Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198201) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nyari papucsok fent :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#198202) molnarpeter válasza rbalint88 (#198199) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az AR szerintem vonzó használtautókat gyártott egy rajongói rétegnek... Csak közben valahogy el kellene adni őket újonnan 🤔 meg közben némi profitot termelni előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#198203) pit stop válasza brumi1024 (#198198) üzenetére


pit stop
addikt

Erre azért még várnék, hogy végleges lesz.
Ha igaz, hogy mennyit költöttek a platformra és most kukázzák, akkor a leírása nagyon fájna a könyvekben...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#198204) tboy93 válasza Snoop-y (#198201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én le sem vettem ;]

Egyáltalán nem bántam meg a 4 évszakos gumira váltást, volt vagy 3 nap kemény havazás (2cm), erre idehaza nem sok értelme van 2 szettet tartani egy átlag autóra :U

[ Szerkesztve ]

(#198205) Snoop-y válasza tboy93 (#198204) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert en jarkalok havas helyeken :D

Plusz nem akarok kompromisszumot a nyarival, kell az a tapadas :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#198206) Qru válasza tboy93 (#198204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz-en is utolsó szezonos a nyári papaucs, arra is 4S gumit fogok venni (valószínűleg Nexen lesz).

#nincsbennetarcsi

(#198207) CactuS válasza Snoop-y (#198205) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem tudom felétek milyen az átlag autó, de felénk egy trackhawkból kijön 5-7 átlag autó lóerőben. Azokra jó lehet a 4S. Ráadásul a Trackhawk kb. 2.5 tonna lehet, az már eleve egy olyan méret, amiben a 4S nem is nagyon van. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#198208) oliwire válasza CactuS (#198175) üzenetére


oliwire
őstag

Én is megnéztem, és azt éreztem, hogy próbált nagyon objektív maradni, a jogszabályokat konyhanyelvre fordította, és bemutatta, milyen lehetőségek lehetnek.
A Volvost azért bajba kerülhet, mert nem állt meg segíteni a bajba került Fordosnak.
Hangsúlyozta a helyszínelés során előkerülő távolság és sebesség viszonyok fontosságát, ez fogja nagyrészt megmondani, milyen kategóriába fogják ezt sorolni.

(#198209) tboy93 válasza Snoop-y (#198205) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked nem igazán opció :N Nekem a 155ló + 1340kg-hoz elég.

(#198210) tboy93 válasza oliwire (#198208) üzenetére


tboy93
nagyúr

A Volvost azért bajba kerülhet, mert nem állt meg segíteni a bajba került Fordosnak.

Remélem bajba is fog kerülni. Mocskos dolog volt, ahogy otthagyta a Fordost.

(#198211) Qru válasza CactuS (#198207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha a vezetési tréningen volt egy új Forester XT (2.0T 250 ló és 350 Nm) olyan szépen esett kell az M+S Geolandar gumival, hogy öröm volt nézni. :D

#nincsbennetarcsi

(#198212) Snoop-y válasza CactuS (#198207) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szomszednak a Macan GTS -en is 20" -os 4S van. Igaz az 2 tonna csak.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#198213) grizlisandor válasza Snoop-y (#198201) üzenetére


grizlisandor
addikt

Itt is, de még előtte be kellett még iktatni egy nyomozást, hogy mitől ad ki olyan hangot a kocsi, mint ami szét akarna esni elinduláskor. Pedig olajcserekor a hó elején lett átnézve. :D
Felemeljük, semmi, felmegy a nyári szett, megyek egy karikát a szerelővel, megváltozott a hang, hogy jobb elől van valami. Kerék le, féket szétbont, hát egy kavics beszorulva megint. :U

[ Szerkesztve ]

(#198214) Qru válasza tboy93 (#198209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a 170 ló + 1390 kg mellé is bőven jó. Főleg, hogy a 4WD szépen elkeni a tudáshátrányát (egészen addig amíg nem kell fékezni :D).

#nincsbennetarcsi

(#198215) tboy93 válasza grizlisandor (#198213) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem egyszer egy faág sz.patott be. Félreálltam otthonról 150km-re egy kisboltnál. Vissza a kocsiba, indít, elindulok és rettenetes ricsaj az autó alól. Mentem kb 10 métert és nem akart abbamaradni. OMG mondom leszakadt a kipufugó, mi a toszt csináljak 150km-re hazulról? :Y Kiszálltam alánéztem, erre nem egy faág volt beszorulva a motortér takaró lemez és padló közé? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#198216) tboy93 válasza Qru (#198214) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs ott gond, amúgy is tudod mit gondol Vilike a fékről :D

(#198217) grizlisandor válasza tboy93 (#198215) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az finom, nekem már második kavicsom. :DDD

(#198218) Qru válasza grizlisandor (#198213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kavicsot már én is szedtem össze a fékkel, szerencsére hamar kipottyant magától.

