Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#203401) Qru válasza tasiadam (#203399) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a Goodyear, az jobb telen.

#nincsbennetarcsi

(#203402) Qru válasza MC Pite (#203400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyenge motor es hosszura attetelezett valto, orszagut az igazi terepe ennek.

Bc ertek amugy, meg nem tankoltam ra. De ha picit tobb meg az is nagyon jo.

#nincsbennetarcsi

(#203403) Peter.70 válasza Qru (#203397) üzenetére


Peter.70
őstag

Lendületből kell előzni, mint anno a 126-os kispolákkal :D

(#203404) ngaba válasza MC Pite (#203400) üzenetére


ngaba
aktív tag

"Ellenben nyáron 130al nem lehet ajánlott menni az inkább télies/télies 4 évszakossal autópályán"

Hát ez így ebben a formában azért erős túlzás. (Megfelelő követési távolságot kell tartani, ahogy mindenkinek. Egyrészt reakcióidő, másrészt nem tudhatod, hogy az előtted menő autón milyen fék + esetleg UHP gumi van-e.)

(#203405) tasiadam válasza MC Pite (#203400) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor inkább a nyárias lenne a nyerő, mert ha lehet haladni szépen, akkor inkább arra legyen képes, téleg meg jobb esetben nincs hó az úton, vagy nem tud gyorsan haladni senki.
Jelenleg van egy 16" nyári és egy 15" téli rajta. Blizzak asszem a téli, de olyan idős mint amióta megvan az auto. Olyan 5-8 év közötti. Profilmélysége és puhasága még jó, de öreg. A nyári az mindenképp cserés, 5mm körül lehetnek, de több évesek azok is. Aztán ha már cserélni akarom mind, akkor nem viszem hogy meg lehet állni 250e ft alatt, plusz szerelés és tárolás is mellé jön.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#203406) Mr X válasza tasiadam (#203405) üzenetére


Mr X
veterán

Én Nokian Seasonproof-ot vettem az Alfára, télen még nem próbáltam, de ilyen nyári melegben sem érzem, hogy kenődne.

(#203407) Qru válasza tasiadam (#203405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a Quatrac jo lesz. Csak a szam nelkulit vedd ne a Quatrac 5-ot (a sima az ujabb).

#nincsbennetarcsi

(#203408) tboy93 válasza tasiadam (#203405) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem az itt ajánlott sima Quatrac van az accordon 205/55R16 méretben, télen teljesen megv oltam vele elégedve, bár sok havat nem látott. Talán ha 3x volt hó :D Nyálkás időben 0 fokhoz közeledve viszont sokkal jobban tapadt mint a Michelin nyárim. (Elég későn cseréltem le a nyárikat) Most ebben a cefet melegben viszont néha-néha megnyikkan tempósabb megindulásnál.

(#203409) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Tipp h mennyiért hozták rendbe? [kép]
1 hónap 2 hét 1 nap alatt. Signal Biztosító 💩

(#203410) tboy93 válasza Kolondrum (#203409) üzenetére


tboy93
nagyúr

500?

(#203411) Gombinyó válasza Kolondrum (#203409) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hasonló kár (őz) 1,5m volt hr-v-n cascora márkaszervizben.
1,2m-ra tippelek, ha márkaszerviz javította.

[ Szerkesztve ]

(#203412) tasiadam válasza tboy93 (#203408) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor gondolom a 225ös szélesség és hátsó kerék nem nyikkantaná meg, nyilván más a fizika, meg ESP.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#203413) Kolondrum válasza Gombinyó (#203411) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te nyertél úgymond. Kicsit 1 millió felett. Cascos volt. Elhúzták, mert nyomoztak utánam. :U
[kép]

Újabb pont jár annak aki megmondja hol készült.

[ Szerkesztve ]

(#203414) lazac_ válasza Kolondrum (#203413) üzenetére


lazac_
tag

?

(#203415) focvis válasza Kolondrum (#203413) üzenetére


focvis
veterán

Suzuki Világ.

Az én tippem is 500 e. lett volna.
Szerk.: ha a fényszóró is sérült, úgy 6-700 e.

[ Szerkesztve ]

(#203416) Qru válasza Kolondrum (#203409) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keson tippeltem. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#203417) Magnum_ válasza focvis (#203415) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Oda megyek nemsokara :D (nem suzukit nezek)

I humbly and respectfully decline™

(#203418) rasotamas válasza Kolondrum (#203413) üzenetére


rasotamas
veterán

Én innen próbáltam megfejteni de nem sikerült.
A narancssárga épület a hátérben a régi munkahelyemre emlékeztet Hatvanban ahol szintén van egy Suzuki a szomszéd utcában.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#203419) Gombinyó válasza Kolondrum (#203413) üzenetére


Gombinyó
őstag

Így már mindjárt nem is olyan drága a casco :(
Hát még, ha valami komolyabb baja lett volna...

(#203420) BigBlackDog válasza Kolondrum (#203413) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem az első kép valahol itten. A második pedig tippre valahol ezen a részen.

