Hirdetés

2024. július 24., szerda

Gyorskeresés

(#1) domos

domos
senior tag

Hát szerintem ez valami external GPU cuccal fog menni max, az M2 MacBook Air 1db kijelzőt tud kezelni és kész.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#2) Dr. Oid

Dr. Oid
aktív tag

Ha full HD elég, pl ez jó lehet:

Plugable QuadHDMI adapter

WiFi meg AirPlay nem is kell hozzá.

(#3) Mr. Y

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tévedés. Egykor közölték azt is, hogy az M1-es csak 2 kijelzőt tud (pl a Mac mini). Én 3, olykor 4 kijelzővel használtam

But who is watching the guardians?

(#4) Mr. Y válasza Dr. Oid (#2) üzenetére

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Igen ilyen cuccot néztem én is, nagyon tetszik. De ha nem egyforma a több monitor, akkor már nem használható.
Nálam pl lenne egy FHD 27 hüvelykes IPS landspace módban, valamint egy 2K 13,3 hüvelykes EDP portrait nézetben. Ezutóbbi menne kábelesen, annak direkt C az összeköttetése (áram + kép egy kábelen).

(#5) domos válasza Mr. Y (#3) üzenetére

domos
senior tag

Ott hogy oldottad meg? Itt nem jó az a megoldás?

(#6) Mr. Y válasza domos (#5) üzenetére

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ott úgy oldottam meg, hogy 2 monitor ment natívan kábellel, 1 AirPlay-el (ami esetemben egy iPad volt), valamint +1 8 hüvelykes EPD volt USB-n, mert az támogatja ezt a saját szoftverével.

Itt viszont az a 2 monitor kellene, amelyikre a másik kábelesen csatlakozott.

(#7) alparsz

alparsz
friss újonc

Szia,

Szerintem rossz a megközelítés az AirPlay -el, inkább nézegess valami DisplayLink -es történetet:

Ez tud két plusz kijelzőt:

https://ijoe.hu/mac/video-adapterek/sonnet-displaylink-dual-4k-60-herz-displayport-adapter

Ezek pedig hármat:

https://ijoe.hu/mac/thunderbolt-3-es-usb-c-dokkolok/sonnet-echo-13-triple-4k-display-dock

https://ijoe.hu/mac/thunderbolt-3-es-usb-c-dokkolok/satechi-triple-4k-display-docking-station

Disclaimer: semmi közöm az iJoe -hoz, azon kívül hogy néha vásárolok náluk, és tetszik amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#8) Mr. Y válasza alparsz (#7) üzenetére

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a gyűjtést, átolvastam az összes leírását.
Az egyetlen problémám ezekkel, hogy sehol nem szerepel a leírásban arra utaló kijelentés, miszerint támogat-e eltérő felbontásű monitorokat, vagy sem. Még a promóciós képeken is mind ugyan az a monitor szerepelt.
Viszont ha már ennyi pénzt kiad egy felhasználó egy eszközért, azért reméltem volna rá egy C-s thunderbolt kimenetet monitornak.

(#9) alparsz válasza Mr. Y (#8) üzenetére

alparsz
friss újonc

Csatoltam egy képet, a Sonnet dokkolója biztosan tud többféle kijelzőt kezelni (a honlapjuk szerint).

Thunderbolt kimenetet nem fogsz kapni, mert akkor nem tudnák kijátszani a limitációt.
A DisplayLink USB szabványra épül, tehát a dokkoló internally USB -ből csinál video kimenetet, így kerüli meg a Mac -ek limitációját.

Le tudnád írni a monitorok összetételét, amit használni szeretnél? (Milyen felbontás milyen csatlakozókkal)

[ Szerkesztve ]

(#10) domos válasza alparsz (#9) üzenetére

domos
senior tag

Ezek a DisplayLink megoldások akkor jók ha tényleg csak annyit akar az ember hogy legyen valami kép a monitorokon. De lehet csak nekem van rossz tapasztalatom. :F

(#11) Mr. Y válasza alparsz (#9) üzenetére

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hát ezaz, az összetételük. Egyrészt műanyag, van benne fém, meg pixelek...

Viccet félretéve. Az egyik egy sztenderd FHD monitor, 27 hüvelyken, SRGB 93%-al. A másik a kérdésesebb, mert az egy 2K+ felbontású, 16 szürkeárnyalatos EPD, 13,3 hüvelyken. Ez ráadásul 4:3-as képaránnyal bír és emellett is portrait nézetben használom.
Ezutóbbi monitorhoz viszont saját program tartozik, ami végzi a konfigurációkat, mert szoftverből sokkal pontosabban lehet kalibrálni.

Szerk.: Előbbi 60Hz-re képes, utóbbi 32-re.

[ Szerkesztve ]

(#12) alparsz válasza Mr. Y (#11) üzenetére

alparsz
friss újonc

Én ezt úgy csinálnám, hogy beszereznék egy Thunderbolt hubot (ilyet hirdetek most), meg egy fent linkelt két portos átalakítót. A gép egy kábelen csatlakozna a hubhoz, az átalakító menne az egyik portjába, arra menne a FHD monitor, a másik monitor meg natívan a thunderboltba. Így maradna egy thunderboltod kvázi bármire és egy 10gbps USB-A portod a hubon, meg egy DisplayPortod is a DisplayLink átalakítón, ha rádugnál még egy (standard) monitort. Nem olcsó, de biztosan működik és maradna még bővítési lehetőséged is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Mr. Y válasza alparsz (#12) üzenetére

Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ennyi ráköltéssel számolva vehettem volna egy Macbook pro-t is... De arra a hardverre nem volt és most sincs szükségem. Itt ennél a gépnél is megvan az ahhoz szükséges hardver többszöröse, mint amit szeretnék (most itt a monitorokról beszélve), csak szoftveres korlátok vannak.

(#14) alparsz válasza Mr. Y (#13) üzenetére

alparsz
friss újonc

Ez tény, de ha MacBook Pro -t vettél volna, akkor is kellene egy Thunderbolt hub vagy dock, ha egy kábeles csatlakozást szeretnél... persze ha ez neked nem fontos, akkor elég a két portos átalakító. Azt bedugod a gépedbe, arra csatlakoztatod a FHD monitort, a másik porton bedugod a spéci monitort, és a Magsafe -en a töltőt. Marad egy szabad monitorkimeneted ha még kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.