Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198551) zsoika válasza zsoika (#194081) üzenetére


zsoika
addikt

Sziasztok. Na, megettem a c-max hybridet .. eddig nagyon pozitív. :D

(#198552) MunezXBK válasza zsoika (#198551) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egészségedre!

(#198553) Snoop-y válasza CactuS (#198550) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem ez megrendezett:

A BMW indexel ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#198554) kisza25 válasza zsoika (#198551) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mi az, fém ízű és k...anehéz lenyelni? ;]
Amúgy meg gratulálok :)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#198555) cappa72 válasza zsoika (#198551) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gratula! :C
Jöhet a kép róla (kívül belül), vagy blog link ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#198556) CactuS válasza Snoop-y (#198553) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#198557) zsoika válasza cappa72 (#198555) üzenetére


zsoika
addikt

Köszönöm és a többieknek is.
Nem szeretném mutogatni ( nem azért írtam) , hanem mert nemigazán van itt ilyen tulaj (szerintem nincs) , így nem tudtatok róla infót szolgáltatni Most ha v.ki rákeres akkor látja hogy nekem ilyen van és tud írni akár privátban. :R

[ Szerkesztve ]

(#198558) 6030D válasza MunezXBK (#198552) üzenetére


6030D
Ármester

:DD :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#198559) Tsebacsi válasza #89309696 (#198549) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Beteg szegény vagy a pisi miatt lesz "elásva"? :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#198560) Qru válasza zsoika (#198551) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat! Azért majd pár sort írhatnál róla bővebben. :K

#nincsbennetarcsi

(#198561) bulikavagyok válasza zsoika (#198551) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gratula! Plug-in hybrid? Engem is érdekelnének a tapasztalataid! :)

(#198562) AMD Power


AMD Power
titán

Májusban megyek és lefóliáztatom a kocsit B oszloptól hátrafele. Jó árat is mondtak rá és 1 óra alatt megvan. :K
Mondjuk túl sötétre nem akarom. Mondta a srác ,hogy majd megnézzük melyik lenne jó nekem.

[ Szerkesztve ]

(#198563) tboy93 válasza AMD Power (#198562) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyugodtan mehet a legsötétebb. Az néz ki jól, belülről meg azon is simán kilátni.

(#198564) AMD Power válasza tboy93 (#198563) üzenetére


AMD Power
titán

Mondjuk a fehér autón elég vagány is lenne. :K

(#198565) rasotamas válasza tboy93 (#198563) üzenetére


rasotamas
veterán

Én arra lennék kíváncsi, hogy ha bizonyos mértékig gyárilag sötétített, akkor az üveg van szinezve vagy van rajta fólia? És ilyenkor ha ilyen üveget akarok sötétíteninleveszik a gyárit vagy rárakják és összeadódik a sötétítési mérték? 2012 Passat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#198566) bulikavagyok válasza AMD Power (#198562) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez miért jó egyébként? :) OK, hővédelem elvileg, de azon kívül?! Nekem a jelenlegi és az előző két autóm is sötétített hátsó üvegekkel volt szerelve (gyárilag), de sok hasznát nem láttam. Ráadásul szerintem oldalról egy kicsit furán is néz ki úgy egy autó, h nincs az összes ablaka lesötétítve. Nekem legalábbis szoknom kellett. Illetve az is mínusz, h nem tudsz szemezni a piros lámpánál mögötted álló csajjal. ;] Sőt, nem is nagyon látod... :( Fizetni biztos, h nem fizetnék érte. :B

rasotamas: színezett üveg, nem fólia.