#nincsbennetarcsi

(#198219) Qru válasza tboy93 (#198216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah lejtőn lefelé meg is viccelt most télen a CC a hóban. Még ezt a nyarat kihúzom vele aztán csere. A TPMS-t már meg is rendeltem.

#nincsbennetarcsi

(#198220) kisza25 válasza brumi1024 (#198198) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:O

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#198221) Snoop-y válasza tboy93 (#198215) üzenetére


Snoop-y
veterán

En is beszivtam mar ugyanezt :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#198222) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Felnicsere: pipa, fekete vese: pipa, kocsimosás: pipa, fotók a Huhura: pipa, utána eső: pipa. :(

Más: Android Auto-hoz ért valaki közületek? :B Eléggé az őrületbe kerget. Az eddigi autóimon csak kábellel ment, ezért nem is használtam. Ebben viszont megy vezeték nélkül is, így mindig csatlakozik, ha akarom ha nem. A legnagyobb problémám, h nem tudom a hifi hangzását állítani ha Spotify-ról megy a zene. Nem találom a beállításokban.

(#198223) kisza25 válasza bulikavagyok (#198222) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nagyon szép, ezt most akkor már el is akarod adni? vagy rosszul értek valamit? :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#198224) freeknight válasza oliwire (#198208) üzenetére


freeknight
őstag

Szerintem az elsődleges kérdés, hogy a Fordos már az elkerülő manőver során elvesztette-e az irányítást az autó felett. Nekem nem úgy tűnik (bár ez alapján a felvétel alapján tényleg nem egyértelmű megítélni), ha a Volvo elé visszatéréskor csúszott meg az autó, akkor nem igazán lehet csak rákenni a teljes felelősséget. Nyilván görénység (főleg egy ekkora ütközés után, amikor simán benne volt, hogy komolyabb baj is történhetett) otthagyni a másik felet, ezért kapja meg a Volvós is a méltó büntetését.

Egyébként én ránéznék annak a Fordnak a gumijára meg a futóművére is. Így szemre egyáltalán nem volt akkora a tempó, hogy egy kifogástalan műszaki állapotban lévő autóval így megcsússzon. Utcában lakó bácsi is így úszta meg a teljes felelősséget egy hasonló balesetben: kihajtott egy stoptáblánál egy Felicia elé, aki átrántotta a szembe sávba az autót. Szerencsére szembe nem jött senki, de a Felicia megcsúszott és az árokban kötött ki. Végül mindenki viselte a saját kárát, mert a Felicia olyan rom állapotban volt, hogy tulajdonképpen a forgalomban se vehetett volna részt. A papót mondjuk az elsőbbség megnemadása miatt pluszban megvágták talán egy százasra.

[ Szerkesztve ]

(#198225) tboldi válasza bulikavagyok (#198222) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Suzuki topikban is panaszkodnak most az Android Autóra. Még jó, hogy nekem se erre képes autóm, se androidos telefonom nincs. :P

(#198226) Robi86 válasza brumi1024 (#198198) üzenetére


Robi86
senior tag

Erről az Opel Corsa jutott eszembe, ami kb gyártásra kész stádiumban volt mielőtt megvette őket a PSA, így az is kukázva lett.

(#198227) Tsebacsi válasza bulikavagyok (#198222) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs még fent hahu-n :(

;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#198228) focvis válasza bulikavagyok (#198222) üzenetére


focvis
veterán

Kell gyorsan egy csaj: ..., :D nem hagyhattam ki.

Jó lett a felni! Profilból a legállatabb. Kéne, na. (Viszont a zöld rendszám illúzióromboló.)

