Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Remekelek28 válasza TaaT (#18196) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen,pont ugyanez. Neked is ilyen van?

(#18202) roberto211


roberto211
őstag

AZt,hogy lehet megnézni,hogy mikor megtoltam hátulról a g astrás csajt és kitöltöttük a betétlapot akkor azt "beadta e " vagy nem? Tehát,hogy intézett e valamit vagy sem? Mert eddig nem jött 1 levél sem a biztosítómtól,hogy ennyi lesz az összeg meg ennyit fizettek ki stb stb és lssan már 2 hó eltelt..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18203) TaaT válasza Remekelek28 (#18201) üzenetére


TaaT
veterán

Nem, csak érdekelnek a felnik. :)

Give them hell Ukraine!

(#18204) TaaT


TaaT
veterán

Arra van valakinek tippje miért van G4 műszerfal háttér egy 2016-os COTY cikknél? :D [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#18205) trassher válasza roberto211 (#18202) üzenetére


trassher
addikt

Engem betétlap csere után telefonon hívott a biztosítótól egy ember aki az üggyel foglalkozott. Papírt magáról a károkozásról nem kaptam.
Az már más kérdés hogy a biztosítós fazon kérdezte hogy ugye az autó fekete. Mondtam neki hogy ez bizony kék. Az ügyfél állította hogy az autó fekete. Úgy gondolom valamilyen meghúzást akart még "rám húzni" ami után fekete festék került az autójára. Az éves biztosítási papíron pedig az áll hogy okozott károk száma nulla.

Redmi Note 7

(#18206) roberto211


roberto211
őstag

Ezek a tulajok valószínűleg akik bejelentették, nem szerették szerintem eléggé.

:DDD :D :))

tresh: Hát akkor én már nem értem.. Engem senki nem hívott fel, alianznál vagyok.. Lehet h nem is törődtek vele akkor..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18207) Skillet


Skillet
addikt

Úgy tűnik, mára végre sikerül kipancsolni a benzint a matizból.
Amire figyelmes lettem: ablaktörlőn nincsen szakaszos fokozat. Vicc :)
A másik, hogy nem érdemes nyomni, mert nem megy. Azt hiszem, ezután a sztori után, ha visszaülök a galantba, úgy érzem majd, mintha repülne :D
Félreértés ne essék, tudom, hogy 800ccm és ennyit tud. Csak ezt az elmúlt 200km alatt nyugtáztam :D
Ja, ami a legjobb, 2002-es papucsok vannak rajta. Vagyis ezzel hozták ki a szalonból :D na ez a nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18208) MunezXBK válasza roberto211 (#18206) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, de elég nagy az átfutási idő. Nálam volt vagy akárhány hónap. :D

(#18209) EQMontoya válasza Skillet (#18207) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ha tudnám, hogy 2002-es gumival közlekedsz a forgalomban, jól picsánrúgnálak. :)

Same rules apply!

(#18210) AMD Power válasza SzlobiG (#18189) üzenetére


AMD Power
titán

Azt mondod? Mondjuk télen valóban átlagosan több 1l a fogyim, de még az a brutál hideg még messze nincsen. :(

Skillet Erre azért messze nem lennék ilyen nagyon büszke....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18211) roberto211 válasza MunezXBK (#18208) üzenetére


roberto211
őstag

Felkéne hívnom a biztosítót aztán valahogy kiugrasztani a nyulat h most regisztrálva lett a káresemény vagy nem..

Megkérdezem,hogy nem vagyok tisztába a fokozatokkal és ,hogy most milyen b/m fokozatba vagyok..

Gondolom ügyfélszolgálatos kötvényszám alapján megtudja mondani.. Ha m2 akkor regelték, ha a0 akkor nem és akkor örülhetek mert akkor b1 be megyek. :D

Amúgy most m2 vel csináltam egy kalkulációt.. Évi 120 kb 33as negyedévi fizetésekkel. :D

Egy helyen tudnék rá cascot kötni 47ért,hogy ha ne adj isten véletlen megint ilyen helyzet lenne ,de remélem nem viszont ilyet max akkor kötnék ha tényleg b1 be leszek..

Vagy a voltetorve.hu-n 5k-ért elküldik..

