Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204501) bitpork válasza 6030D (#204499) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

17-e előtt megyek vissza ha addig visszakapom Hansot. Jövőhéten kárszakértői vizsgálat lesz :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#204502) stickermajom válasza 6030D (#204499) üzenetére


stickermajom
addikt

Tegnap indultatok? ;]

(#204503) Magnum_ válasza 6030D (#204499) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amilyen megtomott autos fotokat mutogattok neha, megfordul bennem, hogy miert nem teherautokat vesztek? :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#204504) 6030D válasza stickermajom (#204502) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a menetidőre gondolsz, akkor nem volt vészes, M2-M0-M6-62-M7. Csak az M0 sávterelésnél volt egy kis sor.

Magnum_: kis kád már nem kell :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#204505) fant0mi válasza 30z.Samu (#204500) üzenetére


fant0mi
addikt

Teged semmivel nem huznak le.

(#204506) kisza25 válasza Qru (#204490) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is ezt szoktam, hozzá teszem, hogy én sehol nem megyek lassan, óra szerint: lakott 59, Kívül 100-110, autóút 120, pálya 140-145, de ezeknél a sebességeknél a seggembe jönnek, akkor én is el emelem a lábam egy idő után, és óra szerint megyek a megengedett sebességgel, vagy megállok az összes gyalogosnak ;] (amúgy is megállok ám :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#204507) dj79 válasza Magnum_ (#204503) üzenetére


dj79
senior tag

Majd rájön, kedves apuka :D

(#204508) szabonagyur válasza kisza25 (#204506) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk lehuzodni is pont annyi ido, mint egy gyerekes jatek, hogy lassitasz inkabb.. :F Es ez meg foleg parasztsag, hogy addig tolod neki de ha jon gyorsabb az mar nem tetszik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#204509) pècsimunkás válasza kisza25 (#204506) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kb nekem is ez a tempóm mint neked :K !
Lehet haladni , de nem kockáztatsz büntit :) .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#204510) Snoop-y válasza Magnum_ (#204503) üzenetére


Snoop-y
veterán

Evi ket utert felesleges. Mivel mi minden hetvegen kirandulunk mi kihasznaljuk a Jeep-et. En nem szeretek utasterbe pakolni mert eleg veszelyes ha baleset van akkor repul minden hiaba van leszoritva meg beekelve.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#204511) Snoop-y válasza kisza25 (#204506) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez a nevelem a masik autost eleg veszelyes dolog. Egyszer kifogsz valami istenbarmat es letol az utrol :(

En elengedek mindenkit had menjen mit banom en, hogy alacsonyan repul majd a rendor megfogja ha ugy hozza a sors.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#204512) Magnum_ válasza dj79 (#204507) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mindenhova vettem mindent :D mar ami eleinte szukseges (kisagy, kiskad, stb :D )

I humbly and respectfully decline™

(#204513) Qru válasza kisza25 (#204506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma egy kisteher kerulgettem. Megeloztem, vissza elozott. Vissza eloztem, majd ujra megelozott. Aztan meguntam es inkabb lemaradtam. Nem szeretek ilyenek mogott menni mert nem latom mi van elotte.

#nincsbennetarcsi

(#204514) #89309696 válasza dj79 (#204507) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vagy falun élni. :D

(#204515) Snoop-y válasza Magnum_ (#204512) üzenetére


Snoop-y
veterán

Babakocsibol, kedvenc ponibol is mindig lesz a helyszinen barhova IS mentek? ;]

Mondjuk mi sokat utazunk teli sportoknal pl szankozasnal elegge meg vagyunk pakolva:

- 2 szanko
- Siruhak
- Bukosisakok
- Bakancsok
- Hatizsakok
Es ha ottalvos a buli akkor ruhak plusz az osszes csetrec ami kellhet.
Mondjuk nalunk mindig van minden IS :DDD

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#204516) MC Pite válasza Magnum_ (#204503) üzenetére


MC Pite
veterán

Hehe, majd finomodik az álláspontod valószínűleg :)) .
Imádni fogod a kis szarost, úgyhogy beszerzel és viszel ezt azt, ami nem kötelező, de örül neki a picur; és/vagy könnyebb lesz nektek a dolgotok :) .
Jajj, alvósállat: Ne legyetek olyan butusok mint mi! ikeás, 3 példányban vásárolt (2 tarcsi) állat legyen bent majd az ágyban, és csak egy(féle)! Nálunk persze hogy a ritka állatot választotta, ha otthon hagyjuk... pfff.... világvégenagyfájdalom, az egyetlen haverja nélkül nem mer aludni. Olyan nem lehet (első két évben) hogy nem szárad meg időben/otthonfelejtitek :N

