Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204201) tboldi válasza Qru (#204200) üzenetére


tboldi
nagyúr

És egyesek szerint még jobban is sikerült, mint az angol hatchback. :D

(#204202) stickermajom válasza Qru (#204200) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem a török szedán kapcsolat miatt. Fiat szerepeltetett modellt abban a kategóriában korábban is.

(#204203) Qru válasza tboldi (#204201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, jobb minőségű mint a hatchback. :K

#nincsbennetarcsi

(#204204) kisza25 válasza Qru (#204200) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ez a Bolla György Winkler Róbert kínai kiadása...
Amúgy a fiat tipo szerintem alapból is elég magas, voltam elég sokat földúton az előzővel, már ezzel is voltam 2x -3x az északi parton bele futottam, biztos nem adnék ennyi pénzt azért, hogy 4cm-el magasabb legyen :N
Stickermajom: a honda city nem török sedan?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#204205) Peter.70 válasza Qru (#204127) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor mit használsz? ;] :P :D

(#204206) Qru válasza kisza25 (#204204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mindegyik. Az mk4 nem de az mk5 ott is gyártásban volt valóban.

#nincsbennetarcsi

(#204207) Qru válasza Peter.70 (#204205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PDA-t. ;]

#nincsbennetarcsi

(#204208) stickermajom válasza kisza25 (#204204) üzenetére


stickermajom
addikt

Dehogynem. Illetve a szedán Civicet is nevezték hasonlóan.

(#204209) tboldi válasza kisza25 (#204204) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ami szabonagyurnak vagy lazac_ fórumtársnak is van, az pont nem. :D
Nagy eséllyel kínaiak (LUC-cal kezdődő VIN), amik itt Európában vannak, a többi generáció meg nem is jött el hozzánk.

Szerencsére az én Jazzem JHM kezdetű, azaz Suzukában készült. :P

[ Szerkesztve ]

(#204210) pècsimunkás válasza Qru (#204200) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Corollából is a szedánokat Törökországban gyártják már egy jó ideje.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#204211) Peter.70


Peter.70
őstag

(#204212) tboldi válasza tboldi (#204209) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy hülye a Wiki. :F
A HaHu-n 5 db City van eladó, aminél megadták az alvázszámot, és 1 kivételével mind NLA-val kezdődik, ami Törökországot jelent. Ahhoz az 1-hez meg csupa 0-t írtak be. :D

(#204213) Integrale válasza kisza25 (#204199) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem ezt nem pejorativ, nekem legalabbis nem tunik annak.

"Bad reklám is reklám too"

(#204214) Szada85 válasza Peter.70 (#204211) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az is lehet, hogy csak az internet "hibája", hogy sokkal több lesz publikus, de mintha erösen kezdene elharapózni a dolog:
[Itt csak hajszál híján nem gázolta el a piroson áthajtó M2-es BMW a zebrán átkelö gyereket.]

(#204215) Magnum_ válasza Szada85 (#204214) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itt sok a troger. Ujpesten nekem is van egy videom egy hasonloan troger bmw-srol, de masik bmw-s is volt mar itt hulye. Az arpad ut is egy ilyen gyujto, nem csak Kapmegyer...

Szeretem a bmw-t, szerintem baromi jo autokat gyartanak, de a magyar fejekben picit mas van annal, aki megvesz egy bmw-t, lehet az akar 20 eves is....

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#204216) whited


whited
addikt

Sziasztok
Azzal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy mi a módja jelenleg, hogy valaki autószerelőnek menjen?
Nagyon gondolkodom más irányon, mint ami most van, és ez állna hozzám a legközelebb, sok szempontból, viszont a képzéssel kissé bajban vagyok.

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#204217) aero. válasza Integrale (#204213) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem sem, de mintha már személyes lenne az ügy. :D Mindig is török szedánok voltak, így hivatkoztak a Thaliára meg a Lineára is. Nyugaton nem sokat látni belőlük, vagy nem is volt kapható.

[ Szerkesztve ]

(#204218) lazac_ válasza tboldi (#204212) üzenetére


lazac_
tag

Török as f.ck. :DDD

További érdektelenségek:

City: 40,01L-t tankoltam, ez nálam eddig a rekord (elvileg ez a tank is 42L-es, mint a jazz, gyanús is az avia kút Polgárdinál...), így utolsó fogyim 6,68 lett.

Ez meg itt az mx-5 szintjelzője mínuszban, így ment bele 42,72L (elvileg 50lityis a tank, és nincs alacsonyszint-visszajelző lámpa). 9,07l/100km a fogyija. 410,9 a szszmiklósi Aldi 95-öse.

ENG - GER : 0 - 0

[ Szerkesztve ]

(#204219) Csabroncka válasza Magnum_ (#204215) üzenetére


Csabroncka
addikt

Bizonyos fejekben nagy baj van, csak le kell menni hétvégén, vagy pénteken a (M7) Balatonra. Az 1 órás sétaút alatt:

- találkozol 1 olyannal akinek az életébe jogosítványt nem adnék annyira kockázatosan balfaszul vezet.