November 30-án van a fordulóm addig kell intéznem valamit... Vagyis előbb ..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18212) trassher


trassher
addikt

Ingyen benzin a bikiniseknek
Okko kúton tankoltam már párszor én is. :DD

TaaT: Pufajka, pantallós nadrág és gumicsizma of korsz ;]

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#18213) TaaT válasza trassher (#18212) üzenetére


TaaT
veterán

És mi volt rajtad?

Give them hell Ukraine!

(#18214) Elemental


Elemental
addikt

Mentem pályán múlt szombaton a szakadó esőben fater bé mercijével, amiben van collision prevention assist, ez még az a verzió, ami nem fékez önállóan csak jelez, ha úgy érzi, hogy nagyon közel megyek az előttem haladóhoz. A poén, hogy amikor mentem a belsőben és épp kamion mellett mentem el, ami elég nagy mennyiségű vizet vert fel kb 4-5 alkalommal elkezdett veszettül csipogni meg villogni. Úgy érzékelte a sok vizet amit felvert a kamion, hogy valami akadály van előttem? Ha ez már az önálló fékezésre képes rendszer lenne, akkor mit csinálna?

[ Szerkesztve ]

(#18215) Buster17


Buster17
addikt

Milyen téligumit ajánlatok az A mercimre? Keveset fogok vele járni és valószínű jövőre már nem lesz meg.

(#18216) tomcsi23 válasza Buster17 (#18215) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kérdés, hogy belülre vagy kívülre kell?! ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18217) EQMontoya válasza Buster17 (#18215) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az eladásnál senki nem fogja kifizetni az új gumit, szóval vagy valami használt olcsón, vagy gurulj még egy szezont a régi télivel, ha nem nagyon gatya.

Same rules apply!

(#18218) tomcsi23 válasza EQMontoya (#18217) üzenetére


tomcsi23
veterán

Viszont külön el tudja majd passzolni az alig használt gumit, kis bukóval.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18219) EQMontoya válasza tomcsi23 (#18218) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez sem teljesen igaz, az egy szezonos gumiért örülhet, ha a 70%-os árat megkapja. És akkor bukott egy le-fel szerelést még (10-15k).

Same rules apply!

(#18220) tomcsi23 válasza EQMontoya (#18219) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt a másik használtnál is bukja, így viszont lesz egy fullos szett a téli szezonra.
Persze mindkét verzió költségesebb ha a meglévő gumi szóba jöhet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18221) Buster17 válasza EQMontoya (#18217) üzenetére


Buster17
addikt

Elmenne még egy szezont de aszem' az első kettő belseje simára van kopva a rossz futómű miatt.
(Nyári már ugy került fel hogy már belett az is állítva)

(#18222) EQMontoya válasza Buster17 (#18221) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor csak kettőt, és használtat, ha úgyis eladod. :)

Same rules apply!

(#18223) raczger válasza EQMontoya (#18217) üzenetére


raczger
őstag

Biztonság > Pénz

(#18215) Buster17: Milyen méretben vennél gumit? Én lehet, hogy egy alig használtat vennék (pl ami olcsó és jó, Barum Polaris 3).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18224) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Most tervezem venni az első autómat és itt a környéken ráleltem egy rozsdamentes, vezetett szk-es 2.0-ás szívódízel Civic-re.
Viszont külföldi papíros. Van magyar forgalomba helyezéssel is ár feltüntetve, a kérdésem az volna, hogy ebben minden benne van (műszaki, reg.adó, eredetiség, átírás, stb.) vagy csak úgy egyáltalán a magyar papírozás költsége ez?

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#18225) rbalint88 válasza gooool (#18224) üzenetére


rbalint88
addikt

ezt a kérdést az árak ismerete nélkül nem fogjuk tudni megválaszolni, eladója válogatja, hogy írja ki az árat. a többség csak a regadót szokta kiírni, amire azért még bőven jön rá sok-sok tétel.
műszaki vizsga 40e
eredetiség nincs
törzskönyv 6e
forgalmi 6e
rendszám 9e
átírási illeték az autó kora és KW függvényében.
szóval alsó hangon a regadóra még 80e Ft rájön, de inkább több.

