Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) K Norbi válasza 8th (#18699) üzenetére


K Norbi
addikt

;] ;] :P

(#18702) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne te ne csámcsogni való!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18703) tomiii. válasza bitpork (#18702) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hol a csaló szoftver ezekben? :F

(#18704) EQMontoya válasza tomiii. (#18703) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1.
Az, hogy valós használat mellett többet fogyaszt, mint a mérésen, még nem jelenti feltétlen azt, hogy csaltak, csak azt, hogy más körülmények között több káros anyagot pufog a motor. Ilyen lehet pl. egy intenzív gyorsítás, ami tudtommal a mérési ciklusban nincs.

Same rules apply!

(#18705) hroberto válasza tomiii. (#18703) üzenetére


hroberto
veterán

Sehol. Most a VW próbál más gyártókat is befeketíteni.
Azt kellene felfogni, hogy teljesen más emissziós értékeket mutatnak az autók laboratóriumi körülmények között, mint használat közben.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18706) bitpork válasza tomiii. (#18703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A hír maga nem tér ki a határértéken túli mérés okaira, ugyanakkor fényesen mutatja hogy nem létezik olyan aki nem lenne valamilyen formában érintett a hazugságban. Nem mosdatom a vw-t mert nem kellett volna klíndejzel névvel promótálni azt amiről tudták hogy nem az. De imho csak ezzel az arcátlanság a különbség a gyártók között.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18707) tomiii. válasza hroberto (#18705) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Igen ez egyértelmű, de azért, mert valaki ügyesen optimalizál, azért nem jár büntetés.
Ez egy egyszerű:

eset. :D

(#18706) bitpork : Clean diesel is oké, más is dicséri a saját vackait, amik nem teljesítik közúton az előírtakat, itt a csaló szoftver ami megkülönbözteti. :K

[ Szerkesztve ]

(#18708) bitpork válasza tomiii. (#18707) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudod bizonyítani a többi határérték átlépő gyártónál hogy nem hasonló a megoldásuk? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18709) TaaT válasza EQMontoya (#18704) üzenetére


TaaT
veterán

"Ilyen lehet pl. egy intenzív gyorsítás, ami tudtommal a mérési ciklusban nincs."

Intenzív gyorsítás van, padlógázas nincs, aszem. :)

hroberto: "Most a VW próbál más gyártókat is befeketíteni."

Rosszul látod, ha kiderül hogy valami hibádzik valakinél, és van rá esély hogy másoknál is hibádzik (nem a csalásra gondolok) akkor igenis utánanéznek a többinél is, és ehhez semmi köze a VW-nek. :)

bitpork: "Nem mosdatom a vw-t mert nem kellett volna klíndejzel névvel promótálni azt amiről tudták hogy nem az."

Usankában minden modern dájzelt így reklámoztak VW-ben és audiban. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#18710) -v- válasza bitpork (#18708) üzenetére


-v-
addikt

Elég régóta oylan világban élünk, hogy nem az ártatlanságot hanem a bűnősséget kell bizonyítani :)

(#18711) tomiii. válasza bitpork (#18708) üzenetére


tomiii.
aktív tag

[rvilike] megelőzött, Az ártatlanság vélelme alkotmányos alapelv, szóval egyelőre ártatlan kis báránykák ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#18712) bitpork válasza -v- (#18710) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont ezért LOAL amikor a többi bűnöst keresve mindenki csak egyre mutat, aki csak első volt a sorban. Meglehetősen ... hazai mentalitás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18713) -v- válasza bitpork (#18712) üzenetére


-v-
addikt

Az még nem derült ki hogy nem első volt és mások is követik. Összekvered szerintem, hogy a VW _csalt_ mert külön szoftverrel manipulálták a mérést. A többi gyártó motorja pontosan ugyanolyan paraméterekkel meg szoftverrel fut közúti forgalomban is, mint a mérésen. Az, hogy a mérés egy elég elrugaszkodott meg elbaszott metóduson alapul, ami nem a hétköznapi közlekedésnél mért fogyasztást mutatja, az nem a gyártók hibája :)

(#18714) tomiii. válasza -v- (#18713) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Már leírom, ha kitaláltam ezt a hasonlatot. :DDD

Gépészmérnöki képzés első félévében van programozás(mást is tanulunk ezeken az órákon, szóval a félév valójában nem is félév, emiatt nincs sok jelentősége, mert 1-2 óra alatt senki sem válik programozó zsenivé)
Szóval emiatt tegyük fel, hogy a követelmények irreálisak(egyébként nem, na de mindegy)
ZH írásakor kétféleképpen történt a jó jegy megszerzése.

