Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181151) ngaba válasza -v- (#181147) üzenetére


ngaba
aktív tag

:(

Át kellene vinni a brandet máshová, csak gondolom nem lehet...

(#181152) #89309696 válasza -v- (#181147) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez a Telex mi a fene, mostanában mindenki ezt linkelgeti. Valami új híroldal?

Ja, Index utód oké. Gyanús is volt.

[ Szerkesztve ]

(#181153) Qru válasza Peter.70 (#181118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

All in de draga lesz belole a phev. Mondjuk a sima hibrid is eleg lenne vegulis...

#nincsbennetarcsi

(#181154) Qru válasza #89309696 (#181152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ExIndexesek lapja.

#nincsbennetarcsi

(#181155) -v- válasza , (#181150) üzenetére


-v-
addikt

Nekem is ez ugrott be :C [link]

(#181156) pit stop válasza -v- (#181147) üzenetére


pit stop
addikt

Égéstér hiányozni fog, engem sörözései nem érdekelnek...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#181157) ngaba válasza pit stop (#181156) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem is ez a lényeg. (Én szerintem évek óta nem olvastam Winklert.) Hanem hogy ez olyan (kis túlzással), mint ha Presser kilépne az LGT-ből.

(#181158) focvis válasza -v- (#181147) üzenetére


focvis
veterán

Hmm. Mostanában őt kedveltem leginkább, mást csak a Csikóst. A többi számomra érdektelen.

(#181159) Qru válasza ngaba (#181151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehet a SpeedZone-hoz a masik rossz ripacs melle (Valyi). :D

#nincsbennetarcsi

(#181160) dj79 válasza Tsebacsi (#181149) üzenetére


dj79
senior tag

Szombat este autópályán hazafelé karácsonyfa, displayen problem felirat.
Ház előtt folyadékszintek ellenőrzése, szemre minden ok. Toyo europe oldalán ellenőrzés, van két nyitott szervizkampány az autóra, az egyik az inverter pumpájának cseréje. Körülkérdeztem a szakikat, hogy a pumpa hibájának mi a fő jelensége, nehogy a karácsonyi mézespuszedlit az esetlegesen sparheltté melegedő inverteren vagy nagyakksin lehessen megsütni. Tegnap ellenőriztem a kis 12v akkut, az rendben van, agm, ahogy lennie kell, tudtam vasárnap tesztert szerezni. Hibajelzés eltűnt. Kerültem párat a városban, nem jött vissza. Igen ám, de a hűtőfolyadék keringése szabad szemmel nem látható, tehát fennállhat a pumpa hibája. Na, fél hívtam ma a fehérvári mayert, hogy merre hány óra, de gyakorlatilag leráztak. A Budakeszi szervizes kolléga készségesen elmondott mindent, felette az adatokat. Megrendelik a szükséges alkatrészeket, majd szólnak, ha mehetek. Mondtam az úrnak, hogy oké, de van egy kis bökkenő. Abban maradtunk, hogy a hibakódokat kiolvastatom, mert ha a pumpa szarta magát össze, akkor tréleren megy a kocsi. Elmentem a szokásos szerelőmhöz, rádugtunk 3 különböző obd olvasót, de az obd csati nem ad le áramot. Szóval elmentem az autóvillamosságishoz, ránézett, az obd csatira egyedi rablásgátló van bekötve, egy lelkes holland készíthette anno. Tehát van egy jelenleg hibátlanul működő prius, ami be van jelentve egy olyan alkatrész kicserélésére, ami lehet, hogy nem működik megfelelően, de ahhoz, hogy erről meggyőződhessünk, ki kell nyitunk egy halottnak tűnő védelmi eszközt, ami pont azt akadályozza meg, hogy hozzáférjünk az autó agyához. :DDD

Szerk: ja látom, a Winkleres témára vonatkozott a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#181161) MasterMark válasza Qru (#181159) üzenetére


MasterMark
titán

Göbölyös is átigazolt, annyira nem lehet az rossz. :))

Amúgy én bírom mindkettőt. Meg handrast is. ;]

Switch Tax

(#181162) Magnum_ válasza oliwire (#181124) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez rendor ismeros nelkul is egyertelmu.
Kresz 3.$ (2) bek. A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat.