(#18226) gooool válasza rbalint88 (#18225) üzenetére


gooool
őstag

229.000Ft érvényes külföldi papírokkal és 310.000-et ír magyar papírozással. Ennyit tudok még segíteni, illetve hogy 1997-es és 63kW. :)

Köszönöm a segítségedet! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#18227) bitpork válasza rbalint88 (#18225) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amennyiben van érvényes műszaki, csak honosítás van, töredék áron.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18228) emre


emre
veterán

Üdv!

Lenne egy kisebb problémám. A kocsimra hivatalosan 145/70xR13 gumi kellene.
Viszont most az apróban csak 155/70 és 165/70 méretben találok téli gumit hozzá. Nem lenne gond, ha mind a 4-et szélesebbre cserélném? Sajnos új vásárlása nem jöhet szóba.

Köszönöm!

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18229) MunezXBK válasza emre (#18228) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nézd meg, hogy mik a váltóméretek.

(#18230) lsc válasza emre (#18228) üzenetére


lsc
nagyúr

155/70-es mehet. Itt [link] tájékozódhatsz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#18231) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. LW-vel kezdödő rendszám időben kb mikorra tehető?

(#18232) raczger válasza -=Vacsek=- (#18231) üzenetére


raczger
őstag

2011 második fele: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18233) emre


emre
veterán

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Most találtam meg a felni méretet ez elméletileg 4,5"-os 4X98X58-as.
Erre akkor elméletileg még a 165/65 abroncs is feltehető? Ahogy néztem ez lenne a maximális a mit elbír a felni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18234) Skillet válasza EQMontoya (#18209) üzenetére


Skillet
addikt

sráááácooook, azért ne menjünk bele ilyen erotikus jelenetekbe egymás picsájával kapcsolatosan. amúgy meg erőteljesen félreértett és meg nem értett művész lettem... baromira senki sem büszke rá. a listámon, amit az öregnek összeírtam, hogy mi az, amit meg kellene oldani, 4db 4évszakos gumi áll az első helyen :) csak azért írtam, hogy durva, mert ilyet még életemben nem láttam. meredek. konkrétan olyan repedezettek, mint... valami. passz :D
de én biztosan nem fogom lecserélni a gumikat, nem az én autóm. ma visszaviszem a tulajnak, aztán ha akarnak intézni rajta bármit, szervizt, gumicserét... akkor segítek, ha szeretnék. ennyi :)
szóval a picsán rúgásból pár százalékkal vegyünk vissza, ha kérhetném ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18235) Qru válasza Skillet (#18234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már a 6 éves gumit is kukáztam mert így nézett ki:

gondolom milyen lehet az a 2002-es... :(

#nincsbennetarcsi

(#18236) TaaT válasza Qru (#18235) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem a 2004-es gumim nézett így ki kb. :) És nem igazán volt rosszabb mint a 2011-es amit helyette vettem.

Give them hell Ukraine!

(#18237) Richard! válasza Skillet (#18234) üzenetére


Richard!
addikt

Én sem értettem, hogy mire fel volt ez a nagy felhördülés...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#18238) AMD Power válasza Qru (#18235) üzenetére


AMD Power
titán

Egy aránylag jobb minőségi guminak is szerinte 5-6 év a "biztonságos élettartalma". Kiszárad, kemény lesz. Kuka. Akinek meg nincs pénze gumira annak meg ott a BKV.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18239) bitpork válasza AMD Power (#18238) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan egyet értek azzal h repedezett gummát ne rakjunk fel ha csak nem elkerülhetetlen, azomban túlzó pazarlásnak tartom ha csak a kora miatt nem használunk fel valamit. Én 4-5 éves gumit szoktam venni, jellemzően télit 7 mm körüli bordamélységgel amik nem hibásak, és max 2 szezont használom mert elkopik. Így legalább kicsit visszaveszek a környezetszennyezésből amit a feleslegesen eldobott gumik jelentenek.
És kár jönni azzal hogy nem tapad, mer jujj, meg izé és meghaluuuuunk(!), mert nem. Több mint 10 éve ezt csinálom, önhibás balesetem - de még mást érintő károm se- nem volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18240) Qru válasza Qru (#18235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bocs csak 5 éves volt nem 6.

2010-es dot-os.

