Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197301) 6030D válasza oliwire (#197294) üzenetére


6030D
Ármester

Én az elején párszor tankoltam MOL 100-at,a TSI-nél nem vettem észre különbséget a 95 után. Mondjuk nem mentem még ugyanazon a napon 1-1 tank benzint ugyanazon a szakaszon, szóval nem tudok pontos összehasonlítást adni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#197302) bitpork válasza rbalint88 (#197292) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ehh most így már valami rémlik. Bazz tegnap este rendesen szét voltam csúszva :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#197303) Qru válasza bitpork (#197302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 40 hd kép hiánya miatt nem rögzült szerintem... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#197304) oliwire válasza 6030D (#197301) üzenetére


oliwire
őstag

Igazából még az a különbség érdekelne, hogy az égés mennyire tökéletes. Eddig azért választottam a 100-ast, mert több volt a 8 km-es táv, hideg motorral. Most legalább 30 km lesz többnyire, országúti, és meleg motornál gondolom így szebb égés lesz, kevesebb lerakódással egy egyszerűbb 95-tel is. Először egy fokkal lentebb gondoltam lépni, nem a sima 95, hanem az adalékos 95-re. (OMV)

(#197305) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

autoalkatreszek24.hu vagy autoalkatreszonline24.hu oldalakról van tapasztalat? (ahogy látom ugyanaz a kettő)

Vezérlés szettet akarok venni, pár napja még a kaufferben és a kovács autónál is 51.000 Ft volt az SKF szett, erre ma meg akarom rendelni és mindkettőnél 77-78ezer Ft... :Y

Fenti kettőnél 30párezer Ft lenne.

Garancia az olyan szempontból nem nagyon lényeg, hogy ismerőssel lesz a szerelés, nem szakszervizben.

[ Szerkesztve ]

(#197306) thefreeman válasza Qtya123 (#197305) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én egyszer rendeltem onnan. De mivel egy másfél héttel a rendelés leadása után még mindig nem történt semmi visszamondtam. A pénzt gyorsan vissza küldték.

(#197307) Qru válasza oliwire (#197304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegyél egy próbát, így fotelből úgy sem derül ki.

#nincsbennetarcsi

(#197308) stickermajom


stickermajom
addikt

Állandó lakcím változtatást ha bejelentem a biztosítónak, akkor újraszámolják az adott évi díjam?

(#197309) Szoszo94 válasza Qtya123 (#197305) üzenetére


Szoszo94
őstag

AutoDoc mindegyik oldal, ha jól tudom. Onnan rendeltem elég sok dolgot anno Passathoz és ismerős szerelő is azóta onnan rendel, mióta megmutattam neki. Volt, hogy nem jó alkatrészt küldtek, de visszaküldtem és cserélték (volt anno opció, hogy fizetsz ezért a szolgáltatásért - ingyen vissza lehet küldeni ha nem jó a rendelt alkatrész).
Németországból küldik, van ami pár nap alatt itt volt, van ami két hétig jött, volt mikor kettészedték a rendelést és egy hét különbséggel jöttek meg a dolgok.
Nekem negatív tapasztalatom nem volt velük :)

A tévedés jogát fenntartom, de a tapasztalataim érvényesek az AutoDoc-ra :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#197310) CactuS válasza stickermajom (#197308) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elvileg igen, kéne. Gyakorlatban, amikor nekem Budapestről Taksonyra változott, akkor "elfelejtették" a korrekciót időarányosan alkalmazni- nem nagy különbség amúgy, de tipikus ez is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#197311) Qtya123 válasza Szoszo94 (#197309) üzenetére


Qtya123
őstag

:R

Közben utánaolvastam és máshol is említették páran, hogy nem mindig ugyanazt küldték, ami mondjuk egy vezérlésnél nem mindegy... :(

(#197312) kisza25 válasza stickermajom (#197308) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

aegonnál online átírtam és egyből lejebb ment 5eFt-al a következő évi, de az aktuálishoz nem nyúltak

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197313) rbalint88 válasza kisza25 (#197312) üzenetére


rbalint88
addikt

Hol tudtad atirni? Mi telefonon inteztuk. Arra figyelni kell, hogy az “evszaknak megfelelo gumiabroncs kedvezmeny” nem megujulo :Y Minden evben ujra be kell jelolni... viszont meg talalt valami kedvezmenyt igy a 64 helyett nem 62 lett a Priusra (A0->B1), hanem 54 :)

