Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198701) tboy93 válasza Qru (#198699) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es a csepeli honda bontó nem is mondható kifejezetten olcsónak...

(#198702) kisza25 válasza Qru (#198700) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én is a szöveten használtam a gumit és nem csúszott el

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#198703) bulikavagyok válasza Qru (#198691) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az 540i nagyon jó ötlet! E34 vagy E39. Mustang annyira nem, de ha mégis, akkor szigorúan a 80-as évek előttről. Talán a legjobb egy 4.2-es Audi lenne, azt a motort elég sok modell megkapta.

(#198704) Qru válasza kisza25 (#198702) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodában csúszkál a gumi a szöveten, majd ki szedem alóla a szövetet.

#nincsbennetarcsi

(#198705) pècsimunkás válasza Qru (#198700) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem. Hátul nagyon passzentos , nem tud csúszkàlni, jobb egyben 1-2 centi ide- oda a csúszkálás.
Bal egy előtt- ahogy írtam is, egy szőnyeg van, az pedig az ajándékba kapott plüss.
Elég drága volt,én állítottam össze, kiszállítassal együtt 18k forint volt :D !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#198706) Kickass válasza Qru (#198691) üzenetére


Kickass
őstag

S4 Audi és E55 AMG van figyelőlistán, valamelyikből el kellene rakni egy példányt arra az időre ha a szuperzöldség miatt ilyenek már nem lesznek, most még ‘megfizethetőek’.

(#198707) Qru válasza pècsimunkás (#198705) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a vezeto oldalarol veszem csak ki en is. Van rogzito pocok csak most a szovet kapcsolodik oda es a pocok ahhoz nem eleg magad ahhoz, hogy 2 szonyeget rogzitsen.

#nincsbennetarcsi

(#198708) Qru válasza Kickass (#198706) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az S4-et vallalnam en is. :K

#nincsbennetarcsi

(#198709) rbalint88 válasza Kickass (#198706) üzenetére


rbalint88
addikt

En elvetettem. Orok darab lenne, abbol meg eleg egy egyelore. Figyelem az S4-eket egy eve, alig mozdul egy-egy, abbol nem tudsz ket nap alatt kiszallni vagy csak millios buktaval. Es mivel nem nagyon van ara, sajnos lakjak is le oket rendesen. Sajnos a cabrio meg ilyenebb es meg annyira sincs ara (covid rugott rajta lefele 5-800ezret es ott is maradt), ugyhogy meg egy money pit helyett inkabb majd asszony Priusat csereljuk le valami full villanyra belathato idon belul. Ja es a cabriora is raugrott ket ev alatt szuk egy misi kopo-fogyo cserekkel, az S4-hez meg minden sokkal dragabb (fek, vezerles!!!, futomualkatreszekbol is vannak specifikusak, gatlobol is kb csak gyari), aztan a 2,5millas autora nem biztos, hogy jol esik azt az osszeget rakolteni.

(#198710) 3L1T3 válasza bulikavagyok (#198681) üzenetére


3L1T3
addikt

Minden autónál a 12V aksiról mennek az infotainment rendszerek. Szóval nem-nem számít bele. Ezt sokszor megmosolygom amikor valaki azt gondolja , hogy a vilagítás vagy a zenehallgatás befolyásolja a hatótávot! 😅😬

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#198711) tboldi válasza 3L1T3 (#198710) üzenetére


tboldi
nagyúr

De valahogy töltve kell tartani a kis aksit is, nem? :F

(#198712) Dluinet válasza tboldi (#198711) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kb pár száz métert számít
Fűtés-hűtés egy nagyságrenddel többet fogyaszt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#198713) ngaba válasza tboldi (#198711) üzenetére


ngaba
aktív tag

De, benzinesnél is növeli a fogyasztást pl. a világítás: több energia kell a generátor forgatásához (Lenz-törvény). Az más kérdés, hogy ez elhanyagolható-e.

Úgy is lehet mondani, hogy nagy szenzáció lenne, ha ingyen energiát lehetne nyerni bárhogyan.

[ Szerkesztve ]

(#198714) bitpork válasza 3L1T3 (#198710) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk menet közben valamibpl a 12v-s rendszert tölteni kell ha leszívódik. Rgo befolyásolja, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198715) tboldi válasza Dluinet (#198712) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is gondoltam, hogy km-ekben kellene számolni.