#nincsbennetarcsi

(#18241) szőröscica válasza Qru (#18235) üzenetére


szőröscica
addikt

6 éves Michelinjeim még nem ilyenek, de már felfedeztem rajtuk repedéseket, és érezhetően keményebbek már. Kiszolgálták az idejüket, tavasszal jön majd az új szett kékválasz. :)

Ma lemostam az autót, külön megpucoltam a felniket, és leápoltam a gumikat. Egészen megfiatalodott, és néhány árnyalattal világosabbá vált. :DDD Basszus, most nézem, hogy reggelre záporokat írnak. Király, ez az én szerencsém. :)

[ Szerkesztve ]

(#18242) roberto211 válasza bitpork (#18239) üzenetére


roberto211
őstag

" Én 4-5 éves gumit szoktam venni, jellemzően télit 7 mm körüli bordamélységgel amik nem hibásak, és max 2 szezont használom mert elkopik"

Minthogy egyszer vennél rá újat ami 4-5 szezont kibír normál használat mellett. :D Kb anyagilag is ugyanott vagy mivel ahogy mondtad 2 évente veszel "újat" a valódi újjal meg kihúznál 4-5 évet. De hát mindegy, nem egyformák vagyunk. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18243) bitpork válasza roberto211 (#18242) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Elvi kérdés. Ugyanott vagyok árban. És nálam nem bírna ki 4-5 szezont, mert én Lujzi óta csak télit használok. Azért max a 2 szezon. Pazarló és felesleges megítélésem szerint ez a gumi mizéria. A gyártókon kívül senkinek nem kedvez.
Persze megértem, hogy jobb tapadás meg fiszem-f@szom. Viszont az nem fér a fejembe hogy hogyan lehet pl nekem úgy közlekedni, hogy soha nem a gumin múlik a megállásom és a szituácija elkerülése. Mert ha ekkora tehetség vagyok a jövőbelátással, akkor nem értem miért nem nyerek a lottón :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18244) TaaT válasza bitpork (#18243) üzenetére


TaaT
veterán

"én Lujzi óta csak télit használok."

Mit fogsz ezért itt kapni :Y :DDD

Give them hell Ukraine!

(#18245) roberto211 válasza bitpork (#18243) üzenetére


roberto211
őstag

"Viszont az nem fér a fejembe hogy hogyan lehet pl nekem úgy közlekedni, hogy soha nem a gumin múlik a megállásom és a szituácija elkerülése"

Honnan tudod,hogy nem(csak) a gumin múlik? Akkor mi tapad az aszfalthoz? Oda vonzza egy mágikus erő? :D
Tény hogy nem csak a gumi számít de azért ez nem jelenthető ki ilyen simán szerintem. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18246) AMD Power válasza bitpork (#18243) üzenetére


AMD Power
titán

Erre most mit mondjak? Audira van pénzed nyárigumira meg nincsen?! Vagy ezt most így nem igazán értem. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18247) bitpork válasza roberto211 (#18245) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Arra céloztam, hogy nem csak a gázt ismerem, és körültekintő vagyok , ha kell más helyett is :U

TaaT: már próbáltam egyéni ragnot kérni - "a fórum hülyéje"- de Kalandor nemet mondott.

[ Módosította: Karma ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18248) TaaT válasza bitpork (#18247) üzenetére


TaaT
veterán

:DD :C

Give them hell Ukraine!

(#18249) roberto211 válasza AMD Power (#18246) üzenetére


roberto211
őstag

Durva volt, de végülis ha úgy nézzük igaz. :D De szerintem nem a pénz hiánya itt a tényező hanem "elv"... Bár én se értem nagyon..

bitpork: Jó értem.. Akkor a körültekintés majd megállít egy vészféknél az aszfalton meg odatapad a körültekintés. :DDD :))

#18250) AMD Power : Nem tudom én se ,ne kérdezd... Lényeg ,hogy csóró suzukis meg opeles tud járni nyáron nyárival télen télivel. :D :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18250) AMD Power válasza roberto211 (#18249) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen el az ilyen?

Az ,hogy télen télit, nyáron meg nyárigumit "illik" használni. :F Ez biztos csak az én hülyeségem.

Nagyjából igen. A télik 2013 év végiek tökéletes állapotban , a nyárik pedig most lettek véve májusban újonnan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.