Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198301) #89309696 válasza Dorian (#198299) üzenetére


#89309696
törölt tag

Focvis a mestere ennek.

(#198302) BigBlackDog válasza #89309696 (#198301) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Eddig úgy tudtam, hogy Ő a kipufftisztítási tudását csiszolta tökélyre. Ezek szerint a felnikkel kapcsolatban is már profi. :DDD

(#198303) dj79 válasza Dorian (#198294) üzenetére


dj79
senior tag

Turtle wax redline-t használok, általában mosás előtt 10 perccel befújom a felniket.

(#198304) focvis válasza Dorian (#198299) üzenetére


focvis
veterán

Eszközök közül a sima szivacs, max. egy puha "autómosó-" vagy körömkefe legyen a legdurvább. Egy dörzsiszivacs már véglegesen összekarcolja.

A sósav - már elhangzott - teljesen célravezető.

Ha brutál fékporos, akkor jöjjön a sósav és a puha kefe. Elsőként csak szivacs.

[ Szerkesztve ]

(#198305) focvis válasza BigBlackDog (#198302) üzenetére


focvis
veterán

No no! Momentán a "lusták vagyunk, autót nem mosunk" az erősségem*.
Kipuban aránylag gyakorlott vagyok. :D

* Minek mosni, úgyis esni fog 2 nap múlva...

[ Szerkesztve ]

(#198306) Biqci válasza focvis (#198304) üzenetére


Biqci
aktív tag

És ha már úgy bele van égve, hogy olyan durva a felszín mint a csiszolóvászon, akkor mit lehet tenni? Olyankor jöhet a sósav? Mert ami felnitiszitókat kipróbáltam, mind kapitulált :)
Magam védelmére, már így vettem a felnit :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198307) focvis válasza Biqci (#198306) üzenetére


focvis
veterán

Igen, ekkor érdemes háztartási sósavval nekimenni. (+ javasolt: gumikesztyű, szemüveg). Eszközök: szivacs, max. puha kefe. Utána vízzel öblíteni.

Tudom, kézenfekvőnek tűnik a dörzsiszivacs és tényleg hatásos. Sikerült már így összekarcolnom egy felnit. Szóval ezt felejtsétek el!

(#198308) Qru válasza Biqci (#198306) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem kapsz sosavat akkor Brigeciol is jo lehet (bar az gyengebb szer).

#nincsbennetarcsi

(#198309) janos1988


janos1988
addikt

Az 1.9-es sci Meganeokkal (2004) több gond van, mint az 1.4, 1.6 16v-kel? A motor palettát is bővíteni kell, mert ritka a normális Megane. :R

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#198310) BigBlackDog válasza janos1988 (#198309) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az nem dízelmotor? Illetve, ha 2004-es, akkor már a második generáció eleje lesz. Én nem merném bevállalni, főleg nem dízellel. :N

[ Szerkesztve ]

(#198311) Biqci válasza focvis (#198307) üzenetére


Biqci
aktív tag

és Qru
Köszi, pedig már feladtam. Mikor anno megvettem az autót ezzel a felnivel, ráadásul gyári Honda felni, megpróbáltam lepucolni. Kipróbáltam több felnitiszitót, nem tagadom szép lett...ahol nem ez a fekete ráégett csiszolóvászon durvaságú volt. Fogalmam sincs, hogy lehetet ilyen, mert a fékpor az finom, mint a púder és nem olyan, mint amit flexxel szórtak telibe.
Na mindegy, hétfőn bemegyek valamelyik boltba (Lidl, Kaufland), hátha lehet kapni, mert itt a barkácsok zárva vannak, a frász se tudja, még meddig...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198313) focvis válasza Biqci (#198311) üzenetére


focvis
veterán

Itthon 20%-os a háztartási sósav, festék boltban vagy háztartási vegyiáru üzletben keresném. Lidlben kétlem hogy lenne, de passz.

"sósav
főnév
Salzsäure
die - weiblich kémia
Chlorwasserstoffsäure
die - weiblich kémia"

(#198314) #89309696 válasza BigBlackDog (#198310) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szívódízel csak az elsőből volt, gondolom külföldről 2004-ben hozták be és azért van az a forgalmiban, nekem is így volt kavar vele. Vagy az eladó nem tudja mit ír.

A szívódízel még az előkamrás 65 lovas verzió, nem biztos kívánnám bárkinek is, az 1.4 benzin is egy megváltás hozzá képest, pedig az is lomha.

[ Szerkesztve ]

(#198315) focvis


focvis
veterán

Mai Laptiming: Taycan és RS6. Ajánlom 👍[link]

(#198316) K Norbi válasza Dorian (#198294) üzenetére


K Norbi
addikt

Vízzel öblítsd le. :K

(#198317) Qru válasza Biqci (#198311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fura, Berlinben meg kb csak azok vannak nyitva. De ahany tartomany...

#nincsbennetarcsi

(#198318) Biqci válasza focvis (#198313) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az a baj, hogy nem otthon vagyok, itt nálunk semmi nincs nyitva, ahol ilyen komolyabb vegyi dolgokat lehet venni. Max. rendelni a netről...