[ Szerkesztve ]

(#198567) CactuS válasza rasotamas (#198565) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az üveg, nekem gyárilag elég sötét az RS Twingo. Összeadódik a kettő.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#198568) tboldi válasza bulikavagyok (#198566) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha nincs fényre sötétedő tükör, akkor jól jön a sok refivel közlekedő gyökér ellen. :D

Illetve üvegtöréskor egyben tartja az egészet, kevesebb szilánkot kell összeszedni. Tapasztalat. :D

[ Szerkesztve ]

(#198569) MC Pite válasza AMD Power (#198562) üzenetére


MC Pite
veterán

Az nem egy óra szerintem. 35%os fog gyárias kinézetet hozni. A 20-as jól néz ki elsőre, de sötét, idegesítő lehet ha középső tükörbe nézel, hogy mennyivel sötétebb, főleg ha nem tűz a nap/szürkület/borús ég van.
Érdemes olyat választani, ami élettartam garanciás (regisztráció után), mert csúnya ha hólyagosodik, és brutális meló szépen leszedni.
Ezen 39%ot tudó 35ös volt, ezen 33at tudó 35ös, érezhető különbség volt, a 33-as(NT35) már többször zavart minket, míg a korábbi HP Pro35 sosem.

Nem értem a legsötétebb (5%) fóliás hsz-t, de nem feltétlen kell :).
Ukránoknál, oroszokknál mentem sokat 5-15ösre fóliázott autóban, szó szerint hányingerem volt bennük, nagyon zavaró volt hátul ülve. Szerintem boyraceres, nem túl igényes a durva sötétítés, gagyinak tartom; de kinek mi jön be.

Vigyázat, a fóliás és kipufogós skálája szélesebb, a nem hangos és nem sötét nem átlag juzer szerint értendő.

bulikavagyok, rasotamas: Hozzájön pluszban. Én a sötétített autókat is fóliáztattam (ma is ott van a 208 az első szélvédővel), mert alig van hővédelme a gyári sötétített üvegnek. Csak a drága autókban van érdemi hővédelem, vagy azokban sem. Égeti az ember karját, fülét, stb. Meg zabálja az UV a műanyagot, gyerekülést, stb. Úgyhogy NT Ceramic 80as meg B-től hátra, hő és UV védelem miatt, és 90-es legálisan az első-oldlasó ablakokra (betörés, hő és UV védelme miatt).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198570) tboy93 válasza AMD Power (#198564) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ocsemnek feher sedanon van max sotetites hatul, baromi jol nez ki.

(#198571) tboy93 válasza rasotamas (#198565) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyárilag az uveget szinezik. Elore nem erdemes kb meg áttetszőt sem rakni, mert ha k.csog a yard, akkor meg abba is belekot. Hatulra bármilyen sotet mehet, csak legyen mubizonylat.

[ Szerkesztve ]

(#198572) bulikavagyok válasza tboldi (#198568) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK, erre nem gondoltam. A másik felvetésed (törés) sem érint engem a gyári sötétítés miatt. De ezek elfogadható érvek lehetnek a fóliázás mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#198573) Kickass válasza bulikavagyok (#198572) üzenetére


Kickass
őstag

Azert nem csak a tompitott meg a tores miatt. :D
Ha rendszeresen utazik hatul utas (gyerek, rokon stb..) akkor nem bax a szemebe a nap plusz nem fog megfoni hatul plusz uv vedelem. Foliazott autonal ha megoldhato parkolasnal az auto foliazott resze kell nezzen a nap fele, igy kevesbe forrosodik fel pl. nyaron (mar ha megoldhato es nem suti korbe a nap).

(#198574) tboy93 válasza bulikavagyok (#198572) üzenetére


tboy93
nagyúr

En pl azert foliaztattam az accordot, mert hatul a gyerekeket zavarta a napsutes. Felesegem mar disney-s ablakra cuffanthato sotetitokkel fenyegetett, úgyhogy gyorsan elszaladtam foliashoz :DDD

(#198575) focvis válasza tboy93 (#198574) üzenetére


focvis
veterán

1 szavazat a disney-sre az utólagos ellenében. :D

Más.
Újfent lehet száguldozni, van szabad ágykapacitás az intenzíven.

