Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#203151) focvis válasza 6030D (#203147) üzenetére


focvis
veterán

Volt ám már AA-s G7 GTI-m is. :DDD Beteg vagyok, de ez a legjobb autó (nekem)*.

Használom a Waze-t: traffira, dugóelkerülésre, ritkábban navigálásra - ilyenkor ránézek.
Spotify - ez nem érdekel (tudom, vmi zenelejátszó), reggel híreket vagy podcastot hallgatok Bluetooth-on, délután elintézem a privát telefonjaimat.
Amikor új volt a Pixel 3-am, akkor zavart, hogy folyton csutkára tölti az AA, de ezt ugye földhöz vágtam (2x), azóta a régi Nexus 5X-et használom, ennek már minden mindegy. :R Illetve a gyárilag AA-s Golfban - úgy érzem - sokkal bikábban töltött az USB, mint ebben. De abszolút jogos az észrevétel! Köszönöm! Előbb-utóbb kell egy másik telefon (Pixel 5/6).

* A legjobb kombináció, ha valaki ilyent venne:
- DSG
- szövetkárpit a bőr ellenében
- panorámatető
- tolatókamera a parkradar ellenében
- nagy kijelző kell, navi nem kell
- DDC felesleges ("adaptív" futómű)
- radaros tempomat a DSG mellé, kimondottan városba (autópályán a gázt kell nyomni)
- 17" elég, de a 18" lényegesen ütősebb kinézetre (szálhúzott)
- legdrágábbik fényszóró, féláras hátsó lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#203152) kisza25 válasza focvis (#203114) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Régebben én is így voltam, de most, hogy van AA mindig az autóról megy a navi :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#203153) molnarpeter válasza focvis (#203133) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

12 eladó GTI közül mennyi a fehér? Ez itt a fő kérdés kérem ;]

(#203154) focvis válasza molnarpeter (#203153) üzenetére


focvis
veterán

Magamból kiindulva 12. ;]
Tippre 8.

Mi a megoldás?

(#203155) molnarpeter válasza focvis (#203154) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy rosszul rémlett, vagy felkerült mégegy, mindenesetre 13 van most :B Ebből 4 fehér (2x2017, 2x2019).

(#203156) aero. válasza Doki16 (#203139) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az usb c amúgy is nagyon könnyen telemegy retekkel és nehéz kitakarítani. Van az a pont, amikor már nem kattan be, és a legkisebb mozgásra is kifelé jön a csati.

(#203157) szabonagyur válasza aero. (#203156) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg szerencse, hogy lassan minden USB-C. Laptopomon utálom is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203158) rbalint88 válasza aero. (#203156) üzenetére


rbalint88
addikt

A lightning (csak) ilyen szempontbol jobb. Egyreszt konnyebben tisztithato, masreszt kevesbe serulekeny is. De nyilvan erre is kitalaltak valami szabadalmat, mint a lekerekitett sarku teglalapra… :U

(#203159) Qru válasza MC Pite (#203149) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is tankoltam, még most a pénteki emelés előtt (426,9 Ft). Full vegyes klímázva: 7,4 (bc: 7,5), sima B7.

#nincsbennetarcsi

(#203160) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ezen (13. kép) a svájci BMW-n az a sárga rugó nem gyári tutira.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#203161) Szada85 válasza Qru (#203160) üzenetére


Szada85
aktív tag

Bal elöl látni, hogy valami gewinde lehetett alatta.
Érdekes, mert bekötve nem voltak, mégis nyíltak a lufik elöl.

A kislány pedig nyugodjon békében. :(

(#203162) Qru válasza Szada85 (#203161) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokan kiüttetik az öv jelzést utólag ami úgy történik, hogy a szoftverben egy fix értéket kap, így úgy veszi hogy be vagy kötve. Már pedig akkor nyílik a légzsák... Ami persze sokkal veszélyesebb olyankor mintha nem nyílna.

