Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197851) rbalint88 válasza focvis (#197850) üzenetére


rbalint88
addikt

Ohm ilyenrol nem is hallottam 🙈

(#197852) focvis


focvis
veterán

OMV puruttyát 404,9-ért tankoltam ma a BS-nél, a GO 398,9. Like. [kép]

(#197853) tboldi válasza focvis (#197852) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én tegnap 7280 Ft-ért tankoltam 29,83 liter 100-as V-Powert a WagonR-be. :))

A felét pontbeváltással fizettem.

(#197854) focvis válasza tboldi (#197853) üzenetére


focvis
veterán

Csak az E10, azt szereti. :)) [link]

(#197855) tboldi válasza focvis (#197854) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ott volt mellettem apum is, megkérdeztem tőle, hogy melyik pisztolyt emeljem le, mégiscsak övé az autó. Ezt választotta. :D

[ Szerkesztve ]

(#197856) Qru válasza focvis (#197852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vasarnap 393 volt az Avia-nal az E10 de ez sem rossz ar am.

#nincsbennetarcsi

(#197857) ivana válasza tboldi (#197853) üzenetére


ivana
Ármester

Ez valami lopott benzin? ;] Hol vesztegetik? ;)

[ Szerkesztve ]

(#197858) MC Pite válasza tboldi (#197853) üzenetére


MC Pite
veterán

Én pontok nélkül február óta 10-16% kedvezménnyel (Vivid cashback) tankolok a Shellnél.
Alapból MOLnál szoktam -10Ft-ért a kiírt 95ösből (Forensis és otp 1%), de egy ideje a tatai kis kutaknál tankolom a simát (30-35Ft-al olcsóbb a többinél), de amíg a superdeal cashback él, éljen a Shell ;]

Szerk: Jé, van olyan ahol aktuális az üzemanyagár a wazén? Ponénból csomószor néztem, de vidéki városokban köszönő viszonyban sem volt sosem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#197859) tboldi válasza ivana (#197857) üzenetére


tboldi
nagyúr

Móvár, a Futura melletti Shell, de a beszerzési forrást nem ismerem, és nem is biztos, hogy tudni akarom. :D

(#197860) Qru válasza MC Pite (#197858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a userek frissítik akkor jó az ár, ha nem akkor az utolsó ismert árat írja.

#nincsbennetarcsi

(#197861) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Kiírnám magamból mai használt autó kereskedős sztorimat, bár valószínűleg ez sokaknak nem újdonság. Én nem vagyok rutinos autó eladó, most először hirdetem az autómat. Tudom, hogy a kereskedők milyenek, (cikkekből, véleményekből), ezért bele is írtam a hirdetésembe, hogy kereskedők ne keressenek. Persze ettől függetlenül jönnek az SMS-ek. Az egyik egy elég nagy, és google értékelések alapján megbízható, jónak tűnő kereskedés...jó nagy telephellyel, szerintem több száz autóval, a Budaörsi úton. Gondoltam egye fene, teszek velük egy próbát. Elvittem ma az autót, igazából korrektek voltak, faszi körbemérte, elmondtam minden felszereltséget, vittem az összes számlát, mindent. Nyilván az autó tetszett, hisz még szinte új, de amin aztán én meglepődtem, hogy az irodában elkezdtük a hahu-s hirdetéseket bújni, hogy milyen árban mennek hasonló autók. Nem tudom, kereskedőknél ez a normális-e, de én azt hittem, hogy ha már ezzel foglalkoznak, ez a munkájuk, tisztában vannak a (népszerűbb) típusok áraival, és tud mondani egy árat egyből. Meg mondjuk nekem az jött le, hogy a francia autókkal nem annyira szeretnek foglalkozni, nem követik az áraikat, plusz nem is ismerik a felszereltségeiket. Na persze az egésznek semmi értelme nem volt nyilván, mert miután megkérdezte, mi az a min. amiben gondolkodom, közölte, hogy ennyit ő sajna nem tud adni, pedig a hahu-s árakat elnézve az ilyen autók ára valóban ennyi, (dehát ugye ő haszonból él). Mindezzel csak az a gondom, hogy ezt miért nem tudta volna már telefonon közölni, és akkor megspóroltam volna az utat+45 percet a napomból. Sebaj, legalább megvolt az 1. kereskedői tapasztalatom, de tuti, hogy többel szóba sem állok.