Hogy ontopik is legyek: #napifogyi Meglátszik a sok klímázás, feltolta a fogyasztást :( : az utolsó 819km-re (16-i tankolás) 4,75 lett.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#204517) focvis


focvis
veterán

Egy kis fogyi :D
-12 nap Budapest, kánikula, klíma: 11,5 (BC 11,4), Aldi-OMV.
- Otthonról indulva zalai Balaton-part: 7,5 [kép] (Siófokig 6,5 volt a tötymörgésben, majd onnan kezdve kikormoltam X60-sok). Most is Aldi, öntöttem mellé Total benzinadalékot, hadd purgálja.

(#204518) ngaba válasza MC Pite (#204516) üzenetére


ngaba
aktív tag

Amióta nincs babakocsi (és a kutyát sem vihetjük sehová, egy tanyán vigyáznak rá addig), azóta egész jól elférünk. De nem bánom, hogy nagy a csomagtartó, és nem kell legózni + passzírozni a csomagokat. :)

Szerintem a többféle alvós állat közül is választ egyet. Nálunk legalábbis így volt.

(#204519) AMD Power válasza Snoop-y (#204511) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Menjen csak. Felesleges nevelni bárkit is....

(#204520) Magnum_ válasza MC Pite (#204516) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ehhhehe. Az en regi macim (tesome volt, 45 eves, most hetvegen picit meg lett varrva) csak disz, ikeas panda lesz a kishaver, pont emiatt :DDD

Babakocsi befer a BMW-be, meg mas, ami kell Balatonra, vagy haza, ezert sem volt most sajnos opcio a PHEV ujra, bar hasznalva az E90 LCI-t, nem is banom most :-)))

Ma olaj es szurok csereje megvolt, kavicsfelverodeseket javitottam, alig varom a jovo hetet, de alakul a vas, kezd nyari tali helyszin compliantte valni

I humbly and respectfully decline™

(#204521) AMD Power válasza Snoop-y (#204510) üzenetére


AMD Power
titán

Utastérbe Nagyon veszélyes bármit is rakni. Tényleg ne adj Isten van valami ott a "fizika" gyorsan olyan felforgást csinál az utastérben,hogy az valami iszonyat. :(((

(#204522) MC Pite válasza ngaba (#204518) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, ez a baj a többféléből választott egy olyat amit Tirolból kapott.
Ha pl egy darab (pl ikeás rongynyuszi, aminél evileg előny eleinte ha anyaszagú; bár nálunk Bogit ez nem érdekelte) állat lesz az ágyban, akkor kicsit irányítva lesz a kiválasztás, és lesz tarcsi. :D
Vettünk ilyen céllal két ikeás cicát, de mivel ez nem került be az ágyba :U , azokból utazóállat lett a két autóban (két és fél évesen is kell neki, főleg ha álmos már az autóban).

Mióta nincs babakocsi, kismotor vagy bringa kell, le se lehet róla robbantani :D (A traktor túl sok helyet foglalna.) Nem az a lakásban megmaradós típus, az se zavarja ha esik az eső - sőt, várja a gumicsizmát és hogy pocsolyázhasson :DDD

Szerk: Pff, kavicsfelverődés, 12k (pff, 8 hónap alatt, második autóként) alatt gyűjtöttem egy párat a 208ra, és mindig elfelejtem megrendelni a gyári javítófestéket. :O

dj79: 1.8h? Sok város meg némi lakotton kívül?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#204523) dj79 válasza Magnum_ (#204512) üzenetére


dj79
senior tag

Kisfeleségnek még meg kell szoknia azt, hogy nem kell a fél háztartást elvinni, ha pl elmerészkedtek 20 km-nél messzebb :DDD
és igen, a hordozót is lehet etetőszéknek használni máshol, sőt, a hozzátáplálás kezdetekor azt sem szabad elfelejteni, hogy máshol is van bolt, ahol vannak üveges kaják :D

Auris teljes átlaga a BC szerint megint csökkent, jelenleg 4,5L.

(#204524) ngaba válasza MC Pite (#204522) üzenetére


ngaba
aktív tag

Aranyos. :)
Még csak kismotor van, azt behajítom az anyósülés elé, és kész.