Gewinde: Aha, vmi ilyesmi lehetett alatta akkor: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#203163) Szada85 válasza Qru (#203162) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem szeretem a sztereotípiáka, de e46 coupe, svácji rendszám, gewinde, nagykerék, öv nélkül, 5-en bezsúfolódva... megint nem volt jó ómen.

(#203164) ziyan válasza MC Pite (#203149) üzenetére


ziyan
tag

+1, apukám Passat-jában sincs AA, megy az állandó szenvedés tartókkal, vedd ki, tedd bele, le akar esni ha nyomkodjuk, szellőző helyre kell tenni, kábelek lógnak lefelé, .... biztosan nem vennék már AA nélküli autót (legfeljebb második, élményautót).

Nálam egyébként a Galaxy S10+ és Focus új koruk óta hibátlanul működnek együtt, mindig megy a Waze ha nem a helyi boltba ugrok el, a kulcs, hogy egy erre dedikált, rövid kábelt kell használni, vagy pedig egy hosszú minőségit :)

2018-as Golf 7-be lehet valahogy gyári AA-t mókolni? Ott a szép nagy kijelző, ami arra jó, hogy a rádiót és fogyasztást nézzük :F

(#203165) Qru válasza Szada85 (#203163) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Szegény lány szülei... :(((

#nincsbennetarcsi

(#203166) CactuS válasza Qru (#203162) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bekötött öv nélkül is eldurran a légzsák - lehet nem minden típusban -, úgy, hogy az övet nem is feszíti meg, tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#203167) focvis válasza ziyan (#203164) üzenetére


focvis
veterán

2018-as Golf 7-be lehet valahogy gyári AA-t mókolni?

Ha a menüben szerepel az "AppConnect" és van USB csatlakozó a rádió alatt, akkor vélhetően igen.

[ Szerkesztve ]

(#203168) Qru válasza CactuS (#203166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig az elég nagy baj, mert ha nem vagy bekötve akkor több kárt okoz a nyíló légzsák mint hasznot. Volt pár eset ami megrázó volt a kollégáknak a biztosítóban, ezek többnyire motoros balesetek voltak de volt olyan aki nem volt bekötve és nyílt a lufi... Konkrétan az orrcsontját szépen átküldte az agyán (azonnal szörnyethalt szegény).

Volt egy csaj aki pl azért lett nyomorék egész életére mert a lábát feltette a műszerfalra és nyílt a lufi. Ripityára törtek a csontok a lábában. :( Bár ez még lufi nélkül is veszélyes mert így ki tudsz csúszni az övből előre.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#203169) ziyan válasza focvis (#203167) üzenetére


ziyan
tag

USB csatlakozó van, AppConnect opciót nem találtam :(

(#203170) syIex válasza ziyan (#203169) üzenetére


syIex
veterán

Akkor lehet tudja, csak nincs rajta aktiválva. Szakszervízben be tudják csak meg kell "venned" az extrát. :((

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#203171) focvis válasza ziyan (#203169) üzenetére


focvis
veterán

Az nem jó előjel.

@sylex1: Enyémben nincs aktiválva, de ott van opcióként a menüben. Ha rányomok, akkor írja, hogy forduljak aktiválásért a márkaszervizhez.

(#203172) rasotamas válasza Qru (#203168) üzenetére


rasotamas
veterán

Fú basszus ezekre nem is gondolna az ember.
Én OBDelevennel kikapcsoltam nekem ne csipogjon, de csak azért, hogy ne kezdjen neki ha csak arrébbállok, parkolgatok.
Vagy a feleségem szokása nem bekötni magát hátul ha nem megyünk messzire (bár szerintem ha nem szólok rá autópályá többszáz kilométert is így nyomna le).
Bár lehet hátulra nem is csipog.
Ja meg ha menet közben ki kell kötni magát mert átnyúlna a túloldalra valamiért.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#203173) Szada85 válasza rasotamas (#203172) üzenetére


Szada85
aktív tag

Leonban van OBD11-gyel olyan opció, hogy "6ot csippan, aztán többet nem". Én mondjuk hagytam alapbeállításon, nem zavar, ha bimbammol, legalább mindenki biztosan beköti magát.