1. Kiküldték fényképen a kérdést, leprogramozták a külsősök, visszajött a megoldás, lemásolták vagy egyszerűen kinézték a feladatokat telefonból.

2. Voltam én, aki nem akart puskázni, mert az nem szép, hanem megtanultam azokat a sorokat, amik minden programkódban benne vannak, mert kellenek bele. A lényeges részeket pedig kihagytam, nem is gondolkoztam rajta. Mivel programsoronként pontoztak... ~hármasokat kaptam mindig.

Valós életben senki se tudna semmit, de én mégsem érzem magam bűnösnek, mert a követelményt teljesítettem becsületesen.

Na most már nyugodtan alszok, hogy ezt a remek hasonlatot leírtam. :DDD :C

(#18715) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
Kellene egy ilyen a kocsiba. Rendelnék ebayről de full hülye vagyok hozzá (nem az ebay rendeléshez :D ).12V10WL:07 - ez van ráírva. Ilyesmi jó lenne? 1 2 3 :R

[ Szerkesztve ]

(#18716) trassher válasza tomiii. (#18714) üzenetére


trassher
addikt

Legalább papíron kellett programozni mint a debreceni egyetemen? :DDD Akkor jöttem rá hogy itt nem akarnak megtanítani programozni és problémát megoldani hanem a bukott kreditenkénti 1500 forintra pályáznak.

Redmi Note 7

(#18717) bitpork válasza -v- (#18713) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahogyan a többi gyártó akinek a modelljei is el lettek adva EURO5-6 nak és mégsem tuggyák. :U Mi a kérdés: hogy más szoftveresen csal-e, vagy hogy más csal-e?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18718) EQMontoya válasza bitpork (#18717) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azok a mérésen tudják, akkor is, ha a méréshez hasonlóan közúton közlekedsz vele. Más kérdés, hogy hétköznapi használat mellett valóban egyik sem tudja.

Same rules apply!

(#18719) -v- válasza bitpork (#18717) üzenetére


-v-
addikt

Nem érted amit mondok :N

(#18720) tomiii. válasza trassher (#18716) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Még szép, hogy papíron kellett, a feltételezés is szörnyű, hogy számítógépeket használtunk. ;]

(#18717) bitpork: Szerintem te direkt nem akarod érteni.

Más:

Itt a fórumon mindenki a saját márkáját védi/dicséri. Ez rengetegszer feltűnik így objektíven, kívülállóként. Még jó, hogy én a Fordot úgy kimondottan nem szeretem, a típust, amit használok, meg nem ajánlom másnak, mert kevesebb marad nekem, még a végén én is ilyen lennék. :DDD

(#18721) bitpork válasza EQMontoya (#18718) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor fussunk neki még egyszer: honnan vagy te vagy bárki más biztos abban hogy nem ugyanolyan machináció áll a norma teljesítés megett mint a VWnél? Mind a profitból él. Azt meg már írtam hogy elképzelni sem tudom hogy az autóipar egyik óriása lenne csak ilyen el-lemaradott...

(#18719) [rvilike] ^^ Nekem meg úgy tűnik h Ti nem akarjátok megérteni: attól mert más teljesíti nem biztos h náluk nincs susmus. Merci milyen demánis közölte h leáll a dejzel fejlesztéssel?

(#18720) tomiii. : erre meg csak annyit tudnák mondani, hogy keress rá a Milyen autót vegyekben hogy miket ajánlottam. Volt francia , német, japán is. (Bár nem nekem válaszoltál, úgy veszem ki a szavaidból, hogy nekem is szántad ) MOD (#18722) tomiii. :akkó megnyugodtam :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18722) tomiii. válasza bitpork (#18721) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nem, pont nem rád gondoltam ez alatt, csak a védelem miatt, de az ajánlásos rész tőled távol áll.

(#18723) 8th válasza -v- (#18713) üzenetére


8th
addikt

A többi gyártó motorja pontosan ugyanolyan paraméterekkel meg szoftverrel fut közúti forgalomban is, mint a mérésen.

