Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198751) MunezXBK válasza tboldi (#198744) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gurulj el, megcsinálom. :D

(#198752) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hol van itthon szép és hosszú szerpentin?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198753) tboldi válasza Integrale (#198746) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

Nekem meg most megint befog a fékem, a bal első. Lehet, hogy azért, mert hetekig állt? 🤔
2 éve jártam már így ugyanezzel, akkor csak átmozgatták a győri Hondáék, nem cseréltek semmit, hát eddig tartott. Én épp akkor mankóztam a velőűrszeg kivétele után, nem tudtam volna hozzányúlni, kénytelen voltam mást választani.

(#198754) tboldi válasza MunezXBK (#198751) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ilyen fékkel? :D

(#198755) focvis válasza Integrale (#198746) üzenetére


focvis
veterán

Milyen váltó van benne?
Volt 3 Vectra C-m, mind F40-nel szerelt, soha semmi bajuk, kapták rendesen az ívet. Azt kell gondolnom, a szar váltókat az olaszoknak tartogatta a GM.

(#198756) bulikavagyok válasza brumi1024 (#198724) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK, de mi a helyzet a szellőztetéssel? Klíma és fűtés nélkül többet fogyasztana mint a HiFi?

bitpor: A menetfény is megdobja a fogyasztást?! Az komoly. Milyen autó pontosan?

#198752: Én a Bükkben ismerek pár jó minőségű hegyi utat. Miskolc-Ómassa, Miskolc-Hollóstető, Hollóstető-Eger, illetve Hollóstető-Bükkszetkereszt. Mondjuk ezek nem igazán látványos szakaszok, viszont annál élvezetesebbek.

Kickass: Tegnap este kicsit nézelődtem én is, egy S4 Cabriolet (2003-2004) később jó vétel lehet szerintem. Nekem amúgy is tetszik az az autó (alapvetően Audi fan vagyok), plusz ha már hobbiautó akkor legyen kabrió. Illetve az SL500-akat néztem még (2001-2006), de gyanúsan sok van fent a Hahun, illetve az ára is gyanúsan "jó". Mondjuk én csak évi kb 1000 kilométert mennék egy ilyen autóval, így szerintem ha találnék egy jó állapotút akkor annak minimális lenne a fenntartási költsége. Illetve a várható értéknövekedés miatt ígéretes befektetésként is tekinthetnék rá.

zsoika: Jól "tippelte" az autó, 51,6km lett a vége. Ebben már volt fűtés és ülésfűtés is. Az app szerint 15% maradt az akkuban - de ezután már nem tudtam tisztán elektromos módba kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#198757) Qru válasza bitpork (#198748) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem kivetelesen olcsobb lett 5k/ev-el.

#nincsbennetarcsi

(#198758) focvis válasza bulikavagyok (#198756) üzenetére


focvis
veterán

Nem néztem ki ekkora hatótávolságot belőle. 👍

A ventilátor teljes fokozaton kb. 200W.
(DRL-t nagyon max. 50W-ra tippelem.)

[ Szerkesztve ]

(#198759) Integrale


Integrale
veterán

Mégvalami!
2,5 év és 73e km utan, kiégett egy Night Breaker Laser.

Más nincs a szarjaimmal.

"Bad reklám is reklám too"

(#198760) Peter.70 válasza bulikavagyok (#198756) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor már az Eger - Felsőtárkány - Lillafüred - Miskolc se maradjon ki

(#198761) Qru válasza focvis (#198758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DRL fogyi attol fugg, hogy ledes vagy halogen. Halogen eseten realis az 50W.

#nincsbennetarcsi

(#198762) AMD Power válasza MC Pite (#198721) üzenetére


AMD Power
titán

Megnézem,hogy az enyémben nem e ilyenek vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#198763) Qru válasza bitpork (#198752) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, a Matrat is hamar megjarod, attol nagyobb hegy meg nincs itthon.

#nincsbennetarcsi

(#198764) tboldi válasza Qru (#198757) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem egészen pontosan 2302 Ft-tal lett olcsóbb B03-ról 4-re ugorva (Union tavaly és idén is).
45692 Ft vs. 43390 Ft

A WagonR meg cirka 1000-rel lett drágább 10-es bónuszban.