[ Szerkesztve ]

(#203421) tboy93 válasza Kolondrum (#203413) üzenetére


tboy93
nagyúr

komoly :D

(#203422) Kolondrum válasza focvis (#203415) üzenetére


Kolondrum
félisten

Minden ki: Na jó az ott maradt :P

Nem Csak az, a motorháztető is. A lista egy A4-es oldal. Egy másikon vannak a díjak, anyag, fényezés. A menetfény és a fényszóró együtt majdnem 210K. 😅 Nem baj, nagyon szép lett, belenézbe minden új, egy illesztés sem tér el.

(#203423) Qru válasza Kolondrum (#203409) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi vt a baj a Signal-al?

#nincsbennetarcsi

(#203424) kátú


kátú
őstag

Kis fogyasztási adat:

A Corolla kicsit több, mint 703 km et követően mondta, hogy éhes, és 39.2 litert kért enni, kicsit több, mint 5.5 a fogyasztás 100km en. Nem is rossz ez egy karburátoros autótól

It still works!

(#203425) stickermajom válasza focvis (#203390) üzenetére


stickermajom
addikt

Gyakorlok a Springre. ;]

(#203426) Qru válasza kátú (#203424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt. Mekkora tank van benne? 45?

#nincsbennetarcsi

(#203427) Chereiose válasza Kolondrum (#203409) üzenetére


Chereiose
addikt

[kép] Náunk ~7 hónaposan sikerült egy tehetségesnek telibe verni a hátulját. Nem rég adtuk le javításra, csak 5 hétbe tellett mire vihettük, lehet tippelni erre is, mennyi lesz :) +elől egy oszlop is megnyomta, ahogy belement, ott első lökös lesz + rendszám csere.

(#203428) focvis válasza rasotamas (#203418) üzenetére


focvis
veterán

Az szerintem "Suzuki Marine" felirat. Ez a Suzuki magyarországi értékesítési központja (autó, motorkerékpár, vízi járművek), jártam itt párszor.

(#203429) Kolondrum válasza Qru (#203423) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nyomoztak, hogy csalást próbálok e elkövetni.

(#203430) focvis válasza stickermajom (#203425) üzenetére


focvis
veterán

Az idegeknek jót tesz? ;]

(#203431) tboy93 válasza Kolondrum (#203429) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szép :D

Mondjuk az all time best of sztorim, amikor tavaly előtt ellopták haverom autóját a ház elől és odáig fajult a történet, hogy a rendőrség megvádolta haveromat hamis tanúzással, meg halmazati büntetéssel (hatóság félrevezetése etc.), mert biztosan csak a bontási költséget akarta megúszni és Ő tüntette el az autót. 1.1M-be fájt az ügyvéd, plusz a kocsi se lett meg.

[ Szerkesztve ]

(#203432) Qru válasza Kolondrum (#203429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja az bevett szokas, csak a tobbi biztosito nem koti az ugyfel orrara.

#nincsbennetarcsi

(#203433) MC Pite válasza ngaba (#203404) üzenetére


MC Pite
veterán

Persze... és itthon mennyiszer működik az, hogy nagyobb távolságot tartok, és nem jön be valaki közénk? Én a télies 4 évszakosok 3-4 autónyi féktáv többletét pályatempónál soknak tartom, inkább 110 fölé nem megyek ilyennel. Igen, pályán is volt már vészfékezésem (igaz, balkánon főként, de itthon is).

Átlagos út, átlagos autó, átlagos sofőrrel... Érdemes átfutni akit érdekel: Braking distance, friction and driver behaviour
Például a 2019es PremiumContact6-al megyek 130al a Meganeal pályán, majd gebasz van, és évi legalább egy tréning után gyorsabban és határozottabban fékezek (+vészfékasszisztens). Mögöttem jön valaki télies 4 évszakossal, vagy öreg/vacak nyárival, átlagos fékezési 'képességekkel'. 15-20% a fékút hossz (az 15méter többlet simán van) - azonos kvalitású autó/sofőrök között!
Időben megadva mekkora távolságot kell hagyni, hogy egy melegben közepesen figyelő gyengébb abroncsos autós is megálljon még?

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

A mai (touring illetve UHP) gumi mezőny új autókon profi sofőrökkel 100 méteren akár 35-36 métert is tudnak (átlag inkább 36-38 között), de az M1-en nem ezt venném alapul, hanem inkább 40-50 között (átlagos állapotú fék, lengéscsillapító, aszfalt stb-t feltételezve, és hogy akadnak szép számmal eco vagy csak simán öreg gumik is, plusz akik először vannak tréningen, elég hosszú féktávokat szoktak venni).
Bizonyos autók/sofőrök elé nem is akarok visszatérni előzésnél, addig várok/megyek, amíg messzebb tudok keveredni tőlük. Elég volt 3 puszi hátulról :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#203434) kisza25 válasza Qru (#203402) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fogyasztásban igen, de előzéshez pont oda kell a kraft.
Nekem azért elég az 1,4 95 ló, mert szinte csak lakott területen, vagy pályán megyek. Országúton kell az erő a gyors előzéshez (szerintem)
Mostanában sokat megyek az északi parton és ott nincsen pálya, kanyarog is, utak is sz@rok, ott azért érzem, hogy meg kell fontolni 1-1 előzést.