(#203174) molnarpeter válasza Szada85 (#203161) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezeknél gyakori az ülés foglaltság érzékelő hibája, helyette árulnak modult, hogy ne írja a hibát, gondolom egy ellenállás ami folyton foglaltat jelez.

(#203175) focvis válasza focvis (#203171) üzenetére


focvis
veterán

[kép] [kép]
Ilyen.

(#203176) syIex válasza focvis (#203171) üzenetére


syIex
veterán

Akkor my bad és az egység sem tudja. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#203177) Qru válasza rasotamas (#203172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skoda sem csipog a hátul ülőkre de legalább kiírja ami jó, mert nálunk is szeretik elbliccelni a hátul ülők az övbekötést. :(

#nincsbennetarcsi

(#203178) focvis válasza syIex (#203176) üzenetére


focvis
veterán

Nem biztos persze, csak kedvezőtlen előjel.

Ugyanitt AppConnectet cserélek kardántengelyre. :D

(#203179) syIex válasza focvis (#203178) üzenetére


syIex
veterán

Megvan mind a kettő! :P ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#203180) szőröscica válasza focvis (#203175) üzenetére


szőröscica
addikt

Poros. :(

(#203181) focvis válasza szőröscica (#203180) üzenetére


focvis
veterán

Régen jártál erre. :K

Azóta kis kivétellel leadtunk a színvonalból, az autóápolós topikot bojkottáljuk, kicsire nem adunk, szivacsos mosás évi egy alkalommal, a por egy idő után magától lekopik.

[ Szerkesztve ]

(#203182) stickermajom válasza focvis (#203181) üzenetére


stickermajom
addikt

Plusz rejtőszín kell az autóra és máris nem látszik koszosnak.

(#203183) Doki16 válasza Qru (#203177) üzenetére


Doki16
addikt

Múltkor volt ez pont. Feleségemnek szólok hátra, hogy mondom a középsőbe kötötted be magad nem a bal szélsőben ahol tényleg ülsz. Erre azt mondja, hogy te még ezt is látod elől :D
Passat már induláskor mutatja a kijelzőn, hogy ki mit merre hol kötötte be magát vagy éppen nem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#203184) Qru válasza focvis (#203181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha elég nagy a tempó lefújja a menetszél, mi?! :D

#nincsbennetarcsi

(#203185) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok,
Bal hátsó féknyereg probléma miatt a nyeregből elfolyt vélhetően az összes fékfolyadék. Jól gondolom, hogy a nyereg csere és utántöltés után az összes keréknél el kell végezni a légtelenítést?

Köszi a kisegítést.

(#203186) kisza25 válasza Qru (#203168) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ezeket a dolgokat sose fogom megérteni...(láb a műszerfalon, nem kötöm be magam...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#203187) rasotamas válasza kisza25 (#203186) üzenetére


rasotamas
veterán

Sofőrös autóknál szokott lenni hogy az anyósülés előre dönthető teljesen és fel tudod rá tenni a lábad vagy egy külön kis lábtartóra. Az sem tűnik ezek alapján veszélytelennek.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#203188) BigBlackDog válasza rasotamas (#203187) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért az teljesen más szvsz. A ledönthető első ülésből pl. nem nyílik légzsák.