[ Szerkesztve ]

(#198765) bulikavagyok válasza focvis (#198758) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mondjuk ez a hatótáv csalóka egy kicsit. Miskolcon élek, jól ismerem az összes jelzőlámpa "ritmusát", illetve ebben volt valamennyi országút is. Plusz eléggé visszafogottan vezettem a teszt kedvéért. Szval így annyira nem meglepő. :)

"A ventilátor teljes fokozaton kb. 200W" - ez több mint amire én gondoltam.

Peter.70: Hollóstető - Eger ugyanaz! :B Csak azért írtam a miskolci szakaszt külön, mert így bele lehet tenni pár rövid kitérőt.

[ Szerkesztve ]

(#198766) Peter.70 válasza bulikavagyok (#198765) üzenetére


Peter.70
őstag

Látom, a Miskolc - Hollóstetőre koncentráltam :D

(#198767) focvis válasza bulikavagyok (#198765) üzenetére


focvis
veterán

Még a Volvo PHEV-vel 40 km volt a csúcsom hasonló körülmények között. Igaz abban volt akkor 190+ ezer km.

200 W csúcsra járatva - valahol olvastam. De gondolj bele, egy normál porszívó még a 2019-ben bevezetett 900 W-os teljesítménykorlát előtt kb. 1200-1600 W-ot tudott. Ez annak a 1 hatoda-nyolcada.

(#198768) tboy93 válasza Integrale (#198759) üzenetére


tboy93
nagyúr

Te se hasznalod allday az tuti :)) nekem szerintem ilyen 15e km-t ha birnak...

(#198769) focvis


focvis
veterán

@Boldi, a foncsor legalább OK, LHD?
Sárvédő színe passzol?

(#198770) bitpork válasza bulikavagyok (#198756) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A lámpára írtam. Matrix led. Ha csak menetfény az kevésbé bár az is dinamikus - amikor lassítok és kanyarkor kanyarkövető funkció aktiválódik automatán h jobban lásson a nép. 2016 q7 hybrid

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198771) tboldi válasza focvis (#198769) üzenetére


tboldi
nagyúr

A foncsor viszonylag jónak tűnik, de mintha az is mattabb lenne egy icipicit. Vagy csak a búrán keresztül látom annak. :F
Majd lefotózom.
Azt, hogy LHD, azt meg nem is néztem még. :B

Igen, passzol a sárvédő színe.

szerk.: Most hirtelen csak ez az egy képem van, ezt anyumnak küldtem, hogy mutassam neki, hogy hazakerült.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#198772) BigBlackDog válasza bitpork (#198752) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jó minőségű út is kell? :DDD

(#198773) bulikavagyok válasza Peter.70 (#198766) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Kedvenc szakaszom! Bringával és autóval is. Nem tudom, h hányszor mehettem arra, de valószínűleg 500 feletti számról beszélhetünk. Hollóstetőn legalább ötven házibulit tartottam anno... A záró partin majdnem százan voltunk. :D

focvis: Igen, azért sokat számít az akkumulátor kora és állapota is. Szval a 40 kilométer is nagyon szép teljesítmény.

bitpork: Sry, félreértettem. :) Q7-ből 2016-ban már létezett PHEV verzió? Ez nekem új - pedig elég jól ismerem az Audikat. Bár a Q7 kicsit radar alatt van nekem.

tboldi: Ezen a képen teljesen OK!

[ Szerkesztve ]

(#198774) bitpork válasza BigBlackDog (#198772) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az kevésbé lényeges. Egy murvás földút is több mint tökéletes ha Hans elfér rajta.
MOD

(#198773) bulikavagyok: igen

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198775) bulikavagyok válasza bitpork (#198774) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

:R Közben már megtaláltam én is! Nagyon jó autó lehet.