(#198716) tboldi válasza ngaba (#198713) üzenetére


tboldi
nagyúr

Wannabe autószerelőként ennyit azért én is tudok. :D

(#198717) ngaba válasza tboldi (#198716) üzenetére


ngaba
aktív tag

A te hsz-edre válaszoltam, de nyilván nem neked szólt (hiszen ugyanezt mondtad). :)

[ Szerkesztve ]

(#198718) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem hiszem hogy itt sokkal nagyobb (vanabí) hipermillerek lennének mint én, úgyhogy én is belevauzok: Röviden egyezzünk meg abban, hogy a 30-160W (zene, világítás) nem kimérhető fogyasztásban.
Még az se (pedig több energia veszteség) ha fél bar-al az előírt nyomás alatt jár valaki a gumikkal.
És a mai autóknál azért se nagyon, mert a generátor nem folyanatosan termel, hanem lassításkor. De a hagyományosnál is alig moccan az alapjárat.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198719) zsoika válasza Dluinet (#198712) üzenetére


zsoika
addikt

Így igaz...a hűtés/fűtés zabál .

bulikavagyok #198681 üzenetére: A maradék 12 km biztos annyi? Nekem nem szög pontos a comp. által közölt még hátralévő hatótáv. Mentem 8km t és fogyott 4 a hatótávolságból. :F

[ Szerkesztve ]

(#198720) AMD Power válasza pècsimunkás (#198705) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem szeretem a gumiszőnyegeket. De az SX4 van most, szerintem gyári mert olyan passzentos,hogy még az én alattam levő sem csúszkál és nem zavaró egyáltalán!

(#198721) MC Pite válasza AMD Power (#198720) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkor egyszer nézd meg ezeket ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198722) bulikavagyok válasza 3L1T3 (#198710) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sajnos nem értek ehhez, ezért is volt ott a kérdőjel a mondat végén. :B Ha bekapcsolom a szellőztetést, azonnal eltűnik jó pár kilométer a megtehető hatótávból. Laikusként azt gondolom, h ha a sima szellőztetés (klíma és fűtés nélkül!) ilyen "sokat" fogyaszt, akkor egy több száz wattos HiFi (külső erősítővel) is képes lehet erre.

zsoika: Hamarosan kiderül. :) Azóta nem volt töltve, és ma is menni fogok vele.

[ Szerkesztve ]

(#198723) kisza25 válasza 3L1T3 (#198710) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és a kis akksi honnan nyeri az energiát :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#198724) brumi1024 válasza bulikavagyok (#198722) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondjuk a HiFi nem túl nagy fogyasztó, pláne ha valaki nem megsüketülni tervez mellette. Amit ráírnak, hogy 1200W RMS (vagy 1200W peak) nagyjából annyit jelent, hogy mi az a teljesítmény amit folyamatosan el tud viselni (vagy le tud adni erősítő esetén) károsodás nélkül. A peak pedig a pillanatnyi érték. Nem sok köze van az aktuális teljesítményfelvételhez (nem is jön ki a matek, veszteségek nélkül egy 1200W-os rendszer 1 óra alatt lemerítene egy 100Ah-s akksit), még annyira sem, mint a gyári fogyasztásértékeknek. Pontos számokat nem tudok autós esetben, de meglepne ha 10-40W-nál jelentősen többet ennének.

[ Szerkesztve ]

(#198725) bitpork válasza bulikavagyok (#198722) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha hőszivattyús a kocsi akkor igen jó esély van rá hogy a nagy rendszerről megy mint a klíma. Nálam is az a tapasztalat mint nálad. Annyival megtolva h még a menetfény feloltását is látom. Sajnos csak a két első lámpám 196W :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198726) kisza25 válasza brumi1024 (#198724) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok, de hifi+ világítás, az már azért mérhető fogyasztás, ha nem led-es minden

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#198727) Kickass válasza rbalint88 (#198709) üzenetére