(#203189) cappa72 válasza Doki16 (#203183) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szintén hasonló...
Fordnál is csak az első üléseknél csilingel, de mind a hét ülésről visszajezést kapok, hogy van-e bekötött személy.
Már megtanulták, hogy apa és a Maxi figyeli őket - na meg nekem van gyerekkémlelő tükröm is, gyárilag :D
Már azzal is tisztában vannak, hogy 20km/h alatt nem szabad kikötni magát senkinek, mert jön a figyelmeztetés.... eddig még nem kapott senki sárga lapot. ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#203190) kisza25 válasza Qru (#203177) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tipo csipog mindenre, elől is, hátul is, nem is gyengén

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#203191) kisza25 válasza rasotamas (#203187) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Volt egy előadas yt-on korábban ott mondták miket okoz egy légzsák, ha felrakod a lábad, konkrétan a hátad mögé csapja a lábaidat😬

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#203192) 6030D válasza kisza25 (#203190) üzenetére


6030D
Ármester

Hátul az isofixes gyerekülésre, vagy az ülésre dobott kabátokra is?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#203193) Integrale válasza 6030D (#203192) üzenetére


Integrale
veterán

Csak bizonyos tömeg felett. Szóval egy szokványos női táskára már csipog sajnos. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#203194) MC Pite válasza kisza25 (#203186) üzenetére


MC Pite
veterán

+1.
Sajna sokan enm használják a buksijukat. Kollégám felesége is ha sírt a baba, kétbe vette menet közben.
Nálam ha nincs öv, nen indulok el. Ha valaki kicsatolja, megállok, akárhol, nem érdekel.
Megane annyit ír hátul hány öv van bekötve. A 208... Hátaztat nem tudom :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#203195) 6030D válasza Integrale (#203193) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor örülök, hogy a Skoda csak kijelzi a hátsót. Elöl csak bimbammol, de kb 10 mp-ként más hangszínnel (igen, néha van olyan utasom, hogy a szomszéd utcáig nem köti be magát).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#203196) 6030D válasza 6030D (#203195) üzenetére


6030D
Ármester

Illetve hátul ha menet közben köti ki magát valaki, akkor csilingel egyet, ami gyerek miatt jó ötlet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#203197) stickermajom


stickermajom
addikt

"Útdíjat vezetne be Budapesten a Levegő Munkacsoport, mivel úgy látják, a hatalmas gépjárműközlekedés óriási károkat okoz a budapestieknek. A minden személy- és tehergépkocsira kiterjedő budapesti útdíj bevezetéséért petíciót is indítottak – írja a szervezet közleménye.

Elképzeléseik szerint a kilométer- és szennyezésarányos útdíjból származó bevételt részben visszajuttatnák a rászoruló budapestieknek, részben pedig a környezetkímélőbb közlekedésre fordítanák."

Hogy micsoda? Az n+1-dik autósokat érintő sarcból nem akarják esetleg az utakat elkezdeni megjavítani, zajvédő falakat felhúzni, P+R-t csinálni? Az agyam eldobom, minden maradjon a régi, de az autós fizessen.

(#203198) BigBlackDog válasza stickermajom (#203197) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt olvastam én is, kíváncsi vagyok, hogy meddig fog jutni a dolog. Volt valami "dugódíj" is, amit már régóta hallok, de egyelőre abból sem lett sok minden tudomásom szerint.

(#203199) stickermajom válasza BigBlackDog (#203198) üzenetére


stickermajom
addikt

Valamilyen díjat nem elleneznék, ha olyan dolgokra költenék, ami valóban segítené az autósokat abban, hogy le tudják tenni a városhatárban az autót és onnan kevésbé környezetszennyező módon megközelíthessék a céljukat. Vagy finanszírozhatnák még belőle a mobil NKH mérőpontokat, ahol helyben leszednék a rendszámot a füstöt okádó dízelekről. Lehetne még IG-L zónákat kialakítani osztrák mintára átlagsebesség méréssel, esetleg kerülhetne zajvédő fal több helyre. Ja hogy a megoldás nem fontos, csak a pénz beszedés?

(#203200) Integrale válasza stickermajom (#203197) üzenetére


Integrale
veterán

Tömegközlekedést kellene erôsíteni, és a budapestieket (fôleg) átterelni arra, akár ingyen bérlettel.

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.