Qru: pedig egységesíteni akarják a bevásárlóturizmus megakadályozására. Itt nálunk BW-ben, azon belül Ortenaukreisban csak un. Click&Meet van, ha megrendeled, akkor elviheted...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198319) bulikavagyok válasza focvis (#198315) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez most tényleg jó lett. Nagy kár, h ilyen rosszak voltak a körülmények.

[ Szerkesztve ]

(#198320) MunezXBK válasza Biqci (#198318) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt sok minden van nyitva, termin + negatív teszttel be is mehetsz. :(((

(#198321) Biqci válasza MunezXBK (#198320) üzenetére


Biqci
aktív tag

Na itt nem. Élelmiszer, gyógyszertár, virágárus, drogéria, optika, benzinkút, kertészeti boltok, ilyenek vannak nyitva. De ha valami komolyabbat akarsz, az zárva, Obi, MM, cipő, ruha... Az említett sósavat sem tudom hol tudnám megvenni. Nem hiszem, hogy pl. a dm-ben lehet kapni.
Ja tényleg, fodrászhoz mehetsz, de csak termin és friss negatív teszt. De ez nem érint, 25 éve magam vágom a hajam :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198322) focvis válasza Biqci (#198321) üzenetére


focvis
veterán

DM-ben több eséllyel kapsz, mint Lidlben.

Itthon meg minden televan emberrel, csak baj ne legyen ebből... 🙏

Teraszra nem mentem, várok ezzel 1-2 hetet.

(#198323) bandus válasza focvis (#198322) üzenetére


bandus
veterán

en megejtettem egy mentes sort tegnap este 9-kor, meg tele volt a hely... a felszolgalas kritikan aluli volt, talan nem talaltak eleg embert a nxitashoz. plusz azert jol sem ereztem magam, feszelyezetten ultem, nem tudtam ellazulni, ki tudja elkapok-e valamit es ha igen mennyit segit az elso oltas igy ket het elteltevel. szoval a zsufolt pialos helyeket ezek utan meg enis kerulni fogom par hetig, nyugisabb etterem terasza okes lehet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198324) Peter.70 válasza focvis (#198322) üzenetére


Peter.70
őstag

Lidl-ben holnaptól van sör akció. Fel lehet tankolni

(#198325) cappa72 válasza Peter.70 (#198324) üzenetére


cappa72
nagyúr

Aztán mindenkitől kérjük a napi fogyit' :DDD

Jut eszembe, #napifogyi:
S-Max 8,15 (BC 8,3)
F Astra 7,2

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#198326) Pttypang válasza bandus (#198323) üzenetére


Pttypang
veterán

Kenyelmetlen is volt ,hogy csak azert menjunk valahova, mert most lehet, de a hangulat nem igazan volt meg, hogy jol erezze magat az ember, mondjuk csak 3-4 helyet neztunk meg.

Everybody lies.

(#198327) Peter.70 válasza cappa72 (#198325) üzenetére


Peter.70
őstag

:C :D :DDD

(#198328) Biqci válasza focvis (#198322) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor először ott nézem meg, vagy a Müllerben. Hátha... :)

Itt esély sincs ilyenre. Sőt az oltást megkapni is egyenlőre vágyálom, mert se olyan helyen nem dolgozom, se olyan körülmények között nem lakom, se olyan betegségem nincs ami indokolná. Minden héten felmegyek a regiszrációs oldalra, de mindig kidob, hogy nem vagyok jogosult. Talán pont ennek kellene örülnöm... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198329) Qru válasza Biqci (#198318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Negativ teszttel barhova mehetsz es csak 1-2 hely van ahova teszt nelkul is, mint Munezeknal.

#nincsbennetarcsi

(#198330) Qru válasza cappa72 (#198325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

S-max-tol korrekt ertek. Vegyes?

#nincsbennetarcsi

(#198331) Biqci válasza Qru (#198329) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az lehet, de én haza akartam menni, ezért vettem ki szabit is. Utoljára '18 karácsonyán voltam Magyarországon. Utána volt 3 műtétem, aztán jött ez a sz.r. Bár hazautazni nem lenne gond, a visszajövetel a gáz, mert automatikusan karanténba kell menni. Amit pedig nem fizetnek. Ebben az esetben semmit nem ér a negatív teszt :((

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198332) focvis válasza Peter.70 (#198324) üzenetére


focvis
veterán

Fenébe, pont ma voltam lidiben, vettem egy tálca Pilsnert (0,33, 219 Ft, tavaly jellemzően199 volt).

#198323 bandus: A munkahelyem miatt 2 hónapja túlvagyok a 2.-on, de jobb az óvatosság. Mindenkinek vigyáznia kell a másikra. :R A feleségem holnap kapja a 2. rakétafokozatát.

(#198333) Qru válasza Biqci (#198331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

10 nap de ha negativ tesztet produkalsz akkor csak a fele.

