Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204801) Tsebacsi válasza Szada85 (#204800) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudok nem 100%-ig egyetérteni a mondandóddal. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#204802) Qru válasza Peter.70 (#204797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Benéztem, sry. :( Az vagy két hete volt a 407, most én is 409-ért tankoltam.

#nincsbennetarcsi

(#204803) rasotamas válasza Dluinet (#204799) üzenetére


rasotamas
veterán

A kérdés nem erre vonatkozott:
- Miért van az a jszp-ben, holott én még nem mondtam le, hogy nincs rá boztosítás?
- Mennyire accurate a jszp adatbázisa? Mennyi időbeni csúszás van benne? Honnan szedik az adatokat? Ha átíratja az mennyi idő után kerül bele? Ha nem kerül bele mennyire biztos, hogy nem iratta át?

Nem az eladás napján mondtam föl, mivel nem emlékeztem hol van a biztosításunk, az össze emailcímet, banki átutalást át kellett túrni hogy megtaláljam.

És, hogy mennyire vagyok védve az adásvételivel az nem csak a KGFB-re, hanem minden másra is vonatkozik, pl ha ír egy új adásvételit az én adataimmal, mintha én adnám el. Vagy gyorshajtás pl.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#204804) Jaffa75 válasza lazac_ (#204666) üzenetére


Jaffa75
őstag

mi is voltunk, épp ma reggel jutott eszembe hogy nem lehettél-e ott? :P

Remek volt az egész!! :C

(#204805) MasterMark válasza rasotamas (#204803) üzenetére


MasterMark
titán

Ha bejelentetted az eladást, onnantól nem a te tulajdonod, onnantól nem él rá a saját KGFB-d se, azért írja hogy nincs rá.

De ezt írta Dluinet is.

Switch Tax

(#204806) Qru válasza Tsebacsi (#204801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1

#nincsbennetarcsi

(#204807) Jaffa75 válasza Gergőke88 (#204670) üzenetére


Jaffa75
őstag

ezen csak nyomokban van az enyém rajta... :DD :DDD

Az extra szakaszról lemaradtunk (bár azon mentünk haza), mert a barcikai HBH étterem pokolian lassan szolgált ki...Viszont marha jó volt a kaja! :K

[ Szerkesztve ]

(#204808) Qru válasza rasotamas (#204803) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy központi adatbázist használnak ha jól tudom, szóval amint az okmányirodába leadod a papírt (akár online) és azt rögzítik a rendszerben akkor már az szerepel az JSZP-n.

Ha gyorshajtás, parkolási bírság, jogosulatlan úthasználat, fizetés nélkül elhajt a benzinkútról, stb. Elfogadják az adás-vételit a hatóságok és a biztosító is (már mint, hogy akkor már nem a tulajdonodat képezte az autó), ezért fontos a tanú és az óra-perc szintű dátum a szerződésen.

#nincsbennetarcsi

(#204809) Dluinet válasza rasotamas (#204803) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha eladtad az autót, akkor azért mutatja a jszp hogy nincs rajta KGFB, mert az új tulaj nem kötött rá.
A te KGFB-d, érdekmúlás miatt, érvénytelen lett az autóra, de amíg nem mondod le, addig fizeted ezt az érvénytelen biztosítást.
Akkor lesz rajta KGFB, ha az új tulaj köt rá.
Azon kívül, hogy bejelented az eladást és lemondod a KGFB-t, mást nem tudsz tenni.
Már nem a te tulajdonod, nem rendelkezhetsz vele.

Nem tud írni másik adás-vételit, mert te példányodat leadtad az eladás bejelentésekor.
Minden eljárásban csak erre tudsz hivatkozni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#204810) parandroid válasza Szada85 (#204722) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az első tippem az volt, hogy hátfájás, és kicsit nyújtja/pihenteti a gerincet. Én is feküdtem már hanyatt 5 percre egy pihenőben a padon hosszú autópályázás alatt. A torna többnyire hatékonyabb, de néha úgy jön ki, hogy csak hagyjanak pár percet feküdni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#204811) focvis válasza Qru (#204802) üzenetére


focvis
veterán

Aldin is 408,9 volt pénteken.

Tegnap nem tértem ki rá, a hétfő délutáni M7 szinte semmivel se jobb a vasárnap délutáninál. Bár kevesebb az álmodozó, cserébe a szélső sávon kamionok közlekednek, akik élve a 3 sáv adta lehetőséggel, előzgetik egymást a középső sávban (szabályosan). Valamint a 2 sávos részen - kb. a 85. és 65. km-szelvény között - ugyanúgy belassul 60-120 kmh-ra a tempó.

(#204812) Qru válasza parandroid (#204810) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy hosszú út alatt jól tud jönni pár perc pihi az biztos, bár inkább az autóban az ülést döntöm hátra. Éppen emlegetve voltál a másik topikban, btw ez a névváltás most meglepett.

