Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) Qru válasza Declare (#18497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden 1,6-osba kell SCR kati utólag, mert azokra már Euro 6-os norma él aminek enélkül nem tudnak megfelelni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18502) zoo8800 válasza aero. (#18495) üzenetére


zoo8800
veterán

Ők sem tudták megcsinálni, csak ugye a VW körüli botrány elnyom mindent, mivel nekik konkrét megoldásuk volt a csalásra.
Illetve, a többi gyártó csalás nélkül is teljesíti a laboros kibocsátási értékeket, a valós használat során ők is buknak.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#18503) -v-


-v-
addikt

(#18504) Zsombe válasza Gergőke88 (#18499) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ja igen, csak erőtlen, rossz karakterisztikájú és hangos. Ja meg a környezetet szennyezi. Amúgy tényleg jó motor. :DDD

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#18505) t72killer válasza Zsombe (#18498) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan mi is a baj a motorral? Valós körülmények közt semmivel sem bocsát ki többet egy BMW, Daimler vagy francia motornál, ill. egyáltalán nem teljesít rosszul. Épp tegnap mentem vele 1000km-t (#18504: és úúristen, egy egész falu pusztult ki a kipufogógáztól :Y - janem, az az előttem szötymörgő katalizátor nélküli kisteherautótól volt) Ha hallásom sem károsult az út alatt. De ha tudsz alternatívát 17eEUR körüli árban 600L-es csomagtartóval és valós 5L alatti fogyasztással, nyitott vagyok.

Apropó környezetvédelem: ha tényleg issue lenne manapság, akkor ugyebár a dohányzástól független tüdőrákos eseteknek kellene masszívan jelen lennie a dízeles Francia+Németo-ban, és nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18506) t72killer válasza t72killer (#18505) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ha tudsz alternatívát 17eEUR körüli árban 600L-es csomagtartóval és valós 5L alatti fogyasztással"

Hozzátenném: nem Dacia Lodgy szintű furnérlemezből összetákolt kordéra gondoltam, némi anyagminőség és megbízhatóság is kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18507) Declare válasza Qru (#18501) üzenetére


Declare
őstag

Valahonnan nekem tovabbra is van egy olyan emlekem, hogy ez csak az usa-t erinti :F ez a cikk nekem egyertelmüen ezt nem cafolja. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy az USA elöirasok miatt ott kellhet az adblue egyes tipusoknal, eu n belül szoftveres updowngrade megoldja.... :F na majd raguglizom, de ugyis fog születni meg 1-2 cikk a temaban hamarosan :D :R

(#18500) aero. de-de :K lazad-lazad-lazad !!!!!!!! para-para-para !!!!!! panik-panik-panik!!!! :D

(#18508) t72killer válasza Declare (#18507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az USA tier-2 szabvány szigorúbb az EUR6-nál, úgyhogy simán lehet. Bár teljesítmény/fogyasztás téren nem szívesen buknék, úgyh lehet jobb lenne az adblue a szoftver-downgrade-nél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18509) Zsombe válasza t72killer (#18505) üzenetére


Zsombe
senior tag

Előző hozzászólásomat nem a környezetvédelemre hegyeztem ki. Ami számomra problémás a motorral: hangos, rossz karakterisztikájú és sokat fogyaszt.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#18510) t72killer válasza Zsombe (#18509) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alternatíva? (ami kevesebbet fogyaszt?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18511) focvis válasza SzlobiG (#18478) üzenetére


focvis
veterán

Szvsz azért ciki, mert Európában kb. St.Pauli strigójárgány.

Lécci nézd ki belőlem :) hogy nem hiszem német autónak a Nissant. Csak mivel aránylag ritkán szoktam új Nissanokat nézegetni, így nem tudom, hogy gyártják-e még a 370Z-t. Peace

(#18512) MunezXBK válasza focvis (#18511) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Múltkor azt kérdezte tőlem egy bácsika, hogy ez milyen gyártmány ez a Nissan, ruszki? :D

(#18513) Zsombe válasza t72killer (#18510) üzenetére


Zsombe
senior tag

Számomra van, de nem akarok további flame-et. ;)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#18514) bitpork válasza -v- (#18494) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A fordnak van prémium márkája ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18515) t72killer válasza Zsombe (#18513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván mindenki egyedi eset, nekem két faktor áll az első helyen: nagy (~600L) csomagtartó+gazdaságos üzemeltetés évi ~30ekm esetén (=5L alatti fogyasztás autópályán). Amúgy komolyan várok még erre jelölteket, mert előbb-utóbb a családi Octaviát is cserélni fogjuk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18516) Declare válasza Zsombe (#18513) üzenetére


Declare
őstag

ez nem flame, autos topic ;) jöhet az alternativa .... de azon lepjünk tul, hogy tempomattal 140 nel a 2.2 honda accord kevesebbet fogyaszt es komfortosabb, egy 5 sebesseges 1.6 golfnal ;) nyilvan.

