Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204551) kisza25 válasza rbalint88 (#204539) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vagy kia Optima phev :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#204552) Qru válasza focvis (#204549) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a feklampakapcsolora van visszahivas. Majd csekkolom vin alapjan beleesek-e en is.

#nincsbennetarcsi

(#204553) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello
Hódmezővásárhelyen vagy Szegeden ismer valaki opeles műhelyt átvizsgálásra? B Zafira.

(#204554) grizlisandor válasza F_Zolee (#204553) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetekbe néha beleolvasok, találkoztam már autószerelő ajánlással, kérdezz rá abban a topikban is. :K

(#204555) bitpork válasza F_Zolee (#204553) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Attix84 autószerelő - de az hogy Opel téren mennyire van otthon...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#204556) ngaba válasza bitpork (#204555) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én is hozzá járok. :)

Elvileg a Rupesky az, aki Opelre van szakosodva. Én a Peugeot-t vittem oda műszakiztatni és olajcserére. Korrektek (tényleg lecserélik az olajat + szűrőt, számlát adnak mindenről), és nekem úgy tűnt, hogy van hozzáférésük az Opel rendszeréhez (rá kell kérdezni), de nem tudom, milyen szerelők. :)

[ Szerkesztve ]

(#204557) #89309696


#89309696
törölt tag

A legfontosabb lemaradt. :K

(#204558) Peter.70 válasza #89309696 (#204557) üzenetére


Peter.70
őstag

Aranyos kutyus :K

(#204559) molnarpeter válasza #89309696 (#204547) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó öreg Kangoo állja a sarat? Az rémlik, hogy mintha nem lett volna túl erős a kiindulási alap, de ha még elketyeg javítás nélkül, az sem rossz egy korai 1.5-nek :)

(#204560) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Köszi. Rákérdezek mindenhol.

(#204561) #89309696 válasza molnarpeter (#204559) üzenetére


#89309696
törölt tag

Állja ám, mit kibír ez a szerencsétlen. Hát így, hogy két ismerősöm is szerelő és van műhely is nálunk, meg tudjuk javítani akármi baja van, így mondjuk fasza autót tartani. Ezek azért annyira nem bonyolult szerkezetek, hogy mindenáron profit igényeljen. Ha meg elszarunk valamit hát megjavítjuk újra másik délután. Kedvezmények nekik adottak az Unix/Bárdi üzletekben stb. Ők segítenek, én visszasegítek, ilyen barter szerűen. Szóval ezért szokásom hatvannal átmenni mindenen. :D

Én gyerekkorom óta munkagépeken nőttem fel csöpögő olaj, hidraulikafolyadék, hajtóműolajjal összekenve magam, nekem baromira idegen, hogy egy autót a végtelenségig faszáznak, simogatnak, ápolgatnak, takarítanak. Én használom, dolgozok vele, hajtom, mint a szar, ha baja van megjavítjuk. Szándékosan nem teszem tönkre, mert hülye nem vagyok, de amúgy meg nem ápolgatom szét. Arra viszont ügyelek, hogy ön- és közveszélyes semmiképp ne legyen, mert én is haza akarok érni a kutyáimhoz, meg szeretném ha más is hazaérne a kutyájához. Egyébként meg érzem ugyanazt a vonzalmat az autók felé amit itt a többiek, nagyon szexi mikor háromezer fölött karakánul morog, ahogy a megye széléig érő turbólyukból feléled, ahogy visít a turbó a kirohadt zajszigetelő miatt, meg mert már kicsit lóg, ahogy dízelesen megindul. Én imádom a dízelt, sajnálom a fókabébiket, meg a városlakókat, mentségemre legyen városban nem nagyon járok és nem pöfékelek az orruk alá, ráadásul a kipukibocsátásra is kényes vagyok, mert a kutyáim levegőjét sem szeretem tönkretenni úgyhogy ebből kormot nem fog látni senki vagy max annyit amit az euro3 eleve enged, de undorodom a kicsi szívóbenzinesektől, nem véletlenül vergődtem annyit a Megane-nal és adtam el végül. Dízelt még kéziváltóval is kedvelem, bár egy olajos automatával jobban állna a cerka rá. És olyan Istenesen fasza mikor egy meghajtás után kiszállva gumi, fék, rámelegedett kosz és olajszag árad belőle, olyan érzés szagolni, mint egy pinát. Nem vagyok szent, megyek néha dinamikusan, kicsit bunkón, olykor talán balfsz is vagyok, mert anyámtól örököltem a vezetést és nem is megyek sokat, hogy felérjek az itteni társaság szintjére, de sose úgy, hogy bármit is veszélyeztessek, nem vagyok Audis eset, haza is akarok érni, engem várnak, meg mást is várnak otthon.