- találkozol 10 olyannal, aki egyenesvonalú egyenletes száguldozást próbál végrehajtani a tömött pályán, dugóban. Szándékát mocorgással és heves refibasztatással jelzi, néha a szalagkorlátnak indexel tömött kocsisorban.

- találkozol 100 olyannal aki napozik a belső, vagy középső sávban és alanyi jogon fenntartja a forgalmat szellős pályán.

A maradék 1000 normális pedig ezeket próbálja kerülgetni, elkerülni és kitérni előlük. Ehhez nem kell BMW, szerintem céges oktáviás csávókából több a k@cs@g ;]

"in medias res"

(#204220) Tsebacsi válasza whited (#204216) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tboldi lesz az embered szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#204221) Qru válasza tboldi (#204209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az mk5 is kaphato volt itthon a City-bol.

#nincsbennetarcsi

(#204222) Qru válasza lazac_ (#204218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubie is ha 0-at mutat akkor van meg benne vagy 8 liter legalabb.

#nincsbennetarcsi

(#204223) szabonagyur válasza tboldi (#204209) üzenetére


szabonagyur
félisten

De az enyem torok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#204224) tboldi válasza Tsebacsi (#204220) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én OKJ-t csináltam, nem úgy van/volt, hogy az megszűnik? :B

lazac_ és szabonagyur: Igen, már rájöttem magamtól is, félrevezetett a Wikipedia. :))

[ Szerkesztve ]

(#204225) MasterMark válasza tboldi (#204224) üzenetére


MasterMark
titán

Csak más a neve gyakorlatilag.

Switch Tax

(#204226) kisza25 válasza aero. (#204217) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja, nem bírom a csávót, írtál :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#204227) Qtya123 válasza rbalint88 (#204194) üzenetére


Qtya123
őstag

Én sok mindennel meg tudok barátkozni, ha céleszközként tekintek egy autóra.

Az IS nem ilyen volt, azzal szerettem autózni is. De egyrészt valahogy kezdek belőle kinőni, másrészt nagyot lökött visszafelé az autózás, mint élmény dolgon a 3 éve Budapestre költözés. Itt mindenfelé mászkálni a ramaty utakon, a szűk belvárosi utcákban a magas padkákra állás, parkolót keresni, a mindenhol kisebb vagy nagyobb dugóban állni dologgal már nem igazán van olyan út, hogy elindulok és hú de jó az autózás élménye.

Egyre inkább A-ból B-be célúvá válik így az autózásom a városban bevásárlások+ügyintézések és emellé Budapest-Pécs rokonlátogatások, valamint alkalmanként egy távolabbi nyaralás autóval (olasz, görög, albán, horvát, alpok stb...) tevékenységet tekintve.

Annyi kell, hogy japó legyen, ne kurblis legyen az ablak, meg legyen klíma. Erre a felhasználásra kettőnknek kicsi autók is megfelelőek. Elvi kérdés miatt pedig kb 6 havi bevételnél többet nem költök autóra, így kb 5 milláig tudok elmenni, ha autócsere lesz.

Ebbe az árba újban kb egy Swift, vagy egy Yaris fér bele. Az évi egy 1.000+ km-es nyaralást szerintem azok is bírnák, gondolom 140-es utazót mennek ezek is pályán. A többi km meg úgyis a budapesti zagyvaságban menne.
Majd meglátom. Azért ezek kicsi autók, ha a biztonságot is nézem, nem tudom mennyivel lenne jobb egy 4-5 éves, de nagyobb autó, mondjuk egy Corolla, viszonylag kevés futással. Mondjuk egy ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#204228) whited válasza tboldi (#204224) üzenetére


whited
addikt

zaklathatlak, vagy inkább ne? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#204229) Land


Land
veterán

Van Pesten ajánlott francia autóhoz (Citroen) értő szervíz/szerelő?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#204230) tboldi válasza whited (#204228) üzenetére


tboldi
nagyúr

Zaklathatsz, de ha hosszabban kell válaszolnom, akkor csak később tudok, telefonról nem pötyögnék annyit. :B

(#204231) Snoop-y válasza Qru (#204179) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tegnap 91,72 litert tankoltam ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#204232) Snoop-y válasza Szada85 (#204214) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert apa is megeri a penzet elengedi a gyereket menjel rollerezzel at a zebran...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#204233) Szada85 válasza Magnum_ (#204215) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az a baj, hogy kompletten van baj a fejekben, olyan szintre süllyedt mára az emberi gondolkodás (hiánya), és az önzöség, amit csak tetéz, ha valaki eljut oda, hogy egy tizenX milliós és/vagy sportos modellt hajt..

Számomra ebben az a legmegdöbbentöbb, hogy sok-sok évvel ezelött mi is jártunk ki autózni a Vácira, a Hungáriára, mégis még az összes hardcore arc is úgy tolta, hogy a piros lámpa szent, és sérthetetlen volt...
Az a gond, hogy elöbb-utóbb ez meg lesz unva, és olyan világ jön, ami miatt majd lesz nagy sírás.