Hirdetési link kérésre törölve.

[ Módosította: Qru ]

(#197862) BigBlackDog válasza Gabesz87 (#197861) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egész pofás autó! :)

Kereskedőkkel szerintem ne erőlködj, ha nem sürgősen és nem mindenáron az eladó. Mióta hirdeted?

(#197863) aero. válasza Gabesz87 (#197861) üzenetére


aero.
veterán

"Mindezzel csak az a gondom, hogy ezt miért nem tudta volna már telefonon közölni, és akkor megspóroltam volna az utat+45 percet a napomból."

Pont ezért. Arra megy, hogy akkor ott hátha meggondolod magad, ha már az idődet elvesztegetted. Értelemszerűen soha nem adnak annyit, amennyiért a használtpiacon megy, mert azt még el kell adni, alap a kövér alku. Egyébként korrekt hirdetés!

[ Szerkesztve ]

(#197864) hacki87 válasza Gabesz87 (#197861) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem anno telefonba azt mondta egy kereskedő, hogy kb a kiirt áron megvennék az autóm. Rákérdeztem, hogy megis nagyjából megis mennyi az annyi az akkor 2Mft-ért hirdetett autóra 1.8-at mondott. Azzal még úgy ahogy kiegyeztem volna. De amikor oda mentem akkor már csak ilyen 1.5-1.6ról beszélt. Pedig tudta mi a felszereltsége az autónak a külső hibáját is tudta mert direkt lefotóztam. Gondolom arra játszanak, hogy van aki odaadja annyiért amit ők mondanak.

(#197865) Gabesz87 válasza BigBlackDog (#197862) üzenetére


Gabesz87
veterán

Köszi :)
Sürgősnek épp nem a pénz miatt mondanám, mert az utód is megvan pár hete, csak itt Pesten most a közeli parkolóházba álltam vele, és nem szívesen fizetgetnék több havi bérletet. No meg júniusban esedékes a kgfb, szóval nem bánnám, ha május végéig elmenne. Amúgy még csak pár napja hirdetem, pénteken raktam fel talán.

#197863 aero.: Köszi :)

(#197866) focvis válasza Gabesz87 (#197865) üzenetére


focvis
veterán

(Törölve lett az eredeti hsz-ed valamiért...)

Ennyivel tartoztál az ördögnek. Ha erőlködik egy kereskedő, jöjjön el, nézze meg. De nem nagyon fog. Már telefonon alkudozni kezd.

A befizetett KGFB arányosan visszajár ha eladod az autót.

(#197867) Gabesz87 válasza focvis (#197866) üzenetére


Gabesz87
veterán

:F Lehet, a link miatt? Hirdetésnek minősült, vagy mi?

A befizetett KGFB arányosan visszajár ha eladod az autót
Igen, azt hiszem, erről hallottam, csak ha nem muszáj, azért nem fizetném be újra.
Ha már itt tartunk, a regadó 2. részét vissza lehet igényelni? Mert pár hete, amikor megjött a 2 csekk, én olyan túlbuzgó voltam, hogy mindkettőt befizettem.

#197868 tboldi: ja, értem, Ok, akkor sorry. De mondjuk nem elég lett volna csak a linket eltávolítani :F

#197869 aero.: ja igen, arra. Sosem tudom, mi a neve, reg.adó, gépjárműadó, súlyadó...de a lényeg, hogy egyre gondolunk :)

[ Szerkesztve ]

(#197868) tboldi válasza Gabesz87 (#197867) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mert az is. Amiből hasznod származik/származhat, olyat nem szabad megosztani szakmai topikban. :)

szerk.: Nem lehet módosítani, csak ha az user kifejezetten kéri. [link]

[ Szerkesztve ]

(#197869) aero. válasza Gabesz87 (#197867) üzenetére


aero.
veterán

A teljesítményadóra gondolsz szerintem, és nem.
A hirdetés miatt, igen, bár elég lett volna azt kivenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#197870) stickermajom válasza focvis (#197866) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálunk is lazán benyögtek telefonban egy 600k-val alacsonyabb árat, hogy azonnal utalják. Halásznak a zavarosban, hátha valaki ráugrik. Szépen felépítette a sztorit amúgy: az apósának keresi és, hogy két hónapja ennyiért és ennyiért vette. Egy volt a gáz: a telefonom már a hívás pillanatában kírta, hogy Avalon Car. :D Pixel rulez.