#nincsbennetarcsi

(#198334) Biqci válasza Qru (#198333) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez igaz, de a melóban már korábban szóltak, amikor mondtam, hogy tervezem az utazást, hogy nem örülnének neki, ha karanténban kellene lennem :N

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198335) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ha már jó idő volt, kiszedegettem a téli gumikból a kavicsokat. Mosás majd jövőhéten.

Más:
OMV-s gépi autómosós alvázmosásról van valakinek tapasztalata?
Érdemes foglalkozni vele vagy vigyem a kocsit a mosóba, ahol kifejezetten csinálják?

(#198336) Qru válasza grizlisandor (#198335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyenege a vízsugár (nehogy kárt okozzon) a semminél jobb de egy alapos mosáshoz kevés.

#nincsbennetarcsi

(#198337) Qru válasza Biqci (#198334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max szabiból pörgeted ki a karantén is... Bár úgy meg sokat elvisz a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#198338) Biqci válasza Qru (#198337) üzenetére


Biqci
aktív tag

Elméletileg megoldható lenne, mert van szabim még bőven, de nálunk be van a szabadság táblázva, így felborulna a csoportban a terv. Az más ha valaki beteg, de a szabi az más. Tudom hülyeség, de néha fogom a fejem, hogy mik vannak. El sem hinné egy kívülálló. Német precizitás, a f.szom... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198339) Qru válasza Biqci (#198338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szabi terv nálunk is létezik. Papíron. Amúgy meg senkit sem érdekel... :(

#nincsbennetarcsi

(#198340) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ma megint meghajtottam az insigniát, hogy mennyire máshol van benne minden, mint a tipoban...frankón szoknom kell, hogy miért hova nyúlok. Azért ennek az 1,8-nak elég szép hangja van 3500-6000 között, jópofa, ahogy egy pingpong asztalt tolsz magad előtt :P Ami fura, hogy keményebb a futóműve, mint a tiponak és valahogy jobban körbe vesz, nem érezni nagyobbnak belül.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#198341) 6030D válasza cappa72 (#198325) üzenetére


6030D
Ármester

0,5-1 l/óra, nyugis tempóban. Elég jó a tank kapacitása, csak legyen mit tankolni. :B Ez persze a prémium 5 %, a 10 %-ból azért kevesebb. Adalék mostanában ritka. :))

Félig off, Hetyési régi videó, kérdezz-felelek. Mennyit eszik százon? Percenként, teli gázon 4,5 liter etanolt éget el. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#198342) Biqci válasza Qru (#198339) üzenetére


Biqci
aktív tag

Itt a szabi szent és komolyan betartják. Olyan nincs, ha engedélyezve van, akkor visszavonják. De olyan van, hogy nem engedélyezik, mert túl későn szólsz, vagy kevesen vagyunk.

De legyen on is: Lecseréltük a téli gumikat. Jól elmolyoltunk a gépparkkal. Ami érdekes, az Accord-nál mind a négy nyári abroncs szinte tizedre pontosan annyit vesztett a nyomásból. Valamennyi különbség szokott lenni, de most gyakorlatilag nem volt :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198343) F_Zolee válasza grizlisandor (#198335) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én már eltettem mosva + leápolva. Ma a nyárit is megkentem. Hamarabb is lehet végezni a 17es szettel mint a 15el. :D

(#198344) MC Pite


MC Pite
veterán

Én még nem piszkálok kavicsot, 1 és -1⁰ között tippelik a reggeli hőmérsékletet a programok, nem egészséges az nyárival... Ellenben a téli szettem (GY 4S) még huszonfokban sem kenődik. Még egy pár hétig úgy nézem marad. A 208on meg főleg nem(Hankook 4S² az egyetlen kerékszettje), az majd centírre megy évente, offseasonban.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198345) molnarpeter válasza MC Pite (#198344) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kinek mi, én csere után sem tervezek kavicsot piszkálni ;]

(#198346) Luck Dragon válasza kisza25 (#198340) üzenetére

Le vagyok maradva , eddig nem Seatod volt :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#198347) kisza25 válasza Luck Dragon (#198346) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen le vagy :D Egy fiat tipom van megint, páromnak meg egy insignia
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#198348) szabonagyur válasza kisza25 (#198347) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen nagyautos a Tipo meg az Insignia mellett is :K

Raneztem az Insignia arakra es durvan lent van ez a szeria. Erdekes lehet egy 2.0T vagy 2.8 V6 AWD-vel :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#198349) aero. válasza szabonagyur (#198348) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A 2.8 jól megy, picit lehetne tüzesebb a hangja, viszont 14 liter alá nem bírtam vinni a fogyasztását egyszer sem. :N Csak a dízel való abba a kasztniba.

link

[ Szerkesztve ]

(#198350) Luck Dragon válasza kisza25 (#198347) üzenetére

Tudtam ! Áhh próbálok majd jobban napirenden maradni . :DDD Szerintem ez sokkal szebb mint az elődje volt , már mint a fehéred. Gratulálok hozzá ! Emlékezem mikor kijött és erről diskuráltuk. :)
Ha már Tipo,, :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.