(#204525) MC Pite válasza szabonagyur (#204508) üzenetére


MC Pite
veterán

Lakotton kívül 90el megyek, lakotton belül tábla +10-25km/h. És időnként tolnak, bele a pirosnál álló sorba is. Ha lehetne menni, mennék. Ha menni akar, akkor könyörgök menjen, próbálom ezt elősegíteni - de ne álljon a seggembe!
Mert aki negyedjére töri meg hátulról egy autómat, leszakítom a fejét, ott az út mellett, az hótziher. :((
Ha barátunk nem ismeri a fizikát, és már az emblémát se látom a tükörben, nem várom meg az újabb balesetet, hanem elveszem a gázt. Ez parasztság? Lehet. Mondjatok jobbat. :R

Teszem hozzá ha van hely, és látom már hogy mehet, indexelek jobbra, hogy húzzon már.
Ha nincs esély (annyira szerpentines vagy olyan hosszú egyenes teli autósorral mindkét irányban, mint naponta melóba menet pl), és retardált a hátul jövő nem tudom mi mást lehet tenni. :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#204526) szabonagyur válasza MC Pite (#204525) üzenetére


szabonagyur
félisten

Félre akartad érteni, félre is értetted.

Jobbr indexeles is inkább balesetveszélyes, mint segítő szerintem.

Btw: elég sok privát képet megosztást nyilvános fórumon, nem félsz, hogy visszaélnek vele? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#204527) kisza25 válasza 6030D (#204499) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én egész évben BalatOn, csak tegnap műtőttek, úgyhogy nem ugrálok :)
Egy hét alatt 2x ültem autóban, 2x meg feküdtem 😬

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#204528) kisza25 válasza szabonagyur (#204508) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Leszoktam húzódni, de ezt olyankor szoktam amikor előttem amúgy kocsisor, meg amúgy előzni tilos, de igazad van, én vagyok a paraszt, mert nem szeretem amikor rám másznak, amikor én megyek/mennék, de nem tudok, mert előttem kocsisor. Nem tartom fel, mivel alapból sem tudna menni, csak ezt nem fogja fel :U
Csak nem magadra ismertél ;]
Amúgy amikor ezt pályán játsza el az agyhalott és levillogtat, lehúzódok, vissza kimegyek tempomattal és mikor utolérem 1 perc múlva tempomattal, mert nem bír menni, mert balatonig tart a sor, a seggébe állok villogtatok és ordítok, hogy jól lássa, hogy takarodjál már, ekkora paraszt vagyok azt képzeld el :DDD (viccelek, vagy nem, de az egyik az biztos )
Én úgy szoktam közlekedni, hogy nem csak az előttem lévő autót veszem figyelembe, hanem azt is aki mögöttem jön, mellettem, elöttem és még előre vagy 4-5 autóval előre figyelem a forgalmat, elengedem aki gyorsabban megy, lesz@rom, hogy 145-el megyek és úgy jön 180-200-al, az Ő dolga. ;)
Amúgy aki menni akar az miért nem megy? Miért áll bele a seggembe, ezt magyarázzátok már meg :F
Amúgy ezt a jelecskét raktam be ;] , tehat csak vicceltem, majd legközelebb kiírom, hogy vicc, vagy, hogy szarkazmus🤔

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#204529) kisza25 válasza Qru (#204513) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja ez az aki rá áll 75- re és azt lakotton belül kívül tartja ez a kedvencem nekem is :N

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#204530) 6030D válasza Magnum_ (#204520) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs alvós szőrmók. :) Babakocsi, utazóágy, kis bőrönd ruha, ikeás etetőszék. Baráti kecóban vagyunk (ingyen), ezért mi intézzük az elemózsiát, ez kb a cucc negyede (tudom, van bót, de... pulled porkot nem jó 30 éves palackos tűzhelyen csinálni).

Fogyi 6,8 volt, kulturált emberekkel, volt két AMG (a 4door coupe meg a lapos, drága), aki tolta a leállósávot.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#204531) Paxker315 válasza pècsimunkás (#204509) üzenetére


Paxker315
addikt

én ezt fogom mostanság revideálni, pályán. lehetne 135+-ban, de, úgy vettem észre, 120 felett a hatékonyság-fogyasztás nagyon elkezd zuhanni, így, muszáj lesz odafigyelnem :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204532) CactuS válasza Magnum_ (#204503) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért, mert ha kisbusszal mentek - 2 felnőtt, 2 gyerek - akkor is képes telerakni az oldalbordád az autót, csak sokkal többet kell cipekedned.