Vegyes hasznalatra, amire ez a motor elsösorban van (varos, föut, palya) ezeknel az 1.6 tdik nel jelenleg tudtommal sincs takarekosabb es "jobb" motor. Plane a 6 sebesseges ujabb verziok. 5 liter körüli fogyikat irnak [link] . A honda accordra bö 1 literrel többet, ami a suly+nagyobb ccm miatt total realis es amugy szep eredmeny is töle [link] . Megegyszer irom, amit irtal multkor, hogy autopalyan 140 tempomattal a honda jobb ez vilagos....bar a 6 sebesseges ujabb 1.6 dizelnel mar lehet nem :F :R

(#18517) t72killer válasza Declare (#18516) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve ha már gazdaságosság, a 2.2L-esnek gyanítom magasabb lesz az adója és a biztosítása is, bár ennek konkrétan utána kell nézni (+kisebb tétel az üzemanyagnál).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18518) Qru válasza Declare (#18507) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen nem teljesen egyértelmű a dolog de majd kiderül hamarosan.

Munez: Az enyémet meg rendszeresen le Suzukizzák. Végülis az első 2 kezdőbetű meg az anyaország stimmel is... :D Bár a dizánja miatt már mondtak rá Toyotát is. Ami nem véletlen, mert ez volt az első modelljük amit a Toyotával közösen terveztek/fejlesztettek.

#nincsbennetarcsi

(#18519) tresh válasza Declare (#18516) üzenetére


tresh
addikt

1.6 hdi vagy az 1.6 dci még tudja ezt hozni fogyi terén. De csak kisebb bodéba 308 /megane 3 pl

(#18520) t72killer válasza tresh (#18519) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 308 egész szép csomagtartóval van megáldva, bár óvakodom a franciáktól:U Fogyasztásban ugyanott áll, ahol az 1.6-os vw motor.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18521) tresh válasza t72killer (#18520) üzenetére


tresh
addikt

:K Azért írtam hogy fogyi terén ugyanott van a buli :) Szerintem nem kell tőle félni, motorikusan is nagyon megbízható autók (ford is ezeket a psa dieseleket pakolja be a gépekbe) . Nekem mondjuk spec a 308 közép konzol része nagyon nem tetszik de ez már csak személyes ellenérv mellette :D

(#18522) -v- válasza bitpork (#18514) üzenetére


-v-
addikt

Éspedig? :)

(#18523) parandroid válasza Qru (#18518) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A kereskedés, ahol a Mazdámat vettem, hivatalos Suzuki / Mazda / Subaru kereskedőlánc. Szóval a németek nem szaroznak, itt ezek a kis japán márkák eleve együtt mennek.

rvilike: Gondolom a Volvora gondol. Amióta a Jaguart eladták...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18524) Qru válasza parandroid (#18523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Svájcban is rendre egy tető alatt van a Suzuki/Subaru márkaszerviz. :K

Óó és egy post ami rólam szól a fb-on: [link]

#nincsbennetarcsi

(#18525) bitpork válasza -v- (#18522) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

MOndjuk a Lincoln? :U

(#18523) peterkeT : a Volver nem csájníz?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18526) Qru válasza bitpork (#18525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De a Volvo csájníz. A jaguár meg Indiai (Tata).

#nincsbennetarcsi

(#18527) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na nesztek konc, lehet csámcsogni: első komoly gond megvan :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18528) trassher válasza bitpork (#18527) üzenetére


trassher
addikt

Szegény ótó mán ríí egy motormosásért :P

Redmi Note 7

(#18529) bitpork válasza trassher (#18528) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Más is mondotta volt, de nekem nincs ingerenciám a száraz port mosogatni. Az alján lesz egy tömítés csere mert olajködös, de különösebben nem nézegetem a motorteret :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18530) tomcsi23 válasza trassher (#18528) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem akvárium az. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18531) trassher válasza bitpork (#18529) üzenetére


trassher
addikt

Értem hogy nem nézegeted. Engem kifejezetten elrettent amikor egy amúgy szép autó motortere olyan mint amibe belehánytak. :)

tomcsi23: Én gyakran nyitogatom a vámosoknak, szokott is nekik tetszeni.

Redmi Note 7

(#18532) Morris válasza trassher (#18531) üzenetére


Morris
veterán

Pluszegyeznemkell! :K

Coca: sterimózd má le! Tényleg olyan mint a hányás! :)
Én ma takarítottam meg. Enni lehetne a motortérből! :))

[ Szerkesztve ]

(#18533) parandroid válasza trassher (#18531) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én évente akár háromszor is kinyitom, amikor utána kell tölteni az ablakmosó folyadékot (tényleg, erre is igazán kitalálhatnának valamit, hogy ne kelljen hozzá a motorteret nyitogatni). Mindig meg is állapítom, hogy na, jól van, megvan még a motor is. De hogy azt mosni kéne, vagy takarítani, vagy ilyesmik...