#nincsbennetarcsi

(#204813) parandroid válasza Qru (#204812) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

20 évente belefér egy. Anyum még nem hívott, hogy csuklógörcse van, szóval nem lehet olyan rossz a helyzet. Be merjek nézni? :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#204814) Qru válasza parandroid (#204813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja semmi tragikus, csak mint nem rohadó Mazda tulaj lettél említve példaként.

#nincsbennetarcsi

(#204815) szimi57 válasza Tsebacsi (#204705) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem igen, habár a cikkben nincs ilyen egyértelműen kijelentve, ahogy írod.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#204816) Land


Land
veterán

Sziasztok!
A Carcolornál lehet venni karc, sérülés javító szetteket, melyeket otthon használva elvileg szép ereményeket lehet elérni. Nem ismer valamelyikőtök ügyes kezű személyt, aki megcsinálná az autómat egy ilyen szettel? Nulla gyakorlattal nem merek belekezdeni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#204817) Magnum_ válasza Land (#204816) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mutass kepet inkabb a serulesrol

I humbly and respectfully decline™

(#204818) Land válasza Magnum_ (#204817) üzenetére


Land
veterán

Van jó pár, csak néhányat fotóztam le. Elég nehéz volt képeket készíteni, mert tükröződött a felület. Nem az a cél, hogy karcmentes legyen az autó, mivel kint áll a panel előtt és úgyis "kapni fogja". Ilyen 1.5 méterről legyen vállalható a külseje, ne "világítson" a szürke fém a fekete fényezésen.
Elsőnél pl szerintem veszek egy matricát és odaragasztom :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#204819) molnarpeter válasza Land (#204818) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

6: szerintem lehet ott egy egész minimális horpadás is a perem mellett
Első lököst én kiírnám fényezésre, nagy részen hiányzik az anyag, úgy tudna szép lenni :F bár ahogy írod, hogy úgyis körbe lesz parkolva, akkor végső soron reális opció a belejavítás.

(#204820) Magnum_ válasza Land (#204818) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ehhez polirozas kell, szinkod alapjan kevert festek (2000Ft) es aprofeju festesjavito stiftecske (nem ecset, 100ft/db) meg turelem es akkor 1 meterrol vallalhato lehet.

I humbly and respectfully decline™

(#204821) Land válasza Magnum_ (#204820) üzenetére


Land
veterán

Igen, de van olyanok személy, aki megcsinálja nekem? És nem tegnap kezdte.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#204822) MunezXBK válasza Land (#204821) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Merre vagy?

(#204823) Land válasza MunezXBK (#204822) üzenetére


Land
veterán

Pest.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#204824) lazac_


lazac_
tag

Épp aktuális, kérd meg a totalcaros Sturz úrékat, hibátlanul fényeznek... :( Próbáltam poénra venni ezt a videót, de ez komolyan mondom legalja.

[ Szerkesztve ]

(#204825) rasotamas


rasotamas
veterán

Lehet, hogy a múltkori jégeső mégiscsak hagyott orpadást a motorháztetőmön, reggel tankoltam a keresztúri OMV-n és ott a tető alatt láttam.
Még német rendszmom van, német kgfbteilcascoval, de gyanítom személyes szemrevételezés nélkül még ha fedezi sem fizetnének rá.
Ki lehet valahogy szedni jég okozta horpadást? Természetesen nem gitt+telifényre gondolok.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#204826) Magnum_ válasza Land (#204821) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En megcsinalnam, ha lenne idom, de meg a sajatomon sem jutottam odaig, hogy kapjon egy kemenyviaszt.

Elvinnem egy JO kozmetikaba polirozni, vinnem a festeket meg a stiftet es megkernem, hogy csinaljak meg, ha csak Muneznek nem fer bele idoben, amikor itthon lesz

I humbly and respectfully decline™

(#204827) focvis válasza rasotamas (#204825) üzenetére


focvis
veterán

Google: "horpadás javítás", "jégkár javítás"...
Kb. 5 e Ft/ db, mennyiségi kedvezményt adnak.

(#204828) focvis válasza Land (#204821) üzenetére


focvis
veterán

Nekiállnék magam a helyedben. Ha nem sikerül elsőre, ott a hígítós rongy.

Türelem az kell még hozzá; anno 2 napig pöttyöztem egy fekete autó elejét. Végül is megérte.