(#198776) focvis válasza tboldi (#198771) üzenetére


focvis
veterán

Fotóról hibátlan. 👍

(#198777) Integrale válasza tboy93 (#198768) üzenetére


Integrale
veterán

Vàrosban nem, de sokat nem megyek városban. (Soroksárról Újpestre is a nulláson megyek) Országúton, pályán stb viszont megy mindig.
Viszont még csak egy égett ki, kivancsi vagyok, hogy a màsik mikor adja meg magát.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#198778) tboldi válasza focvis (#198776) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy csak jó az iPhone beauty effektje. :D

(#198779) tboy93 válasza Integrale (#198777) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat nekem elegge hullanak. Civicben is fogyott, accordban is. Felesegem corsajaban viszont valami osram cool blue vagy mi a szar van, az nagyon birja, cserebe a fenye is retek.

(#198780) Integrale válasza tboy93 (#198779) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem ezek vannak tompitottban es a reflektorban is, nyilvan utobbiak keveset mennek.

Meglepôen jól bírják, Bravoban is nyáron lesz két éve, hogy bekerültek, évente 30-40e km-t megy az auto, meg nem egtek ki, pedig anyukam beinditja es a sarkon mar kapcsolja a lampat, en varos tablahoz erek (es nem is megyek tovabb onnan) akkor lekapcsolom.

"Bad reklám is reklám too"

(#198781) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Megdöbbentő előrejelzés látott napvilágot: érdekel, mikor veszik át az elektromos autók az uralmat?
SPOILER : "...már 2026-ban bekövetkezhet az, hogy több elektromos autót adnak el a világban, mint belsőégésű motorral szereltet. "

(#198782) BigBlackDog válasza tboldi (#198771) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vonalakat elnézve egész jó. Meg árnyalatban sem látszik különbség. A kékkel bekarikázott részek nem térnek el oldalanként?

A lámpák között semmi differencia nem látszik a kép alapján. :N

[ Szerkesztve ]

(#198783) stickermajom válasza bulikavagyok (#198781) üzenetére


stickermajom
addikt

Persze, addig torzítják a piacot és tiltanak, amíg be nem következik. Mi ebben a megdöbbentő? :D

(#198784) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#198781) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem itthon, az 1.9 PD TDi-k (és SDi-k) világában azért sokáig nem fog ez összejönni. :B

[ Szerkesztve ]

(#198785) tboy93 válasza Integrale (#198780) üzenetére


tboy93
nagyúr

En beinditom, felkapcsolom, legyen akarmennyi az ido meg legyek akarhol.

(#198786) tboldi válasza BigBlackDog (#198782) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem láttam eltérést. A lámpa viszont csak képen tűnik egyformának, majd holnap megpróbálom lefotózni közelebbről.

Ma nem értem rá, ajtót szereltünk apummal, hulladékanyagból akarunk tárolót csinálni mamámnak a rokijárgányhoz. Ez egy szálloda étterménél volt, ezen keresztül jöttek-mentek a pincérek a konyhából és -ba, csak már megrágta az időjárás a garázsunk mögött. :D

[ Szerkesztve ]

(#198787) bulikavagyok válasza stickermajom (#198783) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jaja, eléggé gáz ez a nagy "erőlködés". Igazából csak az a megdöbbentő, h milyen hamar bekövetkezhet. :)

BigBlackDog: De itt most az új autó eladásokról van szó. :B Ha igaz ez a feltételezés, és 26-ban már az elektromos autó lesz a nyerő, a hazai autópark 80-90%-ban még akkor is belsőégésű motorú autókból fog állni. Vagy arra gondolsz, h itthon lassabb lesz az átállás?

[ Szerkesztve ]

(#198788) CactuS válasza bulikavagyok (#198787) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az autógyártókat sem kell félteni, épp most lobbizzák erőteljesen, hogy az Euro7 mégse legyen akkora szigor számukra. Sőt, igazából az ő tervezetük alapján a legtöbb Eur6d motor megfelel az euro7 normának.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#198789) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#198787) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jogos, de inkább arra gondoltam, hogy lassabb lesz az átállás.