#budasidehighlife

(#197314) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ezt néztétek? Én értem, hogy kijött "elé" a Volvo, meg, hogy el is gurult szép lassan, de...
- Régen jártam arra és emlékeim szerint ott talán 50-es korlátozás van, szemre a többi autóhoz képest jóval gyorsabban jön. A leírás szerint azt mondja a srác, hogy: "A margitszigeti felhajtóról egy autó kikanyarodott elém, én pedig a külső sávban haladva a balesetet fékezéssel, dudálással illetve balra kormányzással kerültem el,.." Nem akarog g*ci lenni, de ha hirtelen tekered a kormányt, akkor nem dudálgatsz, hanem kapaszkodsz a kormányba, plusz nekem meg úgy tűnik, hogy balra kikerülte nem túl hirtelen mozdulattal, majd egyből kicsit büntetni akart és hirtelen visszarántotta jobbra, ekkor csúszott meg az autó és onnantól meg már nem bírta összekapni. Tippre, ha nem csúszik meg, még akár egy kis büntifék is bejátszott volna. A volvos meg gondolom végiggondolta, hogy ez hülye, de legalább nem ölt meg senki mást és elgurult. De lehet csak én látom rosszul.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#197315) stickermajom válasza CactuS (#197310) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt sejtettem, hogy, ha ők járnak rosszul, akkor azt elfelejtik. :D

kisza25 Köszi!

(#197316) stickermajom válasza CactuS (#197314) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem is büntetni akart, gyanítom fék helyett még kis gázt is nyomott, hogy jól be tudjon vágódni elé. Defenzíven vezetve (látszik, hogy jön a Volvo) és satufékkel meg lehetett volna állni, de nem bólint az autó.

[ Szerkesztve ]

(#197317) Tsebacsi válasza CactuS (#197314) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudom mire vélni, vagy gyorsan ment és még béna is volt, vagy valóban bünti akart lenni. Nem látok közvetlen előtte autót a középsőben ami indokolta volna a hirtelen visszatérést a külsőbe. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#197318) 6030D válasza CactuS (#197314) üzenetére


6030D
Ármester

Írják többen is a kommentekben, hogy csak magát akarja védeni, szerintem is hülye volt. Egyrészt (street view szerint) 70-es tábla van, gondolom a többi sávban nem 50-nel jöttek, hogy ő ennyire halad a külsőben (főleg, hogy múltkor talán Magnum írta, hogy ott inkább a 70+ a jellemző), másrészt vagy egy satufékkel, vagy a középsőbe sorolással és enyhe fékezéssel azért lehetett volna ezt kezelni. Szerintem is akart csinálni egy jávorszarvast (akár büntifék nélkül is), hogy ő megoldja, a Volvós meg majd biztos megijed, csak nem adta ki. Pedig helye volt, ha nem rángatja ennyire, simán meg tudta volna csinálni. Ez van, örüljön, hogy az új bömbit nem verte még telibe középen. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#197319) focvis válasza CactuS (#197314) üzenetére


focvis
veterán

(YT-linkre nem kattintok :R, viszont szembejött az Indexen.)

A Volvós egy köcsög* gyökér, hogy nem állt meg. Büntit neki cserbenhagyásért.

A Mondeos - szvsz - vagizni akart, hogy "körbeautózlak köcsög..", aztán nem adta ki a kormányrángatás. :/

*Szerk: szóismétlés javítása (magyar nyelv és irodalom...)

[ Szerkesztve ]

(#197320) Puma K válasza CactuS (#197314) üzenetére


Puma K
veterán

Nagyon jól látod.

Nekem is úgy tűnik, hogy a Fordos csapatta neki.

A Volvós kinézett és hát messze volt még a versenyző így kijött avagy kikanyarodott. Ezen begurulhatott a Fordos hogy a teperős tempójáról lassítania kellett és nem tudta végig b@szatni a hídon. Gondolta jól elé megy és megleckézteti, de nem jött össze... hanem gyors találkozót hozott össze az oszloppal...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#197321) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Holnap találkozom azzal,aki meghúzta az autóm és kitöltünk egy betétlapot.
Jó ez a MABISZOS vagy biztosító specifikus is lehet és van olyan,hogy csak a sajátját fogadja el egy biztosító?

(#197322) tboldi válasza Csápájev (#197321) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem jónak kell lennie (2 példányban), de ott az E-Kárbejelentő app is, én is azt használtam két héttel ezelőtt. Mindkét fél emailben megkapja pdf-ben.

Vagy ha analóg módon szeretnétek, akkor vehetsz akár indigós kárbejelentőt is egy papírboltban, akkor csak egyszer kell kitölteni.