[ Szerkesztve ]

(#204829) szabonagyur válasza rasotamas (#204803) üzenetére


szabonagyur
félisten

JSZP szimplán ilyen. Enyémre is mutatta egy időben, hogy nincs rá érvényes kötelező de volt, haveréra is mutatott ilyet félévig arra is volt. Pedig egyek sem került eladásra sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#204830) Magnum_ válasza rasotamas (#204825) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

Itt javitotta profin es olcson az e46-ot a srac. Recommended

I humbly and respectfully decline™

(#204831) 6030D válasza focvis (#204811) üzenetére


6030D
Ármester

Most viszont tökéletes volt, kb 1:40 alatt hazaértünk (M7-Hegyalja-budai rp-M2). Max 2x kattintottam ki a 160 tempomatot, abból az egyik volt enyhe fékezős. Így tudok fogyit is, B.aliga-M1/M7 találkozó ezzel a sebességgel 7,7 (klíma+cuccok), hazáig lement 7-re.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#204832) rasotamas válasza Magnum_ (#204830) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm és focvis-nak is.
Az ár nagyjából korrelált az általa említetthez?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#204834) focvis válasza 6030D (#204831) üzenetére


focvis
veterán

Kicsit sok. A tempomat dob rajta, a klíma is pár decit, a felfújható gumimotor súlya azonban elenyésző.

3,9-et plíz. Elég lesz 1x, de 100 km-en. :R

(#204835) Szada85


Szada85
aktív tag

Közben elökerült Mrichárd-light is, úgy fest ezek után minden közúti kamikáze "szívbeteg" lesz: [Megszólalt a 8-as főút ámokfutója].

Külön aranyosak a sztoriban itt-ott elöforduló ellentmondásai.
Elöbb "a kórházba siet", majd utána "10 percig áll a leállóban, hátha kell valakinek segíteni", majd utána "a közeli otthonába hajt bevenni a gyóccert". Parádés. :C

(#204836) bitpork válasza Peter.70 (#204833) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ügyvéd a lelke. Szerintem a közútkezelő feladata a gondozásába adott út használhatóságának a biztosítása. A történet a tevében úgy volt , hogy látták is a kamerán mégsem tettek semmit. Ebből nekem elég egyértelműen következik a mulasztás miatti felelőssége. Az más tészta hogy akiről leesett azt kell megkeresni és bevasalni rajta a rossz rögzítés miatt keletkezet kárt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#204837) rbalint88 válasza bitpork (#204836) üzenetére


rbalint88
addikt

Akirol leesett, azt keresse meg a kozutkezelo es vasalja be rajta o, addig meg alljon helyt a vetlen fel fele. Igy lenne korrekt. Szerintem…

(#204838) MunezXBK válasza Magnum_ (#204826) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viszem haza a cuccaim, ki akarom kerázni a Golfot.

De, hogy lesz-e másra is időm? Fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#204839) bitpork válasza rbalint88 (#204837) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mást írtam? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#204840) bandus válasza MunezXBK (#204838) üzenetére


bandus
veterán

hazaköltözöl?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#204841) Richard! válasza MunezXBK (#204838) üzenetére


Richard!
addikt

Győrbe amúgy is meg kéne állnod pihenni... ;] :P

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#204842) MunezXBK válasza bandus (#204840) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2 hétre. :D

(#204843) bandus válasza MunezXBK (#204842) üzenetére


bandus
veterán

már azt hittem elment az eszed... :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#204844) rbalint88 válasza bitpork (#204839) üzenetére


rbalint88
addikt

Bocsanat, a tiedre valaszoltam, de a felindulasom az o levelukre vonatkozott. A barcabuvolo edes anyukajukat, azt, hogy letagadjak a hivast is. :W

(#204845) #89309696


#89309696
törölt tag

Van a férfi és van a gép. Van a pillanat mikor a férfi megtalálja a társát. Mikor a férfi és a gép eggyé válik. Mikor az összhang annyira kialakul, annyira tökéletes, precízen megalkotott, hogy külön sem válaszható a két fél. Mikor csak te vagy és a géped, összeolvadva egy élő gépezetté.
Piszkáld meg a k#rva kipufogót egy kis hangért. ;]

[link] [link]
[link]

(#204846) Qru válasza focvis (#204834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubinal nem dob a fogyin a tempomat. Bar sokat nem hasznalom mondjuk ha dob akkor se tunne fel nagyon. :D

#nincsbennetarcsi

(#204847) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Golf átvéve, szerviz szerint újra kellett hozni a szoftvert és most rendben van. Viszont, ha igazak a pletykák, amiket hallottam, beláthatatlan ideig leállították a Golf gyártását (hivatalos indokként talán a csipszhiány lett megjelölve). Egyelőre még interneten sehol sem olvastam erről, kíváncsi leszek a visszhangjára (ha lesz).

[ Szerkesztve ]

(#204848) bandus válasza BigBlackDog (#204847) üzenetére


bandus
veterán

ouch, remélem kacsa, de hát nem zörög a haraszt... mondjuk ha nagyon elhúzódna, akkor lehet inkább már jöhet helyette astra, vagy 308 :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#204849) Qru


Qru
MODERÁTOR

Pofatlan tanitas uj resz: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#204850) focvis válasza bandus (#204848) üzenetére


focvis
veterán

De szigorúan csak a Playstation 5 után! ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.