Új autók szekerét szerintem nagyrészt a céges vásárlók tolják. Ők mondjuk jó eséllyel szó nélkül belemennek a villanyos autóba, kivéve ha tényleg sokat kell mennie a fehér, 1.6 TDi Oktáv sofőrjének. Viszont, szerintem, ha új kínálatból eltűnnek a belső égésű motorral szerelt típusok, akkor azért a potenciális magánszemély újautó vásárlók közül is sokan letesznek az új és drága autóról, inkább valami költséghatékonyabb használt megoldás után néznek.

Más részről, megérzésem szerint, az itthoni autóhasználok akár 70-80 %-ának is tökéletes lenne a villanyos a közlekedési szokásait alapul véve. Ha tudná hol tölteni (pl. paneltelepen annyira nem egyszerű). Az ár mellett tippem szerint ez utóbbi probléma is lassítani fogja itthon a folyamatot.

Értelemszerűen, ha annyira megdrágulnak a belső égésű motorral szerelt újautók, hogy a villanyossal egy árban lesznek, akkor nem igazán fog "akadályt" jelenteni a villanyautók magas ára.

[ Szerkesztve ]

(#198790) bandus válasza BigBlackDog (#198789) üzenetére


bandus
veterán

muszaj mindig kiemelni a feheret? :( ;] nembaj, az o4-nel mar amugyis az a csunya kek az alapszin

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198791) BigBlackDog válasza bandus (#198790) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, elnézést, javítottam.

;]

(#198792) bulikavagyok válasza CactuS (#198788) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én drukkolok nekik! :)

BigBlackDog: Jaja, itthon szerintem is jellemzőbb a céges vásárlás. De azt nem gondolnám, h az átállással tovább fog csökkenni a magánszemély vásárlók aránya. Egyébként szerintem 4-5 év múlva már nem lesz lényeges különbség egy belső égésű és egy elektromos motorral szerelt új autó ára között - szval emiatt nem gondolnám, h kevesebb magánszemély akar majd új autót venni. A hazai töltő infrastruktúra fejlesztése kulcsfontosságú lesz ebben a kérdésben. És egyelőre én is úgy látom, h ez komolyan lassítja majd itthon az átállás folyamatát. :K

[ Szerkesztve ]

(#198793) Qru válasza BigBlackDog (#198789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon lassú lesz az tuti, így is öreg az autópark itthon de ez még jobban visszaveti majd az átlagkort.

#nincsbennetarcsi

(#198794) rbalint88 válasza bulikavagyok (#198792) üzenetére


rbalint88
addikt

“4-5 év múlva már nem lesz lényeges különbség egy belső égésű és egy elektromos motorral szerelt új autó ára között”
Jah, valoszinu hozzadragul majd a belsoegesu a villanyoshoz :(

(#198795) kisza25 válasza BigBlackDog (#198730) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hm ezt bevállalnám szívesen :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#198796) BigBlackDog válasza rbalint88 (#198794) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végül is valahogy át kell szoktatni az embereket a zőcségekre. ;]

(#198797) Qru


Qru
MODERÁTOR

A harmadik tank gázolajat nyomom végig bekapcsolt S/S-al. A fogyi talán csökkent némelyest de az olajcseréig megtehető távot le is vette 4 ezer km-el.

#nincsbennetarcsi

(#198798) MunezXBK válasza tboldi (#198754) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te fékezel? :(((

(#198799) bulikavagyok válasza rbalint88 (#198794) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez sajnos nincs kizárva. :B

Még az előzőhöz: Egyébként én úgy készülök, h akkor fogok végleg elektromos autóra váltani ha megoldják a gyártók, h egy "kúton" 5 perc alatt belepumpáljak az autómba 3-400 kilométerre elég naftát. Ha ez magvalósul, akkor már nem is lesz szükség olyan sok töltőhelyre.

[ Szerkesztve ]

(#198800) bandus válasza bulikavagyok (#198799) üzenetére


bandus
veterán

ehhez mondjuk a mostani 50 kW-os gyorstoltok helyett 800-900 kW-osak kellenenek, na az nem tudom meg tud-e egyaltalan fizikailag valosulni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.