[ Szerkesztve ]

(#197323) Csápájev válasza tboldi (#197322) üzenetére


Csápájev
őstag

Elég fura ez a Mabiszos egyébként.
Nem a két felet részletezi,sőt a másik fél adatait szinte nem is kéri :DMindjárt utánanézek.
Hát az az E kárbejelentő nekem macerásabbnak tűnik,mint papíron.
Ezt hogy töltitek ki ketten? Egy felületen? (egy telefonon?)

[ Szerkesztve ]

(#197324) tboldi válasza Csápájev (#197323) üzenetére


tboldi
nagyúr

Semmivel nem bonyolultabb. :N
Sőt, még képeket is lehet csatolni, illetve a tulajok és autók adatait le is tudja kérni, neked már nem kell bepötyögni.

A linkelt weboldalon van egy demo, esetleg nézz rá! :)

Én igen, a sajátomon, a másik félnek nem is volt okostelefonja, de ha van, akkor párosan is lehet csinálni, hogy mindenki a sajátjával foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#197325) ivana válasza CactuS (#197314) üzenetére


ivana
Ármester

Rohadt túlkormányzott az az autó, nem tudom, hogy hozta össze. Vagy a felfüggesztés nagyon gatya, vagy a gumik, vagy a fékerő eloszlás nem jó, de borzalmasan viselkedik. Vagy simán csak nem jó irányba tekeri a kormányt ;]

(#197326) kisza25 válasza rbalint88 (#197313) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

aegon online ügyfélszolgálat
belépsz, jobb felül -> adataim-> személyes adataim-> címeim-> állandó lakcímem és itt átírtam, és már következő díj le is csökkent

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197327) kisza25 válasza rbalint88 (#197313) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a 4 évszakos az évszaknak megfelelőnek számít? :F

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197328) tboldi válasza kisza25 (#197327) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudtommal igen, de nem vagyok benne 100%-osan biztos.

(#197329) Dluinet válasza kisza25 (#197327) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A 4 évszakos az évszaknak megfelelőnek számít
Nyáron téli gumival vagy télen nyári gumival nem jó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#197330) AMD Power válasza kisza25 (#197327) üzenetére


AMD Power
titán

Igen annak!

(#197331) Dluinet válasza stickermajom (#197308) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem, mert a biztosítást mindig 1 évre szól (minden biztosítás).
A módosítani évfordulón lehet, vagy felmondással és újrakötéssel.
Felmondás esetén, pedig az egész évet ki kell kifizetni az eredeti értéken, nem lehet időarányosan fizetni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#197332) kisza25 válasza tboldi (#197328) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Dluinet és AMD Power: köszönöm a gyors válaszokat :R , téli helyett 4 évszakost veszek, ezt a nyárit meg eladom, egyrészt meg voltam elégedve a seaton nyújtott teljesítményével , másrészt amilyen enyhe telek vannak+ ezek a váltakozó idők, szerintem nekem jobb is, meg a havi 1000km futással a két garniturít sose tolom le rendesen

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197333) Csápájev válasza tboldi (#197324) üzenetére


Csápájev
őstag

Na,kiderült a Mabiszos nemjó,kék sárga kell vagy applikáció.

(#197334) AMD Power válasza kisza25 (#197332) üzenetére


AMD Power
titán

Én már egy ideje 4 évszakosat használok. Az Opelon is meg most az SX4 is az van. :K

[ Szerkesztve ]

(#197335) aero. válasza rbalint88 (#197292) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lemaradtam, mi lesz? Ez az Elantra helyett?

(#197336) kisza25 válasza AMD Power (#197334) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én azért is vettem azt a seatra, mert a nyári gumi kuka volt és tudtam, hogy eladom az autót, de azt is tudtam, hogy télen még meg lesz. De bevált teljesen, szóval most is az lesz és szerintem maradok a maxxis ap2 xl-nél (perem védős)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197337) Puma K


Puma K
veterán

Használ-használt valaki Bridgestone Blizzak LM005 téli gumikat?

Ha igen akkor mi a tapasztalat vele?
Tényleg olyan jó velük a nedves úton való megállás?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#197338) rbalint88 válasza aero. (#197335) üzenetére


rbalint88
addikt

i30 kombi, elantra helyett igen :K johetnemaaaaa :B

kisza: ja hogy cim, az oke, nalunk az nem valtozott. A kedvezmenyeket viszont nem lehet ott modositani, ott probaltam eloszor en is.