Uralkodtam magamon tegnap, és nem fotóztam be a sajátom belsejét. (viszont vannak jó - sőt tökéletes - fotóim 2016-ból :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#198229) bulikavagyok válasza kisza25 (#198223) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi! Nem minden áron, de eladó. :) Felteszem kicsit túlárazva, később pedig folyamatosan csökkentem az árát amíg el nem viszik. Vagy amíg nem jön egy olyan autó jó áron amit utódnak szántam.

tboldi: Szörnyen bosszantó. Minden indításkor sípkoncert, az értesítési sávban 3-4 kitörölhetetlen üzenet, menet közben használhatatlan telefon, stb. Mondjuk lehet, h csak egy jó beállítást igényel. :B

#198228: :D Élőben nem néz ki rosszul a zöld rendszám. Bár sejtem, h nem erre értetted, h illúzióromboló. :)

Tsebacsi: Úgy döntöttem, h nem várok vele egy hónapot, a hétvégén felkerül. :K

[ Szerkesztve ]

(#198230) tboldi válasza bulikavagyok (#198229) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy egy iPhone-t. ;]

(#198231) bulikavagyok válasza tboldi (#198230) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jaja, de az meg minden másban gáz. ;]

(#198232) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Skacok, műszaki meghosszabbítás most május 23 + 60 nap, ugye? Hörcsögön lejár a műszaki májusban, de lehet eltolom picit, úgyis keveset gurul.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#198233) freeknight válasza bulikavagyok (#198222) üzenetére


freeknight
őstag

Fú de szép. Plusz pont, hogy a hűtőrács még nem a "kínai" dizájn :D .
Android autóhoz: a vezeték nélküli sajnos ilyen, ha be van kapcsolva a bluetooth a telefonon, akkor párosodni fog. Vagyis igazából nem sajnos, mert jó funkció ez :D . Az zavar, hogy egyből felhozza a fedélzeti képernyőjén az AA-t? Erre talán van valahol beállítás az autó menüjében, a BMW-ket nem ismerem. Az EQ-t nem biztos, hogy fogod tudni állítani, próbáld meg a BMW-s médialejátszóban, hátha, de úgy tudom, a legtöbb autó külön kezeli az Android Auto-s felületet és a gyári media playert.
Szerk: Most lecsekkoltam, elméletben az Android Autos Spotifynak az autó saját hangbeállításait kellene használnia, szóval ha állítod a gyári media playerben, változnia kellene a hangzásnak. Bár valóban kényelmetlen így állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#198234) tboldi válasza CactuS (#198232) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, de már tervezik, hogy még tovább, őszig hosszabbítsák meg.

Nekem jan. 31-én járt le, a végén még egy évvel is elhúzhatom. :D

[ Szerkesztve ]

(#198235) bulikavagyok válasza freeknight (#198233) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi! "Az zavar, hogy egyből felhozza a fedélzeti képernyőjén az AA-t?" - nem, szerintem nem hozza fel. :) Inkább azok a dolgok zavarnak amik a telefonomon történnek használat közben. Illetve legjobban a beállíthatatlan hangzás. AA közben nincs BMW-s médialejátszás, ahogy láttam. Szerintem az alapbeállítást használja, mert anno az első dolgom volt a hátsó ülések irányában húzni a balanszt, de AA használata közben ugyanúgy elölről szól minden.

[ Szerkesztve ]

(#198236) freeknight válasza tboldi (#198234) üzenetére


freeknight
őstag

Egy ideig nem követtem a topikot, mi lett a Hondáddal? Láttam, hogy megtörte egy fastra. Megcsináltattad vagy eladtad végül?

(#198237) tboldi válasza freeknight (#198236) üzenetére


tboldi
nagyúr

Éppen javítódik, elvileg tegnap érkeztek meg az alkatrészek hozzájuk, és ha minden igaz, valamikor a jövő héten mehetek érte.

(#198238) freeknight válasza bulikavagyok (#198235) üzenetére


freeknight
őstag

Én most tesóm autóján néztem meg, neki csak az aftermarket fejegység Android Auto képes, de ott van egy olyan rendszerbeállítás, hogy a gyári EQ beállításait használja Spotify alatt is, és valóban változik a hangzás. Viszont nagybátyám (vezetékes Android Autos) Suzukiján úgy emlékszem, nem lehet rákényszeríteni az autós media player beállításait, ott teljesen külön megy a két rendszer. Bár őt nem zavarja :DDD
De szerintem a BMW-nek tudnia kellene kezelni ezt, nézd meg a media player, vagy a rendszerbeállításokban, van-e hasonló menüpont.

(#198239) 6030D válasza bulikavagyok (#198229) üzenetére


6030D
Ármester

Valahol be lehet állítani, hogy az telefon és autó közötti bluetooth kapcsolat létrejöttekor automatikusan induljon az AA vagy sem. Azt kapcsold ki, onnan csak akkor lesz AA-d, ha elindítod a telefonon.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#198240) bulikavagyok válasza freeknight (#198238) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet, megnézem!