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#203435) Gabesz87


Gabesz87
addikt

De rühellem azt, amikor megyek adaptív tempomattal belsőben, előttem is előznek, nyilván nagyobb távot tart az autó, de a mögöttem lévő meg nem érti, vajon mi a fenének nem haladok, és tőlem 2 m-re halad, meg elkezd cikázni jobbra balra. Sok ilyen balf..al találkoztam most pénteken és vasárnap az M5-ön. :(((

(#203436) Qru válasza kisza25 (#203434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ezert irtam, hogy azert lett 4.9 mert nem eloztem, mert azt mar nem nagyon lehet vele. Bubinal is erdmes visszapakolni 3-asba elozeshez. Skodanal nem kell visszavaltani, ott a 400 Nm miatt kb felesleges is lenne. Azert latszik mennyi fejlodott a dsg progija is, a Passatnal (350 ) sokszor meg 2 fokozatot is visszavaltott ez meg mar egyet sem vagy nagyon max 1-et. Rajottek a VAG-nal, hogy ha mar van nyomatek akkor autozzunk abbol.

#nincsbennetarcsi

(#203437) Qru válasza Gabesz87 (#203435) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En olyankor sokszor picit kimegyek a szelere, hogy lassa elottem is vannak es nem magamtol vagyok ilyen hulye. Az altalaban segit, mert a sotetites miatt nem latnak at a kocsin amugy.

Amugy suru forgalomban en sem hasznalom a radaros tempomatot, mert vki tuti becsuszik elem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#203438) rasotamas válasza Gabesz87 (#203435) üzenetére


rasotamas
veterán

Erre megoldás lenne egy olyan reflektor ami felkapcsol ha valaki adott távnál közelebb jön hátul és szó szerint kiégeti a mögötted jövő retináját. Ilyen 1000W Led szemmagasságba fókuszálva.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#203439) Reggie0 válasza rasotamas (#203438) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem felkapcsolnia kell, hanem a fenyerot szabalyozni a tavolsag fuggvenyeben es akkor nem hirtelen megvakul, hanem beall egy a szemenek is komfortos tavolsagra.

(#203440) Pttypang


Pttypang
veterán

Ausztriaban mennyire szeretik a magyar rendszamos, kicsit olajfogyaszto autokat?

Ha nem sikerul masikat szereznem, akkor lehet, hogy a twingoval kene kiugranunk Hallstattba, de nem szivesen fizetnek bunteteseket.

Everybody lies.

(#203441) molnarpeter válasza Pttypang (#203440) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Néha utántöltés, vagy konstans kék füst között azért vannak fokozatok :)

(#203442) tboldi válasza Pttypang (#203440) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apum munkatársát és feleségét nem szokták molesztálni, habár az a Mazda 5 nem kékesen füstöl, hanem feketén (egy zacskó chips, illetve EGR & DPF off). Csak gyorshajtásért szoktak büntit kapni. :D

(#203443) Pttypang válasza molnarpeter (#203441) üzenetére


Pttypang
veterán

Szelepszaras kb lejto aljan ha motorfekezek, eleg cuki kis fustot ereget, egyebkent a szagan erezni, szine nincs alapbol.

Everybody lies.

(#203444) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Holnap reggel 8-8:30 körüli indulással kellene minél rövidebb idő alatt kellene Sóskútra érnem Szobról. A Google térkép szerint a legjobb opció ha Szlovákián keresztül átmegyek Esztergomba és onnan megyei utakon tovább. Igy kikerülném Pest belvárosát és az M0-t is. Mennyire lehet simán átmenni és vissza jönni Szlovákiába most? Védettségi igazolványom van a második oltásomra megyek Szobra.

(#203445) Kolondrum válasza Qru (#203432) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt kötötte.. de túl vagyunk rajta.

(#203446) Qru válasza Pttypang (#203443) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tul sanszos, hogy ilyen miatt kiszednek. Viszont ha igen olcsobb ha ott hagyod nekik a kocsit. :D

#nincsbennetarcsi

(#203447) Qru válasza Kolondrum (#203445) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindig utananeznek ha kotes utan par napon belul megtorod a kocsit. Ne vedd magadra, szokasos eljaras. Nalunk is az osszes ilyen ki volt magannyomingereknek adva. Persze kb soha nem talatak semmit de legalabb egy csomo lovet legomboltak a biztositotol. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#203448) bitpork válasza Kolondrum (#203413) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy új autó első kb 20-30centimétere a kocsi értékének kb 20%-a. Használtnál több. BMWnél van olyan lézer lámpa aminek párja majd 4,5 millió.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#203449) Jaffa75 válasza thefreeman (#203444) üzenetére


Jaffa75
őstag

Egy FB csoportban most írták, hogy hétvégén kimentek autózni egyet, le sem tojták őket a határon, még lassítani sem kellett. :DD

(#203450) AMD Power válasza Qru (#203437) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ilyen és ehhez hasonló "dolgok" miatt nem jó a sötétitès.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.