Puma K: ceges elantran az van 205/55r16-ban. Atomallatjo :K

[ Szerkesztve ]

#budasidehighlife

(#197339) cappa72 válasza AMD Power (#197334) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát tegnap mondjuk jól jött volna a 4 évszakos az Astra-ra... be akartam állni, és a hóban bizony rendesen elforogtak a csütörtökön feltett nyári gumik. Pedig azok még csak 2 szezont futottak...
Ha lecseréljük kisöreget, akkor szerintem én is 4 évszakosat tetetek az újabb jövevényre.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#197340) tboldi


tboldi
nagyúr

Újabb email jött az SV-től, ma volt a kárszakértő pótszemlézni, én meg visszakérdeztem, hogy mi van még a korábbi kárfelvevő lapon szereplő alkatrészeken kívül. Idézem:

"van, ami javítható pl. zárhíd - fényszórókeret lemezei, de van ami cserés, pl. a sárvédő cseréjét is engedélyezte, de csak a régi megsemmisítésével.
nem vészes, így hogy végre megvolt a szemle, az alkatrészbeszerzés után majd neki tudunk állni, ha minden megjött."

És küldtek fotókat is: [kép1], [kép2], [kép3], [kép4], [kép5]

(#197341) tboldi válasza stickermajom (#197259) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, szombaton én és apum is megkapjuk, elvileg Pfizer lesz nekünk is, kíváncsi leszek. :D

(#197342) cappa72 válasza tboldi (#197341) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mi is megkaptuk a magunkét, Moderna-t. Semmi nem volt, talán egy kicsit fáradtabbak voltunk az átlagosnál, de ettől még 2. napra a szuri után tettünk egy 17km-es túrát.
Mindenkire más hatással van az oltás.
Komáromban 2 korombeli meghalt az Astra oltás után 4 nappal.
Anyumat 77 évesen ugyanezzel oltották, neki kutya baja.
Sajnos teljes a kiszámíthatatlanság. :F

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#197343) tboldi válasza cappa72 (#197342) üzenetére


tboldi
nagyúr

A közvetlen közelemből csak 2 oltottról tudok, anyumról és az ő anyukájáról. Róluk írtam tegnap.

(#197344) aero. válasza rbalint88 (#197338) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az pofásan néz ki legalább az i20-szal ellentétben :Dmelyik motorral?

145-ért csináltak meg a CLS ablakemelő szerkezetét, természetesen csak gyári létezik, mondjuk a bontott nem is volt opció. 🍌
Azért jó ára van. :D

[ Szerkesztve ]

(#197345) rbalint88 válasza aero. (#197344) üzenetére


rbalint88
addikt

1.5 t-gdi mhev, dct valtoval. Jaja, jol nez ki, foleg hogy az optikai extrak nem dragak (17” felni 85.000 - ez mar csak az energy saver vs primacy4 viszonylatban is megeri :P , sotetites 35.000 konkretan olcsobb, mint foliaztatni, fenyes fekete tukorhaz 15.000), ellenben a kenyelmi/biztonsagiakkal, de azert egy egesz korrekt felszereltseget sikerult kihozni, hianyerzetem nem lesz. Meg nem a tipikus teruleti kepviselos/kismanager kiallasa lesz talan a feher szin ellenere a fentiekkel.

145k huf vagy 145gbp? Utobbi se keves, de az elso az :Y mondjuk draga 🐒-hoz...

[ Szerkesztve ]

#budasidehighlife

(#197346) Qru válasza 6030D (#197318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, 80-90 a jellemzo tempo ott. :K

#nincsbennetarcsi

(#197347) aero. válasza rbalint88 (#197345) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

85k a felni :Y azt nagyon olcsón mérik, tetszik. A sötétítés sem kérdés annyiért.

Forint természetesen, jött még hozzá 2 droplink már-már vicces, 8.5k darabáron :D

(#197348) Qru válasza tboldi (#197340) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem mikor a lampan egy ful letort akkor is meg kellett semmisiteni a regi lampat (siman mentheto lett volna am de csaora for free legyen).

#nincsbennetarcsi

(#197349) Qru válasza rbalint88 (#197345) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sotites araban vt, nekem Bubira 28k. Annyi, hogy a gyari folia az tartosabb szokott lenni mint az olcso utolagos foliak.

A felni viszont nagyon jo arban van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#197350) molnarpeter válasza aero. (#197344) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ablakemelő javításra amúgy itthon ezt a helyet néztem ki nemrég, csinálnak minden alkatrészből örököset [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.