I humbly and respectfully decline™

(#181163) Qru válasza Csabroncka (#181144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ahhoz sok ido kell, hogy az olaj letorjon, de az csak egy dolog az adekok elettartama megint egy masik. :K

#nincsbennetarcsi

(#181164) pit stop válasza Qru (#181159) üzenetére


pit stop
addikt

Vályi megosztotta a posztját, és nem olyan volt a nyelvezet mintha 1:1-ben oda tartana vagy ők ajánlottak volna neki valamit (de aztán persze kiköthet ott).

ngaba: Nagy szimbolikus lépés, de ha egyedül megy, és főleg ha elhagyja autós újságírást akkor hamar elfelejtik emberek sajnos.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#181165) Qru válasza dj79 (#181160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ez szep menet lesz... :(

#nincsbennetarcsi

(#181166) ngaba válasza Qru (#181159) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem is tudom, nehéz megfogalmazni, hogy mi a bajom. Talán az, hogy érzem, hogy öregszem. :) Szerintem az autós újságírást és pláne tévéműsort nehéz jól csinálni, ők pedig felépítettek valamit, ami jól működött ~20 évig. És most szépen lassan, dicstelenül "elmúlik" / esik szét ez is...

[ Szerkesztve ]

(#181167) Qru válasza MasterMark (#181161) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gobi csak beszelni nem tud de o legalabb ert is ahhoz amit csinal. Pista kozepesen ert hozza de Winki kb azt se tudja merre van arccal elore.

#nincsbennetarcsi

(#181168) Qru válasza ngaba (#181166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon mas a nyomtatott/irott sajto es a videos vlogger iranyzat. Itt is jon a generacio valtas, Andriska, meg Antika nyomul szepen elore. Nem baj, ez az elet rendje ha tetszik ha nem. Ikonikus emberek nekunk, az utanuk jovoknek meg egy letunt kor arcai.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#181169) kisza25 válasza Tsebacsi (#181117) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tipo az világított hátul is, én örültem neki

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181170) kisza25 válasza #16729600 (#181130) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Illett volna azért nézni, ha jelez akkor abban már nem sok olaj lesz szerintem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181171) Qru válasza kisza25 (#181169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodan csak elol van ugyan de meglepoen erzekeny sokszor akkor is kapcsol tompitottat amikor sztem meg felesleges. Olyankor felulbiralom mert csak feleslegesen noveli a fogyit. >:D

#nincsbennetarcsi

(#181172) focvis válasza dj79 (#181160) üzenetére


focvis
veterán

Az autóvillamossági szerelő ki tudja iktatni a rablásgátlót?
Anélkül cumi / drága lesz. :/

(#181173) kisza25 válasza Qru (#181159) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nincsenek már jóban, legalábbis Karottával szerintem nem lehet Winklerrel még igen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181174) #89309696 válasza Qru (#181171) üzenetére


#89309696
törölt tag

És elveszi a tarcsit is. 2x55W tompított + 2x5W helyzetjelző + 2x5W helyzetjelző hátul és 2x5W(?) rendszámvilágítás.
Ez mínusz 50 Nyúlmókus.

(#181175) CactuS válasza dj79 (#181160) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha megy a pumpa, akkor látni a folyadékon a mozgást. Nézd meg a pumpa körül, hogy folyik-e a hűtővíz. P2 ha jól látom, nagyakku hiba is tud ilyet produkálni, de kisakku is, mindenre karácsonyfát ad vissza. Mivel P2t OBDn keresztül lopják el - azon keresztül tanítanak rá másik kulcsot kb. 40 sec alatt -, így azt védik, nem halott, ellátja a funkcióját most is. Vagy komolyabb riasztóval, ami tiltja az OBDt vagy egyedi átalakítóval, aminek csinálnak egy visszafordítót. Ha nincs meg a fordító, akkor azért jó móka lesz. Honnan vettétek az autót?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#181176) -v- válasza Qru (#181168) üzenetére


-v-
addikt

(#181177) CactuS válasza Qru (#181167) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ő teljesen technikai analfabéta, én már azon hülyére röhögtem magam, ahogy autót vásárol. :DDD Ennek ellenére bírom a stílusát, de ahogy néztem, már rég nem olyan aktív, mint anno. TC egyébként is csúszik lefelé és ez nem a politika miatt van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#181178) CactuS válasza focvis (#181172) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valószínűleg "csak" át vannak forrasztva a lábak az eredeti felálláshoz képest.

Más: jelenleg úgy néz ki, nem tudok segíteni, nem lesz bent 4 méteres rakterű autó a héten. Bár lehet még változik a hét végére. Bocsi. :(

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#181179) kisza25 válasza CactuS (#181177) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ami most újra indult totalcar szerintem elég ergya

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181180) EQMontoya válasza #89309696 (#181174) üzenetére


EQMontoya
veterán

Helyzetjelzoket es rendszamtabla-vilagitasokat mar mindket kocsin csereltem ledre.

Same rules apply!