Prémiummárka ügyben: Tényleg, szó volt róla, hogy a Volvo meg a kínaiakhoz került (Saabról is ilyesmi rémlik, de azóta ott gyanúsan nagy a csönd), ezzel együtt a kooperáció megmaradt a Forddal, nem (Focus-V40 vonal pl)? Vagy már az is kifutott?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18534) do3om válasza Declare (#18466) üzenetére


do3om
addikt

Persze azt sem tudom miért.
Biztos nem lesz értékcsökkenése az 5 hónapja vett kocsinak, kp-ben vettem, nem egy év volt összeszedni de mit számít. Csak használtra volt pénzem, de majd foglalkoznak velem is nem csak aki ujjat vett 10m-ért igaz? De annak majd cserélik az nem baj hogy bemehet amikor akar elhozni másikat mert van pénze, nem biztos hogy ő is 4 évet spórolt rá. Majd a következőre dolgozok még két évet pluszba ha odabasz a mostani használt árának mit számít hamar elmegy az.

Amúgy maga az autó tetszik, meg minden, nem azzal van a baj hogy szar lenne, de ez nem hiányzott senkinek. Azt is érintheti aki nem tartozik a problémás autók körébe.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18535) tresh válasza bitpork (#18527) üzenetére


tresh
addikt

flexet neki ;]

(#18536) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Milyen olcsóbb, egyszerűbb, de már jól használható OBD adaptert érdemes most venni ?
Elsősorban Ebay-ről tervezem, de ha nem sokkal többért itthon is van jó, akár az is lehet.
Egy 2003-as Logout cikkben [link] lévő Vgate Icar iV350 pl. tökéletes lehetne, csak azért azóta már 2,5 év eltelt. Mi tekinthető hasonló kategóriának most ?

(#18537) tomcsi23 válasza trassher (#18531) üzenetére


tomcsi23
veterán

Sűrűn nyitogatom én is, de nem szoktam mosogatni. Mondjuk nem olyan, mint Teddy motortere. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18538) tresh válasza trassher (#18531) üzenetére


tresh
addikt

Engem meg amikor csillog mint salamotoke a sok szilikontol. Kicsit legyen poros :)

(#18539) EQMontoya válasza t72killer (#18505) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha 17k eur áron veszel autót, akkor az 5 literes fogyasztás maximum fétis, nem racionális szempont. Több az amortizációs költség, mint a fogyasztás, itt +/- egy liter aprópénz.

Same rules apply!

(#18540) roberto211


roberto211
őstag

Suzka helyreállítás vége :D

Ilyen volt:[link]

Ilyen lett: [link]

[link]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18541) Qru válasza roberto211 (#18540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szépen helyrepofozták. Mennyibe fájt végül?

mod:

trassher: Akkor én le se fotózom az enyém motorterét. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18542) roberto211 válasza Qru (#18541) üzenetére


roberto211
őstag

Alkatrészek ismerősől: 48
Karosszériás munkadíj:51
Fényezés+polír baráti áron: 40
felső kormányoszlop, kormánnyal, kapcsolóval együtt: 15000
------------------------------------------
154e ha jól számolok. :)

#18543) Qru : Hát nem volt olcsó, de hát ez van... 150ből nem tudtam volna mást venni ha még lebontom akkor sem..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18543) Qru válasza roberto211 (#18542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uhh, akkor ez baráti áron is drága móka volt. :(

#nincsbennetarcsi

(#18544) fi:zi'k válasza roberto211 (#18540) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt a képfeltöltésponthut betiltanám. :D
Utolsó kép azért van hogy látszódjon az illesztési pontatlanság? :P
Amúgy jól sikerült ezt leszámítva. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18545) roberto211 válasza fi:zi'k (#18544) üzenetére


roberto211
őstag

Melyik részre gondolsz? Vagyis mire,hol?

Qru: Jaja. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18546) Qru válasza roberto211 (#18542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dehogy nem. Egy jó biciklit. ;]

#nincsbennetarcsi

(#18547) fi:zi'k válasza roberto211 (#18545) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vagy ez így a jó?

Vettél volna egy Twingot. :D

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18548) bitpork válasza fi:zi'k (#18547) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem értesz hozzá: ezt pont így akarták! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18549) roberto211 válasza fi:zi'k (#18547) üzenetére


roberto211
őstag

Jaaaaa... Ez az egy van , mert bontott lökhárító nem a legjobb volt ,valószíűleg az is kapott már egy kicsit mondta a karosszériás, legjobbat kihozták belőle de ez az egy megmaradt..

Amúgy ha utcán megnézel bármilyen stifte 10ből8 swiften ilyen,tehát lehet ilyen alapból passz, nem figyeltem . :D

Amúgy 15 éves autónál nem nagyon érdekel hogy van kb 3mm illesztési hiba lökhárító miatt. :D

Ha vettem volna 30ért újat akkor gondolom ez sem lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18550) MunezXBK válasza roberto211 (#18549) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A 3 elem, 3féleképp áll. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.