Fogyi Szeged felé érdekes volt, 6 és 20+ között, nagy átlag 8.4, az ~korrekt egy ekkora vastól, bár nem tudom mikor vezettem ilyen óvatosan utoljára. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#204533) kisza25 válasza Magnum_ (#204503) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy vissza tekintve nálam az autó cserebere mizériát a gyerek indította be, mert volt 2db 3 ajtós autónk, de vissza tekintve, az esetek többségében simán jó lett volna az is, de azóta ez már az 5. autóm és a gyerek még nincs 5éves :DDD

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#204534) szabonagyur válasza kisza25 (#204528) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ismertem magsmra :N

De a belassitok ugy, hogy elotte mentem de utolertek vagy csak ezert ablakot mosok egy ovodas reakcio.

Es eddig nem ezt irtad, hogy lassitasz mert a forgalom sem engedi, hogy gyorsabban menj, hanem lassitasz mert amugy mesz gyorsabban is, mint a megengedett de beallt moged.

Ezzel csak azt ered el, hogy a versenyzo felhuzza magat es amit jonak latja megprobal elozni es ha kell rad is huzza majd.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#204535) Snoop-y válasza kisza25 (#204533) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne is mondd azert lett eladva az STI mert, hogy az nem csaladi auto (nagy hiba volt)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#204536) Magnum_ válasza kisza25 (#204533) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha mar nem kell babakocsi, en kisebb (marmint erted, nem clio kategoriat :D) autot dogok venni. Phev, vagy kupe. Vagy phev kupe :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#204537) Qru válasza focvis (#204517) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ugy volt, hogy szarny nelkul nem mesz gyorsan?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#204538) focvis válasza 6030D (#204530) üzenetére


focvis
veterán

6,8?!!! Csalódás :/ Nagyon várok már egy 3,9-et.

(#204539) rbalint88 válasza Magnum_ (#204536) üzenetére


rbalint88
addikt

Van amugy passat gte is, phev, nagy, kombi, szinte meno is :P mondjuk kicsit dragabb, mint egy E90

(#204540) focvis válasza Qru (#204537) üzenetére


focvis
veterán

3. féklámpa nélkül különösen óvatosan közlekedem sűrű forgalomban. :K Siófok után jellemzően laza a forgalom.

Múltkor - Németországban - próbáltam egy rövid távon 240-et spoiler nélkül, a 3M duct tape tart.

(#204541) bitpork válasza pècsimunkás (#204509) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mihez képest lehet haladni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#204542) pit stop


pit stop
addikt

[Karotta interjú]
Ez alapján számokban hozza TC, amit szeretnének, kérdés a sok személyi változással is így lesz e...
Winkler válasz interjúra kíváncsi lennék :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#204543) Peter.70


Peter.70
őstag

Lakott területen 60-al trafi volt. Várható bunti? Jobb oldalon volt 1 fehér doboz előtte trafic controll tábla

[ Szerkesztve ]

(#204544) fant0mi válasza Peter.70 (#204543) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem. 68-ig jó.
Kivéve ha helyszíniznek.

[ Szerkesztve ]

(#204545) Peter.70 válasza fant0mi (#204544) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor jó

(#204546) Dluinet válasza Peter.70 (#204543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

még gps szerint 60-nál sem jön bünti

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#204547) #89309696


#89309696
törölt tag

Falusi faszázás haverokkal. Caddyn meg egy ütött felni, jóvanaz.

(#204548) Qru válasza focvis (#204540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem meg mukodik. Mar jott ki egy visszahivas ra.

#nincsbennetarcsi

(#204549) focvis válasza pit stop (#204542) üzenetére


focvis
veterán

Érdekes cikk.
Mi volt az az ominózus Winkler videó? (Akár csak röviden)

Qru: A 3. féklámpa?
Nekem is működik, de a garázsban tartom, a spoilerben. :D

[ Szerkesztve ]

(#204550) kisza25 válasza szabonagyur (#204534) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az ablakot mosok azt nem is én írtam :N meg nem is azért lasítanék, mert utolért, hanem mert tolni akar maga előtt, amikor előttem összefüggő kocsisor, lehúzódok menjen, de nem megy, csak tol továbbra is... meg én már más hsz-re reagáltam. Én próbálok előzékeny lenni, csak van amikor már felmegy a pumpa. :)
Amúgy volt már mikor utánam jött valaki a parkolóba, aztán mikor, vigyorogva kiszálltam feltekerte az ablakot és elviharzott a pickupjával :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.