbát az említett Huawei kábellel.
Tudnál egy linket dobni, melyik kabelrol is van szó pontosan? :R Ilyen?

Ja, bocs, a kábelt Doki írta, nem te, most látom :)

[ Szerkesztve ]

(#203147) 6030D válasza Gabesz87 (#203146) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem a sima 15 centis ikeás kábellel tökéletesen megy (nem tudom linkelni, valamiért most nem látom a netes felületükön), előtte hosszabb gyári kábellel nem ment. Gondolom a kábel ellenállása a lényeg, vagy gagyi legyen és rövid, vagy drága és hosszabb. Például ez, 240e-ért. :D
Illetve nézd meg, hogy ha tokban van a telefon, akkor a kábel teljesen be tudod-e tolni, vagy a tokon fexik fel. Asszonynak például olyan tok van, hogy csak a gyári kábel megy be rendesen, másik (itthon fellelhető) nem.

focvis: ha nem használod a navit és a spotifyt, és lent van a telefon, akkor felesleges. Ha fent lenne a telefon és zavarna, hogy lóg a kanóc keresztül a középkonzolon akkor igen. Ha nézed is a navi/spotyt, akkor igen. Illetve ha zavar az, hogy a telefonod akksiját mindig csutkára tölti (és elvileg ez árt neki), akkor se vedd.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#203148) Doki16 válasza Gabesz87 (#203146) üzenetére


Doki16
addikt

Igen ezt használom én is. Nekem mondjuk a könyöktámasz alatt van az usb csatlakozó.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#203149) MC Pite válasza Gabesz87 (#203143) üzenetére


MC Pite
veterán

Én a 208nál futottam a köröket, mert nem akarom elhinni, hogy a hw nem tudja. Gariban kinakartam fizetni hivatalosban, de azz mondták nem lehet. 2 hétigbjártam utána, egyelőre letettem róla.
Pixelek? Nem csak AA problémákban vezet a samu.

35ért jóhogy kéne AA! Olyan lesz 2-3 év múlva mint a klíma. Plusz inkább azon menjen gmaps, ne a telefont tűzze a nap, meg legyen némi értelme a gyári kijelzőnek.

#napifogyi: 941km-nél kivillant (12,5 tüzelőanyag szintnél kb) a szegénységjelző, megitattam(399,0Ft-ért/liter) az oroszlánt, 4,62 lett a fogyi.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#203150) Gabesz87 válasza Doki16 (#203148) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem is ott van. A váltó előtt nincs, mert sajna dohányzó csomagos volt. De én vettem oda Ali-rol egy wireless charger pad-et, amin van 2 USB. Ide van dugva a dash cam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.