Kickass
őstag

S4 (B6) meg youngtimer se , van egy tippem hogy ezert, ha elindul az ara felfele akkor az meg par ev.
Amitol az S4 eseteben tartok, hogy egyaltalan a forma miatt lesz-e belole valaha 'kultauto', elegge konzervativ, amolyan semmilyen.
De meg hianyzik hozza egy garazs, addig semmi ilyesmi nem johet szoba, persze lehet hogy utana se. :DDD
Ha meg tudnam ezt a projektet valositani akkor a fenntartas is irrelevans mert ilyenbol hatvanyozottan meg kell probalni valami megkimelt/kovetheto eloeletu darabot talalni, raadasul en ezt ugy tervezem hogy max evi 2-3k km-t futna. (csak peldakent miota megvettuk az O3-t, a Merci csak all az udvaron vagy ket honapja, neha lemosom rola amit a madarak odapiszkitanak, talan eddig ketszer megsetaltattam, csak ugye ez egy sokat futott dizel aminek soha nem fog az ara felfele indulni meg az se art mar nagyon neki, hogy nem garazsban/fedett helyen van amig eladjuk :DDD )
Szoval tipikusan az az eset ha egy evig all a garazsban, akkor egy evig all a garazsban, inkabb szobor mint hasznalos.
E55 AMG fele huz a szivem viszont annak mar elindult felfele az ara, illetve van meg par otlet, meglatjuk lesz-e egyaltalan belole valami.
B terv venni vmi kicsi gyoszt amit lehet hasznani pl palyanapon bohockodni, de akar masodlagos autonak is jo, pl SSS, Clio Sport vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#198728) Qru válasza bitpork (#198725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos ezért nyomják sokan éjjel-nappal DRL-el, az alacsony fogyi miatt. :D

#nincsbennetarcsi

(#198729) cappa72 válasza brumi1024 (#198724) üzenetére


cappa72
nagyúr

na igen, az az rms-t valahogy úgy csúfoltuk régesrégesn, hogy "egyszeri, soha be nem következő impulzusteljesítmény" ;]
Teljesen tudománytalanul meg (még mindig gúnyosan) rms/10/gyök3. Így az 1200W kb. 70W-ra jött ki.
Mondom, nálunk, még műszerész korunkban ezzel viccelődtünk.
Persze trükkök nélkül 12V esetén ha a terhelés 4 ohm, akkor elméletileg 36W (és ez is csak elméleti, mert itt hatásfokot nem számolja az ember). Hiába, megkopnak az emlékek... már vagy 25 éve nem csináltam erősítőt sem...

#198731CactuS
egy raklapon kiszállított összteljesítmény
Jajjjjjjj... ezen besírtam.... :C
Húúú... lehet, hogy tényleg PMPO volt, és nem RMS... de jó nagy szém volt, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#198730) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de ez a Civic kezd egyre inkább konzervatívabb formájú lenni szerintem. Nekem tetszetősnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#198731) CactuS válasza cappa72 (#198729) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

AZ RMS az új PMPO? Régen az volt azt hiszem az adott hangcuccból egy raklapon kiszállított összteljesítmény jelölése. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#198732) CactuS válasza BigBlackDog (#198730) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az orra nekem kicsit retro a függőleges színezett elemmel - elég régen láttunk már ilyen letörést motorháztetőn -, a fenekén meg a kacsafarok extra plusz pont. Nagyon bejön nekem is. :K

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#198733) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#198730) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, úgy látszik az Amerikai piac hatása nagyon erős, ez látszik a formaterven is szerintem, plusz belül kicsit a mazda lehetett a cél. Nem rossz, jóval emészthetőbb, emiatt szerintem kicsit kevésbé karakteres.
Hiányolom a kombit, de hát amerika miatt nem lesz. :(
Kicsit a korai első-második genes Legend-et is belelátom. :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#198734) Qru válasza BigBlackDog (#198730) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok kritika érte őket a túldizájnolt külső miatt, ezért lett visszafogott az új kuvik. Amúgy nem rossz sztem sem. :K

#nincsbennetarcsi

(#198735) BigBlackDog válasza Qru (#198734) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ többiek: Akkor, ahogy érzem, nem csak nekem tetszik jobban ez a kinézet. :K Kérdés, hogy mennyi nem kívánatos feature-t (olajhígulás, furcsa hangok indításnál, klímaproblémák) emelnek át az előző generációból?

[ Szerkesztve ]

(#198736) focvis válasza BigBlackDog (#198735) üzenetére


focvis
veterán

A régi karakteresebb volt, a végére megbarátkoztam vele.

Ellenben például a szintén karakteres SSangyong Rodiusszal.
File:SsangYong Rodius 270 Xdi rear 20100719.jpg

(#198737) stickermajom


stickermajom
addikt

A múltkori "a bpiautósok majd segít legyőzni a szabálytalankodókat a videókkal" téma margójára: januári kerítésnek tolató kisteherautós ügyem már a bíróságon van, mert a károkozó kifogással élt a rendőrségi határozat ellen, miszerint ő nem tolatott neki semminek, nem érzékelt semmit. Aki nem emlékezne: videófelvétel van az esetről, két szemtanú, a helyszínelés során még a teherautó keréknyomai is rögzítve lettek, mert látszottak a hóban, illetve a biztosító felé akkor elismerték a károkozás tényét.