(#181181) ngaba válasza Qru (#181168) üzenetére


ngaba
aktív tag

Na várjál, megnézem az értelmező kéziszótárban, hogy mi az a vlogger. :)

Igen, azon már én is gondolkodtam, hogy a lányomnak Al Pacino, Bruce Willis, Leonardo DiCaprio stb. olyan lesz, mint amikor nekem Marlon Brandoztak, Alain Delonoztak meg Gina Lollobrigidáztak. És amúgy én sem követem már a mai fiatal sztárokat (úgy értem, nem tudnék megnevezni sokat). Ez is az élet rendje: Ilyenekre már nincs ideje az embernek... :)

[ Szerkesztve ]

(#181182) Qru válasza #89309696 (#181174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Full led szóval kevesebbet vesz el. :))

#nincsbennetarcsi

(#181183) rbalint88 válasza Qru (#181168) üzenetére


rbalint88
addikt

Winkler nagyon jol ir, kb barmirol. Az erdekesebb sortrsztjeit is meg szoktam nezni, szerintem vloggerkent is megallja a helyet. Egester hianyozni fog :(
Csikosnak utobbi idoben no az arca, egyre tobb a manir, pedig o szerintem a komplett hazai autos ujsagirasban top3 meg mindig, de sokat romlott az utobbi 1-2 evben (oregszik + “elhitte magat”). Valyi nekem nem szimpi ezzel a legyunk buszkek ra, hogy parasztok vagyunk hozzaallasaval, van epp eleg gyoker kulso segitseg nelkul is, nem kell adni alajuk a lovat. Gobi technikailag nagyon felkeszult, kepernyore nem valo, az irasai pedig eeg szarazak. SturczA sztem egyre ugyesebb, kezd belenoni a kabatba, a mostani 15-25 eveseknek siman lehet akkora ikon, mint a mi 30-40-es generacionknak Winkler vagy Karotta. Apropo Karotta. Ugye o a tc dirije, latszik, hogy uj szelek fujnak, valoszinu ez is van annak a hattereben, hogy tobben dobbantottak. En nagyon kedvelem a stilusat, mind kepernyon, mind irasban, es ertem a totalcar “gazdajakent” a motivaciot abban is, hogy miert tartanak arra, amerre - fiatal szerzok, bringas kontentek, sok elektromobilitas-, ugye ok anno is azzal lettek sikeresek, hogy ujat hoztak az autos ujsagirasba itthon. De az az uj az husz eve tart es itt az ideje egy ujabb fordulatnak, hogy elerjek a fiatalokat. A klasszikus autos tartalom egyre kevesbe vonzo a szeles retegeknek, van eleg mas impulzus, amivel ki lehet tunni, ingerehseget csokkenteni, idot tolteni. Tiz ev alatt akkorat valtozott a vilag, hogy a digitalis elet miatt nagyon sok dolog atertekelodott, mashova kerultek a hangsulyok akar eszrevetlenul is mindenki eleteben. Regen benne kellett lenni az autozasban, mert nem voltak eleg uhembiztosak az autok, plusz ha faszagyerek akartal lenni, akkor az auto volt a legegyertelmubb kitoresi pont. De ma mar eleg az, ha szepen tudsz pillogni a legujabb iphone szelfikamerajaba az ecsethaj alol es nagyon veloseket irsz hozza :))

(#181184) focvis válasza CactuS (#181178) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm szépen mindenesetre! :)

Van B, C és D terv.

@ rbálint: Szépen megfogalmaztad. :K A Winkler, Csikós, Vályi jellemzést teljes mértékben osztom. Göbit is bírom. A többit nem szoktam olvasni.
Hozzáértő és szimpatikus az új erőmérős arc is.

[ Szerkesztve ]

(#181185) EQMontoya válasza rbalint88 (#181183) üzenetére


EQMontoya
veterán

Antiban szerintem megvan a megfelelo alazat, en egyre jobban birom.

A ket uj arc (Bolla es Horvath) sem tunik rossznak elsore. Karotta pedig eleg jol latja altalaban, hogy merre van az elore.

Ugyanakkor egy dolgot erdemes latni: a NER egy inverz Midasz kiraly. Amihez hozzanyul, az szarra valtozik. Kerdes, mikor nyulnak a TC-hez, ha mar az ovek.

Same rules apply!

(#181186) Magnum_ válasza rbalint88 (#181183) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mondanam, hogy +1, ha pluszegyeznek, de nem, viszont egyetertek.

I humbly and respectfully decline™

(#181187) Integrale válasza CactuS (#181177) üzenetére


Integrale
veterán

En sokszor Valyirol is azt gondolom, hogy csak jol eloadja magat, de nem igazan ert hozza. Viszont mostanaban a stilusa az kozelebb van a nezhetetlenhez.
Gobi azt, ami erdekli es benne van, ugy adja elo, hogy a 40 perc is keves (nekem), ami B oldalon van, azt erezhetoen kevesebb lelkesedessel mutatja be, viszont szamomra jelenleg O az, aki nezheto szakmailag, es az eloadasmodja is emberkozeli, kez a kezben Bazsoval.