(#197871) gergo5991


gergo5991
őstag

aki közel lakik a sk határhoz, esetleg itt SK-ban lenne dolga, minden csütörtökön FuelSave Natural 95 (jelenleg 1.312 €) áron van a Shell V-Power 95, 23. 5. 2021-ig.
a dizel meg keddenként ugytudom

[ Szerkesztve ]

(#197872) tboldi válasza gergo5991 (#197871) üzenetére


tboldi
nagyúr

Át lehet csak úgy menni? :F

Mondjuk hozzám 35,8 km-re van a legközelebbi pozsonyi Shell, nem biztos, hogy megéri az oda-vissza távval. És a HUF->EUR árfolyam sem jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#197873) MC Pite


MC Pite
veterán

#napifogyi
Alakul a fogyasztás ha nincs hideg és nem nagyon esik az eső, kíváncsi vagyok 20⁰ és szárazon mennyire jön majd ki... alt="" title=""

gergo: Mai deviza eladásival az 478 Ft, az kb a Vpower95 ára, 420 Ft körül van a sima.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#197874) #89309696 válasza tboldi (#197872) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csak úgy nem, mert ezek is kellenek. [link]

(#197875) tboldi válasza MC Pite (#197873) üzenetére


tboldi
nagyúr

Négyhatvanvalamennyi nálunk, Móváron a 95-ös V-Power, meg 487 a 100-as. A simát nem is néztem.

[ Szerkesztve ]

(#197876) focvis válasza Gabesz87 (#197867) üzenetére


focvis
veterán

Szvsz jól tetted hogy elutaltad, így nem felejted el szeptemberben. Én is egyben utalom éppen ezért.
Nem tudod visszaigényelni.

(#197877) gergo5991 válasza MC Pite (#197873) üzenetére


gergo5991
őstag

jézus isten, jó olcsó a ft.
amugy nem hiszem h csak úgy át lehetne jönni, bár most hétfőtöl eléggé változtak a szabályok, jövőhéten valszeg mégtöbb enyhités lesz

[ Szerkesztve ]

(#197878) focvis válasza stickermajom (#197870) üzenetére


focvis
veterán

Csak a Pixel tudja ezt, normál droid nem?
Tárcsázáshoz is használom, beírom a cég nevét, és voilá. 👍

(#197879) MC Pite válasza focvis (#197878) üzenetére


MC Pite
veterán

Appal más droidos is teló tudja, csak a piyel gyárilag.
És appal amit a samun használtam, vannak fentartásaim, mert amikor megcsörgetem a privát számomról a cégest, és kiírja a nevem becézve(ahogy valamelyik kolléga mentette elna saját számom, akkor asszem a telefonkönyvünk tartalma nem túl privát (simple dialer asszem). Több appot nem próbáltam, mert a saját pixelem úgyis tudja, cégesem csak tesztelni szoktam.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#197880) BigBlackDog válasza MC Pite (#197879) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Samsungon gyárilag is működik hasonló, S8 óta biztos (Hiya néven fut). Legalábbis bejövő és kimenő hívásnál is kiírja, hogy éppen kit hívok.

(#197881) hacki87 válasza focvis (#197878) üzenetére


hacki87
senior tag

Xiaomi is kiírja a cég nevét akit hívsz vagy ha hív.

(#197882) Biqci válasza hacki87 (#197881) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ha elmentetted a telefonba :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#197883) #89309696 válasza Biqci (#197882) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezt a szifon is tudja, a múltkor kiírta a szám alá mikor az xy segélyszervezettől hívtak. Gondolom csak olyan számoknál működik ami bent van valami adatbázisban, meg azok a privátok amik felhőben vannak és lenyúlták. Az én számom is a face balhénál került az ilyen kezekbe...

[ Szerkesztve ]

(#197884) Qru válasza Gabesz87 (#197867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen annak. Ne tedd bele és akkor maradhat. :R

Vagy aláírásba beteheted, az szabályos.