Szóval visszakanyarodva a bpiautósokhoz: ahol a fentiek ellenére is lehet a megúszásra játszani mit várunk? És itt egy 50 ezres kárról van szó, gondolom kemény 10 rongy büntetés meg 1-2 pont szerepelt a határozatban. Amíg egy szimpla szabálysértés kijátszható a "rokonom vezetett" kártyával, vagy elhúzható hónapokig ilyen-olyan kifogással addig itt nem lesz rend.

(#198738) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, végre visszatért az adás. :)

Elkészült a Jazz, a biztosítónak 462k Ft-ot kell fizetnie. :D

Az elvégzett munkával nagyjából elégedett vagyok, a sárvédő és a lökhárító szép lett, de a lámpánál bekövetkezett az, amitől féltem, nem olyan tiszta, mint a jobboldali, vagy mint amilyen a régi volt. Majd megkérdezem a Tesco parkolójában a szélvédőjavítós-polírozó csávót, de lehet, hogy mégiscsak szerzek egy gyári újat.
Illetve a drága Philips GT200-as H4-esemet és az Osram 4000K W5W-met nem tették át, megsemmisítették a régi lámpával együtt. :O

(#198739) Qru válasza BigBlackDog (#198735) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az olajhigulásra szerintem odafigyelnek a többi meg... Japán autó az ilyen. Bubi is zörög már itt-ott.

#nincsbennetarcsi

(#198740) Richard! válasza tboldi (#198738) üzenetére


Richard!
addikt

Ich gratuliere dir.

Nyitott szemmel (és szerszámos ládával) járok, hátha látok valami szépet és jót.
Amúgy nehéz kiszerelni?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#198741) tboy93 válasza stickermajom (#198737) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ekkora parasztot :( remelem nem ussza meg.

(#198742) Qru válasza tboldi (#198738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aldiban most van pont fányszóró felújító készlet, azzal megpróbálhatod sk.

#nincsbennetarcsi

(#198743) tboldi válasza Richard! (#198740) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Nem olyan nagy cucc, csak fel kell tudnod nyitni a motorháztetőt. :D

(#198744) tboldi válasza Qru (#198742) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, láttam, ma voltam pont ott, de sosem csináltam ilyet, elcseszni meg nem akarom. A polírozást inkább gyakorlottabb kezekre bíznám. :)

(#198745) szabonagyur


szabonagyur
félisten

JSZ milyen böngészőben nyílik meg rendesen? Chrome, IE, EDGE, iOS-en Safari-ban nem jó mert nincsenek képek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#198746) Integrale válasza tboldi (#198738) üzenetére


Integrale
veterán

Biztositorol jut eszembe. Cromara A0-ban 50300 Ft lett volna az éves biztosítás, majd szóltam nekik, hogy ezen a kötvényszámon, erre a rendszámra volt egy biztosítás, ami B2-ben van (Lybrara evfordulo elott szunt meg, igy nem leptem feljebb B3-ba, na meg a koccanas is), ugyhogy kijött a már bónusszal megtoldott összeg, 49700 Ft. :C

Kemeny 600 Ft-ot számított 2 bónusz, inkább hagyták volna a fenébe, az sem esne ennyire szarul, de ez felbasz.

De az autó már alakul, fogyi szamolva 7,9, BC szerint 8,3.
(De ez majd valtocsere utan lejjebb megy, elozo tulaj valtot cserelt, 800-zal többet forog palyan, mint kellene. Gondolom az elozo remek Opel valto megpusztult, ennek nincs baja, csak rövid.)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#198747) tboy93 válasza Integrale (#198746) üzenetére


tboy93
nagyúr

En bonuszt leptem felfele asszony verdajaval, cserebe kaptam egy kozel 15.000Ft-os emelest. Mondom váltok, erre ez volt a legolcsóbb... :))

(#198748) bitpork válasza tboy93 (#198747) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

5 éve hiába lépek bónuszt mindig drágul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198749) rbalint88 válasza tboy93 (#198747) üzenetére


rbalint88
addikt

Ugyanez :W csak azert nem valtottam, mert evi 24k-ert van benne torescasco is, azt meg mar sehol nem kotnek ilyen oreg fosokra (17 eves)

(#198750) tboldi válasza szabonagyur (#198745) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem Chrome-mal működik Windows-on és Mac-en egyaránt, illetve a mobilos Safarival is látom a képeket.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.