[ Szerkesztve ]

(#198576) bulikavagyok válasza Kickass (#198573) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

És tboy93: OK, ez is egy jó érv lehet. Bár nálam ez sem szempont, mivel szökőévente egyszer van csak hátsó utasom. :B

[ Szerkesztve ]

(#198577) MC Pite válasza Kickass (#198573) üzenetére


MC Pite
veterán

Mióta fóliázva vannak hátul a járművek, azóta nem rinyálnak hogy több hideget kérnek hátra, hanem kuss van. Ezért priceless szerintem lefóliázni :).

És persze én is seggel a napnak állok ahol tudok.

Meg persze jól néz ki a fólia, amin nem színezett a hátsó üveg, nyilván ez is szempont. De mióta hátul a picur, vagy néha vele ülünk hátul, már a színezettre is ment a hő (és törés) védelem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198578) Qru válasza AMD Power (#198564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem a legsötétebb ment fel (az a 03-as) ez meg a 05-ös, sztem bőven jó. A Skodán a gyári sötétítés kb semmit nem ér sajnos (sem hővédelemben, sem kiláthatóságban). :(

#nincsbennetarcsi

(#198579) tboy93 válasza Qru (#198578) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondj mar egy dolgot ami jo abban a skodaban :D (azon kívül hogy céges és nincs vele költséged)

(#198580) stickermajom válasza focvis (#198575) üzenetére


stickermajom
addikt

Az offos rész morbid lett. :DDD

Én is a gyerkőc miatt csináltattam meg utólag a fóliát, talán 15-ös került fel rá. Legsötétebb volt a bimmeren, az inkább átok volt éjjel/borús időben.

(#198581) tboy93 válasza stickermajom (#198580) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat sotetben kicsit jobban kell tudni hasznalni az oldalso tukroket, de kb ennyi hátránya van.

(#198582) bandus válasza bulikavagyok (#198566) üzenetére


bandus
veterán

gondolom a gyereknek jó, ha hátul ül (meg bárkinek aki hátul ül :D), én is kértem a golfra, hátha beesik egy baba a kövi 4 évben :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198583) Qru válasza tboy93 (#198579) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, nehéz lesz... :DDD

Az elektronikus biztonsági cuccok (sávtartó, koccanás gátló, ACC, holttér figyelő) mind hibátlanok benne. Komolyan nem tudok belekötni. Soha nem fékezett még indokolatlanul, tökéletes a sávtartás is ami pl a BMW-nek nem megy.

#nincsbennetarcsi

(#198584) bulikavagyok válasza Qru (#198583) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A BMW sávtartója tényleg eléggé gáz. Vicces, de talán még faterom Ceed-jében is jobban működik ez a funkció. Az Audinak viszont az ACC-je volt megbízhatatlan. Többször előfordult, h simán belevezetett volna fékezés nélkül a piros lámpánál előttem álló kocsisorba. A Skoda nem tud ilyet?

bandus: Úgy látom, h a VW egész korrekten árazta ezt az opciót. :)

[ Szerkesztve ]

(#198585) focvis válasza stickermajom (#198580) üzenetére


focvis
veterán

Tudom :R , de tény - én speciel visszafogtam magam.

(#198586) bandus válasza bulikavagyok (#198584) üzenetére


bandus
veterán

igen, talán 90k volt, ez bőven jobban megéri mint egy utólagos fóliázás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#198587) stickermajom válasza tboy93 (#198581) üzenetére


stickermajom
addikt

Azok is sötétkékesek voltak rajta, öröm volt tolatni sötétben, főleg ha az eső is esett. Beraktam két b*szó LED-et, úgy már vállalható volt, de féklámpával kellett sokat segíteni világítani.