6030D: Neked is köszi! :R

(#198241) focvis válasza bulikavagyok (#198229) üzenetére


focvis
veterán

Persze, úgy értem, hogy tökre állat, M-es kiállása van... aztán meg zöld. :F :)

Golf GTE ugyanez: oldalról szinte GTI, hátulról 1:1-ben GTD, elölről GTI - eGolf öszvér, belülről GTI kék cérnával.

(#198242) Snoop-y válasza freeknight (#198238) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az enyem is a rendszerbeallitasokat hasznalja. Egy dolgot lehet felulirni telefonrol az pedig a hangero.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#198243) #89309696


#89309696
törölt tag

Nem sűrűn hallatok tőlem ilyet, de kedvem lenne egyet autózni, csak úgy céltalanul. Süt a nap, kellemes idő van, csak menni egy kört, az se érdekel, ha kézis. Lemenő nap, majd sötét és hazaérni.

Unokatesóm egyébként kva sokat megy így, az évi 30 ezernek a felét így vezeti le céltalanul szabadidőtöltésnek. Végül is fel lehet fogni hobbinak van benne ráció. Most nekem is kedvem lenne hozzá, csak egy laza körre. Viszont most nem hagyom egyedül a kutyát, ápolgatni kell. Valószínű egyébként emiatt is kapott el most ilyen mehetnék érzés, mert az agyam felejteni akarna, elég sok szar történt mostanában.

(#198244) AMD Power


AMD Power
titán

Újabb fogyasztási adat. 573km-re 42.6liter benzint kellett tankolnom.
7.43liter benzin /100km.

Ebben az 573km-ben kb 100km országút van a többi BP. Szerintem nagyon jó! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#198245) Snoop-y válasza bulikavagyok (#198222) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vegyel egy SLS AMG-t az nem csak jol nez ki de halad is ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#198246) Qru válasza bulikavagyok (#198222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tetszik a felni! :K

#nincsbennetarcsi

(#198247) Qru válasza focvis (#198241) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valojaban a 4 henger zavar mi?! :))

#nincsbennetarcsi

(#198248) bulikavagyok válasza focvis (#198241) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem nagyon bejön a GTE Golf is. Külsőleg hibátlan, és amennyire én tudom nem is megy rosszul. :)

Snoop-y: Még nem volt AMG-m, de a bakancslistámon van. :) De miért pont SLS?! Inkább egy E53 Coupé. Vagy talán egy C63-as.
Egyébként halad ez az autó is azért. Ma is voltam fent a Bükkben, meglepően jó vele autózni (nagyon jó). Már korábban leírtam, de most megerősítem: jobb futómű van alatta mint az S5 alatt volt. Én nem igazán tudom/akarom kiautózni a 300+ lóerőt, így valójában nem számít, h az mennyivel erősebb. Egyedül a kipufogó hangja hiányzik... mondjuk az nagyon. :D Ma már elgondolkodtam azon is, h mennyi értelme lenne átülnöm egy M440i-be (mert most talán az van a kívánságlistám élén). Egyelőre nagyon bejön ez a "hibrideskedés". 90%-ban elgurulok nyugiban (elektromosan), ha meg csapatásra vágyom akkor ezzel a technikával azt is megtehetem. Ma a szerpentinen autózva észrevettem, h a műszerfalon sport módban (padlógáz nélkül) is folyamatosan felvillant az Xboost felirat, Szval az autó elvileg leadta a 290+ lóerőt. Egyre kíváncsibb vagyok, h vajon a Mercinek milyen lesz az új (PHEV) C63-asa?! Most azért már közel sem vagyok olyan borúlátó vele kapcsolatban mint korábban voltam.

Qru: :R

[ Szerkesztve ]

(#198249) focvis válasza Qru (#198247) üzenetére


focvis
veterán

A 4 henger mára szinte prémium. :D
3 hengeresem sose lesz. Akkor inkább villany.

A GTE teljesen OK. :K

[ Szerkesztve ]

(#198250) Snoop-y válasza bulikavagyok (#198248) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ulj be egybe es meglatod. Az E szeria sem rossz de elmenyfaktorban az SLS sokkal jobb. Hetvegi kiruccanasnak sem rossz meglatogatni a Mercedes Benz World-ot. Mar majd ha lehet utazni. En ott laktam a palya mellett es millioszor voltam ott :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.