És pont ugyanúgy elhasalnak valós körülmények között azok is innentől fogva számomra tökmindegy, hogy ki csalt és ki nem én egy kalap alá veszem mindet.

(#18724) hroberto válasza bitpork (#18721) üzenetére


hroberto
veterán

Valószínűleg azóta már kiderült volna ha más gyártó is próbálkozott a trükközéssel. Szvsz ez a VW "kiváltsága" marad.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18725) -v- válasza tomiii. (#18720) üzenetére


-v-
addikt

Itt a fórumon mindenki a saját márkáját védi/dicséri. Ez rengetegszer feltűnik így objektíven, kívülállóként.

Igen... engem is zavar eléggé. Őszintén szólva nem is értem néha, még ha szeretem is a sajátomat, egyszerűen ami szar az szar .. (ami meg jó az meg jó, akkor is ha nekem nem tetszik vagy nem olyan van :) ) van egy jópár dolog ami kaksi, szégyen .. persze lehet azért van mert mérnök vagyok és szakmai ártalom hogy olyannak látom amilyen :C meg attól mert van elfogultságom bizonyos márkák vagy járgányok iránt még a tények tények maradnak szvsz .. se jobb se rosszabb nem lesz valami attól mert én birtoklom, vagy mert szeretem/nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#18726) tomiii. válasza -v- (#18725) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Engem végül is annyira nem zavar, mert senki se ajánl 3 kerekű pannónia kis traktort meg ilyesmi, tehát helyén vannak az ajánlások, de akinek hondája van az hondát ajánl, volvós volvót, olaszos olaszt. Hirtelen ezek azok , amik visszatérőek. :DDD

On:

Egyébként lassan egyik haverom autót vásárol utcára, mert a Sandero nem az igazi. 100.000ft az árkeret, elvárások vannak. ;] Szerintem egy 1-2 héten belül megtörténik a vásárlás, ha találunk valami faszát. Alig várom, hogy beszámoljak róla. :C

[ Szerkesztve ]

(#18727) -v- válasza tomiii. (#18726) üzenetére


-v-
addikt

Na jó de az azért is van mert azt ismered, azt ajánlod ... engem ez nem zavar, az jobban amikor valaki túlzottan elfogult és ez a tények rovására megy :)

(#18728) Morris válasza -v- (#18727) üzenetére


Morris
veterán

Pl vegyen mindenki 1.9 PD Passatost! ;]
Természetesen kombit! :D

(#18729) EQMontoya válasza tomiii. (#18726) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi ez, rulettkerék light? :)

Same rules apply!

(#18730) #94529552 válasza bitpork (#18721) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez volt a téma tegnap is; Magyarul Bazsóval, és Balóval. ;)

(#18731) Qru válasza szőröscica (#18644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma elmentem megnézni, élőben elég mutatós és a bele is rendben van, kellemesek a felhasznált anyagok is. Mondjuk azért jót mosolyogtam amikor a motorburkolaton megláttam a made in germany feliratot de hát ez van ma már minden gyártónál.

#nincsbennetarcsi

(#18732) tomiii. válasza EQMontoya (#18729) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Csak ezt mi nem viccből csináljuk, hanem véresen komoly. ;]

(#18733) Typhoon47 válasza tomiii. (#18726) üzenetére


Typhoon47
őstag

Mindenki azt ajánl amivel van tapasztalata, az hogy épp pont azt is hajtja az csupán a véletlen egybeesés műve ;] Egyébként meg nyilván egy önnyugtatgatás mindenki részéről.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18734) Qru válasza Typhoon47 (#18733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó azért vagyunk itt páran akik egész objektíven állnak hozzá a dologhoz. Én is pl elmondom mik az enyémnek a tipushibái (tudom senki nem kíváncsi rá :D).

#nincsbennetarcsi

(#18735) totoya76


totoya76
csendes tag

Sziasztok!
Keresnék egy Opel szakit,aki ki tudja úgy cserélni a szelepszár-szimeringet,hogy nem bontja le a hengerfejet....
Több helyen is hallotam,hogy megoldható,csak még szakit nem találtam hozzá....
Segitségeteket elöre is köszönöm....