(#198588) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#198584) üzenetére


BigBlackDog
veterán

VW esetén (ha jól rémlik) a kezelésibe le is van írva, hogy álló objektumokra nem reagál az ACC, azokat figyelmen kívül hagyja. Szóval "by design" ilyen, erre kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#198589) bulikavagyok válasza BigBlackDog (#198588) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez érdekes, mert az én autóm tízből kilencszer megállt. Vagy húszból tizenkilencszer - pontos számot nem tudok mondani. :P

[ Szerkesztve ]

(#198590) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#198589) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem esélyes, hogy Audinál okosabban van megoldva. :P Polo/Golf esetén is volt, amikor észrevette, de sokszor csak az utolsó pillanatban, vagy csak akkor, ha még kicsit mozgott előre a pirosnál álló járműsor.

[ Szerkesztve ]

(#198591) Gabesz87 válasza AMD Power (#198562) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is itt fóliáztattam a Megane-omat 2016-ban, szintén B-től hátrafelé. Profik, és gyorsak. Azóta is hibátlan a fólia. Most a GTE-t is akarom, csak nem tudom, hogy ugyanazzal a sima Shark fóliával, vagy van most ilyen Baby Guard fólia, de azzal olyan 72000, előbbivel meg 32-35000. Nem tudom, megér-e 2x annyit a Baby Guard, Megane-ban is teljesen jó a Shark, szóval lehet, hogy most is csak azzal fogom. De ha esetleg van köztetek olyan, aki jártas ebben, és ismeri ezt a Baby Guard-ot, akkor mesélhetne nekem róla.

(#198592) tboy93 válasza Gabesz87 (#198591) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szvsz a baby fólia az túl van hypeolva és kb. annyira van túlárazva mint bármely más gyerekekkel kapcsolatos termék. Van egy hintaágyad, 20e Ft. Ha ráírod hogy gyerek kompatibilis, máris árulhatod 40-ért :D Szóval, bőven jó a sima fólia.

Én is azt akartam egyébként felrakatni, de a fóliások is lebeszéltek róla kb ...

[ Szerkesztve ]

(#198593) bulikavagyok válasza BigBlackDog (#198590) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem gondolnám, h egy Audiba megbízhatóbb rendszert tesznek. Bár ki tudja?! De az azért nem túl szerencsés ha nekem kell kitalálni, h mikor működik és mikor nem... :B

[ Szerkesztve ]

(#198594) Gabesz87 válasza BigBlackDog (#198590) üzenetére


Gabesz87
addikt

Minden VW konszern autó ACC-je ugyanazt a Bosch radart használja!

(#198595) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#198594) üzenetére


Gabesz87
addikt

(#198597) MC Pite válasza Gabesz87 (#198591) üzenetére


MC Pite
veterán

Én már csak NT Ceramic (és esetleg Babyguardot rakatok). Mindegy mi a neve, ezek a legjobb hővédelmű és legtartósabb ill legerősebb fóliák.

Akinek a kinézet miatt kell,neki mindegy. Akinek hővédelemre, ott a táblázat melyik mennyit tud. Plusz másfélszer vastagabb a BG (törésbiztonság).
Teljes visszatartott napenergia Babyguard 30asnál 62%, NT35 58% (ebből a huszas tud 62őt, ami sztem sötét, én a csíkot kérem 20asból), HP35 Pro 41%.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198598) BigBlackDog válasza Gabesz87 (#198594) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az oké, ém a szoftveres körítésben tapasztalható különbségekre gondoltam. Pl. Qru Skodája sem hoz egy Auditól elvárható színvonalat. :D

(#198599) Veron


Veron
őstag

ugye jól gondolom, hogy VAG 1.5 TSI (150 LE) és Toyota 1.2T (116 LE) motorjában is van DMF és DPF ill. mindkettő direkt befecskendezéses? komplexitás szempontjából tehát nincs köztük érdemi különbség?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#198600) cappa72 válasza Veron (#198599) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy szőrszálhasogatás, de DPF (diesel) helyett vélhetően GPF (gasoline) lesz itt a gérdés, ugye?
Mert dízel részecskeszűrő val'szeg nem lesz egy benzines autóban

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.