"Bad reklám is reklám too"

(#181188) dj79 válasza focvis (#181172) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, ugyanis első blikkre nagy valószínűséggel két kábel van megszakítva a gyári állapothoz képest, visszaállítja a gyári állapotot és utána kerül bele egyedi megoldás ismét.

Cactus: kisakksi tesztet szerint jó, a vízpumpa körül nincs szivárgás, de ugye a mai/tegnapi próbaúton nagy terhelést sem kapott az inverter, hogy a pumpát komolyabban megdolgoztassa. Nyilván könnyebb lenne diagolni :DDD, de az obd csatiban nincs áram.

[ Szerkesztve ]

(#181189) dj79 válasza dj79 (#181188) üzenetére


dj79
senior tag

Nos, rossz nyelvek szerint a totalcarnal az a gond, hogy a tulajdonosváltás miatt lassan csak jobb oldali kormánnyal szerelt autókról szabad csak jót írni :D

(#181190) Qru válasza rbalint88 (#181183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, hogy jól fogalmaz mert bölcsész. Ehhez ért de a műszaki dolgokhoz nem.

Változtatni kell ez tsizta sor, az új generációt már nem is érdekli az autózás olyan szinten mint a mi korsztályunkat.

#nincsbennetarcsi

(#181191) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Pofátlan(TAN)ítás 21. rész (Pécs)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#181192) EQMontoya válasza dj79 (#181189) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#181193) Tsebacsi válasza dj79 (#181160) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindkettő érdekelt, köszönöm így teljesen ki lett elégítve a kíváncsiságom :R

Várom mi lesz a HSD vége, ez így eléggé fura hibának tűnik.

#181183rbalint88: +1 Nekem Winkler és Karotta volt az első igazi autós újságíró-videós. Göbi egy lexikon, de nekem átjött az erőmérőben is, Speedzone-os videókat mostanság keveset nézek. :( Anti szuper lesz, Karottának meg tetszettek az elektronyos agymenései :)
CSík legutóbbi parkolásos siralma tetszett is meg fura is volt. Átérzem a problémáját, de valahogy...
Szar mindig a történelem szemtanújának lenni, szemed láttára múlik el valami (számodra) nagy vagy kedvelt dolog.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#181194) CactuS válasza Dluinet (#181191) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ezeknek egy része nekem elég meh, talán én is átmentem volna pár piroson. Pesten lazábban kezelik ezt a videók alapján. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#181195) stickermajom válasza brumi1024 (#181121) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem sem gond. Normál esetben nincs akkora sebességkülönbség, hogy számítson, nem normál esetekre pedig ott a féklámpa és/vagy vészvillogó.

(#181196) ryger


ryger
aktív tag

Ket konnycsepp elejtese kozben (Winkler miatt) azert javasolnek mindenkinek nehany alternativat autos tartalmak fogyasztasara, angol nyelven viszont:
[Carwow], Throttle house] ha tesztek, szerelosnek akar a [Wrench every day], [Car wizard] vagy [Legit street cars] [Tavarish]mellett.
En peldaul a mostani TC-t mar evek ota nem kovetem az eromeron kivul, az altalatok is emlitett okok miatt, plusz nem birom az Anti gyereket :B

(#181197) EQMontoya válasza ryger (#181196) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi a baj az Anti gyerekkel?
Tok sok hasznos videos tartalmat keszit szerintem.

Same rules apply!

(#181198) Qru válasza EQMontoya (#181197) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szem is ok. Nem bena, nem hulye. Jelenleg a legjobb a fiatalok kozul.

#nincsbennetarcsi

(#181199) ryger válasza EQMontoya (#181197) üzenetére


ryger
aktív tag

Valahogy nem jon be a stilusa, inkabb Pista ipari hozongeset elturom (habar azert mond jokat o is) ha mar valasztani kellene :DDD Draskovics Andris sokkal szimpatikusabb. En ugy vagyok ezzel mint az izlessel, nem eri meg vitatkozni miatta :R

[ Szerkesztve ]

(#181200) EQMontoya válasza ryger (#181199) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tenyleg erdeklodesnek szantam, nem kotekedesnek.

Nyilvan elfogult vagyok, ismerem Antit szemelyesen is, talalkoztunk sokszor (nagysagrendileg 10x), szamomra egy szimpatikus figura, kivancsi voltam, hogy mast mi zavar benne.

Ami nekem szimpatikus a videoiban, az pont az, hogy nincs hatalmas arcoskodas, tud tiszteletet tanusitani akar a riportalany, akar a technika irant.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.