(#204234) aero. válasza kisza25 (#204226) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A Bollát? Kicsit olyan érzésem van, hogy mindenki, aki megjelenik a TC-nél, azt ekézik, Sturcza is így kezdte, ma már imádják a tesztjeit. Szvsz Bollának nagyon jó hangvételűek a videótesztjei, értelmes, pont annyit tud, amennyi kell, nem ömlengzős. Ő is megkapta az aliexpresszes Winkler stb jelzőt, most meg alig várják a videóit a youtube kommentek alatt.

A Zách igazolás az alapjárathoz mondjuk érdekes, én azokat nem bírom megnézni valamiért. Kicsit Autómánia feelingem van.

[ Szerkesztve ]

(#204235) Paxker315 válasza Qtya123 (#204227) üzenetére


Paxker315
addikt

Auris HSD? Ha már a problémamentesség. Városban csak előnyét tapasztalnád. Dugóban araszoláskor meg végképp'.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204236) z0d1@Ku$ válasza Land (#204229) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Esetleg Bethlen Gábor a 16. kerületben.

(#204237) tboldi


tboldi
nagyúr

(#204238) Richard! válasza tboldi (#204237) üzenetére


Richard!
addikt

Kötsög bmw-s ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#204239) MasterMark válasza tboldi (#204237) üzenetére


MasterMark
titán

Csak gumit melegített. :D

Switch Tax

(#204240) stickermajom válasza aero. (#204217) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, ez ezer éve a köztudatban van, szerintem sem negatív. De ha kell a Tipot én szívesen hívom ezentúl a világ legjobb szedánjának. ;]

(#204241) Qtya123 válasza Szada85 (#204233) üzenetére


Qtya123
őstag

Az tény, hogy a lefingott prémiumban ülő bikanyak türhőknek fel kell kötni a gatyájukat, mert ami állatságokat régebben általában inkább ők csináltak, azt ma már lazán megteszi bármelyik kiégett családapa, önérzetes csaj vagy véresszájú nyugdíjas is a forgalomban. :DDD

Szintet kell lépni, hogy ők lehessenek a majd én megmutatom emberek továbbra is, mert egy bűntiféket már bármely jámborfejű makimajom is odavág lassan mindenkinek...

Múltkor én is megyek át a zebrán (nem lámpás), körülnézek, tőlem kb pár méterre áll ki egy nyanya egy Swiftel, pont indul felém. A zebra felét elhagytam mikor odaér, erre nem megáll, hanem dudál egyet, kikerül és indulatosan karattyol valamit.

Szerencsére nem állt meg, mert az első pár másodpercnél nagyon impulzív vagyok és az ösztön azonnal azt vezérelte a fejembe, hogy Istenem csak állj meg, beköpök a lehúzott ablakodon és röhögve azt mondom, hogy kovidos vagyok te büdös k... Így csak bemutattam neki.
De azért kemény, hogy már a nyuggerek között is van ilyen, aki inkább kikerül a zebrán és nem a bambaságból, hanem szándékosan, hiszen ő haladni akar.

Paxker31: Akár az is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#204242) Qru válasza Qtya123 (#204227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Birjak, en anno Frankfurtba az 1.1-es Puntoval mentem Pestrol es siman birta a tartos 140-et (ora szerint). Nyilvan nem leszel vele a belsosav kiralya de elvisz es hazahoz.

#nincsbennetarcsi

(#204243) Qru válasza Snoop-y (#204231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha 1500 km-t mentel ennyibol akkor az oke. :D

#nincsbennetarcsi

(#204244) Qru válasza Qtya123 (#204241) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Velem egy taxis csinalta ugyanezt en mondjuk siman rarugtam a kocsijara, olyat kongott hogy meg engem is meglepett. :D

#nincsbennetarcsi

(#204245) dj79 válasza Qtya123 (#204227) üzenetére


dj79
senior tag

Ha elég a kisautó, akkor én swiftet vennék, ha picit nagyobb kell, akkor Kia stonic tgdi, kevéssel 5 fölött.
anno a 75 lovas ibizával is simán elmentünk párszor a sós vízhez, nem egyszer sokat utazva a belső sávban.

(#204246) stickermajom válasza Qru (#204244) üzenetére


stickermajom
addikt

Én egy zacskó kutyasz*rt vágtam hozzá egyszer egy futárhoz, miután majdnem elcsapott és még pofázott is. Az is szépet szólt 15 méter repülés után. :D

(#204247) Qtya123 válasza Qru (#204244) üzenetére


Qtya123
őstag

Gondolom kiszállni púposkodni már nem mert...

Na akkor a pályázással ezek szerint nem lesz bajuk. Annyi, hogy az új Swift/Yaris 900 kg körüli kis autókák, a 4-5 éves használt Corolla/Auris meg 1.300 kg körüli és erősebb csattnál azért gondolom ez nem mindegy.

(#204248) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Audis srac.
[link]

Motva?

I humbly and respectfully decline™

(#204249) Magnum_ válasza Qru (#204244) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En hasonloert az akademia utcaban behajtottam a jobb tukret. De arra szerintem emlekszel :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#204250) Magnum_ válasza Peter.70 (#204211) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az autos volt a hibas?

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.