De ha kéred kiszedhetem a linket és akkor maradhat a hsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#197885) barnam_


barnam_
nagyúr

A hibrid az új dízel? (TC)

Kommenteket megéri olvasni :DDD

(#197886) Qru válasza MC Pite (#197873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég baba, most használom a start-stopot megnézem így mennyivel lesz kevesebb a fogyi. :D

#nincsbennetarcsi

(#197887) Gabesz87 válasza Qru (#197884) üzenetére


Gabesz87
veterán

Igen, kérlek, azt megköszönöm, ha vissza tudod tenni a HSZ-t link nélkül. Aláírásba meg akkor beteszem külön, ha az szabályos. :R

(#197888) Qru válasza Gabesz87 (#197887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kész. :R

#nincsbennetarcsi

(#197889) bulikavagyok válasza barnam_ (#197885) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Láttam tegnap, egyelőre borzalmasan teljesít az új srác. :B

Párhuzamosan felkerült az "új" 530e írott tesztje is az oldalukra: Szép és jó az 5-ös hibrid, de ennek az autónak egy dízel kell

[ Szerkesztve ]

(#197890) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Én a TC kapcsán a Winkler-t nem értem. Nem az volt, hogy otthagyja a TC-t? Vagy milyen aspektusban, munkakörben? Csak mert látom, hogy ugyanúgy vezeti az új évadot is a Viasaton, szóval mintha semmi nem változott volna :F

(#197891) tboy93 válasza Tsebacsi (#197775) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem akarok hülyeséget mondani, nekem valami 6-700k rémlik, de nem emlékszem ebben mi van benne és mi nincs (papírozás pl ?).

[ Szerkesztve ]

(#197892) tboy93 válasza stickermajom (#197870) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, jó feature androidon :K

(#197893) Tsebacsi válasza tboy93 (#197891) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

6-700k? :DDD Jó ezt a hajót akkor hagyom elmenni szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#197894) barnam_ válasza bulikavagyok (#197889) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sajna eléggé szétszedték a YT kommentelők, de sajnos igazuk van.
Még az is jobb lenne, ha "ő-zne", mint ez a terminátorosan begyakorolt szöveg, amit előadott.
Hiányzik belőle a spontaneitás, a kreativitás.

Gabesz87: gondolom van az a pénz, amiért a TV műsorhoz adja az arcát. Attól még nem kell a TC-nek írnia.

[ Szerkesztve ]

(#197895) cappa72 válasza Gabesz87 (#197861) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát igen, ez ilyen. szerintem 100k alatti haszonnál szóba sem állnak az emberrel - de akkor lehet, hogy keveset mondtam.
Én nem válaszoltam egy sms-t író kereskedőnek sem. Főleg azért, mert az első sms után elkezdtem olvasni...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#197896) Biqci válasza #89309696 (#197883) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ja, akkor nem a teló saját telefonkönyvében elmentett számokról van szó, hanem valami külső helyen (felhőben?) levő számokat ismeri fel. Ez jó feature, jó lenne, ha általános lenne. Többször előfordult már, hogy hívtak és bár kiírta a számot, de semmilyen adatbázisban nemm találtam, ki a hívó. Visszahívni pedig nem szívesen hívom, ha nem tudom ki az, mert régebben visszahívtam, de legtöbbször valami idióta marketing volt, ami nem érdekel...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#197897) Tsebacsi válasza Biqci (#197896) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Van egy adatbázisuk, abban tárol el infókat, ami vagy pontos, vagy nem (70-80%-ban szerintem pontos, a samsung legalábbis).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#197898) bulikavagyok válasza barnam_ (#197894) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Egyetértek, sajnos jogos a sok fika. De kezdő még, szval remélhetőleg tanul majd belőle.

[ Szerkesztve ]

(#197899) Biqci válasza Tsebacsi (#197897) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez jól hangzik. Mi ez az app és kínai telefonokkal is használható, vagy csak samu specifikus?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#197900) Tsebacsi válasza Biqci (#197899) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K Ez gyárilag a telefonban van. És egyre több gyártónak van ilyen ahogy olvasom.
Smart call vagy spam protection néven szokott futni, és ahogy BBD írta itt a Hiya rendszert használja.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.