Szóval igen, tökéletesen beleillek ebbe a topikba, csak nagyon-nagyon máshogy dolgozik az agyam. És ez az életem sok más területén is így van.
Jó kis autós partit rittyentettek össze a többiek ma, 8 kocsival voltunk + egy 12 tonnás Iveco, de nem engedték lefotózni magukat, azért nem tudok többet mutatni, én meg eleve nem vagyok szelfikirály. Tegnap egy kicsit bebtam ami azt illeti és Messengeren egy kicsit túlságosan bőbeszédű voltam az életemről, de nagyon barátságosan és toleránsan fogadta mindenki, nem tudom ki találta ki ezt mára, de jó kis összeugrást csináltak. Elképesztő az ember családja mennyire segítőkész és szeretetteljes tud lenni, mégha nem is mindig tűnnek annak az élet nehéz napjain vergődve.
Ez most nagyon Dominic Toretto-s lett. :D

(#204562) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Napfénytető kitol, fotelszellőztetés be, szemüveg fel. Csordogálás lefelé a régi hatoson, ahol kb 4 autóval találkoztam azonos irányban. :))
[kép]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#204563) rbalint88 válasza Petyyyyy (#204562) üzenetére


rbalint88
addikt

Van benne ulesszelloztetes??? :Y :Y :Y
Pics or it didn’t happen!

(#204564) pit stop válasza focvis (#204549) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem [erre] gondolt, de nem 100%.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#204565) Szoszo94 válasza pit stop (#204564) üzenetére


Szoszo94
őstag

Biztosan erre? :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#204566) molnarpeter válasza Szoszo94 (#204565) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt a link, [erre]

(#204567) pècsimunkás válasza molnarpeter (#204566) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szerintem is :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#204568) focvis válasza #89309696 (#204561) üzenetére


focvis
veterán

Most a Kangoo saját paripa, nem céges?
Btw én is komálom mikor fütyül a turbó, a csipszes vectraban időnként hallottam ha visszaverődött a szalagkorlátról vagy házfalról a hangja.

Srácok! Mobilnetről vagyok, melyik a frankó? :D ( nem a mérés)

[ Szerkesztve ]

(#204569) #89309696 válasza focvis (#204568) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez a sárga öreganyám autója. De néha melózni is megyek vele. A másik egy fehér. Nagy a kavar, mert itt vidéken mindenki is Kangooval vagy Caddyvel jár, meg Partner, Berlingo, Combo. Falun ha nincs a családban legalább egy dobozos, akkor az nem is falusi ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#204570) F_Zolee válasza bitpork (#204555) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én csak 82re találtam embert. Biztos 84? :D

(#204571) bitpork válasza F_Zolee (#204570) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:P jóvanjóvan Malacnak már kukoricás az agya.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#204572) pit stop válasza focvis (#204568) üzenetére


pit stop
addikt

[link]
Mobilról nem csekkoltam, hogy működik e link. Most inkább nem nyúlok link szöveghez :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#204573) Qru válasza focvis (#204568) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno a B5.5 1.8t-n futyult a turbo, azt szerettem en is hallgatni.

A hetvege eddigi fogyija Bubival: 7.5 (bc 7.13), Auchan95 (409.0-ert tankoltam most).