Köszönöm:totoya76

(#18736) Morris válasza totoya76 (#18735) üzenetére


Morris
veterán

És mindezt a kipufogón keresztül? :D

(#18737) 8th válasza #94529552 (#18730) üzenetére


8th
addikt

Pont elkaptam este, jót röhögtem. Természetesen megint előkerült Bazsótól az utálom a dízeleket lemez. Azért jár dízel kombival. Öngól. :D

(#18738) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

2002-es 3 ajtós Ford Focus csomagtartójába mennyire fér bele egy babakocsi?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#18739) Qru válasza h1ght3chzor (#18738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem akarsz mást is betenni akkor befér.

#nincsbennetarcsi

(#18740) bitpork válasza totoya76 (#18735) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez most komolyan megmozgatta a fantáziámat. Mit hallottál, hogyan lehet a hengerfej levétele nélkül megtenni ezt?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18741) Qru válasza bitpork (#18740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kézrátétellel. ;]

#nincsbennetarcsi

(#18742) tomiii. válasza bitpork (#18740) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Elméletileg nekem sem lehet hengerfeje levétele nélkül cserélni, de! kiügyeskedve, a dugattyúval alátámasztva meglehet oldani. Lehetetlen nincs, csak tehetetlen. :DDD

(#18743) totoya76 válasza bitpork (#18740) üzenetére


totoya76
csendes tag

Szia!

Több embertől hallotam már,hogy valami spéci szerszámmal a gyergya alol ki lehet cserélni a szelepszár-szimeringet,azért keresnék ilyen szakit,mert kb a 1/7-be kerűlne így....

Köszönöm:totoya76

(#18744) bitpork válasza tomiii. (#18742) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Komolyan mondod , hogy szárazon megforgatod a motort, amíg a dugattyú és a tengely fel nem nyomja?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18745) tomiii. válasza bitpork (#18744) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Legutóbbi drift bemutató előtt (a tyúkszaros, sáros, meredek+ másik irányba is döntött lejtőn) 2 nappal, kiálláskor behalt az olajszivattyú, keresztben az udvaron. se autóval nem tudtunk ráállni, se kézzel mozgatni... Nem volt más választás..30-40 másodperces etapokban félórás pihenőkkel forogtam az udvaron, míg betudtam állni vele a műhelybe.

Nettó 2-3 percet ment, 0 olajnyomással, azóta több teljes napos mókán van túl a motor, egy deka kék füstöt nem dobott még magából. Mai motorral nem csinálnám meg, de, ha ennek ennyitől baja lesz, akkor ott b..a meg a k.a anyja :D Van még 4 másik motor itthon ;] ezek a motorok olcsóbbak, mint neked egy olaj csere, sőőt.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18746) Melack


Melack
veterán

Chrysler Grand Voyager 3.8 AWD autómata vagy hasonló Chryslerrel van vkinek gyakorlati tapasztalata?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18747) bitpork válasza totoya76 (#18743) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ha a szimeringet cseréled, mondjuk az általad említett módszerrel, akkor honnan derül ki hogy ha más is kopott és cserére szorul?

(#18746) Melack: keresd meg Rick4-et, ő alkatrészeket árul ezekhez az usa vasakhoz. Vagy pontosan mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18748) #94529552 válasza tomiii. (#18742) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, régebben csinálták így is a Ladáknál, meg levegővel megnyomatva is.

(#18749) tomiii. válasza #94529552 (#18748) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Igen, pontosan. :D

Egyébként, amikor az ember reggel indítja, akkor is "1-2"-t fordul olaj nélkül... szóval nem értem a felháborodást. :F

(#18750) Skillet


Skillet
addikt

Gondolom típusa, szerelője válogatja, hogy leveszik a hengerfejet, vagy sem.
Nálunk pl a keresztbe V6 miatt eléggé horror a hátsó hengersornál bármit is csinálni, elmegy vele a nap, de ezért a hengerfejet nem szedik le.
Egyáltalán van olyan típus, aminél csak így lehetne megoldani?
A szárazon forgatás problémáját nem értettem. Gondolom annyi lenne a lényeg, hogy az adott dugattyú felső holtponton legyen, nehogy beessen a szelep. Olajfilmes az egész motor, mi a tök baja lehet, ha gyök/kettővel a helyére forgatják? Gyanítom egy szerelő sem fogja tudni "kézzel" megforgatni a motort, mondjuk 3ezres fordulattal :)
Hmmm. De ha mégis, szép olajos lenne minden, leszedett szelepfedélnél :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.