Az 80% orszagut 20% autout es mivel keson jottunk-mentunk klimazni sem kellett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#204574) -v- válasza molnarpeter (#204566) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#204575) Peter.70


Peter.70
őstag

Akkor már én is írok fogyit. 5,2. Országút, 3-4 lakott terület, kb 50%110-es szakaszon, kicsit túl lépve

[ Szerkesztve ]

(#204576) Petyyyyy válasza rbalint88 (#204563) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Eskü van benne. :D

[kép]
[kép]

[kép]
[kép]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#204577) molnarpeter válasza #89309696 (#204569) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja hogy ja! Nekem is a céhes kenguru volt a fejemben. Felénk is futnak bőven, leginkább talán a Berlingo és klónjai, de kisautó furgon kivitelben is előfordult (mármint személyi használatban) :)

(#204578) Qru válasza Petyyyyy (#204576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meno! Ez hasznos extra, nekem is jol jonne. :K

#nincsbennetarcsi

(#204579) Qru válasza Peter.70 (#204575) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az eleg baba. Hany kg a verda?

#nincsbennetarcsi

(#204580) MC Pite válasza szabonagyur (#204526) üzenetére


MC Pite
veterán

Mit értettem (értettünk félre)?
Mitől balesetveszélyes ha jobbra indekszeléssel ha mehet?
Építő javaslat jöhet, annak több értelme lenne :R

Nem annyira vágom hogyan, (mármint látni a képet, exif infót, ezeket le lehet menteni/lopni) mert ugyan ez nyilános, de kereséssel elvileg nem találni rá, amúgy meg nem létezem, tehát tőlem más módon nem jutnak a képekhez.
Azt korábban nem néztem, de valóban; link birtokában menthető (egész albumot nem osztom meg lányomról, mindig csak egyes képeket), ezt úgy látom nem tudom kikapcsolni (mondjuk én is szedtem le képeket ezer féle képpen, szóval majdnem mindegy).
Mindenesetre akár ide, akár máshova, akár privátba ha van konkrét egyéb megosztási ötlet, vagy olyan pont amit fölösen hagyok nyitva, megköszönöm ha mondod. :R

Petyyyyy: Ú, az jó...bárcsak szövettel is lenne ilyen opció (de még bőrrel is ritka).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#204581) Qru válasza MC Pite (#204580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt passzolom en szoktam jelezni (ma is igy tettem pl), hogy tiszta az ut elozzon. A full sotetites miatt nem igen lat at a kocsin.

Volt, hogy a Volan buszos is jelzett, hogy megelozhetem.

Kepmegosztasra en az itteni szerot hasznalom. Aztan ha lattatok torlom is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#204582) Snoop-y válasza MC Pite (#204580) üzenetére


Snoop-y
veterán

az jó...bárcsak szövettel is lenne ilyen opció (de még bőrrel is ritka

Jelen ;]
Alcantara hutheto ules :P

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#204583) molnarpeter válasza Qru (#204581) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az indexelés előtt jó alaposan meg kell nézni, tényleg tud-e előzni, nehogy ellenőrzés nélkül higgyen a másik fél, miközben jönnek szemből is :F

(#204584) MasterMark válasza Qru (#204581) üzenetére


MasterMark
titán

Aztan ha lattatok torlom is.

Igen ez jót tesz annak hogy később vissza lehessen nézni. :DDD

Switch Tax

(#204585) Tsebacsi válasza Petyyyyy (#204576) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt már kívülről láttam, hogy nem egy sima vectra gts, de hogy ennyi minden van benne. :Y :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#204586) Petyyyyy válasza Qru (#204578) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az egyik legjobb "kitalálmány" szerintem. Igazán jó szintre persze az Insignia-ban lépett ez a fícsör Opeléknél, ültem _seth_ hintóját, attól leteszed a hajad.

Snoop-y - Na ilyet még én sem láttam - szellőztethető alcantara. :Y

Tsebacsi - Tisztességes extra listát raktak össze a Vectra-hoz, mint modell, ha jól rémlik az Omega utódjának szánták. A hátsó sor popófűtése már csak ráadás - főleg hogy ott kb senki nem utazik.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#204587) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na már megint megtörtek egy tiopt, az ilyenek miatt jó a waze, bár ez védhetetlen volt
https://m.hvg.hu/cegauto/20210703_autopalya_felpattano_butorlap_kar_felelos

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#204588) Integrale válasza Snoop-y (#204582) üzenetére


Integrale
veterán

Thesisek is szelloztethetoek Alcantaraval, szovettel es borrel egyarant, elol hatul.

Petyyyy: Nem, a Vectra az a Vectra utódja, az Insignia lett olyan modell, ami igazabol ket auto helyett lett piacradobva.
Vectra C es az Omega B2 futott parhuzamosan.
A kep tetejen mi az, amit bal es jobb oldalra lehet kulon allitani?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#204589) e.vid válasza Integrale (#204588) üzenetére


e.vid
senior tag

Szerintem a szellőző rostélyt nyit/zár állító, ami középső állásban van.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#204590) tboldi válasza e.vid (#204589) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem Integrale erre a képre gondolt. :)

(#204591) Paxker315


Paxker315
addikt

Dejo, ettol kicsit lenne rosszabb megoldás, ha, limiter nem lenne, de a sebességet-helyzetet jelenti az auto, ha túlléped, és kapod a csekket. :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204592) focvis válasza Integrale (#204588) üzenetére


focvis
veterán

Ahogy én látom:
A Vectra C 2002-2003-ban jött ki, az Omega B-t 2004-ig gyártották. (Senki se vette már az Omegát, használtként is főleg a németországi törökök, nulla presztízs, semmi extra.) A Vectra C-nek egyszerre kellett a Vectra B és az Omega vásárlóit kiszolgálni (lásd Mondeo 2), nagyot nőt az elődjéhez képest. Az Omegát kb. csak az Opel kereskedések tulajdonosai és az Opel importőrök vezetői siratták, mert kénytelenek voltak Vectraba ülni.
Az Insignia 2008-ban érkezett, dizájnban jelentős előrelépés a Vectra C-hez képest; helykínálatban viszont visszalépés, szinte klausztrofób.

[ Szerkesztve ]

(#204593) aero. válasza focvis (#204592) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én nagyon sokáig vadásztam Omega B (C)-t, sikertelenül. Borzasztóan kényelmes csatahajó. :B

(#204594) Qru válasza molnarpeter (#204583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igy is jarok el, mert magammal szurok ki ha nem. Szembol pont ramvagna ha nem tudna befejezni az elozest.

#nincsbennetarcsi

(#204595) Qru válasza MasterMark (#204584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyat ugy sem osztok meg ami hosszutavon relevans lenne kepileg. De tessek itt egy szivarvany (halvany de lathato): [kép]
Ezt most nem torolom a kedvedert egy hetig. :D

#nincsbennetarcsi

(#204596) focvis válasza aero. (#204593) üzenetére


focvis
veterán

De a népek Mercedest akartak helyette, Te is azt vettél. (Egy lusta dög még a 3.2 V6-tal is.)

Ismerek két - nem csődközelben lavírozó - Opel kereskedőt, akik a mai napig Omega B faceliftet használnak ICE-xxx rendszámmal, mindkettő autó a szentgotthárdi Opel gyárban kezdte pályafutását. Nekik bejött.

(#204597) Peter.70 válasza Qru (#204579) üzenetére


Peter.70
őstag

1410 a saját tömeg

(#204598) Qru válasza Peter.70 (#204597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem veszes. Sot! Akksis kombi letere nem nehez.

#nincsbennetarcsi

(#204599) aero. válasza focvis (#204596) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, mert nem volt Omega, 1 évre bevállaltam volna.:D
Egyet meg is néztem, de még a napfénytetőnél is beázott. Lusta, nagyon. A 3.2-vel is valami 9 felett van a 0-100, nagyon lusta automata, egy jól indított 1.5 vasaló Swiftet sem tudna lelépni, de nem is arról szól, nagyon nyugi és zen a gép, tetszik. Thesis ugyanez, abból is annyi van itt, mint Omegából, lehet be se merném vállalni.

Sőt, semmi. A legnagyobb portálon 6db Lancia van, abból egy Stratos, 3 meg Fulvia ...

[ Szerkesztve ]

(#204600) Peter.70 válasza Qru (#204598) üzenetére


Peter.70
őstag

Viszont meg tudjuk úgy parkolni mint egy teherautót :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.